Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
New Hampshire Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Hollis Apple Country Fast Five

Hollis, NH, June 5, 2008

[Overall Results | Age Group Winners ]

Team Results

                  

--------------------------------------------------------------------
                    RUNNING CLUB MALE OPEN TEAMS
--------------------------------------------------------------------
  1.  GCS                 
           17:16   18:00   18:47 =   54:03
        CHRIS BOUGOPOULOS, BRIAN STEVENS, JEFF HAMMOND
  2.  GRANITE STATE FLASH 
           17:09   18:40   18:51 =   54:40
        JONATHAN VINNENBERG, ROBBIE PIENTA, ALEXANDER PECK



--------------------------------------------------------------------
                    RUNNING CLUB FEMALE OPEN TEAMS
--------------------------------------------------------------------
  1.  GCS                 
           19:41   24:54   28:20 = 1:12:55
        TAMMY GAFFEY, STACEY ASCONE, MACKENSEY FARINA



--------------------------------------------------------------------
                    RUNNING CLUB COED TEAMS
--------------------------------------------------------------------
  1.  NORDITALIA          
           18:26   20:53   22:38 = 1:01:57
        JAMES KINGSTON, CRISTINA CALDERAN, BECKA KINGSTON
  2.  GCS PARENTS         
           17:13   21:00   25:44 = 1:03:57
        MICHAEL WRIGHT, BILL SPENCER, KAREN PATTELENA



--------------------------------------------------------------------
                    CORPORATE MALE OPEN TEAMS
--------------------------------------------------------------------
  1.  VERGE INSURANCE AGEN
           19:57   20:44   21:29 = 1:02:10
        KEVIN VERGE, BILL VERGE, JIM REMBIS
  2.  TEXAS INSTRUEMENTS  
           18:23   21:28   25:57 = 1:05:48
        TREVOR WARD, ALBERTO JIMENO, STEVEN BRAITHWAITE
  3.  TEXAS INSTRUMENTS 2 
           24:57   24:58   25:23 = 1:15:18
        ANTHONY LEOW, PAUL CASPARRO, CHIEN-LUNG LEE



--------------------------------------------------------------------
                    CORPORATE FEMALE OPEN TEAMS
--------------------------------------------------------------------



--------------------------------------------------------------------
                    CORPORATE COED TEAMS
--------------------------------------------------------------------
  1.  SADLER INSURANCE    
           18:27   24:32   29:48 = 1:12:47
        JONATHAN GREEN, LISA BRUINOOGE, DEBRA GREEN



--------------------------------------------------------------------
                    JUNIOR HIGH SCHOOL MALE OPEN TEAMS
--------------------------------------------------------------------
  1.  TEAM ENDURANCE      
           18:56   21:31   22:39 = 1:03:06
        SEAN FLANNERY, DANIEL BUXBAUM, CHRISTOPHER HYDE
  2.  OFFSIDES            
           24:04   24:05   24:10 = 1:12:19
        RYAN WALSH, HARRISON FETTER, TRAVIS WALSH



--------------------------------------------------------------------
                    JUNIOR HIGH SCHOOL FEMALE OPEN TEAMS
--------------------------------------------------------------------
  1.  GCS YOUTH-YOUTH     
           19:31   21:40   24:09 = 1:05:20
        LEAH KOVITCH, GABRIELA PIERCY, TAYLOR STUDLEY
  2.  GCS YOUTH-YOUNG     
           20:42   24:25   24:37 = 1:09:44
        CASSANDRA VALEN, HELEN NTENGERI, HEIDI NTENGERI



--------------------------------------------------------------------
                    JUNIOR HIGH SCHOOL COED TEAMS
--------------------------------------------------------------------
  1.  GCS YOUTH           
           19:14   24:04   25:43 = 1:09:01
        MOLLY MCCABE, CAMERON MURPHY, MICHAEL PATTELENA



--------------------------------------------------------------------
                    HIGH SCHOOL MALE OPEN TEAMS
--------------------------------------------------------------------



--------------------------------------------------------------------
                    SR HIGH SCHOOL FEMALE OPEN TEAMS
--------------------------------------------------------------------



--------------------------------------------------------------------
                    HIGH SCHOOL COED TEAMS
--------------------------------------------------------------------
  1.  NORDITALIA          
           18:28   18:45   22:23 =   59:36



race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News