Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Mid Wach Dual Meets @ Fitchburg HS

Fitchburg, MA, January 14, 2009

[Team Scores ]

Complete Event Results

Licensed to First Time Out - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/15/2009 12:12 PM
                      Dual Meets @ Fitchburg - 1/14/2009                       
                                MidWach League                                 
                         Fitchburg HS - Fitchburg, MA                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1 Tim Ryan                  SR Littleton             38-10.50     11.84m 
  2 Adrian DeJesus            JR Marlborough           38-05.00     11.70m 
  3 Andrew Leon               SR Lunenburg             36-05.00     11.09m 
  4 Josh Haney                SR Gardner               36-00.00     10.97m 
  5 Victor Masaitis           SR Lunenburg             35-07.25     10.85m 
  6 Tim Rymer                 JR Littleton             35-06.00     10.82m 
  7 Garrett Kistler           JR Bromfield             34-09.00     10.59m 
  8 Ethan Diaz                JR Fitchburg             33-03.50     10.14m 
  9 Michael DiRusso           JR Marlborough           33-02.50     10.12m 
 10 Patrick Hodges            JR Fitchburg             32-09.00      9.98m 
 11 Nick Robinson             SR Gardner               32-08.00      9.95m 
 12 Tyler Craft               SR Gardner               32-04.00      9.85m 
 13 Manuel Torres             SR Fitchburg             32-00.00      9.75m 
 14 Glen Ruggiero             JR Lunenburg             31-05.50      9.58m 
 15 Kevin Molinaro            SR Bromfield             31-04.50      9.56m 
 16 Mike Nasuti               SO Marlborough           30-04.00      9.24m 
 17 Jim Bowman                JR Lunenburg            J30-04.00      9.24m 
 18 Anthony Cuoco             SR Littleton             30-00.00      9.14m 
 19 Dan Rymer                 FR Littleton             29-05.00      8.96m 
 20 Sebastian Dalmaud         FR Fitchburg             26-06.50      8.08m 
 21 Mike Griczika             SO Gardner               26-04.00      8.02m 
 22 John Hanlon               SO Marlborough           25-03.00      7.69m 
 23 Fabio Arriero             JR Marlborough           25-01.00      7.64m 
 24 Jose Rodriguez            SO Fitchburg             23-09.00      7.23m 
 25 Matt Sychantha            SR Marlborough           21-07.00      6.57m 
 26 Ross McNamara             SO Fitchburg             14-10.50      4.53m 
 
Event 2  Boys High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Tyler Columbo             SR Gardner                6-00.00      1.82m 
  2 Chris Londa               SR Lunenburg             J6-00.00      1.82m 
  3 Noah Marceau              JR Fitchburg              5-06.00      1.67m 
  3 Ryan Benoit               JR Gardner                5-06.00      1.67m 
  4 Dan Kelley                SR Gardner               J5-06.00      1.67m 
  5 Glen Ruggiero             JR Lunenburg             J5-00.00      1.52m 
  5 Patrick Hodges            JR Fitchburg             J5-00.00      1.52m 
  5 Max Flaton                JR Bromfield             J5-00.00      1.52m 
  5 Josh Semedo               SO Marlborough           J5-00.00      1.52m 
  5 Nick Sheehy               SR Lunenburg             J5-00.00      1.52m 
  6 Tyler Boudreau            JR Fitchburg              5-00.00      1.52m 
  6 Nick Cleary               SR Bromfield              5-00.00      1.52m 
  7 Jack Colombo              SR Littleton             J4-08.00      1.42m 
  7 Kevin Molinaro            SR Bromfield             J4-08.00      1.42m 
  8 Sam Aney                  JR Bromfield             J4-08.00      1.42m 
 
Event 3  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Max Flaton                JR Bromfield              10:48.0  
  2 Alex Kunycky              SO Marlborough            11:10.5  
  3 Tom Kelley                SR Gardner                11:36.6  
  4 Andrew Ojemann            JR Bromfield              11:42.0  
  5 Ellis Toll                FR Bromfield              11:42.3  
  6 Cote LeBlanc              JR Lunenburg              12:00.7  
  7 Markus Risch              SR Lunenburg              12:00.9  
  8 Matthew Zinck             FR Marlborough            12:23.8  
  9 Matt Grandich             FR Gardner                12:24.0  
 10 Pat Ohara                 JR Gardner                12:25.3  
 11 Peter Sargent             SO Gardner                12:29.3  
 12 Lucas Allen               FR Marlborough            13:10.3  
 13 Jon Vander Hamm           SO Fitchburg              13:27.7  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Derrick Maxwell           JR Marlborough                8.7   1 
  2 Glen Ruggiero             JR Lunenburg                  8.8   3 
  3 Bryan Rodrigues           JR Marlborough                8.9   2 
  3 Nick Magalliaes           SO Gardner                    8.9   1 
  3 Tyler Boudreau            JR Fitchburg                  8.9   1 
  6 Tyler Columbo             SR Gardner                    9.8   1 
  7 Dan Kelley                SR Gardner                   10.1   2 
  8 Nick Cleary               SR Bromfield                 10.4   3 
  9 Evan Syers                SO Marlborough               10.5   2 
  9 Walter Rodas              SO Marlborough               10.5   2 
 11 Sam Aney                  JR Bromfield                 10.7   3 
 11 Lewie Alfano              SR Bromfield                 10.7   3 
 11 Ryan Benoit               JR Gardner                   10.7   2 
 14 Eric Bennet               FR Fitchburg                 12.0   1 
 15 Anthony Cuoco             SR Littleton                 14.2   3 
 
Event 5  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dracar Payton             SR Fitchburg                  6.6   1 
  2 Jack Colombo              SR Littleton                  7.0   3 
  2 Greg Mendez               SR Fitchburg                  7.0   2 
  2 Babatunde Ogunleye        SR Fitchburg                  7.0   1 
  2 Tyler Columbo             SR Gardner                    7.0   1 
  6 Tim Mellace               SO Marlborough                7.1   1 
  7 Andre Carbonneau             Marlborough                7.2   1 
  7 Nick Sheehy               SR Lunenburg                  7.2   3 
  9 Tyler Craft               SR Gardner                    7.3   4 
  9 Nick Lombardi             SO Marlborough                7.3   2 
  9 Nick Magalliaes           SO Gardner                    7.3   1 
  9 George Echiveria          FR Gardner                    7.3   2 
  9 Steven Higgins            JR Marlborough                7.3   2 
 14 Kevin Molinaro            SR Bromfield                  7.4   3 
 15 Mike Duncan               SR Gardner                    7.5   2 
 15 Stephen Perez             JR Littleton                  7.5   3 
 17 Angelo Coelho             SR Marlborough                7.6   4 
 18 Lewie Alfano              SR Bromfield                  7.7   3 
 18 Jon Francis               SO Fitchburg                  7.7   2 
 20 Franklin Santana          SO Gardner                    7.8   4 
 21 Mike Gross                SO Fitchburg                  8.1   4 
 21 Garrett Kistler           JR Bromfield                  8.1   4 
 23 Mark Marshall              7 Littleton                  8.7   4 
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sam Dorward               SR Bromfield               5:05.0  
  2 Nick Kronauer             FR Bromfield               5:08.6  
  3 Tim Webber                SR Littleton               5:27.1  
  4 Cote LeBlanc              JR Lunenburg               5:29.0  
  5 Mike Gibbons              SR Littleton               5:34.2  
  6 Michael Bryant            JR Marlborough             5:43.3  
  7 Tom Kelley                SR Gardner                 5:48.4  
  8 Ryan LeClair               8 Littleton               5:51.3  
  9 Zach Broderick            FR Littleton               5:53.9  
 10 Paul Malloy                7 Bromfield               5:54.1  
 11 Kevin Oliveira            JR Marlborough             6:00.6  
 12 George Tyros              SO Gardner                 6:18.8  
 13 Matt Grandich             FR Gardner                 6:19.6  
 14 Joe Santana               SO Gardner                 6:30.7  
 15 Jon Vander Hamm           SO Fitchburg               6:35.0  
 16 Roody Sainvil             FR Gardner                 6:38.1  
 17 David Etzel                7 Bromfield               6:39.7  
 18 Adrian Brown               8 Marlborough             6:41.1  
 19 Trevor Benoit             SO Gardner                 6:46.6  
 20 Robert Benoit             SO Gardner                 6:47.0  
 21 Matt Reilly               SO Littleton               6:55.7  
 22 Mayank Bhattarai          SO Marlborough             6:57.8  
 23 Jonathan Liang            JR Marlborough             7:20.8  
 24 Matthew Wright            FR Marlborough             7:25.8  
 25 Sam Jones                  7 Bromfield               7:39.2  
 26 Manuel Torres             SR Fitchburg               7:43.7  
 
Event 7  Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ben Waldman               SR Bromfield               1:30.8   4 
  2 Matt Perreault            SR Lunenburg               1:31.3   4 
  3 Joe Weber                 SR Gardner                 1:34.8   1 
  4 Michael Buraczynski       SO Littleton               1:37.7   4 
  5 Brendan Chen              SR Bromfield               1:40.7   4 
  6 Andri Hjaltason           SO Marlborough             1:41.7   1 
  7 Joseph Grimaldo           SO Marlborough             1:42.3   1 
  8 William Andrade           SO Marlborough             1:44.2   2 
  9 Stephen Perez             JR Littleton               1:44.4   5 
 10 Andy White                SR Gardner                 1:45.6   2 
 10 Patrick Hodges            JR Fitchburg               1:45.6   1 
 12 Jeffrey Duenas            SO Fitchburg               1:45.8   2 
 13 Arjuna Hayes              SR Bromfield               1:48.5   5 
 14 Christian Santiago        SR Fitchburg               1:57.7   2 
 15 Myles Dumas               SO Gardner                 1:57.8   3 
 16 Matt Keefe                 7 Bromfield               1:59.0   5 
 17 Mark Marshall              7 Littleton               2:05.6   5 
 18 Max Flaton                JR Bromfield               2:15.8   3 
 
Event 8  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Babatunde Ogunleye        SR Fitchburg                 39.3   2 
  2 Dave Kemp                 SR Gardner                   39.5   1 
  3 Kyle MacKinnon            SO Marlborough               39.9   1 
  4 Nick Robinson             SR Gardner                   40.6   2 
  5 Joel Gomez                SR Fitchburg                 41.2   1 
  6 Nick Lombardi             SO Marlborough               41.3   3 
  7 Jack Colombo              SR Littleton                 41.9   5 
  8 Chris Londa               SR Lunenburg                 42.1   5 
  9 Kyle Landry               SR Lunenburg                 42.2   6 
 10 Ryan Morgello             SO Marlborough               42.3   2 
 11 Sam Aney                  JR Bromfield                 44.0   5 
 12 Gemmini Sainvil           SO Gardner                   44.2   4 
 13 Steven Higgins            JR Marlborough               44.4   2 
 14 Saulo de Paula            SO Marlborough               44.9   4 
 15 Andrew Ojemann            JR Bromfield                 45.0   6 
 16 Michael Bukowski          JR Marlborough               46.1   4 
 17 Ben Lessard               SO Fitchburg                 46.5   3 
 18 Angelo Coelho             SR Marlborough               48.0   4 
 19 Dylan Bryant              FR Gardner                   49.5   1 
 20 Franklin Santana          SO Gardner                   50.2   3 
 21 Brian Lynch               SR Bromfield                 51.8   7 
 22 Ezra Kraus                 7 Bromfield                 52.5   7 
 23 Calvin Himmelberger       JR Littleton                 53.2   6 
 24 Adam Whitcomb             FR Fitchburg                 58.2   3 
 25 Joe Rouleau               FR Littleton               1:01.4   7 
 26 Jacob Waldman             SR Bromfield               1:01.8   6 
 27 Nadir Hankour              7 Bromfield               1:02.9   5 
 
Event 9  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joe Weber                 SR Gardner                 2:55.2  
  2 Michael Bryant            JR Marlborough             3:00.5  
  3 Alex Kunycky              SO Marlborough             3:04.0  
  4 Vasili Regan              SO Marlborough             3:05.0  
  5 Max Flaton                JR Bromfield               3:07.1  
  6 Pat Ohara                 JR Gardner                 3:16.9  
  7 Cameron Trodello          SR Fitchburg               3:17.3  
  8 Harry Veilleux            SO Littleton               3:18.0  
  9 Ellis Toll                FR Bromfield               3:23.7  
 10 Kyle Landry               SR Lunenburg               3:32.8  
 11 Paul Malloy                7 Bromfield               3:36.5  
 12 Myles Dumas               SO Gardner                 3:44.1  
 13 John Himmelberger          8 Littleton               3:45.5  
 14 Matt Keefe                 7 Bromfield               3:46.6  
 15 Shunan Zhao               SR Bromfield               3:46.8  
 16 Tim Ryan                  SR Littleton               3:51.4  
 17 David Etzel                7 Bromfield               3:59.4  
 18 Thomas Hill                7 Bromfield               4:09.2  
 19 Noah Jorgenson             8 Littleton               4:10.7  
 20 Sam Jones                  7 Bromfield               4:33.1  
 
Event 10  Boys 4x440 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Lunenburg                                            4:01.5   2 
  2 Bromfield                                            4:06.0   2 
  3 Marlborough                                          4:13.6   1 
  4 Littleton                                            4:30.8   2 
  5 Gardner                                              4:34.3   1 
  6 Fitchburg                                            4:40.6   1 
 
Event 11  Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Brittany Green            SO Lunenburg             32-10.00     10.00m 
  2 Catherine Chude           SR Marlborough           31-07.00      9.62m 
  3 Nicole Dion               SR Lunenburg             30-02.00      9.19m 
  4 Katherine Irizarry        SO Fitchburg             29-03.00      8.91m 
  5 Alexa Fearing             FR Marlborough           28-11.50      8.82m 
  6 Mary Grenier              SR Fitchburg             28-09.00      8.76m 
  7 Jackie Kelley             SR Gardner               28-06.00      8.68m 
  8 Sara Adams                SR Littleton             27-02.00      8.28m 
  9 Michelle Dion             SR Lunenburg             26-06.00      8.07m 
 10 Micky Oliver              JR Gardner               25-04.50      7.73m 
 11 Autumn Ratcliff           SO Gardner               25-00.00      7.62m 
 12 Sarah McIntyre            FR Marlborough           24-08.00      7.51m 
 13 Claire Munley             JR Marlborough           24-06.00      7.46m 
 14 Jessica Andrade           JR Marlborough           24-03.00      7.39m 
 15 Amanda Carpenter          FR Lunenburg             23-10.50      7.27m 
 16 Kerry Wagner              SR Lunenburg             23-07.00      7.18m 
 17 Lucia Rodriguez           SO Fitchburg             23-01.00      7.03m 
 18 Annie Connors             JR Gardner               22-10.00      6.95m 
 19 Jessica Wile              SO Littleton             21-04.00      6.50m 
 20 Daniella Lopez            SO Lunenburg             20-09.50      6.33m 
 21 Brittany Mello            SR Fitchburg             20-06.00      6.24m 
 22 Colleen Island Mateo      SO Fitchburg             20-01.50      6.13m 
 23 Emily Crosby               8 Littleton             20-00.00      6.09m 
 24 Elizabeth Daly            FR Marlborough           18-09.50      5.72m 
 25 Mariah Harding            JR Gardner               18-07.50      5.67m 
 26 Sarah Waldman              8 Bromfield             17-01.00      5.20m 
 27 Alyssa Johnson             8 Bromfield             16-09.00      5.10m 
 28 Hannah Keaney             FR Bromfield             15-06.00      4.72m 
 29 Jessica Berger            FR Bromfield             15-01.00      4.59m 
 30 Janet Sorells              8 Bromfield             13-02.00      4.01m 
 
Event 12  Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Kelly Ulf                 JR Lunenburg              5-00.00      1.52m 
  2 Amanda Holden             JR Lunenburg              4-10.00      1.47m 
  3 Kelsey Puchol             JR Gardner               J4-10.00      1.47m 
  4 Lauren Papalia            JR Marlborough           J4-10.00      1.47m 
  5 Erica Foley               SO Gardner                4-08.00      1.42m 
  5 Christine Conroy          JR Fitchburg              4-08.00      1.42m 
  7 Kristen Roberts           JR Marlborough           J4-08.00      1.42m 
  7 Lucia Rodriguez           SO Fitchburg             J4-08.00      1.42m 
  9 Nicole Dion               SR Lunenburg              4-06.00      1.37m 
 10 Elizabeth Noyes           FR Bromfield              4-04.00      1.32m 
 11 Allison Gray              JR Fitchburg             J4-04.00      1.32m 
 12 Molly Gormley             FR Bromfield              4-02.00      1.27m 
 13 Katie Brecken             JR Marlborough           J4-02.00      1.27m 
 14 Andrea Boxell             FR Marlborough            3-08.00      1.11m 
 15 Ebony Schuerman           SO Fitchburg             J3-08.00      1.11m 
 15 Sheila Tsiakalos          SR Lunenburg             J3-08.00      1.11m 
 -- Colleen Island Mateo      SO Fitchburg                   NH            
 -- Autumn Ratcliff           SO Gardner                     NH            
 
Event 13  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stephanie Ellis           JR Gardner                12:06.0  
  2 Alyssa Swindells          FR Bromfield              12:19.4  
  3 Jennifer Markham          FR Lunenburg              12:22.8  
  4 Meagan Landry             SO Lunenburg              12:23.0  
  5 Deanna Rezey              SO Fitchburg              13:08.7  
  6 Stephanie Sprague         SR Gardner                13:17.5  
  7 Gwen Hogan                JR Marlborough            13:47.1  
  8 Danielle Gravele          JR Gardner                15:10.7  
  9 Kayleigh Fay              FR Marlborough            15:21.2  
 10 Angela Torgerson          SR Fitchburg              15:41.9  
 
Event 14  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Catherine Chude           SR Marlborough                9.0   1 
  2 Kelsey Puchol             JR Gardner                    9.4   1 
  3 Amanda Holden             JR Lunenburg                  9.7   3 
  4 Kristen Roberts           JR Marlborough               10.0   1 
  5 Amy Auclair               JR Marlborough               10.2   2 
  6 Nicole Dion               SR Lunenburg                 10.4   3 
  6 Heather Learnard          SO Lunenburg                 10.4   3 
  8 Moriah Arnold              8 Bromfield                 10.7   3 
  9 Brittany Baho             SR Lunenburg                 10.9   4 
 10 Alice Kennedy             SO Bromfield                 11.1   3 
 10 Kate Major                SO Lunenburg                 11.1   4 
 12 Kendra LaVallee            8 Littleton                 11.2   3 
 13 Autumn Ratcliff           SO Gardner                   11.3   1 
 14 Mary Grenier              SR Fitchburg                 11.4   1 
 15 Emily Donahue             SO Lunenburg                 11.6   4 
 15 Jennifer Symula            7 Bromfield                 11.6   4 
 17 Natalie Harrah             7 Bromfield                 11.8   4 
 18 Sarah Berry                8 Lunenburg                 12.0   2 
 19 Alena Davis                8 Bromfield                 12.5   4 
 20 Emma DeGrace               8 Lunenburg                 13.0   2 
 20 Liz Stangle               SR Marlborough               13.0   2 
 20 Andrea Boxell             FR Marlborough               13.0   2 
 23 Nicole Hagan              FR Fitchburg                 14.0   1 
 
Event 15  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chelsea Hudson            JR Lunenburg                  7.6   3 
  2 Cathy Withers             JR Marlborough                7.8   1 
  3 Niki Jordan               SR Bromfield                  8.0   3 
  3 Kelsey Puchol             JR Gardner                    8.0   1 
  5 Shanleigh Sandford        SR Lunenburg                  8.1   4 
  5 Lindsay Hyde              FR Lunenburg                  8.1   3 
  5 Michaella Reif            JR Lunenburg                  8.1   4 
  5 Katherine Irizarry        SO Fitchburg                  8.1   1 
  9 Jasmine Hunter            SO Littleton                  8.3   3 
 10 Jenny Lee                 JR Marlborough                8.4   1 
 10 Ebony Schuerman           SO Fitchburg                  8.4   2 
 12 Emma Hall                  8 Bromfield                  8.5   4 
 13 Fiona Shea                 8 Bromfield                  8.6   3 
 14 Alex Liddy                SO Gardner                    8.7   1 
 14 Colleen Island Mateo      SO Fitchburg                  8.7   1 
 14 Kate Harkins              SR Gardner                    8.7   2 
 14 Jessica Andrade           JR Marlborough                8.7   2 
 18 Alicia Whitney            FR Littleton                  8.8   3 
 19 Shauna Flynn              SR Marlborough                8.9   2 
 20 Autumn Ratcliff           SO Gardner                    9.0   2 
 21 Breanna McHugh             8 Bromfield                  9.1   4 
 22 Kalina Swana               8 Littleton                  9.4   4 
 23 Sisi Stea                  7 Littleton                  9.6   4 
 24 Lisa Torgerson            FR Fitchburg                 10.0   2 
 
Event 16  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Jones               SR Bromfield               5:14.9  
  2 Allyson Oram              JR Marlborough             5:39.1  
  3 Kate Albertini            JR Lunenburg               5:58.4  
  4 Sydney Sandford            8 Lunenburg               5:58.8  
  5 Amy Trainque              SO Fitchburg               6:00.9  
  6 Maggie Kirkland           FR Littleton               6:06.0  
  7 Katie Keefe               SO Bromfield               6:06.4  
  8 Britnanny Jones           SO Bromfield               6:11.0  
  9 Rachel Leicher            SO Bromfield               6:11.4  
 10 Allison Freeman            8 Lunenburg               6:19.5  
 11 Harriet Hill              SO Bromfield               6:23.7  
 12 Julia Berger              FR Bromfield               6:29.5  
 13 Lindsey Sprague           SR Gardner                 6:30.9  
 14 Lauren Penney             SO Gardner                 6:35.8  
 15 Bernadette Stadler        FR Bromfield               6:42.7  
 16 Nancy Zhang                8 Marlborough             7:02.8  
 17 Elaine Schmidt            SO Marlborough             7:05.9  
 18 Bailey MacDougal           8 Marlborough             7:06.5  
 19 Jessica Berger            FR Bromfield               7:07.6  
 20 Kim Dickson                8 Marlborough             7:32.4  
 21 Sydney Vacca               7 Littleton               7:45.0  
 22 Janet Sorells              8 Bromfield               8:22.8  
 
Event 17  Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sophia Mercadante         SR Lunenburg               1:46.7   3 
  2 Mimi Narbonne             SO Bromfield               1:48.1   3 
  3 Brianna Kunycky           SR Marlborough             1:48.9   1 
  4 Margaret Kibbler          SO Bromfield               1:52.1   4 
  5 Gabriella Guillette       SO Lunenburg               1:55.7   4 
  6 Lucia Rodriguez           SO Fitchburg               1:57.7   1 
  7 Alice Kennedy             SO Bromfield               2:00.0   5 
  8 Alexia Lipman              7 Bromfield               2:01.0   5 
  9 Kayla Fitzgerald          SO Lunenburg               2:02.9   4 
 10 Carrie Jackson            SR Gardner                 2:03.6   1 
 11 Kalina Swana               8 Littleton               2:08.3   5 
 12 Courtney Dotterweich      FR Gardner                 2:08.6   2 
 13 Elise Jackson             SO Gardner                 2:09.7   2 
 14 Stephanie Sprague         SR Gardner                 2:10.1   2 
 15 Megan Cavallo             SO Littleton               2:10.3   3 
 16 Sara Adams                SR Littleton               2:11.9   3 
 17 Alicia Whitney            FR Littleton               2:16.9   4 
 -- Molly Gormley             FR Bromfield                   DQ   5 
 -- Jazmine Regalado-Guzman   SO Marlborough                 DQ   1 
 -- Kaitlin O'Neil             7 Bromfield                   DQ   2 
 
Event 18  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Katherine Finnegan        SO Bromfield                 44.4   5 
  2 Chelsea Hudson            JR Lunenburg                 44.9   5 
  3 Lauren Papalia            JR Marlborough               46.2   1 
  4 Kimberly Urena            SR Marlborough               46.4   2 
  5 Lexi Daniels              SR Bromfield                 47.3   6 
  6 Kim West                  SO Bromfield                 48.0   7 
  6 Sarah Cote                JR Lunenburg                 48.0   6 
  8 Allison Gray              JR Fitchburg                 48.1   1 
  9 Julia Alexander           SO Bromfield                 48.9   6 
 10 Alyssa Johnson             8 Bromfield                 49.1   8 
 11 Amanda Holden             JR Lunenburg                 50.6   7 
 12 Jessica Damoura           FR Gardner                   50.7   2 
 13 Jasmine Hunter            SO Littleton                 50.9   5 
 13 Lisa Nyguen               FR Gardner                   50.9   1 
 13 Mary Grenier              SR Fitchburg                 50.9   2 
 16 Brittany Mello            SR Fitchburg                 51.1   3 
 17 Katie Brecken             JR Marlborough               51.3   3 
 17 Elizabeth Noyes           FR Bromfield                 51.3   8 
 19 Jessica Wile              SO Littleton                 54.5   7 
 20 Emily Crosby               8 Littleton                 55.0   6 
 21 Meagan O'Brien            SO Lunenburg                 55.1   7 
 22 Sarah Berry                8 Lunenburg                 55.5   8 
 23 Himandri Patel             8 Marlborough               56.2   1 
 24 Cindy Zagzoug             JR Gardner                   57.5   3 
 25 Brittany Carlson          FR Lunenburg                 57.6   8 
 26 Erica Foley               SO Gardner                   57.9   3 
 27 Emma DeGrace               8 Lunenburg                 58.6   9 
 28 Lauren Gibbons             7 Littleton                 59.8   5 
 29 Rachael Sharpe            FR Gardner                   59.9   2 
 30 Sheila Tsiakalos          SR Lunenburg               1:00.4   9 
 31 Georgina Barajas          FR Marlborough             1:00.6   4 
 32 Alex Barba                SR Hudson                  1:00.9   4 
 33 Paola Tello                8 Marlborough             1:05.9   4 
 
Event 19  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Jones               SR Bromfield               3:10.0  
  2 Stephanie Ellis           JR Gardner                 3:12.6  
  3 Lisa Reedich              SR Bromfield               3:15.2  
  4 Sydney Durand             SO Bromfield               3:23.9  
  5 Emma Rothkopf             SO Bromfield               3:27.3  
  6 Jennifer Markham          FR Lunenburg               3:35.6  
  7 Amy Trainque              SO Fitchburg               3:36.1  
  8 Courtney Dotterweich      FR Gardner                 3:44.1  
  9 Allison Freeman            8 Lunenburg               3:45.3  
 10 Alexandra Grimaldo         8 Marlborough             3:48.4  
 11 Alena Davis                8 Bromfield               3:59.5  
 12 Danielle Gravele          JR Gardner                 4:07.7  
 13 Anna Lee                   8 Bromfield               4:09.9  
 14 Jessie Peterson           FR Bromfield               4:11.0  
 15 Hannah Keaney             FR Bromfield               4:24.4  
 16 Martha Gowaski            FR Marlborough             4:46.9  
 
Event 20  Girls 4x440 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Marlborough                                          4:28.2   1 
  2 Bromfield                                            4:41.7   2 
  3 Lunenburg                                            4:43.8   2 
  4 Bromfield  'B'                                      x5:01.7   2 
  5 Fitchburg                                            5:02.3   1 
  6 Gardner                                              5:13.9   1 
 
Event 25  Girls 4x220 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bromfield                                            1:59.1   2 
  2 Lunenburg                                            2:00.9   2 
  3 Marlborough                                          2:04.9   1 
  4 Fitchburg                                            2:05.7   1 
  5 Lunenburg  'B'                                      x2:11.5   2 
  6 Littleton                                            2:17.4   2 
  7 Gardner  'B'                                        x2:29.1   1 
 -- Gardner                                                  DQ   1 
 
Event 26  Boys 4x220 Yard Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Fitchburg                                            1:45.3   1 
  2 Marlborough                                          1:45.7   1 
  3 Gardner                                              1:46.0   1 
  4 Bromfield                                            1:57.3   2 
  5 Littleton                                            2:05.7   2 
  6 Bromfield  'B'                                      x2:21.0   2 



race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News