Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

S.W.C.L. East Division Meets

Norhtbridge, MA, January 5, 2005

[Team Scores ]

Individual Results

Licensed to Southern Worcester County League - Organization License
                                                          Hy-Tek's Meet Manager
                 Southern Worcester County League Indoor Track                 
                              East Division Meets                              
                            Northbridge High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   114 Jessica Fellbaum    SO Grafton                   6.60   1 
  2   643 Sarah Rafferty      FR Uxbridge                  6.70   1 
  3   340 Hayley Stefan       JR Oxford                    6.80   4 
  4   621 Emily Berard        JR Uxbridge                  6.90   2 
  5   245 Julie Murray        SO Millbury                  7.00   5 
  5   136 Meaghan Vogel       SR Grafton                   7.00   2 
  5   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                    7.00   4 
  5   709 Danielle Salmonsen  ?? Uxbridge                  7.00   3 
  6   244 Allison Monteith    SO Millbury                 J7.00   4 
 10   283 Kristen Gosselin    SR Northbridge               7.10   1 
 10   625 Ashley DePasquale   SR Uxbridge                  7.10   2 
 12   125 Allie McDonald      SO Grafton                   7.20   1 
 13   117 Kasie Floyd         SR Grafton                   7.30   3 
 14   223 Kim Boualauong      FR Millbury                  7.50   4 
 14   279 Kayla Barrows       FR Northbridge               7.50   3 
 14   247 Kimberly Rudge       8 Millbury                  7.50   5 
 17   285 Jackie Kosciak      SO Northbridge               8.00   3 
 
Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   621 Emily Berard        JR Uxbridge                 48.20   1 
  2   227 Stephanie Crain     SO Millbury                 48.70   4 
  3   283 Kristen Gosselin    SR Northbridge              49.20   1 
  4   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                   49.90   4 
  5   643 Sarah Rafferty      FR Uxbridge                 50.40   2 
  6   110 Sarah Casey         SO Grafton                  50.80   1 
  7   245 Julie Murray        SO Millbury                 51.30   5 
  8   119 Giovanna Harshaw    SO Grafton                  51.60   3 
  9   340 Hayley Stefan       JR Oxford                   53.00   4 
 10   105 Kristen Banks       SR Grafton                  53.40   2 
 11   322 Allison Barre       FR Oxford                   53.60   5 
 12   287 Lindsey Mutell      SO Northbridge              53.70   2 
 13   104 Nicole Arsenault    SO Grafton                  54.10   2 
 14   639 Samantha Matte      FR Uxbridge                 54.90   3 
 15   279 Kayla Barrows       FR Northbridge              55.30   3 
 16   649 Jasmine Velez       FR Uxbridge                 56.00   3 
 17   223 Kim Boualauong      FR Millbury                 56.60   4 
 18   280 Autumn Chauvin      SO Northbridge            1:06.60   1 
 
Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   628 Jessica Eidinger    SO Uxbridge               6:03.10  
  2   289 Aimee Russo         SO Northbridge            6:09.50  
  2   224 JennaKay Boucher    SO Millbury               6:09.50  
  4   131 Sam Sheehan         SO Grafton                6:12.80  
  5   222 Kayla Berube        SO Millbury               6:39.20  
  6   633 Monica Joseph       SR Uxbridge               6:52.90  
  7   631 Farrah Griffin      FR Uxbridge               6:56.90  
  8   332 Alexa Marcigliano   SR Oxford                 6:57.50  
  9   239 Katie L'Esperance    8 Millbury               7:05.40  
 10   645 Caleigh Ross        FR Uxbridge               7:17.30  
 11   107 Christina Barton    JR Grafton                7:32.90  
 12   133 Olivia Swanson      JR Grafton                7:40.70  
 13   241 Madeleine McFaul     8 Millbury               7:50.20  
 14   226 Tiffany Cammuso      7 Millbury               8:05.90  
 15   135 Ashley Valanzola    JR Grafton                8:13.00  
 
Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   636 Alison L'Heureux    SR Uxbridge              13:56.20  
  2   121 Madeline Haynes     JR Grafton               13:58.40  
  3   638 Kaila Marsden       FR Uxbridge              14:05.00  
  4   111 Shaina Dadah        JR Grafton               14:11.30  
  5   250 Rachel Wall         FR Millbury              14:13.50  
  6   248 Alicia Setaro        8 Millbury              14:18.00  
  7   620 Ashli Alberta       SO Uxbridge              14:27.20  
  8   637 Abby LaFrance       SO Uxbridge              14:41.00  
  9   641 Stephanie Pemberto  SR Uxbridge              14:56.10  
 10   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge           16:57.70  
 11   249 Nicole Wall          7 Millbury              17:09.80  
 12   228 Allison Crane       SO Millbury              17:18.60  
 
Girls 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   342 Paige Turcotte      JR Oxford                 1:53.50  
  2   222 Kayla Berube        SO Millbury               1:53.70  
  3   329 Kelly Hansen        SR Oxford                 1:57.30  
  4   343 Stephanie Urella    SO Oxford                 1:57.60  
  5   636 Alison L'Heureux    SR Uxbridge               2:05.80  
  6   134 Alex Tauras         SO Grafton                2:06.30  
  7   115 Jaime Fitzpatrick   SO Grafton                2:07.70  
  8   113 Jordan Feldstein    JR Grafton                2:08.20  
  9   648 Tara Travaline      SO Uxbridge               2:08.80  
 10   242 Christina Merulla   SO Millbury               2:12.30  
 11   623 Jennifer Brook      FR Uxbridge               2:12.70  
 12   336 Jessie Roche        FR Oxford                 2:13.20  
 13   132 Nicole Swanson      JR Grafton                2:14.20  
 14   335 Kelsey Rioux        FR Oxford                 2:14.60  
 15   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge            2:16.00  
 16   122 Samantha Hendrix    FR Grafton                2:17.00  
 17   250 Rachel Wall         FR Millbury               2:18.90  
 18   220 Brittany Balkus      7 Millbury               2:20.00  
 19   635 Avery Kogut         SO Uxbridge               2:21.70  
 20   128 Carolyn Reardon     SO Grafton                2:23.70  
 21   238 Brittany Knowlton    7 Millbury               2:25.00  
 22   341 Jennifer Thompson   JR Oxford                 2:30.90  
 --   243 Amy Mietkiewicz      7 Millbury                    DQ  
 
Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   224 JennaKay Boucher    SO Millbury               3:33.90  
  2   628 Jessica Eidinger    SO Uxbridge               3:42.10  
  3   131 Sam Sheehan         SO Grafton                3:44.10  
  4   647 Shelby Taylor       SO Uxbridge               3:50.80  
  5   632 Ashley Joseph       FR Uxbridge               3:52.00  
  6   337 Cori Schollard      JR Oxford                 3:53.60  
  7   111 Shaina Dadah        JR Grafton                3:54.40  
  8   248 Alicia Setaro        8 Millbury               4:00.40  
  9   322 Allison Barre       FR Oxford                 4:07.10  
 10   225 Rachel Buffone       8 Millbury               4:08.00  
 11   107 Christina Barton    JR Grafton                4:12.90  
 12   112 Jacqui Deloric      JR Grafton                4:16.60  
 13   231 Esme de Mello        7 Millbury               4:43.00  
 14   233 Ashley Gasco         7 Millbury               5:02.50  
 15   333 Bethany Morrill     JR Oxford                 5:22.80  
 
Girls 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   227 Stephanie Crain     SO Millbury                  8.40   4 
  2   640 Jenna McLoughlin    SR Uxbridge                  8.50   1 
  3   129 Jillian Robar       JR Grafton                   8.80   1 
  4   242 Christina Merulla   SO Millbury                  8.90   4 
  5   332 Alexa Marcigliano   SR Oxford                   J8.90   4 
  6   326 Emily Caffelle      SO Oxford                    9.10   4 
  7   634 Jennifer Kessler    SO Uxbridge                  9.20   1 
  8   109 Chelsea Carey       JR Grafton                   9.30   1 
  9   624 Justine Burgess     SR Uxbridge                  9.50   2 
 10   105 Kristen Banks       SR Grafton                   9.70   2 
 11   627 Jaimee Doucette     SO Uxbridge                  9.90   3 
 12   116 Lauren Browne       FR Grafton                  10.00   3 
 13   324 Melinda Robbins     SO Oxford                   10.60   2 
 14   338 Meghan Sharkey      SO Oxford                   13.60   2 
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Oxford H.S.                                         2:07.70  
  2 Grafton High School                                 2:09.60  
  3 Uxbridge H.S.                                       2:09.90  
  4 Millbury H.S.                                       2:15.40  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   342 Paige Turcotte      JR Oxford                 4-10.00  
  2   623 Jennifer Brook      FR Uxbridge               4-06.00  
  3   628 Jessica Eidinger    SO Uxbridge              J4-06.00  
  4   227 Stephanie Crain     SO Millbury               4-04.00  
  4   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge            4-04.00  
  4   110 Sarah Casey         SO Grafton                4-04.00  
  7   109 Chelsea Carey       JR Grafton               J4-04.00  
  8   242 Christina Merulla   SO Millbury               4-02.00  
  8   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                 4-02.00  
 10   245 Julie Murray        SO Millbury              J4-02.00  
 10   332 Alexa Marcigliano   SR Oxford                J4-02.00  
 10   116 Lauren Browne       FR Grafton               J4-02.00  
 10   289 Aimee Russo         SO Northbridge           J4-02.00  
 14   632 Ashley Joseph       FR Uxbridge               4-00.00  
 15   285 Jackie Kosciak      SO Northbridge            3-10.00  
 15   336 Jessie Roche        FR Oxford                 3-10.00  
 17   648 Tara Travaline      SO Uxbridge              J3-10.00  
 17   134 Alex Tauras         SO Grafton               J3-10.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   232 Deanna Flaherty     SO Millbury              24-06.50  
  2   625 Ashley DePasquale   SR Uxbridge              24-04.00  
  3   642 Kayla Perro         SR Uxbridge              24-03.25  
  4   112 Jacqui Deloric      JR Grafton               24-02.50  
  5   325 Alexandria Brunnet  JR Oxford                23-10.75  
  6   135 Ashley Valanzola    JR Grafton               23-03.50  
  7   709 Danielle Salmonsen  ?? Uxbridge              23-00.50  
  8   327 Maggie Dawidczyk    JR Oxford                22-08.50  
  9   245 Julie Murray        SO Millbury              22-07.50  
 10   629 Faith Folmsbee      SR Uxbridge              21-10.00  
 11   104 Nicole Arsenault    SO Grafton               20-06.00  
 12   234 Katie Gaucher       FR Millbury              20-03.00  
 13   243 Amy Mietkiewicz      7 Millbury              19-11.50  
 14   289 Aimee Russo         SO Northbridge           19-09.50  
 15   329 Kelly Hansen        SR Oxford                19-05.00  
 16   278 Samantha Andrikovi  SO Northbridge           19-01.50  
 17   287 Lindsey Mutell      SO Northbridge           15-11.00  
 
Boys 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   351 Doug Caves          SR Oxford                    5.70   4 
  2   321 Matt Wilson         SR Northbridge               5.80   1 
  3   347 Chad Binette        JR Oxford                    5.90   4 
  4   308 Josh Harris         SR Northbridge               6.00   2 
  4   665 Rich Kerr           SR Uxbridge                  6.00   1 
  6   276 Jason Tarantino     SO Millbury                  6.10   4 
  6   674 Dan Martinelli      JR Uxbridge                  6.10   2 
  6   152 Jamie O'Brien       JR Grafton                   6.10   1 
  6   373 Ron White           JR Oxford                    6.10   5 
  7   147 Graham Leto         SO Grafton                  J6.10   2 
  7   265 Kevin Leblanc       SR Millbury                 J6.10   4 
 12   300 Tim Cairney         SR Northbridge               6.20   3 
 13   664 Tom Jacques         SO Uxbridge                  6.40   1 
 14   313 Mason Ovian         SR Northbridge               6.50   2 
 14   667 Keith Koerten       SO Uxbridge                  6.50   3 
 16   258 Kelvin Church        8 Millbury                  6.80   5 
 17   262 Richard Fenelly     FR Millbury                  7.00   5 
 
Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   351 Doug Caves          SR Oxford                   38.50   4 
  2   347 Chad Binette        JR Oxford                   39.70   4 
  3   321 Matt Wilson         SR Northbridge              41.20   2 
  3   659 Alex Goudas         SR Uxbridge                 41.20   1 
  5   318 Tom Teverpaugh      SR Northbridge              41.50   1 
  6   155 Ben Wheat           JR Grafton                  41.80   1 
  7   657 Adam Deveau         JR Uxbridge                 42.60   2 
  8   320 Ricardo Valdivia    SR Northbridge              43.30   2 
  9   652 Eric Bradshaw       SO Uxbridge                 43.40   2 
 10   296 Evan Berube         FR Northbridge              44.70   3 
 11   271 David Nyce          SO Millbury                 45.70   4 
 12   358 Aaron Mailhot       SO Oxford                   46.40   3 
 13   350 Chris Burgos        SR Oxford                   47.40   3 
 14   259 Nate Church         SO Millbury                 54.00   4 
 
Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   679 Nick Schofield      SO Uxbridge               5:17.70  
  2   143 Alex Conrad         JR Grafton                5:18.60  
  3   359 Len Korch           JR Oxford                 5:20.80  
  4   260 Joseph Deschenes     8 Millbury               5:23.80  
  5   154 Rob Reinhardt       FR Grafton                5:25.60  
  6   650 Josh Audet          JR Uxbridge               5:26.00  
  7   295 Garry Aquino        JR Northbridge            5:32.90  
  8   365 Dan Paris           JR Oxford                 5:33.70  
  9   254 Paul Berube         SR Millbury               5:33.90  
 10   310 James Kiritsy       SR Northbridge            5:45.50  
 11   362 Jonathan Lessieur   SO Oxford                 5:52.00  
 12   263 Matthew Garnes      FR Millbury               7:23.40  
 13   269 Christopher Naff     8 Millbury               7:24.40  
 14   257 Daniel Chadwick     JR Millbury               7:39.90  
 15   661 Tim Graham          FR Uxbridge               7:41.20  
 
Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   148 Rob Lubenow         JR Grafton               11:17.10  
  2   650 Josh Audet          JR Uxbridge              11:28.00  
  3   680 Edward Stack        SR Uxbridge              11:34.90  
  4   660 Mike Graham         JR Uxbridge              11:53.60  
  5   310 James Kiritsy       SR Northbridge           12:01.30  
  6   354 Tyson Gosselin      SO Oxford                12:04.50  
  6   153 Bill Oparowski      JR Grafton               12:04.50  
  8   353 Sebastian Flores    SO Oxford                12:20.40  
  9   666 Ryan Kirk           FR Uxbridge              12:33.90  
 10   267 Timothy Mazeika      8 Millbury              12:35.00  
 11   272 Joseph Raymond       7 Millbury              12:42.50  
 12   681 Brian Strand        SO Uxbridge              12:53.10  
 13   368 Jason Sapunka       FR Oxford                13:24.60  
 14   268 Brendan McCarron     8 Millbury              13:58.90  
 
Boys 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   138 Tom Batcheller      SR Grafton                1:32.00  
  2   658 Alex Droby          FR Uxbridge               1:33.30  
  3   356 Dennis Halsdorff    SR Oxford                 1:40.30  
  4   253 Mike Berube         JR Millbury               1:40.60  
  5   141 Jim Cederberg       SO Grafton                1:43.10  
  6   153 Bill Oparowski      JR Grafton                1:46.00  
  7   137 Matt Atchue         JR Grafton                1:46.20  
  8   366 Nate Price          SR Oxford                 1:47.20  
  9   302 Matt Ciepielowski   SO Northbridge            1:47.90  
 10   357 Paul Hokanson       SR Oxford                 1:49.20  
 11   670 Joe Leach           SO Uxbridge               1:51.30  
 12   682 Will Troiano        SR Uxbridge               1:53.60  
 13   677 David Poirier       SO Uxbridge               2:02.20  
 14   364 James Mastro        JR Oxford                 2:02.60  
 15   258 Kelvin Church        8 Millbury               2:10.50  
 16   349 Marjunath Burdekar  SO Oxford                 2:12.50  
 17   654 Doug Combs          JR Uxbridge               2:13.10  
 18   255 Timothy Bickford     7 Millbury               2:30.40  
 19   656 Josh Wright         JR Uxbridge               2:32.50  
 
Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   143 Alex Conrad         JR Grafton                3:05.40  
  2   679 Nick Schofield      SO Uxbridge               3:05.70  
  3   148 Rob Lubenow         JR Grafton                3:09.30  
  4   657 Adam Deveau         JR Uxbridge               3:12.00  
  5   254 Paul Berube         SR Millbury               3:14.10  
  6   354 Tyson Gosselin      SO Oxford                 3:16.30  
  7   154 Rob Reinhardt       FR Grafton                3:16.90  
  8   353 Sebastian Flores    SO Oxford                 3:17.80  
  9   362 Jonathan Lessieur   SO Oxford                 3:27.10  
 10   660 Mike Graham         JR Uxbridge               3:28.90  
 11   256 Steven Bourgeois    SO Millbury               3:35.60  
 12   295 Garry Aquino        JR Northbridge            3:35.90  
 13   268 Brendan McCarron     8 Millbury               3:36.50  
 14   267 Timothy Mazeika      8 Millbury               3:37.40  
 15   368 Jason Sapunka       FR Oxford                 3:47.00  
 16   672 Stephen Loveless    SR Uxbridge               3:47.50  
 17   301 Mike Calabro        JR Northbridge            3:48.00  
 18   264 Peter Haigis        SO Millbury               3:48.40  
 19   312 Erik Newman         SO Northbridge            3:51.70  
 20   269 Christopher Naff     8 Millbury               4:28.30  
 
Boys 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   684 Bill Wheeler        SR Uxbridge                  7.40   1 
  2   298 Adam Butler         SR Northbridge               7.50   1 
  3   155 Ben Wheat           JR Grafton                   7.90   1 
  4   345 Derek Bennett       SR Oxford                    8.00   4 
  5   314 Aaron Phoebe        FR Northbridge               8.10   1 
  6   668 Tony Langone        SR Uxbridge                  8.30   3 
  6   266 Jordan Maddocks     SO Millbury                  8.30   4 
  8   675 Sean Patterson      SR Uxbridge                  8.40   2 
  9   296 Evan Berube         FR Northbridge               8.70   2 
 10   149 John Maquire        SO Grafton                   8.90   2 
 11   371 Dave Shoblom        SR Oxford                    9.00   4 
 11   358 Aaron Mailhot       SO Oxford                    9.00   5 
 13   305 David Gay           FR Northbridge               9.10   3 
 14   364 James Mastro        JR Oxford                    9.20   5 
 15   275 James Goyette       FR Millbury                  9.40   5 
 16   271 David Nyce          SO Millbury                  9.70   4 
 17   663 Marshall Hashey     FR Uxbridge                 10.00   2 
 18   259 Nate Church         SO Millbury                 10.10   5 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Uxbridge H.S.                                       1:47.40   2 
  2 Grafton High School                                 1:48.70   2 
  3 Northbridge H.S.                                    1:49.70   1 
  4 Millbury H.S.                                       1:58.40   1 
  5 Oxford H.S.                                         1:59.80   1 
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   263 Matthew Garnes      FR Millbury               6-00.00  
  2   266 Jordan Maddocks     SO Millbury               5-10.00  
  3   351 Doug Caves          SR Oxford                 5-08.00  
  4   254 Paul Berube         SR Millbury               5-02.00  
  5   653 Kris Collins        SR Uxbridge              J5-02.00  
  5   347 Chad Binette        JR Oxford                J5-02.00  
  7   308 Josh Harris         SR Northbridge           J5-02.00  
  8   298 Adam Butler         SR Northbridge            5-00.00  
  9   658 Alex Droby          FR Uxbridge              J5-00.00  
 10   276 Jason Tarantino     SO Millbury               4-10.00  
 10   149 John Maquire        SO Grafton                4-10.00  
 12   152 Jamie O'Brien       JR Grafton               J4-10.00  
 12   675 Sean Patterson      SR Uxbridge              J4-10.00  
 --   665 Rich Kerr           SR Uxbridge                    NH  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   145 Mike Lane           SR Grafton               44-11.75  
  2   673 Dan MacLeod         SR Uxbridge              44-08.25  
  3   369 Keith Scott         SR Oxford                40-04.25  
  4   320 Ricardo Valdivia    SR Northbridge           38-06.50  
  5   347 Chad Binette        JR Oxford                38-06.00  
  6   308 Josh Harris         SR Northbridge           36-06.50  
  7   138 Tom Batcheller      SR Grafton               34-11.50  
  8   676 Joe Pinheiro        JR Uxbridge              34-10.75  
  9   664 Tom Jacques         SO Uxbridge              34-09.25  
 10   152 Jamie O'Brien       JR Grafton               34-07.25  
 11   684 Bill Wheeler        SR Uxbridge              34-03.00  
 12   360 Matt Laforce        SR Oxford                33-09.00  
 13   304 Sean Dube           SR Northbridge           33-06.50  
 14   309 Josh Hougasian      SR Northbridge           31-08.50  
 15   253 Mike Berube         JR Millbury              31-04.25  
 16   254 Paul Berube         SR Millbury              26-09.50  
 17   258 Kelvin Church        8 Millbury              26-05.00  
 18   259 Nate Church         SO Millbury              26-01.00  
 19   357 Paul Hokanson       SR Oxford                23-03.50  



race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News