Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Bigelow Tea Community Challenge

Southport, CT, September 25, 2005

Complete Overall and Divisional Results

Results courtesy of HI-TEK RACING

hitek


Race Winner - Tim Perry
Race Winner - Tim Perry


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Bigelow Tea Community Challenge
September 25, 2005 - 5K
Southport, CT

OVERALL WINNERS

Tim Perry, Northwood, NH - 15:11
Heather Crosby, Danbury, CT - 18:12


LOCATION
Wakeman Boys & Girls Club
WEATHER
65 Degrees
Cloudy

Overall Finish List

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Tim Perry               Northwood  NH       22 ***** M 19-29        15:11    4:54/M
       2    Dave Hennessey          Bridgeport  CT      23     1 M 19-29        15:12    4:54/M
       3    Ryan Pancoast           Stratford  CT       22     2 M 19-29        16:16    5:15/M
       4    Tom Harding             Westport  CT        39     1 M 30-39        16:24    5:17/M
       5    Mark Depalma            Southbury  CT       37     2 M 30-39        16:52    5:26/M
       6    Michael Mahoney         Stamford  CT        46     1 M 40-49        17:02    5:30/M
       7    Jim Zoldy               Watertown  CT       43     2 M 40-49        17:05    5:31/M
       8    Craig Clark             Hamden  CT          19     3 M 19-29        17:32    5:39/M
       9    Ian Frankel             Madison  CT         48     3 M 40-49        17:33    5:40/M
      10    Robert Jenner           Thomaston  CT       21     1 M W/C          17:40    5:42/M
      11    Paul Moyse              Monroe  CT          51     1 M 50-59        17:59    5:48/M
      12    Seth Spector            Southport  CT       30     3 M 30-39        18:02    5:49/M
      13    Richard Olmsted         New Haven  CT       51     2 M 50-59        18:08    5:51/M
      14    Rich Brelsford          New Canaan  CT      25     5 M 19-29        18:09    5:51/M
      15    Heather Crosby          Danbury  CT         32 ***** F 30-39        18:12    5:52/M
      16    Stafford Brown          Milford  CT         29     6 M 19-29        18:19    5:55/M
      17    Matthew Cross           Stamford  CT        42     4 M 40-49        18:23    5:56/M
      18    Sidhartha Kaul          Stamford  CT        39     4 M 30-39        18:23    5:56/M
      19    Helen Merkle            Trumbull  CT        38     1 F 30-39        18:25    5:56/M
      20    Keith Moody             Orange  CT          39     5 M 30-39        18:26    5:57/M
      21    Amy Bevilacqua          Wilton  CT          31     2 F 30-39        18:27    5:57/M
      22    Randy Chamberland       Shelton  CT         44     5 M 40-49        18:29    5:58/M
      23    Mark Di Benedetto       Derby  CT           22     7 M 19-29        18:44    6:03/M
      24    Allan Dias              Stratford  CT       54     3 M 50-59        18:47    6:04/M
      25    Kenneth Martin          Trumbull  CT        51     4 M 50-59        18:58    6:07/M
      26    Alison Chiu             Stamford  CT        27     1 F 19-29        19:00    6:08/M
      27    Elliott Rogers          Southport  CT       54     5 M 50-59        19:00    6:08/M
      28    Brooke Garden           Greenwich  CT       38     3 F 30-39        19:07    6:10/M
      29    Joseph Vonehr           Southport  CT       53     6 M 50-59        19:10    6:11/M
      30    Participant Unknown                          0     1 M  0- 0        19:14    6:12/M
      31    Bolivar Bermeo          Greenwich  CT       40     6 M 40-49        19:24    6:15/M
      32    James Kennelly          Fairfield  CT       41     7 M 40-49        19:27    6:16/M
      33    Bill Hunter             Fairfield  CT       43     8 M 40-49        19:29    6:17/M
      34    Ray Vogt                Fairfield  CT       42     9 M 40-49        19:29    6:17/M
      35    Stephen Scholz          Fairfield  CT       31     6 M 30-39        19:32    6:18/M
      36    Amy Fredericks          Stamford  CT        39     4 F 30-39        19:37    6:20/M
      37    Lawrence O'Halloran     New York  NY        24     8 M 19-29        19:38    6:20/M
      38    Jeff Falberg            Bridgeport  CT      40    10 M 40-49        19:39    6:20/M
      39    Sharon Vos              Riverside  CT       50     1 F 50-59        19:39    6:20/M
      40    Armando Morales         Meriden  CT         28     9 M 19-29        19:49    6:24/M
      41    Matthew Spiegel         Westport  CT        45    11 M 40-49        19:51    6:24/M
      42    Brian Fidler            West Haven  CT      34     7 M 30-39        19:52    6:25/M
      43    Erica Merrill           Rowayton  CT        42     1 F 40-49        19:54    6:25/M
      44    Nicholas Murphy         Milford  CT         28    10 M 19-29        19:58    6:26/M
      45    Ashish Bhandri          Stamford  CT        29    11 M 19-29        20:09    6:30/M
      46    Tabian Hincapie         Rye Brook  NY       32     8 M 30-39        20:23    6:35/M
      47    Kumar Limbu             Kathmadi  NEPAL     0      1 M  0- 1        20:24    6:35/M
      48    Brad Browne             Greenwich  CT       39     9 M 30-39        20:34    6:38/M
      49    Michael Costello        Fairfield  CT       46    12 M 40-49        20:42    6:41/M
      50    Adam Norris             Norwalk  CT         39    10 M 30-39        20:43    6:41/M
      51    Nardy Chung             Hamden  CT          28    12 M 19-29        20:49    6:43/M
      52    Paul Misur              Shelton  CT         46    13 M 40-49        20:50    6:43/M
      53    Robert Stephenson       Milford  CT         57     7 M 50-59        20:58    6:46/M
      54    Matthew Kane            Bridgeport  CT      35    11 M 30-39        21:00    6:46/M
      55    Kenneth Martin Jr       Trumbull  CT        28    13 M 19-29        21:04    6:48/M
      56    Paula Clark             Hamden  CT          21     2 F 19-29        21:14    6:51/M
      57    Barbara Pearce          Guilford  CT        50     2 F 50-59        21:15    6:51/M
      58    Steven Law              Stratford  CT       47    14 M 40-49        21:19    6:53/M
      59    Evan Bieder             Norwalk  CT         12     1 M 10-13        21:21    6:53/M
      60    Kevin MacKnight         Newtown  CT         48    15 M 40-49        21:27    6:55/M
      61    Brian Hickey            Niantic  CT         34    12 M 30-39        21:27    6:55/M
      62    Kristi Cristello        Fairfield  CT       35     5 F 30-39        21:28    6:55/M
      63    Mark Kaufman            Stratford  CT       32    13 M 30-39        21:30    6:56/M
      64    Dan Kurzatowski         Fairfield  CT       35    14 M 30-39        21:38    6:59/M
      65    Matt Trumbley           Oxford  CT          24    14 M 19-29        21:41    7:00/M
      66    Mark Bilger             Trumbull  CT        46    16 M 40-49        21:45    7:01/M
      67    Christine Asaro         Trumbull  CT        37     6 F 30-39        21:45    7:01/M
      68    Sean O' Leary           Fairfield  CT       36    15 M 30-39        21:46    7:01/M
      69    Matthew Colangelo       Fairfield  CT       29    15 M 19-29        21:46    7:01/M
      70    Glen Colello            Trumbull  CT        36    16 M 30-39        21:50    7:03/M
      71    Stuart Swan             Fairfield  CT       48    17 M 40-49        21:53    7:04/M
      72    Don Stuart              Fairfield  CT       49    18 M 40-49        21:55    7:04/M
      73    Scott Benoit            Versailles  CT      31    17 M 30-39        22:05    7:07/M
      74    Erik Bieder             Norwalk  CT         40    19 M 40-49        22:11    7:09/M
      75    Vin Di Palma            Bridgeport  CT      46    20 M 40-49        22:13    7:10/M
      76    Guillermo Cardona       Norwalk  CT         38    18 M 30-39        22:14    7:10/M
      77    Malick Kelly            Glen Ridge  NJ      39    19 M 30-39        22:19    7:12/M
      78    Jeremy Glauner          Wilton  CT          28    16 M 19-29        22:23    7:13/M
      79    Maria Benjamin          Fairfield  CT       14     1 F 14-18        22:27    7:15/M
      80    Craig Hyland            Norwalk  CT         29    17 M 19-29        22:29    7:15/M
      81    Pierre Grall            Westport  CT        42    21 M 40-49        22:32    7:16/M
      82    Mike Paulis             Fairfield  CT       15     2 M 14-18        22:33    7:16/M
      83    Isabella Corso          Ridgefield  CT      11     1 F 10-13        22:35    7:17/M
      84    Aram Nahabedian         Sandy Hook  CT      54     8 M 50-59        22:36    7:17/M
      85    David Schneider         Fairfield  CT       33    20 M 30-39        22:37    7:18/M
      86    William Flynn           Newtown  CT         41    22 M 40-49        22:38    7:18/M
      87    Robert Siverson         Fairfield  CT       39    21 M 30-39        22:38    7:18/M
      88    Wayne Plaveck           Milford  CT         35    22 M 30-39        22:40    7:19/M
      89    Kristen Ginley          Fairfield  CT       38     7 F 30-39        22:44    7:20/M
      90    Uwe Wanner              Fairfield  CT       38    23 M 30-39        22:48    7:21/M
      91    Jeffrey Bruner          Trumbull  CT        46    23 M 40-49        22:48    7:21/M
      92    Daniel Maloney          Stamford  CT        38    24 M 30-39        22:52    7:23/M
      93    Allyson Perlini         Cromwell  CT        24     3 F 19-29        22:53    7:23/M
      94    Catherine Kubic         Stratford  CT       41     2 F 40-49        22:55    7:24/M
      95    Mike Burke              Trumbull  CT        44    24 M 40-49        22:56    7:24/M
      96    Bill Tommins            Fairfield  CT       42    25 M 40-49        22:57    7:24/M
      97    Rick Sturgeon           Stamford  CT        60     1 M 60-69        23:00    7:25/M
      98    Sean Wadlinger          West Simsbury  CT   25    18 M 19-29        23:03    7:26/M
      99    Jessica Gerber          Fairfield  CT       36     8 F 30-39        23:06    7:27/M
     100    Tom Wyckoff             Fairfield  CT       39    25 M 30-39        23:07    7:27/M
     101    Oliver Kaufman          Stamford  CT        43    26 M 40-49        23:08    7:28/M
     102    Deborah Ferretti        Beacon Falls  CT    40     3 F 40-49        23:10    7:28/M
     103    Stephen Childs          Branford  CT        37    26 M 30-39        23:15    7:30/M
     104    Tony Delise             Easton  CT          44    27 M 40-49        23:15    7:30/M
     105    Susan Stuart            Fairfield  CT       50     3 F 50-59        23:16    7:30/M
     106    Douglas Poling          Fairfield  CT       45    28 M 40-49        23:16    7:30/M
     107    Kim Haney               Fairfield  CT       38     9 F 30-39        23:17    7:31/M
     108    Rosario Coronel         Bridgeport  CT      30    27 M 30-39        23:18    7:31/M
     109    Peter Webster           Cheshire  CT        56     9 M 50-59        23:19    7:31/M
     110    Fred Mc Kinney          Trumbull  CT        51    10 M 50-59        23:19    7:31/M
     111    Robert Hein             Mt. Vernon  NY      58    11 M 50-59        23:23    7:33/M
     112    Kathleen Kilbride       Fairfield  CT       36    10 F 30-39        23:23    7:33/M
     113    Edward Boulanger        Shelton  CT         37    28 M 30-39        23:24    7:33/M
     114    Frank Pomer             Fairfield  CT       46    29 M 40-49        23:25    7:33/M
     115    Tricia Curry            Monroe  CT          40     4 F 40-49        23:25    7:33/M
     116    Daniel SchuMacHer       Naugatuck  CT        8     1 M  2- 9        23:26    7:34/M
     117    Ben Gershel             Norwalk  CT         35    29 M 30-39        23:27    7:34/M
     118    Chris SchuMacHer        Naugatuck  CT       40    30 M 40-49        23:28    7:34/M
     119    Frederic Leger          Greenwich  CT       37    30 M 30-39        23:28    7:34/M
     120    Miggs Burroughs         Westport  CT        59    12 M 50-59        23:29    7:35/M
     121    Daniel Baron            Fairfield  CT       32    31 M 30-39        23:30    7:35/M
     122    Jeannine Graf           Fairfield  CT       39    11 F 30-39        23:34    7:36/M
     123    Watt White              Stamford  CT        66     2 M 60-69        23:35    7:36/M
     124    Ana Mezei               Fairfield  CT       34    12 F 30-39        23:36    7:37/M
     125    Christopher Meskill     Shelton  CT         13     2 M 10-13        23:38    7:37/M
     126    Karen Cammarata         Stamford  CT        28     4 F 19-29        23:38    7:37/M
     127    William Peters          Manchester  NH      42    31 M 40-49        23:39    7:38/M
     128    Steven Walling          Stratford  CT       22    19 M 19-29        23:39    7:38/M
     129    Demi White              Fairfield  CT       43     5 F 40-49        23:41    7:38/M
     130    Michael King            Fairfield  CT       49    32 M 40-49        23:45    7:40/M
     131    Gerald Hyde             Fairfield  CT       62     3 M 60-69        23:46    7:40/M
     132    Ulrike Munch            Hamden  CT          29     5 F 19-29        23:46    7:40/M
     133    Karen MacKnight         Newtown  CT         47     6 F 40-49        23:48    7:41/M
     134    William Mc Menamey      Trumbull  CT        45    33 M 40-49        23:48    7:41/M
     135    Peter Lee               Milford  CT         47    34 M 40-49        23:48    7:41/M
     136    Lauri MacLean           Westport  CT        48     7 F 40-49        23:49    7:41/M
     137    Michael Gordon          Westport  CT        45    35 M 40-49        23:49    7:41/M
     138    Heather Tookes          New Haven  CT       31    13 F 30-39        23:49    7:41/M
     139    Geoffrey Coffin         Trumbull  CT        35    32 M 30-39        23:50    7:41/M
     140    Jim Dacosta             Fairfield  CT       44    36 M 40-49        23:50    7:41/M
     141    Steve Mezei             Fairfield  CT       34    33 M 30-39        23:50    7:41/M
     142    James Passeri           Fairfield  CT       17     3 M 14-18        23:51    7:42/M
     143    Michael Passeri         Fairfield  CT       22    20 M 19-29        23:52    7:42/M
     144    Brian Grimes            Sandy Hook  CT      13     3 M 10-13        23:54    7:43/M
     145    Steve Mc Leod           Greenwich  CT       36    34 M 30-39        23:55    7:43/M
     146    Victor Ng               Fairfield  CT       39    35 M 30-39        23:56    7:43/M
     147    Derek Burton            Cheshire  CT        37    36 M 30-39        23:59    7:44/M
     148    Liz Benyon              Fairfield  CT       42     8 F 40-49        24:02    7:45/M
     149    Anthony West            Bridgeport  CT      26    21 M 19-29        24:03    7:45/M
     150    Michael Pisani          Stratford  CT       62     4 M 60-69        24:03    7:45/M
     151    Carmelo Signorello      Glastonbury  CT     25    22 M 19-29        24:11    7:48/M
     152    Gustavo Gallo           Bridgeport,  CT     34    37 M 30-39        24:12    7:48/M
     153    Paul Garrett            Shelton  CT         38    38 M 30-39        24:14    7:49/M
     154    Pascal Fuchs            Fairfield  CT       35    39 M 30-39        24:15    7:49/M
     155    Sean Fogarty            Stamford  CT        64     5 M 60-69        24:19    7:51/M
     156    Mary Ellen Corbiere     Fairfield  CT       49     9 F 40-49        24:20    7:51/M
     157    Joseph Steele           New Haven  CT       51    13 M 50-59        24:21    7:51/M
     158    Karl Salvati            North Haven  CT     52    14 M 50-59        24:22    7:52/M
     159    Glen Greytak            Easton  CT          53    15 M 50-59        24:27    7:53/M
     160    Nancy Zindell           Norwalk  CT         26     6 F 19-29        24:29    7:54/M
     161    Ania Glodek             Stratford  CT       24     7 F 19-29        24:34    7:55/M
     162    Bill Odendahl           Trumbull  CT        40    37 M 40-49        24:34    7:55/M
     163    Jeff Jones              Orange  CT          64     6 M 60-69        24:35    7:56/M
     164    Brian Regan             Fairfield  CT       12     4 M 10-13        24:36    7:56/M
     165    Mark Greene             Milford  CT         44    38 M 40-49        24:37    7:56/M
     166    Laura Buckingham        Watertown  CT       36    14 F 30-39        24:38    7:57/M
     167    Rich Hersch             Monroe  CT          38    40 M 30-39        24:39    7:57/M
     168    David Williamson        Fairfield  CT       46    39 M 40-49        24:39    7:57/M
     169    Jane McGoldrick         Fairfield  CT       15     2 F 14-18        24:40    7:57/M
     170    Shane Mathis            Groton  CT          20    23 M 19-29        24:41    7:58/M
     171    Paul Kishi              Bristol  CT         34    41 M 30-39        24:42    7:58/M
     172    Clint Corso             Ridgefield  CT       8     2 M  2- 9        24:43    7:58/M
     173    Brian Laucks            West Haven  CT      45    40 M 40-49        24:45    7:59/M
     174    Penny Schutz            Trumbull  CT        38    15 F 30-39        24:51    8:01/M
     175    Matt Rinta-Tuuri        Fairfield  CT       53    16 M 50-59        24:52    8:01/M
     176    Justin Manley           Westport  CT        12     5 M 10-13        24:54    8:02/M
     177    Michael Gertner         Monroe  CT          36    42 M 30-39        24:57    8:03/M
     178    Luis Jose               New Rochelle  NY    53    17 M 50-59        24:59    8:04/M
     179    Charlie Mcdonald        Port Charlotte  FL  69     7 M 60-69        25:02    8:05/M
     180    Michael Fox             Southport  CT       38    43 M 30-39        25:03    8:05/M
     181    Jacquie Lapierre        Stratford  CT       39    16 F 30-39        25:06    8:06/M
     182    Alfonso Rodriguez Jr    Bridgeport  CT      34    44 M 30-39        25:07    8:06/M
     183    Ted Chase               Trumbull  CT        40    41 M 40-49        25:08    8:06/M
     184    Ryan Kimmet             Bedford Hills  NY   28    24 M 19-29        25:11    8:07/M
     185    Joe Garofalo            Monroe  CT          53    18 M 50-59        25:11    8:07/M
     186    Henry Myslak            Newington  CT       41    42 M 40-49        25:13    8:08/M
     187    Tara O'Connell          West Haven  CT      30    17 F 30-39        25:14    8:08/M
     188    Michael Pelosi          New Haven  CT       41    43 M 40-49        25:14    8:08/M
     189    Leah Stein              Bedford Hills  NY   29     8 F 19-29        25:14    8:08/M
     190    Megan Dougan            Fairfield  CT       30    18 F 30-39        25:15    8:09/M
     191    Randy Ruotolo           New Haven  CT       54    19 M 50-59        25:17    8:09/M
     192    Greg Pierce             Sandy Hook  CT      52    20 M 50-59        25:20    8:10/M
     193    Federico Turegano       Westport  CT        46    44 M 40-49        25:21    8:11/M
     194    Charles Flynn           Ansonia  CT         30    45 M 30-39        25:23    8:11/M
     195    John Howell             Easton  CT          70     1 M 70-79        25:25    8:12/M
     196    Robert Benjamin         Fairfield  CT       44    45 M 40-49        25:26    8:12/M
     197    Zach Miller             Saint Louis  MO     25    25 M 19-29        25:32    8:14/M
     198    Amanda Shaw             Saint Louis  MO     24     9 F 19-29        25:33    8:15/M
     199    Aaron Roth              Bridgeport  CT      31    46 M 30-39        25:33    8:15/M
     200    Catherine Spiegel       Westport  CT        45    10 F 40-49        25:34    8:15/M
     201    Gerrit Blauvelt         Milford  CT         45    46 M 40-49        25:34    8:15/M
     202    Kevin Cammarata         Weston  CT          31    47 M 30-39        25:35    8:15/M
     203    Erin Kelly              Orange  CT          29    10 F 19-29        25:35    8:15/M
     204    Kristine Klarman        Branford  CT        43    11 F 40-49        25:36    8:15/M
     205    Mike White              Fairfield  CT       43    47 M 40-49        25:37    8:16/M
     206    Martha Mahoney          Stamford  ct        42    12 F 40-49        25:38    8:16/M
     207    Ned Dwelle              Fairfield  CT       42    48 M 40-49        25:39    8:16/M
     208    Kristin Brozek          Weston  CT          31    19 F 30-39        25:40    8:17/M
     209    Keith Crosby            Monroe  CT          37    48 M 30-39        25:41    8:17/M
     210    Richard Ingram          Trumbull  CT        53    21 M 50-59        25:42    8:17/M
     211    Bill Damm               Fairfield  CT       50    22 M 50-59        25:44    8:18/M
     212    Dean Bennett            Bridgeport  CT      35    49 M 30-39        25:45    8:18/M
     213    Kathryn Stoker          Norwalk  CT         38    20 F 30-39        25:49    8:20/M
     214    Lauren O'Hagan          Norwalk  CT         17     3 F 14-18        25:54    8:21/M
     215    Michael Patterson       Fairfield  CT       35    50 M 30-39        25:57    8:22/M
     216    Brian Hayes             Naugatuck  CT       22    26 M 19-29        25:58    8:23/M
     217    Ellen Benjamin          Fairfield  CT       14     4 F 14-18        25:59    8:23/M
     218    Anne Benjamin           Fairfield  CT       15     5 F 14-18        26:00    8:23/M
     219    Jerry Iannucci          Bridgeport  CT      65     8 M 60-69        26:00    8:23/M
     220    Brian Coleman           Trumbull  CT        14     4 M 14-18        26:01    8:24/M
     221    Scott Mazuroski         West Haven  CT      39    51 M 30-39        26:01    8:24/M
     222    Matt Klemets            Norwalk  CT         33    52 M 30-39        26:02    8:24/M
     223    Kirsten Hunt            Greenwich  CT       29    11 F 19-29        26:03    8:24/M
     224    Jackson Kuhl            Fairfield  CT       33    53 M 30-39        26:03    8:24/M
     225    Kerri Cagnassola        Fairfield  CT       34    21 F 30-39        26:05    8:25/M
     226    Robert Smith            Norwalk  CT         32    54 M 30-39        26:07    8:25/M
     227    Holly Blauvelt          Milford  CT         46    13 F 40-49        26:11    8:27/M
     228    James Corbiere          Fairfield  CT       51    23 M 50-59        26:12    8:27/M
     229    John Coleman            Trumbull  CT        48    49 M 40-49        26:15    8:28/M
     230    Michael Tardif          Westport  CT        46    50 M 40-49        26:16    8:28/M
     231    Monica Speciale         Norwalk  CT         43    14 F 40-49        26:16    8:28/M
     232    Robert Scoville         Southport  CT       47    51 M 40-49        26:17    8:29/M
     233    Jennifer Campbell       Norwalk  CT         29    12 F 19-29        26:18    8:29/M
     234    Brian Campbell          Naugatuck  CT       27    27 M 19-29        26:19    8:29/M
     235    Dylan Gebbia-Richards   Fairfield  CT       13     6 M 10-13        26:20    8:30/M
     236    Julian Peck             Stamford  CT        11     7 M 10-13        26:21    8:30/M
     237    Mark Richards           Fairfield  CT       0      2 M  0- 1        26:21    8:30/M
     238    Laura Damm              Fairfield  CT       50     4 F 50-59        26:22    8:30/M
     239    Pamela Garrett          Shelton  CT         37    22 F 30-39        26:23    8:31/M
     240    Katie Briggs            Rye  NY             31    23 F 30-39        26:26    8:32/M
     241    Rick Meskill            Shelton  CT         49    52 M 40-49        26:27    8:32/M
     242    Thomas Trumbley         Norwalk  CT         36    55 M 30-39        26:28    8:32/M
     243    Michelle Baker          Fairfield  CT       34    24 F 30-39        26:32    8:34/M
     244    Rich Kuepper            Milford  CT         44    53 M 40-49        26:37    8:35/M
     245    Paul Lewis              Milford  CT         58    24 M 50-59        26:38    8:35/M
     246    Tim Salsbury            Milford  CT         31    56 M 30-39        26:39    8:36/M
     247    Jessica Budris          Prospect  CT        25    13 F 19-29        26:39    8:36/M
     248    Edward Marczyszak       Seymour  CT         52    25 M 50-59        26:40    8:36/M
     249    Meghan O' Neil          Milford  CT         22    14 F 19-29        26:41    8:36/M
     250    Briana Corso            Ridgefield  CT      11     2 F 10-13        26:42    8:37/M
     251    Ana Babinec             Weston  CT           9     1 F  2- 9        26:44    8:37/M
     252    Michael Soltis          Ridgefield  CT      52    26 M 50-59        26:45    8:38/M
     253    Remo Pagliarela         Stratford  CT       74     2 M 70-79        26:45    8:38/M
     254    Brian Williams          Milford  CT         40    54 M 40-49        26:49    8:39/M
     255    Matthew Berube          Fairfield  CT       36    57 M 30-39        26:49    8:39/M
     256    Yvonne Grimes           Sandy Hook  CT      43    15 F 40-49        26:50    8:39/M
     257    Eugene Babinec          Weston  CT          44    55 M 40-49        26:50    8:39/M
     258    Jeff Johnston           Westport  CT        50    27 M 50-59        26:51    8:40/M
     259    Conor O' Rourke         Stamford  CT        12     8 M 10-13        26:52    8:40/M
     260    Michael O' Rourke       Stamford  CT        53    28 M 50-59        26:52    8:40/M
     261    Andrea Lake             West Haven  CT      30    25 F 30-39        26:52    8:40/M
     262    Barrett True            Windsor  CT         68     9 M 60-69        26:54    8:41/M
     263    Julie Holzman           Westport  CT        51     5 F 50-59        26:56    8:41/M
     264    Richard Honafius        Milford  CT         36    58 M 30-39        26:57    8:42/M
     265    Meghan O' Hara          Fairfield  CT       13     3 F 10-13        26:59    8:42/M
     266    Philip Ruckel           Brookfield  CT      52    29 M 50-59        26:59    8:42/M
     267    Paul Zajkowski          Darien  CT          39    59 M 30-39        27:00    8:43/M
     268    Brad Hammell            Fairfield  CT       28    28 M 19-29        27:00    8:43/M
     269    Lisa Pernek             Stratford  CT       36    26 F 30-39        27:01    8:43/M
     270    Andrew Harris           Fairfield  CT       43    56 M 40-49        27:08    8:45/M
     271    Denise Hotch            Westport  CT        40    16 F 40-49        27:10    8:46/M
     272    Rob Bocompani           Fairfield  CT       35    60 M 30-39        27:12    8:46/M
     273    Adam Levinson           Trumbull  CT        32    61 M 30-39        27:15    8:47/M
     274    Kirsten Mawdsley        Sandy Hook  CT      36    27 F 30-39        27:17    8:48/M
     275    Nancy Bermeo            Greenwich  CT       41    17 F 40-49        27:17    8:48/M
     276    Courtney Fleming        Fairfield  CT       27    15 F 19-29        27:19    8:49/M
     277    Ken Julian              Berlin  CT          45    57 M 40-49        27:21    8:49/M
     278    Emily Kwong             Southport  CT       15     6 F 14-18        27:22    8:50/M
     279    Jim Davidson            Seymour  CT         46    58 M 40-49        27:22    8:50/M
     280    Andy Magda              Derby  CT           59    30 M 50-59        27:23    8:50/M
     281    Kevin Smith             Seymour  CT         34    62 M 30-39        27:25    8:51/M
     282    Janice Barlow           Southport  CT       47    18 F 40-49        27:27    8:51/M
     283    Jamie Orvis             Fairfield  CT       41    59 M 40-49        27:28    8:52/M
     284    Rick Lane               Southport  CT       48    60 M 40-49        27:28    8:52/M
     285    Anne Orvis              Fairfield  CT       41    19 F 40-49        27:34    8:54/M
     286    Clare Mahoney           Stratford  CT       30    28 F 30-39        27:35    8:54/M
     287    Steve Crowell           Norwich  CT         27    29 M 19-29        27:36    8:54/M
     288    Bob Crowell             Norwich  CT         56    31 M 50-59        27:37    8:55/M
     289    Raymond O'Hara          Easton  CT          50    32 M 50-59        27:37    8:55/M
     290    David Young             Fairfield  CT       46    61 M 40-49        27:38    8:55/M
     291    Christine Riniti        Westport  CT        45    20 F 40-49        27:39    8:55/M
     292    Jeff Gouley             Fairfield  CT       35    63 M 30-39        27:41    8:56/M
     293    Christine Finerty       Fairfield  CT       28    16 F 19-29        27:42    8:56/M
     294    Elizabeth Grimes        Sandy Hook  CT      11     4 F 10-13        27:46    8:57/M
     295    Mary Colleen Jesielowsk Fairfield  CT       42    21 F 40-49        27:47    8:58/M
     296    Ken Ziman               Orange  CT          59    33 M 50-59        27:48    8:58/M
     297    Michael Wadlinger Jr    West Simsbury  CT   13     9 M 10-13        27:50    8:59/M
     298    Kevin O' Keefe          Easton  CT          45    62 M 40-49        27:53    9:00/M
     299    Chris Thompson          Southport  CT       41    63 M 40-49        27:57    9:01/M
     300    Jackie Olvera           New Haven  CT       38    29 F 30-39        27:59    9:02/M
     301    Mary Jane McGoldrick    Fairfield  CT       54     6 F 50-59        27:59    9:02/M
     302    Kevin Gremse            Bridgeport  CT      39    64 M 30-39        28:00    9:02/M
     303    Deirdre Brown           Trumbull  ct        0      1 F  0- 1        28:07    9:04/M
     304    Stephanie Di Noi        Fairfield  CT       44    22 F 40-49        28:15    9:07/M
     305    Michael Black           Milford  CT         29    30 M 19-29        28:16    9:07/M
     306    Kim Remetta             Milford  CT         50    34 M 50-59        28:20    9:08/M
     307    Dawn Clark              Hamden  CT          25    17 F 19-29        28:20    9:08/M
     308    Jim Uliano              Shelton  CT         58    35 M 50-59        28:20    9:08/M
     309    Stacy Coffin            Trumbull  CT        37    30 F 30-39        28:20    9:08/M
     310    Silvia Scalzo           Trumbull  CT        38    31 F 30-39        28:21    9:09/M
     311    Sara Grega              Trumbull  CT        26    18 F 19-29        28:21    9:09/M
     312    Jennifer Grega          Trumbull  CT        28    19 F 19-29        28:21    9:09/M
     313    Christopher Quinn       Annandale  VA       28    31 M 19-29        28:23    9:09/M
     314    June Grieco             Stamford  CT        42    23 F 40-49        28:25    9:10/M
     315    Alexandra Clough        Weston  CT          33    32 F 30-39        28:32    9:12/M
     316    Christopher Mc Menamey  Trumbull  CT        12    10 M 10-13        28:33    9:13/M
     317    Maria Walsh             Fairfield  CT       38    33 F 30-39        28:34    9:13/M
     318    Nancy Murphy            Fairfield  CT       47    24 F 40-49        28:35    9:13/M
     319    William Blake           Shelton  CT         39    65 M 30-39        28:37    9:14/M
     320    Heidi Gingerich         Fairfield  CT       33    34 F 30-39        28:38    9:14/M
     321    Bob Roath               Westport  CT        62    10 M 60-69        28:39    9:15/M
     322    Kristin Walker          Fairfield  CT       23    20 F 19-29        28:43    9:16/M
     323    Mary Collins            Westport  CT        41    25 F 40-49        28:43    9:16/M
     324    Ann Marie Smith         Darien  CT          45    26 F 40-49        28:43    9:16/M
     325    Kaitlin Thompson        Southport  CT       13     5 F 10-13        28:44    9:16/M
     326    Shane Wood              Bethel  CT          34    66 M 30-39        28:45    9:16/M
     327    Megan Wood              Bethel  CT          35    35 F 30-39        28:45    9:16/M
     328    Michele Lamothe         Westport  CT        42    27 F 40-49        28:48    9:17/M
     329    Teck Heng Kim           Norwalk  CT         39    67 M 30-39        28:50    9:18/M
     330    Aimee Kuehndorf         Westport  CT        32    36 F 30-39        28:53    9:19/M
     331    John Deponte            Stratford  CT       57    36 M 50-59        28:56    9:20/M
     332    Jose Escarilla          Fairfield  CT       58    37 M 50-59        28:58    9:21/M
     333    Brian Neumeyer          Monroe  CT          33    68 M 30-39        29:00    9:21/M
     334    DAVID Hom               Fairfield  CT       53    38 M 50-59        29:01    9:22/M
     335    Juli Hom                Fairfield  CT       47    28 F 40-49        29:02    9:22/M
     336    Michael Cahill          Monroe  CT          43    64 M 40-49        29:05    9:23/M
     337    Jean Lane               Southport  CT       45    29 F 40-49        29:06    9:23/M
     338    Jim Stevens             Trumbull  CT        73     3 M 70-79        29:10    9:25/M
     339    Jonathan Velazquez      Stratford  CT       18     5 M 14-18        29:10    9:25/M
     340    Amanda Harris           Fairfield  CT       14     7 F 14-18        29:11    9:25/M
     341    Alan Martin             Westport  CT        37    69 M 30-39        29:12    9:25/M
     342    Pat Scully              Oxford  CT          59     7 F 50-59        29:13    9:25/M
     343    Rose Howard             Hamden  CT          48    30 F 40-49        29:16    9:26/M
     344    Jeffrey Howard          Hamden  CT          49    65 M 40-49        29:16    9:26/M
     345    Janice Barabas          Southbury  CT       59     8 F 50-59        29:23    9:29/M
     346    Vicci Ruscito           Southport  CT       45    31 F 40-49        29:28    9:30/M
     347    Pamela Genuario         Norwalk  CT         33    37 F 30-39        29:28    9:30/M
     348    Liana Petruso           Stamford  CT        34    38 F 30-39        29:53    9:38/M
     349    Nancy Wechsler          Fairfield  CT       40    32 F 40-49        29:54    9:39/M
     350    Heather Labash          Fairfield  CT       34    39 F 30-39        29:54    9:39/M
     351    Elizabeth Weemhoff      Fairfield  CT       28    21 F 19-29        29:55    9:39/M
     352    Renee Lazor             Monroe  CT          37    40 F 30-39        29:57    9:40/M
     353    Jeremy Weemhoff         Fairfield  CT       31    70 M 30-39        30:01    9:41/M
     354    Gregory Coleman         Trumbull  CT        12    11 M 10-13        30:09    9:44/M
     355    Deborah Lipschitz       Southport  CT       44    33 F 40-49        30:17    9:46/M
     356    Bennett Williamson      Fairfield  CT       12    12 M 10-13        30:17    9:46/M
     357    Ryan Collins            Bridgeport  CT      31    71 M 30-39        30:24    9:48/M
     358    Maria Lapreay           Fairfield  CT       38    41 F 30-39        30:26    9:49/M
     359    John Lapreay            Fairfield  CT       36    72 M 30-39        30:26    9:49/M
     360    Don Platko              Stratford  CT       63    11 M 60-69        30:31    9:51/M
     361    Kirsten Horton          Westport  CT        36    42 F 30-39        30:35    9:52/M
     362    Leslie Kurian           Pound Ridge  NY     63     1 F 60-69        30:38    9:53/M
     363    John Fruin              Trumbull  CT        41    66 M 40-49        30:39    9:53/M
     364    Jeffrey Peck            Stamford  CT        13    13 M 10-13        30:47    9:56/M
     365    Dorothy Jatzen          Stamford  CT        44    34 F 40-49        31:02   10:01/M
     366    Ann Velleca             Stratford  CT       42    35 F 40-49        31:09   10:03/M
     367    Matthew Hallock         Fairfield  CT       42    67 M 40-49        31:13   10:04/M
     368    Florene Nichols         Stratford  CT       45    36 F 40-49        31:18   10:06/M
     369    Ellen Donnarimara       Cheshire  CT        43    37 F 40-49        31:18   10:06/M
     370    Lauren Jacobi           Fairfield  CT       10     6 F 10-13        31:19   10:06/M
     371    Thomas Molloy           Cold Spring Harbor  62    12 M 60-69        31:19   10:06/M
     372    Michael Daly            Fairfield  CT       44    68 M 40-49        31:20   10:06/M
     373    John Mc Carthy          Allison Park  PA    45    69 M 40-49        31:21   10:07/M
     374    Amy Kurzatkowski        Fairfield  CT       31    43 F 30-39        31:25   10:08/M
     375    Catherine Jacobi        Fairfield  CT        6     2 F  2- 9        31:26   10:08/M
     376    Paul Jacobi             Fairfield  CT       39    73 M 30-39        31:27   10:09/M
     377    Madelyn Meagher         Trumbull  CT        56     9 F 50-59        31:30   10:10/M
     378    Bob Dittemer            Ringwood  NJ        66    13 M 60-69        31:35   10:11/M
     379    Jesse Bilger            Trumbull  CT        24    32 M 19-29        31:40   10:13/M
     380    Jennifer Neumeyer       Monroe  CT          32    44 F 30-39        31:41   10:13/M
     381    Bob Loh                 Trumbull  CT        60    14 M 60-69        31:43   10:14/M
     382    Janette Kalba           Milford  CT         31    45 F 30-39        31:47   10:15/M
     383    Sue Shanahan            Fairfield  CT       37    46 F 30-39        31:50   10:16/M
     384    Don Stacom              Burlington  CT      47    70 M 40-49        32:03   10:20/M
     385    David Bristol           Shelton  CT         42    71 M 40-49        32:19   10:25/M
     386    Laura Perusse           Stratford  CT       26    22 F 19-29        32:21   10:26/M
     387    Nancy Maloney           Norwalk  CT         51    10 F 50-59        32:24   10:27/M
     388    Janet Triplett          Stamford  CT        60     2 F 60-69        32:26   10:28/M
     389    Kiye Sakai              Fairfield  CT       44    38 F 40-49        32:40   10:32/M
     390    Donald Janezic          Cheshire  CT        59    39 M 50-59        32:46   10:34/M
     391    Loren Daugherty         Stratford  CT       59    40 M 50-59        32:46   10:34/M
     392    Kristin Manley          Westport  CT        10     7 F 10-13        32:50   10:35/M
     393    Kathy Hammell           Darien  ct          53    11 F 50-59        32:51   10:36/M
     394    Rick Tyrseck            Danbury  CT         48    72 M 40-49        33:04   10:40/M
     395    Tamara Link             Stamford  CT        39    47 F 30-39        33:04   10:40/M
     396    Randy Rasmussen         Wilton  CT          60    15 M 60-69        33:35   10:50/M
     397    Nicole Fabricatore      Milford  CT         33    48 F 30-39        33:37   10:51/M
     398    Warren Hofrichter       Southport  CT       14     6 M 14-18        33:40   10:52/M
     399    Richard Hofrichter      Southport  CT       52    41 M 50-59        33:40   10:52/M
     400    Eileen O' Sullivan      Milford  CT         36    49 F 30-39        33:43   10:53/M
     401    Michael Schunk          Bridgeport  CT      60    16 M 60-69        33:48   10:54/M
     402    Janice Brown            Newtown  CT         55    12 F 50-59        33:48   10:54/M
     403    Averil Clarke           Hamden  CT          38    74 M 30-39        33:53   10:56/M
     404    Walt Frank              Norwalk  CT         58    42 M 50-59        33:55   10:56/M
     405    Art Paul                Versailles  CT      31    75 M 30-39        34:01   10:58/M
     406    FREDERICK Harmon        Shelton  CT         57    43 M 50-59        34:04   10:59/M
     407    Gracie Bates Mc Carl    Milford  CT         41    39 F 40-49        34:07   11:00/M
     408    Brian Regan             Ridgefield  CT      61    17 M 60-69        34:08   11:01/M
     409    Gretchen Soule          Milford  CT         29    23 F 19-29        34:08   11:01/M
     410    Charisse Begawen        Fairfield  CT       23    24 F 19-29        34:14   11:03/M
     411    James Bernardi          Newtown  CT         52    44 M 50-59        34:14   11:03/M
     412    Carly Schulman          Westport  CT        14     8 F 14-18        34:15   11:03/M
     413    Miriam Guadalupe        Ridgefield  CT      49    40 F 40-49        34:22   11:05/M
     414    Angie D Amico           Cheshire  CT        25    25 F 19-29        34:24   11:06/M
     415    Jessie Lamando          Milford  CT         24    26 F 19-29        34:26   11:06/M
     416    Caryn Mc Allister       Trumbull  CT        33    50 F 30-39        34:26   11:06/M
     417    Tara Nucera             Bridgeport  CT      28    27 F 19-29        34:32   11:08/M
     418    Donald Bell             Shelton  CT         62    18 M 60-69        34:40   11:11/M
     419    Marjorie Passeri        Easton  CT          51    13 F 50-59        34:54   11:15/M
     420    Albert Unger            Stamford  CT        36    76 M 30-39        34:57   11:16/M
     421    Donna Misur             Shelton  CT         48    41 F 40-49        35:41   11:31/M
     422    Amanda Kwong            Southport  CT       11     8 F 10-13        35:45   11:32/M
     423    Chris Kwong             Southport  CT       47    73 M 40-49        35:46   11:32/M
     424    Jon Perelstein          Stamford  CT        56    45 M 50-59        35:54   11:35/M
     425    Kathleen Spector        Southport  CT       56    14 F 50-59        36:06   11:39/M
     426    Chris Burton            Cheshire  CT        45    42 F 40-49        37:27   12:05/M
     427    Larry Shortell Jr       Norwalk  CT         33    77 M 30-39        37:48   12:12/M
     428    Hannele Rinta-Tuuri     Fairfield  CT       45    43 F 40-49        37:50   12:12/M
     429    Mavis Pemberton         Milford  CT         49    44 F 40-49        37:52   12:13/M
     430    Mary Ann Fontaine       Bethlehem  CT       51    15 F 50-59        37:55   12:14/M
     431    Austin Ross             Madison  CT         84     1 M 80-99        38:19   12:22/M
     432    Michael Snyderman       Norwich  CT         30    78 M 30-39        38:47   12:31/M
     433    Stacy Wilk              Fairfield  CT       25    28 F 19-29        39:14   12:39/M
     434    Sarah Wilk              Fairfield  CT       23    29 F 19-29        39:15   12:40/M
     435    Karen Jannetty          Greenwich  CT       39    51 F 30-39        41:36   13:25/M
     436    Kathleen Hiten          Milford  CT         54    16 F 50-59        42:23   13:40/M
     437    Anthony Caputo          Huntington  NY      35    79 M 30-39        44:31   14:22/M
     438    Caroline Caputo         Huntington  NY      32    52 F 30-39        44:36   14:23/M
     439    Kristie Kuhl            Fairfield  CT       34    53 F 30-39        44:44   14:26/M
     440    Barbara Coneys          Huntington  NY      55    17 F 50-59        44:52   14:28/M
     441    Participant   778                            0     1 M  0- 0        44:54   14:29/M
     442    Michael Buchina         New Haven  CT       46    74 M 40-49        49:10   15:52/M

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com


Overall Female Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Heather Crosby Danbury CT

32

15

18:12

5:52/M

 

Women 9 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ana Babinec Weston CT

9

251

26:44

8:37/M

2

Catherine Jacobi Fairfield CT

6

375

31:26

10:08/M

 

Women 10 to 13

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Isabella Corso Ridgefield CT

11

83

22:35

7:17/M

2

Briana Corso Ridgefield CT

11

250

26:42

8:37/M

3

Meghan O' Hara Fairfield CT

13

265

26:59

8:42/M

 

Women 14 to 18

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Maria Benjamin Fairfield CT

14

79

22:27

7:15/M

2

Jane McGoldrick Fairfield CT

15

169

24:40

7:57/M

3

Lauren O'Hagan Norwalk CT

17

214

25:54

8:21/M

 

Women 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Alison Chiu Stamford CT

27

26

19:00

6:08/M

2

Paula Clark Hamden CT

21

56

21:14

6:51/M

3

Allyson Perlini Cromwell CT

24

93

22:53

7:23/M

 

Women 30 To 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Helen Merkle Trumbull CT

38

19

18:25

5:56/M

2

Amy Bevilacqua Wilton CT

31

21

18:27

5:57/M

3

Brooke Garden Greenwich CT

38

28

19:07

6:10/M

 

Women 40 To 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Erica Merrill Rowayton CT

42

43

19:54

6:25/M

2

Catherine Kubic Stratford CT

41

94

22:55

7:24/M

3

Deborah Ferretti Beacon Falls CT

40

102

23:10

7:28/M

 

Women 50 To 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Sharon Vos Riverside CT

50

39

19:39

6:20/M

2

Barbara Pearce Guilford CT

50

57

21:15

6:51/M

3

Susan Stuart Fairfield CT

50

105

23:16

7:30/M

 

Women 60 To 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Leslie Kurian Pound Ridge NY

63

362

30:38

9:53/M

2

Janet Triplett Stamford CT

60

388

32:26

10:28/M

 

Overall Male Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Tim Perry Northwood NH

22

1

15:11

4:54/M

 

No Age Reported

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kumar Limbu Kathmadi NEPAL

0

47

20:24

6:35/M

2

Mark Richards Fairfield CT

0

237

26:21

8:30/M

 

Men 9 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Daniel SchuMacHer Naugatuck CT

8

116

23:26

7:34/M

2

Clint Corso Ridgefield CT

8

172

24:43

7:58/M

 

Men 10 to 13

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Evan Bieder Norwalk CT

12

59

21:21

6:53/M

2

Christopher Meskill Shelton CT

13

125

23:38

7:37/M

3

Brian Grimes Sandy Hook CT

13

144

23:54

7:43/M

 

Men 14 to 18

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Mike Paulis Fairfield CT

15

82

22:33

7:16/M

2

James Passeri Fairfield CT

17

142

23:51

7:42/M

3

Brian Coleman Trumbull CT

14

220

26:01

8:24/M

 

Men 19 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Dave Hennessey Bridgeport CT

23

2

15:12

4:54/M

2

Ryan Pancoast Stratford CT

22

3

16:16

5:15/M

3

Craig Clark Hamden CT

19

8

17:32

5:39/M

 

Men 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Tom Harding Westport CT

39

4

16:24

5:17/M

2

Mark Depalma Southbury CT

37

5

16:52

5:26/M

3

Seth Spector Southport CT

30

12

18:02

5:49/M

 

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Mahoney Stamford CT

46

6

17:02

5:30/M

2

Jim Zoldy Watertown CT

43

7

17:05

5:31/M

3

Ian Frankel Madison CT

48

9

17:33

5:40/M

 

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Paul Moyse Monroe CT

51

11

17:59

5:48/M

2

Richard Olmsted New Haven CT

51

13

18:08

5:51/M

3

Allan Dias Stratford CT

54

24

18:47

6:04/M

 

Men 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Rick Sturgeon Stamford CT

60

97

23:00

7:25/M

2

Watt White Stamford CT

66

123

23:35

7:36/M

3

Gerald Hyde Fairfield CT

62

131

23:46

7:40/M

 

Men 70 to 79

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

John Howell Easton CT

70

195

25:25

8:12/M

2

Remo Pagliarela Stratford CT

74

253

26:45

8:38/M

3

Jim Stevens Trumbull CT

73

338

29:10

9:25/M

 

Men 80 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Austin Ross Madison CT

84

431

38:19

12:22/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com




race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News