Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

USATF Connecticut T&F Championships

Yale U, New Haven, MA, March 28, 2005

Full results

USATF New England

office@usatfne.org

Results courtesy of the USATF New England


For more race information, see USATF Connecticut.

  
Licensed to Gateway Track Club                  Hy-Tek's Meet Manager 3/23/2005
                2005 USATF-CT INDOOR TRACK & FIELD - 3/20/2005                 
                  Coxe Cage - Yale University - New Haven, CT                  
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Calle, Katherine          88 DanburyATC                8.51  
  2 Guyton, Brianne           89 DanburyATC                8.78  
  3 Abba-Peterson, Andrea     84 DanburyATC                9.22  
 
Women 60 Meter Dash masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Best, Dawn                   Usatf-Metro              X9.18  
 -- von Maltzahn, Hillen      49 Usatf - AD               X9.29  
 
Women 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Calle, Katherine          88 DanburyATC               28.01   1   10  
  2 Kline, Louranne           88 DanburyATC               28.56   1    8  
  3 Ports, Sarah              89 Usatf - CT               29.47   1    6  
  4 Hufnagel, Elizabeth       88 DanburyATC               30.92   2    4  
 -- Reifer, Jessica           74 Usatf-Metro             X27.74   1 
 -- von Maltzahn, Hillen      49 Usatf - AD              X30.89   2 
 
Event 14  Women 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bouhaddada, Nora          88 GatewayTC              1:05.76    10  
 -- Reifer, Jessica           74 Usatf-Metro           X1:02.23  
Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ports, Sarah              89 Usatf - CT             2:37.88    10  
  2 Pratt, Katie              88 Litchfield Track       2:38.32     8  
  3 Gunneson, Pamela             Athletes Foot Hi       3:19.66     6  
 -- Rizzo, Charlotte             Usatf-Metro           X2:34.58  
 -- Menz, Susan                  Usatf-Metro           X2:39.11  
 
Women 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ports, Sarah              89 Usatf - CT             5:19.34    10  
  2 Sass, Emmy                90 Litchfield Track       6:09.76     8  
  3 Steele, Kara              90 CT Racewalkers         6:37.01     6  
 -- Rizzo, Charlotte             Usatf-Metro           X5:06.10  
 
Women 1000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steele, Kara              90 CT Racewalkers         9:26.70    10  
  2 Daniel, Maryanne             CT Racewalkers         9:26.95     8  
  3 Stuart, Diane             35 HartfordTC            13:38.59     6  
 
Women 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DeLosAngeles, Paula       87 GatewayTC                10.53    10  
  2 Gunneson, Pamela             Athletes Foot Hi         10.56     8  
 
Women 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Danbury AreaTrack Club  'A'                         1:54.77    10  
 
Women High Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bennett, Sarah            87 Mjolnir                4-08.00      1.42m   10  
  2 Gunneson, Pamela             Athletes Foot Hi       4-00.00      1.21m    8  
 -- DeLosAngeles, Paula       87 GatewayTC                   NH            
 
Event 25  Women Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hufnagel, Elizabeth       88 DanburyATC               2.44m    8-00.00   10  
  2 Antoine, Chagmon          82 DanburyATC               2.14m    7-00.25    8  
 -- von Maltzahn, Hillen      49 Usatf - AD              X2.81m    9-02.50 
Women Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kline, Louranne           88 DanburyATC               4.81m   15-09.50   10  
  2 Gunneson, Pamela             Athletes Foot Hi         4.01m   13-02.00    8  
  3 DeLosAngeles, Paula       87 GatewayTC                3.99m   13-01.25    6  
  4 Guyton, Brianne           89 DanburyATC               3.76m   12-04.00    4  
 -- von Maltzahn, Hillen      49 Usatf - AD              X4.44m   14-07.00 
 
Women Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bennett, Sarah            87 Mjolnir                  9.86m   32-04.25   10  
  2 Pratt, Katie              88 Litchfield Track         8.10m   26-07.00    8  
 
Women Shot Put  masters  3k
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Chrulnick, Anne           34 Usatf-Metro             X6.72m   22-00.75 
 -- Katz, Roslyn                 Usatf-Metro             X6.75m   22-01.75 
 
Women Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gunneson, Pamela             Athletes Foot Hi         7.34m   24-01.00   10  
  2 Latham, Cindy                Usatf - CT               7.24m   23-09.00    8  
 
Women Weight Throw master 12lb
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Chrulnick, Anne           34 Usatf-Metro             X7.00m   22-11.75 
 -- Katz, Roslyn                 Usatf-Metro             X9.61m   31-06.50 
 
Women Weight Throw 20lb
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Krodel, Jennifer          87 Mjolnir                 14.11m   46-03.50   10  
  2 Scofield, Jessica         82 Usatf - CT              13.22m   43-04.50    8  
  3 Latham, Cindy                Usatf - CT               9.08m   29-09.50    6  
 
Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Shreeves, Andre           78 Usatf - CT                7.17q  2 
  2 Ritchens, Kyran           85 Usatf - CT                7.49q  3 
  3 Cohen, Phil               88 DanburyATC                7.76q  3 
  4 Lucas, Mike               69 Usatf - CT                7.91q  2 
  5 Posey, Johnny                Usatf - CT                7.92q  3 
  6 Groth, John               88 Usatf - CT                7.95q  3 
  7 Novak, John               48 CT Racewalkers            8.63q  1 
  8 Pusey, Corey              79 ConnQuestTrack C          8.72q  2 
  9 Durette, Aaron            86 ConnQuestTrack C          8.74q  3 
 10 Nichols, Julian           47 HartfordTC               10.31q  3 
 11 Wellins, Neal             43 MoheganStr               11.34q  3 
 -- Higley, Chad              87 Usatf-Metro              X7.30   1 
 -- Massey, Daquan            85 Usatf-Metro              X7.43   2 
 -- Smith, Walt               85 Usatf-Metro              X7.53   2 
 -- Lytle, Roland             86 Unatt - NJ               X7.57   1 
 -- Davy, Roland              64 Usatf-Metro              X8.24   3 
 -- Taft, Tucker              53 Usatf - NewEng           X8.47   2 
 -- Mannon, Bruce             64 Usatf - MisAtlan         X8.64   1 
 -- Libow, Larry              49 Usatf - NewEng           X9.04   1 
 -- Talbott, Tom              32 Usatf-Metro             X10.61   1 
 
Men 60 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Shreeves, Andre           78 Usatf - CT                7.07   1   10  
  2 Ritchens, Kyran           85 Usatf - CT                7.42   1    8  
  3 Ransom, Darren               Usatf - CT                7.66   3    6  
  4 Cohen, Phil               88 DanburyATC                7.81   1    4  
  5 Posey, Johnny                Usatf - CT                8.07   2    2  
  6 Novak, John               48 CT Racewalkers            8.59   2    1  
  7 Nichols, Julian           47 HartfordTC                9.01   3 
 -- Higley, Chad              87 Usatf-Metro              X7.22   1 
 -- Massey, Daquan            85 Usatf-Metro              X7.29   1 
 -- Smith, Walt               85 Usatf-Metro              X7.56   1 
 -- Lytle, Roland             86 Unatt - NJ               X7.62   1 
 -- Davy, Roland              64 Usatf-Metro              X8.09   2 
 -- Taft, Tucker              53 Usatf - NewEng           X8.50   2 
 -- Mannon, Bruce             64 Usatf - MisAtlan         X8.60   2 
 -- Talbott, Tom              32 Usatf-Metro             X10.62   3 
Men 60 Meter Dash masters
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Posey, Johnny                Usatf - CT                8.07  
  2 Novak, John               48 CT Racewalkers            8.59  
  3 Nichols, Julian           47 HartfordTC               10.16  
 -- Davy, Roland              64 Usatf-Metro              X8.09  
 -- Taft, Tucker              53 Usatf - NewEng           X8.50  
 -- Mannon, Bruce             64 Usatf - MisAtlan         X8.60  
 -- Libow, Larry              49 Usatf - NewEng           X9.01  
 -- Talbott, Tom              32 Usatf-Metro             X10.62  
Men 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Soboleski, Stuart         84 ConnQuestTrack C         23.38   1   10  
  2 Kykes, Jabari             85 Usatf - CT               23.40   1    8  
  3 Ritchens, Kyran           85 Usatf - CT               23.72   1    6  
  4 Ransom, Darren               Usatf - CT               25.72   2    4  
  5 Burrows, Brian               HartfordTC               27.33   2    2  
  6 Novak, John               48 CT Racewalkers           29.45   3    1  
  7 Stebinger, Peter          54 CT Racewalkers           29.95   4 
  8 Carta, Tris               54 SilkCItyStr              30.75   4 
  9 Nichols, Julian           47 HartfordTC               35.67   4 
 10 Whitney, George           18 Usatf - CT               42.66   5 
 -- Smith, Walt               85 Usatf-Metro             X23.36   1 
 -- Lytle, Roland             86 Unatt - NJ              X24.55   2 
 -- Graff, Warren             45 Usatf - NewEng          X27.49   2 
 -- Taft, Tucker              53 Usatf - NewEng          X27.62   3 
 -- Currie, Roy               55 Usatf - NewEng          X27.90   3 
 -- Mitchell, Nick               Usatf-Metro             X29.27   3 
 -- Libow, Larry              49 Usatf - NewEng          X30.82   4 
 -- Talbott, Tom              32 Usatf-Metro             X36.78   5 
 
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Soboleski, Stuart         84 ConnQuestTrack C         50.83   1   10  
  2 Kosakowski, Donald        86 DanburyATC               54.22   1    8  
  3 Burrows, Brian               HartfordTC             1:00.80   2    6  
  4 Wadecki, Jeffrey          83 MoheganStr             1:02.73   2    4  
 -- Massey, Daquan            85 Usatf-Metro             X50.84   1 
 -- Ross, Jayme               86 Usatf-Metro             X55.93   1 
 
Men 400 Meter Dash masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Weatherhead, Jeff         51 HartfordTC             1:04.56  
  2 Novak, John               48 CT Racewalkers         1:07.74  
  3 Stebinger, Peter          54 CT Racewalkers         1:07.95  
 -- Currie, Roy               55 Usatf - NewEng        X1:00.09  
 -- Graff, Warren             45 Usatf - NewEng        X1:02.97  
 -- Taft, Tucker              53 Usatf - NewEng        X1:03.36  
 -- Rush, Christopher         36 Usatf - AD            X1:10.43  
 -- Talbott, Tom              32 Usatf-Metro           X1:30.71  
 
Men 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hudimatch, Alex           82 ConnQuestTrack C       2:10.50   1   10  
  2 Schlem, Andrew            88 New Fairfield Tr       2:13.49   1    8  
  3 Daniels, Christopher      87 Usatf - CT             2:13.72   1    6  
  4 Shail, Michael            85 ConnQuestTrack C       2:14.24   1    4  
  5 Wadecki, Jeffrey          83 MoheganStr             2:18.20   1    2  
  6 Kian, Hamed               81 ConnQuestTrack C       2:24.91   1    1  
  7 Olsen, Joshua             90 Usatf - CT             2:29.87   1 
  8 Bucchieri, Steven         87 Usatf - CT             2:31.29   1 
  9 Klauber, Richard          89 Usatf - CT             2:37.37   2 
 10 Bucchiere, Vincent        90 Usatf - CT             2:38.61   2 
 11 Carta, Tris               54 SilkCItyStr            2:46.27   2 
 -- Daley, Jermaine           84 Usatf-Metro           X1:59.78   1 
 -- Mitchell, Nick               Usatf-Metro           X2:23.17   1 
 
Men 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hudimatch, Alex           82 ConnQuestTrack C       4:10.54    10  
  2 Kurjaka, Kristopher       80 DanburyATC             4:13.64     8  
  3 Peterson, Eric            78 DanburyATC             4:19.88     6  
  4 Daniels, Christopher      87 Usatf - CT             4:24.41     4  
  5 Wadecki, Jeffrey          83 MoheganStr             4:29.52     2  
  6 Sass, Spencer             89 Litchfield Track       4:35.90     1  
 
Men 1500 Meter Run masters
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Weatherhead, Jeff         51 HartfordTC             5:04.25  
  2 Carta, Tris               54 SilkCItyStr            5:12.95  
  3 Nichols, Julian           47 HartfordTC             5:39.41  
  4 Steele, Joseph            53 CT Racewalkers         6:49.69  
  5 Wellins, Neal             43 MoheganStr             7:07.02  
  6 Whitney, George           18 Usatf - CT             9:04.18  
 -- Rush, Christopher         36 Usatf - AD            X5:44.89  
 
Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore, Steven             77 Usatf - CT             8:57.31    10  
  2 Lindamood, Bryce          71 Usatf - CT             9:00.35     8  
  3 Hudimatch, Alex           82 ConnQuestTrack C       9:03.69     6  
  4 Dennen, Pat               80 Usatf - CT             9:07.01     4  
  5 Laine, Jason              79 Usatf - CT             9:13.59     2  
  6 MacWilliams, Bryan        85 Usatf - CT             9:31.16     1  
  7 Wadecki, Jeffrey          83 MoheganStr             9:49.16  
  8 Schlem, Andrew            88 New Fairfield Tr       9:54.51  
  9 Shail, Michael            85 ConnQuestTrack C      10:07.38  
 10 Olsen, Joshua             90 Usatf - CT            10:22.47  
 11 Klauber, Richard          89 Usatf - CT            10:27.66  
 12 Wininger, Mike            81 ConnQuestTrack C      10:32.24  
 13 Olsen, Tim                88 Usatf - CT            10:46.93  
 14 MacDougall, Alan          65 Athletes Foot Hi      10:47.65  
 -- Paterno, Jeff             74 Usatf - NewEng        X8:42.68  
 -- Wolfinger, Justin         78 Usatf-Metro           X9:33.97  
 
Men 1000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cable, Andy               65 CT Racewalkers         9:50.63    10  
  2 Davis, Gus                37 CT Racewalkers        12:32.60     8  
 
Men 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wininger, Mike            81 ConnQuestTrack C         13.36    10  
  2 Matte, Ryan               84 ConnQuestTrack C         13.61     8  
  3 Kian, Hamed               81 ConnQuestTrack C         13.83     6  
 -- Ross, Jayme               86 Usatf-Metro              X8.68  
 
Men 60 Meter Hurdles masters
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kortmann, Bob             52 CoventryTC               10.69  
 
Men 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 CT Racewalkers  'A'                                 2:32.06    10  
 -- ConnQuestTrack Club  'A'                                 DQ  
 
Men High Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ransor, Mike              87 Usatf - CT             5-08.00      1.72m   10  
  2 Ransom, Darren               Usatf - CT             5-06.00      1.67m    8  
  3 Burrows, Brian               HartfordTC             5-04.00      1.62m    6  
  4 Kortmann, Bob             52 CoventryTC             4-08.00      1.42m    4  
 -- Manning, Marc             88 Usatf-Metro                XNH            
 -- Higley, Chad              87 Usatf-Metro                XNH            
 -- Mannon, Bruce             64 Usatf - MisAtlan           XNH            
 -- Matte, Brent              85 ConnQuestTrack C            NH            
 -- Arango, Sean              87 Usatf-Metro           X5-08.00      1.72m 
 -- Ross, Jayme               86 Usatf-Metro           X6-04.00      1.93m 
 
Men Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fitzsimons, Ryan          82 Usatf - CT            12-06.00      3.81m   10  
  2 Groth, John               88 Usatf - CT            11-00.00      3.35m    8  
 -- Cohen, Phil               88 DanburyATC                  NH            
 -- VerSteeg, Russ            57 Usatf - NewEng       X11-00.00      3.35m 
 
Men Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kosakowski, Donald        86 DanburyATC               6.09m   19-11.75   10  
  2 Parkosewich, Gary         85 ConnQuestTrack C         5.35m   17-06.75    8  
  3 Kortmann, Bob             52 CoventryTC               4.64m   15-02.75    6  
  4 Pusey, Corey              79 ConnQuestTrack C         4.59m   15-00.75    4  
  5 Matte, Brent              85 ConnQuestTrack C         4.46m   14-07.75    2  
 -- Mannon, Bruce             64 Usatf - MisAtlan        X4.54m   14-10.75 
 -- Arango, Sean              87 Usatf-Metro             X5.59m   18-04.25 
 -- Lytle, Roland             86 Unatt - NJ              X5.81m   19-00.75 
 
Men Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hartley, Brian            80 ConnQuestTrack C        11.05m   36-03.00   10  
 -- Davy, Roland              64 Usatf-Metro              XFOUL            
 -- Kortmann, Bob             52 CoventryTC                FOUL            
 -- Mannon, Bruce             64 Usatf - MisAtlan         XFOUL            
 -- Arango, Sean              87 Usatf-Metro            X12.13m   39-09.75 
 
Men Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pusey, Corey              79 ConnQuestTrack C        15.36m   50-04.75   10  
  2 Hartley, Brian            80 ConnQuestTrack C        13.95m   45-09.25    8  
  3 Matte, Ryan               84 ConnQuestTrack C        12.55m   41-02.25    6  
  4 Matte, Brent              85 ConnQuestTrack C        11.65m   38-02.75    4  
  5 Frinton, Kieran           87 DanburyATC              11.36m   37-03.25    2  
  6 Reichard, T. Carfl        52 Mjolnir                 10.33m   33-10.75    1  
  7 Root, Ed                  45 MoheganStr               9.36m   30-08.50 
  8 Koumlelis, Peter          79 ConnQuestTrack C         9.18m   30-01.50 
  9 Durette, Aaron            86 ConnQuestTrack C         8.26m   27-01.25 
 10 Soboleski, Stuart         84 ConnQuestTrack C         7.00m   22-11.75 
 -- Mitchell, Nick               Usatf-Metro            X11.14m   36-06.75 
 
Men Shot Put master 6k
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Burnes, Tim               53 Usatf - CT              10.20m   33-05.75 
 
Men Shot Put  masters
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hogan, Mark               53 CT Racewalkers          10.21m   33-06.00 
  2 Kolodziej, Tim            50 DanburyATC               8.12m   26-07.75 
 -- Mitchell, Nick               Usatf-Metro            X11.14m   36-06.75 
 
Men Shot Put master 4k
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Whitney, George           18 Usatf - CT               4.88m   16-00.25 
 
Men Weight Throw 35lb
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pusey, Corey              79 ConnQuestTrack C        17.24m   56-06.75   10  
  2 Hartley, Brian            80 ConnQuestTrack C        14.55m   47-09.00    8  
  3 Reichard, T. Carfl        52 Mjolnir                 12.83m   42-01.25    6  
  4 Wallace, Dan                 Usatf - CT              11.47m   37-07.75    4  
  5 Matte, Ryan               84 ConnQuestTrack C        11.35m   37-03.00    2  
  6 Frinton, Kieran           87 DanburyATC              10.73m   35-02.50    1  
  7 Kolodziej, Tim            50 DanburyATC               9.74m   31-11.50 
  8 Kortmann, Bob             52 CoventryTC               8.88m   29-01.75 
  9 Root, Ed                  45 MoheganStr               8.11m   26-07.25 
 
Men Weight Throw master 25lb
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Reichard, T. Carfl        52 Mjolnir                 16.25m   53-03.75 
  2 Kolodziej, Timothy        54 DanburyATC              15.12m   49-07.25 
  3 Frinton, Kieran           87 DanburyATC              12.22m   40-01.25 
 
                    Women - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Danbury AreaTrack Club      64        2) Unatt - CT                 48   
    3) Athletes Foot HiTek         40        4) MJolnir                    30   
    5) Gateway Track Club of Ct    26        6) Litchfield Track Club      24   
    6) CT Racewalkers              24        8) Hartford Track Club         6   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) ConnQuestTrack Club        147        2) Unatt - CT                119   
    3) Danbury AreaTrack Club      39        4) CT Racewalkers             30   
    5) Hartford Track Club         14        6) Coventry Track Club        10   
    7) New Fairfield Track Club     8        7) Mohegan Striders            8   
    9) MJolnir                      7       10) Litchfield Track Club       1   




race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News