Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Dual County League Meet#2

Boston University, MA, December 22, 2009

[Dual Meet Scores | Girls Results ]

Boys Results

Licensed to Notre Dame Academy                            HY-TEK's Meet Manager
                       Dual County Meet #1 - 12/22/2009                        
                               Boston University                               
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Eldeidge, Tom             JR Concord-Carl              6.67   5 
  2 Oneil, Colin              SR Acton-Boxbor              6.80   1 
  3 Slikowski, Matt           SR Lincoln-Sudb              6.81   2 
  4 McDonald, Ross            SR Newton South              6.84   1 
  5 Holtzman, Bryan           SR Lincoln-Sudb              6.88   2 
  6 Sumner, Jake              SR Acton-Boxbor              6.88   1 
  7 Taymes, Ulysses           JR Bedford                   6.90   3 
  8 Yuan, Rielley             JR Acton-Boxbor              6.92   1 
  9 Parker, Julius            SR Newton South              6.93   1 
 10 Dieujuste, Jonathan       SR Weston                    6.94   4 
 11 Kim, Dennis               SR Wayland                   7.00   3 
 12 Halsted, Chris            SR Lincoln-Sudb              7.00   2 
 13 Blaides, David            JR Concord-Carl              7.01   5 
 14 Jackson, Will             SR Weston                    7.07   4 
 15 Wong, Michael             SR Arlington                 7.08   4 
 16 Ding, Yizhen              FR Boston Latin              7.10   5 
 17 Alkins, Jeffrey           JR Newton South              7.13   1 
 18 Kazarian, Alex            SR Wayland                   7.15   3 
 19 Tran, Nguyen              Jr Waltham                   7.20   2 
 20 Donlon, Sean              Jr Waltham                   7.22   2 
 21 Richter, Ben              JR Bedford                   7.25   3 
 22 Paez, Senen               SO Bedford                   7.27   3 
 23 Santos, Tyler             jr Westford Aca              7.28   5 
 24 Park, Jung                sr Westford Aca              7.29   5 
 25 Jean-Paul, Jeffrey        Jr Waltham                   7.29   2 
 26 Butler, Steven            SR Wayland                   7.34   3 
 27 Mintz, Sam                JR Arlington                 7.35   4 
 28 Newman, Matt              sr Westford Aca              7.37   5 
 29 Neu, Nicky                JR Weston                    7.38   4 
 30 Jackson, Todd             SR Acton-Boxbor              7.38   1 
 31 Meltzer, Jeffrey          JR Lincoln-Sudb              7.39   2 
 32 Huang, Tony               SO Arlington                 7.40   4 
 33 Lu, Chirs                 Sr Waltham                   7.46   2 
 34 Kim, Daniel               JR Wayland                   7.50   3 
 35 Donovan, Nick             JR Bedford                   7.52   3 
 36 Mongold, Nicholas         JR Arlington                 7.56   4 
 37 Nardone, Vincent          SO Weston                    7.59   4 
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Shea, Evan                JR Acton-Boxbor              8.40   1 
  2 Halsted, Chris            SR Lincoln-Sudb              8.41   2 
  3 Ansara, Zander            SR Concord-Carl              8.57   2 
  4 Sullivan, Brendan         so Westford Aca              8.60   4 
  5 Park, Jung                FR Newton South              8.64   1 
  6 Colon, Ivan               Sr Waltham                   8.71   2 
  7 Hulings, Carter           SR Weston                    8.73   3 
  8 Eldeidge, Tom             JR Concord-Carl              8.76   2 
  9 Park, Jung                sr Westford Aca              8.78   4 
 10 Connolly, Daniel          JR Newton South              8.82   1 
 11 Carnes, Dylan             Sr Waltham                   8.86   2 
 12 Kanevsky, Benjamin        SR Acton-Boxbor              8.93   1 
 13 Weissman, Ben             SR Newton South              9.02   1 
 14 Earle, Jacob              JR Lincoln-Sudb              9.08   2 
 15 Carasco, Adonis           jr Westford Aca              9.26   4 
 16 Kawai, Kento              SO Weston                    9.42   3 
 17 Chakmakjian, Daniel       SR Arlington                 9.70   3 
 18 Wassum, Peter             SR Arlington                 9.99   3 
 19 Aronson, Alex             SR Weston                   10.03   3 
 20 McNally, Jackson          SO Concord-Carl             10.07   2 
 21 Breen, Matt               so Westford Aca             10.31   4 
 22 Travassos, Alexander      SO Arlington                10.37   3 
 23 Dicristina, Andrew        SR Acton-Boxbor             10.41   1 
 24 Allen, Kadeem             JR Wayland                  10.82   4 
 25 Mishra, Sunny             SO Weston                   10.91   3 
 26 Blazewicz, Drew           FR Lincoln-Sudb             11.11   2 
 27 Selhi, Cherag             JR Arlington                11.50   3 
 28 James, Daniel             JR Wayland                  11.68   4 
 
Event 6  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Forgo, Stephen            SR Acton-Boxbor             36.74   1 
  2 Holtzman, Bryan           SR Lincoln-Sudb             37.52   2 
  3 Olson, Neal               JR Acton-Boxbor             37.54   1 
  4 Murphy, Stephen           SR Newton South             37.99   1 
  5 Pickersgill, Adam         sr Westford Aca             38.11   5 
  6 Kanevsky, Benjamin        SR Acton-Boxbor             38.73   1 
  7 Potochnik, Cary           SO Newton South             38.74   1 
  8 Kim, Dennis               SR Wayland                  38.74   3 
  9 Simpson, Andres           JR Boston Latin             38.80   5 
 10 Lopci, Marini             FR Newton South             38.91   1 
 11 Whittier, Collin          Jr Waltham                  39.90   2 
 12 Wassum, Peter             SR Arlington                40.52   4 
 13 Chen, Sam                 FR Lincoln-Sudb             40.65   2 
 14 Opie, Christopher         JR Arlington                40.82   4 
 15 Santos, Tyler             jr Westford Aca             41.02   5 
 16 Castro, Jorge             SO Weston                   41.09   4 
 17 Richard, Nick             Jr Waltham                  41.43   2 
 18 Packs, Nicky              JR Weston                   41.58   4 
 19 Breen, Matt               so Westford Aca             41.58   5 
 20 Lavery, Conor             FR Bedford                  41.59   3 
 21 Maza, Fernando            SO Weston                   41.64   4 
 22 Allen, Kadeem             JR Wayland                  41.97   3 
 23 Pace, Marc                JR Lincoln-Sudb             42.23   2 
 24 Torres, Alex              Jr Waltham                  42.29   2 
 25 Ding, Yizhen              FR Boston Latin             42.73   5 
 26 James, Daniel             JR Wayland                  42.87   3 
 27 Griesman, Trevor          JR Arlington                45.31   4 
 28 Macht-Greenberg, Lev      SO Bedford                  45.79   3 
 
Event 8  Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brew, David               SR Acton-Boxbor           1:26.11  
  2 Russell, Clayton          JR Lincoln-Sudb           1:26.30  
  3 Sommers, Brian            FR Acton-Boxbor           1:28.68  
  4 Olson, Kyle               SR Newton South           1:29.16  
  5 Horvath, Charles          SR Concord-Carl           1:29.51  
  6 Thomas, Andrew            SR Bedford                1:30.70  
  7 Calitri, Joe              sr Westford Aca           1:30.74  
  8 Durkee, Alex              JR Acton-Boxbor           1:31.15  
  9 Gray, Asher               SO Lincoln-Sudb           1:31.17  
 10 Chen, Brian               JR Acton-Boxbor           1:32.92  
 11 Earle, Jacob              JR Lincoln-Sudb           1:33.13  
 12 O'Neal, Shane             sr Westford Aca           1:34.35  
 13 Turnheim, Sascha          SR Arlington              1:34.78  
 14 Sansone, Joseph           JR Acton-Boxbor           1:35.58  
 15 Russo, Peter              jr Westford Aca           1:35.72  
 16 Tuckerman, Ryan           SR Wayland                1:35.99  
 17 Goldklang, Jake           JR Boston Latin           1:36.15  
 18 Picard, Matt              SR Wayland                1:36.54  
 19 O'Hagan, Andrew           SO Newton South           1:36.70  
 20 Remy, Brooks              SO Newton South           1:37.05  
 21 Boonstra, Jackson         SO Arlington              1:37.16  
 22 Lafyatis, Joseph          JR Arlington              1:37.19  
 23 Conin, Matt               SR Boston Latin           1:37.28  
 24 Hickey, Joseph            FR Newton South           1:38.14  
 25 Long, Brian               Sr Waltham                1:38.45  
 26 Chu, Chin                 SR Boston Latin           1:38.83  
 27 Tyagi, Keshav             SR Weston                 1:39.40  
 28 Deflorio, Dylan           FR Lincoln-Sudb           1:39.87  
 29 Starus, Tomasz            SR Boston Latin           1:40.38  
 30 O'Sullivan, Garrett       SR Concord-Carl           1:41.79  
 31 Rajinikanth, Nitin        JR Wayland                1:42.82  
 32 Venkatesh, Rohan          jr Westford Aca           1:43.60  
 33 Croteau, John             sr Westford Aca           1:44.57  
 34 Dykes, Greg               SO Lincoln-Sudb           1:45.15  
 35 Simard, David             SR Arlington              1:45.76  
 36 Fell, Sam                 JR Concord-Carl           1:45.94  
 37 Boynton, Matt             Jr Waltham                1:46.21  
 38 Callette, Jared           Fr Waltham                1:46.28  
 39 Goldschmidt, Oliver       SR Bedford                1:53.69  
 40 Enriquez, Marcos          JR Bedford                2:00.63  
 
Event 10  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Owen, Curtis              JR Acton-Boxbor           2:36.47  
  2 Uruci, Xhulio             SR Newton South           2:37.19  
  3 Barnes, Alec              SR Lincoln-Sudb           2:37.21  
  4 Cantrell, Alex            SR Acton-Boxbor           2:43.50  
  5 Lemire, Brendan           JR Acton-Boxbor           2:45.69  
  6 Sullivan, James           SO Acton-Boxbor           2:46.42  
  7 Eberlein, Jamie           SR Weston                 2:46.89  
  8 Zizza, Max                SR Wayland                2:51.23  
  9 Casey, Kevin              JR Arlington              2:52.99  
 10 O'Brien, William          JR Newton South           2:55.26  
 11 Lacorix, Andre               Westford Aca           2:56.19  
 12 Lawlor, Seamus            FR Concord-Carl           2:56.58  
 13 Fitzgerald, Spencer       SR Wayland                2:57.59  
 14 Hultin, Stephen           JR Lincoln-Sudb           2:58.42  
 15 Sciuto, Nick              fr Westford Aca           2:59.23  
 16 Roth, Jon                    Newton South           3:04.23  
 17 Grover, Miles             JR Boston Latin           3:05.38  
 18 Weaver, Nate              JR Newton South           3:06.12  
 19 Pioli, Teddy              JR Concord-Carl           3:06.82  
 20 Paradis, Gabe             JR Boston Latin           3:06.93  
 21 Seiferth, Fergal          SO Lincoln-Sudb           3:07.50  
 22 Inman, Alex               sr Westford Aca           3:07.92  
 23 Liebich, Sam              SO Concord-Carl           3:07.96  
 24 Flattery, Kyle            JR Boston Latin           3:08.42  
 25 Hoopes, Tommy             SO Wayland                3:13.00  
 26 Shea, James               SR Lincoln-Sudb           3:13.04  
 27 Barbehenn, Alton          FR Bedford                3:13.11  
 28 MacDonald, Eddy              Waltham                3:21.18  
 29 Thomas, Richard           Sr Waltham                3:22.21  
 30 Babayan, Arthur           So Waltham                3:22.68  
 31 O'Rourke, Matthew         FR Arlington              3:29.47  
 
Event 12  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wakimoto, Yuji            SR Newton South           4:39.20  
  2 Osgood, Chase             SR Acton-Boxbor           4:43.95  
  3 Ryan, John                jr Westford Aca           4:46.36  
  4 Brady, Tomasen            SR Concord-Carl           4:50.14  
  5 Baker, Brett              JR Wayland                4:51.52  
  6 Cox, Timothy              FR Acton-Boxbor           4:54.97  
  7 Pearce, Alex              SR Newton South           4:55.51  
  8 Barnes, Matt              SO Lincoln-Sudb           4:56.90  
  9 Rosen, Daniel             SR Arlington              5:01.13  
 10 Ward, Mike                FR Boston Latin           5:08.89  
 11 Defuria, Dom              FR Acton-Boxbor           5:09.32  
 12 Vogel, Mark               JR Lincoln-Sudb           5:09.60  
 13 Morales, Eduardo          SR Newton South           5:14.54  
 14 Maloney, Connor           JR Weston                 5:15.56  
 15 D'Agostino, Nick          JR Boston Latin           5:17.84  
 16 Auger, Ryan               jr Westford Aca           5:18.09  
 17 Malchik, Caleb            JR Concord-Carl           5:18.29  
 18 Mahoney, Brian            JR Boston Latin           5:19.25  
 19 Herzig, Matthew           FR Weston                 5:23.18  
 20 O'Neal, Brian             so Westford Aca           5:29.35  
 21 Zacher, Max               JR Arlington              5:34.73  
 22 Weiss, Nathan             SR Acton-Boxbor           5:37.13  
 23 Fitzgerald, Cody          SO Concord-Carl           5:40.32  
 24 Shankar, Aditya           so Westford Aca           5:40.53  
 25 Barberio, Nick            So Waltham                5:45.34  
 26 Leonard, Cody             So Waltham                5:46.46  
 27 Gordiyevsky, Vlad         Fr Waltham                5:46.90  
 28 Stoff, Kirby              FR Arlington              5:52.37  
 29 Wilson, Nate              SO Wayland                5:52.97  
 30 Buurman, Bart             FR Arlington              6:02.99  
 31 Turner, Bryce             FR Wayland                6:05.67  
 32 Quigley, Neil             SR Arlington              6:47.76  
 
Event 14  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Melly, David              JR Newton South          10:00.61  
  2 Brady, Tomasen            SR Concord-Carl          10:26.18  
  3 Osgood, Chase             SR Acton-Boxbor          10:38.72  
  4 Olia, Cameron             SR Newton South          10:39.11  
  5 Mcgee, Mike               jr Westford Aca          10:43.20  
  6 Delle, Gifford            SR Wayland               10:47.09  
  7 Sestrich, David           SR Acton-Boxbor          10:52.92  
  8 Kacher, Jeremy            Sr Waltham               10:55.49  
  9 Ward, Mike                FR Boston Latin          11:22.37  
 10 Quint, Michael            SO Lincoln-Sudb          11:23.34  
 11 Bradford, Will            SO Concord-Carl          11:28.68  
 12 Freeman, David            SO Weston                11:30.24  
 13 Gossels, Dan              SO Lincoln-Sudb          11:32.46  
 14 Maher, Connor             SR Acton-Boxbor          11:35.88  
 15 Bridgeman, Chris          SR Bedford               11:42.78  
 16 D'Agostino, Nick          JR Boston Latin          12:04.51  
 17 Halperin, Basil           JR Wayland               12:18.54  
 18 Chakmakjian, Daniel       SR Arlington             12:27.79  
 19 Olivier, Tim              so Westford Aca          12:46.19  
 20 Chakmakjian, Samuel       FR Arlington             13:09.77  
 
Event 16  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fujita, Nate              JR Wayland                5-08.00  
  2 Eldeidge, Tom             JR Concord-Carl          J5-06.00  
  3 Shea, Evan                JR Acton-Boxbor          J5-07.00  
  4 Hergrueter, Gus           SR Newton South          J5-06.00  
  5 Sommers, Brian            FR Acton-Boxbor          J5-06.00  
  6 Christenson, Hans         Sr Waltham               J5-06.00  
  6 Carnes, Dylan             Sr Waltham               J5-06.00  
  8 Jackson, Will             SR Weston                J5-06.00  
  9 Sullivan, Brendan         so Westford Aca           5-04.00  
  9 Colon, Ivan               Sr Waltham                5-04.00  
 11 Carasco, Adonis           jr Westford Aca          J5-04.00  
 -- Mongold, Nicholas         JR Arlington                   NH  
 -- Coy-Gooding, Jabari       SO Concord-Carl                NH  
 -- Simard, David             SR Arlington                   NH  
 -- Haleem Garas, David       SR Arlington                   NH  
 -- Lee, Joseph               JR Newton South                NH  
 -- Hultin, Stephen           JR Lincoln-Sudb                NH  
 -- Maylander, Nicholas       JR Acton-Boxbor                NH  
 -- El Korchi, Youssef        SO Newton South                NH  
 -- McCarthy, Tyler           SO Lincoln-Sudb                NH  
 -- Pickersgill, Adam         sr Westford Aca                NH  
 -- Sadowsky, David           SR Lincoln-Sudb                NH  
 
Event 18  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McDonald, Ross            SR Newton South          21-03.25  
  2 Taymes, Ulysses           JR Bedford               19-03.75  
  3 Carasco, Adonis           jr Westford Aca          19-01.75  
  4 Parker, Julius            SR Newton South          19-01.50  
  5 Yuan, Rielley             JR Acton-Boxbor          19-00.00  
  6 Parra, Ben                JR Concord-Carl          18-11.00  
  7 Alkins, Jeffrey           JR Newton South          18-05.00  
  8 Jackson, Will             SR Weston                18-04.25  
  9 Dieujuste, Jonathan       SR Weston                18-03.00  
 10 Dragone, Nick             SR Concord-Carl          18-02.00  
 11 Park, Jung                sr Westford Aca          17-08.00  
 12 Fujita, Nate              JR Wayland               17-07.25  
 13 Kawai, Kento              SO Weston                17-05.25  
 14 Chen, Brian               JR Acton-Boxbor          17-04.25  
 15 Calitri, Joe              sr Westford Aca          17-03.00  
 16 Bull, John                JR Acton-Boxbor          16-11.50  
 17 Richter, Ben              JR Bedford               16-09.00  
 18 Richard, Nick             Jr Waltham               16-04.00  
 19 Chen, Sam                 FR Lincoln-Sudb          15-04.00  
 20 Boonstra, Jackson         SO Arlington             15-02.25  
 21 Zepeda, Julio             So Waltham               15-00.50  
 22 Torres, Alex              Jr Waltham               14-04.25  
 23 Turnheim, Sascha          SR Arlington             14-01.00  
 24 Ng, Nick                  FR Wayland               13-07.75  
 25 Blazewicz, Drew           FR Lincoln-Sudb          13-07.00  
 -- Halsted, Chris            SR Lincoln-Sudb                DQ  
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Acton-Boxborough  'A'                               3:32.49   1 
  2 Newton South  'A'                                   3:36.90   1 
  3 Concord-Carlisle  'A'                               3:44.76   2 
  4 Boston Latin School  'A'                            3:53.97   1 
  5 Westford Academy  'A'                               3:57.61   1 
  6 Weston  'A'                                         3:57.61   2 
  7 Lincoln-Sudbury  'A'                                4:01.51   1 
  8 Arlington  'A'                                      4:03.00   2 
  9 Wayland  'A'                                        5:00.39   2 
 
Event 21  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Townsend, Mike            sr Westford Aca          40-10.50  
  2 Martell, Pat              sr Westford Aca          40-07.00  
  3 Sides, Jeremy             SR Acton-Boxbor          39-09.00  
  4 Carnes, Dylan             Sr Waltham               39-07.00  
  5 Friedman, Isaac           SR Newton South          39-06.25  
  6 Karys, Alex                  Newton South          37-09.00  
  6 Meredith, Eric            jr Westford Aca          37-09.00  
  8 Kim, Alex                 SR Acton-Boxbor          37-08.00  
  9 Fidler, Sean              JR Concord-Carl          37-07.00  
 10 Alvarez, Edward           SR Arlington             37-05.50  
 11 Barbarisi, Rory           JR Concord-Carl          37-04.00  
 12 Mazzola, Brian            JR Arlington             37-01.50  
 13 Vogel, Mark               JR Lincoln-Sudb          36-10.00  
 14 Palmer, Wes               SO Concord-Carl          36-01.50  
 15 Hannigan, Tom             JR Lincoln-Sudb          35-03.00  
 16 Donlon, Sean              Jr Waltham               34-08.00  
 17 Aponte, Jonathan          SR Newton South          34-07.25  
 18 Quigley, Neil             SR Arlington             34-07.00  
 19 Cappadona, Brian          Jr Waltham               34-04.00  
 20 O'Sullivan, Joseph        JR Arlington             34-01.00  
 21 Park, Paul                SO Newton South          33-05.25  
 22 Castro, Jorge             SO Weston                33-02.00  
 23 Yeung, Justin             SR Bedford               32-04.25  
 24 Drinan, Brandan           So Waltham               32-00.00  
 25 Goldschmidt, Oliver       SR Bedford               31-11.00  
 26 Piccirillo, Robert        SR Bedford               31-10.00  
 27 Murphy, Kevin             so Westford Aca          31-09.00  
 28 Sumner, Jake              SR Acton-Boxbor          31-08.50  
 29 Kim, Daniel               JR Wayland               31-02.00  
 29 Reed, Colby               JR Lincoln-Sudb          31-02.00  
 31 McCarthy, Tyler           SO Lincoln-Sudb          31-01.50  
 32 Silvius, Ethan            SR Wayland               30-10.00  
 33 Spangler, Brendan         JR Acton-Boxbor          30-01.00  
 34 Bennett, Robert           SO Weston                29-11.00  
 35 Von Rosenvinge, Perry     SO Weston                29-00.00  
 36 Sullivan, Patrick         SO Wayland               28-09.00  
 37 Fligor, Doug              SO Weston                28-04.00  
 38 Starr, Riley              SO Wayland               26-11.00  
 39 Macht-Greenberg, Lev      SO Bedford               24-11.00  
 40 Bruttoesso, Thomas        FR Concord-Carl          19-10.50  
 
Event 23  Boys 55 Meter Dash JV
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Fujita, Nate              JR Wayland                   7.23   3 
  2 Zhou, Henry               FR Acton-Boxbor              7.29   1 
  3 Chin, Matthew             SR Newton South              7.35   1 
  4 Spivey, Gabriel           SO Concord-Carl              7.37   5 
  5 Ma, Alex                  SO Wayland                   7.51   3 
  6 Chung, Hoi Jin            SR Newton South              7.58   1 
  7 Wong, Chirstopher         SO Newton South              7.62   1 
  8 Jacobson, Andrew          FR Lincoln-Sudb              7.67   2 
  9 Baker, Keefe              FR Acton-Boxbor              7.67   1 
 10 Strauss, Joseph           SR Weston                    7.71   4 
 11 Travassos, Alexander      SO Arlington                 7.72   4 
 12 Vishniac, Jordan          SR Arlington                 7.76   4 
 13 Cogan, Drew               SO Acton-Boxbor              7.80   1 
 14 Albano, Drew              JR Concord-Carl              7.81   5 
 15 Gardel, Robert            SO Wayland                   7.81   3 
 16 Corbie, David             JR Concord-Carl              7.83   5 
 17 Martell, Pat              sr Westford Aca              7.84   5 
 18 Townsend, Mike            sr Westford Aca              7.86   5 
 19 Goodrich, Luke            FR Lincoln-Sudb              7.87   2 
 20 Macht-Greenberg, Lev      SO Bedford                   7.99   3 
 21 Dunn, Garrett             JR Lincoln-Sudb              8.09   2 
 22 Bennett, Robert           SO Weston                    8.17   4 
 23 Palmer, Wes               SO Concord-Carl              8.33   5 
 24 Xu, Albert                FR Boston Latin              8.46   5 
 25 Von Rosenvinge, Perry     SO Weston                    8.52   4 
 26 Unknown, A                   Westford Aca              9.18   5 
 
Event 25  Boys 55 Meter Hurdles JV
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Coy-Gooding, Jabari       SO Concord-Carl              9.76   2 
  2 Webster, Jordan           SO Concord-Carl             10.09   2 
  3 Oliver, John              jr Westford Aca             10.15   2 
  4 Boukhour, Zach            SO Concord-Carl             11.38   2 
  5 Kreig, Jack               so Westford Aca             11.51   2 
  6 Vu, Tue                   fr Westford Aca             11.57   2 
 -- Ford, John                so Westford Aca                NT   1 
 -- Peraner, Reed             so Westford Aca                NT   1 
 -- Pappas, A                 SO Westford Aca                NT   1 
 
Event 30  Boys 4x200 Meter Relay JV
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bedford  'A'                                        1:43.05   2 
  2 Acton-Boxborough  'A'                               1:44.42   1 
  3 Concord-Carlisle  'A'                               1:45.39   1 
  4 Newton South  'A'                                   1:48.53   2 
  5 Arlington  'A'                                      1:49.40   2 
  6 Westford Academy  'A'                               1:53.46   2 
  7 Weston  'A'                                         1:54.16   1 
  8 Acton-Boxborough  'B'                               2:01.46   3 
  9 Wayland  'A'                                        2:06.18   1 
 10 Weston  'B'                                         2:10.80   3 
 11 Wayland  'B'                                        2:17.27   3 



race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News