Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Southern Worcester County League Championships

Sturbridge, MA, May 17, 2007

[Boys Results & Team Scoring (verified) ]

Girls Results & Team Scoring (verified)

Licensed to Southern Worcester COunty League         Hy-Tek's MEET MANAGER  10:31 AM  5/19/2007  Page 1
                                    Southern Worcester County League - 5/17/2007
                                             Championship  Meet - 3:30pm
                                           Tantasqua Regional High School
                                             Results - League Meet Order
  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Rafferty            JR Uxbridge                 12.90   1  10
  2 Mara Kralian              JR Grafton High School      13.18   1   8
  3 Noelle Richard            SO Oxford High School       13.20   1   6
  4 Shelby Farland            SO Tantasqua Regional       13.24   1   4
  5 Nikki Smith               JR Shepherd Hill            13.74   2   2
  6 Emily Billings            JR Grafton High School      13.85   1   1
  7 Liz Brooks                JR Shepherd Hill            13.86   4
  8 Julie Almstrom            SR Auburn High School       13.87   2
  9 Jen Melifonwu             SO Grafton High School      13.89   4
 10 Chelsea Perkins           FR Millbury                 14.00   3
 11 Amber Truhanovitch        SO Bartlett                 14.18   4
 12 Anna Galarani             FR Shepherd Hill            14.51   3
 13 Caitlin Miller            SR Northbridge              14.57   3
 14 Sean Kielar               JR Bartlett                 14.65   3
 15 Breanna Bousquet          SO Oxford High School       14.83   5
 16 Mary Barbale              FR Shepherd Hill            14.84   4
 17 Megan Gosselin            SO Northbridge              14.85   4
 18 Brianna Millett           FR Leicester                14.88   2
 19 Kaitlyn Sasseville        SO David Prouty             14.92   3
 20 Juliann Reardon           SR Uxbridge                 15.01   5
 21 Jamie Wall                 8 Millbury                 15.02   5
 22 Amanda Braconnier         FR Auburn High School       15.23   5
 23 Jennifer Rosa             FR Uxbridge                 15.24   6
 24 Barrie-Lynn Sutton        FR David Prouty             15.29   2
 25 Emily Arnone              Jr Tantasqua Regional       15.39   6
 26 Kim Chevalier             SR Tantasqua Regional       15.45   6
 27 Meghan Quigley            SR Tantasqua Regional       15.67   6
 28 Ashley Hynes              SO Auburn High School       16.80   6
  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Rafferty            JR Uxbridge                 26.70   1  10
  2 Shelby Farland            SO Tantasqua Regional       26.90   1   8
  3 Noelle Richard            SO Oxford High School       27.20   1   6
  4 Liz Monty                 FR Shepherd Hill            27.60   2   4
  5 Jordynn Frollo            JR Uxbridge                 27.70   1   2
  6 Audrey Schmidt             7 Millbury                 28.10   1   1
  7 Melissa Leonard           FR David Prouty             28.50   1
  7 Emily Billings            JR Grafton High School      28.50   2
  9 Sarah Zeis                FR Uxbridge                 28.70   2
 10 Lauren Racine             FR Auburn High School       29.00   2
 11 Kristen Reich             FR Shepherd Hill            29.10   3
 12 Lindsay Stone             FR Bartlett                 29.40   4
 13 Emily Nasuti               7 Millbury                 29.60   5
 14 Akiela Bowers             FR Bartlett                 29.80   3
 15 Heather Carlson           JR Shepherd Hill            29.90   4
 15 Sarah Duda                FR Auburn High School       29.90   5
 17 Alexis Babineau           SO Leicester                30.20   3
 18 Cassie Zieminski          FR Shepherd Hill            30.30   4
  ....Girls 200 Meter Dash
 19 Deirdre Vincent           JR Bartlett                 30.50   3
 20 Jennifer Rosa             FR Uxbridge                 31.10   5
 20 Brooke Hutton             FR Tantasqua Regional       31.10   6
 22 Jessica Rhodes            FR Auburn High School       31.40   4
 23 Brittany Atwater          FR David Prouty             31.70   6
 23 Julie Coleman             SO Tantasqua Regional       31.70   5
 25 Megan Pescheta             8 Millbury                 31.80   6
 26 Cassie Caplette           FR Tantasqua Regional       32.50   6
 27 Shaylynn Beaudoin         FR Auburn High School       32.80   6
 28 Alison Read               FR Grafton High School      33.20   6
  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Catherine Beaudette       JR Uxbridge               1:00.50   1  10
  2 Mara Kralian              JR Grafton High School    1:01.80   1   8
  3 Deanna Julian             JR Shepherd Hill          1:02.20   1   6
  4 Jordynn Frollo            JR Uxbridge               1:02.40   1   4
  5 Vanessa Ward              SR Auburn High School     1:04.00   2   2
  6 Victoria Delacey          JR Shepherd Hill          1:04.70   2   1
  7 Jess Ceppi                JR Shepherd Hill          1:05.23   3
  8 Amma Agyeman              SR Millbury               1:05.30   2
  8 Kayla Berube              SR Millbury               1:05.30   1
 10 Lindsay Stone             FR Bartlett               1:05.40   2
 11 Jillian Perkins            8 Millbury               1:07.80   2
 12 Samantha Copland          FR Uxbridge               1:07.90   2
 13 Paige Heckman              7 Millbury               1:08.81   3
 14 Jaclyn Ross               FR Auburn High School     1:09.46   4
 15 Whitney Simonovich        SR David Prouty           1:09.75   4
 16 Kimberly Saunders         FR David Prouty           1:09.77   4
 17 Amy Foley                 JR Tantasqua Regional     1:09.80   4
 18 Heather Lagasse           FR Northbridge            1:09.84   4
 19 Jamie Dunn                SO Shepherd Hill          1:12.15   3
 20 Cassie Parys              SR Tantasqua Regional     1:13.25   5
 21 Colleen Hussey            FR Auburn High School     1:13.38   5
 22 Kristin Cloutier          SO Tantasqua Regional     1:15.16   6
 23 Stephanie Ensom           SO Uxbridge               1:16.19   6
 24 Rachel Lamson             SR Leicester              1:16.52   5
 25 Alex Litwak               FR Oxford High School     1:24.44   6
  Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aly Tyburski              FR Shepherd Hill          5:20.17   10
  2 Kaitlyn Chenevert         SO Uxbridge               5:25.48    8
  3 Jenna Kay Boucher         SR Millbury               5:25.70    6
  4 Kelsay Rayla              FR Shepherd Hill          5:45.66    4
  5 Hope Hopkins              SO Tantasqua Regional     5:53.01    2
  6 Christine Lesieur         JR Oxford High School     5:56.52    1
  7 Cassie Heckman             8 Millbury               6:09.82
  8 Sarah Prizio              Fr Tantasqua Regional     6:14.87
  9 Kelley McFee              SO David Prouty           6:18.64
  ....Girls 1 Mile Run
 10 Liz Walsh                 SO Uxbridge               6:20.12
 11 Ashley Joseph             JR Uxbridge               6:22.29
 12 Olivia Hebenstreit        JR Shepherd Hill          6:25.80
 13 Sarah Rhodes              SR Auburn High School     6:26.19
 14 Liana Gozdowski           SR Tantasqua Regional     6:30.60
 15 Julia Simonelli           JR Grafton High School    6:32.21
 16 Donna Phan-Mumm           FR Oxford High School     6:36.24
 17 Ariel Dupont              SO Bartlett               6:37.28
 18 Kelli Collins             JR Auburn High School     6:45.64
 19 Jill Kozub                SO Shepherd Hill          6:51.04
 20 Erin Jullian              So Tantasqua Regional     6:51.37
 21 Molly Prince              SO Auburn High School     6:59.76
 22 Vera Grek                 FR Auburn High School     7:00.80
  Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cassie Harmon             JR Shepherd Hill         11:51.54   10
  2 Lucero Hyatt              JR Auburn High School    12:13.57    8
  3 Jessica Eidinger          SR Uxbridge              12:38.48    6
  4 Samantha Cogliandro       FR Uxbridge              12:39.18    4
  5 April Thibaudeau          FR Shepherd Hill         12:43.52    2
  6 Katie L'Esperance         SO Millbury              12:44.15    1
  7 Katelyn Anderstrom        JR Tantasqua Regional    13:22.11
  8 Ashli Alberta             SR Uxbridge              13:30.08
  9 Danielle Cloutier         So Tantasqua Regional    13:36.65
 10 Lacey Estaphan             7 Millbury              13:37.48
 11 Kristina Foley            SR Tantasqua Regional    13:46.66
 12 Catherine Fitzgerald      JR Shepherd Hill         14:27.00
 13 Kim Pecore                SO Shepherd Hill         14:43.10
 14 Katie Monopoli            FR Tantasqua Regional    14:55.59
 15 Ashley Choiniere          FR Northbridge           15:37.42
 16 Katherine Lavoie          FR Oxford High School    15:53.11
 17 Megan Flemming            FR Northbridge           16:00.42
  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aly Tyburski              FR Shepherd Hill          2:23.20   10
  2 Kaitlyn Chenevert         SO Uxbridge               2:25.20    8
  3 Cassie Harmon             JR Shepherd Hill          2:31.00    6
  4 Jenna Kay Boucher         SR Millbury               2:32.70    4
  5 Lucero Hyatt              JR Auburn High School     2:37.00    2
  6 Jill Breckenridge         JR Auburn High School     2:37.20    1
  7 Katie L'Esperance         SO Millbury               2:37.80
  8 Hope Hopkins              SO Tantasqua Regional     2:39.30
  9 Christine Lesieur         JR Oxford High School     2:43.10
 10 April Thibaudeau          FR Shepherd Hill          2:43.60
 11 Amber Truhanovitch        SO Bartlett               2:45.90
 12 Cassie Heckman             8 Millbury               2:46.30
 13 Ashley Ostrem             SO Uxbridge               2:46.90
 14 Kelsay Rayla              FR Shepherd Hill          2:47.40
  ....Girls 800 Meter Run
 15 Katelyn Anderstrom        JR Tantasqua Regional     2:53.30
 16 Sydney Bailey             JR Auburn High School     3:01.10
 16 Donna Phan-Mumm           FR Oxford High School     3:01.10
 18 Lauren Fraser             SO Leicester              3:05.10
 19 Ashley Choiniere          FR Northbridge            3:12.20
 20 Alex LaRose               SO Tantasqua Regional     3:37.10
  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stephanie Crain           SR Millbury                 16.75   1  10
  2 Vanessa Ward              SR Auburn High School       16.99   1   8
  3 Katie Alton               JR Shepherd Hill            17.30   1   6
  4 Liz Monty                 FR Shepherd Hill            17.41   2   4
  5 Gretchen Anderson         JR Grafton High School      17.98   1   2
  6 Jill Breckenridge         JR Auburn High School       18.12   2   1
  7 Jess Bylin                JR Grafton High School      18.35   1
  8 Aly Richer                SR Shepherd Hill            18.63   2
  9 Samantha Bedard           SO Uxbridge                 18.66   2
 10 Cassie Parys              SR Tantasqua Regional       18.78   3
 11 Natalie Marchi            SO Northbridge              18.95   3
 12 Deanna Connolly           So Tantasqua Regional       19.26   4
 13 Nancy Luu                 FR Millbury                 19.36   3
 14 Jill Bartolini            SO Shepherd Hill            19.41   2
 15 Emily Friedman            SR Leicester                19.69   3
 16 Emily Caffelle            SR Oxford High School       19.79   4
 17 Laura Chapman             FR Millbury                 20.22   4
 18 Jaimee Doucette           SR Uxbridge                 20.69   4
 19 Lindsey Grasis            SO David Prouty             20.80   5
 20 Kym Kerr                  FR Uxbridge                 21.48   5
 21 Brittany Ambruson         JR David Prouty             21.56   5
 22 Emily Dunbar              FR Tantasqua Regional       21.76   5
 23 Ashley Henn               FR Tantasqua Regional       21.86   5
 -- Catherine Beaudette       JR Uxbridge                   DNF   1
  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Julie Almstrom            SR Auburn High School       48.50   1  10
  2 Katie Alton               JR Shepherd Hill            48.60   1   8
  3 Stephanie Crain           SR Millbury                 50.20   1   6
  4 Amy Mietkiewicz           FR Millbury                 51.40   1   4
  5 Leah Tully                FR Shepherd Hill            54.30   2   2
  6 Elizabeth Hamm            JR Tantasqua Regional       55.40   2   1
  7 Aly Richer                SR Shepherd Hill            55.70   3
  8 Steph Pecora              JR Shepherd Hill            56.20   3
  9 Chelsea Bengston          JR Oxford High School       56.40   2
 10 Laura Knapik              FR Northbridge              57.40   2
 11 Ashley Henn               FR Tantasqua Regional       59.60   3
 12 Ashley Dessert            FR Tantasqua Regional       59.70   3
 13 Emily Dunbar              FR Tantasqua Regional     1:00.40   3
 14 Kym Kerr                  FR Uxbridge               1:03.60   4
  ....Girls 300 Meter Hurdles
 15 Andrea Hession            FR Uxbridge               1:04.80   4
 16 Stephanie Cogswell        JR Leicester              1:05.50   4
  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shepherd Hill Regional  'A'                           54.24   1  10
  2 Millbury High School  'A'                             56.30   1   8
  3 Auburn High School  'A'                               56.90   2   6
  4 Uxbridge High School  'A'                             57.10   2   4
  5 Bartlett High School  'A'                             57.40   1   2
  6 Leicester High School  'A'                            58.40   2   1
  7 Northbridge High School  'A'                          58.50   1
  8 Oxford High School  'A'                               59.30   2
  8 Tantasqua Regional  'A'                               59.30   2
 10 David Prouty Regional  'A'                          1:01.00   1
  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Millbury High School  'A'                           4:25.80   1  10
  2 Shepherd Hill Regional  'A'                         4:30.60   1   8
  3 Uxbridge High School  'A'                           4:44.20   1   6
  4 Auburn High School  'A'                             4:46.20   1   4
  5 Northbridge High School  'A'                        4:50.80   2   2
  6 Tantasqua Regional  'A'                             4:52.50   1   1
 -- David Prouty Regional  'A'                              DNF   2
  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leah Walczak              JR Northbridge            5-00.00   10
  2 Jill Breckenridge         JR Auburn High School    J5-00.00    8
  3 Stephanie Crain           SR Millbury               4-08.00    6
  4 Samantha Andrikowich      SR Northbridge           J4-08.00    4
  5 Deirdre Vincent           JR Bartlett              J4-08.00    2
  6 Gretchen Anderson         JR Grafton High School    4-06.00    1
  7 Carloyn McGee             SR Shepherd Hill         J4-06.00
  8 Vanessa Ward              SR Auburn High School    J4-06.00
  9 Elizabeth Hamm            JR Tantasqua Regional    J4-06.00
  9 Alexis Babineau           SO Leicester             J4-06.00
 11 Emily Friedman            SR Leicester             J4-06.00
 11 Stephanie Urella          SR Oxford High School    J4-06.00
 11 Lindsay Stone             FR Bartlett              J4-06.00
 14 Liana Gozdowski           SR Tantasqua Regional     4-04.00
 15 Jessica Eidinger          SR Uxbridge              J4-04.00
 15 Julie Almstrom            SR Auburn High School    J4-04.00
 15 Christina Merulla         SR Millbury              J4-04.00
 15 Erica DiCdescentis        SR Uxbridge              J4-04.00
 -- Hiliary Murphy            SO Tantasqua Regional          NH
 -- Brittany Ambruson         JR David Prouty                NH
  ....Girls High Jump
 -- Brooke Hutton             FR Tantasqua Regional          NH
 -- Chelsea Perkins           FR Millbury                    NH
 -- Lindsey Grasis            SO David Prouty                NH
 -- Melissa Leonard           FR David Prouty                NH
 -- Rachael Montville         SO Shepherd Hill               NH
 -- Kaitlyn Chenevert         SO Uxbridge                    NH
 -- Steph Pecora              JR Shepherd Hill               NH
 -- Nikki Yakstis             SO Shepherd Hill               NH
  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mara Kralian              JR Grafton High School   16-02.00   10
  2 Sarah Rafferty            JR Uxbridge              15-06.50    8
  3 Shelby Farland            SO Tantasqua Regional    15-03.25    6
  4 Kelley McFee              SO David Prouty          15-00.75    4
  5 Catherine Beaudette       JR Uxbridge              15-00.50    2
  6 Katie Alton               JR Shepherd Hill        J15-00.50    1
  7 Kaitlyn Chenevert         SO Uxbridge              15-00.00
  8 Vanessa Ward              SR Auburn High School    14-10.50
  9 Akiela Bowers             FR Bartlett              14-04.50
 10 Nikki Smith               JR Shepherd Hill         14-03.25
 11 Stephanie Crain           SR Millbury              14-00.00
 12 Jessica Eidinger          SR Uxbridge             J14-00.00
 13 Heather Lagasse           FR Northbridge           13-11.00
 14 Paige Heckman              7 Millbury              13-10.00
 15 Liz Monty                 FR Shepherd Hill         13-08.75
 16 Noelle Richard            SO Oxford High School    13-08.25
 17 Stacey Snyder             SR Oxford High School    13-07.00
 18 Noreen Raja               SO Grafton High School   13-04.00
 19 Megan Granahan            SO Oxford High School    13-01.75
 20 Brooke Hutton             FR Tantasqua Regional    13-01.50
 21 Caitlin Miller            SR Northbridge           13-00.00
 21 Deanna Connolly           So Tantasqua Regional    13-00.00
 23 Laura Knapik              FR Northbridge           12-10.75
 24 Christina Merulla         SR Millbury              12-10.00
 25 Stephanie Urella          SR Oxford High School    12-05.25
 26 Lindsey Grasis            SO David Prouty          12-05.00
 27 Kimberly Saunders         FR David Prouty          12-00.25
 28 Sarah Duda                FR Auburn High School    11-10.50
 29 Maryjo Coughlin           So Tantasqua Regional    11-09.00
 30 Barrie-Lynn Sutton        FR David Prouty          11-05.75
 31 Jill Bartolini            SO Shepherd Hill         11-01.50
 32 Emely Corominas           JR Auburn High School    10-11.00
 33 Julia Lovely              FR Auburn High School    10-05.75
  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Catherine Beaudette       JR Uxbridge              33-11.00   10
  2 Jill Breckenridge         JR Auburn High School    32-03.00    8
  3 Julie Almstrom            SR Auburn High School    32-02.00    6
  ....Girls Triple Jump
  4 Emily Friedman            SR Leicester             31-04.50    4
  5 Nikki Smith               JR Shepherd Hill         31-02.00    2
  6 Noreen Raja               SO Grafton High School   31-01.75    1
  7 Sarah Rafferty            JR Uxbridge              30-10.75
  8 Amma Agyeman              SR Millbury              30-08.25
  9 Lindsay Stone             FR Bartlett              30-07.00
 10 Stacey Snyder             SR Oxford High School    30-03.00
 11 Chelsea Bengston          JR Oxford High School    30-01.00
 11 Christine Lesieur         JR Oxford High School    30-01.00
 13 Caitlin Miller            SR Northbridge           30-00.00
 14 Jillian Perkins            8 Millbury              29-10.25
 15 Cassie Zieminski          FR Shepherd Hill         29-08.00
 16 Kelley McFee              SO David Prouty          29-04.00
 17 Sean Kielar               JR Bartlett              29-02.50
 18 Aly Richer                SR Shepherd Hill         29-01.25
 19 Hiliary Murphy            SO Tantasqua Regional    29-00.75
 20 Megan Granahan            SO Oxford High School    28-09.00
 21 Steph Pecora              JR Shepherd Hill         28-07.50
 22 Samantha Bedard           SO Uxbridge              28-02.75
 23 Melissa Leonard           FR David Prouty          28-02.25
 24 Laura Chapman             FR Millbury              27-06.25
 25 Deirdre Vincent           JR Bartlett              27-02.75
 26 Tumelo Graveline          FR Auburn High School    27-01.00
 27 Elizabeth Hamm            JR Tantasqua Regional    26-09.00
 28 Meaghan Lovely            JR Auburn High School    26-02.75
 29 Heather Lagasse           FR Northbridge           25-03.50
 30 Brittany Atwater          FR David Prouty          24-08.00
 31 Stephanie Cogswell        JR Leicester             23-09.50
 32 Brittany Ambruson         JR David Prouty          23-07.00
 33 Lindsay Valenzola         SR Tantasqua Regional    23-02.25
 34 Lauren Fraser             SO Leicester             22-08.50
  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kirsten Orrell            SO Millbury              36-05.00   10
  2 Liz Brooks                JR Shepherd Hill         34-04.00    8
  3 Nicole Atchue             SR Grafton High School   29-09.00    6
  4 Amy Wayman                SR Shepherd Hill         29-08.25    4
  5 Jill Rollins              SR Leicester             28-09.50    2
  6 Stephanie Kerber          SR Tantasqua Regional    28-00.00    1
  7 Colleen Bazinet           SO Shepherd Hill         27-09.50
  8 Taylor Murkland           JR Grafton High School   27-08.75
  9 Deanna Flaherty           SR Millbury              27-01.50
 10 Kelcey Germain            SO Auburn High School    26-04.00
 10 Jen Melifonwu             SO Grafton High School   26-04.00
 12 Kaitlyn Sasseville        SO David Prouty          26-02.00
 13 Adriana Sodano            SR Shepherd Hill         25-06.50
 14 Katie Gaucher             JR Millbury              24-03.25
 15 Briana Paris              JR Oxford High School    24-01.00
 16 Juliann Reardon           SR Uxbridge              23-06.00
 17 Cassie Parys              SR Tantasqua Regional    23-03.50
 18 Amanda Morales            SO Uxbridge              23-00.50
  ....Girls Shot Put
 19 Allison Rogers            JR Millbury              22-07.00
 20 Tiffany Santilli          SR Tantasqua Regional    21-05.00
 21 Meg Bylin                 SR Grafton High School   21-03.50
 22 Kasey Dube                FR Auburn High School    21-03.00
 23 Siobhan Bennett           SR Oxford High School    20-06.00
 24 Rebecca Gagnon            FR Uxbridge              20-04.25
 25 Samantha Girard           SO David Prouty          19-09.50
 26 Holly Rys                 FR Tantasqua Regional    19-00.00
 27 Melissa Whittaker         FR Uxbridge              18-07.50
 28 Ariel Pizzaro             FR Northbridge           17-03.00
 28 Kat Bruzios               SO Oxford High School    17-03.00
 30 Colleen Hynes             SR Auburn High School    16-11.00
 31 Kelsey Gibree             FR Auburn High School    16-09.00
  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Liz Brooks                JR Shepherd Hill           107-07   10
  2 Kirsten Orrell            SO Millbury                 95-02    8
  3 Kim Chevalier             SR Tantasqua Regional       80-10    6
  4 Emily Billings            JR Grafton High School      80-09    4
  5 Stephanie Kerber          SR Tantasqua Regional       80-08    2
  6 Jill Rollins              SR Leicester                78-02    1
  7 Jen Melifonwu             SO Grafton High School      74-01
  8 Mary Barbale              FR Shepherd Hill            74-00
  9 Rachel Lamson             SR Leicester                72-10
 10 Jenna Murphy              JR Auburn High School       71-07
 11 Adriana Sodano            SR Shepherd Hill            70-03
 12 Colleen Bazinet           SO Shepherd Hill            69-00
 13 Taylor Murkland           JR Grafton High School      68-03
 14 Amanda Morales            SO Uxbridge                 66-00
 15 Kaitlyn Sasseville        SO David Prouty             65-01
 16 Briana Paris              JR Oxford High School       63-07
 17 Rebecca Gagnon            FR Uxbridge                 60-08
 18 Lauren Racine             FR Auburn High School       58-08
 19 Julianne Proulx           JR Bartlett                 58-03
 20 Brittany Rotatori         FR Auburn High School       58-00
 21 Allison Rogers            JR Millbury                 57-10
 22 Meg Bylin                 SR Grafton High School      57-08
 22 Juliann Reardon           SR Uxbridge                 57-08
 24 Nicole Wall               FR Millbury                 57-05
 25 Natalie Marchi            SO Northbridge              57-01
 26 Jamie Wall                 8 Millbury                 55-07
 27 Kat Bruzios               SO Oxford High School       55-01
 28 Siobhan Bennett           SR Oxford High School       54-04
 29 Sydney Bailey             JR Auburn High School       50-10
 30 Holly Rys                 FR Tantasqua Regional       48-05
 31 Carolyn Curnow            SO Tantasqua Regional       45-00
 -- Jordynn Frollo            JR Uxbridge                  FOUL
  Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nicole Atchue             SR Grafton High School     101-02   10
  2 Jacque Sprague            SR Oxford High School       97-10    8
  3 Samantha Dwyer            SO Bartlett                 91-09    6
  4 Jordynn Frollo            JR Uxbridge                 91-08    4
  5 Alexis Babineau           SO Leicester                85-08    2
  6 Amy Wayman                SR Shepherd Hill            84-09    1
  7 Jessica Tasse             SR Tantasqua Regional       84-04
  8 Michelle Thompson         JR Oxford High School       80-04
  9 Samantha Girard           SO David Prouty             73-01
 10 Deanna Flaherty           SR Millbury                 73-00
 11 Shelby Farland            SO Tantasqua Regional       72-09
 12 Megan Pescheta             8 Millbury                 70-08
 13 Erica DiCdescentis        SR Uxbridge                 68-11
 14 Christina Lodder          SR Shepherd Hill            66-11
 15 Cassie Caplette           FR Tantasqua Regional       66-07
 16 Mary Barbale              FR Shepherd Hill            65-10
 17 Jill Kozub                SO Shepherd Hill            62-11
 17 Cassie Parys              SR Tantasqua Regional       62-11
 19 Ashley Ostrem             SO Uxbridge                 62-03
 20 Samantha Bedard           SO Uxbridge                 61-08
 21 Elizabeth Phelan          SO Northbridge              61-00
 22 Nancy Luu                 FR Millbury                 60-06
 23 Mairead Helmes            JR Grafton High School      58-00
 24 Sydney Bailey             JR Auburn High School       57-09
 25 Catherine Wood            FR David Prouty             55-01
 26 Danielle Chenette         SR Millbury                 54-05
 27 Kelcey Germain            SO Auburn High School       53-10
 28 Brittany Armington        JR Leicester                53-04
 29 Lauren Racine             FR Auburn High School       53-01
 30 Amanda Hughes             FR Auburn High School       40-04
=========================================================================================
                        Women - Team Rankings - 16 Events Scored
=========================================================================================
    1) Shepherd Hill Regional     119        2) Uxbridge High School       96
    3) Millbury High School        74        4) Auburn High School         64
    5) Grafton High School         51        6) Tantasqua Regional         31
    7) Oxford High School          21        8) Northbridge High School    16
    9) Bartlett High School        10        9) Leicester High School      10
   11) David Prouty Regional        4
=========================================================================================
                          Men - Team Rankings - 16 Events Scored
=========================================================================================
    1) Tantasqua Regional          97.50     2) Millbury High School       67
    3) Shepherd Hill Regional      64        4) Uxbridge High School       58
    5) Northbridge High School     44.50     6) Oxford High School         38
    7) David Prouty Regional       32        8) Leicester High School      30
    9) Grafton High School         27.50    10) Bartlett High School       21
   11) Auburn High School          16.50




race directors shop for premium running gear my profile


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News