Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Lebanon Track Camp 2007

Lebanon, MA, June 23, 2007

Age Group

Raider Timing


Licensed to Lebanon High School        Hy-Tek's Meet Manager 6/23/2007 02:13 PM
                 Lebanon Track and Field Camp 2006 - 6/23/2006                 
                              Lebanon High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 7-8 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cummings, Ashlyn           7 Nova                     10.81     6  
 
Girls 9-10 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kehoe, Paige               9 Team 4                    9.63     6  
  2 Barton, Adrianne          10 Nova                      9.64     4  
 
Girls 7-8 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barton, Clarissa           8 Gold                     18.10     6  
  2 Cummings, Ashlyn           7 Nova                     20.72     4  
 
Girls 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simard, Lauren             9 Gold                     17.97   1    6  
  2 Barton, Adrianne          10 Nova                     18.79   2    4  
  3 Kehoe, Paige               9 Team 4                   18.86   1    2  
  4 Degrasse, Emma             9 Team 4                   20.58   1    1  
 -- Meszaros, Michael          9 Nova                        DQ   2 
 
Girls 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ludew, Kelly              12 Gold                     15.48   2    6  
  2 Kehoe, Kelsey             11 Beluga's                 15.62   2    4  
  3 Cioffredi, Michaela       12 Beluga's                 15.71   2    2  
 
Girls 9-10 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kehoe, Paige               9 Team 4                   42.25     6  
 
Girls 11-12 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kehoe, Kelsey             11 Beluga's                 33.27     6  
  2 Michalovic, Georgia       11 Nova                     35.80     4  
 
Girls 9-10 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Degrasse, Emma             9 Team 4                 1:54.79     6  
 
Girls 11-12 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morton, Moriah            12 Nova                   1:15.13     6  
 
Girls 11-12 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cioffredi, Michaela       12 Beluga's               2:47.74     6  
 
Girls 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bergwell, Lucy            14 Team 4                 2:54.22     6  
 
Girls 7-8 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barton, Clarissa           8 Gold                     21.85     6  
 
Girls 9-10 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simard, Lauren             9 Gold                     20.59     6  
  2 Billings, Rachel           9 Beluga's                 22.75     4  
 
Girls 11-12 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ludew, Kelly              12 Gold                     20.32   2    6  
  2 Morton, Moriah            12 Nova                     20.85   2    4  
 
Girls 13-14 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bergwell, Lucy            14 Team 4                   18.93   2    6  
 
Girls 7-8 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barton, Clarissa           8 Gold                   2-06.00     6  
 
Girls 9-10 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Billings, Rachel           9 Beluga's               2-11.00     6  
  2 Simard, Lauren             9 Gold                   2-10.00     4  
 
Girls 11-12 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cioffredi, Michaela       12 Beluga's               4-00.00     3.2
  1 Morton, Moriah            12 Nova                   4-00.00     3.2
  1 Michalovic, Georgia       11 Nova                   4-00.00     3.2
 
Girls 13-14 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bergwell, Lucy            14 Team 4                 6-06.00     6  
 
Girls 7-8 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barton, Clarissa           8 Gold                   7-09.00     6  
  2 Cummings, Ashlyn           7 Nova                   7-00.00     4  
 
Girls 9-10 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Midura, Elana             10 Beluga's               9-03.00     6  
  2 Barton, Adrianne          10 Nova                   9-00.00     4  
  3 Simard, Lauren             9 Gold                   8-03.00     2  
  4 Billings, Rachel           9 Beluga's               8-02.00     1  
  5 Kehoe, Paige               9 Team 4                 8-00.00  
  6 Degrasse, Emma             9 Team 4                 5-03.00  
 
Girls 11-12 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ludew, Kelly              12 Gold                  10-04.50     6  
  2 Michalovic, Georgia       11 Nova                   9-08.00     4  
  3 Kehoe, Kelsey             11 Beluga's               7-10.50     2  
 
Girls 13-14 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bergwell, Lucy            14 Team 4                11-00.00     6  
 
Girls 7-8 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cummings, Ashlyn           7 Nova                   7-00.00     6  
 
Girls 9-10 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barton, Adrianne          10 Nova                   7-05.00     6  
  2 Degrasse, Emma             9 Team 4                 4-10.00     4  
 
Girls 11-12 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michalovic, Georgia       11 Nova                   9-00.00     6  
 
Girls 9-10 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Billings, Rachel           9 Beluga's                 28-09     6  
 
Girls 11-12 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morton, Moriah            12 Nova                     61-08     6  
  2 Cioffredi, Michaela       12 Beluga's                 59-01     4  
  3 Ludew, Kelly              12 Gold                     44-08     2  
  4 Kehoe, Kelsey             11 Beluga's                 29-08     1  
 
Boys 7-8 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shield-Auble, Devon        8 Nova                      9.21     6  
 
Boys 9-10 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meszaros, Michael          9 Nova                      9.14     6  
  2 Slayton, Ezra              9 Team 4                    9.65     4  
  3 Patch, Will               10 Beluga's                  9.75     2  
 
Boys 11-12 50 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Joel            12 Team 4                    8.28     6  
 
Boys 7-8 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shield-Auble, Devon        8 Nova                     18.93     6  
 
Boys 9-10 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meszaros, Michael          9 Nova                     17.95     6  
  2 Drummond, Noah             9 Team 4                   18.57     4  
  3 Armstrong, Jacob           9 Team 4                   18.76     2  
  4 Wildt, Leon                9 Gold                     18.87     1  
 
Boys 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cioffredi, John           11 Team 4                   14.33   2    6  
  2 Dutille, Adam             11 Gold                     15.14   2    4  
  3 Shields-Auble, Nathan     11 Beluga's                 16.34   2    2  
 
Boys 9-10 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barre, AJ                  9 Beluga's                 37.02     6  
  2 Drummond, Noah             9 Team 4                   38.83     4  
  3 Wildt, Leon                9 Gold                     39.72     2  
  4 Patch, Will               10 Beluga's                 40.74     1  
  5 Armstrong, Jacob           9 Team 4                   43.34  
  6 Slayton, Ezra              9 Team 4                   43.51  
 
Boys 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anderson, Joel            12 Team 4                   33.48   2    6  
 
Boys 9-10 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jasinski, Jake            10 Nova                   1:33.42     6  
 
Boys 11-12 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Guyer, Ethan              11 Nova                   1:25.86     6  
 
Boys 6&U 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cyphers, Mike                Gold                   2:45.96     6  
 
Boys 9-10 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jasinski, Jake            10 Nova                   3:45.00     6  
 
Boys 11-12 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Guyer, Ethan              11 Nova                   3:23.69     6  
 
Boys 7-8 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harriman, Raphael          8 Gold                   9:00.08     6  
 
Boys 9-10 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barre, AJ                  9 Beluga's               7:05.27     6  
  2 Jasinski, Jake            10 Nova                   7:40.23     4  
 
Boys 11-12 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Guyer, Ethan              11 Nova                   7:01.00     6  
 
Boys 9-10 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patch, Will               10 Beluga's                 26.02     6  
 
Boys 11-12 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Joel            12 Team 4                   22.17     6  
 
Boys 11-12 200 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Joel            12 Team 4                   37.38     6  
 
Boys 9-10 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phillips, Carter           9 Beluga's               2-09.00     6  
 
Boys 11-12 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cioffredi, John           11 Team 4                 4-05.00     6  
 
Boys 6&U Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cyphers, Mike                Gold                   7-00.00     6  
 
Boys 11-12 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shields-Auble, Nathan     11 Beluga's               7-00.00     6  
  2 Cioffredi, John           11 Team 4                 6-00.00     4  
 
Boys 9-10 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barre, AJ                  9 Beluga's              11-04.00     6  
  2 Meszaros, Michael          9 Nova                  10-06.00     4  
  3 Jasinski, Jake            10 Nova                  10-00.00     1.5
  3 Patch, Will               10 Beluga's              10-00.00     1.5
  5 Drummond, Noah             9 Team 4                 9-06.00  
  6 Armstrong, Jacob           9 Team 4                 9-01.00  
  7 Wildt, Leon                9 Gold                   8-05.00  
  8 Slayton, Ezra              9 Team 4                 8-01.00  
  9 Phillips, Carter           9 Beluga's               7-00.00  
 
Boys 11-12 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shields-Auble, Nathan     11 Beluga's              12-00.00     6  
  2 Dutille, Adam             11 Gold                  11-07.00     4  
  3 Guyer, Ethan              11 Nova                  10-06.00     2  
  4 Slayton, Hayden           11 Team 4                 8-05.00     1  
 
Boys 6&U Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cyphers, Mike                Gold                  33-09.00     6  
 
Boys 7-8 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shield-Auble, Devon        8 Nova                  20-04.00     6  
  2 Stebbins, Ryan             8 Beluga's              16-09.00     4  
 
Boys 9-10 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barre, AJ                  9 Beluga's              24-02.00     6  
  2 Drummond, Noah             9 Team 4                19-01.00     4  
  3 Armstrong, Jacob           9 Team 4                18-08.00     2  
  4 Wildt, Leon                9 Gold                  17-02.00     1  
 
Boys 11-12 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cioffredi, John           11 Team 4                29-04.00     6  
 
Boys 7-8 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harriman, Raphael          8 Gold                   9-11.00     6  
 
Boys 9-10 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phillips, Carter           9 Beluga's              13-03.50     6  
 
Boys 11-12 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Slayton, Hayden           11 Team 4                17-06.50     6  
 
Boys 11-12 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shields-Auble, Nathan     11 Beluga's              45-09.50     6  
  2 Slayton, Hayden           11 Team 4                   36-06     4  
 
Boys 7-8 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stebbins, Ryan             8 Beluga's                 53-06     6  
 
Boys 9-10 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phillips, Carter           9 Beluga's                 48-06     6  
  2 Slayton, Ezra              9 Team 4                   38-06     4  
 
Boys 11-12 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dutille, Adam             11 Gold                     50-08     6  
  2 Slayton, Hayden           11 Team 4                   48-04     4  
 
                    Women - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Super Nova                  74.50     2) Gold Grabbers              62   
    3) Beluga's                    51.25     4) Storm                      49   
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Storm                       85        2) Beluga's                   82.50
    3) Super Nova                  71.50     4) Gold Grabbers              48   
    5) amazing                      6        6) terrible twos               4   
    7) sox                          2        8) crispy creams               1   



race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News