Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Space Race

East Granby, CT, July 22, 2006

Overall Results - Space Race 5K

Results by ClubCT, Jim Gerweck

For more race information, see Race produced by Hartford Marathon Foundation. .

First Annual
Bradley Space Race
22-Jul-06
CT 5km Windsor Locks
drizzle at start Warm humid
MEN'S WINNER: Mark Hixson - 16:21
WOMEN'S WINNER: Melissa Guckian - 18:51
add your gender place Male and female finishers numbered separately; to find your overall place
to that of the first finisher of the opposite gender ahead of you.
CLASS
PLACE PLACE FINISHER TIME PACE
CT 16:21 5:16 1 Mark Hixson 41 Simsbury
CT 17:57 5:47 2 David Poirot 39 Simsbury
CT 18:06 5:49 3 Ron Kirschbaum 48 Suffield
CT 18:14 5:52 4 1 M31 Jason Dufour 33 Bristol
CT 18:16 5:52 5 1 M51 Dennis Barone 51 West Hartford
CT 18:24 5:55 6 1 M21 Dan Tuohey 23 Middletown
CT 18:48 6:03 7 2 M51 Steven Morse 53 Broadbrook
NY 18:51 6:04 1 Melissa Guckian 25* Poughquag
CT 19:00 6:07 8 1 M16 Wade DePalma 17 Southington
CT 19:12 6:11 2 Laurie Yorgensen 22* Middletown
CT 19:25 6:15 9 1 M26 David Cilley 27 Enfield
CT 19:43 6:21 10 2 M16 Tim O'Shea 16 Windsor
TX 19:49 6:23 11 1 M36 Matthew Crick 39 San Antonio
MA 19:53 6:24 3 Cricky Cicchetti 17* Concord
CT 20:10 6:29 12 2 M36 Mark Madison 39 Tolland
NY 20:11 6:30 13 2 M21 Andrew Guckian Jr 25 Poughquag
CT 20:18 6:32 14 3 M36 David Merrill 39 Manchester
CT 20:21 6:33 15 2 M31 Shawn Bates 32 Avon
CT 20:40 6:39 16 1 M41 Bill Honeck 41 West Hartford
CT 20:46 6:41 17 1 M46 Mark Laudati 47 Winsted
18 2 M46 Bryce Brady 50 East Granby CT 20:48 6:42
CT 20:50 6:42 19 4 M36 Frazer Daly 37 Windsor Locks
CT 20:52 6:43 20 1 M61 Mark Turkington 62 Bolton
CT 21:15 6:50 4 1 W21 Kelly Carpenter 25* West Hartford
CT 21:19 6:52 21 2 M26 Piotr Pelczar 30 Enfield
CT 21:24 6:53 22 2 M61 Fred Hudak 61 Torrington
CT 21:36 6:57 23 3 M51 Roy Kleckner 51 Canton
CT 21:49 7:01 5 1 W31 Kelly Reese 33* East Granby
CT 21:53 7:02 24 4 M51 Robert Davis 55 Naugatuck
CT 21:55 7:03 6 2 W21 Jill Devor 25* West Hartford
CT 21:59 7:04 25 3 M31 Roland Dicks 34 Southbury
CT 21:59 7:05 26 5 M36 David Dicks 37 Southbury
CT 22:01 7:05 7 1 W46 Caroline Kester 47* Farmington
CT 22:19 7:11 27 6 M36 John Birmingham 38 Enfield
CT 22:23 7:12 8 1 W41 Joann Demicco 45* Plainville
CT 22:27 7:13 28 3 M21 Markus Schiller 23 Danbury
CT 22:28 7:14 9 1 W26 Amanda Argazzi 30* Farmington
CT 22:29 7:14 29 1 JrM Sean Callahan 15 Simsbury
CT 22:31 7:15 30 4 M21 Andrew Siegel 22 Avon
CT 22:34 7:16 31 3 M46 Ric Villarreal 49 Waterbury
CT 22:36 7:16 32 5 M51 Jim Lofink 51 Granby
CT 22:38 7:17 10 1 JrW Hannah Cooke 15* East Granby
CT 22:48 7:20 33 4 M46 Rick Poirier 47 Windsor
CT 22:56 7:23 11 1 W16 Julie Smith 20* Storrs
CT 23:04 7:25 34 6 M51 Dennis Blondin 52 Newington
MA 23:06 7:26 12 2 W41 Barbara Bosworth 44* Wilbraham
CT 23:08 7:27 35 2 JrM Quenton Swift 10 Enfield
36 3 JrM Brian Poirier 12 Windsor CT 23:14 7:29
MA 23:20 7:30 37 7 M36 Leo Coughlin 38 East Longmeadow
MA 23:22 7:31 38 1 M56 John Yahres 59 East Longmeadow
CT 23:26 7:32 39 5 M46 Darryl Johnson 46 East Granby
CT 23:26 7:32 40 2 M41 Henry Myslak 41 Newington
CT 23:39 7:37 41 3 M26 Barry Derish 27 Norwich
CT 23:46 7:39 42 3 M41 A. Carucci 41 Ellington
CT 23:51 7:40 43 4 M31 Christopher Hurtgen 34 Madison
NY 23:54 7:41 44 1 M66 Harvey Strauss 66 New York
CT 24:01 7:44 13 3 W21 Samantha Last 21* Wwest Simsbury
CT 24:04 7:45 45 7 M51 Bob Cutler 54 Windsor Locks
CT 24:06 7:45 14 1 W36 Shannon Beausoleil 36* West Hartford
CT 24:15 7:48 46 2 M56 Samuel Lewbel 56 Stafford Springs
CT 24:22 7:50 15 1 W51 Joan Munroe 51* Newington
CT 24:27 7:52 47 4 M26 David Mattatall 28 Rocky Hill
CT 24:37 7:55 16 2 W31 Amy Donle 31* Enfield
CT 24:44 7:58 48 3 M61 Cameron Daly 62 Enfield
CT 24:55 8:01 17 3 W31 Jennifer Robinson 35* Cheshire
CT 24:59 8:02 18 2 W51 Elissa Fuchs 52* Hartford
CT 25:00 8:03 19 3 W41 Lisa Musco 43* Glastonbury
MA 25:02 8:03 49 8 M36 Robert Ayers 37 Chicopee
MA 25:05 8:04 50 5 M31 Stephen Bussell 32 Chicopee
MA 25:06 8:04 51 9 M36 Samuel Ramos 40 Chicopee
CT 25:09 8:06 52 6 M46 William Cipkas 48 East Granby
CT 25:19 8:09 53 6 M31 Keith Varriale 31 Windsor
CT 25:26 8:11 20 2 W36 Jackie McLaughlin 39* West Hartford
21 4 W41 Chiara Medina 43* Plainville CT 25:30 8:12
CT 25:43 8:17 22 3 W36 Tracy Makay 36* New Britain
CT 25:45 8:17 54 5 M26 Ken Langschultz 26 Hartford
CT 25:47 8:18 23 4 W31 Olimpia Amador 34* New Britian
CT 25:54 8:20 24 5 W41 Trish Poirier 45* Windsor
CT 26:01 8:22 55 5 M21 Tim Tuller 25 Berlin
MA 26:02 8:23 25 2 W26 Beth Wright 27* West Springfield
CT 26:04 8:23 56 6 M21 Bill Griesau 25 Middletown
CT 26:05 8:24 57 7 M46 David Bedard 48 Naugatuck
MA 26:07 8:24 58 10 M36 Thomas Bresnahan 39 Chicopee
CT 26:19 8:28 26 2 W16 Geeta Schrayter 18* Glastonbury
CT 26:21 8:29 27 2 W46 Carrol Waite 46* Willington
CT 26:28 8:31 59 11 M36 Andrew Badeau 39 North Granby
CT 26:32 8:32 28 3 W26 Katrin StaNdele 29* Danbury
CT 26:36 8:34 60 8 M51 Michael Rood 54 Suffield
CT 26:38 8:34 61 4 JrM Matt Kleckner 15 Canton
CT 26:39 8:35 62 8 M46 Michael Smiles 46 Noank
CT 26:40 8:35 63 4 M41 Robert Barnes 42 Enfield
CT 26:55 8:40 64 7 M21 Steven Sprowson 25 Bethany
CT 26:56 8:40 29 3 W51 Wendy Fair 51* West Hartford
CT 26:56 8:40 30 6 W41 Laurie Tobias 43* Glastonbury
CT 26:57 8:40 31 4 W21 Meghan Parks 25* West Suffield
NY 27:02 8:42 65 12 M36 John Hoggan Jr. 36 Rensselaer
CT 27:11 8:45 32 2 JrW Caitlin Erickson 14* Windsor
CT 27:11 8:45 66 9 M46 Steve Erickson 47 Windsor
MA 27:14 8:46 33 5 W21 Alissa Albert 22* Longmeadow
CT 27:30 8:51 67 7 M31 Christopher Hamm 33 Manchester
34 4 W36 Bonnie Bagdasarian 39* Glastonbury CT 27:38 8:54
CT 27:44 8:55 35 4 W26 Debra Stroiney 26* Enfield
CT 27:49 8:57 68 13 M36 Eric Kaplan 36 Middletown
CT 27:49 8:57 36 5 W36 Kimberly Marze 38* Canton
CT 27:50 8:57 69 9 M51 Kim Walker 52 Rocky Hill
CT 27:58 9:00 37 6 W36 Joanne Clark 37* Simsbury
MA 28:01 9:01 70 2 M66 Marvin Howard 69 Agawam
CT 28:04 9:02 38 7 W41 Lisa Pepin 41* Windsor Locks
CT 28:05 9:02 71 8 M31 Michael DeMarco 34 Windsor Locks
CT 28:17 9:06 72 6 M26 Eric Dunn 27 Plainville
NY 28:30 9:10 73 5 JrM Travis Wooten 10 Riverhead
CT 28:33 9:11 74 6 JrM Jack Gitlin 8 West Hartford
CT 28:33 9:11 39 5 W31 Angela Varriale 32* Windsor
CT 28:35 9:12 40 5 W26 Heather Vandrilla 28* Berlin
CT 28:35 9:12 41 8 W41 Donna Davis 45* Windsor
CT 28:44 9:15 42 7 W36 Stephanie Gitlin 38* West Hartford
CT 28:46 9:15 75 7 M26 Aaron Waterman 30 East Granby
CT 29:01 9:20 76 3 M66 Barrett True 69 Windsor
CT 29:15 9:25 77 5 M41 Martha Smiles 45 Noank
CT 29:22 9:27 78 7 JrM Hayden Merrill 11 Manchester
CT 29:28 9:29 43 1 W56 Karen Rogers 56* Old Saybrook
MA 29:30 9:30 79 3 M16 Daniel Albert 18 Longmeadow
CT 29:38 9:32 80 10 M46 Don Stacom 48 Burlington
CT 29:46 9:35 44 6 W31 Chrys Grigoriou 33* Vernon
MA 29:47 9:35 45 8 W36 Jerri Bresnahan 39* Chicopee
CT 29:50 9:36 46 3 W46 Robin Lawrence 48* West Suffield
81 9 M31 Jeff Boulder 35 Simsbury CT 30:01 9:39
CT 30:19 9:45 47 7 W31 Thais Moore 32* North Haven
MA 30:23 9:47 48 6 W26 Heidi Drawec 28* Springfield
CT 30:31 9:49 49 8 W31 Jodi Porcu 34* Milford
CT 30:32 9:50 50 2 W56 Penny Moeller 57* Plantsville
CT 30:33 9:50 82 11 M46 Lowell DePalma 48 Southington
CT 30:35 9:51 83 10 M51 Kipp Taylor 53 East Hampton
NY 31:22 10:06 51 9 W31 Kim Hoggan 35* Rensselaer
CT 31:44 10:13 52 4 W46 Melanie Champion 48* Meriden
CT 32:01 10:18 53 9 W36 Renee Romano 38* Windsor
CT 32:06 10:20 84 8 M26 Adam Mauriello 29 Hamden
CO 32:06 10:20 54 7 W26 Corrine Burnick 29* Windsor
MA 32:13 10:22 85 12 M46 John Murphy 47 Chicopee
MA 32:29 10:27 86 13 M46 Terry McCarthy 49 Southwick
CT 32:32 10:28 55 9 W41 Jeanne LeBlanc 43* Burlington
CT 32:52 10:35 56 8 W26 Jennifer Gembala 26* Manchester
CT 33:17 10:43 57 9 W26 Colleen Barry 28* Rocky Hill
CT 33:24 10:45 87 4 M61 James Gadarowski 63 Newington
NY 33:53 10:54 58 10 W36 Anita Wooten 40* Riverhead
CT 34:23 11:04 88 8 JrM Luke Smith 11 Bristol
CT 34:23 11:04 89 6 M41 Robert Smith 41 Bristol
CT 34:33 11:07 59 10 W41 Kathryn Berera 44* Torrington
CT 34:37 11:08 90 11 M51 Ron Blinsruras 55 Woodbury
CT 34:38 11:09 60 3 W56 Ginger Blinsruras 57* Woodbury
CT 34:48 11:12 61 6 W21 Amanda Furey 25* Enfield
CT 34:48 11:12 91 10 M31 Mike Furey 31 Enfield
CT 34:52 11:13 62 3 JrW Kathleen Keegan 9* West Hartford
63 4 JrW Nora Holland 8* West Hartford CT 34:53 11:14
AZ 35:05 11:17 92 4 M66 Mort Bloomberg 69 Tempe
CT 35:16 11:21 64 4 W56 Veronica Merz 59* Windsor
CT 35:36 11:27 93 9 JrM Peter Neagle 9 Simsbury
MA 35:37 11:28 65 4 W51 Debra Michalik 53* Longmeadow
CT 35:40 11:29 94 3 M56 Ed Snyder 59 Wallingford
CT 35:48 11:31 66 10 W26 Leah Hardy 29* Vernon
CT 35:48 11:31 95 7 M41 John Neagle 41 Simsbury
CT 35:48 11:31 96 10 JrM Tiger Neagle 6 Simsbury
CT 35:54 11:33 67 10 W31 Kelly Hasenberg 35* East Granby
CT 35:58 11:34 68 5 W46 Judy Cooke 49* East Granby
CT 36:09 11:38 69 6 W46 Eileen Taylor 48* East Hampton
CT 36:11 11:39 70 11 W36 Robyn Beusoleil 37* Windham
CT 36:30 11:45 71 11 W41 Teri Hebert 44* Willimantic
CA 37:06 11:56 72 11 W26 Pam Lizdas 30* Walnut Creek
CT 37:14 11:59 73 12 W36 Diana Morgan 39* Ellington
MA 37:51 12:11 74 13 W36 Jill Sweeney 37* Chicopee
CT 37:52 12:11 97 9 M26 Richard Mack 26 Enfield
CT 37:52 12:11 75 7 W21 Janelle Scherer 24* Enfield
CT 39:11 12:36 76 11 W31 Doreen Jacius 32* East Granby
CT 39:27 12:42 77 8 W21 Molly Roehl 22* Suffied
CT 39:27 12:42 98 10 M26 Brian Bielawiec 29 Windsor
CT 39:58 12:52 78 14 W36 Lori Sonstrom 36* East Granby
CT 40:01 12:53 99 5 M61 Jay Walpole 61 Enfield
CT 40:23 13:00 100 11 JrM Patrick Keegan 11 West Hartford
CT 40:23 13:00 101 8 M41 Thomas Keegan 43 West Hartford
CT 40:58 13:11 79 5 W51 Nancy Sheehan 54* Manchester
80 1 W61 Florence Filosa 64* Glastonbury CT 40:58 13:11
CT 40:58 13:11 81 2 W61 Sandra Manzo 64* Manchester
CT 40:58 13:11 82 6 W51 Glenda Rose 53* Glastonbury
CT 42:47 13:46 83 9 W21 Sarah Lande 24* West Hartford
CT 42:48 13:47 84 10 W21 Kristin McDermott 23* South Windsor
* indicates females
11 finishers among Men 15 & Under
3 finishers among Men 16 - 20
7 finishers among Men 21 - 25
10 finishers among Men 26 - 30
10 finishers among Men 31 - 35
13 finishers among Men 36 - 40
8 finishers among Men 41 - 45
13 finishers among Men 46 - 50
11 finishers among Men 51 - 55
3 finishers among Men 56 - 60
5 finishers among Men 61 - 65
4 finishers among Men 66 - 70
4 finishers among Women 15 & Under
2 finishers among Women 16 - 20
10 finishers among Women 21 - 25
11 finishers among Women 26 - 30
11 finishers among Women 31 - 35
14 finishers among Women 36 - 40
11 finishers among Women 41 - 45
6 finishers among Women 46 - 50
6 finishers among Women 51 - 55
4 finishers among Women 56 - 60
2 finishers among Women 61 - 65
101 male finishers
84 female finishers
185 total finishers
AGE GROUP FINISHERS
CLASS
PLACE PLACE FINISHER TIME PACE
Open Men
CT 16:21 5:16 1 1 M41 Mark Hixson 41 Simsbury
CT 17:57 5:47 2 2 M36 David Poirot 39 Simsbury
CT 18:06 5:49 3 3 M46 Ron Kirschbaum 48 Suffield
Open Women
NY 18:51 6:04 1 1 W21 Melissa Guckian 25 poughquag
CT 19:12 6:11 2 2 W21 Laurie Yorgensen 22 Middletown
MA 19:53 6:24 3 3 W16 Cricky Cicchetti 17 Concord
Men 15 & Under
CT 22:29 7:14 29 1 Sean Callahan 15 Simsbury
CT 23:08 7:27 35 2 Quenton Swift 10 Enfield
36 3 Brian Poirier 12 Windsor CT 23:14 7:29
CT 26:38 8:34 61 4 Matt Kleckner 15 Canton
NY 28:30 9:10 73 5 Travis Wooten 10 Riverhead
Men 16 - 20
CT 19:00 6:07 8 1 Wade DePalma 17 Southington
CT 19:43 6:21 10 2 Tim O'Shea 16 Windsor
MA 29:30 9:30 79 3 Daniel Albert 18 Longmeadow
Men 21 - 25
CT 18:24 5:55 6 1 Dan Tuohey 23 Middletown
NY 20:11 6:30 13 2 Andrew Guckian Jr 25 poughquag
CT 22:27 7:13 28 3 Markus Schiller 23 Danbury
CT 22:31 7:15 30 4 Andrew Siegel 22 Avon
CT 26:01 8:22 55 5 Tim Tuller 25 Berlin
Men 26 - 30
CT 19:25 6:15 9 1 David Cilley 27 Enfield
CT 21:19 6:52 21 2 Piotr Pelczar 30 Enfield
CT 23:39 7:37 41 3 Barry Derish 27 Norwich
CT 24:27 7:52 47 4 David Mattatall 28 Rocky Hill
CT 25:45 8:17 54 5 Ken Langschultz 26 Hartford
Men 31 - 35
CT 18:14 5:52 4 1 Jason Dufour 33 Bristol
CT 20:21 6:33 15 2 Shawn Bates 32 Avon
CT 21:59 7:04 25 3 Roland Dicks 34 Southbury
CT 23:51 7:40 43 4 Christopher Hurtgen 34 Madison
MA 25:05 8:04 50 5 Stephen Bussell 32 Chicopee
Men 36 - 40
TX 19:49 6:23 11 1 Matthew Crick 39 San Antonio
CT 20:10 6:29 12 2 Mark Madison 39 Tolland
CT 20:18 6:32 14 3 David Merrill 39 Manchester
CT 20:50 6:42 19 4 Frazer Daly 37 Windsor Locks
CT 21:59 7:05 26 5 David Dicks 37 Southbury
Men 41 - 45
16 1 Bill Honeck 41 West Hartford CT 20:40 6:39
CT 23:26 7:32 40 2 Henry Myslak 41 Newington
CT 23:46 7:39 42 3 A. Carucci 41 Ellington
CT 26:40 8:35 63 4 Robert Barnes 42 Enfield
CT 29:15 9:25 77 5 Martha Smiles 45 Noank
Men 46 - 50
CT 20:46 6:41 17 1 Mark Laudati 47 Winsted
CT 20:48 6:42 18 2 Bryce Brady 50 East Granby
CT 22:34 7:16 31 3 Ric Villarreal 49 Waterbury
CT 22:48 7:20 33 4 Rick Poirier 47 Windsor
CT 23:26 7:32 39 5 Darryl Johnson 46 East Granby
Men 51 - 55
CT 18:16 5:52 5 1 Dennis Barone 51 West Hartford
CT 18:48 6:03 7 2 Steven Morse 53 Broadbrook
CT 21:36 6:57 23 3 Roy Kleckner 51 Canton
CT 21:53 7:02 24 4 Robert Davis 55 Naugatuck
CT 22:36 7:16 32 5 Jim Lofink 51 Granby
Men 56 - 60
MA 23:22 7:31 38 1 John Yahres 59 East Longmeadow
CT 24:15 7:48 46 2 Samuel Lewbel 56 Stafford Springs
CT 35:40 11:29 94 3 Ed Snyder 59 Wallingford
Men 61 - 65
CT 20:52 6:43 20 1 Mark Turkington 62 Bolton
CT 21:24 6:53 22 2 Fred Hudak 61 Torrington
CT 24:44 7:58 48 3 Cameron Daly 62 Enfield
CT 33:24 10:45 87 4 James Gadarowski 63 Newington
CT 40:01 12:53 99 5 Jay Walpole 61 Enfield
Men 66 - 70
NY 23:54 7:41 44 1 Harvey Strauss 66 New York
MA 28:01 9:01 70 2 Marvin Howard 69 Agawam
76 3 Barrett True 69 Windsor CT 29:01 9:20
AZ 35:05 11:17 92 4 Mort Bloomberg 69 Tempe
Women 15 & Under
CT 22:38 7:17 10 1 Hannah Cooke 15 East Granby
CT 27:11 8:45 32 2 Caitlin Erickson 14 Windsor
CT 34:52 11:13 62 3 Kathleen Keegan 9 West Hartford
CT 34:53 11:14 63 4 Nora Holland 8 West Hartford
Women 16 - 20
CT 22:56 7:23 11 1 Julie Smith 20 Storrs
CT 26:19 8:28 26 2 Geeta Schrayter 18 Glastonbury
Women 21 - 25
CT 21:15 6:50 4 1 Kelly Carpenter 25 West Hartford
CT 21:55 7:03 6 2 Jill Devor 25 West Hartford
CT 24:01 7:44 13 3 Samantha Last 21 Wwest Simsbury
CT 26:57 8:40 31 4 Meghan Parks 25 West Suffield
MA 27:14 8:46 33 5 Alissa Albert 22 Longmeadow
Women 26 - 30
CT 22:28 7:14 9 1 Amanda Argazzi 30 Farmington
MA 26:02 8:23 25 2 Beth Wright 27 West Springfield
CT 26:32 8:32 28 3 Katrin StŒdele 29 Danbury
CT 27:44 8:55 35 4 Debra Stroiney 26 Enfield
CT 28:35 9:12 40 5 Heather Vandrilla 28 Berlin
Women 31 - 35
CT 21:49 7:01 5 1 Kelly Reese 33 East Granby
CT 24:37 7:55 16 2 Amy Donle 31 Enfield
CT 24:55 8:01 17 3 Jennifer Robinson 35 Cheshire
CT 25:47 8:18 23 4 Olimpia Amador 34 New Britian
CT 28:33 9:11 39 5 Angela Varriale 32 Windsor
Women 36 - 40
CT 24:06 7:45 14 1 Shannon Beausoleil 36 West Hartford
CT 25:26 8:11 20 2 Jackie McLaughlin 39 West Hartford
CT 25:43 8:17 22 3 Tracy Makay 36 New Britain
34 4 Bonnie Bagdasarian 39 Glastonbury CT 27:38 8:54
CT 27:49 8:57 36 5 Kimberly Marze 38 Canton
Women 41 - 45
CT 22:23 7:12 8 1 Joann Demicco 45 Plainville
MA 23:06 7:26 12 2 Barbara Bosworth 44 Wilbraham
CT 25:00 8:03 19 3 Lisa Musco 43 Glastonbury
CT 25:30 8:12 21 4 Chiara Medina 43 Plainville
CT 25:54 8:20 24 5 Trish Poirier 45 Windsor
Women 46 - 50
CT 22:01 7:05 7 1 Caroline Kester 47 Farmington
CT 26:21 8:29 27 2 Carrol Waite 46 Willington
CT 29:50 9:36 46 3 Robin Lawrence 48 West Suffield
CT 31:44 10:13 52 4 Melanie Champion 48 Meriden
CT 35:58 11:34 68 5 Judy Cooke 49 East Granby
Women 51 - 55
CT 24:22 7:50 15 1 Joan Munroe 51 Newington
CT 24:59 8:02 18 2 Elissa Fuchs 52 Hartford
CT 26:56 8:40 29 3 Wendy Fair 51 West Hartford
MA 35:37 11:28 65 4 Debra Michalik 53 Longmeadow
CT 40:58 13:11 79 5 Nancy Sheehan 54 Manchester
Women 56 - 60
CT 29:28 9:29 43 1 Karen Rogers 56 Old Saybrook
CT 30:32 9:50 50 2 Penny Moeller 57 Plantsville
CT 34:38 11:09 60 3 Ginger Blinsruras 57 Woodbury
CT 35:16 11:21 64 4 Veronica Merz 59 Windsor
Women 61 - 65
CT 40:58 13:11 80 1 Florence Filosa 64 Glastonbury
CT 40:58 13:11 81 2 Sandra Manzo 64 Manchester
 




race directors shop for premium running gear my profile


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News