Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Great Strides for Great Neck 5 km

Waterford, CT, September 25, 2005

Results

Results courtesy of SNERRO, LLC



They have kids races around the school, they have fitness walks around the school and then there’s the 5K (CT03009DR), all followed by hot dogs and grinders in the playground, not bad for a school PTA race. Not bad for Steve Herrera and Allison Dupont as they hammered their respective divisions and ate hot dogs while waiting for them at the finish.

Great Strides for Great Neck 5 km (CT03009DR) 5 km Race
Overall Finish List
September 25, 2005

Results By SNERRO, LLC
    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
      1    STEPHEN HERRERA         Waterford  CT       34     1 M 30-39      15:55.0    5:08/M
       2    Dave Jacobs             Niantic             60     1 M 60-99      20:04.0    6:28/M
       3    Brendan Yourell         East Lyme  CT       35     2 M 30-39      20:45.0    6:42/M
       4    larry james             Preston  CT         42     1 M 40-49      21:25.0    6:55/M
       5    Larry Potter            Waterford           47     2 M 40-49      21:30.0    6:56/M
       6    Dino Festa              Oakdale             52     1 M 50-59      21:39.0    6:59/M
       7    Alsion Dupont           Groton  CT          38     1 F 30-39      21:55.0    7:04/M
       8    Gene Maran              Waterford  CT       52     2 M 50-59      22:00.0    7:06/M
       9    Jim Wolfley             Waterford  CT       38     3 M 30-39      22:07.0    7:08/M
      10    Roger Hill              Salem  CT           45     3 M 40-49      22:10.0    7:09/M
      11    Zachary Wesolek         Norwich  CT         11     1 M 11-14      22:12.0    7:10/M
      12    Gene Ryan               Waterford  CT       48     4 M 40-49      22:15.0    7:11/M
      13    Toros YETERIAN          Waterford  CT       46     5 M 40-49      22:32.0    7:16/M
      14    Amy Blakeslee           Lebanon             40     1 F 40-49      22:34.0    7:17/M
      15    John Wong               East Lyme           50     3 M 50-59      22:35.0    7:17/M
      16    Ben STONE               Niantic  CT         45     6 M 40-49      22:51.0    7:22/M
      17    Kevin Clendennin        Quaker Hill         47     7 M 40-49      23:00.0    7:25/M
      18    Stephen Moskaluk        Groton              31     4 M 30-39      23:29.0    7:35/M
      19    Rachel Wong             East Lyme           19     1 F 19-29      23:38.0    7:37/M
      20    David Stanland          Old Lyme            41     8 M 40-49      23:43.0    7:39/M
      21    Tom Getty               Quaker Hill         15     1 M 15-18      23:55.0    7:43/M
      22    John Stockman           Waterford           12     2 M 11-14      24:00.0    7:45/M
      23    Tim Watson              Waterford           38     5 M 30-39      24:02.0    7:45/M
      24    arthur jenkins          Salem  CT           36     6 M 30-39      24:17.0    7:50/M
      25    william kerr            Niantic  CT         22     1 M 19-29      24:17.0    7:50/M
      26    Beth Landry             Waterford  CT       26     2 F 19-29      24:26.0    7:53/M
      27    Claire Millous          New London          36     2 F 30-39      24:27.0    7:53/M
      28    Chuck Bartnicki         Groton              54     4 M 50-59      24:28.0    7:54/M
      29    Mike Carta              Waterford           47     9 M 40-49      24:37.0    7:56/M
      30    Conor Clendennin        Quaker Hill         13     3 M 11-14      24:41.0    7:58/M
      31    Richard D. Conant       Mystic              50     5 M 50-59      24:42.0    7:58/M
      32    JOAN MUNROE             Newington  CT       51     1 F 50-59      24:47.0    8:00/M
      33    Daniel Getty            Quaker Hill         11     4 M 11-14      25:06.0    8:06/M
      34    Katelyn Sykora          Waterford           12     1 F 11-14      25:06.0    8:06/M
      35    Bill SULLIVAN           Waterford  CT       37     7 M 30-39      25:17.0    8:09/M
      36    Jonathan King           Waterford           40    10 M 40-49      25:25.0    8:12/M
      37    Tom Baker               Oakdale             62     2 M 60-99      25:26.0    8:12/M
      38    Jim Cook                East Hampton        37     8 M 30-39      25:32.0    8:14/M
      39    Alan Patten             Niantic             45    11 M 40-49      25:41.0    8:17/M
      40    Nolan Brown             Waterford           14     5 M 11-14      25:56.0    8:22/M
      41    Kerry Filloramo         Colchester          24     3 F 19-29      26:00.0    8:23/M
      42    Thomas A. Clark         Colchester          52     6 M 50-59      26:05.0    8:25/M
      43    Kathleen Yanez          Vernon              29     4 F 19-29      26:23.0    8:31/M
      44    norma vivar-orum        GRISWOLD  CT        42     2 F 40-49      26:28.0    8:32/M
      45    Sage Bagwell            Waterford  CT       12     2 F 11-14      26:34.0    8:34/M
      46    Jim Brown               Waterford           46    12 M 40-49      26:46.0    8:38/M
      47    Tammy Jones             Groton  CT          39     3 F 30-39      26:48.0    8:39/M
      48    David Sykora            Waterford           36     9 M 30-39      26:49.0    8:39/M
      49    erik carboni            Waterford  CT       16     2 M 15-18      26:55.0    8:41/M
      50    Dave Zaldivar           Waterford           42    13 M 40-49      27:23.0    8:50/M
      51    Dawn M. Guntner         Preston             36     4 F 30-39      27:31.0    8:53/M
      52    Bernard Deleon          Waterford           53     7 M 50-59      27:34.0    8:54/M
      53    Nuria Stockman          Waterford           43     3 F 40-49      27:56.0    9:01/M
      54    William Daniels         Waterford           11     6 M 11-14      27:57.0    9:01/M
      55    Dale Green              Waterford           45    14 M 40-49      27:57.0    9:01/M
      56    John Crowley            Waterford           60     3 M 60-99      28:03.0    9:03/M
      57    Jeffrey Wadecki         Ledyard             22     2 M 19-29      28:13.0    9:06/M
      58    mark hixson             Simsbury  CT        40    15 M 40-49      28:13.0    9:06/M
      59    Kaitlin Smith           Colchester          21     5 F 19-29      28:21.0    9:09/M
      60    Allison Anderson        Norwich             36     5 F 30-39      28:25.0    9:10/M
      61    Cheryl Elci             Waterford           33     6 F 30-39      28:38.0    9:14/M
      62    Deanna Brucoli          Waterford           34     7 F 30-39      28:41.0    9:15/M
      63    Linda Brailey           Niantic             42     4 F 40-49      28:48.0    9:17/M
      64    Ann  Block              Niantic  CT         47     5 F 40-49      28:53.0    9:19/M
      65    kristina kenyon         Westerly  RI        35     8 F 30-39      28:54.0    9:19/M
      66    susan hixson            Simsbury  CT        39     9 F 30-39      29:06.0    9:23/M
      67    al chabot               Waterford  CT       42    16 M 40-49      29:28.0    9:30/M
      68    Jeff Sims               Waterford           55     8 M 50-59      29:33.0    9:32/M
      69    nate badgwell           Waterford  CT       10     1 M  1-10      29:45.0    9:36/M
      70    Olivia Mallari          Waterford           11     3 F 11-14      30:01.0    9:41/M
      71    devin manfredi          Norwich  CT         12     7 M 11-14      30:01.0    9:41/M
      72    Hannah Cook             East Hampton         8     1 F  1-10      30:02.0    9:41/M
      73    Charlie Corio           Waterford           38    10 M 30-39      30:13.0    9:45/M
      74    Patrick Brown           Waterford           12     8 M 11-14      30:15.0    9:45/M
      75    david stygar            Lebanon  CT         48    17 M 40-49      30:51.0    9:57/M
      76    Edwina Callaghan        Salem               55     2 F 50-59      30:55.0    9:58/M
      77    Billy Sullivan          Waterford           11     9 M 11-14      30:58.0    9:59/M
      78    Sophia Mallari          Waterford           10     2 F  1-10      30:58.0    9:59/M
      79    MICHAEL Munroe          Newington  CT       46    18 M 40-49      31:11.0   10:04/M
      80    Sarah King              Waterford           36    10 F 30-39      31:51.0   10:16/M
      81    philiip bagwell         Waterford  CT       41    19 M 40-49      31:57.0   10:18/M
      82    Adam Smogowicz          Preston             52     9 M 50-59      32:03.0   10:20/M
      83    alyssa carboni          Waterford  CT       10     3 F  1-10      32:08.0   10:22/M
      84    ursula carboui          Waterford  CT       47     6 F 40-49      32:10.0   10:23/M
      85    Jalen Aledia            Quaker Hill         12     4 F 11-14      32:32.0   10:30/M
      86    TOM RICHARDS            MYSTIC  CT          57    10 M 50-59      32:59.0   10:38/M
      87    Mary Aledia             Quaker Hill         34    11 F 30-39      33:05.0   10:40/M
      88    Ed Aledia               Quaker Hill         41    20 M 40-49      33:05.0   10:40/M
      89    Leo Sullivan            Waterford  CT       42    21 M 40-49      33:53.0   10:56/M
      90    krisanne massiah        Waterford  CT       15     1 F 15-18      34:55.0   11:16/M
      91    marian kane             Groton  CT          12     5 F 11-14      35:29.0   11:27/M
      92    Kelsey Lucas            Salem               13     6 F 11-14      35:50.0   11:34/M
      93    Kathy Lucas             Salem               45     7 F 40-49      35:51.0   11:34/M
      94    Aerin Amore             Waterford            7     4 F  1-10      36:56.0   11:55/M
      95    Jillian Sykora          Waterford            7     5 F  1-10      36:56.0   11:55/M
      96    Dana Amore              Waterford           44     8 F 40-49      36:57.0   11:55/M
      97    ALI WOLFLEY             Waterford  CT       11     7 F 11-14      38:48.0   12:31/M
      98    Ellis Massiah           Waterford  CT       10     2 M  1-10      38:58.0   12:34/M
      99    jennifer jacobson       Guilford  CT        29     6 F 19-29      39:14.0   12:39/M
     100    nate jacobson           Guilford  CT        30    11 M 30-39      39:14.0   12:39/M
    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
    101    Colin Harrington        Waterford  CT        9     3 M  1-10      39:52.0   12:52/M
     102    Casey Chabot            Waterford  CT       10     6 F  1-10      40:20.0   13:01/M
     103    Olivia Kramer           Waterford  CT       11     8 F 11-14      40:21.0   13:01/M
     104    lauren carboni          Quaker Hill  CT     12     9 F 11-14      40:41.0   13:07/M
     105    Sue Gordon              Charleston          49     9 F 40-49      40:46.0   13:09/M
     106    John Secor              Waterford           11    10 M 11-14      41:28.0   13:23/M
     107    Julia Kushigian Secor   Waterford  CT       24     7 F 19-29      42:42.0   13:46/M
     108    Francisca Secor         Waterford            8     7 F  1-10      42:43.0   13:47/M
     109    Tom Harrington          Waterford  CT       51    11 M 50-59      42:44.0   13:47/M
     110    Diane Harrington        Waterford  CT       45    10 F 40-49      42:44.0   13:47/M
     111    Jeanne Crowley          Waterford           66     1 F 60-99      44:41.0   14:25/M
     112    Lynn Getty              Quaker Hill         43    11 F 40-49      48:25.0   15:37/M
     113    Don Getty               Quaker Hill         45    22 M 40-49      48:33.0   15:40/M
     114    denise chabot           Waterford  CT       40    12 F 40-49      51:06.0   16:29/M
     115    Matt Marx               Waterford           39    12 M 30-39      52:54.0   17:04/M
     116    Alix Marx               Waterford           38    12 F 30-39      53:03.0   17:07/M
     117    Noah Marx               Waterford            6     4 M  1-10      53:03.0   17:07/M
     118    Julie Chabot            Waterford  CT        8     8 F  1-10      55:52.0   18:01/M
     119    Matthew Getty           Quaker Hill         10     5 M  1-10      56:44.0   18:18/M
     120    David Zaldivar          Waterford           10     6 M  1-10      56:45.0   18:18/M
     121    BRITTA WIDHAM           Waterford  CT        8     9 F  1-10      58:22.0   18:50/M
     122    mary lu mariano         New London  CT      74     2 F 60-99      58:48.0   18:58/M
     123    bob chabot              Uncasville  CT      73     4 M 60-99      58:49.0   18:58/M
     124    Robert Reuter           Charleston          65     5 M 60-99    1:40:49.0   32:31/M

Great Strides for Great Neck 5 km (CT03009DR) 5 km Race
Age Group Results
September 25, 2005

Results By SNERRO, LLC
Men: 0- 0 1-10 11-14 15-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-99 
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women 1 to 10
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Hannah Cook             East Hampton         8       72      30:02.0    9:41/M
       2    Sophia Mallari          Waterford           10       78      30:58.0    9:59/M
       3    alyssa carboni          Waterford  CT       10       83      32:08.0   10:22/M
       4    Aerin Amore             Waterford            7       94      36:56.0   11:55/M
       5    Jillian Sykora          Waterford            7       95      36:56.0   11:55/M
       6    Casey Chabot            Waterford  CT       10      102      40:20.0   13:01/M
       7    Francisca Secor         Waterford            8      108      42:43.0   13:47/M
       8    Julie Chabot            Waterford  CT        8      118      55:52.0   18:01/M
       9    BRITTA WIDHAM           Waterford  CT        8      121      58:22.0   18:50/M
Top
Women 11 to 14
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Katelyn Sykora          Waterford           12       34      25:06.0    8:06/M
       2    Sage Bagwell            Waterford  CT       12       45      26:34.0    8:34/M
       3    Olivia Mallari          Waterford           11       70      30:01.0    9:41/M
       4    Jalen Aledia            Quaker Hill         12       85      32:32.0   10:30/M
       5    marian kane             Groton  CT          12       91      35:29.0   11:27/M
       6    Kelsey Lucas            Salem               13       92      35:50.0   11:34/M
       7    ALI WOLFLEY             Waterford  CT       11       97      38:48.0   12:31/M
       8    Olivia Kramer           Waterford  CT       11      103      40:21.0   13:01/M
       9    lauren carboni          Quaker Hill  CT     12      104      40:41.0   13:07/M
Top
Women 15 to 18
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    krisanne massiah        Waterford  CT       15       90      34:55.0   11:16/M
Top
Women 19 to 29
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Rachel Wong             East Lyme           19       19      23:38.0    7:37/M
       2    Beth Landry             Waterford  CT       26       26      24:26.0    7:53/M
       3    Kerry Filloramo         Colchester          24       41      26:00.0    8:23/M
       4    Kathleen Yanez          Vernon              29       43      26:23.0    8:31/M
       5    Kaitlin Smith           Colchester          21       59      28:21.0    9:09/M
       6    jennifer jacobson       Guilford  CT        29       99      39:14.0   12:39/M
       7    Julia Kushigian Secor   Waterford  CT       24      107      42:42.0   13:46/M
Top
Women 30 to 39
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Alsion Dupont           Groton  CT          38        7      21:55.0    7:04/M
       2    Claire Millous          New London          36       27      24:27.0    7:53/M
       3    Tammy Jones             Groton  CT          39       47      26:48.0    8:39/M
       4    Dawn M. Guntner         Preston             36       51      27:31.0    8:53/M
       5    Allison Anderson        Norwich             36       60      28:25.0    9:10/M
       6    Cheryl Elci             Waterford           33       61      28:38.0    9:14/M
       7    Deanna Brucoli          Waterford           34       62      28:41.0    9:15/M
       8    kristina kenyon         Westerly  RI        35       65      28:54.0    9:19/M
       9    susan hixson            Simsbury  CT        39       66      29:06.0    9:23/M
      10    Sarah King              Waterford           36       80      31:51.0   10:16/M
      11    Mary Aledia             Quaker Hill         34       87      33:05.0   10:40/M
      12    Alix Marx               Waterford           38      116      53:03.0   17:07/M
Top
Women 40 to 49
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Amy Blakeslee           Lebanon             40       14      22:34.0    7:17/M
       2    norma vivar-orum        GRISWOLD  CT        42       44      26:28.0    8:32/M
       3    Nuria Stockman          Waterford           43       53      27:56.0    9:01/M
       4    Linda Brailey           Niantic             42       63      28:48.0    9:17/M
       5    Ann  Block              Niantic  CT         47       64      28:53.0    9:19/M
       6    ursula carboui          Waterford  CT       47       84      32:10.0   10:23/M
       7    Kathy Lucas             Salem               45       93      35:51.0   11:34/M
       8    Dana Amore              Waterford           44       96      36:57.0   11:55/M
       9    Sue Gordon              Charleston          49      105      40:46.0   13:09/M
      10    Diane Harrington        Waterford  CT       45      110      42:44.0   13:47/M
      11    Lynn Getty              Quaker Hill         43      112      48:25.0   15:37/M
      12    denise chabot           Waterford  CT       40      114      51:06.0   16:29/M
Top
Women 50 to 59
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    JOAN MUNROE             Newington  CT       51       32      24:47.0    8:00/M
       2    Edwina Callaghan        Salem               55       76      30:55.0    9:58/M
Top
Women 60 and over
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Jeanne Crowley          Waterford           66      111      44:41.0   14:25/M
       2    mary lu mariano         New London  CT      74      122      58:48.0   18:58/M
Top
Men 1 to 10
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    nate badgwell           Waterford  CT       10       69      29:45.0    9:36/M
       2    Ellis Massiah           Waterford  CT       10       98      38:58.0   12:34/M
       3    Colin Harrington        Waterford  CT        9      101      39:52.0   12:52/M
       4    Noah Marx               Waterford            6      117      53:03.0   17:07/M
       5    Matthew Getty           Quaker Hill         10      119      56:44.0   18:18/M
       6    David Zaldivar          Waterford           10      120      56:45.0   18:18/M
Top
Boys 11-14
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Zachary Wesolek         Norwich  CT         11       11      22:12.0    7:10/M
       2    John Stockman           Waterford           12       22      24:00.0    7:45/M
       3    Conor Clendennin        Quaker Hill         13       30      24:41.0    7:58/M
       4    Daniel Getty            Quaker Hill         11       33      25:06.0    8:06/M
       5    Nolan Brown             Waterford           14       40      25:56.0    8:22/M
       6    William Daniels         Waterford           11       54      27:57.0    9:01/M
       7    devin manfredi          Norwich  CT         12       71      30:01.0    9:41/M
       8    Patrick Brown           Waterford           12       74      30:15.0    9:45/M
       9    Billy Sullivan          Waterford           11       77      30:58.0    9:59/M
      10    John Secor              Waterford           11      106      41:28.0   13:23/M
Top
Boys 15-18
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Tom Getty               Quaker Hill         15       21      23:55.0    7:43/M
       2    erik carboni            Waterford  CT       16       49      26:55.0    8:41/M
Top
Men 19 to 29
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    william kerr            Niantic  CT         22       25      24:17.0    7:50/M
       2    Jeffrey Wadecki         Ledyard             22       57      28:13.0    9:06/M
Top
Men 30 to 39
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    STEPHEN HERRERA         Waterford  CT       34        1      15:55.0    5:08/M
       2    Brendan Yourell         East Lyme  CT       35        3      20:45.0    6:42/M
       3    Jim Wolfley             Waterford  CT       38        9      22:07.0    7:08/M
       4    Stephen Moskaluk        Groton              31       18      23:29.0    7:35/M
       5    Tim Watson              Waterford           38       23      24:02.0    7:45/M
       6    arthur jenkins          Salem  CT           36       24      24:17.0    7:50/M
       7    Bill SULLIVAN           Waterford  CT       37       35      25:17.0    8:09/M
       8    Jim Cook                East Hampton        37       38      25:32.0    8:14/M
       9    David Sykora            Waterford           36       48      26:49.0    8:39/M
      10    Charlie Corio           Waterford           38       73      30:13.0    9:45/M
      11    nate jacobson           Guilford  CT        30      100      39:14.0   12:39/M
      12    Matt Marx               Waterford           39      115      52:54.0   17:04/M
Top
Men 40 to 49
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    larry james             Preston  CT         42        4      21:25.0    6:55/M
       2    Larry Potter            Waterford           47        5      21:30.0    6:56/M
       3    Roger Hill              Salem  CT           45       10      22:10.0    7:09/M
       4    Gene Ryan               Waterford  CT       48       12      22:15.0    7:11/M
       5    Toros YETERIAN          Waterford  CT       46       13      22:32.0    7:16/M
       6    Ben STONE               Niantic  CT         45       16      22:51.0    7:22/M
       7    Kevin Clendennin        Quaker Hill         47       17      23:00.0    7:25/M
       8    David Stanland          Old Lyme            41       20      23:43.0    7:39/M
       9    Mike Carta              Waterford           47       29      24:37.0    7:56/M
      10    Jonathan King           Waterford           40       36      25:25.0    8:12/M
      11    Alan Patten             Niantic             45       39      25:41.0    8:17/M
      12    Jim Brown               Waterford           46       46      26:46.0    8:38/M
      13    Dave Zaldivar           Waterford           42       50      27:23.0    8:50/M
      14    Dale Green              Waterford           45       55      27:57.0    9:01/M
      15    mark hixson             Simsbury  CT        40       58      28:13.0    9:06/M
      16    al chabot               Waterford  CT       42       67      29:28.0    9:30/M
      17    david stygar            Lebanon  CT         48       75      30:51.0    9:57/M
      18    MICHAEL Munroe          Newington  CT       46       79      31:11.0   10:04/M
      19    philiip bagwell         Waterford  CT       41       81      31:57.0   10:18/M
      20    Ed Aledia               Quaker Hill         41       88      33:05.0   10:40/M
      21    Leo Sullivan            Waterford  CT       42       89      33:53.0   10:56/M
      22    Don Getty               Quaker Hill         45      113      48:33.0   15:40/M
Top
Men 50 to 59
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Dino Festa              Oakdale             52        6      21:39.0    6:59/M
       2    Gene Maran              Waterford  CT       52        8      22:00.0    7:06/M
       3    John Wong               East Lyme           50       15      22:35.0    7:17/M
       4    Chuck Bartnicki         Groton              54       28      24:28.0    7:54/M
       5    Richard D. Conant       Mystic              50       31      24:42.0    7:58/M
       6    Thomas A. Clark         Colchester          52       42      26:05.0    8:25/M
       7    Bernard Deleon          Waterford           53       52      27:34.0    8:54/M
       8    Jeff Sims               Waterford           55       68      29:33.0    9:32/M
       9    Adam Smogowicz          Preston             52       82      32:03.0   10:20/M
      10    TOM RICHARDS            MYSTIC  CT          57       86      32:59.0   10:38/M
      11    Tom Harrington          Waterford  CT       51      109      42:44.0   13:47/M
Top
Men 60 and over
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
      1    Dave Jacobs             Niantic             60        2      20:04.0    6:28/M
       2    Tom Baker               Oakdale             62       37      25:26.0    8:12/M
       3    John Crowley            Waterford           60       56      28:03.0    9:03/M
       4    bob chabot              Uncasville  CT      73      123      58:49.0   18:58/M
       5    Robert Reuter           Charleston          65      124    1:40:49.0   32:31/M




race directors shop for premium running gear my profile


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News