Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Bridgeport Hospital Home Run

Bridgeport, CT, May 25, 2008

Complete Overall and Divisional Results

Results courtesy of HI-TEK RACING

hitek


Race Winner James Barone
Race Winner James Barone


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Bridgeport Hospital Homerun
May 25, 2008 - 5K
Bridgeport, CT

OVERALL WINNERS

James Barone, Trumbull, CT - 17:11
Alexis Hoadley, Fairfield, CT - 21:21


LOCATION
Harbor

Yard
WEATHER
73 Degrees
Sunny

Overall Finish List

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group        Time      Pace
       1    James Barone            Trumbull  CT          256   19 ***** M 19-29        17:11    5:33/M
       2    Christopher Barrett     Fairfield  CT          12   20     1 M 19-29        17:27    5:38/M
       3    Kyle Astle              Fairfield  CT         264   22     2 M 19-29        17:34    5:40/M
       4    Gregory Kyrytschenko    Seymour  CT           303   29     3 M 19-29        17:37    5:41/M
       5    Wantuil Souza           Bridgeport  CT        269   41     1 M 40-49        17:45    5:44/M
       6    Austin Baldour          Newtown  Ct           277   15     1 M 14-18        18:04    5:50/M
       7    Brent Perdrizet         New Fairfield  CT     329   31     1 M 30-39        18:19    5:55/M
       8    Randy Chamberland       Shelton  CT           263   47     2 M 40-49        18:20    5:55/M
       9    Joseph Simoncek         Milford  CT           374   37     2 M 30-39        18:24    5:56/M
      10    Matthew Cross           Stamford  CT          423   44     3 M 40-49        18:25    5:56/M
      11    Marc Tierno             Fairfield  CT         206   22     4 M 19-29        18:29    5:58/M
      12    Francisco Garcia        Bridgeport  CT        333   32     3 M 30-39        18:37    6:00/M
      13    Wesley Oliveira         Bridgeport  CT        273   41     4 M 40-49        19:18    6:14/M
      14    Erik Zukauskas          Bridgeport  CT        297   28     5 M 19-29        19:35    6:19/M
      15    Michael Gozzo           Cheshire  CT          227   15     2 M 14-18        19:40    6:21/M
      16    Brian Fidler            West Haven  CT         58   37     4 M 30-39        19:44    6:22/M
      17    Glenn Rich              Trumbull  CT          335   48     5 M 40-49        19:45    6:22/M
      18    James Yevich            Stratford  CT         219   37     5 M 30-39        19:46    6:23/M
      19    Jeff McGregor           Shelton  CT           312   32     6 M 30-39        19:59    6:27/M
      20    Scott Redfern           Monroe  CT            298   43     6 M 40-49        20:11    6:31/M
      21    Khalid Zeidan           Fairfield  CT         233   18     3 M 14-18        20:24    6:35/M
      22    Eric Goldstein          Sandy Hook  CT        345   42     7 M 40-49        20:33    6:38/M
      23    Richard Kurtzman        Nor5K Walk  CT        103   56     1 M 50-59        20:44    6:41/M
      24    Sergio Lob              Fairfield  CT         419   48     8 M 40-49        20:55    6:45/M
      25    Kevin Lloyd             Darien  CT            118   55     2 M 50-59        21:07    6:49/M
      26    Alexis Hoadley          Fairfield  CT         380   14 ***** F 14-18        21:21    6:53/M
      27    Victor Garcia           Bridgeport  CT        332   30     7 M 30-39        21:25    6:55/M
      28    Michael Walters         Stamford  CT          405   41     9 M 40-49        21:28    6:55/M
      29    Kerry Baruth            Rowayton  CT          373   60     1 M 60-69        21:31    6:56/M
      30    Bob McCauley            Monroe  CT            139   46    10 M 40-49        21:35    6:58/M
      31    Lisa Tuffy              New Canaan  CT        308   41     1 F 40-49        21:41    7:00/M
      32    Nick Kane               Newington  CT         326   19     6 M 19-29        21:48    7:02/M
      33    Thomas Surina           Derby  CT             296   53     3 M 50-59        21:56    7:05/M
      34    W.d. Reel               Brewster  NY          431   13     1 M 10-13        22:12    7:10/M
      35    Ron Ranger              Hamden  CT            377   31     8 M 30-39        22:13    7:10/M
      36    Lisa Romanchick         Trumbull  CT          363   43     2 F 40-49        22:16    7:11/M
      37    Alberto Martins         Shelton  CT           127   38     9 M 30-39        22:18    7:12/M
      38    Joseph Lauretti         Shelton  CT           109   13     2 M 10-13        22:21    7:13/M
      39    George Harris           Danbury  CT            77   52     4 M 50-59        22:26    7:14/M
      40    Bob Sabre               Fairfield  CT         402   57     5 M 50-59        22:38    7:18/M
      41    Matt Trumbley           Naugatuck  CT         413   27     7 M 19-29        22:41    7:19/M
      42    Ryan McCabe             Bronx  NY             134   24     8 M 19-29        22:45    7:20/M
      43    Hamid Haghpanah         Bridgeport  CT        378   41    11 M 40-49        22:47    7:21/M
      44    Patrick Petrie          Stratford  CT         372   36    10 M 30-39        22:48    7:21/M
      45    Naomi Orocu             Norwalk  CT           167   23     1 F 19-29        22:49    7:22/M
      46    Mike Gozzo              Cheshire  CT          226   46    12 M 40-49        22:50    7:22/M
      47    Winston Bender          Trumbull  CT           18    9     1 M  1- 9        22:51    7:22/M
      48    Richard Repasky         Eldensburg  MD        187   54     6 M 50-59        22:53    7:23/M
      49    Moriah Ranger           Hamden  CT            185   32     1 F 30-39        23:01    7:25/M
      50    Megan Collins           Chicago  IL           236   32     2 F 30-39        23:03    7:26/M
      51    Bill Andrew             Oxford  CT              5   51     7 M 50-59        23:07    7:27/M
      52    Paul Garrett            Shelton  CT            66   41    13 M 40-49        23:10    7:28/M
      53    Rob Varnon              West Haven  CT        248   37    11 M 30-39        23:10    7:28/M
      54    Edward Buckmir          Stratford  CT         400   39    12 M 30-39        23:14    7:30/M
      55    Amy Callahan            Milford  CT            29   27     2 F 19-29        23:19    7:31/M
      56    Teri Alves              Shelton  CT             3   27     3 F 19-29        23:19    7:31/M
      57    Shawna Feeley           Fairfield  CT          57   36     3 F 30-39        23:23    7:33/M
      58    Chris Jennings          Southport  CT         238   41    14 M 40-49        23:28    7:34/M
      59    Christian Nelson        West Hartford  CT     158   40    15 M 40-49        23:29    7:35/M
      60    Michael Kane            Shelton  CT            95   47    16 M 40-49        23:30    7:35/M
      61    Doug Kniffin            Westport  CT           96   55     8 M 50-59        23:31    7:35/M
      62    Jim Gerweck             Norwalk  CT           404   53     9 M 50-59        23:35    7:36/M
      63    Nancy Lopez-Peralta     Shelton  CT           119   36     4 F 30-39        23:39    7:38/M
      64    Margaret Walsh          Trumbull  CT          438   40     3 F 40-49        23:42    7:39/M
      65    Bruce McManus           Milford  CT           145   44    17 M 40-49        23:46    7:40/M
      66    Vido Hill               Waterbury  CT          80   53    10 M 50-59        23:52    7:42/M
      67    Mathew Manfredi         Wakefield  MA         125   15     4 M 14-18        23:54    7:43/M
      68    Michael D'Angelo        Monroe  CT             44   48    18 M 40-49        23:57    7:44/M
      69    Daniel Guilfoile        Fairfield  CT          75   48    19 M 40-49        24:01    7:45/M
      70    Mark Cassady            Sandy Hook  CT         34   51    11 M 50-59        24:04    7:46/M
      71    Shane Brennan           Naugatuck  CT          26   38    13 M 30-39        24:07    7:47/M
      72    Julie Ann Sidhu         Weston  CT            427   50     1 F 50-59        24:11    7:48/M
      73    Jim Axtell              Milford  CT           290   50    12 M 50-59        24:12    7:48/M
      74    Charles Rich            Bridgeport  CT        189   43    20 M 40-49        24:14    7:49/M
      75    Peter Kobsa             Wilton  CT             98   42    21 M 40-49        24:18    7:50/M
      76    Jessica Surina          Bridgeport  CT        338   26     4 F 19-29        24:21    7:51/M
      77    Frank Lang              Seymour  CT           357   68     2 M 60-69        24:24    7:52/M
      78    Matt Rinta-Tuuri        Fairfield  CT         401   55    13 M 50-59        24:27    7:53/M
      79    Kenneth Ghilardi        West Haven  CT        331   52    14 M 50-59        24:29    7:54/M
      80    Brian Coralian          Norwalk  CT           360   35    14 M 30-39        24:32    7:55/M
      81    Ronald Jones            Bridgeport  CT        337   32    15 M 30-39        24:34    7:55/M
      82    Sydney Olshan           Stamford  CT          276   12     1 F 10-13        24:35    7:56/M
      83    Kyle Ryan               Derby  CT             246   23     9 M 19-29        24:36    7:56/M
      84    William Bender          Trumbull  CT           17   11     3 M 10-13        24:38    7:57/M
      85    Joseph Horne            Shelton  CT           343   54    15 M 50-59        24:38    7:57/M
      86    Mark Lauretti           Shelton  CT           110   53    16 M 50-59        24:41    7:58/M
      87    Participant Alvahdo                           445   14     5 M 14-18        24:45    7:59/M
      88    Luanne Roy              Seymour  CT           278   53     2 F 50-59        24:46    7:59/M
      89    Thomas Meshako          Jericho  VT           316   47    22 M 40-49        24:53    8:02/M
      90    Nicholas Lauretti       Shelton  CT           111   17     6 M 14-18        24:54    8:02/M
      91    William Damm            Fairfield  CT          46   52    17 M 50-59        24:54    8:02/M
      92    Matthew Lundy           Carrboro  NC          121   25    10 M 19-29        25:00    8:04/M
      93    Natalie Olshan          Stamford  CT          274    9     1 F  1- 9        25:03    8:05/M
      94    Carey Schwartz          Stamford  CT          392   47     4 F 40-49        25:04    8:05/M
      95    Raymond Piepenbring     Wallingford  CT       175   53    18 M 50-59        25:06    8:06/M
      96    Albert Defillippo       New Haven  CT         235   52    19 M 50-59        25:09    8:07/M
      97    Paul Zajkowski          Darien  CT            255   42    23 M 40-49        25:11    8:07/M
      98    James O'Leary           Bridgeport  CT        243   27    11 M 19-29        25:13    8:08/M
      99    Stephanie Pola          Fairfield  CT         351   18     1 F 14-18        25:21    8:11/M
     100    Deirdre Gagan           Norwalk  CT            63   27     5 F 19-29        25:21    8:11/M
     101    Stephen Bailey          Shelton  CT            10   24    12 M 19-29        25:25    8:12/M
     102    Stephen Sholtis         Shelton  CT           395   30    16 M 30-39        25:29    8:13/M
     103    Robert Chasin           Westport  CT          366   45    24 M 40-49        25:30    8:14/M
     104    Anne Olshan             Stamford  CT          275   40     5 F 40-49        25:32    8:14/M
     105    Joseph Steele           New Haven  CT         199   54    20 M 50-59        25:33    8:15/M
     106    Lyn Kobsa               Wilton  CT             97   42     6 F 40-49        25:33    8:15/M
     107    Nick Bencivengo         Orange  CT             15   42    25 M 40-49        25:34    8:15/M
     108    Claudia Kersten         Derby  CT             302   53     3 F 50-59        25:34    8:15/M
     109    Patrick O'Leary         Westport  CT          242   17     7 M 14-18        25:35    8:15/M
     110    Timothy Mahoney         Pawling  NY           394   44    26 M 40-49        25:36    8:15/M
     111    Linda Epstein           Orange  CT             56   47     7 F 40-49        25:43    8:18/M
     112    James Booth             Norwalk  CT           375   32    17 M 30-39        25:45    8:18/M
     113    Nancy McCuaig           Fairfield  CT         143   46     8 F 40-49        25:46    8:19/M
     114    Suzanne Lewis           Huntington  CT        115   47     9 F 40-49        25:47    8:19/M
     115    Richard Ingram          Trumbull  CT           86   56    21 M 50-59        25:50    8:20/M
     116    Robert McCrystal        Cranston  RI          142   51    22 M 50-59        25:54    8:21/M
     117    David Pearlstone        Easton  CT            169   47    27 M 40-49        25:56    8:22/M
     118    Jeff Stoddard           Branford  CT          347   15     8 M 14-18        25:57    8:22/M
     119    Dawn Clark              Milford  CT            39   28     6 F 19-29        25:59    8:23/M
     120    Brian Maupin            Beacon  NY            128   33    18 M 30-39        26:04    8:25/M
     121    Seth Appel              Fairfield  CT         398   33    19 M 30-39        26:06    8:25/M
     122    Amanda Gasbarro         Norwalk  CT            67   24     7 F 19-29        26:09    8:26/M
     123    Kristine Klarman        Branford  CT          346   45    10 F 40-49        26:12    8:27/M
     124    Jill Petrie             Stratford  CT         369   35     5 F 30-39        26:16    8:28/M
     125    Jordan Dargon           Shelton  CT            48   23     8 F 19-29        26:19    8:29/M
     126    Nicolas Lob             Fairfield  CT         418   10     4 M 10-13        26:22    8:30/M
     127    Jennifer Emmens         Orange  CT            241   31     6 F 30-39        26:28    8:32/M
     128    Mike Pisani             Stratford  CT         178   65     3 M 60-69        26:30    8:33/M
     129    Paul Angelo             Bridgeport  CT        386   34    20 M 30-39        26:32    8:34/M
     130    Nicole Carpenter        Shelton  CT            33   19     9 F 19-29        26:34    8:34/M
     131    Andrew Bob              Stratford  CT         247   15     9 M 14-18        26:37    8:35/M
     132    Amy Cooper              New York  NY           42   37     7 F 30-39        26:37    8:35/M
     133    Lori Grindrod           Stratford  CT         370   37     8 F 30-39        26:38    8:35/M
     134    Caitlin Bosse           Fairfield  CT          22   36     9 F 30-39        26:40    8:36/M
     135    Steven Ulanecki         Naugatuck  CT         209   32    21 M 30-39        26:47    8:38/M
     136    Julie Laferrera         Bridgeport  CT        385   28    10 F 19-29        26:51    8:40/M
     137    Rachel Newton           Sandy Hook  CT        163   46    11 F 40-49        26:57    8:42/M
     138    Jessica Demoura         Shelton  CO            50   25    11 F 19-29        27:00    8:43/M
     139    Richard Zbrozek         Berlin  CT            327   61     4 M 60-69        27:02    8:43/M
     140    Kristen O'Toole         Norwalk  CT           166   26    12 F 19-29        27:02    8:43/M
     141    Jennifer Badeau         Oxford  CT              9   34    10 F 30-39        27:02    8:43/M
     142    Laura Andreoli          Wallingford  CT       323   27    13 F 19-29        27:03    8:44/M
     143    Richard Fidler          West Haven  CT         59   61     5 M 60-69        27:04    8:44/M
     144    Jennifer D'Abramo       Southington  CT       354   42    12 F 40-49        27:08    8:45/M
     145    John Gerber             Fairfield  CT          69   10     5 M 10-13        27:08    8:45/M
     146    Shane Romanchick        Trumbull  CT          364   11     6 M 10-13        27:09    8:45/M
     147    Jessica Gerber          Fairfield  CT          68   39    11 F 30-39        27:10    8:46/M
     148    Dawn Bolling            Norwalk  CT           358   44    13 F 40-49        27:10    8:46/M
     149    Stuart Zarich           Fairfield  CT         270   52    23 M 50-59        27:11    8:46/M
     150    Alexa Lauretti          Shelton  CT           107   18     2 F 14-18        27:13    8:47/M
     151    Christine Dinardi       Stamford  CT           54   24    14 F 19-29        27:14    8:47/M
     152    Steven Stafstrom        Stamford  CT          198   25    13 M 19-29        27:14    8:47/M
     153    John Coleman            Trumbull  CT           41   51    24 M 50-59        27:15    8:47/M
     154    Frederica Lovelace      Fairfield  CT         249   44    14 F 40-49        27:18    8:48/M
     155    Chris Morin             Norwalk  CT           152   37    22 M 30-39        27:19    8:49/M
     156    Laura Buckingham        Watertown  CT         356   39    12 F 30-39        27:20    8:49/M
     157    Pam Garrett             Shelton  CT            65   40    15 F 40-49        27:20    8:49/M
     158    Pete Warner             Poughquag  NY         265   49    28 M 40-49        27:23    8:50/M
     159    Jennifer Bull           Milford  CT            27   36    13 F 30-39        27:31    8:53/M
     160    Oliverio Oramas         Wallingford  CT       267   59    25 M 50-59        27:32    8:53/M
     161    Liz Damm                Fairfield  CT         422   21    15 F 19-29        27:32    8:53/M
     162    Steve Elfert            Milford  CT           376   41    29 M 40-49        27:33    8:53/M
     163    Philip Schwartz         Stamford  CT          391   46    30 M 40-49        27:35    8:54/M
     164    Fred Schweizer          Fairfield  CT         191   43    31 M 40-49        27:36    8:54/M
     165    Tom Dargon              Trumbull  CT           49   19    14 M 19-29        27:39    8:55/M
     166    Christina Brenha        Washington  DC         24   24    16 F 19-29        27:39    8:55/M
     167    Jerry Iannucci          Bridgeport  CT         83   68     6 M 60-69        27:41    8:56/M
     168    Susan Patrick           Milford  CT           314   46    16 F 40-49        27:46    8:57/M
     169    Clarence Cherry         Danbury  CT            36   50    26 M 50-59        27:47    8:58/M
     170    Karen Lorusso           Monroe  CT            311   42    17 F 40-49        27:50    8:59/M
     171    Bob Gagan               Southbury  CT          62   61     7 M 60-69        27:50    8:59/M
     172    Glenn Meltzer           Fairfield  CT         434   38    23 M 30-39        27:54    9:00/M
     173    Bill Cassellius         Norwalk  CT            35   31    24 M 30-39        28:06    9:04/M
     174    Bill Llewellyn          Fairfield  CT         254   42    32 M 40-49        28:10    9:05/M
     175    Nicole Daly             Shelton  CT            45   37    14 F 30-39        28:13    9:06/M
     176    Patrick McCabe          Yorktown Heights  N   133   48    33 M 40-49        28:16    9:07/M
     177    Monica Marcello         West Haven  CT        126   36    15 F 30-39        28:17    9:07/M
     178    Bill Nystrom            Shelton  CT           165   59    27 M 50-59        28:24    9:10/M
     179    Patrick Bosse           Fairfield  CT          23   47    34 M 40-49        28:24    9:10/M
     180    Janine Thomson          N White Plains  NY    231   41    18 F 40-49        28:31    9:12/M
     181    David Feibusch          Purchase  NY          232   41    35 M 40-49        28:31    9:12/M
     182    Lisa Farrell-Porpora    Milford  CT           322   26    17 F 19-29        28:35    9:13/M
     183    Robert Salerno          Monroe  CT            285   70     1 M 70-79        28:36    9:14/M
     184    Maureen Dillon          Stratford  CT          53   47    19 F 40-49        28:37    9:14/M
     185    Christopher Joyce       Bethel  CT             92    9     2 M  1- 9        28:41    9:15/M
     186    Jessica Prusaczyk       Stratford  CT         180   14     3 F 14-18        28:47    9:17/M
     187    Julia Prusaczyk         Stratford  CT         181   11     2 F 10-13        28:48    9:17/M
     188    Marty Folan             Danbury  CT           251   50    28 M 50-59        28:51    9:18/M
     189    Stephen Liebowitz       Fairfield  CT         116   15    10 M 14-18        28:53    9:19/M
     190    Alex Moe                Bridgeport  CT        432   24    15 M 19-29        28:55    9:20/M
     191    Lisa Rinta-Tuuri        Fairfield  CT         387   21    18 F 19-29        28:59    9:21/M
     192    Barbara Erkan           Monroe  CT            367   44    20 F 40-49        28:59    9:21/M
     193    Jared Nelson            Stamford  CT          160   24    16 M 19-29        29:03    9:22/M
     194    Jim Tuttle              Hamden  CT            382   35    25 M 30-39        29:04    9:23/M
     195    Dawn Kane               Shelton  CT           320   42    21 F 40-49        29:04    9:23/M
     196    Myan Dinsdale           Southbury  CT         287   33    16 F 30-39        29:05    9:23/M
     197    Katelyn Romanchick      Trumbull  CT          365   9      2 F  1- 9        29:07    9:24/M
     198    Shannon Vicente         Trumbull  CT          442   31    17 F 30-39        29:09    9:24/M
     199    Jacqueline Gibbons      Woodbridge  CT         71   40    22 F 40-49        29:14    9:26/M
     200    Seth Jones              Stratford  CT          91   34    26 M 30-39        29:15    9:26/M
     201    Janet Musante           Shelton  CT           305   42    23 F 40-49        29:16    9:26/M
     202    Donna Walters           Bridgeport  CT        211   41    24 F 40-49        29:19    9:27/M
     203    Alex Rojas              Trumbull  CT          433   11     7 M 10-13        29:23    9:29/M
     204    Michael Farrell         Milford  CT           325   27    17 M 19-29        29:26    9:30/M
     205    Eileen Piquette         Trumbull  CT          176   48    25 F 40-49        29:28    9:30/M
     206    Michael Piquette        Trumbull  CT          177   49    36 M 40-49        29:28    9:30/M
     207    Christopher Molis       New York  NY          426   27    18 M 19-29        29:28    9:30/M
     208    Angella Nelson          Bridgeport  CT        157   36    18 F 30-39        29:29    9:31/M
     209    Marilyn Moks            Weston  CT            150   59     4 F 50-59        29:30    9:31/M
     210    Taras Roblyer           Milford  CT           383   12     8 M 10-13        29:31    9:31/M
     211    Kim Remetta             Milford  CT           416   53    29 M 50-59        29:33    9:32/M
     212    Demetrius Cap           Milford  CT           368   42    37 M 40-49        29:34    9:32/M
     213    David Sherberg          Farmington  CT        195   26    19 M 19-29        29:35    9:33/M
     214    Steve Mayo              Bethany  CT           237   48    38 M 40-49        29:37    9:33/M
     215    John Daponte            Stratford  CT          47   59    30 M 50-59        29:46    9:36/M
     216    Jeff Labianco           Bridgeport  CT        104   25    20 M 19-29        29:52    9:38/M
     217    Lisa Goldstein          Newtown  Ct           344   38    19 F 30-39        29:57    9:40/M
     218    Linda Mc Neil           Bethel  CT            403   46    26 F 40-49        29:59    9:40/M
     219    Kimberley Lowden        Stamford  CT          120   39    20 F 30-39        30:00    9:41/M
     220    Brent Piepenbring       Wallingford  CT       174   30    27 M 30-39        30:00    9:41/M
     221    Maria Cimino            Fairfield  CT          37   45    27 F 40-49        30:01    9:41/M
     222    William Cimino          Fairfield  CT          38   45    28 F 40-49        30:01    9:41/M
     223    Tina Jakab              Trumbull  CT           88   43    29 F 40-49        30:05    9:42/M
     224    Stephen Jakab           Trumbull  CT           87   41    39 M 40-49        30:05    9:42/M
     225    Melanie Champion        Meriden  CT           315   49    30 F 40-49        30:05    9:42/M
     226    Mark Bridgman           East Haven  CT        379   51    31 M 50-59        30:08    9:43/M
     227    Joseph Burden           Derby  CT             261   50    32 M 50-59        30:11    9:44/M
     228    Karen Bakik             Shelton  CT           292   40    31 F 40-49        30:15    9:45/M
     229    Alan Grindrod           Stratford  CT         371   37    28 M 30-39        30:17    9:46/M
     230    Denise Van Kempen       New Haven  CT         210   29    19 F 19-29        30:19    9:47/M
     231    Eileen Maffei           Trumbull  CT          122   49    40 M 40-49        30:21    9:47/M
     232    Jose Benitez            Danbury  CT           258   44    41 M 40-49        30:24    9:48/M
     233    Chris Cornell           Shelton  CT            43   24    21 M 19-29        30:26    9:49/M
     234    Gina Franco             Trumbull  CT          439   37    21 F 30-39        30:27    9:49/M
     235    Thomas Clifford         Ansonia  CT            40   57    33 M 50-59        30:28    9:50/M
     236    Raymond Baldwin         Trumbull  CT           11   30    29 M 30-39        30:32    9:51/M
     237    Robert Wellington       Naugatuck  CT         217   49    42 M 40-49        30:37    9:53/M
     238    Cynthia Gibbons         Woodbridge  CT         70   46    32 F 40-49        30:39    9:53/M
     239    Ellen Sheiman           Fairfield  CT         266   60     1 F 60-69        30:42    9:54/M
     240    Meredith McCormack      Fairfield  CT         141   35    22 F 30-39        30:42    9:54/M
     241    Matthew Mc Donough      Hamden  CT            447   35    30 M 30-39        30:43    9:55/M
     242    Abby Gill               Milford  CT           309   40    33 F 40-49        30:44    9:55/M
     243    Maggie Wojas            Middlefield  CT       381   26    20 F 19-29        30:56    9:59/M
     244    Logan Jennes            Fairfield  CT          89    9     3 M  1- 9        30:56    9:59/M
     245    Marlin Jennes           Fairfield  CT          90   48    43 M 40-49        30:57    9:59/M
     246    Peter Mauritz           Milford  CT           355   48    44 M 40-49        31:02   10:01/M
     247    Barrett True            Windsor  CT           208   71     2 M 70-79        31:07   10:02/M
     248    Jackie Meshako          Jericho  VT           318   15     4 F 14-18        31:11   10:04/M
     249    Carl Sylvester          Shelton  CT           268   74     3 M 70-79        31:13   10:04/M
     250    Allison Meshako         Jericho  VT           317   13     3 F 10-13        31:13   10:04/M
     251    Donna Cramond           Monroe  CT            223   58     5 F 50-59        31:20   10:06/M
     252    Augusta Mueller         Middletown  CT        153   38    23 F 30-39        31:24   10:08/M
     253    Rose Furino             Naugatuck  CT          61   30    24 F 30-39        31:30   10:10/M
     254    Zachery Weinstein       Fairfield  CT         253   11     9 M 10-13        31:30   10:10/M
     255    Bradley Weinstein       Fairfield  CT         252   40    45 M 40-49        31:30   10:10/M
     256    Jeff Roblyer            Milford  CT           384   51    34 M 50-59        31:33   10:11/M
     257    Robert Tousignant       New Haven  CT         207   49    46 M 40-49        31:36   10:12/M
     258    Vic Weinstein           Tarrytown  NY         216   70     4 M 70-79        31:38   10:12/M
     259    Diana Cardella          Seymour  CT            32   20    21 F 19-29        31:46   10:15/M
     260    Rachel Medbery          New Haven  CT         146   36    25 F 30-39        31:54   10:17/M
     261    Jennifer Weinstein      Fairfield  CT         214   37    26 F 30-39        32:03   10:20/M
     262    Mitchell Weinstein      Fairfield  CT         215   37    31 M 30-39        32:04   10:21/M
     263    Katherine Woodhead      Bridgeport  CT        435   27    22 F 19-29        32:20   10:26/M
     264    Nyree Pinto             Milford  CT           279   36    27 F 30-39        32:20   10:26/M
     265    Karen McCormack         Stratford  CT         140   41    34 F 40-49        32:27   10:28/M
     266    Ryan Kosturko           Shelton  CT           102   11    10 M 10-13        32:28   10:28/M
     267    Rick Kosturko           Shelton  CT           101   41    47 M 40-49        32:30   10:29/M
     268    Timmy Dwyer             Katonah  NY            55   14    11 M 14-18        32:31   10:29/M
     269    Thomas McLoughlin       Riverside  CT         144   43    48 M 40-49        32:34   10:30/M
     270    Kathryn Stoker          Norwalk  CT           204   40    35 F 40-49        32:35   10:31/M
     271    Gary Ljungquist         Brewster  NY          117   53    35 M 50-59        32:47   10:35/M
     272    Laurence Nordvall       Trumbull  CT          164   71     5 M 70-79        32:51   10:36/M
     273    Stephanie Glennon       Hoboken  NJ           304   30    28 F 30-39        32:55   10:37/M
     274    Robert Glennon          Bridgeport  CT         72   66     8 M 60-69        32:55   10:37/M
     275    Christopher Glennon     Astoria  NY           306   25    22 M 19-29        32:55   10:37/M
     276    Manuel Rosales          Milford  CT           313   44    49 M 40-49        32:55   10:37/M
     277    Duncan Oneill           Norwalk  CT           262   10    11 M 10-13        33:07   10:41/M
     278    Lisa Kivell             Stamford  CT          396   16     5 F 14-18        33:16   10:44/M
     279    Jacob Henny             Norwalk  CT           307   12    12 M 10-13        33:21   10:45/M
     280    Erika Swanson           Naugatuck  CT         205   28    23 F 19-29        33:29   10:48/M
     281    James Lewis             Seymour  CT           114   40    50 M 40-49        33:55   10:56/M
     282    Marilyn Benitez         Bridgeport  CT        259   45    36 F 40-49        34:04   10:59/M
     283    Jill Habansky           Bridgeport  CT        443   30    29 F 30-39        34:11   11:02/M
     284    Lori Prusaczyk          Stratford  CT         182   41    37 F 40-49        34:20   11:05/M
     285    Tory Tallberg           Stratford  CT         349   14     6 F 14-18        34:22   11:05/M
     286    Doug Griggs             Wallingford  CT        73   50    36 M 50-59        34:26   11:06/M
     287    D.h. Eccoline           Brewster  NY          430   13    13 M 10-13        34:26   11:06/M
     288    John Minardi            East Haven  CT        149   45    51 M 40-49        34:26   11:06/M
     289    Michael Nelson          Bridgeport  CT        162   12    14 M 10-13        34:27   11:07/M
     290    Kate Sheehan            Easton  CT            414    9     3 F  1- 9        34:32   11:08/M
     291    Katherine Sheehan       Easton  CT            415   36    30 F 30-39        34:36   11:10/M
     292    Ed Snyder               Wallingford  CT       319   61     9 M 60-69        34:41   11:11/M
     293    Jennifer Gottsegen      Milford  CT           239   30    31 F 30-39        34:43   11:12/M
     294    Anthony Gomez           Trumbull  CT          440    9     4 M  1- 9        34:47   11:13/M
     295    Cheyenne Brennan        Naugatuck  CT          25   11     4 F 10-13        34:47   11:13/M
     296    Ben Amaral              Tarrytown  NY           4   11    15 M 10-13        34:56   11:16/M
     297    Duncan Marshall         Fairfield  CT         295   59    37 M 50-59        35:05   11:19/M
     298    Megan Mc Donald         Newtown  CT           424   11     5 F 10-13        35:11   11:21/M
     299    Doug Mc Donald          Newtown  CT           425   43    52 M 40-49        35:12   11:21/M
     300    Claudia Lewis           Seymour  CT           113   40    38 F 40-49        35:16   11:23/M
     301    Eugene Heath            Stamford  CT          284   52    38 M 50-59        35:16   11:23/M
     302    Anne Moreno             Trumbull  CT          244   40    39 F 40-49        35:19   11:24/M
     303    Patrice Gorman          Milford  CT           250   40    40 F 40-49        35:31   11:27/M
     304    Warren Jones            Stratford  CT         388   12    16 M 10-13        35:50   11:34/M
     305    Stacy Gallace           Monroe  CT            328   41    41 F 40-49        35:54   11:35/M
     306    Patricia Axtmayer       Wallingford  CT         8   56     6 F 50-59        35:56   11:35/M
     307    Stacy Faith             Trumbull  CT          362   38    32 F 30-39        36:02   11:37/M
     308    Malaysia Jimienez       Seymour  CT           257   15     7 F 14-18        36:07   11:39/M
     309    John Ferraro            Hamden  CT            234   54    39 M 50-59        36:17   11:42/M
     310    Frank Bayers            Stamford  CT           13   61    10 M 60-69        36:24   11:45/M
     311    Myriam Alvarado         Shelton  CT             2   48    42 F 40-49        36:44   11:51/M
     312    Frank Manfredi          Stratford  CT         124   75     6 M 70-79        36:48   11:52/M
     313    Hillary Duncan          Milford  CT           399   40    43 F 40-49        36:50   11:53/M
     314    Grace Berardi           Trumbull  CT          301   11     6 F 10-13        36:56   11:55/M
     315    Peter Gladitsch         Trumbull  CT          299   47    53 M 40-49        36:58   11:55/M
     316    Kimberly Gladitsch      Trumbull  CT          300   10     7 F 10-13        36:59   11:56/M
     317    Michael Liebowitz       Fairfield  CT         321   49    54 M 40-49        37:08   11:59/M
     318    Cheri Schwartz          Oxford  CT            417   50     7 F 50-59        37:48   12:12/M
     319    Maura Nagurney          Norwalk  CT           155   24    24 F 19-29        37:59   12:15/M
     320    Michael Draper          Guilford, Ct. 06437   420   65    11 M 60-69        38:01   12:16/M
     321    Debra Michalik          Longmeadow  MA        324   55     8 F 50-59        38:03   12:16/M
     322    Herman Bershtein        Hamden  CT             20   82     1 M 80-99        38:08   12:18/M
     323    Emma Pearlstone         Easton  CT            170   13     8 F 10-13        38:20   12:22/M
     324    Danielle Forma          Trumbull  CT          361   33    33 F 30-39        38:21   12:22/M
     325    Kelly Moran             Trumbull  CT          151   39    34 F 30-39        38:24   12:23/M
     326    Rachael Nash            Wallingford  CT       156   24    25 F 19-29        38:26   12:24/M
     327    Debbie Portnay          Fairfield  CT         359   39    35 F 30-39        38:33   12:26/M
     328    Carol Kivell            Stamford  CT          397   59     9 F 50-59        38:39   12:28/M
     329    Melissa Pearlstone      Easton  CT            172   45    44 F 40-49        39:31   12:45/M
     330    June Degennaro          West Haven  CT        330   52    10 F 50-59        39:33   12:45/M
     331    Melvin Cumar            Bridgeport  CT        294   62    12 M 60-69        39:52   12:52/M
     332    Christopher Laudano     Wallingford  CT       291   26    23 M 19-29        39:53   12:52/M
     333    Sal Landano             Meriden  CT           105   29    24 M 19-29        39:53   12:52/M
     334    Alison Gottsegen        Milford  CT           240   56    11 F 50-59        39:55   12:53/M
     335    Amanda Kirell           Stamford  CT          393   21    26 F 19-29        40:23   13:02/M
     336    Patty Gardiner          Belmont  MA           390   45    45 F 40-49        40:42   13:08/M
     337    Margaret Pinheiro       Milford  CT           389   47    46 F 40-49        40:45   13:09/M
     338    Ed Perkowski            Stratford  CT         310   53    40 M 50-59        40:53   13:11/M
     339    Don Brelsford           West Haven  CT        421   50    41 M 50-59        41:02   13:14/M
     340    Faith Berges            Brooklyn  CT           19   66     2 F 60-69        41:30   13:23/M
     341    Hope Juckel-Regan       Old Lyme  CT           93   65     3 F 60-69        41:31   13:24/M
     342    Y.m. Naci               Stratford  CT         154   84     2 M 80-99        41:39   13:26/M
     343    Shokoofeh Rezazadeh     Bridgeport  CT        188   29    27 F 19-29        42:23   13:40/M
     344    Nicolas Gutierrez       Norwalk  CT           352   9      5 M  1- 9        42:28   13:42/M
     345    Mollie Frenza           Watertown  CT         429   24    28 F 19-29        42:30   13:43/M
     346    Shelly Imler            Hamden  CT             85   33    36 F 30-39        42:44   13:47/M
     347    Gregory Imler           Hamden  CT             84   34    32 M 30-39        42:45   13:47/M
     348    Bella Pisano            Norwalk  CT           340   10     9 F 10-13        42:57   13:51/M
     349    Ruth Hurwitz            Norwalk  CT           341   41    47 F 40-49        42:58   13:52/M
     350    Kathleen Wauchope       Westport  CT          212   61     4 F 60-69        43:23   14:00/M
     351    Aidan Stepsis           Fairfield  CT         202    7     6 M  1- 9        43:32   14:03/M
     352    Bevin Weeks             Fairfield  CT         213   36    37 F 30-39        43:42   14:06/M
     353    Katie Stepsis           Fairfield  CT         203   11    10 F 10-13        43:43   14:06/M
     354    Peter Smith             Milford  AL           197   60    13 M 60-69        44:44   14:26/M
     355    Danielle Kosturko       Shelton  CT            99   15     8 F 14-18        45:01   14:31/M
     356    Mickie Hope             Huntington  CT         82   72     1 F 70-79        45:01   14:31/M
     357    Maryellen Kosturko      Shelton  CT           100   41    48 F 40-49        45:01   14:31/M
     358    Trish Nelson            West Hartford  CT     283   42    49 F 40-49        45:06   14:33/M
     359    Cathy Languerand        Bethany  CT           106   51    12 F 50-59        45:09   14:34/M
     360    George Whitney          Orange  CT            218   89     3 M 80-99        45:10   14:34/M
     361    Jo-Anne Janesky         Stratford  CT         260   62     5 F 60-69        45:10   14:34/M
     362    Jeanette Acquarulo      East Haven  CT          1   48    50 F 40-49        45:18   14:37/M
     363    Libby Tallberg          Stratford  CT         350   12    11 F 10-13        45:48   14:46/M
     364    Sharon Burr             Windsor  CT            28   59    13 F 50-59        46:20   14:57/M
     365    Lauren Paredes          Milford  CT           412    9     4 F  1- 9        46:29   15:00/M
     366    Sharon Paredes          Milford  CT           411   41    51 F 40-49        46:31   15:00/M
     367    R. Michael Pond         Stratford  CT         179   67    14 M 60-69        46:36   15:02/M
     368    Ernie Scinto            Shelton  CO           193   52    42 M 50-59        46:37   15:02/M
     369    Grace Benyon            Fairfield  CT         437    8     5 F  1- 9        46:57   15:09/M
     370    Abigail Benyon          Fairfield  CT         436    9     6 F  1- 9        47:05   15:11/M
     371    Liz Benyon              Fairfield  CT         444   45    52 F 40-49        47:06   15:12/M
     372    Maeve Snover            Stamford  CT          336   7      7 F  1- 9        47:44   15:24/M
     373    Moira Snover            Stamford  CT          334   41    53 F 40-49        47:45   15:24/M
     374    Chava Karlovich         Monroe  CT            293   32    33 M 30-39        48:20   15:35/M
     375    Carl Campbell           Bridgeport  CT        428   92     4 M 80-99        49:01   15:49/M
     376    William Bennet          Bridgeport  CT        441   47    55 M 40-49        49:01   15:49/M
     377    Patricia Pedone         Hamden  CT            173   49    54 F 40-49        49:10   15:52/M
     378    Jack Dinsdale           Southbury  CT         289   9      7 M  1- 9        49:31   15:58/M
     379    Mary Bayers             Stamford  CT           14   61     6 F 60-69        49:31   15:58/M
     380    Helene Tryon            Stratford  CT         230   59    14 F 50-59        49:39   16:01/M
     381    Jane O'Toole            Oxford  CT            286   56    15 F 50-59        50:06   16:10/M
     382    Kendra Guilfoile        Fairfield  CT          76   45    55 F 40-49        50:19   16:14/M
     383    Laura Tallberg          Stratford  CT         348   44    56 F 40-49        50:19   16:14/M
     384    Donna Patterson         Bridgeport  CT        168   56    16 F 50-59        50:33   16:18/M
     385    Lois Schweizer          Fairfield  CT         192   44    57 F 40-49        50:44   16:22/M
     386    Kim Coyne-Lupinacci     Trumbull  CT          280   49    58 F 40-49        50:44   16:22/M
     387    Ulla Atweh              Westport  CT            7   52    17 F 50-59        50:44   16:22/M
     388    Jaime Gutierrez         Ridgefield  CT        353   42    56 M 40-49        50:49   16:24/M
     389    Rae Pugh                Westport  CT          184   52    18 F 50-59        50:50   16:24/M
     390    Jack Dinsdale           Shelton  CT           228   59    43 M 50-59        50:51   16:24/M
     391    Loraine Dinsdale        Shelton  CT           229   60     7 F 60-69        50:51   16:24/M
     392    Barbara Blackwell       Milford  CT            21   48    59 F 40-49        51:02   16:28/M
     393    Mary Jo Salafia         Southbury  CT         272   48    60 F 40-49        51:18   16:33/M
     394    Gina Raucci             North Haven  CT       186   31    38 F 30-39        51:59   16:46/M
     395    Leslie Caplan           Plantville  CT         30   31    39 F 30-39        51:59   16:46/M
     396    Participant Lairo                             224   35    40 F 30-39        52:01   16:47/M
     397    Helen Pappano                                 225   39    41 F 30-39        52:01   16:47/M
     398    Deirdre Coyne           Milford  CT           281   41    61 F 40-49        52:26   16:55/M
     399    Vikki Winks             Milford  CT           282   36    42 F 30-39        52:27   16:55/M
     400    Ritt Miller             Trumbull  CT          245   42    57 M 40-49        52:27   16:55/M
     401    Gaby Pisano             Norwalk  CT           342   8      8 F  1- 9        52:44   17:01/M
     402    Debra Kranzlin          New Canaan  CT        446    9     9 F  1- 9        52:44   17:01/M
     403    Barbara Gaughan         Norwalk  CT           339   51    19 F 50-59        52:52   17:03/M
     404    Maxine Sember           Seymour  CT           194   48    62 F 40-49        53:03   17:07/M
     405    Kerry McCabe            Yorktown Heights  N   132   48    63 F 40-49        53:21   17:13/M
     406    Katie McCabe            Bronx  NY             131   24    29 F 19-29        53:21   17:13/M
     407    Brynne McCabe           Yorktown Heights  N   130   23    30 F 19-29        53:21   17:13/M
     408    Sarah Dempsey           Milford  CT            52    9    10 F  1- 9        53:31   17:16/M
     409    Kelly Dempsey           Milford  CO            51   38    43 F 30-39        53:32   17:16/M
     410    Anne Kristin Ysais      Bridgeport  CT        220   30    44 F 30-39        53:55   17:24/M
     411    Irene Gallevo           Bridgeport  CT         64   30    45 F 30-39        53:55   17:24/M
     412    Molly Dinsdale          Southbury  CT         288   8     11 F  1- 9        54:03   17:26/M
     413    Andrea Verselli         Southbury  CT         271   20    31 F 19-29        54:08   17:28/M
     414    Lucy Pugh               Westport  CT          183   17     9 F 14-18        54:09   17:28/M
     415    Janine Atway            Westport  CT            6   16    10 F 14-18        54:10   17:28/M

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99
Women: 1- 9 10-13 14-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-79 80-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Alexis Hoadley Fairfield CT

14

26

21:21

6:53/M

 
Top

Women 9 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Natalie Olshan Stamford CT

9

93

25:03

8:05/M

2

Katelyn Romanchick Trumbull CT

9

197

29:07

9:24/M

3

Kate Sheehan Easton CT

9

290

34:32

11:08/M

 
Top

Female 10 to 13

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Sydney Olshan Stamford CT

12

82

24:35

7:56/M

2

Julia Prusaczyk Stratford CT

11

187

28:48

9:17/M

3

Allison Meshako Jericho VT

13

250

31:13

10:04/M

 
Top

Women 14 to 18

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Stephanie Pola Fairfield CT

18

99

25:21

8:11/M

2

Alexa Lauretti Shelton CT

18

150

27:13

8:47/M

3

Jessica Prusaczyk Stratford CT

14

186

28:47

9:17/M

 
Top

Women 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Naomi Orocu Norwalk CT

23

45

22:49

7:22/M

2

Amy Callahan Milford CT

27

55

23:19

7:31/M

3

Teri Alves Shelton CT

27

56

23:19

7:31/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Moriah Ranger Hamden CT

32

49

23:01

7:25/M

2

Megan Collins Chicago IL

32

50

23:03

7:26/M

3

Shawna Feeley Fairfield CT

36

57

23:23

7:33/M

 
Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Lisa Tuffy New Canaan CT

41

31

21:41

7:00/M

2

Lisa Romanchick Trumbull CT

43

36

22:16

7:11/M

3

Margaret Walsh Trumbull CT

40

64

23:42

7:39/M

 
Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Julie Ann Sidhu Weston CT

50

72

24:11

7:48/M

2

Luanne Roy Seymour CT

53

88

24:46

7:59/M

3

Claudia Kersten Derby CT

53

108

25:34

8:15/M

 
Top

Women 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ellen Sheiman Fairfield CT

60

239

30:42

9:54/M

2

Faith Berges Brooklyn CT

66

340

41:30

13:23/M

3

Hope Juckel-Regan Old Lyme CT

65

341

41:31

13:24/M

 
Top

Women 70 to 79

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mickie Hope Huntington CT

72

356

45:01

14:31/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

James Barone Trumbull CT

19

1

17:11

5:33/M

 
Top

Men 9 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Winston Bender Trumbull CT

9

47

22:51

7:22/M

2

Christopher Joyce Bethel CT

9

185

28:41

9:15/M

3

Logan Jennes Fairfield CT

9

244

30:56

9:59/M

 
Top

Male 10 to 13

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

W.d. Reel Brewster NY

13

34

22:12

7:10/M

2

Joseph Lauretti Shelton CT

13

38

22:21

7:13/M

3

William Bender Trumbull CT

11

84

24:38

7:57/M

 
Top

Men 14 to 18

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Austin Baldour Newtown Ct

15

6

18:04

5:50/M

2

Michael Gozzo Cheshire CT

15

15

19:40

6:21/M

3

Khalid Zeidan Fairfield CT

18

21

20:24

6:35/M

 
Top

Men 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Christopher Barrett Fairfield CT

20

2

17:27

5:38/M

2

Kyle Astle Fairfield CT

22

3

17:34

5:40/M

3

Gregory Kyrytschenko Seymour CT

29

4

17:37

5:41/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Brent Perdrizet New Fairfield CT

31

7

18:19

5:55/M

2

Joseph Simoncek Milford CT

37

9

18:24

5:56/M

3

Francisco Garcia Bridgeport CT

32

12

18:37

6:00/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Wantuil Souza Bridgeport CT

41

5

17:45

5:44/M

2

Randy Chamberland Shelton CT

47

8

18:20

5:55/M

3

Matthew Cross Stamford CT

44

10

18:25

5:56/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Richard Kurtzman Nor5K Walk CT

56

23

20:44

6:41/M

2

Kevin Lloyd Darien CT

55

25

21:07

6:49/M

3

Thomas Surina Derby CT

53

33

21:56

7:05/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kerry Baruth Rowayton CT

60

29

21:31

6:56/M

2

Frank Lang Seymour CT

68

77

24:24

7:52/M

3

Mike Pisani Stratford CT

65

128

26:30

8:33/M

 
Top

Men 70 to 79

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Robert Salerno Monroe CT

70

183

28:36

9:14/M

2

Barrett True Windsor CT

71

247

31:07

10:02/M

3

Carl Sylvester Shelton CT

74

249

31:13

10:04/M

 
Top

Men 80 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Herman Bershtein Hamden CT

82

322

38:08

12:18/M

2

Y.m. Naci Stratford CT

84

342

41:39

13:26/M

3

George Whitney Orange CT

89

360

45:10

14:34/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com




race directors shop for premium running gear my profile
My ACTIVE
Help
Training Log
Forums
Post a Race
Submit Results
Advertise


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News