Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Southern Worcester County League Cross Country

Southbridge, MA, October 25, 2007

[Varsity Boys Results & Team Scoring | Varsity Girls Results & Team Scoring | Combined Junior Varsity Results ]

Combined Junior High Results

  Southern Worcester County League - Organization License y-Tek's MEET MANAGER  5:47 PM  10/25/2007  Page 1
                                    Southern Worcester County League - 10/25/2007
                                           Cross Country Championship Meet
                                    Westville Recreation Area - Southbridge, MA.
                                                      Rankings
  Event 4  Mixed 1.66 Mile Run CC Junior  High
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  
=======================================================================
Results - Girls
  1 Lesedi Graveline          W7 Auburn Middle          10:21.4    
  2 Nichole Tillery           W8 Auburn Middle          10:50.5    
  3 Jorgi Adee                W6 Northbridge Middle     10:59.9    
  4 Anna Maria Castellanos    W6 Auburn Middle          11:02.8    
  5 Julie Richer              W7 Northbridge Middle     11:05.1    
  6 Abigail Sawyer            W6 Whitin-Uxbridge        11:06.9    
  7 Callie Hansson            W6 Northbridge Middle     11:07.5    
  8 Jordan DeSousa            W8 Tantasqua              11:19.1    
  9 Ashtin Morio              W7 Bartlett               11:25.9    
 10 Casey Boucher             W6 Northbridge Middle     11:26.8   
 11 Madison Prindle           W7 Auburn Middle          11:37.0   
 12 Corlyn Voorhees           W7 Millbury               11:37.8   
 13 Misty O'Bri;en            W7 Tantasqua              11:46.3   
 14 Mickayla Giroux           W6 Whitin-Uxbridge        11:46.7   
 15 Megan Mawn                W6 Northbridge Middle     11:47.2   
 16 Jillian Ebbling           W7 Whitin-Uxbridge        11:48.1   
 17 Dominique Auger           W8 Northbridge Middle     11:52.3   
 18 Erica Haverty             W6 Northbridge Middle     11:52.6   
 19 Paige Heckman             W8 Millbury               11:56.3   
 20 Megan Villemaire          W8 Whitin-Uxbridge        12:06.2   
 21 Caitlin Francis           W7 Whitin-Uxbridge        12:06.5   
 22 Elizabeth Carlson         W7 Auburn Middle          12:08.1   
 23 Jaclyn Rambarran          W8 Charlton               12:09.6   
 24 Mary Cayer                W7 Charlton               12:13.9   
 25 Mary Kate Frey            W8 Tantasqua              12:15.1   
 26 Samantha Lavallee         W7 Northbridge Middle     12:22.3
 27 Alyssa Murphy             W6 Auburn Middle          12:27.4   
 28 Danielle Pugh             W8 Whitin-Uxbridge        12:27.7   
 29 Lauren Beley              W7 Tantasqua              12:30.4   
 30 Kayla Almstrom            W6 Auburn Middle          12:30.6   
 31 Tori Luccio               W6 Whitin-Uxbridge        12:30.9   
 32 Tina Smith                W6 Whitin-Uxbridge        12:31.2
 33 Lindsey Centrella         W7 Whitin-Uxbridge        12:31.6
 34 Brianna Allard            W7 Millbury               12:33.5   
 35 Abby White                W7 Whitin-Uxbridge        12:36.0
 36 Emily Gustafon            W7 Tantasqua              12:37.2   
 37 Nicole Sarkisian          W7 Auburn Middle          12:37.9
 38 Olivia Elsaid             W7 Auburn Middle          12:39.7
 39 Kaitlyn Benjamin          W8 Charlton               12:40.6   
 40 Katerina Batchelder       W7 Whitin-Uxbridge        12:49.4
 41 Samantha Lemos            W8 Auburn Middle          12:52.0
 42 Jessica Maloney           W5 Whitin-Uxbridge        12:56.8
 43 Liz Maloney               W5 Whitin-Uxbridge        12:58.4
 44 Christina Bottom          W8 Auburn Middle          13:00.8
 45 Jennifer Lutz             W8 Charlton               13:02.6   
 46 Alexa Myers               W7 Auburn Middle          13:02.9
 47 Celeste Sgargia           W7 Bartlett               13:07.1   
 48 Chelsea McCarthy          W8 Millbury               13:19.9   
 49 Margaret Looney           W7 Auburn Middle          13:26.7
 50 Ashley Cammuso            W7 Millbury               13:27.7   
 51 Kate Stefanick            W8 Whitin-Uxbridge        13:40.1
 52 Kathryn Foley             W8 Charlton               13:42.7   
 53 Kayla Ojerholm            W8 Millbury               13:52.9   
 54 JaimeLynn Bailey          W7 Auburn Middle          13:54.5
 55 Gabrielle Mann            W8 Charlton               14:06.8   
 56 Emily Heckler             W8 Bartlett               14:14.7   
 57 Chyenne Chevert           W7 Bartlett               14:30.7   
 58 Dominika Dzierzynski      W7 Charlton               14:34.3   
 59 Aleta Dam                 W7 Charlton               14:36.0
 60 Emily Thibaud             W6 Charlton               14:37.8
 61 Sarah Klett               W6 Auburn Middle          14:40.7
 62 Bianca Gonzalez           W7 Millbury               14:41.1   
 63 Katie Bishop              W7 Bartlett               14:41.5   
 64 Steph Lozeau              W7 Whitin-Uxbridge        14:44.0
 65 Sandy Tarasiak            W8 Charlton               14:51.2
 66 Kiersten Conlon           W8 Tantasqua              14:56.1   
 67 Paige Consoletti          W7 Whitin-Uxbridge        15:00.5
 68 Emily Passcucci           W5 Whitin-Uxbridge        15:05.4
 69 Alicia Morales            W8 Whitin-Uxbridge        15:06.5
 70 Oliviua Sinko             W7 Tantasqua              15:08.1   
 71 Nicole Jolicoeur          W7 Whitin-Uxbridge        15:08.5
 72 Kelsey Wojnowski          W6 Whitin-Uxbridge        15:09.4
 73 Jennifer Green            W8 Charlton               15:13.2
 74 Megan Andresano           W7 Millbury               15:20.9
 75 Marissa Colby             W6 Charlton               15:31.3
 76 Allison Garrett           W7 Tantasqua              15:45.8
 77 Kamal Sahota              W7 Auburn Middle          16:07.5
 78 Emily Dame                W7 Millbury               16:07.9
 79 Emily Boltz               W7 Tantasqua              16:30.2
 80 Rachael Kennedy           W7 Tantasqua              16:46.3
 81 Valerie Thibaud           W6 Charlton               17:00.9
 82 Danielle Cole             W6 Charlton               17:06.3
 83 Sara Benjamin             W6 Charlton               17:10.8
 84 Makayla Caliri            W6 Charlton               17:42.7
 85 Megan Gosselin            W7 Charlton               17:43.0
 86 Elizabeth Haggerty        W7 Charlton               17:57.8
 87 Leigh-ann Ramsey          W8 Northbridge Middle     18:00.7
 88 Shay McIntyre             W7 Quaboag                27:21.0
Results - Boys
  1 Andrew Reardon            M7 Whitin-Uxbridge         9:44.6    
  2 Brady Phillips            M6 Whitin-Uxbridge         9:47.7    
  3 Patrick Miller            M7 Auburn Middle           9:57.7    
  4 Mike Fitman               M7 Northbridge Middle     10:13.6    
  5 Taylor Hanson             M7 Northbridge Middle     10:23.4    
  6 Brian Hagan               M8 Charlton               10:25.1    
  7 Kevin Foley-Foster        M6 Auburn Middle          10:25.4    
  8 Dan Lamontagne            M8 Whitin-Uxbridge        10:25.7    
  9 Mark Devries              M7 Whitin-Uxbridge        10:28.1   
 10 Aidan Foley-Foster        M6 Auburn Middle          10:33.1   
 11 Kevin Gurney              M7 Whitin-Uxbridge        10:34.1   
 12 Kyle Quitadamo            M6 Auburn Middle          10:38.4   
 13 Dan Clasby                M7 Northbridge Middle     10:46.6   
 14 Tom Cloutier              M8 Tantasqua              10:53.8   
 15 Luke Maloney              M6 Whitin-Uxbridge        10:56.3   
 16 Josh Butler               M7 Quaboag                10:58.0   
 17 Alec McAleer              M8 Charlton               11:00.8   
 18 Jarred Laporte            M8 Whitin-Uxbridge        11:06.0   
 19 Jason Mannka              M8 Whitin-Uxbridge        11:07.3
 20 Adam Gustafson             M Auburn Middle          11:07.9   
 21 John Adee                 M8 Northbridge Middle     11:09.9   
 22 Joseph Fahey              M7 Auburn Middle          11:13.8   
 23 Kyle Russell              M8 Tantasqua              11:14.8   
 24 Leo Harmon                M8 Charlton               11:21.6   
 25 Tyler Trahan              M6 Whitin-Uxbridge        11:24.7
 26 Andrew Ross               M6 Whitin-Uxbridge        11:26.3
 27 Patrick Pollard           M8 Northbridge Middle     11:26.6   
 28 John Bylund               M6 Auburn Middle          11:28.5   
 29 Zach Snyder               M8 Tantasqua              11:30.2   
 30 Blake Rowe                M8 Tantasqua              11:34.6   
 31 Cam Gallagher             M5 Whitin-Uxbridge        11:35.4
 32 Jack Leger                M6 Auburn Middle          11:36.0
 33 Travis Brown              M5 Whitin-Uxbridge        11:36.6
 34 Liam Gribbons             M6 Auburn Middle          11:45.4
 35 Louis Luccio              M7 Whitin-Uxbridge        11:45.8
 36 Brendan Downs             M7 Whitin-Uxbridge        11:48.7
 37 Joe Valerio               M8 Northbridge Middle     11:49.5   
 38 Mike Rouisse              M7 Quaboag                11:50.2   
 39 Tyler Ducharme            M6 Auburn Middle          11:51.2
 40 Jacob Frollo              M7 Whitin-Uxbridge        11:51.9
 41 John Shearer              M8 Northbridge Middle     11:53.1   
 42 Bobby Gurlitz             M7 Auburn Middle          11:59.4
 43 Christopher White         M7 Millbury               12:05.4
 44 Jarred Stewart            M6 Whitin-Uxbridge        12:08.7
 45 Ryan Fredette             M8 Whitin-Uxbridge        12:11.0
 46 Andrew Callahan           M6 Whitin-Uxbridge        12:11.4
 47 Jake Roach                M7 Northbridge Middle     12:12.4
 48 Dominic D'Acri            M6 Auburn Middle          12:12.8
 49 Demetre Chojshi-Fox       M6 Whitin-Uxbridge        12:14.7
 50 Joe Petrillo              M7 Whitin-Uxbridge        12:15.8
 51 James Caffrey             M5 Whitin-Uxbridge        12:18.6
 52 Jeff Andrews              M8 Northbridge Middle     12:19.2
 53 Adam Karagosian           M8 Northbridge Middle     12:20.5
 54 Calvin Chase              M8 Quaboag                12:23.3   
 55 Robert Anderson           M7 Auburn Middle          12:25.1
 56 Joseph Danna              M7 Charlton               12:26.3   
 57 Jared Therrien            M8 Whitin-Uxbridge        12:27.0
 58 Wesley Chrabasz           M8 Tantasqua              12:34.8   
 59 Joe Menard                M7 Quaboag                12:43.0   
 60 Marco Tiberi              M7 Charlton               12:44.6   
 61 Mike Muller               M7 Millbury               12:48.4
 62 Ben Brabbs                 M Auburn Middle          12:50.9
 63 Wyatt Nowak               M7 Charlton               12:51.4   
 64 Nick Tourville            M7 Whitin-Uxbridge        12:58.8
 65 Ryan Quinn                M7 Charlton               13:01.2   
 66 Mark Materas              M6 Charlton               13:02.3
 67 Matthew Lavallee          M7 Auburn Middle          13:08.0
 68 Liam MacLeod              M8 Millbury               13:09.7
 69 Mike McConville           M7 Charlton               13:16.4
 70 Nicholas Stanton          M7 Auburn Middle          13:27.2
 71 Matt Phillips             M8 Tantasqua              13:33.3   
 72 Cameron Callahan           M Auburn Middle          13:52.5
 73 Timothy Ferris            M7 Auburn Middle          13:55.3
 74 Patrick Ranauro           M7 Auburn Middle          13:57.9
 75 Andrew Tehore              M Auburn Middle          14:39.3
 76 Matthew Ruzzoli           M7 Auburn Middle          14:39.8
 77 Richard Ducharme          M7 Quaboag                14:49.8   
 78 Matthew Festa             M7 Auburn Middle          14:51.5
 79 Cody Conlon               M8 Tantasqua              15:29.6   
 80 Tim Chatham               M8 Charlton               15:34.5
                                 




race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News