Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Jones Group Realtors 10 Mile Road Race

Amherst, MA, February 22, 2009

[Overall results | Top 10 M&F | Age Groups ]

USATF Grand Prix Team Competition Preliminary Results


                               TEAM RESULTS
            35th Annual JONES GROUP REALTORS 10 MILE ROAD RACE
February 22, 2009   10 Miles (USATF Certified #MA90020WN)     Amherst, Mass.
   ChampionChip Timing By: Granite State Race Services    bill@gsrs.com
================================================================================

-------------------------------------------------------------------------------
                           MALE OPEN TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------
   1.  BOSTON ATHLETIC ASSOCIATION               
            51:28   51:30   51:40   52:09   52:17 (  52:48) (  52:50) = 4:19:04
         Patrick Moulton 27, Mark Miller 28, Brendan Callahan 27, Michael
         Chettle 31, Matthew Kerr 32, Andrew Hill 28, Bernie Muller 25
   2.  CENTRAL MASS STRIDERS                     
            51:47   53:54   54:20   54:35   55:08 (  55:23) (  55:30) = 4:29:44
         Justin Fyffe 28, Kevin Tilton 27, Andy McCarron 26, Matt Clark 26, Jim
         Johnson 31, Joe Shairs 40, Dan Verrington 46
   3.  GREATER BOSTON TRACK CLUB                 
            53:00   53:09   53:49   54:49   55:33 (  55:53) (  56:25) = 4:30:20
         Nate Freese 23, David Bedoya 32, Ioannis Papadopoulos 24, Andrew
         Wommack 25, Ryan Aschbrenner 31, Junyong Pak 31, Kevin Somers 31
   4.  WHIRLAWAY RACING TEAM                     
            54:42   55:42   56:22   56:40   56:49 (  57:09) (  57:28) = 4:40:15
         Joe Navas 38, Dan Princic 29, Brandon Newbould 27, Mike Platt 47, Joe
         Hegarty 24, Mike Cooney 47, Chris Hamel 25
   5.  GREATER SPRINGFIELD HARRIERS              
            57:21   58:33   58:48   59:17   59:42 (  59:45) (1:00:38) = 4:53:41
         Carlos Rivera 34, Robert Landry 40, Ron Lombardi 45, Ian Wright 22,
         Paul Fratini 43, Christopher Gould 43, Michael B`ouillette 31
   6.  SOMERVILLE ROAD RUNNERS                   
            58:20   59:25 1:00:47 1:02:29 1:04:19 (1:04:30) (1:05:09) = 5:05:20
         Joe O'Leary 41, Darren Moore 34, Zachary Blume 28, John Chapin 42,
         Brian Tinger 31, Jeffrey Silveira 47, Jonathan Davey 45
   7.  GATE CITY STRIDERS                        
            57:03 1:01:17 1:02:26 1:02:50 1:04:03 (1:04:25) (1:07:16) = 5:07:39
         Rich Smith 39, Randy MacNeill 47, Steve Wolfe 44, Joseph Rogers 41,
         Frank Pilhofer 35, Michael Wade 40, Steve Tomasi 51
   8.  GREATER LOWELL ROAD RUNNERS               
            59:14 1:02:21 1:02:42 1:03:41 1:05:25 (1:12:23) (1:13:27) = 5:13:23
         David Oliver 52, Andrew Biancheri 40, Tom Offenbacher 52, Bill Dixon
         61, Ken Jacobson 53, Glenn Stewart 58, Ken Goodin 54
   9.  GREEN MOUNTAIN ATHLETIC ASSOC             
            59:13 1:00:41 1:01:43 1:04:27 1:07:27 (1:08:34) (1:11:14) = 5:13:31
         Matthew Dall 30, Michael Early 44, Jack Pilla 50, Sam Davis 48, Jim
         Farrington 39, Ken Schatz 54, Pascal Cheng 55
  10.  CAMBRIDGE SPORTS UNION                    
          1:00:34 1:02:14 1:02:20 1:04:12 1:06:32 (1:07:19) (1:15:23) = 5:15:52
         Tom Dmukauskas 33, Kevin Delaney 40, Jon Waldron 51, Jonathan Wyner 48,
         A.R. Paine 44, Michael McHuge 49, Sumner Brown 64
  11.  NORTH MEDFORD CLUB                        
          1:01:45 1:02:55 1:05:52 1:11:59 1:12:04 (1:12:16) (1:12:56) = 5:34:35
         David Harper 42, Todd Brown , Marty Ellowitz 54, Michael Auger 49,
         Mark Wigler 60, James Imprescia 60, Jeff Gould 44
  12.  MERRIMACK VALLEY STRIDERS                 
          1:01:19 1:06:15 1:07:30 1:09:20 1:13:16 (1:19:17) (1:21:42) = 5:37:40
         Todd Lagimonier 43, Tom Kinneman 56, Steve Seide 54, Donald Chapelle
         50, David Dargie 52, John Kleschinsky 50, Paul Dilorenzo 35
  13.  SUGARLOAF MOUNTAIN ATHLETIC CLUB          
            58:43 1:03:37 1:10:14 1:11:47 1:13:55 (1:14:06) (1:14:53) = 5:38:16
         Leigh Schmitt 36, Will Paulding 30, David Belcher 47, Sri Bodkhe 42,
         Mike McCusker 59, Phil Bricker 55, Jeff Hansen 39
  14.  EMPIRE ONE RUNNING CLUB                   
          1:12:27 1:12:42 1:12:59 1:13:10 1:19:29 (1:21:47) (1:27:51) = 6:10:47
         Mark Baillargeon 46, Craig Stokowski 51, Chris Corradino 36, Joel
         Boucher 55, Bill Thibault 51, Stephen Penna 53, Raymond Gawlik 41
  15.  NORTH SHORE STRIDERS                      
          1:26:32 1:30:42 1:33:54 1:39:39 1:41:47 (1:46:48) = 7:52:34
         Giuseppe Giannone 67, Michael Pelletier 66, Dave Jefska 52, David Ring
         39, Robert Holland 59, Kevin Counihan 47

-------------------------------------------------------------------------------
                         MALE MASTERS TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------
   1.  WHIRLAWAY RACING TEAM                     
            56:40   57:09   58:28   59:21   59:44 (1:00:37) (1:02:20) = 4:51:22
         Mike Platt 47, Mike Cooney 47, Scott Anderson 44, Mark Gibson 41, Rene
         Stirrat 54, Doug Martyn 48, Ephraim Ezekiel 51
   2.  GREATER SPRINGFIELD HARRIERS              
            58:33   58:48   59:42   59:45 1:01:05 (1:04:11) (1:04:30) = 4:57:53
         Robert Landry 40, Ron Lombardi 45, Paul Fratini 43, Christopher Gould
         43, Kent Lemme 42, Peter Fratini 43, Nick Hopley 40
   3.  CENTRAL MASS STRIDERS                     
            55:23   55:30   58:17   59:56 1:09:08 (1:09:30) (1:11:08) = 4:58:14
         Joe Shairs 40, Dan Verrington 46, David Quintal 45, Dave Dunham 44,
         Brian Specht 46, Edward Coleman 46, David Krom 49
   4.  BOSTON ATHLETIC ASSOCIATION               
            56:09   56:55 1:01:59 1:05:50 1:06:30 (1:10:30) (1:17:43) = 5:07:23
         Jonathan Fortescue 41, Wayne Levy 43, Ron Moreau 43, Kyle Bowers 43,
         David Consigli 43, John Stuart 52, Harry Carter 72
   5.  GREATER LOWELL ROAD RUNNERS               
            59:14 1:02:21 1:02:42 1:03:41 1:05:25 (1:12:23) (1:13:27) = 5:13:23
         David Oliver 52, Andrew Biancheri 40, Tom Offenbacher 52, Bill Dixon
         61, Ken Jacobson 53, Glenn Stewart 58, Ken Goodin 54
   6.  SOMERVILLE ROAD RUNNERS                   
            58:20 1:02:29 1:04:30 1:05:09 1:06:52 (1:11:24) (1:17:14) = 5:17:20
         Joe O'Leary 41, John Chapin 42, Jeffrey Silveira 47, Jonathan Davey 45,
         Jim Sullivan 47, Robert Cipriano 49, Noel Clarke 45
   7.  GATE CITY STRIDERS                        
          1:01:17 1:02:26 1:02:50 1:04:25 1:07:16 (1:07:21) (1:07:58) = 5:18:14
         Randy MacNeill 47, Steve Wolfe 44, Joseph Rogers 41, Michael Wade 40,
         Steve Tomasi 51, Dan Collison 49, Len Hall 55
   8.  CAMBRIDGE SPORTS UNION                    
          1:02:14 1:02:20 1:04:12 1:06:32 1:07:19 (1:15:23) (1:15:31) = 5:22:37
         Kevin Delaney 40, Jon Waldron 51, Jonathan Wyner 48, A.R. Paine 44,
         Michael McHuge 49, Sumner Brown 64, Paul Thompson 44
   9.  GREEN MOUNTAIN ATHLETIC ASSOC             
          1:00:41 1:01:43 1:04:27 1:08:34 1:11:14 (1:11:21) (1:14:12) = 5:26:39
         Michael Early 44, Jack Pilla 50, Sam Davis 48, Ken Schatz 54, Pascal
         Cheng 55, Chuck Arnold 61, David Fields 53
  10.  MERRIMACK VALLEY STRIDERS                 
          1:01:19 1:06:15 1:07:30 1:09:20 1:13:16 (1:19:17) (1:35:32) = 5:37:40
         Todd Lagimonier 43, Tom Kinneman 56, Steve Seide 54, Donald Chapelle
         50, David Dargie 52, John Kleschinsky 50, Paul Hudson 61
  11.  NORTH MEDFORD CLUB                        
          1:01:45 1:05:52 1:11:59 1:12:04 1:12:16 (1:12:56) (1:15:04) = 5:43:56
         David Harper 42, Marty Ellowitz 54, Michael Auger 49, Mark Wigler 60,
         James Imprescia 60, Jeff Gould 44, Neil Leblanc 60
  12.  SUGARLOAF MOUNTAIN ATHLETIC CLUB          
          1:10:14 1:11:47 1:13:55 1:14:06 1:16:00 (1:16:46) (1:18:13) = 6:06:02
         David Belcher 47, Sri Bodkhe 42, Mike McCusker 59, Phil Bricker 55,
         Jim Plaza 56, Ben Thompson 53, Rich Clark 51
  13.  EMPIRE ONE RUNNING CLUB                   
          1:12:27 1:12:42 1:13:10 1:19:29 1:21:47 (1:27:51) (1:36:12) = 6:19:35
         Mark Baillargeon 46, Craig Stokowski 51, Joel Boucher 55, Bill
         Thibault 51, Stephen Penna 53, Raymond Gawlik 41, Raymond Wenninger 60
  14.  NORTH SHORE STRIDERS                      
          1:26:32 1:30:42 1:33:54 1:41:47 1:46:48 = 7:59:43
         Giuseppe Giannone 67, Michael Pelletier 66, Dave Jefska 52, Robert
         Holland 59, Kevin Counihan 47

-------------------------------------------------------------------------------
                         MALE VETERANS TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------
   1.  GREATER LOWELL ROAD RUNNERS               
            59:14 1:02:42 1:03:41 (1:05:25) (1:12:23) (1:13:27) (1:18:26)
          = 3:05:37
         David Oliver 52, Tom Offenbacher 52, Bill Dixon 61, Ken Jacobson 53,
         Glenn Stewart 58, Ken Goodin 54, Tom Foltz 60
   2.  WHIRLAWAY RACING TEAM                     
            59:44 1:02:20 1:04:29 (1:05:18) = 3:06:33
         Rene Stirrat 54, Ephraim Ezekiel 51, Marty Lechleider 52, Frank Karpo
         52
   3.  GREEN MOUNTAIN ATHLETIC ASSOC             
          1:01:43 1:08:34 1:11:14 (1:11:21) (1:14:12) (1:18:16) (1:19:11)
          = 3:21:31
         Jack Pilla 50, Ken Schatz 54, Pascal Cheng 55, Chuck Arnold 61, David
         Fields 53, John Hackney 63, Bob Sayers 54
   4.  MERRIMACK VALLEY STRIDERS                 
          1:06:15 1:07:30 1:09:20 (1:13:16) (1:19:17) (1:35:32) (1:36:59)
          = 3:23:05
         Tom Kinneman 56, Steve Seide 54, Donald Chapelle 50, David Dargie 52,
         John Kleschinsky 50, Paul Hudson 61, George Tournas 57
   5.  GATE CITY STRIDERS                        
          1:07:16 1:07:58 1:08:11 (1:11:42) (1:12:23) (1:14:15) (1:17:53)
          = 3:23:25
         Steve Tomasi 51, Len Hall 55, Richard Galera 54, Rich Stockdale 58,
         Ken Snow 53, John Lewicke 61, Rick Stetson 64
   6.  WINNERS CIRCLE RUNNING CLUB               
          1:06:23 1:08:51 1:10:04 (1:15:56) = 3:25:18
         Dennis Donoghue 53, David Kelly 53, John Webber 51, Adam Nisson 53
   7.  NORTH MEDFORD CLUB                        
          1:05:52 1:12:04 1:12:16 (1:15:04) (1:15:49) (1:18:31) (1:19:30)
          = 3:30:12
         Marty Ellowitz 54, Mark Wigler 60, James Imprescia 60, Neil Leblanc 60,
         Joe Dimucci 50, Jim Fay 53, James Shope 54
   8.  GREATER SPRINGFIELD HARRIERS              
          1:07:47 1:09:12 1:16:17 (1:16:51) (1:16:54) (1:17:00) (1:17:06)
          = 3:33:16
         Celio Hernandez 55, Richard Clark 55, Bruce Kirchner 52, Cliff Bresett
         56, John Dent 55, David Wright 54, Ramon Alicea 57
   9.  CAMBRIDGE SPORTS UNION                    
          1:02:20 1:15:23 1:19:21 (1:20:23) (1:24:34) (1:37:50) = 3:37:04
         Jon Waldron 51, Sumner Brown 64, Anthony Schreiner 52, Jonathan Haines
         55, Mark Stern 63, John Sharp 66
  10.  SUGARLOAF MOUNTAIN ATHLETIC CLUB          
          1:13:55 1:14:06 1:16:00 (1:16:46) (1:18:13) (1:24:54) (1:36:20)
          = 3:44:01
         Mike McCusker 59, Phil Bricker 55, Jim Plaza 56, Ben Thompson 53, Rich
         Clark 51, Ben Bensen 57, Paul Peelle 61
  11.  EMPIRE ONE RUNNING CLUB                   
          1:12:42 1:13:10 1:19:29 (1:21:47) (1:36:12) = 3:45:21
         Craig Stokowski 51, Joel Boucher 55, Bill Thibault 51, Stephen Penna
         53, Raymond Wenninger 60
  12.  NORTH SHORE STRIDERS                      
          1:26:32 1:30:42 1:33:54 (1:41:47) = 4:31:08
         Giuseppe Giannone 67, Michael Pelletier 66, Dave Jefska 52, Robert
         Holland 59

-------------------------------------------------------------------------------
                         MALE SENIORS TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------
   1.  NORTH MEDFORD CLUB                        
          1:12:04 1:12:16 1:15:04 (1:21:43) (1:36:34) = 3:39:24
         Mark Wigler 60, James Imprescia 60, Neil Leblanc 60, Vincent Rivard 62,
         Larry Morris 62
   2.  GATE CITY STRIDERS                        
          1:14:15 1:17:53 1:18:24 (1:20:47) (1:27:18) (1:37:21) = 3:50:32
         John Lewicke 61, Rick Stetson 64, Joseph Noonan 63, Denny Leblanc 66,
         Robert Knight 64, Terry Kenney 68
   3.  GREEN MOUNTAIN ATHLETIC ASSOC             
          1:11:21 1:18:16 1:24:39 = 3:54:16
         Chuck Arnold 61, John Hackney 63, Ted McKnight 64
   4.  CAMBRIDGE SPORTS UNION                    
          1:15:23 1:24:34 1:37:50 = 4:17:47
         Sumner Brown 64, Mark Stern 63, John Sharp 66
   5.  GREATER SPRINGFIELD HARRIERS              
          1:22:02 1:25:23 1:33:48 (1:43:30) = 4:21:13
         Jim Halton 61, Charlie Towse 71, Winston Nunes 60, Hugh Moriarty 67

-------------------------------------------------------------------------------
                          FEMALE OPEN TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------
   1.  BOSTON ATHLETIC ASSOCIATION               
            58:18   58:34 1:00:23 (1:02:48) (1:03:07) (1:04:40) (1:04:59)
          = 2:57:15
         Heidi Westerling 28, Kasie Enman 29, Jeanette Seckinger 26, Carly
         Graytock 30, Lara Johnson 27, Mimi Fallon 43, Beth Coughlin 30
   2.  CENTRAL MASS STRIDERS                     
          1:00:55 1:05:02 1:05:19 (1:10:22) (1:12:30) (1:14:18) (1:16:35)
          = 3:11:16
         Kim Duclos 26, Abby Mahoney 30, Barbara McManus 41, Amanda Learned 25,
         Karen McGahie 46, Shanna Hauver 39, Carol Hurley 52
   3.  GREATER BOSTON TRACK CLUB                 
            59:34 1:03:54 1:08:50 (1:10:55) (1:16:16) (1:26:25) = 3:12:18
         Sara Donahue 28, Tara Vance 25, Laura Hayden 28, Christy Bonstelle 37,
         Kristen Schleicher 25, Cynthia Hastings 51
   4.  WHIRLAWAY RACING TEAM                     
          1:03:37 1:03:44 1:06:57 (1:09:52) (1:10:40) (1:11:35) (1:12:22)
          = 3:14:18
         Tammie Robie 34, Simonetta Piergentili 44, Chrissy Anderson 43,
         Jennifer Emblidge 30, Cathy Pearce 46, Petra Platt 39, Kim Emerson 25
   5.  GREATER SPRINGFIELD HARRIERS              
          1:05:51 1:07:09 1:07:57 (1:10:14) (1:16:29) (1:18:45) (1:20:15)
          = 3:20:57
         Martha Grinnell 42, Meaghan Mathews 27, Laura Hutchinson 26, Debbie
         Gould 43, Janet Aronson 42, Rogina Modestow 48, Mary Misiaszek 43
   6.  GATE CITY STRIDERS                        
          1:08:37 1:13:05 1:15:49 (1:16:18) (1:21:24) (1:23:38) (1:25:32)
          = 3:37:31
         Karen Pattelena 40, Callie Hartnett 20, Janice Platt 43, Julie Hanover
         38, Heidi Havron 42, Alison Findon 37, Suzanne Barker 38
   7.  GREEN MOUNTAIN ATHLETIC ASSOC             
          1:10:43 1:13:33 1:13:57 (1:16:59) (1:23:49) (1:24:41) (1:25:28)
          = 3:38:13
         Susan Hackney 52, Jessica Bolduc 33, Susan Turcotte 50, Julia Lewis 42,
         Ruth Blauwiekel 55, Kristin Lundy 39, Ellie Bouffard 48
   8.  GOON SQUAD RUNNERS                        
          1:13:45 1:15:02 1:20:48 (1:23:24) = 3:49:35
         Kelly Lecours 43, Sarah Prescott 42, Stephanie Hirst 28, Linda Ford 45
   9.  GREATER LOWELL ROAD RUNNERS               
          1:13:01 1:17:27 1:22:03 = 3:52:31
         Liane Pancoast 50, Patricia Foltz 60, Melanie Hire 46
  10.  EMPIRE ONE RUNNING CLUB                   
          1:19:41 1:21:48 1:30:20 = 4:11:49
         Debbie Girouard 45, Jean Henneberry 48, Karen Hine 53
  11.  CAMBRIDGE SPORTS UNION                    
          1:24:30 1:28:36 1:28:53 (1:33:47) (1:38:04) = 4:21:59
         Gesa Kirsch 47, Jennifer Wynn 47, Diane McLaughlin 60, Mimi Sun 46,
         Catherine Farrell 64
  12.  MERRIMACK VALLEY STRIDERS                 
          1:23:49 1:31:03 1:33:25 (1:41:58) (1:54:09) (1:55:13) (1:55:14)
          = 4:28:17
         Michelle Lagimonier 40, Amy Dalton 45, Kara Sotirakopoulos 33, Kerri
         Deschaine 29, Martha O'Brien 52, Donna Phaneuf 47, Elisa Colella 41

-------------------------------------------------------------------------------
                        FEMALE MASTERS TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------
   1.  WHIRLAWAY RACING TEAM                     
          1:03:44 1:06:57 1:10:40 (1:12:29) (1:13:00) (1:23:01) = 3:21:21
         Simonetta Piergentili 44, Chrissy Anderson 43, Cathy Pearce 46, Nancy
         Corsaro 50, Lisa Zappala 48, Susan Stirrat 53
   2.  GREATER SPRINGFIELD HARRIERS              
          1:05:51 1:10:14 1:16:29 (1:18:45) (1:20:15) (1:20:17) (1:30:27)
          = 3:32:34
         Martha Grinnell 42, Debbie Gould 43, Janet Aronson 42, Rogina Modestow
         48, Mary Misiaszek 43, Doreen Larson 51, Sharon Mikaelian-Vik 43
   3.  CENTRAL MASS STRIDERS                     
          1:05:19 1:12:30 1:16:35 (1:17:01) (1:19:14) (1:25:37) (1:30:09)
          = 3:34:24
         Barbara McManus 41, Karen McGahie 46, Carol Hurley 52, Sidney Letendre
         54, Sharon McGowan 51, Jodi Hirschman 52, Annie Ryan 51
   4.  GREEN MOUNTAIN ATHLETIC ASSOC             
          1:10:43 1:13:57 1:16:59 (1:23:49) (1:25:28) = 3:41:39
         Susan Hackney 52, Susan Turcotte 50, Julia Lewis 42, Ruth Blauwiekel
         55, Ellie Bouffard 48
   5.  GATE CITY STRIDERS                        
          1:08:37 1:15:49 1:21:24 (1:31:21) = 3:45:50
         Karen Pattelena 40, Janice Platt 43, Heidi Havron 42, Aline Kenney 60
   6.  GOON SQUAD RUNNERS                        
          1:13:45 1:15:02 1:23:24 = 3:52:11
         Kelly Lecours 43, Sarah Prescott 42, Linda Ford 45
   7.  GREATER LOWELL ROAD RUNNERS               
          1:13:01 1:17:27 1:22:03 = 3:52:31
         Liane Pancoast 50, Patricia Foltz 60, Melanie Hire 46
   8.  EMPIRE ONE RUNNING CLUB                   
          1:19:41 1:21:48 1:30:20 = 4:11:49
         Debbie Girouard 45, Jean Henneberry 48, Karen Hine 53
   9.  CAMBRIDGE SPORTS UNION                    
          1:24:30 1:28:36 1:28:53 (1:33:47) (1:38:04) = 4:21:59
         Gesa Kirsch 47, Jennifer Wynn 47, Diane McLaughlin 60, Mimi Sun 46,
         Catherine Farrell 64
  10.  MERRIMACK VALLEY STRIDERS                 
          1:23:49 1:31:03 1:54:09 (1:55:13) (1:55:14) = 4:49:01
         Michelle Lagimonier 40, Amy Dalton 45, Martha O'Brien 52, Donna
         Phaneuf 47, Elisa Colella 41

-------------------------------------------------------------------------------
                        FEMALE VETERANS TEAM RESULTS
-------------------------------------------------------------------------------
   1.  GREEN MOUNTAIN ATHLETIC ASSOC             
          1:10:43 1:13:57 1:23:49 = 3:48:29
         Susan Hackney 52, Susan Turcotte 50, Ruth Blauwiekel 55
   2.  CENTRAL MASS STRIDERS                     
          1:16:35 1:17:01 1:19:14 (1:25:37) (1:30:09) = 3:52:50
         Carol Hurley 52, Sidney Letendre 54, Sharon McGowan 51, Jodi Hirschman
         52, Annie Ryan 51
   3.  GREATER SPRINGFIELD HARRIERS              
          1:20:17 1:36:27 1:37:00 = 4:33:44
         Doreen Larson 51, Ellen Bellilchi 58, Elizabeth Kelly 50





race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News