Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Pat Griskus Sprint Triathlon

Middlebury, CT, July 8, 2009

Overall Results

Tom Wilkas

For more race information, see Fast Track Timing LLC.




 
Place No.   Name                S Age Div/Tot  Div   City            St Wave Swim    Tran1   Bike    Tran2   Run     Finish  
===== ===== =================== = === ======== ===== =============== == ==== ======= ======= ======= ======= ======= ======= 
    1     1 Domenic Gillen      M  31   1/14   M3034 Westport        CT 1      11:00    0:39   26:40    0:47   16:48   55:52 
    2     2 Christopher Thomas  M  37   1/36   M3539 Easton          CT 1      11:50    1:15   26:19    0:35   17:10   57:07 
    3     5 Ian Ray             M  46   1/34   M4549 Easton          CT 1      11:11    0:30   27:18    0:36   19:38   59:11 
    4     3 Chris Schulten      M  37   2/36   M3539 Middlefield     CT 1      13:53    1:16   27:16    0:36   17:11 1:00:10 
    5   567 Mixed Relay         Z  36   1/28   ZTEAM Morris          CT 3      11:45    0:45   29:57    0:40   17:24 1:00:29 
    6    53 Tim Steiskal        M  19   1/19   M1519 Naugatuck       CT 1      11:20    0:49   28:55    0:38   19:03 1:00:44 
    7    67 Matt Boobar         M  37   3/36   M3539 Stratton Mt     VT 1      14:01    0:49   28:17    0:42   18:35 1:02:22 
    8    28 Daniel Theleen      M  21   1/13   M2024 Southbury       CT 1      10:34    0:52   33:01    0:29   17:36 1:02:29 
    9    20 Tony Grabiec        M  39   4/36   M3539 Trumbull        CT 1      13:33    0:50   28:49    0:33   19:24 1:03:07 
   10   275 Scott Livingston    M  37   5/36   M3539 Bolton          CT 2      14:53    0:56   28:47    0:47   17:57 1:03:17 
   11     6 Matthew Capiello    M  44   1/39   M4044 Southbury       CT 1      12:30    1:16   29:19    0:44   19:32 1:03:20 
   12    41 Oakes Ames          M  56   1/32   M5559 New Canaan      CT 1      15:02    1:03   27:52    0:41   18:51 1:03:27 
   13   560 Male Relay          Y  18   1/6    YTEAM Hamden          CT 3      11:03    0:47   33:43    0:33   17:24 1:03:29 
   14   556 Mixed Relay         Z  46   2/28   ZTEAM Sharon          CT 3      13:23    0:50   28:12    0:48   20:22 1:03:34 
   15    16 David Rivard-Lentz  M  41   2/39   M4044 East Hampton    CT 1      13:46    0:54   29:14    0:43   19:28 1:04:03 
   16   249 Maneesh Shanbhag    M  31   2/14   M3034 Fairfield       CT 2      12:36    0:42   30:46    0:33   19:30 1:04:05 
   17    25 Don Gustavson       M  35   6/36   M3539 Fairfield       CT 1      15:54    0:48   28:00    0:35   19:00 1:04:15 
   18   582 Mixed Relay         Z  66   3/28   ZTEAM Wolcott         CT 3      13:18    1:02   33:24    0:35   16:09 1:04:26 
   19   577 Male Relay          Y  50   2/6    YTEAM Southbury       CT 3      12:11    0:48   29:46    0:40   21:04 1:04:27 
   20     8 Alan Macdougall     M  44   3/39   M4044 Branford        CT 1      16:05    1:14   28:24    0:43   18:03 1:04:27 
   21    38 Michael Root        M  55   2/32   M5559 W. Cornwall     CT 1      13:39    0:35   29:54    0:35   19:50 1:04:32 
   22    42 John Wilson         M  51   1/47   M5054 New Canaan      CT 1      14:52    1:14   27:53    0:43   19:54 1:04:34 
   23    30 Christian Dzilinski M  42   4/39   M4044 Fairfield       CT 1      13:59    1:12   29:15    0:37   20:15 1:05:16 
   24   217 Ryan Distefano      M  19   2/19   M1519 South Windsor   CT 2      11:46    0:38   32:40    0:38   19:57 1:05:38 
   25   146 Cassandra Maximenko F  26   1/14   F2529 Naugatuck       CT 1      14:05    0:46   29:36    0:36   20:36 1:05:38 
   26   427 Steve Roulier       M  46   2/34   M4549 Feeding Hills   MA 3      14:26    1:25   28:11    0:50   20:56 1:05:45 
   27    57 Joshua Sklanka      M  20   2/13   M2024 Watertown       CT 1      11:09    0:57   32:11    0:33   20:59 1:05:46 
   28    49 Thomas Filippini    M  48   3/34   M4549 Torrington      CT 1      12:30    0:58   30:54    0:48   20:46 1:05:54 
   29   572 Mixed Relay         Z  43   4/28   ZTEAM Sandy Hook      CT 3      14:47    0:48   28:07    0:30   21:45 1:05:55 
   30    83 Michelle Wolfson    F  41   1/36   F4044 Rye             NY 1      13:38    0:52   30:43    0:37   20:12 1:06:00 
   31    73 David Giampietro    M  45   4/34   M4549 Watertown       CT 1      12:15    1:23   31:52    0:40   19:56 1:06:05 
   32    56 Anthony Lombardi    M  27   1/19   M2529 Plantsville     CT 1      14:19    1:06   30:19    0:29   20:06 1:06:18 
   33    59 Jason Dufour        M  36   7/36   M3539 Bristol         CT 1      18:34    1:09   27:51    0:43   18:03 1:06:18 
   34    90 Male Relay          Y   0   3/6    YTEAM Cheshire        CT 3      13:10    0:48   33:03    0:36   18:46 1:06:19 
   35   206 Taylor Peterson     M  16   3/19   M1519 Fairfield       CT 2      15:44    1:00   30:45    0:31   18:25 1:06:23 
   36    27 Rob Duguay          M  24   3/13   M2024 Wolcott         CT 1      12:03    1:27   31:58    1:02   20:13 1:06:41 
   37    18 Michael Maximenko   M  41   5/39   M4044 Naugatuck       CT 1      14:59    0:53   29:29    0:33   20:52 1:06:44 
   38     7 Joe Whelan          M  45   5/34   M4549 Newtown         CT 1      13:38    0:43   31:48    0:49   20:12 1:07:08 
   39    11 Noel Roberts        M  50   2/47   M5054 Durham          CT 1      15:16    0:57   29:27    0:31   21:03 1:07:12 
   40   282 Arnar Geirsson      M  38   8/36   M3539 New Haven       CT 2      15:18    0:46   29:59    0:48   20:41 1:07:30 
   41    15 Jay Swift           M  42   6/39   M4044 Bethel          CT 1      14:36    1:01   31:42    0:44   19:34 1:07:35 
   42   522 Joe Marinucci       C  35   1/37   CLYDE Moultonborough  NH 3      15:12    1:11   29:36    0:49   21:08 1:07:52 
   43    77 Robin Passander     F  46   1/20   F4549 West Haven      CT 1      13:19    0:58   30:17    0:52   22:41 1:08:04 
   44   406 Denis Niez          M  43   7/39   M4044 Woodbury        CT 3      16:30    0:56   29:34    0:40   20:47 1:08:25 
   45    54 John Whalen         M  44   8/39   M4044 Bethel          CT 1      15:27    1:02   30:21    0:48   20:50 1:08:25 
   46    17 Todd Fisher         M  41   9/39   M4044 Norwich         CT 1      14:35    1:11   31:26    0:57   20:23 1:08:31 
   47   411 Michael Taylor      M  44  10/39   M4044 Danbury         CT 3      17:08    1:31   28:32    0:56   20:34 1:08:39 
   48   523 Jonathan Vath       C  36   2/37   CLYDE Plantsville     CT 3      14:37    1:34   30:19    1:03   21:39 1:09:10 
   49    97 Pascale Butcher     F  48   2/20   F4549 Southport       CT 1      15:29    0:47   31:13    0:39   21:07 1:09:14 
   50    13 John Crocamo        M  47   6/34   M4549 Seymour         CT 1      12:35    0:52   31:37    0:44   23:31 1:09:17 
   51   231 Christopher Haines  M  25   2/19   M2529 Vernon          CT 2      12:10    0:47   34:44    1:02   20:40 1:09:21 
   52    80 Zachary Bowen       M  19   4/19   M1519 Litchfield      CT 1      12:15    1:25   33:24    0:38   21:42 1:09:22 
   53    99 Kathryn Flodquist   F  43   2/36   F4044 Terryville      CT 1      13:58    1:16   30:51    0:43   22:37 1:09:22 
   54   164 Penny Sorbello      F  37   1/33   F3539 New Windsor     NY 1      12:27    1:21   31:51    0:39   23:27 1:09:43 
   55    47 Vin Darcy           M  51   3/47   M5054 Avon            CT 1      13:43    1:13   32:11    1:02   21:40 1:09:47 
   56   461 Kevin Cunningham    M  51   4/47   M5054 Rye             NY 3      14:34    1:18   31:01    0:45   22:11 1:09:48 
   57   233 Nicholas Haas       M  26   3/19   M2529 Arlington       MA 2      16:56    1:25   32:35    1:00   17:56 1:09:50 
   58   399 David Cordani       M  43  11/39   M4044 Simsbury        CT 3      17:07    1:02   30:22    0:47   20:36 1:09:53 
   59   238 Joey Solomon        M  27   4/19   M2529 Danbury         CT 2      16:58    1:19   29:08    1:10   21:27 1:10:01 
   60    10 Michael Crane       M  49   7/34   M4549 Middlebury      CT 1      14:09    0:54   31:25    0:46   22:51 1:10:04 
   61   407 Jeffrey Vizethann   M  43  12/39   M4044 Cornwall        NY 3      15:39    1:16   31:41    0:40   20:59 1:10:13 
   62   234 Chris Papsin        M  26   5/19   M2529 New Preston     CT 2      12:30    1:15   33:06    0:57   22:26 1:10:13 
   63    43 Bruce Cook          M  57   3/32   M5559 Greenwich       CT 1      15:43    0:57   31:29    0:56   21:15 1:10:19 
   64    86 Mixed Relay         Z   0   5/28   ZTEAM Southbury       CT 3      11:00    1:31   32:11    0:42   24:57 1:10:20 
   65   496 Bob Otto            M  57   4/32   M5559 Holtsville      NY 3      14:29    1:41   30:54    1:28   21:52 1:10:21 
   66    22 Barry Sobolewski    M  38   9/36   M3539 Lagrangeville   NY 1      14:38    0:48   32:26    0:42   21:53 1:10:24 
   67    93 John Keggi          M  19   5/19   M1519 Middlebury      CT 1      14:57    3:21   33:12    1:37   17:26 1:10:30 
   68   571 Mixed Relay         Z  43   6/28   ZTEAM Prospect        CT 3      13:47    1:14   31:57    0:52   22:42 1:10:31 
   69    37 Geoffrey Sager      M  54   5/47   M5054 Farmington      CT 1      14:42    1:38   31:24    0:43   22:10 1:10:35 
   70   491 Buzz Gardner        M  56   5/32   M5559 Guilford        CT 3      15:02    1:34   30:56    0:57   22:19 1:10:47 
   71   286 Bob Meyst           M  39  10/36   M3539 Danbury         CT 2      16:59    1:02   29:42    1:01   22:13 1:10:55 
   72   457 Jeffrey Stark       M  51   6/47   M5054 Westtown        NY 3      16:26    1:38   31:18    0:54   20:42 1:10:56 
   73   414 Gary Turek          M  44  13/39   M4044 Southingtn      CT 3      15:31    1:07   30:56    0:53   22:34 1:10:59 
   74   265 Mark Andrejczyk     M  36  11/36   M3539 Shelton         CT 2      17:19    1:43   31:05    0:52   20:08 1:11:05 
   75   477 Mickey Syrop        M  53   7/47   M5054 Summit          NJ 3      15:03    0:52   32:28    0:51   22:01 1:11:13 
   76    81 Karim Mabrouk       M  23   4/13   M2024 Naugatuck       CT 1      12:23    1:32   34:32    0:58   22:00 1:11:23 
   77   389 David Cole          M  41  14/39   M4044 Dover           MA 3      13:17    1:20   32:12    0:57   23:57 1:11:41 
   78    12 Dan Germain         M  48   8/34   M4549 Newtown         CT 1      16:25    1:33   31:53    0:44   21:12 1:11:45 
   79   218 Thomas Byrnes       M  20   5/13   M2024 Rhinebeck       NY 2      11:35    0:48   38:23    0:43   20:19 1:11:46 
   80   410 Chris Lech          M  44  15/39   M4044 Simsbury        CT 3      16:44    1:05   31:40    0:54   21:30 1:11:51 
   81   287 Mark Carioto        M  39  12/36   M3539 Weston          CT 2      15:57    1:20   32:38    0:47   21:20 1:12:00 
   82   248 Terry Hollowell     M  31   3/14   M3034 Branford        CT 2      15:54    1:10   33:34    0:40   20:44 1:12:02 
   83   267 Matthew Schmidt     M  36  13/36   M3539 Cheshire        CT 2      15:09    1:06   32:11    0:49   22:51 1:12:04 
   84    98 Susan Fegelman      F  46   3/20   F4549 Milford         CT 1      14:25    0:57   33:09    1:00   22:42 1:12:10 
   85   362 Jamie Fishlow       M  51   8/47   M5054 Old Bethpage    NY 1      15:14    1:17   32:37    0:54   22:14 1:12:14 
   86   163 Erin Giaccio        F  37   2/33   F3539 Redding         CT 1      13:15    1:04   35:11    0:52   22:02 1:12:22 
   87    45 Peter Perkins       M  59   6/32   M5559 Newtown         CT 1      13:51    1:36   32:15    1:04   23:38 1:12:22 
   88   331 Nicky Wisher        F  44   3/36   F4044 Westport        CT 2      15:03    1:01   31:49    0:52   23:43 1:12:27 
   89   433 Dale Miller         M  47   9/34   M4549 Cornwall        NY 3      14:29    1:16   34:13    1:05   21:29 1:12:31 
   90   485 Mark Skelte         M  54   9/47   M5054 Wilsonville     OR 3      16:57    1:02   31:28    0:57   22:14 1:12:36 
   91    55 Cameron Hessler     M  17   6/19   M1519 Southbury       CT 1      10:34    1:25   36:15    0:26   23:57 1:12:37 
   92   251 Steve Sauve         M  33   4/14   M3034 Thomaston       CT 2      16:25    1:48   32:30    1:25   20:34 1:12:40 
   93    96 Monique Crane       F  45   4/20   F4549 Middlebury      CT 1      13:32    1:16   34:23    1:15   22:16 1:12:41 
   94   300 Leah Begg           F  40   4/36   F4044 Newtown         CT 2      15:08    1:12   33:32    1:10   21:44 1:12:44 
   95   148 Laura O'Brien       F  27   2/14   F2529 Stratford       CT 1      12:41    1:31   35:57    1:10   21:27 1:12:46 
   96    51 Gary Rodebaugh      M  61   1/7    M6064 Guilford        CT 1      14:04    1:24   31:35    0:49   24:58 1:12:48 
   97   483 Peter Skelos        M  54  10/47   M5054 Rockville Centr NY 3      14:20    1:49   32:30    1:28   22:45 1:12:50 
   98   257 Sean Dunn           M  34   5/14   M3034 Watertown       CT 2      17:36    1:06   30:12    1:07   23:04 1:13:02 
   99   243 Brad Piccirillo     M  29   6/19   M2529 Naugatuck       CT 2      17:25    1:12   34:05    0:31   19:52 1:13:03 
  100   449 Fran Feeney         M  50  11/47   M5054 Ludlow          MA 3      16:07    1:23   29:58    1:12   24:26 1:13:03 
  101   484 Donald Stuart       M  54  12/47   M5054 Fairfield       CT 3      14:45    1:03   32:42    0:47   23:48 1:13:03 
  102   170 Katie Bottini       F  23   1/8    F2024 Wilton          CT 1      15:43    1:47   35:04    0:59   19:35 1:13:06 
  103    58 Paul Martin         M  42  16/39   M4044 Natick          MA 1      14:47    0:50   36:41    0:53   20:03 1:13:12 
  104   531 Michael Begg        C  41   3/37   CLYDE Trumbull        CT 3      15:32    1:09   33:06    0:46   22:47 1:13:19 
  105   517 Jamie Fisher        C  42   4/37   CLYDE Glen Rock       NJ 3      15:04    1:09   32:07    0:52   24:10 1:13:19 
  106   552 Mixed Relay         Z  26   7/28   ZTEAM Southbury       CT 3      17:00    0:40   34:36    0:35   20:31 1:13:20 
  107    66 Jason Tilinghast    M  40  17/39   M4044 Bethleham       CT 1      16:24    1:24   32:49    0:53   21:52 1:13:20 
  108    79 Brendan Heller      M  19   7/19   M1519 Naugatuck       CT 1      12:17    0:54   32:45    0:34   26:55 1:13:22 
  109   303 Kellie Brown        F  40   5/36   F4044 Stamford        CT 2      16:02    1:40   32:31    1:05   22:16 1:13:33 
  110   174 Kate Mitchell       F  27   3/14   F2529 Stratton Mounta VT 1      16:22    1:18   33:59    0:54   21:07 1:13:40 
  111   464 Thomas Meehan       M  52  13/47   M5054 Seaford         NY 3      13:11    1:46   34:29    1:11   23:11 1:13:46 
  112    14 Kristopher Arnold   M  44  18/39   M4044 West Simsbury   CT 1      16:49    1:35   31:00    1:01   23:26 1:13:48 
  113   408 Jeffrey Goldberger  M  43  19/39   M4044 New York        NY 3      17:24    1:11   30:43    0:42   23:53 1:13:52 
  114   575 Mixed Relay         Z  49   8/28   ZTEAM Middlebury      CT 3      11:54    0:47   31:24    0:34   29:16 1:13:53 
  115    32 Michael D'Addetta   M  52  14/47   M5054 Branford        CT 1      15:46    1:18   32:32    0:47   23:36 1:13:57 
  116   228 Chris Kaplanis      M  25   7/19   M2529 Norwalk         CT 2      16:36    1:25   33:31    1:04   21:25 1:13:58 
  117   269 Vincent Daniello    M  36  14/36   M3539 Sherman         CT 2      16:07    0:45   32:30    0:45   23:53 1:13:59 
  118   276 Mike Fuller         M  37  15/36   M3539 West Hartford   CT 2      15:51    1:27   32:46    1:07   22:51 1:14:00 
  119   400 Patrick Tomak       M  43  20/39   M4044 North Haven     CT 3      15:32    1:30   31:48    1:24   24:03 1:14:14 
  120    95 Reenie Parker       F  50   1/13   F5054 Riverside       CT 1      15:31    1:04   32:47    1:16   23:44 1:14:20 
  121   232 Timothy White       M  26   8/19   M2529 Hamden          CT 2      16:08    1:47   31:53    1:34   23:01 1:14:20 
  122   255 Justin Soule        M  34   6/14   M3034 Kent            CT 2      18:09    1:20   31:09    1:20   22:24 1:14:20 
  123   489 Jim Donegan         M  55   7/32   M5559 New York        NY 3      18:25    1:27   31:49    1:08   21:45 1:14:32 
  124   308 Carolyn Mucci       F  41   6/36   F4044 Middlebury      CT 2      15:40    1:06   31:14    0:49   25:47 1:14:34 
  125   568 Mixed Relay         Z  38   9/28   ZTEAM East Hampton    CT 3      18:55    0:55   26:15    0:52   27:40 1:14:34 
  126   211 Timothy Dufore      M  18   8/19   M1519 Suffield        CT 2      12:38    2:11   37:10    0:59   21:44 1:14:40 
  127   521 Ronald Rolfe        C  35   5/37   CLYDE Oakdale         CT 3      14:53    1:44   31:25    0:50   25:56 1:14:46 
  128    23 Kenneth Clark       M  37  16/36   M3539 Prospect        CT 1      14:35    1:48   34:48    1:11   22:31 1:14:50 
  129   266 James Stevens       M  36  17/36   M3539 Cheshire        CT 2      13:32    1:36   32:48    0:44   26:14 1:14:52 
  130   215 Sean Farrell        M  19   9/19   M1519 Brookfield      CT 2      13:09    2:51   34:30    1:06   23:26 1:15:01 
  131   202 Chris Branco        M  15  10/19   M1519 Naugatuck       CT 2      12:18    1:46   36:20    1:01   23:52 1:15:14 
  132   419 John Hayden         M  45  10/34   M4549 Cheshire        CT 3      15:36    1:42   34:45    1:09   22:05 1:15:15 
  133   333 Joan Lynch          F  44   7/36   F4044 Cos Cob         CT 2      14:53    1:19   33:45    1:11   24:11 1:15:18 
  134   151 Joannah Graham      F  29   4/14   F2529 Hartford        CT 1      13:27    1:14   33:38    1:19   25:46 1:15:22 
  135   495 Blair Bertaccini    M  56   8/32   M5559 Waterbury       CT 3      16:42    2:15   32:36    1:32   22:31 1:15:33 
  136    46 Alexei Bachuretz    M  24   6/13   M2024 Bethlehem       CT 1      14:02    1:46   35:17    0:40   23:52 1:15:35 
  137   152 Colleen McKirryher  F  30   1/11   F3034 Thomaston       CT 1      14:31    1:18   38:07    0:56   20:46 1:15:35 
  138   239 Glen Schoenmann     M  27   9/19   M2529 Shelton         CT 2      21:02    1:12   31:30    0:58   20:57 1:15:38 
  139   155 Heather Stewart     F  32   2/11   F3034 Greenwich       CT 1      18:28    1:36   31:26    0:46   23:31 1:15:45 
  140   528 Scott Beauregard    C  40   6/37   CLYDE Milford         CT 3      18:37    1:32   31:22    0:41   23:45 1:15:55 
  141   539 Michael Scanlon     C  46   7/37   CLYDE Commack         NY 3      16:14    1:19   33:44    1:16   23:24 1:15:55 
  142   268 Brian Stiewing      M  36  18/36   M3539 Shelton         CT 2      19:27    1:40   31:14    1:10   22:28 1:15:57 
  143   280 Danny Berry         M  38  19/36   M3539 Hamden          CT 2      20:10    1:54   31:57    1:15   20:45 1:15:59 
  144   168 Christina Wunderle  F  39   3/33   F3539 West Simsbury   CT 1      13:50    1:27   33:41    0:56   26:07 1:15:59 
  145   283 Pascal Fuchs        M  39  20/36   M3539 Fairfield       CT 2      18:52    1:21   32:52    0:59   22:03 1:16:07 
  146   434 Andrew Kaiser       M  47  11/34   M4549 Ridgewood       NJ 3      15:45    1:56   32:49    1:23   24:21 1:16:11 
  147   423 Joe Bogdan          M  46  12/34   M4549 Norwalk         CT 3      15:35    2:08   32:11    1:32   24:56 1:16:21 
  148    61 Matthew Morris      M  26  10/19   M2529 Middlebury      CT 1      15:59    1:45   33:33    1:10   24:04 1:16:28 
  149   253 Kevin Bishop        M  33   7/14   M3034 Brooklyn        NY 2      14:26    1:23   34:43    1:29   24:35 1:16:33 
  150   247 Shawn Keenan        M  31   8/14   M3034 Wallingford     CT 2      23:39    1:29   31:55    0:35   18:58 1:16:35 
  151   205 Tom Smith           M  48  13/34   M4549 Killingworth    CT 3      15:40    1:01   32:32    1:02   26:22 1:16:35 
  152    91 Kate Tiedemann      A  41   1/9    ATHEN Rye             NY 1      13:14    2:01   34:45    0:55   25:46 1:16:38 
  153   416 Bill Baker          M  45  14/34   M4549 New Milford     CT 3      15:02    1:14   34:38    0:52   24:56 1:16:41 
  154   346 Kim Georgiades      F  47   5/20   F4549 East Hampton    CT 2      14:17    1:09   33:19    1:03   26:56 1:16:42 
  155   207 Matthew McDonald    M  17  11/19   M1519 Southbury       CT 2      11:43    1:35   40:33    0:33   22:21 1:16:43 
  156   220 Max La Manna        M  20   7/13   M2024 Waterbury       CT 2      17:30    2:03   36:40    0:23   20:13 1:16:46 
  157   428 Tim Northrop        M  46  15/34   M4549 Sandy Hook      CT 3      17:32    2:21   31:55    0:55   24:12 1:16:53 
  158   347 Karen Brown         F  47   6/20   F4549 Old Greenwich   CT 2      17:25    2:10   33:18    0:58   23:05 1:16:54 
  159   475 Steve Tutolo        M  53  15/47   M5054 Yalesville      CT 3      15:54    1:06   34:11    1:09   24:47 1:17:05 
  160   130 Maria Dumoulin      F  37   4/33   F3539 Middlebury      CT 1      17:25    1:51   32:59    1:02   23:50 1:17:06 
  161   244 Michael Levtchenko  M  29  11/19   M2529 Deer Park       NY 2      18:21    1:39   34:13    2:08   20:49 1:17:08 
  162    36 Michael Barry       M  54  16/47   M5054 Waterbury       CT 1      15:10    1:12   34:53    0:53   25:03 1:17:08 
  163   262 John Doherty        M  35  21/36   M3539 Fishkill        NY 2      21:17    1:07   32:51    1:04   20:53 1:17:10 
  164   397 David Somoroff      M  43  21/39   M4044 Woodbury        CT 3      22:39    2:40   28:20    2:06   21:36 1:17:19 
  165   393 Steven Cognato      M  42  22/39   M4044 Danbury         CT 3      18:05    1:54   32:06    1:29   23:57 1:17:30 
  166   472 Matthew Mette       M  53  17/47   M5054 Sharon          CT 3      16:50    1:36   36:11    1:15   21:43 1:17:32 
  167   230 Michael Ciesco      M  25  12/19   M2529 Torrington      CT 2      17:51    1:32   35:03    1:14   22:07 1:17:45 
  168   454 Thomas Bottini      M  50  18/47   M5054 Wilton          CT 3      13:14    2:00   36:43    0:49   25:18 1:18:01 
  169    24 Christopher Dembski C  36   8/37   CLYDE Southbury       CT 1      16:23    1:21   35:24    0:44   24:12 1:18:03 
  170   591 Daniel Rose         M  62   2/7    M6064 Fairfield       CT 3      15:48    1:49   32:29    0:52   27:10 1:18:05 
  171   250 Shawn Lawless       M  33   9/14   M3034 Wallingford     CT 2      15:47    2:51   32:57    1:42   24:52 1:18:06 
  172   585 Mixed Relay         Z  53  10/28   ZTEAM Woodbury        CT 3      16:38    1:05   34:50    0:38   25:04 1:18:13 
  173   415 G. Martin Henry     M  44  23/39   M4044 Broad Brook     CT 3      17:18    2:11   32:24    0:52   25:32 1:18:14 
  174   537 Tom Begg            C  45   9/37   CLYDE Glen Rock       NJ 3      15:15    0:59   34:25    1:04   26:34 1:18:16 
  175   569 Male Relay          Y  39   4/6    YTEAM Seymour         CT 3      17:57    0:44   31:57    0:40   27:05 1:18:20 
  176    78 Steven Delize       M  55   9/32   M5559 Wilton          CT 1      17:04    0:58   33:06    1:02   26:19 1:18:26 
  177   455 Darryl Sowell       M  50  19/47   M5054 Winsted         CT 3      19:09    2:19   30:34    1:24   25:03 1:18:27 
  178   208 Tj Warren           M  17  12/19   M1519 Naugatuck       CT 2      15:01    0:59   35:04    0:44   26:47 1:18:32 
  179   440 Joe Keeney          M  48  16/34   M4549 Greenwich       CT 3      16:24    1:59   35:26    0:33   24:22 1:18:42 
  180   158 Caryn Stellmach     F  35   5/33   F3539 Waterbury       CT 1      13:18    1:48   36:51    0:43   26:04 1:18:43 
  181   159 Tammy Grella        F  35   6/33   F3539 Litchfield      CT 1      20:41    1:20   33:30    0:45   22:30 1:18:44 
  182   277 Greg Bernar Bernard M  38  22/36   M3539 Woodbury        CT 2      15:23    2:03   34:00    1:39   25:53 1:18:55 
  183   581 Masters Relay       T  66   1/3    MASTR Leesburg        FL 3      16:50    1:22   31:22    0:56   28:31 1:18:59 
  184   501 William Lombardi    M  57  10/32   M5559 Southington     CT 3      18:24    1:50   34:32    1:13   23:03 1:19:00 
  185   138 Helen Brown         F  39   7/33   F3539 Bantam          CT 1      15:39    1:17   36:34    0:53   24:42 1:19:03 
  186   422 Wayne Zimmerman     M  45  17/34   M4549 Weston          CT 3      18:11    1:55   33:49    0:56   24:18 1:19:07 
  187   175 Jennifer Giles      F  37   8/33   F3539 Southbury       CT 1      15:59    1:37   36:33    1:20   23:42 1:19:09 
  188    44 Peter Benner        M  59  11/32   M5559 West Hartford   CT 1      16:21    1:35   33:03    0:58   27:16 1:19:10 
  189   471 Gerry Hillery       M  52  20/47   M5054 Bellmore        NY 3      15:17    1:15   35:26    1:20   25:55 1:19:11 
  190   586 Mixed Relay         Z  33  11/28   ZTEAM Wolcott         CT 3      16:33    0:56   37:25    0:43   23:41 1:19:15 
  191   263 Matthew Haun        M  35  23/36   M3539 Jefferson Valle NY 2      21:03    1:29   33:53    0:55   22:02 1:19:19 
  192   562 Male Relay          Y  19   5/6    YTEAM Chappaqua       NY 3      15:33    0:40   37:13    0:33   25:24 1:19:20 
  193   512 Carl Russell        M  59  12/32   M5559 Orange          CT 3      17:55    1:18   33:51    0:56   25:29 1:19:28 
  194   372 Susan Stuart        F  54   2/13   F5054 Fairfield       CT 2      20:10    1:10   33:41    1:01   23:29 1:19:30 
  195   446 Frank Forte         M  50  21/47   M5054 Milford         CT 3      19:07    1:31   33:05    1:06   24:48 1:19:35 
  196   225 Matthew Palmieri    M  23   8/13   M2024 Waterbury       CT 2      15:26    2:15   37:14    0:44   24:00 1:19:37 
  197   533 Will Byron          C  44  10/37   CLYDE Shelton         CT 3      17:03    1:23   34:49    1:09   25:17 1:19:39 
  198   565 Mixed Relay         Z  35  12/28   ZTEAM Waterbury       CT 3      21:54    0:50   33:01    0:34   23:29 1:19:47 
  199   246 Chris Hibbs         M  30  10/14   M3034 Waterbury       CT 2      17:05    1:48   32:33    1:15   27:11 1:19:50 
  200   141 Lexi Skovran        F  13   1/4    F0114 Waterbury       CT 1      18:30    1:08   34:58    0:51   24:30 1:19:56 
  201   417 Richard Ayre        M  45  18/34   M4549 Danbury         CT 3      17:15    1:21   34:07    1:02   26:24 1:20:07 
  202   341 Nora Hulton         F  46   7/20   F4549 Cornwall Bridge CT 2      19:01    1:33   34:03    0:55   24:40 1:20:10 
  203   241 Stephen Farnum      M  28  13/19   M2529 Tumwater        WA 2      18:37    2:19   34:46    1:18   23:13 1:20:11 
  204   271 Rich Rodriguez      M  36  24/36   M3539 Meriden         CT 2      16:53    2:12   35:18    1:40   24:11 1:20:13 
  205   302 Leila Kempner       F  40   8/36   F4044 Austin          TX 2      16:18    1:52   35:10    0:59   25:58 1:20:15 
  206   498 Jim Grimaldi        M  57  13/32   M5559 Higganum        CT 3      15:50    1:44   36:42    0:55   25:16 1:20:24 
  207   149 Andrea Leclair      F  28   5/14   F2529 Waterbury       CT 1      14:27    1:26   37:46    0:59   25:49 1:20:25 
  208   229 Mike Rozell         M  25  14/19   M2529 Albany          NY 2      20:00    2:02   33:31    0:34   24:24 1:20:29 
  209   459 John Spence         M  51  22/47   M5054 Durham          CT 3      13:59    1:25   36:44    1:48   26:39 1:20:34 
  210   474 Ward Doonan         M  53  23/47   M5054 Westport        CT 3      18:36    1:46   32:59    1:06   26:23 1:20:47 
  211   524 Kevin Baldauf       C  38  11/37   CLYDE White Plains    NY 3      16:12    1:26   34:44    1:37   26:55 1:20:52 
  212   426 Bill Begg           M  46  19/34   M4549 Newtown         CT 3      19:51    1:36   35:12    1:19   23:06 1:21:01 
  213   453 Richard Camejo      M  50  24/47   M5054 Newtown         CT 3      14:12    1:45   38:36    0:51   25:43 1:21:05 
  214   226 Tim Dowling         M  24   9/13   M2024 Naugatuck       CT 2      18:01    2:16   36:04    1:23   23:24 1:21:06 
  215   511 Eric Bressler       M  59  14/32   M5559 Cutchogue       NY 3      17:52    1:51   34:37    1:43   25:05 1:21:06 
  216   402 Michael Byrne       M  43  24/39   M4044 East Hampton    CT 3      20:14    1:48   33:41    1:09   24:23 1:21:14 
  217   513 Mark Rothbaum       M  60   3/7    M6064 Redding         CT 3      15:17    1:29   36:04    1:27   26:59 1:21:14 
  218   507 Paul Flament        M  59  15/32   M5559 Oxford          CT 3      18:32    2:21   36:44    0:49   22:52 1:21:16 
  219   136 Janeen Eckert       F  39   9/33   F3539 Darien          CT 1      15:45    2:28   38:21    1:10   23:36 1:21:18 
  220   212 Anton Hanley        M  18  13/19   M1519 Naugatuck       CT 2      14:46    1:38   39:30    0:39   24:48 1:21:19 
  221    60 Keith Meyer         M  35  25/36   M3539 West Hartford   CT 1      18:52    1:01   35:37    0:52   25:03 1:21:22 
  222   281 Jason Panzer        M  38  26/36   M3539 Fairfield       CT 2      21:31    1:37   33:48    1:02   23:27 1:21:23 
  223   143 Erin Begg           F  15   1/3    F1519 Newtown         CT 1      16:39    3:24   36:59    1:59   22:26 1:21:26 
  224   124 Katherine Sullivan  F  34   3/11   F3034 Fairfield       CT 1      16:08    1:34   37:29    1:22   24:57 1:21:28 
  225   121 Caitlin Drap        F  33   4/11   F3034 Yorktown Height NY 1      18:05    2:54   37:45    1:34   21:13 1:21:29 
  226   564 Mixed Relay         Z  31  13/28   ZTEAM Watertown       CT 3      14:35    0:47   31:40    0:47   33:45 1:21:32 
  227   224 Gregory Tutolo      M  23  10/13   M2024 Wolcott         CT 2      18:48    1:58   36:25    0:55   23:29 1:21:34 
  228   117 Jackie Flament      F  29   6/14   F2529 Oxford          CT 1      14:28    2:38   38:27    1:10   24:54 1:21:35 
  229   470 David Hoople        M  52  25/47   M5054 Simsbury        CT 3      19:37    2:08   32:28    0:46   26:39 1:21:37 
  230   425 Don Markoe          M  46  20/34   M4549 Lagrangeville   NY 3      19:51    1:49   34:53    1:23   23:43 1:21:38 
  231   385 Jon Guarino         M  40  25/39   M4044 Mansfield       CT 3      19:39    1:23   33:13    0:47   26:40 1:21:39 
  232   258 Jason Satterlee     M  35  27/36   M3539 Washingtonville NY 2      18:34    2:01   36:22    1:43   23:05 1:21:43 
  233    92 Mixed Relay         Z   0  14/28   ZTEAM Middlebury      CT 3      14:07    1:02   42:45    0:56   23:01 1:21:48 
  234   452 Kenneth Olson       M  50  26/47   M5054 Westport        CT 3      17:27    1:51   36:25    1:25   24:50 1:21:56 
  235   469 Rick Mitton         M  52  27/47   M5054 Oakdale         CT 3      17:19    2:07   35:24    1:02   26:09 1:21:58 
  236   378 Vianna Zimbel       F  57   1/8    F5559 Glastonbury     CT 2      19:59    1:19   34:57    1:07   24:40 1:22:01 
  237    84 Gregory Oneglia     M  62   4/7    M6064 Litchfield      CT 1      18:01    2:40   35:07    1:42   24:34 1:22:03 
  238   437 Paul Drost          M  48  21/34   M4549 New Milford     CT 3      18:59    2:07   36:28    0:43   23:50 1:22:05 
  239   478 Peter Kiernan       M  53  28/47   M5054 Bronx           NY 3      16:29    1:45   38:17    1:28   24:11 1:22:08 
  240   299 Susanne Navas       F  40   9/36   F4044 Southbury       CT 2      18:01    1:55   37:45    1:02   23:41 1:22:23 
  241   109 Meredith Langille   F  26   7/14   F2529 Philadelphia    PA 1      18:35    2:01   36:27    1:05   24:18 1:22:24 
  242   301 Maureen Carleton    F  40  10/36   F4044 Woodbury        CT 2      17:10    1:39   34:25    1:04   28:14 1:22:30 
  243   361 Nancy Sedensky      F  51   3/13   F5054 Newtown         CT 2      15:37    1:36   38:17    1:32   25:31 1:22:31 
  244   108 Chloe Oconnell      F  25   8/14   F2529 Hamden          CT 1      18:10    2:10   39:33    0:40   22:07 1:22:38 
  245   514 Fred Krieble        C  36  12/37   CLYDE West Hartford   CT 3      17:15    2:16   36:20    1:20   25:32 1:22:41 
  246   160 Becky Azia          F  35  10/33   F3539 West Hartford   CT 1      16:12    2:53   39:00    0:56   23:49 1:22:49 
  247   147 Wendy Scutt         F  26   9/14   F2529 Hartford        CT 1      18:06    1:55   36:36    1:08   25:10 1:22:53 
  248   526 Jason Evans         C  39  13/37   CLYDE Dover           MA 3      22:36    2:09   33:32    1:02   23:40 1:22:58 
  249   383 Brian Wheeler       M  40  26/39   M4044 Southbury       CT 3      21:10    1:15   35:04    1:09   24:37 1:23:13 
  250   351 Kimberly Driscoll   F  48   8/20   F4549 Fairfield       CT 2      20:14    1:51   36:53    1:34   22:43 1:23:13 
  251   436 Thomas Brayton      M  47  22/34   M4549 Bethlehem       CT 3      19:54    2:26   37:40    1:38   21:40 1:23:15 
  252   278 Chris James         M  38  28/36   M3539 Danbury         CT 2      18:42    2:23   35:39    1:16   25:18 1:23:16 
  253   312 Christine Asaro     F  41  11/36   F4044 Trumbull        CT 2      19:06    1:33   37:55    1:18   23:30 1:23:20 
  254   221 Michael Olender     M  21  11/13   M2024 Middlebury      CT 2      19:55    2:16   36:29    0:57   23:46 1:23:21 
  255   162 Catherine Zaneski   F  36  11/33   F3539 Branford        CT 1      18:28    1:59   37:46    1:21   24:06 1:23:37 
  256   161 Lisa Joaquim        F  36  12/33   F3539 Fairfield       CT 1      17:58    1:17   35:23    1:06   27:57 1:23:40 
  257   367 Ronnie Behringer    F  52   4/13   F5054 Norwalk         CT 2      21:03    1:59   36:23    1:19   23:05 1:23:47 
  258   579 Mixed Relay         Z  51  15/28   ZTEAM Woodbury        CT 3      16:36    3:22   37:00    0:50   26:07 1:23:54 
  259   173 Nora Perrault       F  25  10/14   F2529 Southbury       CT 1      15:06    2:27   42:00    1:28   22:58 1:23:57 
  260    33 Gary Gworek         M  52  29/47   M5054 Southington     CT 1      16:25    2:11   38:31    1:16   25:37 1:23:58 
  261   467 Paul Largay         M  52  30/47   M5054 Woodbury        CT 3      17:52    2:18   35:14    1:39   27:04 1:24:05 
  262    71 Sarah Taylor        F  23   2/8    F2024 Litchfield      CT 1      18:11    1:59   38:25    1:13   24:23 1:24:10 
  263   444 Frank Burhance      M  49  23/34   M4549 Newtown         CT 3      15:56    2:08   41:01    0:58   24:16 1:24:15 
  264   145 Erica McKeever      F  23   3/8    F2024 Morristown      NJ 1      17:49    1:55   37:56    1:11   25:29 1:24:18 
  265   260 Vincent Shamansky   M  35  29/36   M3539 Hamden          CT 2      21:53    1:30   34:19    0:57   25:44 1:24:21 
  266   169 Jill Austin         F  39  13/33   F3539 New York        NY 1      18:38    2:13   37:30    1:14   24:48 1:24:21 
  267   139 Stacie Perachi      F  39  14/33   F3539 Washington Depo CT 1      18:46    1:33   37:03    1:24   25:45 1:24:30 
  268   292 Katie Barnosky      F  40  12/36   F4044 Watertown       CT 2      18:58    1:23   38:24    0:56   24:53 1:24:32 
  269   547 Christopher Allen   C  53  14/37   CLYDE Trumbull        CT 3      18:13    2:24   35:24    1:34   27:00 1:24:34 
  270   371 Sabine Schultz      F  54   5/13   F5054 Danbury         CT 2      17:08    1:07   39:43    0:36   26:03 1:24:34 
  271   156 Allison Paganelli   F  34   5/11   F3034 Middletown      CT 1      16:15    1:59   39:35    1:12   25:38 1:24:37 
  272   133 Katie Dreghorn-Lind F  38  15/33   F3539 New York        NY 1      16:27    1:53   37:02    1:23   27:56 1:24:38 
  273    34 George Taylor       M  53  31/47   M5054 Litchfield      CT 1      20:51    2:01   32:25    1:41   27:44 1:24:40 
  274   403 Joshua San Vicente  M  43  27/39   M4044 Higganum        CT 3      20:22    2:46   36:17    1:03   24:17 1:24:42 
  275   350 Dawn R Biondi       F  48   9/20   F4549 West Haven      CT 2      18:44    1:48   35:43    1:09   27:25 1:24:46 
  276   550 Mixed Relay         Z  12  16/28   ZTEAM Killingworth    CT 3      17:07    0:40   37:54    0:40   28:28 1:24:48 
  277    94 John Keggi          M  47  24/34   M4549 Middlebury      CT 1      20:50    1:53   34:21    1:31   26:16 1:24:50 
  278   587 Mixed Relay         Z  23  17/28   ZTEAM Avon            CT 3      17:23    1:02   37:54    0:39   27:57 1:24:52 
  279   270 Randy Kabakoff      M  36  30/36   M3539 West Hartford   CT 2      17:52    2:05   37:08    1:06   26:43 1:24:53 
  280   430 Michael Hohner      M  47  25/34   M4549 Bedford Hills   NY 3      18:23    2:36   37:41    1:19   24:59 1:24:56 
  281   508 Thomas Tazza        M  59  16/32   M5559 Washington Depo CT 3      15:11    1:51   37:12    1:14   29:34 1:25:00 
  282   203 Chris Mulhall       M  15  14/19   M1519 Middlebury      CT 2      14:48    1:51   40:52    0:39   26:54 1:25:02 
  283   309 Julia Lawlor        F  41  13/36   F4044 Cheshire        CT 2      19:28    1:06   39:50    1:11   23:43 1:25:17 
  284   535 Marc Duncan         C  45  15/37   CLYDE Woodbury        CT 3      19:55    2:16   36:33    1:18   25:19 1:25:19 
  285   589 Mixed Relay         Z  33  18/28   ZTEAM Torrington      CT 3      17:19    0:48   39:53    0:40   26:43 1:25:21 
  286   438 Patrick Harding     M  48  26/34   M4549 New Windsor     NY 3      18:44    2:36   34:55    1:15   27:54 1:25:22 
  287   142 Madeline Carleton   F  14   2/4    F0114 Woodbury        CT 1      15:49    2:08   37:02    0:55   29:32 1:25:24 
  288   447 Eric Albert         M  50  32/47   M5054 Southbury       CT 3      18:19    1:45   37:01    1:05   27:27 1:25:34 
  289   380 Kathi Peck          F  59   2/8    F5559 Goshen          CT 2      18:06    2:07   38:20    1:17   25:55 1:25:42 
  290   219 Dan Morrison        M  20  12/13   M2024 Westport        CT 2      22:20    2:36   38:32    1:40   20:38 1:25:42 
  291   313 Deb Feldman         F  41  14/36   F4044 Cheshire        CT 2      20:34    1:35   37:28    1:03   25:08 1:25:46 
  292    87 Sarah Whalen        F  14   3/4    F0114 Bethel          CT 1      15:59    3:08   39:59    1:33   25:10 1:25:48 
  293   558 Female Relay        X  51   1/5    XTEAM Bethlehem       CT 3      19:20    1:06   38:31    0:36   26:24 1:25:55 
  294   123 Jennifer Sh Kelley  F  34   6/11   F3034 Danbury         CT 1      17:23    1:43   42:32    1:17   23:01 1:25:55 
  295   584 Mixed Relay         Z  62  19/28   ZTEAM Middlebury      CT 3      16:38    1:16   39:12    1:03   27:51 1:25:57 
  296   468 Kevin Levine        M  52  33/47   M5054 San Diego       CA 3      20:42    2:50   37:16    1:17   23:56 1:25:58 
  297   373 Abigail Scudder     F  56   3/8    F5559 Ridgefield      CT 2      22:33    1:59   37:00    0:46   23:46 1:26:03 
  298   122 Laurie Kelleher     F  33   7/11   F3034 Bedford Hills   NY 1      12:58    2:42   43:31    2:27   24:31 1:26:07 
  299   167 Sanda Tomak         F  38  16/33   F3539 Guilford        CT 1      17:43    1:55   38:32    0:57   27:07 1:26:11 
  300   563 Male Relay          Y  26   6/6    YTEAM Oakville        CT 3      13:32    0:43   36:23    0:55   34:41 1:26:12 
  301   421 Bob Briggs          M  45  27/34   M4549 Orange          CT 3      18:50    2:19   35:58    2:03   27:07 1:26:15 
  302   391 Adam Pearl          M  41  28/39   M4044 Westport        CT 3      17:57    2:38   37:06    1:45   26:59 1:26:23 
  303   576 Mixed Relay         Z  49  20/28   ZTEAM Middlebury      CT 3      16:25    1:02   40:13    0:32   28:13 1:26:24 
  304   127 Adriana Espinosa    F  35  17/33   F3539 Woodbury        CT 1      18:39    2:18   41:08    0:34   23:52 1:26:28 
  305   101 Hannah Baldino      F  16   2/3    F1519 East Haven      CT 1      20:01    2:29   38:30    0:43   24:47 1:26:29 
  306   548 Bob Marsh           C  54  16/37   CLYDE Seymour         CT 3      20:02    1:41   35:14    0:56   28:41 1:26:31 
  307   285 Jim Suller          M  39  31/36   M3539 Granby          CT 2      25:22    1:36   32:48    1:24   25:28 1:26:36 
  308   527 Jon Thompson        C  40  17/37   CLYDE Waterbury       CT 3      21:01    1:29   36:14    1:07   26:52 1:26:39 
  309   324 Kate Phillips       F  43  15/36   F4044 Cheshire        CT 2      23:22    2:03   36:30    1:15   23:35 1:26:43 
  310    70 Philip Capell       M  43  29/39   M4044 Woodbury        NY 1      19:09    2:46   39:13    1:34   24:06 1:26:46 
  311   329 Kate Sileo          F  44  16/36   F4044 Thomaston       CT 2      20:25    2:26   37:11    1:13   25:34 1:26:48 
  312   392 Phil Lombardi       M  41  30/39   M4044 New Haven       CT 3      18:52    1:52   36:44    1:34   27:50 1:26:50 
  313   320 Kathleen Micinilio  F  42  17/36   F4044 Trumbull        CT 2      16:25    2:05   40:44    0:47   26:52 1:26:51 
  314   318 Margaret Walsh      F  42  18/36   F4044 Trumbull        CT 2      22:52    2:40   36:04    1:21   23:57 1:26:51 
  315   435 Dave Lavalette      M  47  28/34   M4549 Cheshire        CT 3      16:54    1:41   39:23    1:35   27:21 1:26:51 
  316   296 Krys Russo          F  40  19/36   F4044 Bethel          CT 2      18:23    2:01   40:52    0:52   24:56 1:27:01 
  317   386 Stephen Shanks      M  40  31/39   M4044 Suffield        CT 3      20:34    2:42   35:59    1:33   26:24 1:27:10 
  318   132 Michele Nieminen    F  38  18/33   F3539 Southbury       CT 1      18:31    1:27   39:21    0:43   27:14 1:27:14 
  319   463 Bruce Cha           M  52  34/47   M5054 Cheshire        CT 3      22:25    2:44   35:25    0:53   25:56 1:27:21 
  320   494 Edward Yergeau      M  56  17/32   M5559 Manchester      CT 3      19:17    2:04   37:31    1:37   26:56 1:27:23 
  321   128 Karin Wiedemann     F  36  19/33   F3539 Woodbury        CT 1      23:31    2:18   34:44    1:13   25:41 1:27:25 
  322   473 John Truitt         M  53  35/47   M5054 Sandy Hook      CT 3      17:29    3:05   35:50    2:19   28:45 1:27:26 
  323    82 Kristin Heller      F  23   4/8    F2024 Naugatuck       CT 1      15:01    1:24   40:59    0:44   29:25 1:27:31 
  324   177 Kirstin Bucci       F  38  20/33   F3539 Rye             NJ 1      16:08    2:04   37:59    1:49   29:40 1:27:38 
  325   546 Bob Samuelson       C  53  18/37   CLYDE Middlebury      CT 3      18:52    1:48   35:14    1:12   30:37 1:27:40 
  326   554 Mixed Relay         Z  42  21/28   ZTEAM Southbury       CT 3      21:42    0:47   43:49    0:39   20:52 1:27:47 
  327    69 Beatrice Budaus     F  67   1/2    F6569 Hauda           CT 1      23:11    2:21   34:27    0:56   26:56 1:27:50 
  328    40 Jeffrey Gworek      M  55  18/32   M5559 Southington     CT 1      16:32    2:01   36:34    1:14   31:34 1:27:53 
  329   390 Michael Regan       M  41  32/39   M4044 Watertown       CT 3      19:03    1:30   38:30    1:23   27:34 1:27:58 
  330   126 Jill St. John       F  35  21/33   F3539 New Haven       CT 1      18:44    2:05   38:41    1:19   27:19 1:28:04 
  331   366 Cindy Scannell      F  52   6/13   F5054 Middlebury      CT 2      22:13    1:50   38:35    0:37   24:54 1:28:05 
  332   439 Jeffrey McLellan    M  48  29/34   M4549 Woodbury        CT 3      19:05    2:18   38:04    1:20   27:22 1:28:06 
  333   532 Andrew Roberts      C  43  19/37   CLYDE Middlebury      CT 3      18:00    1:46   36:30    1:20   30:41 1:28:15 
  334   458 Daviel Teboul       M  51  36/47   M5054 Larchmont       NY 3      19:54    2:35   37:05    1:46   27:17 1:28:34 
  335   172 Tara Costa          A  25   2/9    ATHEN Bethpage        NY 1      20:36    3:05   39:14    1:47   24:01 1:28:40 
  336   237 Erik Lemoullec      M  27  15/19   M2529 Waterbury       CT 2      19:39    2:07   39:57    1:04   26:04 1:28:50 
  337   140 Amy Bonzon          F  39  22/33   F3539 Middlebury      CT 1      21:22    2:06   35:35    1:27   28:22 1:28:51 
  338   319 Cynthia Stierle     F  42  20/36   F4044 Sandy Hook      CT 2      21:01    2:05   36:38    1:30   27:42 1:28:54 
  339   112 Katie Block         F  27  11/14   F2529 Winchester      CT 1      16:25    1:51   39:39    1:47   29:19 1:28:59 
  340   583 Female Relay        X  37   2/5    XTEAM Southington     CT 3      20:19    1:03   39:06    0:42   28:00 1:29:07 
  341   157 Annmarie McAninch   F  35  23/33   F3539 Ridgewood       NJ 1      17:25    2:06   41:25    1:18   26:56 1:29:08 
  342   431 Clifford Emmons     M  47  30/34   M4549 Oakville        CT 3      21:04    2:40   34:59    2:26   28:01 1:29:08 
  343   396 Geraint Phillips    M  43  33/39   M4044 Cheshire        CT 3      27:26    1:15   34:25    0:57   25:12 1:29:12 
  344    89 Heather Roles       F  37  24/33   F3539 Danbury         CT 1      18:36    1:53   42:55    0:40   25:12 1:29:13 
  345   479 Roger Grannis       M  54  37/47   M5054 Ridgefield      CT 3      16:39    2:57   40:50    1:11   27:40 1:29:15 
  346   376 Bonnie Lees         F  56   4/8    F5559 New Fairfield   CT 2      22:03    1:25   36:21    1:10   28:23 1:29:19 
  347   451 Mike Castellano     M  50  38/47   M5054 Southbury       CT 3      22:21    2:11   37:42    1:12   25:56 1:29:21 
  348   590 John Clock          M  61   5/7    M6064 Bantam          CT 3      18:14    2:26   39:17    1:37   27:53 1:29:23 
  349   216 Ryan Madden         M  19  15/19   M1519 Naugatuck       CT 2      15:19    0:43   39:25    1:05   32:55 1:29:25 
  350   805 Sandra Wilson       F  52   7/13   F5054 New Fairfield   CT 2      19:58    1:24   37:08    1:09   29:49 1:29:26 
  351   596 Clifford Cooper     M  66   1/4    M6569 Litchfield      CT 3      18:00    2:20   36:28    2:00   31:06 1:29:52 
  352   515 Douglas McGregor    C  36  20/37   CLYDE Southbury       CT 3      17:26    2:38   39:55    1:02   28:54 1:29:54 
  353   326 Christine Granja    F  44  21/36   F4044 Southbury       CT 2      18:04    1:43   42:46    0:51   26:38 1:29:59 
  354   144 Caitlin Begg        A  15   3/9    ATHEN Glen Rock       NJ 1      18:53    0:54   43:10    1:37   25:33 1:30:05 
  355   442 Matthew Karpas      M  48  31/34   M4549 Litchfield      CT 3      18:54    1:51   40:44    1:00   27:39 1:30:07 
  356   334 Colleen D'Amico     F  45  10/20   F4549 Watertown       CT 2      21:24    2:59   40:26    1:26   23:55 1:30:07 
  357   327 Emily Anderson      F  44  22/36   F4044 Woodbury        CT 2      22:26    1:25   38:26    0:49   27:05 1:30:09 
  358   120 Julie Simonsen      F  32   8/11   F3034 Waterbury       CT 1      17:16    2:17   40:17    0:57   29:25 1:30:11 
  359   201 Billy Begg          M  14   1/2    M0114 Newtown         CT 2      19:41    3:30   40:18    1:11   25:40 1:30:18 
  360   236 Justin Neumann      M  27  16/19   M2529 Watertown       CT 2      21:37    1:59   39:56    0:49   26:04 1:30:24 
  361   519 Adam Simonsen       C  33  21/37   CLYDE Waterbury       CT 3      21:37    1:37   36:55    0:46   29:40 1:30:32 
  362   365 Sandra Wilson       F  52   8/13   F5054 New Fairfield   CT 2      19:22    2:31   39:41    1:27   27:34 1:30:32 
  363   104 Hannah Cole-Chu     F  22   5/8    F2024 Salem           CT 1      17:12    4:00   42:15    0:39   26:34 1:30:37 
  364   178 Paige True          F  39  25/33   F3539 Old Saybrook    CT 1      19:45    2:23   38:51    1:34   28:07 1:30:38 
  365   466 Daniel Smith        C  42  22/37   CLYDE Naugatuck       CT 3      17:55    1:53   38:02    1:21   31:32 1:30:40 
  366   103 Dalton Fennell      M  17  16/19   M1519 Naugatuck       CT 1      14:08    2:36   40:41    1:19   32:02 1:30:44 
  367   574 Mixed Relay         Z  49  22/28   ZTEAM Newtown         CT 3      18:20    2:26   43:24    1:21   25:15 1:30:44 
  368   293 Stephanie Bennett   F  40  23/36   F4044 Danbury         CT 2      19:38    1:41   42:44    1:05   25:48 1:30:54 
  369   592 Larry Wood          M  63   6/7    M6064 Wallingford     CT 3      18:49    2:00   39:12    2:01   28:55 1:30:55 
  370   291 Jackie Kuzia        F  40  24/36   F4044 Seymour         CT 2      16:20    1:15   38:35    0:48   34:17 1:31:12 
  371    50 Fred Clark          M  50  39/47   M5054 Woodbury        CT 3      24:26    1:41   36:51    0:48   27:35 1:31:18 
  372    31 Michael Kane        C  48  23/37   CLYDE Shelton         CT 1      17:13    1:27   36:13    2:57   33:32 1:31:20 
  373   153 Freda Roberts       F  30   9/11   F3034 Norwalk         CT 1      20:02    2:19   40:02    2:28   26:31 1:31:20 
  374   388 Vincent Asaro       M  41  34/39   M4044 Trumbull        CT 3      18:03    1:59   40:04    1:15   30:01 1:31:20 
  375   545 John Higgins        C  53  24/37   CLYDE Cheshire        CT 3      20:11    2:06   39:05    1:37   28:33 1:31:30 
  376   538 Alexander Amill     C  46  25/37   CLYDE Ridgefield      CT 3      18:10    2:33   38:39    1:37   30:34 1:31:31 
  377   492 Mitchell Sanders    M  56  19/32   M5559 Norwalk         CT 3      21:52    3:01   38:34    2:01   26:04 1:31:31 
  378   213 Matthew Delmastro   M  19  17/19   M1519 Naugatuck       CT 2      21:38    3:34   37:46    2:32   26:22 1:31:50 
  379   578 Masters Relay       T  50   2/3    MASTR Brookfield      CT 3      25:50    0:54   34:31    0:49   29:49 1:31:51 
  380   462 Jim Magennis        M  51  40/47   M5054 Canton          CT 3      22:22    3:43   37:31    1:44   26:34 1:31:52 
  381   284 Jason Dzilinski     M  39  32/36   M3539 Sandy Hook      CT 2      17:40    3:36   41:34    1:50   27:17 1:31:55 
  382   306 Kim Cognato         F  41  25/36   F4044 Danbury         CT 2      18:49    1:53   41:10    0:40   29:27 1:31:58 
  383   384 Scott Gaudet        M  40  35/39   M4044 Bristol         CT 3      16:13    2:59   44:32    0:48   27:50 1:32:20 
  384   235 Ben Feder           M  27  17/19   M2529 Hartford        CT 2      20:56    3:11   37:32    0:38   30:06 1:32:21 
  385    76 Mixed Relay         Z   0  23/28   ZTEAM Naugatuck       CT 3      23:36    0:53   42:21    0:37   24:59 1:32:23 
  386   503 Robert Gould, Jr    M  58  20/32   M5559 Westport        CT 3      17:23    2:03   38:24    1:39   32:57 1:32:25 
  387   204 Philip Scappatura   M  16  18/19   M1519 Newtown         CT 3      19:50    2:24   46:20    1:30   22:23 1:32:26 
  388   509 Bruce Goulart       M  59  21/32   M5559 Newtown         CT 3      19:50    2:26   46:25    1:24   22:27 1:32:30 
  389   530 Tam Le              C  41  26/37   CLYDE Cheshire        CT 3      19:27    2:49   38:50    1:19   30:21 1:32:43 
  390   525 Jeff Skurkis        C  38  27/37   CLYDE West Hartford   CT 3      21:33    2:48   39:08    1:30   27:51 1:32:47 
  391   105 Sarah Baumbach      F  22   6/8    F2024 Watertown       CT 1      16:55    3:27   45:10    0:55   26:23 1:32:49 
  392   245 Jim Binkoski        M  30  11/14   M3034 Brookline       MA 2      23:10    2:21   38:37    1:04   27:42 1:32:52 
  393   131 Ellen Meyst         F  38  26/33   F3539 Danbury         CT 1      24:56    1:34   39:04    0:51   26:38 1:33:02 
  394   510 Robert Efron        M  59  22/32   M5559 West Hartford   CT 3      19:53    3:35   38:54    1:55   28:49 1:33:04 
  395   497 Barry Huber         M  57  23/32   M5559 Plymouth        CT 3      23:34    2:25   40:19    0:36   26:13 1:33:05 
  396   100 Alyscia Talbot      F  13   4/4    F0114 Bristol         CT 1      18:29    2:39   44:50    1:16   26:00 1:33:11 
  397   555 Female Relay        X  45   3/5    XTEAM Ridgefield      CT 3      19:18    1:06   40:20    0:52   31:49 1:33:22 
  398   465 Greg Ritzinger      M  52  41/47   M5054 Newtown         CT 3      23:37    3:06   38:43    2:28   25:33 1:33:25 
  399   298 Krista Debler       F  40  26/36   F4044 Ny              NY 2      21:37    1:40   40:46    1:23   28:13 1:33:36 
  400   542 Dennis Desjardins   C  49  28/37   CLYDE Bristol         CT 3      23:36    3:09   36:03    1:46   29:10 1:33:41 
  401   279 Christopher Nichols M  38  33/36   M3539 West Haven      CT 2      24:00    1:21   36:24    0:59   31:00 1:33:42 
  402   573 Masters Relay       T  47   3/3    MASTR Monroe          CT 3      23:46    5:03   44:01    0:45   20:10 1:33:44 
  403   500 Clinton Driscoll    M  57  24/32   M5559 South Windsor   CT 3      19:42    1:13   40:24    1:20   31:23 1:34:00 
  404   256 William Garay       M  34  12/14   M3034 Waterbury       CT 2      23:48    2:50   38:27    1:18   27:53 1:34:14 
  405   493 Ben Mattheis        M  56  25/32   M5559 Cheshire        CT 3      22:46    4:10   41:24    1:09   24:56 1:34:24 
  406   549 Ryan Ferguson       C  55  29/37   CLYDE Naugatuck       CT 3      24:03    2:43   40:52    1:33   25:15 1:34:24 
  407   551 Female Relay        X  22   4/5    XTEAM Waterbury       CT 3      17:22    0:55   47:26    0:37   28:15 1:34:33 
  408    88 Ted Ward            F  47  11/20   F4549 Danbury         CT 1      22:53    2:46   42:58    0:55   25:19 1:34:49 
  409   295 Cornelia Field      A  40   4/9    ATHEN Woodbury        CT 1      24:07    1:56   36:56    1:21   30:37 1:34:54 
  410   107 Cara Motowidlo      F  25  12/14   F2529 Norwalk         CT 1      15:29    2:22   47:28    1:08   28:40 1:35:06 
  411   476 Richard Whelan      M  53  42/47   M5054 Weston          FL 3      25:26    1:25   37:32    1:19   29:33 1:35:13 
  412   290 Christine Schenk    F  40  27/36   F4044 Southbury       CT 2      20:22    2:02   41:54    1:27   29:33 1:35:15 
  413   273 Gary Girgasky       M  37  34/36   M3539 Bethlehem       CT 2      23:49    3:07   41:22    0:54   26:15 1:35:26 
  414   487 Jack Gorman         M  55  26/32   M5559 Waterbury       CT 3      24:03    2:56   39:09    0:56   28:32 1:35:34 
  415   328 Kim Luciano         F  44  28/36   F4044 Colebrook       CT 2      20:14    2:24   44:15    1:27   27:34 1:35:50 
  416   336 Caroline Schnog     A  45   5/9    ATHEN West Hartford   CT 2      19:12    2:10   38:40    1:15   34:45 1:36:00 
  417   332 Heather Masse       F  44  29/36   F4044 Old Saybrook    CT 2      24:50    2:25   38:19    1:34   29:00 1:36:06 
  418   356 Betsy Daniels       F  49  12/20   F4549 Woodbury        CT 2      21:01    2:53   43:27    2:02   26:47 1:36:08 
  419    75 Carolyn Starr       F  60   1/1    F6064 Hamden          CT 1      22:24    2:58   41:16    1:39   28:05 1:36:18 
  420   540 Michael Mizzone     C  47  30/37   CLYDE Orange          CT 3      20:01    1:33   40:12    1:23   33:16 1:36:23 
  421   387 Darren Dutcher      M  41  36/39   M4044 Washington      CT 3      20:09    2:18   44:59    1:37   27:30 1:36:32 
  422   349 Suzanne Festa       F  48  13/20   F4549 Guilford        CT 2      23:03    3:33   40:23    1:39   28:01 1:36:38 
  423   557 Mixed Relay         Z  49  24/28   ZTEAM Southbury       CT 3      22:00    1:07   44:07    0:53   28:36 1:36:41 
  424   340 Joanne Cole         F  46  14/20   F4549 Woodbury        CT 2      23:21    1:37   40:11    1:36   30:01 1:36:45 
  425   553 Female Relay        X  42   5/5    XTEAM Bristol         CT 3      20:58    1:03   43:31    0:46   30:35 1:36:50 
  426   297 Jodie Ellis         F  40  30/36   F4044 Morris          CT 2      25:10    1:43   39:43    0:54   29:37 1:37:04 
  427   294 Maryann Somoroff    F  40  31/36   F4044 Woodbury        CT 2      26:49    2:30   40:11    1:38   26:01 1:37:06 
  428   566 Mixed Relay         Z  36  25/28   ZTEAM Naugatuck       CT 3      24:41    2:14   44:41    0:44   24:57 1:37:15 
  429   443 Stephen Cuddy       M  49  32/34   M4549 Cheshire        CT 3      27:35    3:07   42:00    2:05   22:36 1:37:20 
  430   343 Eve Goldberg        F  47  15/20   F4549 Cos Cob         CT 2      19:24    1:59   42:01    2:29   31:30 1:37:22 
  431   375 Arlette Perry       F  56   5/8    F5559 Sandy Hook      CT 2      22:08    1:54   41:59    1:26   29:57 1:37:23 
  432   597 Andre Simonpietri   M  67   2/4    M6569 Woodbury        CT 3      21:40    3:40   39:41    1:54   30:34 1:37:27 
  433    85 Kenneth Burke       M  60   7/7    M6064 Southbury       CT 1      24:12    4:11   38:44    1:18   29:04 1:37:28 
  434   518 Jason Paige         C  33  31/37   CLYDE Norwalk         CT 3      15:54    3:40   40:21    2:01   35:49 1:37:42 
  435   543 Doug Neugold        C  51  32/37   CLYDE Goshen          CT 3      20:30    3:52   36:32    2:31   34:23 1:37:46 
  436   598 Leo Ullman          M  70   1/1    M7099 Sands Point     NY 3      20:21    2:02   40:50    1:27   33:16 1:37:53 
  437   137 Kiernan Villeneuve  A  39   6/9    ATHEN Newtown         CT 1      23:00    2:28   46:37    1:01   25:06 1:38:09 
  438   432 Anthony Castigliego M  47  33/34   M4549 Watertown       CT 3      21:39    2:45   37:59    2:53   33:04 1:38:18 
  439   516 Kenneth Treschitta  C  51  33/37   CLYDE Ridgefield      CT 3      20:49    2:44   42:10    0:44   32:02 1:38:28 
  440    74 Colleen Zingaro     F  42  32/36   F4044 Newtown         CT 1      24:14    1:26   42:38    0:38   29:36 1:38:31 
  441   129 Shannon Stecher     F  36  27/33   F3539 Somerville      MA 1      24:48    1:52   47:16    0:45   24:01 1:38:41 
  442   135 Kristine Gigliotti  F  39  28/33   F3539 Stamford        CT 1      18:21    1:47   43:18    1:43   33:39 1:38:47 
  443   377 Monique Rogers      F  57   6/8    F5559 Washington Depo CT 2      22:28    2:03   46:16    1:02   27:36 1:39:24 
  444   499 Charles Neumann     M  57  27/32   M5559 Watertown       CT 3      27:46    2:28   38:55    1:47   28:31 1:39:25 
  445   505 Fran McGeever       M  58  28/32   M5559 Waterbury       CT 3      23:16    2:26   41:13    1:43   30:51 1:39:28 
  446   379 Ilona Hersel        F  59   7/8    F5559 Woodbury        CT 2      24:40    2:55   41:55    1:34   28:35 1:39:37 
  447   345 Teresa Stark        F  47  16/20   F4549 Westtown        NY 2      21:51    3:28   41:29    1:33   31:20 1:39:38 
  448   106 Kylee Sklanka       F  23   7/8    F2024 Watertown       CT 1      19:28    1:48   45:15    0:42   32:56 1:40:07 
  449    65 Matthew Farrey      M  57  29/32   M5559 Brookfield      CT 1      28:07    3:20   40:09    2:22   26:11 1:40:08 
  450   114 Katelyn Jann        F  28  13/14   F2529 Norwalk         CT 1      16:11    5:58   46:25    1:52   29:56 1:40:19 
  451   529 Brigg Thorp         C  41  34/37   CLYDE West Hartford   CT 3      27:25    1:39   42:11    0:40   28:27 1:40:20 
  452   240 Josh Gampel         M  28  18/19   M2529 Sandy Hook      CT 2      19:28    2:06   44:48    1:07   32:58 1:40:25 
  453   481 David Roer, M.D.    M  54  43/47   M5054 Middlebury      CT 3      17:53    2:42   43:33    1:48   34:34 1:40:28 
  454   595 Paul Schultz        M  66   3/4    M6569 Danbury         CT 3      23:27    2:08   41:29    1:08   32:21 1:40:30 
  455   488 Peter Peterson      M  55  30/32   M5559 Southbury       CT 3      24:43    2:50   44:54    0:35   27:44 1:40:43 
  456   274 Steve Lobsinger     M  37  35/36   M3539 Windsor         CT 2      22:57    4:01   48:33    0:53   24:37 1:41:00 
  457   110 Rebecca Trzaski     A  26   7/9    ATHEN Waterbury       CT 1      18:40    2:04   51:50    0:31   28:36 1:41:39 
  458   119 Elizabeth Braverman F  31  10/11   F3034 Jamaica Plain   MA 1      17:58    2:34   47:50    1:00   32:21 1:41:41 
  459   520 Jason Walker        C  33  35/37   CLYDE Southbury       CT 3      18:57    2:36   44:35    0:56   34:51 1:41:52 
  460   209 William Bradley     M  17  19/19   M1519 Naugatuck       CT 2      22:47    1:01   41:09    1:20   35:38 1:41:53 
  461   252 Ankur Luther        M  33  13/14   M3034 Mineola         NY 2      28:24    2:14   41:49    1:25   28:03 1:41:53 
  462   460 Alan Nathan         M  51  44/47   M5054 Weatogue        CT 3      26:18    2:35   42:03    2:39   28:21 1:41:54 
  463   339 Susan Pompilio      F  46  17/20   F4549 Danbury         CT 2      26:41    2:39   43:18    0:54   28:34 1:42:03 
  464   338 Catherine Heilshorn F  46  18/20   F4549 Woodbury        CT 2      21:07    1:53   42:53    1:03   35:19 1:42:13 
  465   593 Michael Nahoum      M  65   4/4    M6569 Newtown         CT 3      23:38    3:44   42:35    2:34   30:44 1:43:14 
  466   359 Karen Yoho          F  51   9/13   F5054 New Fairfield   CT 2      18:26    1:40   45:50    1:00   36:25 1:43:19 
  467   363 Laurie Trupp        F  52  10/13   F5054 Stratford       CT 2      21:22    3:51   41:07    2:14   35:24 1:43:58 
  468   486 Richard Makepeace   M  55  31/32   M5559 Naugatuck       CT 3      25:27    2:55   51:05    0:54   23:57 1:44:16 
  469   570 Mixed Relay         Z  40  26/28   ZTEAM Stratford       CT 3      18:38    1:07 1:01:10    0:43   22:59 1:44:36 
  470   368 Ann Glaser          F  53  11/13   F5054 Newtown         CT 2      26:46    2:10   42:38    1:48   31:30 1:44:49 
  471   314 Amy Cox             F  41  33/36   F4044 Newtown         CT 2      25:24    3:49   41:58    0:52   33:16 1:45:17 
  472   409 Paul Bourassa       M  44  37/39   M4044 Watertown       CT 3      18:36    2:28   44:45    1:42   38:05 1:45:34 
  473   394 Tom Murphy          M  42  38/39   M4044 Brookfield      CT 3      30:25    3:20   42:50    0:58   28:51 1:46:22 
  474   480 Vincent Bartolini   M  54  45/47   M5054 New Fairfield   CT 3      26:23    2:49   46:24    1:02   30:14 1:46:49 
  475   381 Joan Steel          F  66   2/2    F6569 Watertown       CT 2      22:49    2:33   46:32    1:04   34:14 1:47:10 
  476    72 Stephen Disnlewski  M  54  46/47   M5054 Sandy Hook      CT 1      30:21    2:28   39:02    2:03   33:46 1:47:38 
  477   344 Jacqueline Miller   A  47   8/9    ATHEN Cornwall        NY 1      26:26    1:46   41:06    1:46   36:48 1:47:51 
  478   176 Julie Beauchamp-Orl F  37  29/33   F3539 Burlington      CT 1      26:40    3:27   49:04    1:18   28:02 1:48:30 
  479   305 Gina Garofano       F  41  34/36   F4044 Middlebury      CT 2      22:10    3:22   42:43    1:52   38:26 1:48:31 
  480   307 Christine Meyer     F  41  35/36   F4044 Roxbury         CT 2      23:52    6:38   47:44    0:37   29:52 1:48:41 
  481   506 Bruce Stanger       M  58  32/32   M5559 West Hartford   CT 3      25:23    4:13   41:22    2:51   35:12 1:48:59 
  482   541 Mike Argiro         C  49  36/37   CLYDE Wallingford     CT 3      27:16    2:43   48:22    1:03   30:27 1:49:49 
  483   353 Catherine Mollenthi F  48  19/20   F4549 Danbury         CT 2      22:55    2:10   52:05    1:31   31:37 1:50:16 
  484   102 Nicole Morson       F  17   3/3    F1519 Bethlehem       CT 1      25:33    2:15   52:23    0:51   29:17 1:50:18 
  485   223 Adam Van Dyke       M  23  13/13   M2024 West Hartford   CT 2      24:33    2:54   50:56    0:44   32:01 1:51:05 
  486   330 Janis Goodrich      A  44   9/9    ATHEN Madison         CT 1      27:03    3:03   45:35    0:54   35:39 1:52:12 
  487    68 Cristin Tilinghast  F  38  30/33   F3539 Bethlehem       CT 1      28:39    3:54   50:20    1:14   30:08 1:54:12 
  488   118 Maura Williams      F  31  11/11   F3034 Watertown       CT 1      24:17    3:46   53:25    0:44   34:14 1:56:25 
  489   355 Amy Stark-Allen     F  49  20/20   F4549 Middletown      NY 2      22:55    3:49   51:17    1:40   39:10 1:58:49 
  490   171 Stefanie Feder      F  24   8/8    F2024 Glastonbury     CT 1      27:51    5:45   55:07    2:10   27:59 1:58:50 
  491   588 Mixed Relay         Z  18  27/28   ZTEAM East Hartford   CT 3      36:26    0:52   46:57    1:02   34:38 1:59:54 
  492   288 Adam Mack           M  33  14/14   M3034 Oakville        CT 2      21:14    2:57   57:20    0:46   39:27 2:01:41 
  493   559 Mixed Relay         Z  52  28/28   ZTEAM Watertown       CT 3      23:47    1:04 1:02:38    1:05   33:31 2:02:03 
  494   395 Steven Vastola      M  42  39/39   M4044 Bristol         CT 3      27:36    3:04   46:17    1:37   43:53 2:02:26 
  495   125 Susan Lobsinger     F  35  31/33   F3539 Windsor         CT 1      27:53    5:43   57:50    1:31   31:44 2:04:38 
  496   374 Susan Unger         F  56   8/8    F5559 Trumbull        CT 2      31:32    2:15   58:57    1:10   34:40 2:08:31 
  497   134 Donna Walker        F  39  32/33   F3539 Bethel          CT 1      21:34    3:35 1:00:54    1:22   44:33 2:11:56 
  498   242 Bryan Pelletier     M  28  19/19   M2529 Plainville      CT 2      32:35    7:04   49:53    2:24   42:33 2:14:27 
  499   369 Barbara Objinski    F  53  12/13   F5054 Cheshire        CT 2      32:36    7:05   49:51    2:24   42:34 2:14:27 
  500   317 Lori Kennedy        F  42  36/36   F4044 Wolcott         CT 2      29:30    4:35 1:02:53    0:45   42:21 2:20:03 
  501   360 Sheila Diener-Elser F  51  13/13   F5054 Middlebury      CT 2      27:47    4:11 1:02:20    2:01   44:58 2:21:16 
============================================================================================================================
DNF
============================================================================================================================
  502   450 Robert Dombrowski   M  50  47/47   M5054 Wyckoff         NY 3      21:47    3:15   34:28                         
  503   166 Whitney Ross        F  38  33/33   F3539 Westport        CT 1      13:22    1:26   37:54                         
  504    64 James Lex           M   5   2/2    M0114 Stanford        CT 1      16:11    1:45                                 
  505   115 Tara Donnelly       F  28  14/14   F2529 New York        NY 1      24:00    2:51                                 
  506   418 Chris Kinney        M  45  34/34   M4549 Fairfield       CT 3      21:56                                         
  507   272 Daniel Cocchiola    M  37  36/36   M3539 Waterbury       CT 2      22:59                                         
  508   534 Timothy Browne      C  44  37/37   CLYDE Middlebury      CT 3      23:39  
============================================================================================================================                                       




race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News