Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Deary Memorial 5 Miler

Putnam, CT, August 12, 2006

[Overall | Teams ]

Age Group



DAY KIMBALL HOSPITAL DEARY MEMORIAL 5 MILE RACE 5 Mile Race

Age Group Results

August 12, 2006
------------------------------------------------------------------------
Results By SNERRO, LLC 
------------------------------------------------------------------------



Female 2 to 12


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Caitlyn Walker          Plainfield  CT      12      141      42:31.0    8:30/M
       2    Leana Reagan            Pomfret Center  CT  11      238      53:09.0   10:38/M
       3    Nicollette Deary        Brooklyn  CT        9       249      57:01.0   11:24/M



Female 13 to 17


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Meegan Joly             Lisbon  CT          15       29      33:34.0    6:43/M
       2    Caroline Murphy         Woodstock  CT       17       41      35:22.0    7:04/M
       3    Krystyna Chester        Danielson  CT       17       50      35:58.0    7:12/M
       4    Martha Larson           Woodstock  CT       17       95      39:03.0    7:49/M
       5    Anna Roto               Eastford  CT        16      115      40:24.0    8:05/M
       6    Sarah Brown             Canterbury  CT      16      118      40:34.0    8:07/M
       7    Molly McDermott         Brooklyn  CT        13      125      41:03.0    8:13/M
       8    Lindsay Makowicki       Norwich  CT         15      133      41:37.0    8:19/M
       9    Jaclyn Tules            PLAINFIELD  CT      13      136      41:55.0    8:23/M
      10    Laura Boucher           Pomfret Center  CT  15      173      44:58.0    9:00/M
      11    Briana Gradie           Putnam  CT          17      216      50:06.0   10:01/M
      12    Jessica Morrissette     Dayville  CT        16      217      50:19.0   10:04/M
      13    Emily Roto              Eastford  CT        14      226      50:43.0   10:09/M
      14    Ruth Larson             Woodstock  CT       14      227      50:43.0   10:09/M
      15    Stephanie Lewis         Thompson  CT        14      235      52:22.0   10:28/M
      16    Jessica Deary           Abington  CT        17      242      54:28.0   10:54/M
      17    Marissa Siedzik         Putnam  CT          15      243      55:03.0   11:01/M



Female 18 to 29


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Stephanie Oreilly       Smithfield  RI      28       12      30:58.0    6:12/M
       2    Emily Getz              Putnam  CT          26       36      34:45.0    6:57/M
       3    Jennifer Durand         Dayville  CT        28       62      37:01.0    7:24/M
       4    Sarah Meyer             Danielson  CT       26       75      38:00.0    7:36/M
       5    Jessica Morin           Putnam  CT          24       82      38:14.0    7:39/M
       6    Sherri Sweeney          Southbridge  MA     22      137      42:04.0    8:25/M
       7    Erin Faucher            North Grosvenordale 22      142      42:43.0    8:33/M
       8    Jenna Jezierski         North Grosvenordale 22      143      42:44.0    8:33/M
       9    Jillian Richmond        Woodstock  CT       20      153      43:21.0    8:40/M
      10    Dawn Rathbone           East Woodstock  CT  24      155      43:22.0    8:40/M
      11    Joslyn Sorel            Pomfret  CT         23      158      43:37.0    8:43/M
      12    Bonnie Hendrickson      Brooklyn  CT        23      159      43:38.0    8:44/M
      13    April Norman            Woodstock  CT       20      160      43:38.0    8:44/M
      14    Siobhan Curran          Brooklyn  CT        24      174      45:01.0    9:00/M
      15    Cara Bates              Pomfret Center  CT  18      193      46:39.0    9:20/M
      16    Kristin Samples         Worcester  MA       20      209      49:09.0    9:50/M
      17    Nichole Parent          Dayville  CT        23      219      50:26.0   10:05/M
      18    Jeanne Harrington       Woodstock Valley  C 21      228      50:56.0   10:11/M
      19    Carlye Anderson         Waterford           24      236      52:22.0   10:28/M
      20    Mary Freudenthal        North Grosvenordale 25      239      53:14.0   10:39/M
      21    Jessica Wolanksi        Putnam  CT          28      251      58:05.0   11:37/M



Female 30 to 39


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Jill Vollweiler         Pomfret Center  CT  38       10      30:30.0    6:06/M
       2    Holly Courville         Brooklyn  CT        32       66      37:08.0    7:26/M
       3    carly martin            Pomfret Center  CT  30       76      38:01.0    7:36/M
       4    Nancy Davis             GRISWOLD  CT        34       92      38:55.0    7:47/M
       5    Kim Bellerive           Charlton  MA        34       94      39:02.0    7:48/M
       6    amy paige               Woodstock  CT       36       99      39:11.0    7:50/M
       7    Holly Stahecki          Quinebaug  CT       33      112      40:11.0    8:02/M
       8    Johanna McDermott       Woodstock  CT       33      123      41:01.0    8:12/M
       9    Denise Tremblay         North Grosvenordale 39      130      41:24.0    8:17/M
      10    Aisling O'Connor        Lowell  MA          33      140      42:27.0    8:29/M
      11    Wendy Harrop            Blackstone  MA      39      148      43:03.0    8:37/M
      12    Danielle Pacheco        Danielson  CT       32      164      43:59.0    8:48/M
      13    Amy Williams            Putnam  CT          33      181      45:34.0    9:07/M
      14    Rebecca Anderson        Eastford  CT        31      185      45:53.0    9:11/M
      15    Allison Franklin        Woodstock  CT       31      186      46:00.0    9:12/M
      16    Melissa Johndrow        Dayville  CT        30      196      46:49.0    9:22/M
      17    Sharon Robert           Moosup  CT          35      200      47:25.0    9:29/M
      18    Sue McDowell            Woodstock  CT       38      202      47:45.0    9:33/M
      19    Maura Power`            Southbridge  MA     37      203      47:49.0    9:34/M
      20    Rusty Greem             Putnam  CT          38      208      49:06.0    9:49/M
      21    Amy Ponte               Woodstock  CT       35      212      49:34.0    9:55/M
      22    Lenore Beloin           Danielson  CT       39      222      50:37.0   10:07/M
      23    Laurie Costa            Boston  MA          33      223      50:38.0   10:08/M
      24    Mary Ahearn             Plainfield  CT      36      224      50:41.0   10:08/M
      25    Elizabeth Hagan         Woodstock  CT       38      225      50:42.0   10:08/M
      26    Jill Magao              Danielson  CT       30      241      53:32.0   10:42/M



Female 40 to 49


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Cindy Pomeroy           Windsor Locks  CT   45       11      30:37.0    6:07/M
       2    Spring Cole             Dayville  CT        41       72      37:40.0    7:32/M
       3    Geodi Johnston          Brooklyn  CT        41       78      38:04.0    7:37/M
       4    Eve Dipietro            Southbridge  MA     40       81      38:10.0    7:38/M
       5    anne tremblay           Barrington  RI      43      108      39:52.0    7:58/M
       6    Vera Gray               Canterbury  CT      44      113      40:13.0    8:03/M
       7    Brenda Senecal          Putnam  CT          42      147      43:01.0    8:36/M
       8    Carrol Waite            Willington  CT      46      150      43:11.0    8:38/M
       9    Susan Lajoie            Woodstock  CT       42      163      43:56.0    8:47/M
      10    Susan Makowicki         Norwich  CT         44      167      44:05.0    8:49/M
      11    Alaine Lagasse          La Crosse  WI       43      171      44:35.0    8:55/M
      12    Donna Osterman          Northbridge  MA     41      172      44:51.0    8:58/M
      13    Joyce Larson            Woodstock  CT       42      178      45:19.0    9:04/M
      14    Kim Gilchrist           Brooklyn  CT        48      179      45:26.0    9:05/M
      15    Susan Hardies           Charlton  MA        45      189      46:11.0    9:14/M
      16    Julie Corden            Woodstock  CT       44      190      46:20.0    9:16/M
      17    Patricia Underwood      Greene  RI          42      210      49:18.0    9:52/M
      18    Donna O'Brien           Putnam  CT          41      211      49:26.0    9:53/M
      19    Denise Brewer           Pomfret Center  CT  40      221      50:37.0   10:07/M
      20    Robin Hubert            Danielson  CT       44      231      51:09.0   10:14/M
      21    Leia Faucher            Putnam  CT          42      232      51:34.0   10:19/M
      22    Julie Hewey             Dudley  MA          44      233      51:42.0   10:20/M
      23    Lori Andrzeicik         GRISWOLD  CT        41      237      52:29.0   10:30/M
      24    donna bellanceau        Woodstock  CT       41      244      55:36.0   11:07/M
      25    Nancy Neal              Putnam  CT          43      248      56:52.0   11:22/M
      26    Virginia Army           Pomfret  CT         49      252      58:24.0   11:41/M



Female 50 to 59


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Sandy Collins           WAUREGAN  CT        51      127      41:08.0    8:14/M
       2    Rose Buckingham         Norwich  CT         58      144      42:47.0    8:33/M
       3    Michaeleen Haeseler     Canterbury  CT      59      194      46:39.0    9:20/M
       4    Maggie Blackmore        East Hartford  CT   54      198      46:54.0    9:23/M
       5    Liz Andstrom            Plainfield  CT      51      215      49:50.0    9:58/M
       6    Rhonda Brooks           Abington  CT        51      229      50:57.0   10:11/M
       7    Margaret Loew           Webster  MA         51      246      56:01.0   11:12/M
       8    Patty Vuylsteke         Uncasville  CT      55      253    1:12:50.0   14:34/M
       9    Susan Gordon            Charlestown  RI     50      255    1:28:01.0   17:36/M



Male 2 to 12


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Jack Byrnes             Woodstock  CT       11      154      43:22.0    8:40/M
       2    Alex Mayo               Dayville  CT        11      168      44:07.0    8:49/M
       3    Tyler Rouillard         Moosup  CT          12      175      45:10.0    9:02/M
       4    Hayden Breault          Putnam  CT          11      183      45:44.0    9:09/M



Men 13-17


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Mike Berkowicz          Woodstock  CT       16        3      28:29.0    5:42/M
       2    Daniel Gaunge           Woodstock Valley  C 17        6      29:15.0    5:51/M
       3    Kyle Rouillard          Moosup  CT          15       37      34:51.0    6:58/M
       4    Gavin Paquette          Thompson  CT        17       51      36:00.0    7:12/M
       5    daniel graham           Pomfret Center  CT  14       56      36:33.0    7:19/M
       6    Pat Deary               Pomfret Center  CT  17       68      37:10.0    7:26/M
       7    Frank Dibonaventura     Pomfret Center  CT  16       69      37:28.0    7:30/M
       8    Wayne Falco             Brooklyn  CT        15       83      38:20.0    7:40/M
       9    Gene Michael Deary, Jr. Brooklyn  CT        15       87      38:33.0    7:43/M
      10    Mike Gaudreau           Brooklyn  CT        15       88      38:48.0    7:46/M
      11    Marc Hoffower           Woodstock  CT       14       91      38:52.0    7:46/M
      12    Erik Yargeau            Putnam  CT          15       96      39:04.0    7:49/M
      13    Nick Gieda              Dayville  CT        16       98      39:09.0    7:50/M
      14    Justin Girouard         North Grosvenordale 14      107      39:48.0    7:58/M
      15    Nathaniel Oleary        Woodstock  CT       13      119      40:38.0    8:08/M
      16    Taylor James Deary      Brooklyn  CT        13      124      41:02.0    8:12/M
      17    Adam Boucher            Pomfret Center  CT  17      139      42:21.0    8:28/M
      18    Evan Deary              Abington  CT        13      146      42:57.0    8:35/M
      19    Matt Murphy             Charlton  MA        15      191      46:26.0    9:17/M
      20    Robbie Kingman          Charlton  MA        15      213      49:39.0    9:56/M



Men 18-29


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Paul Reilly             Smithfield  RI      26        1      26:23.0    5:17/M
       2    Richard Jones           Providence  RI      22        2      28:04.0    5:37/M
       3    Matt McDonald           Northbridge  MA     21        7      29:19.0    5:52/M
       4    Kevin Graham            Pomfret Center  CT  19        9      30:09.0    6:02/M
       5    Mark Trahan             New Bedford  MA     23       20      32:04.0    6:25/M
       6    David Deary             Johnston  RI        25       21      32:29.0    6:30/M
       7    Nicholas Day            Woodstock Valley  C 19       23      32:41.0    6:32/M
       8    Joshua Pothier          Moosup  CT          29       24      32:44.0    6:33/M
       9    Timothy Saad            Woodstock  CT       19       28      33:33.0    6:43/M
      10    Patrick Crowley         Brooklyn  CT        23       33      34:22.0    6:52/M
      11    John Seaward            Pomfret  CT         19       34      34:30.0    6:54/M
      12    Dan Brennan             Pomfret Center  CT  19       40      35:18.0    7:04/M
      13    Benjamin Nichols        North Grosvenordale 21       44      35:41.0    7:08/M
      14    Amit Arora              Shrewsbury  MA      27       45      35:43.0    7:09/M
      15    Tim Deary               Pomfret Center  CT  19       46      35:46.0    7:09/M
      16    Carson Konow            Hanover  CT         29       79      38:04.0    7:37/M
      17    Collin Konon            Yantic  CT          29       89      38:49.0    7:46/M
      18    John Ywarsky            Brooklyn  CT        25       90      38:51.0    7:46/M
      19    Jason Barber            Putnam  CT          23      103      39:28.0    7:54/M
      20    Andrew Zamagni          Putnam  CT          20      114      40:16.0    8:03/M
      21    Scott McLaren           Westborough  MA     25      117      40:31.0    8:06/M
      22    Jay Long                Brooklyn  CT        26      120      40:48.0    8:10/M
      23    Michael Murphy          Charlton  MA        18      145      42:55.0    8:35/M
      24    Chris Lupien            Pomfret Center  CT  23      180      45:27.0    9:05/M
      25    Jason McNally           Woodstock  CT       18      192      46:38.0    9:20/M
      26    Eric Mauer              Putnam  CT          27      199      47:14.0    9:27/M
      27    Joseph Beaudreault      Dayville  CT        28      201      47:38.0    9:32/M



Men 30 to 39


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Jason Croteau           Webster  MA         32        4      28:58.0    5:48/M
       2    Scott Deslongchamps     Grosvenor Dale  CT  36        5      29:10.0    5:50/M
       3    Justin Deary            Douglas  MA         30        8      29:52.0    5:58/M
       4    Sean Saucier            Woodstock  CT       30       14      31:12.0    6:14/M
       5    Jamie Wallace           North Grosvenordale 31       17      31:26.0    6:17/M
       6    Joe Langan              Newtonville  MA     31       31      33:47.0    6:45/M
       7    Otto Anderson           Eastford  CT        32       43      35:37.0    7:07/M
       8    Peter Follet            Woodstock  CT       33       48      35:52.0    7:10/M
       9    Noel Watson             Danielson  CT       31       70      37:30.0    7:30/M
      10    Michael Deary, Jr.      Pomfret Center  CT  32       73      37:53.0    7:35/M
      11    Richard Gogan           Danielson  CT       34       77      38:02.0    7:36/M
      12    Chrisher Johnson     Putnam  CT          39       84      38:26.0    7:41/M
      13    Craig Plante            North Franklin  CT  32      102      39:25.0    7:53/M
      14    Jeff Clang              Brooklyn  CT        37      109      39:56.0    7:59/M
      15    Mark Greene             Danielson  CT       32      111      40:06.0    8:01/M
      16    Michael Carignan        Thompson  CT        37      131      41:28.0    8:18/M
      17    Matthew Desaulnier      Danielson  CT       32      132      41:33.0    8:19/M
      18    Matthew Benzie          Putnam  CT          33      170      44:31.0    8:54/M
      19    Carl Durand             Dayville  CT        32      176      45:10.0    9:02/M
      20    Paul Lagasse            Windsor  CT         30      184      45:47.0    9:09/M
      21    Jason Heckler           East Woodstock  CT  38      187      46:00.0    9:12/M
      22    Eric Thibodeau          Putnam  CT          31      204      48:34.0    9:43/M
      23    Jaime Rulli             Dudley  MA          33      214      49:41.0    9:56/M
      24    Jeffrey Simpson         Brooklyn  CT        34      218      50:25.0   10:05/M



Men 40 to 49


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Keith Pellerin          BROOKLYN  CT        41       13      31:03.0    6:13/M
       2    Mike Herlihy            Plymouth  MA        48       15      31:14.0    6:15/M
       3    Daniel Santos           Danielson  CT       47       19      31:43.0    6:21/M
       4    Michael Magnan          Dayville  CT        42       22      32:36.0    6:31/M
       5    Brent Terry             Storrs Mansfield  C 44       26      33:01.0    6:36/M
       6    Bill Provost            Groton  MA          48       32      34:17.0    6:51/M
       7    Terrence Stansfield     Warwick  RI         44       35      34:31.0    6:54/M
       8    Rob Thomas              Charlton  MA        42       38      34:57.0    6:59/M
       9    Chas MacKenzie          Putnam  CT          41       39      35:07.0    7:01/M
      10    john heder              Hollis  NH          45       42      35:35.0    7:07/M
      11    Randy Kuhn              Pomfret Center  CT  45       49      35:55.0    7:11/M
      12    Joseph Harrop           Blackstone  MA      40       53      36:07.0    7:13/M
      13    Nick Bellerive          Charlton  MA        41       54      36:20.0    7:16/M
      14    Robert Peterson         Woodstock  CT       42       55      36:24.0    7:17/M
      15    Kevin Hagge             Pomfret Center  CT  45       58      36:38.0    7:20/M
      16    Dean Berardi            GRISWOLD  CT        45       59      36:39.0    7:20/M
      17    Doug Kingman            Charlton  MA        41       63      37:03.0    7:25/M
      18    Tony Brown              Canterbury  CT      44       67      37:09.0    7:26/M
      19    Tracy Fish              Canterbury  CT      42       71      37:34.0    7:31/M
      20    Kevin Reagan            Pomfret Center  CT  40       80      38:06.0    7:37/M
      21    Michael Lajoie          Woodstock  CT       41       86      38:28.0    7:42/M
      22    Frank Corden            Woodstock  CT       45       97      39:08.0    7:50/M
      23    Steve Faucher           Putnam  CT          43      101      39:24.0    7:53/M
      24    Paul Larson             Woodstock  CT       41      104      39:34.0    7:55/M
      25    Danny Goyette           North Grosvenordale 40      105      39:38.0    7:56/M
      26    Roger Morrissette       Dayville  CT        49      129      41:18.0    8:16/M
      27    Carl Moran              Brooklyn  CT        41      134      41:43.0    8:21/M
      28    Steve Davis             Barrington  RI      44      135      41:47.0    8:21/M
      29    Francis Conroy          Brooklyn  CT        41      151      43:13.0    8:39/M
      30    Brian Edwardsen         Shrewsbury  MA      40      152      43:18.0    8:40/M
      31    David Murphy            Woodstock  CT       47      157      43:31.0    8:42/M
      32    David Honeychurch       Woodstock  CT       43      169      44:26.0    8:53/M
      33    Lewis Hewey             Dudley  MA          47      182      45:36.0    9:07/M
      34    Ricky Hayes             Putnam  CT          43      197      46:50.0    9:22/M
      35    Robert McCarthy         Storrs Mansfield  C 49      207      48:52.0    9:46/M
      36    Chris Walsh             Danielson  CT       49      220      50:36.0   10:07/M
      37    sean reagan             Shoreham  NY        41      234      52:08.0   10:26/M
      38    Gene Michael Deary      Brooklyn  CT        43      250      57:02.0   11:24/M



Men 50 to 59


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Edward Verschoor        Marlborough  MA     54       16      31:23.0    6:17/M
       2    Martin Fey              Putnam  CT          52       18      31:34.0    6:19/M
       3    Don Hodges              Putnam  CT          50       27      33:25.0    6:41/M
       4    Mike Darigan            Coventry  RI        54       30      33:39.0    6:44/M
       5    Jim Ferns               Cranston  RI        50       47      35:47.0    7:09/M
       6    Charlie Hudson                              52       57      36:35.0    7:19/M
       7    John Folsom             Pomfret Center  CT  54       60      36:51.0    7:22/M
       8    Robert Davis            Naugatuck  CT       55       61      36:57.0    7:23/M
       9    Brad Seaward            Pomfret  CT         53       64      37:05.0    7:25/M
      10    Chris Stockdale         Putnam  CT          51       74      37:53.0    7:35/M
      11    Jim Raymond             Enfield  CT         58       85      38:26.0    7:41/M
      12    Paul Rabenold           Avon  CT            54      100      39:20.0    7:52/M
      13    Brian Andstrom          Plainfield  CT      50      106      39:46.0    7:57/M
      14    Steve Lewis             Thompson  CT        50      110      39:59.0    8:00/M
      15    David Divine            Brooklyn  CT        51      122      40:56.0    8:11/M
      16    Scott Stevenson         Lowell  MA          52      126      41:04.0    8:13/M
      17    Way Hedding             Niantic  CT         56      128      41:08.0    8:14/M
      18    Steve Curry             Ashford  CT         52      138      42:11.0    8:26/M
      19    Paul Pare               North Smithfield  R 58      156      43:24.0    8:41/M
      20    John Day Jr             Woodstock Valley  C 56      161      43:41.0    8:44/M
      21    Richard Zbrozek         BERLIN  CT          59      165      44:00.0    8:48/M
      22    John Senecal            Putnam  CT          51      166      44:03.0    8:49/M
      23    Dennis Mahoney          Willimantic  CT     52      177      45:13.0    9:03/M
      24    George Brown            East Woodstock  CT  57      188      46:01.0    9:12/M
      25    Mark Lineweber          Plainfield  CT      50      206      48:51.0    9:46/M
      26    Scott Tetreault         Dayville  CT        51      230      50:58.0   10:12/M
      27    Russell Waters          brooklyn  CT        54      240      53:25.0   10:41/M
      28    Bob Tetreault           Brooklyn  CT        53      245      55:37.0   11:07/M



Men 60 and over


    Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    John Samsel             New York  NY        62       25      32:53.0    6:35/M
       2    Harry Carter            Blackstone  MA      69       52      36:01.0    7:12/M
       3    Charlie Yescott         Unionville  CT      61       65      37:06.0    7:25/M
       4    Stephen Cook            Danielson  CT       60       93      39:01.0    7:48/M
       5    Art French              Shrewsbury  MA      64      116      40:25.0    8:05/M
       6    Ronald Gale             Norwich  CT         70      121      40:51.0    8:10/M
       7    Bob Davidson            Canton  CT          77      149      43:05.0    8:37/M
       8    Ron Senosk              Sutton  MA          61      162      43:55.0    8:47/M
       9    Ronald Albee, Sr.       Danielson  CT       62      195      46:47.0    9:21/M
      10    Roger Franklin          Putnam  CT          68      205      48:50.0    9:46/M
      11    Robert Whipple          Grosvenor Dale  CT  64      247      56:50.0   11:22/M
      12    Robert Reuter           Charlestown  RI     62      254    1:28:01.0   17:36/M

------------------------------------------------------------------------

Team Summary Report

August 12, 2006
------------------------------------------------------------------------
Results By SNERRO, LLC 
------------------------------------------------------------------------






race directors shop for premium running gear my profile


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News