Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Dual County League Meet #4

RLATC-Boston, MA, February 1, 2008

[Team Scores ]

Results

RPK


Licensed to Notre Dame Academy          Hy-Tek's Meet Manager 2/5/2008 10:29 AM
                    Dual County League Meet #3 - 1/15/2008                     
                                 RLATC-Boston                                  
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Gottlieb, Erica           SO Weston                             8.04   1 
  2 Rice, Emma                FR Boston Latin                       8.16   1 
  3 Reidel, Claire            SO Weston                             8.27   3 
  4 Adadja, Rivka             SO Acton Boxbor                       8.30   3 
  5 Hayes, Amanda             FR Acton Boxbor                       8.35   3 
  6 Milliman, Chloe           FR Newton South                       8.45   1 
  7 Lester, Christine         JR Notre Dame A                       8.46   1 
  8 Ganeles, Sasha            FR Lincoln Sudb                       8.46   3 
  9 Raczelowski, Emily        FR Westford Aca                       8.61   1 
 10 Gerner, Theresa           SO Weston                             8.64   2 
 11 Griever, Shannon          SO Notre Dame A                       8.68   2 
 12 Adler, Jennifer           SO Wayland                            8.70   2 
 13 Huang, Jean               FR Acton Boxbor                       8.71   3 
 14 Kroll, Katharina          SR Wayland                            8.76   2 
 15 Kotikian, Arda            FR Concord-Carl                       8.80   3 
 16 Kilday, Molly             FR Westford Aca                       8.83   2 
 17 Remmy, Kyle               JR Newton South                       8.84   1 
 18 Tate, Jen                 SR Bedford                            8.87   1 
 19 Mariano, Melissa          FR Concord-Carl                       8.99   3 
 20 Newhall-Thayer, Olivia    SO Wayland                            9.02   2 
 21 Peterson, Natalie         FR Acton Boxbor                       9.04   3 
 22 Hsia, Katie               JR Weston                             9.09   2 
 23 Hanson, Anna              FR Lincoln Sudb                       9.17   3 
 24 Kincaid, Molly            JR Notre Dame A                       9.55   2 
 25 Condakes, Evangeline      JR Weston                             9.61   1 
 -- Grant, Olivia             SO Boston Latin                        SCR     
 -- Welch, Moira              FR Notre Dame A                        SCR     
 -- Loman, Julia              SO Acton Boxbor                        SCR     
 -- Park, Jennifer            SO Newton South                        SCR     
 -- Kulkarni, Maya            SO Acton Boxbor                        SCR     
 -- Maccini, Kim              FR Wayland                             SCR     
 -- Naathe, Priyanka          JR Westford Aca                        SCR     
 -- Vallone, Lisa             FR Westford Aca                        SCR     
 -- Flynn, Jen                FR Wayland                             SCR     
 -- Parsons, Brittany         JR Acton Boxbor                        SCR     
 -- Allen, Leah               JR Lincoln Sudb                        SCR     
 -- Swain, Kimberly           JR Concord-Carl                        SCR     
 -- Hotchkiss, Kinsey         SO Weston                              SCR     
 -- Cordeau, Haley            FR Concord-Carl                        SCR     
 -- Berner, Kate              FR Westford Aca                        SCR     
 -- He, Jessica               FR Newton South                        SCR     
 -- Lu, Suzi                  JR Boston Latin                        SCR     
 -- Stappen, Megan            FR Boston Latin                        SCR     
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Grant, Olivia             SO Boston Latin                       7.56   2 
  2 Timmons, Joanna           SR Notre Dame A                       7.59   3 
  3 Wheaton, Alley            SO Weston                             7.62   2 
  4 Ryding, Cassie            JR Westford Aca                       7.62   3 
  5 Banks, Ezra               SO Newton South                       7.68   3 
  6 Bailey, Candace           SR Newton South                       7.69   3 
  7 Sax, Leah                 SO Lincoln Sudb                       7.73   1 
  8 Marsh, Jess               SR Lincoln Sudb                       7.76   1 
  9 Sandson, Katie            SO Newton South                       7.82   3 
 10 Dreher, Kathleen          SO Concord-Carl                       7.85   2 
 11 Holloman-Pressley, Sydne  JR Concord-Carl                       7.87   2 
 12 Davis, Charlotte          SR Acton Boxbor                       7.87   1 
 13 Gottlieb, Jessica         SR Weston                             7.89   2 
 14 Cui, Jane                 SR Boston Latin                       7.90   2 
 15 Crowley, Jill             SR Acton Boxbor                       7.93   1 
 16 Brooks, Meisha            SO Boston Latin                       8.00   2 
 17 Igwe Kalu, Cecilia        SO Lincoln Sudb                       8.00   1 
 18 Parra, Hanna              FR Concord-Carl                       8.12   2 
 19 Battaglia, Janey          SR Notre Dame A                       8.12   3 
 20 Scari, Stef               JR Wayland                            8.18   1 
 21 Jensen, Cecilia           JR Acton Boxbor                       8.24   1 
 22 Ridge, Julie              JR Notre Dame A                       8.26   3 
 23 Troy, Meghan              SR Westford Aca                       8.29   3 
 24 Lindenauer, Sarah         SR Weston                             8.34   2 
 25 Rafuse, Katherine         SO Wayland                            8.50   1 
 26 Perry, Maya               JR Wayland                            8.70   1 
 27 LeBlanc, Alexandra        FR Westford Aca                       8.70   3 
 -- Raczelowski, Emily        FR Westford Aca                        SCR     
 -- Overgang, Molly           FR Acton Boxbor                        SCR     
 -- Gottlieb, Erica           SO Weston                              SCR     
 -- Cacciatore, Emily         JR Westford Aca                        SCR     
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hsiung, Casey             SR Acton Boxbor                      40.80   3 
  2 Nallen, Karen             JR Westford Aca                      42.09   2 
  3 Wheaton, Alley            SO Weston                            42.20   1 
  4 McManus, Elizabeth        JR Notre Dame A                      42.59   2 
  5 Dreher, Kathleen          SO Concord-Carl                      42.90   1 
  6 Diana, Braver                Newton South                      43.00   2 
  7 Braver, Andrea            FR Newton South                      44.61   2 
  8 Georges, Caeleigh         FR Lincoln Sudb                      44.90   1 
  8 Gordon, Sarah             JR Wayland                           44.90   3 
 10 Keyes, Annie              SO Westford Aca                      44.98   2 
 11 Caslin, Haley             JR Lincoln Sudb                      45.50   3 
 12 Reed, Aquene              SO Weston                            45.60   1 
 13 Margolius, Amy            JR Acton Boxbor                      45.70   3 
 14 Schneider, Emily          JR Lincoln Sudb                      45.90   3 
 15 Moen, Wilhemina           th Boston Latin                      46.00   1 
 16 Washek, Kathryn           SO Wayland                           46.20   3 
 16 Feit, Molly               FR Acton Boxbor                      46.20   3 
 16 Heissner, Molly           SO Notre Dame A                      46.20   2 
 19 Coop, Molly               FR Acton Boxbor                      46.70   3 
 20 Frieze, Madeline          FR Newton South                      47.50   4 
 20 Russell, Courtney         SO Notre Dame A                      47.50   2 
 22 Rohan, Brianna            FR Concord-Carl                      48.30   1 
 23 Alexander, Liz            JR Wayland                           48.70   3 
 24 Gallagher, Amy            SR Boston Latin                      49.50   4 
 25 Deary, Alisha             SO Concord-Carl                      49.70   4 
 26 Saini, Shyla              JR Weston                            49.90   4 
 27 Speicher, Tonia           SO Boston Latin                      50.10   4 
 
Girls 1 Mile Run JV
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Drake, Abbey              JR Lincoln Sudb                    5:53.20  
  2 Forrow, Avery             FR Newton South                    6:17.00  
  3 Woodring, Jessie          FR Acton Boxbor                    6:17.30  
  4 St. Armand, Sarah         SO Acton Boxbor                    6:20.60  
  5 Conners, Jessie           FR Acton Boxbor                    6:21.20  
  6 Wamke, Lena               FR Newton South                    6:33.50  
 -- Sandson, Katie            SO Newton South                        SCR  
 -- Slote, Nina               SR Newton South                        SCR  
 -- Utstein, Rachel           SO Newton South                        SCR  
 -- Chari, Sara               SO Newton South                        SCR  
 
Girls 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mepham, Emily             SR Lincoln Sudb                    5:10.80  
  2 O'Keefe, Katherine        FR Newton South                    5:24.32  
  3 Karys, Kelsey             JR Newton South                    5:24.90  
  4 Gossels, Jen              JR Lincoln Sudb                    5:26.40  
  5 Clarke, Holly             SO Lincoln Sudb                    5:29.10  
  6 Ashton, Maggie            SR Acton Boxbor                    5:35.00  
  7 Casey, Taylor             JR Westford Aca                    5:37.19  
  8 Jessee, Katie             FR Concord-Carl                    5:40.10  
  9 Jessa, Rubin                 Newton South                    5:41.02  
 10 Romanova, Anna            SR Acton Boxbor                    5:42.30  
 11 Nickerson, Kelsey         JR Weston                          5:43.60  
 12 Romanova, Svetlana        SR Acton Boxbor                    5:49.10  
 13 Lucini, Corrina           SO Notre Dame A                    5:50.32  
 14 Krieger, Isara            SR Boston Latin                    5:53.20  
 15 Motyl, Andrea             SO Westford Aca                    6:07.07  
 16 McCusker, Maura           SO Westford Aca                    6:08.69  
 17 Marciello, Jordan         JR Notre Dame A                    6:10.88  
 18 Gordon, Sarah             JR Wayland                         6:19.40  
 19 Scannell, Erin            SR Boston Latin                    6:21.10  
 20 Ponsetto, MaryLou         FR Wayland                         6:26.00  
 21 Fox, Miriam               JR Weston                          6:31.20  
 22 Stabler, Anna             SO Concord-Carl                    6:31.90  
 23 Kallupura, Meera          SO Weston                          6:32.00  
 24 Abdul-Aziz, Sama          SO Wayland                         6:39.50  
 -- Farley, Meghan            FR Acton Boxbor                        SCR  
 
Girls 2 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Keklak, Andrea            FR Lincoln Sudb                   11:22.17  
  2 Hylton, Ellie             JR Lincoln Sudb                   11:35.20  
  3 Warwick, Kate             SR Acton Boxbor                   11:36.40  
  4 Chari, Sara               SO Newton South                   11:50.17  
  5 Freeman, Sonya            SR Newton South                   11:56.00  
  6 Westbrook, Hannah         SR Newton South                   12:04.70  
  7 Saint, Michelle           JR Lincoln Sudb                   12:13.90  
  8 Mastandres, Rachel        SR Westford Aca                   12:24.58  
  9 Berner, Kate              FR Westford Aca                   12:46.20  
 10 Kilpatrick, Jessica       JR Acton Boxbor                   12:48.20  
 11 Bhatia, Neha              JR Westford Aca                   12:50.31  
 12 Burke, Shannon            JR Wayland                        12:54.90  
 13 Costello, Kerri           JR Boston Latin                   13:09.10  
 14 Franceschelli, Angiolina  SR Boston Latin                   13:17.30  
 15 Bhatt, Alka               JR Westford Aca                   13:30.61  
 16 Jacques, Chloe            FR Wayland                        14:04.30  
 17 George, Catherine         SR Notre Dame A                   14:07.97  
 18 Pickett, Jill             SO Concord-Carl                   14:17.10  
 19 Minahan, Sarah            SO Boston Latin                   14:21.60  
 
Girls 300 Meter Run JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 He, Jessica               FR Newton South                      45.20   2 
  2 Allen, Leah               JR Lincoln Sudb                      45.40   2 
  3 Whyte, Julia              FR Acton Boxbor                      46.30   1 
  4 Ellis, Liz                   Newton South                      46.56   3 
  5 Eldrenkamp, Erika         SO Newton South                      47.20   1 
  6 LeBlanc, Alexandra        FR Westford Aca                      48.50   2 
  7 Fitzgerald, Hunter        FR Westford Aca                      48.90   1 
  8 Crane, Shelby             FR Lincoln Sudb                      49.40   1 
  9 Sacra, Haley              SO Wayland                           49.90   2 
 10 Huang, Jean               FR Acton Boxbor                      50.50   1 
 11 Pancoast, Danielle        JR Westford Aca                      50.59   3 
 12 Flanagan, Carlyle         JR Lincoln Sudb                      50.81   3 
 13 Mariano, Melissa          FR Concord-Carl                      51.50   2 
 14 Bowen, Anya               th Boston Latin                      52.00   2 
 15 Marchetti, Christina      JR Westford Aca                      54.92   3 
 
Girls 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frieze, Julia             SR Newton South                    1:42.05  
  2 Natalie, Sullivan         SR Westford Aca                    1:42.27  
  3 Jensen, Monica            SR Acton Boxbor                    1:43.70  
  4 Freeman, Sara             JR Lincoln Sudb                    1:44.30  
  5 Kenyon, Ariel             SO Notre Dame A                    1:45.04  
  6 Reed, Olivia              SR Lincoln Sudb                    1:45.40  
  7 Grzybinski, Deirdre       SR Notre Dame A                    1:46.03  
  8 Zeytoonian, Steph         SR Lincoln Sudb                    1:47.00  
  9 Lefevre-Levy, Marta       JR Wayland                         1:49.10  
 10 Shackleton, Emily         JR Wayland                         1:49.90  
 11 Dragone, Bianca           SR Concord-Carl                    1:50.30  
 12 Andrade, Breanna          FR Concord-Carl                    1:50.50  
 13 Remy, Kyle                SO Newton South                    1:51.01  
 14 Ruff, Claire              JR Boston Latin                    1:51.20  
 14 Gault, Sarah              SO Bedford                         1:51.20  
 16 Walsh, Sarah              JR Westford Aca                    1:54.19  
 17 Arens, Elizabeth          JR Notre Dame A                    1:54.43  
 18 Bachrach, Ellen           FR Acton Boxbor                    1:54.50  
 19 Tompkins, Caitlin         th Boston Latin                    1:54.80  
 20 Willis, Sarah             SO Acton Boxbor                    1:55.60  
 21 Desforge, Juliane         JR Westford Aca                    1:59.94  
 22 Ehrlich, Leanna           SO Boston Latin                    2:00.20  
 23 Stacey, Courtney          FR Bedford                         2:06.60  
 24 Dickinson Meltz, Anne     FR Bedford                         2:15.80  
 
Girls 600 Meter Run JV
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Whitney, Sara             JR Lincoln Sudb                    1:47.90  
  2 Quirk, Addie              JR Lincoln Sudb                    1:48.50  
  3 Morss, Amanda             SR Wayland                         1:51.90  
  4 Holden, Hannah            SO Lincoln Sudb                    1:52.50  
  5 Tomlak, Dalia             FR Newton South                    1:55.20  
  6 Wolsfelt, Hanna           SO Boston Latin                    1:58.80  
  7 Lockett, Caroline         SR Notre Dame A                    1:59.00  
  8 Gallagher, Audrey         SO Boston Latin                    1:59.30  
  9 Diorio, Alex              SO Acton Boxbor                    2:01.30  
 10 Howell, Kirby             FR Newton South                    2:05.10  
 11 Sylvester, Jessica        SO Notre Dame A                    2:07.30  
 12 Shortell, Carly           JR Lincoln Sudb                    2:07.70  
 13 Villani, Anna             FR Notre Dame A                    2:09.20  
 14 Misra, Tara               FR Newton South                    2:10.30  
 15 Zhou, Kathy                  Newton South                    2:11.80  
 16 Hunt, Mai                 SO Boston Latin                    2:12.10  
 17 Ramsey, Brianna           SO Wayland                         2:12.60  
 
Girls 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Callahan, Ellen           JR Notre Dame A                    3:04.46  
  2 Bridget, Dahbberg            Newton South                    3:05.32  
  3 Arthur, Claire            SO Lincoln Sudb                    3:09.40  
  4 Pappas, Calli             JR Lincoln Sudb                    3:11.30  
  5 Melanie, Fineman             Newton South                    3:12.27  
  6 Dao, Amy                  SO Acton Boxbor                    3:13.60  
  7 Sheridan, Caitlin         FR Westford Aca                    3:15.08  
  8 Rudder, Emily             FR Lincoln Sudb                    3:19.50  
  9 Deng, Cathy               SR Acton Boxbor                    3:22.60  
 10 Mello, Kathleen           FR Boston Latin                    3:26.70  
 11 Fonseca, Tiffany          FR Boston Latin                    3:27.90  
 12 Purinton, Katherine       JR Acton Boxbor                    3:28.00  
 13 NcGaha, Christa           JR Westford Aca                    3:28.21  
 14 Henesy, Charlotte         SR Concord-Carl                    3:31.50  
 15 Rosa, Carolina            FR Newton South                    3:33.03  
 16 Burk, Kim                 SO Westford Aca                    3:33.25  
 17 Samantha, Levy               Newton South                    3:33.85  
 18 Pansovoy, Alexandra       SO Wayland                         3:35.10  
 19 Hines, Kathleen           SR Notre Dame A                    3:38.68  
 20 Gilman, Emma              SO Boston Latin                    3:38.90  
 21 Jarrett, Lindsay          SO Weston                          3:48.10  
 -- Mohen, Katelyn            JR Bedford                        X3:28.50  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ryding, Cassie            JR Westford Aca                       8.72   3 
  2 Gray, Azeezah             SR Newton South                       9.25   3 
  3 Flemming, Maggie          JR Lincoln Sudb                       9.39   1 
  4 Purinton, Joelle          JR Acton Boxbor                       9.60   1 
  5 Catrambone, Karina        SR Notre Dame A                       9.72   3 
  6 Cacciatore, Emily         JR Westford Aca                       9.73   3 
  7 Sans, Valerie             JR Acton Boxbor                       9.77   1 
  8 Muise, Lauren             JR Notre Dame A                       9.90   3 
  9 Davis, Charlotte          SR Acton Boxbor                       9.95   1 
 10 Robb, Kelsey              JR Wayland                           10.29   1 
 11 Cronin, Mary              SO Newton South                      10.31   3 
 12 Sandson, Katie            SO Newton South                      10.42   3 
 13 Deary, Alisha             SO Concord-Carl                      10.49   2 
 14 Quinn, Monica             JR Lincoln Sudb                      10.60   1 
 15 Raczelowski, Emily        FR Westford Aca                      11.33   3 
 16 Dowcett, Sarah            SO Concord-Carl                      11.33   2 
 17 Rohan, Brianna            FR Concord-Carl                      11.73   2 
 18 Harwood, Meghan           FR Weston                            12.13   2 
 19 Houle, Elizabeth          FR Lincoln Sudb                      13.02   2 
 20 Rafuse, Katherine         SO Wayland                           13.38   1 
 21 Dillaway, Molly           FR Weston                            13.63   2 
 -- Naathe, Priyanka          JR Westford Aca                        SCR     
 -- Welch, Moira              FR Notre Dame A                        SCR     
 -- Stern, Isabel             SO Wayland                             SCR     
 -- Mackie, Lauren            JR Weston                              SCR     
 -- Rubinstein, Rachel        JR Newton South                        SCR     
 
Girls 55 Meter Hurdles JV
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 He, Jessica               FR Newton South                      11.01  
  2 Parsons, Brittany         JR Acton Boxbor                      11.21  
  3 Kulkarni, Maya            SO Acton Boxbor                      11.36  
  4 Welch, Moira              FR Notre Dame A                      11.72  
  5 Maccini, Kim              FR Wayland                           12.50  
  6 Cordeau, Haley            FR Concord-Carl                      12.79  
  7 Naathe, Priyanka          JR Westford Aca                      13.13  
  8 Loman, Julia              SO Acton Boxbor                      13.32  
 -- Rohan, Brianna            FR Concord-Carl                        SCR  
 -- Dowcett, Sarah            SO Concord-Carl                        SCR  
 -- Deary, Alisha             SO Concord-Carl                        SCR  
 
Girls 4x200 Meter Relay JV
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wayland  'A'                                                 1:50.60  
  2 Lincoln Sudbury  'A'                                         1:56.10  
  3 Acton Boxborough  'A'                                        2:00.60  
  4 Newton South  'A'                                            2:01.70  
  5 Westford Academy  'B'                                        2:02.10  
  6 Weston  'A'                                                  2:06.90  
  7 Westford Academy  'A'                                        2:09.00  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Acton Boxborough  'A'                                        4:09.90  
  2 Newton South  'A'                                            4:10.10  
  3 Westford Academy  'A'                                        4:15.40  
  4 Notre Dame Academy  'A'                                      4:15.70  
  5 Lincoln Sudbury  'A'                                         4:23.50  
  6 Concord-Carlisle  'A'                                        4:29.20  
  7 Weston  'A'                                                  4:46.70  
  8 Boston Latin  'A'                                            4:54.80  
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hanley, Ailish            JR Westford Aca                    5-03.00  
  2 Flemming, Maggie          JR Lincoln Sudb                    5-01.00  
  3 Braver, Diana                Newton South                    4-11.00  
  4 Natalie, Sullivan         SR Westford Aca                    4-07.00  
  5 Lefevre-Levy, Marta       JR Wayland                        J4-07.00  
  6 Stevenson, Katherine      SO Lincoln Sudb                    4-05.00  
  6 Stern, Isabel             SO Wayland                         4-05.00  
  8 McGovern, Kelsey          SO Acton Boxbor                   J4-05.00  
  9 Murphy, Molly             SO Wayland                        J4-05.00  
 10 Remy, Kyle                SO Newton South                   J4-05.00  
 11 Catrambone, Karina        SR Notre Dame A                   J4-05.00  
 12 Lindenauer, Sarah         SR Weston                          4-03.00  
 13 Learned, Carly            FR Westford Aca                   J4-03.00  
 14 McGowan, Julieanne        SO Notre Dame A                    4-01.00  
 14 Andrade, Breanna          FR Concord-Carl                    4-01.00  
 16 Giglio, Tricia            SO Acton Boxbor                   J4-01.00  
 17 Dowcett, Sarah            SO Concord-Carl                   J4-01.00  
 -- Greenberg, Molly          SR Weston                               NH  
 -- Cordeau, Haley            FR Concord-Carl                         DQ  
 -- Igwe Kalu, Cecilia        SO Lincoln Sudb                        SCR  
 -- Dejong, Meg               SO Wayland                             SCR  
 -- Newhall-Thayer, Madeline  SR Wayland                             SCR  
 -- Overgang, Molly           FR Acton Boxbor                        SCR  
 -- Hsiung, Casey             SR Acton Boxbor                        SCR  
 -- Romanova, Svetlana        SR Acton Boxbor                        SCR  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marquis, Sarah            SR Newton South                   15-07.50  
  2 Lee, Christie             SO Newton South                   15-06.75  
  3 Muise, Lauren             JR Notre Dame A                   15-05.75  
  4 Cui, Jane                 SR Boston Latin                   15-04.75  
  5 Bigda-Peyton, Hope        SR Bedford                        15-03.25  
  6 Ryding, Cassie            JR Westford Aca                   15-03.00  
  6 Gottlieb, Jessica         SR Weston                         15-03.00  
  8 Sax, Leah                 SO Lincoln Sudb                   15-02.25  
  9 Dreher, Kathleen          SO Concord-Carl                   15-00.25  
 10 Wheaton, Alley            SO Weston                         14-08.50  
 11 Chen, Jordan              JR Lincoln Sudb                   14-06.50  
 12 Reidel, Claire            SO Weston                         14-05.00  
 13 Porter, Katelyn           SO Westford Aca                   14-03.00  
 14 Milliman, Chloe           FR Newton South                   14-02.75  
 15 Holloman-Pressley, Sydne  JR Concord-Carl                   13-11.00  
 16 Purinton, Joelle          JR Acton Boxbor                   13-10.00  
 17 McGowan, Julieanne        SO Notre Dame A                   13-09.25  
 17 Kulkarni, Maya            SO Acton Boxbor                   13-09.25  
 19 Learned, Carly            FR Westford Aca                   13-03.25  
 20 Battaglia, Janey          SR Notre Dame A                   12-11.00  
 21 Scari, Stef               JR Wayland                        12-09.50  
 22 Rohan, Brianna            FR Concord-Carl                   12-03.50  
 23 Perry, Maya               JR Wayland                        11-04.25  
 24 Quinn, Monica             JR Lincoln Sudb                   10-02.50  
 -- Brooks, Meisha            SO Boston Latin                        SCR  
 -- Morris, Katie             SO Acton Boxbor                        SCR  
 -- Rosenhaus, Naomi          JR Wayland                             SCR  
 -- Stappen, Megan            FR Boston Latin                        SCR  
 -- Jensen, Cecilia           JR Acton Boxbor                        SCR  
 -- Lewin-Berlin, Maya        JR Acton Boxbor                        SCR  
 -- Flemming, Maggie          JR Lincoln Sudb                        SCR  
 -- Watts, Julia              JR Acton Boxbor                        SCR  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jeyaraj, Elisabeth        SR Newton South                   33-09.50  
  2 Mbianda, Nalis            SR Newton South                   32-00.00  
  3 Erickson, Caitlin         SR Acton Boxbor                   30-03.50  
  4 Conway, Catherine         SR Acton Boxbor                   30-02.50  
  5 Kroll, Katharina          SR Wayland                        29-05.00  
  6 Singer Katz, Julia        SR Lincoln Sudb                   26-10.50  
  7 Wyant, Abbey              JR Lincoln Sudb                   26-08.00  
  8 Dean, Cassie              JR Wayland                        26-04.25  
  9 Raczelowski, Emily        FR Westford Aca                   25-11.25  
 10 Whittaker, Jackie         FR Acton Boxbor                   25-06.00  
 11 Outly, Megan              JR Lincoln Sudb                   25-02.75  
 12 Dunford, Kara             SO Notre Dame A                   24-06.00  
 13 Evans, Emily              SR Westford Aca                   24-05.25  
 14 Dennis, Ashley               Newton South                   23-11.50  
 15 Dolan, Heather            SR Wayland                        23-11.00  
 16 Cronin, Mary              SO Newton South                   23-10.50  
 17 Newhall-Thayer, Madeline  SR Wayland                        23-04.00  
 17 Forino, Sara              SR Lincoln Sudb                   23-04.00  
 19 Flieger, Jill             JR Wayland                        23-02.25  
 20 Schneider, Emily          JR Lincoln Sudb                   23-01.00  
 21 Crossen, Michaela         SO Notre Dame A                   22-11.00  
 22 Royal, Jess               SR Westford Aca                   22-09.00  
 23 Schmidt-Chang, Angela     JR Concord-Carl                   22-08.00  
 24 Connors, Amanda           SO Westford Aca                   22-06.25  
 25 Czorniak, Lauren          SR Notre Dame A                   22-05.00  
 26 LeBlanc, Rachel           SR Westford Aca                   21-11.25  
 27 Kincaid, Molly            JR Notre Dame A                   21-09.00  
 28 Holland, Maggie           SR Notre Dame A                   21-07.25  
 29 Patsos, Alaina            SR Concord-Carl                   21-03.50  
 30 Loria, Kelly              JR Acton Boxbor                   20-07.25  
 31 Condakes, Evangeline      JR Weston                         19-06.25  
 32 Gilberto, Julia           FR Weston                         19-00.50  
 -- Remmy, Kyle               JR Newton South                        SCR  
 -- Lee, Victoria             FR Weston                              SCR  
 -- Reidel, Claire            SO Weston                              SCR  
 -- Hantzis, Sophia           FR Concord-Carl                        SCR  
 -- Tate, Jen                 SR Bedford                             SCR  
 
Boys 55 Meter Dash JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Newman, Matt              SO Westford Aca                       7.38   1 
  2 Allen, Chris              FR Lincoln Sudb                       7.49   1 
  3 Cove, Ryan                JR Lincoln Sudb                       7.51   2 
  4 Hutton, Evan              JR Acton Boxbor                       7.55   1 
  5 Gray, Anthony             JR Acton Boxbor                       7.55   1 
  6 Lee, Juhyun               JR Newton South                       7.61   2 
  7 Puchrik, Alex             FR Concord-Carl                       7.72   3 
  8 Merritt, Elmarsi             Wayland                            7.77   3 
  9 Wilson, Charles           SO Lincoln Sudb                       7.78   3 
 10 Goodwin, Matthew          FR Acton Boxbor                       7.82   2 
 11 He, Charlie               FR Acton Boxbor                       7.84   3 
 12 Meredith, Eric            FR Westford Aca                       7.95   2 
 13 Fox, John                 SO Boston Latin                       8.01   2 
 14 Kim, Dan                  FR Wayland                            8.03   1 
 15 Akrivoulis, Costas        JR Wayland                            8.03   2 
 16 Cheung, Chris             SO Newton South                       8.03   1 
 17 Balles, Daniel            SR Concord-Carl                       8.10   2 
 18 Fell, Sam                 FR Concord-Carl                       8.10   3 
 19 Park, Jung                SO Westford Aca                       8.21   3 
 20 Bladin, Will              SO Wayland                            8.25   1 
 21 Callahan, Joe             JR Boston Latin                       9.04   1 
 -- Kim, Chris                JR Newton South                        SCR     
 -- Kim, Yang wook            SO Newton South                        SCR     
 -- Earle, Jake               FR Lincoln Sudb                        SCR     
 -- Venkatesh, Rohan          FR Westford Aca                        SCR     
 -- Blau, Stephen             SR Acton Boxbor                        SCR     
 -- Russo, Lee                JR Westford Aca                        SCR     
 -- Chan, Nick                SO Wayland                             SCR     
 -- Ravalese, Mike            JR Westford Aca                        SCR     
 -- Bekenstein, Sam           SR Wayland                             SCR     
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Enos, Max                 SR Westford Aca                       6.74   3 
  2 Ye, Stanley               SR Acton Boxbor                       6.81   1 
  3 Eldridge, Tom             FR Concord-Carl                       6.90   2 
  4 Huth, James               SR Newton South                       6.93   3 
  5 Francis-John, Kwame       SO Newton South                       6.95   3 
  6 Ponsetto, Julian          SR Wayland                            6.97   1 
  7 Rice, Peter               SR Boston Latin                       7.02   2 
  8 McKenna, David            SR Concord-Carl                       7.04   2 
  9 Thompson, Matt            JR Lincoln Sudb                       7.08   1 
 10 Idelson, Sander           SR Lincoln Sudb                       7.09   1 
 11 Conlon, Chris             SO Weston                             7.22   2 
 12 Kim, Alex                 SO Acton Boxbor                       7.23   1 
 13 Lyons, Jamie              SO Lincoln Sudb                       7.24   1 
 14 Stone-Meyers, Juan        SR Wayland                            7.24   1 
 15 Colby, Timothy            SR Boston Latin                       7.27   2 
 16 Russo, Lee                JR Westford Aca                       7.28   3 
 17 Hayward, Jay              SR Acton Boxbor                       7.31   1 
 18 Provenzano, Carl          FR Weston                             7.52   2 
 19 Kim, Chris                JR Newton South                       7.56   3 
 20 Washer, James             SO Bedford                            7.63   3 
 21 Flores, Carlos            SR Concord-Carl                       7.71   2 
 22 Richter, Ben              FR Bedford                            7.72   3 
 23 Chu, Chin                 SO Boston Latin                       7.74   2 
 24 Chan, Nick                SO Wayland                            8.01   1 
 25 Park, Jung                SO Westford Aca                       8.45   3 
 -- Iacobucci, William        SO Newton South                        SCR     
 -- Crook, Bobby              SR Wayland                             SCR     
 -- Dieujuste, Jonathan       SO Weston                              SCR     
 -- DeStefano, Andrew         SR Boston Latin                        SCR     
 -- Grad, Sam                 JR Westford Aca                        SCR     
 -- Kim, Dennis               SO Wayland                             SCR     
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Arneaud, Gerarld          SR Newton South                      36.58   2 
  2 Kleeman, Sean             SR Lincoln Sudb                      37.00   1 
  3 Kemp, Kyle                JR Lincoln Sudb                      37.40   1 
  4 Freeman, Tyler            SR Weston                            37.60   3 
  4 Ye, Stanley               SR Acton Boxbor                      37.60   1 
  6 Rice, Peter               SR Boston Latin                      37.80   3 
  7 Hartofelis, Gregory       SR Westford Aca                      37.82   2 
  8 Ponsetto, Julian          SR Wayland                           37.90   1 
  9 Enos, Max                 SR Westford Aca                      38.01   2 
 10 Kupovykh, Georgiy         SR Newton South                      38.20   4 
 11 Pappin, Darryl            JR Acton Boxbor                      38.40   1 
 12 Francis-John, Kwame       SO Newton South                      38.41   2 
 13 Baldwin, Reid             JR Westford Aca                      38.50   4 
 14 Kleeman, Colin            SR Lincoln Sudb                      38.60   1 
 15 Foreman, Mark             SR Wayland                           38.70   1 
 16 Wise, Derek               SR Acton Boxbor                      38.90   1 
 17 Kemp, Ryan                SR Lincoln Sudb                      39.40   1 
 18 Reilley, Scott            SR Acton Boxbor                      39.70   2 
 18 Shoup, David              JR Concord-Carl                      39.70   3 
 20 Conlon, Chris             SO Weston                            40.00   3 
 21 Cronin, Matt              SO Boston Latin                      40.80   3 
 22 Romano, David             SR Wayland                           41.10   2 
 23 Parra, Ben                FR Concord-Carl                      41.20   2 
 24 Alkins, Jeffrey           FR Newton South                      41.50   4 
 24 Provenzano, Carl          FR Weston                            41.50   2 
 26 MacPhail, Hamish          JR Bedford                           42.27   2 
 27 Chang, Minghan            JR Bedford                           42.52   3 
 28 Flores, Carlos            SR Concord-Carl                      42.70   3 
 
Boys 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Grant, Dan                SR Acton Boxbor                    4:38.80  
  2 Beck, John                JR Newton South                    4:42.56  
  3 Barnes, Alec              SO Lincoln Sudb                    4:44.80  
  4 Finch, Ben                JR Newton South                    4:45.58  
  5 Farley, Teddy             JR Acton Boxbor                    4:48.30  
  6 Moran, John               SO Concord-Carl                    4:49.60  
  7 Forrow, Aden              JR Newton South                    4:53.14  
  8 Turolski, Mateusz         JR Boston Latin                    4:53.90  
  9 DeNormandie, Cole         FR Lincoln Sudb                    4:54.80  
 10 Zhang, Mike               jr Westford Aca                    4:56.59  
 11 Bonner, Ian               SO Wayland                         4:57.40  
 12 DeStefano, Andrew         SR Boston Latin                    5:09.60  
 13 Devlin, Brendan           JR Weston                          5:15.20  
 14 Jimenez, Jaime            SO Weston                          5:15.60  
 15 Welch, Cook               FR Concord-Carl                    5:25.10  
 16 Baxter, Zach              FR Wayland                         5:30.50  
 17 Schneider, David          JR Wayland                         6:14.30  
 -- Rayner, Ken               12 Acton Boxbor                         DQ  
 
Boys 1 Mile Run JV
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Schneider, Marcus         JR Newton South                    4:54.00  
  2 Bargar, Cliff             SR Newton South                    4:58.10  
  3 Olson, Kyle               SO Newton South                    4:59.50  
  4 Olia, Kian                JR Newton South                    5:06.30  
  5 Olia, Cameron             SO Newton South                    5:08.10  
  6 Biales, Dan               JR Acton Boxbor                    5:12.50  
  7 Pearce, Alex              SO Newton South                    5:13.70  
  8 Uruci, Xhulio             SO Newton South                    5:16.60  
  9 Francis, John             JR Lincoln Sudb                    5:18.80  
 10 Wang, Tong                FR Newton South                    5:19.40  
 11 Woo, Andrew               JR Newton South                    5:19.60  
 12 Dawson, Matt              FR Lincoln Sudb                    5:20.80  
 13 Rothendler, Jonathan      SO Newton South                    5:25.90  
 14 Shute, Tyler              FR Lincoln Sudb                    5:27.10  
 15 D'Agostino, Nicholas      FR Boston Latin                    5:29.60  
 16 Bubar, Igal               JR Newton South                    5:54.90  
 -- Kawachi, Kenny            FR Lincoln Sudb                        SCR  
 -- Maher, Conor              SO Acton Boxbor                        SCR  
 
Boys 2 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wortham, Andrew           JR Newton South                    9:56.14  
  2 Tyrrell, Jimmy            SR Lincoln Sudb                    9:58.70  
  3 Ravesi, Mike              SR Lincoln Sudb                   10:00.10  
  4 Skillman, John            SR Weston                         10:03.80  
  5 Fen, Cameron              JR Newton South                   10:19.40  
  6 Osgood, Chase             SO Acton Boxbor                   10:29.10  
  7 Krikorian, George         JR Acton Boxbor                   10:30.30  
  8 Divino, Phil              SR Concord-Carl                   10:32.70  
  9 Sestrich, David           SO Acton Boxbor                   10:35.50  
 10 Alderman, Dave            SR Lincoln Sudb                   10:35.80  
 11 Ryan, John                FR Westford Aca                   10:47.51  
 12 Atkinson, Calvin          SR Boston Latin                   10:49.50  
 13 Eberlein, Jamie           SO Weston                         10:52.10  
 14 Bradford, Alex            JR Bedford                        10:52.95  
 15 Brady, Tomasen            SO Concord-Carl                   10:53.60  
 16 Morrill, Curtis           SR Concord-Carl                   11:03.30  
 17 Weaver, Matthew           JR Newton South                   11:07.60  
 18 Tobin, Ryan               SR Wayland                        11:17.20  
 19 McGee, Mike               FR Westford Aca                   11:24.84  
 20 Elmarsi, Seti             JR Wayland                        11:35.40  
 21 English, Sam              FR Wayland                        11:57.30  
 22 Inman, Alex               SO Westford Aca                   12:11.75  
 
Boys 300 Meter Run JV
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sugarman, Joshua          SR Newton South                      39.20   1 
  2 Yang, Albert              JR Acton Boxbor                      39.30   3 
  3 Licari, Phil              SR Acton Boxbor                      39.86   3 
  4 Calitri, Joe              SO Westford Aca                      40.00   2 
  5 Sewall, Samuel            SR Newton South                      40.20   2 
  6 Ribitzky, Roy             SR Newton South                      40.30   2 
  7 O'Neil, Colin             SO Acton Boxbor                      40.56   3 
  8 Kazior, Erik              SR Lincoln Sudb                      41.80   1 
  9 Hofman, Chris             JR Concord-Carl                      42.00   2 
 10 Tse, Larry                SR Lincoln Sudb                      42.40   2 
 11 Kim, Yang wook            SO Newton South                      42.60   2 
 12 Vacek, Matthew            JR Acton Boxbor                      43.60   2 
 13 Santos, Tyler             SO Westford Aca                      44.10   1 
 14 Marsh, Andrew             FR Lincoln Sudb                      44.88   3 
 15 Yanofsky, David           FR Concord-Carl                      45.80   1 
 16 Venkatesh, Rohan          FR Westford Aca                      46.48   3 
 17 Zhang, David                 Concord-Carl                      47.00   2 
 17 Kim, Dan                  FR Wayland                           47.00   1 
 19 Rajinikanth, Nitin        FR Wayland                           48.85   3 
 20 Das, Monu                 JR Weston                            48.90   1 
 21 Greenberg, Doug           FR Weston                            50.00   2 
 
Boys 600 Meter Run JV
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Olins, Ben                JR Newton South                    1:34.08  
  2 Xia, Lawrence             JR Acton Boxbor                    1:34.45  
  3 Smith, Ben                FR Lincoln Sudb                    1:38.50  
  4 Ryan, John                FR Westford Aca                    1:40.40  
  5 Allen, Chris              FR Lincoln Sudb                    1:41.20  
  6 Kimble Cook, Donald       SO Lincoln Sudb                    1:41.49  
  7 Tobin, Ryan               SR Wayland                         1:42.00  
  8 Terris, Sam               SO Concord-Carl                    1:43.73  
  9 O'Brien, William          FR Newton South                    1:43.90  
 10 Atwood, Sam               SO Concord-Carl                    1:44.02  
 11 Fochtman, Nick            FR Acton Boxbor                    1:44.77  
 12 Lee, Joseph               FR Newton South                    1:44.80  
 13 Wohlfarth, Ben            SO Wayland                         1:46.40  
 14 Wu, Michael               SO Weston                          1:47.42  
 15 McGee, Mike               FR Westford Aca                    1:47.64  
 16 Ward, Michael             th Boston Latin                    1:47.94  
 17 Spangler, Brendan         FR Acton Boxbor                    1:48.45  
 18 Goldklang, Jake           FR Boston Latin                    1:49.80  
 19 D'Agostino, Nicholas      FR Boston Latin                    1:51.00  
 20 Mangolds, Eric            SO Acton Boxbor                    1:51.30  
 21 Sharry, Patrick           SO Wayland                         1:52.80  
 22 Morahan, Joe              FR Concord-Carl                    1:58.12  
 23 Steele, John              FR Concord-Carl                    2:01.00  
 
Boys 600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Benjamin, Jack            SR Acton Boxbor                    1:26.10  
  2 Cutting, Ben              SR Lincoln Sudb                    1:26.40  
  3 Boutin, Marc              SR Westford Aca                    1:26.45  
  4 Cha, Will                 JR Newton South                    1:28.03  
  5 Huang, Waynes             12 Acton Boxbor                    1:28.30  
  6 Inbar, Tal                JR Newton South                    1:28.89  
  7 Forgo, Stephen            SO Acton Boxbor                    1:31.60  
  8 Mitkevicius, John         JR Newton South                    1:31.79  
  9 Clancy, Matt              JR Westford Aca                    1:32.16  
 10 Miele, Mike               FR Lincoln Sudb                    1:32.90  
 11 Tichnor, Sam              SR Wayland                         1:34.10  
 12 Erickson, Chris           SR Concord-Carl                    1:36.30  
 13 Anderson, Peter           JR Concord-Carl                    1:36.70  
 14 Connolly, Ryan               Boston Latin                    1:40.00  
 15 Damiani, Mike             JR Westford Aca                    1:40.20  
 16 Sitcawich, Brian          SO Boston Latin                    1:41.40  
 17 Steele, John              FR Concord-Carl                    1:41.90  
 18 Tyagi, Keshav             SO Weston                          1:42.70  
 19 Pendergast, Teddy         JR Weston                          1:43.00  
 20 Qiao, Jerry               JR Boston Latin                    1:43.60  
 21 Whittaker, Matthew        JR Wayland                         1:44.40  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gault, Jonathan           JR Bedford                         2:43.54  
  2 Long, Alex                JR Newton South                    2:43.70  
  3 Wakimoto, Yuji            SO Newton South                    2:46.47  
  4 Brewer, Caleb             JR Concord-Carl                    2:50.00  
  5 Knight, Matthew           SR Concord-Carl                    2:51.20  
  6 Tanaka, Takuma            JR Weston                          2:52.20  
  7 Shui, Emerson             JR Newton South                    2:52.95  
  8 Thomas, Andrew            SO Bedford                         2:55.01  
  9 Heyl, Jarryd              JR Bedford                         2:58.38  
 10 Chao, Pablo               JR Boston Latin                    3:07.00  
 11 O'Neal, Shane             SO Westford Aca                    3:11.92  
 12 Vu, Don                   JR Boston Latin                    3:20.20  
 13 Grover, Miles             FR Boston Latin                    3:24.30  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cho, Yong                 JR Newton South                       7.86   3 
  2 Wang, Bryant              SR Lincoln Sudb                       8.47   1 
  3 Fowler, Chris             JR Westford Aca                       8.52   3 
  4 Kleeman, Sean             SR Lincoln Sudb                       8.82   1 
  5 Ansara, Zander            SO Concord-Carl                       9.06   2 
  6 Bojanic, Chris            JR Concord-Carl                       9.12   2 
  7 Hofman, Chris             JR Concord-Carl                       9.23   2 
  8 Lam, Andrew               SR Weston                             9.26   2 
  9 Halsted, Chris            SO Lincoln Sudb                       9.30   1 
 10 Weissman, Ben             SO Newton South                       9.35   3 
 11 Newman, Matt              SO Westford Aca                       9.46   3 
 12 Reitano, David            JR Weston                             9.59   2 
 13 Ricketson, Matt           JR Westford Aca                       9.63   3 
 14 Viola, Roger              JR Acton Boxbor                       9.91   1 
 15 Hulings, Carter           SO Weston                             9.93   2 
 16 Blau, Stephen             SR Acton Boxbor                      10.09   1 
 17 Trueblood, Michael        SO Wayland                           10.11   1 
 18 Dichristina, Andrew       SO Acton Boxbor                      10.37   1 
 19 Abbott, Ben               JR Wayland                           10.64   1 
 20 Massicotte, Jeff          SO Wayland                           10.80   1 
 21 Connolly, Daniel          FR Newton South                      12.36   3 
 -- Dolabany, Pat             SR Westford Aca                        SCR     
 -- Enos, Max                 SR Westford Aca                        SCR     
 -- Reilley, Scott            SR Acton Boxbor                        SCR     
 -- Maxwell, Scott            SO Acton Boxbor                        SCR     
 
Boys 55 Meter Hurdles JV
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alkins, Jeffrey           FR Newton South                       9.90  
  2 Aponte, Jon               SO Newton South                      10.34  
  3 Earle, Jake               FR Lincoln Sudb                      10.38  
  4 Merritt, Elmarsi             Wayland                           10.43  
  5 Aronson, Alex             SO Weston                            10.78  
  6 Park, Jung                SO Westford Aca                      10.81  
  7 Yanofsky, David           FR Concord-Carl                      11.04  
  8 Bladin, Will              SO Wayland                           11.50  
 -- Wilson, Charles           SO Lincoln Sudb                        SCR  
 -- Stirling, Kevin           SR Weston                              SCR  
 -- Meyer, Jason              SO Westford Aca                        SCR  
 -- Pfister, Alex             SR Westford Aca                        SCR  
 -- Koski, Adam               FR Concord-Carl                        SCR  
 -- O'Laughlin, Willie        SR Weston                              SCR  
 -- Maxwell, Scott            SO Acton Boxbor                        SCR  
 -- Dichristina, Andrew       SO Acton Boxbor                        SCR  
 -- Sadowsky, Dave            SO Lincoln Sudb                        SCR  
 -- Halsted, Chris            SO Lincoln Sudb                        SCR  
 -- Cove, Ryan                JR Lincoln Sudb                        SCR  
 -- Kleeman, Sean             SR Lincoln Sudb                        SCR  
 
Boys 4x200 Meter Relay JV
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boston Latin  'A'                                            1:42.40  
  2 Acton Boxborough  'A'                                        1:43.30  
  3 Lincoln Sudbury  'A'                                         1:43.40  
  4 Concord-Carlisle  'A'                                        1:46.00  
  4 Newton South  'A'                                            1:46.00  
  6 Bedford  'A'                                                 1:47.70  
 -- Westford Academy  'A'                                             DQ  
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Newton South  'A'                                            3:35.50   1 
  2 Lincoln Sudbury  'A'                                         3:41.50   2 
  3 Acton Boxborough  'A'                                        3:44.00   2 
  4 Westford Academy  'A'                                        3:44.50   1 
  5 Concord-Carlisle  'A'                                        3:44.80   3 
  6 Weston  'A'                                                  3:56.90   3 
  7 Boston Latin  'A'                                            4:09.40   3 
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dolabany, Pat             SR Westford Aca                    5-11.00  
  2 Nix, Roger                SR Lincoln Sudb                    5-09.00  
  3 Bennett, Dell             SR Bedford                        J5-09.00  
  4 Mepham, Will              JR Lincoln Sudb                    5-07.00  
  5 Sokol, Issac              SR Newton South                   J5-07.00  
  5 Eldridge, Tom             FR Concord-Carl                   J5-07.00  
  7 Manning, David            SR Acton Boxbor                   J5-07.00  
  8 Jackson, Will             SO Weston                          5-05.00  
  8 Mooney, Nate              SR Weston                          5-05.00  
 10 Hergrueter, Gus           SO Newton South                   J5-05.00  
 11 Hulings, Carter           SO Weston                          5-03.00  
 12 Moran, John               SO Concord-Carl                   J5-03.00  
 12 Bonner, Ian               SO Wayland                        J5-03.00  
 14 Gray, Anthony             JR Acton Boxbor                    5-01.00  
 14 Ricketson, Matt           JR Westford Aca                    5-01.00  
 16 Kilburn, Christian        JR Wayland                        J5-01.00  
 -- Welch, Cook               FR Concord-Carl                         NH  
 -- Pickersgill, Adam         SO Westford Aca                         NH  
 -- Wuest, Sam                JR Lincoln Sudb                         DQ  
 -- Reilley, Scott            SR Acton Boxbor                        SCR  
 -- Lee, Joseph               FR Newton South                        SCR  
 -- Doherty, Scott            JR Bedford                             SCR  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cho, Yong                 JR Newton South                   19-10.25  
  2 Stone-Meyers, Juan        SR Wayland                        19-09.25  
  3 Hayward, Jay              SR Acton Boxbor                   19-08.25  
  4 Bojanic, Chris            JR Concord-Carl                   19-08.00  
  5 Freeman, Tyler            SR Weston                         18-10.00  
  6 Jackson, Will             SO Weston                         18-06.75  
  7 Sadowsky, Dave            SO Lincoln Sudb                   18-04.75  
  8 Wang, Bryant              SR Lincoln Sudb                   18-04.25  
  9 Ricketson, Matt           JR Westford Aca                   18-02.50  
 10 Ansara, Zander            SO Concord-Carl                   18-00.50  
 11 Dragone, Nick             SO Concord-Carl                   17-11.50  
 12 Miao, XinYu               SO Newton South                   17-11.25  
 13 Ye, Stanley               SR Acton Boxbor                   17-10.00  
 14 Kleeman, Sean             SR Lincoln Sudb                   17-05.50  
 15 Hulings, Carter           SO Weston                         17-03.75  
 16 Kim, Alex                 SO Acton Boxbor                   16-11.75  
 17 Fowler, Chris             JR Westford Aca                   16-09.00  
 18 Chu, Chin                 SO Boston Latin                   16-01.00  
 -- Dolabany, Pat             SR Westford Aca                       FOUL  
 -- Crook, Bobby              SR Wayland                             SCR  
 -- Richter, Ben              FR Bedford                             SCR  
 -- Arneaud, Gerarld          SR Newton South                        SCR  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McKenna, David            SR Concord-Carl                   48-00.00  
  2 O'Brien, Brendan          SR Westford Aca                   44-01.50  
  3 Smith, Ryan               SR Acton Boxbor                   43-09.00  
  4 Pfister, Alex             SR Westford Aca                   42-04.00  
  5 Kim, Chris                JR Newton South                   41-03.25  
  6 Hayward, Jay              SR Acton Boxbor                   39-03.00  
  7 Balles, Daniel            SR Concord-Carl                   37-09.50  
  8 Sides, Jeremy             SO Acton Boxbor                   35-11.00  
  9 Viola, Roger              JR Acton Boxbor                   35-08.00  
 10 Foltz, Sam                SR Bedford                        35-05.00  
 11 Roose, Adam               SR Lincoln Sudb                   35-03.00  
 12 Vargo, Andrew             SR Lincoln Sudb                   34-11.00  
 13 Kararian, Jon             SR Wayland                        34-04.00  
 14 Meliones, Keith           SR Wayland                        34-01.25  
 15 Iodice, Nick              SR Weston                         33-07.75  
 16 Aponte, Jon               SO Newton South                   33-07.50  
 17 Freedman, Matt            SR Weston                         33-04.00  
 18 Abdussabur, Ibraham       JR Boston Latin                   33-01.00  
 19 Belanger, P.J.            SO Acton Boxbor                   33-00.50  
 20 Sharma, Anmol             SR Lincoln Sudb                   33-00.00  
 21 Ravalese, Mike            JR Westford Aca                   32-09.25  
 22 Meredith, Eric            FR Westford Aca                   32-02.00  
 23 Li, Thomas                FR Newton South                   30-10.25  
 24 Kazarian, Alex            SO Wayland                        29-01.25  
 25 Fiorentini, Dario         FR Concord-Carl                   27-08.00  
 26 Stratton, James           JR Weston                         27-03.00  
 27 Santos, Tyler             SO Westford Aca                   25-04.00  
 28 Barbarisi, Rory           FR Concord-Carl                   25-02.00  
 29 Fidler, Sean              FR Concord-Carl                   24-09.50  
 30 Gennis, Evan              JR Wayland                        24-08.00  
 31 Freeman, Tyler            SR Weston                         23-07.00  
 32 Hannigan, Tom             FR Lincoln Sudb                   21-09.00  
 33 Molloy, Ryan              SO Bedford                        20-09.00  
 -- Kleeman, Colin            SR Lincoln Sudb                         DQ   Jewelry
 -- Yuen, Casey               SR Boston Latin                        SCR  
 -- Brian, Harvey                Wayland                             SCR  
 -- Mooney, Nate              SR Weston                              SCR  
 -- Duffey, Joe               SR Weston                              SCR  
 -- Eckler, Daniel            FR Acton Boxbor                        SCR  



race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Post a Race
Submit Results
Advertise

Training Log
Forums


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News