Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Hershey Track & Field Massachusetts State Meet

Nashoba Reg. HS - Bolton, MA, July 10, 2004

Complete Meet Results

FTO

Licensed to District E. / Butterfield - Organization License
                                                          Hy-Tek's Meet Manager
               Hershey's Track & Field Youth Program - 7/10/2004               
                           Massachusetts State Meet                            
                         Nashoba Reg. HS - Bolton, MA                          
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Blozualis, Rachel          9 Needham                   8.05   1 
  2 Isidor, Melissa            9 New Bedford               8.28   1 
  3 Gross, Anna                9 Westford                  8.59   2 
  4 Yesufu, Jadah              9 Quincy                    8.67   3 
  5 Cantiania, Megan           9 Billerica                 8.72   1 
  6 Hollingworth, Kadejah      9 New Bedford               8.72   3 
  7 O'Rourke, Kelci            9 Hopkinton                 8.77   1 
  8 Gold, Michaela             9 Needham                   8.78   2 
  9 Raftery, Jacqueline        9 Needham                   8.79   2 
 10 Gott, Morgan               9 Newburyport               8.80   2 
 11 Pyle, Rhiannon             9 Newburyport               9.02   1 
 12 Connelly, Samantha         9 Braintree                 9.09   1 
 13 Boyle, Katie               9 Winchester                9.10   1 
 14 Gorenflo, Katie            9 Newburyport               9.10   2 
 15 Kane, Paige                9 Hudson                    9.61   1 
 16 Scuzzarella, Jaclyn        9 Quincy                   11.15   3 
 
Girls 9-10 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Messman, Molly             9 Newburyport              15.23   1 
  2 Blozualis, Rachel          9 Needham                  15.28   1 
  3 Yesufu, Jadah              9 Quincy                   15.74   1 
  4 Murray, Veronica           9 Braintree                15.96   1 
  5 Isidor, Melissa            9 New Bedford              16.10   1 
  6 Brown, Liz                 9 Hopkinton                16.39   1 
  7 Cantiania, Megan           9 Billerica                16.55   1 
  8 Gold, Michaela             9 Needham                  16.72   2 
  9 Pyle, Rhiannon             9 Newburyport              17.00   1 
 10 Raftery, Jacqueline        9 Needham                  17.20   2 
 11 Boyle, Katie               9 Winchester               17.45   2 
 12 Gorenflo, Katie            9 Newburyport              17.50   2 
 13 Mahoney, Emma              9 Westford                 17.64   2 
 14 Savell, Michaela           9 Hudson                   17.76   2 
 
Girls 11-12 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rideout, Aimee            11 Winchester               13.68   1 
  2 Togba, Tracy              11 New Bedford              13.96   1 
  3 Hetu, Makenzie            11 Braintree                14.34   1 
  4 O'Connell, Kara           11 Norwell                  14.43   1 
  5 McCormick, Hannah         11 Newburyport              14.59   1 
  6 Grevelink, Ashley         11 Winchester               14.61   2 
  7 DiPietro, Alyssa          11 Hopkinton                14.63   1 
  8 Norman, Kathryn           11 Billerica                14.87   1 
  9 Marcoux, Shannon          11 Braintree                14.88   1 
 10 Goldman, Ellen            11 Leominster               15.05   2 
 11 Hylton, Antonia           11 Westford                 15.43   2 
 12 Donnelly, Michela         11 Quincy                   15.44   2 
 13 Lima, Kathleen            11 Hudson                   15.49   2 
 14 McCarthy, Ashley          11 Haverhill                16.01   2 
 15 Kennedy, Alice            11 Westford                 16.07   2 
 
Girls 13-14 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Talbot, Kim               13 Middleton                13.92   1 
  2 Newsom, Krystin           13 Quincy                   14.02   1 
  3 McMillan, Kelli           13 Winchester               14.64   1 
  4 Seega, Alexandra          13 Westford                 14.72   1 
  5 Lutz, Adrienne            13 Braintree                14.86   1 
  6 Nolan, Juliette           13 Newburyport              14.88   1 
  7 Bates, Lexi               13 Norwell                  14.96   2 
  8 Bouchard, Corrine         13 Hudson                   15.14   1 
  9 Brijak, Becca             13 Billerica                15.23   1 
 10 Hseih, Wei-Yen            13 Winchester               15.26   2 
 11 Silva-Jones, Joanna       13 New Bedford              15.31   2 
 12 Poor, Hannah              13 Arlington                15.39   2 
 13 Neville, Alyssa           13 Longmeadow               15.62   2 
 
Girls 9-10 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Doucette, Lindsey          9 Hopkinton                34.21   1 
  2 Hollingworth, Kadejah      9 New Bedford              36.14   1 
  3 Aliberti, Clarissa         9 Quincy                   36.49   1 
  4 Hill, Lauren               9 Braintree                36.55   1 
  5 May, Brianna               9 Leominster               36.94   1 
  6 Gilman, Hannah             9 Longmeadow               37.29   2 
  7 Fitzpatrick, Caroline      9 Norwell                  37.30   2 
  8 Mixon, Christa             9 Billerica                37.38   2 
  9 Oberle, Kira               9 Needham                  37.43   1 
 10 Volk, Kathryn              9 Hudson                   38.24   2 
 11 Difanzo, Allison           9 Westford                 41.01   2 
 12 Moore, Maureen             9 Newburyport              44.32   2 
 
Girls 11-12 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Zechner, Jenna            11 Billerica                31.00   1 
  2 Marcoux, Shannon          11 Braintree                31.33   1 
  3 Fernandez, Christina      11 Leominster               31.53   1 
  4 Hetu, Makenzie            11 Braintree                31.84   1 
  5 Nee, Julia                11 Quincy                   32.05   1 
  6 Roach, Allysa             11 New Bedford              32.62   2 
  7 Hylton, Antonia           11 Westford                 32.84   2 
  8 Bandi, Abby               11 Winchester               32.88   3 
  9 McNamara, Kate            11 Longmeadow               33.39   1 
 10 Jacobs, Corey             11 Hudson                   33.50   2 
 11 French, Ali               11 Newburyport              33.65   3 
 12 Cody, Jessica             11 Newburyport              34.47   3 
 13 McCarthy, Ashley          11 Haverhill                36.42   2 
 14 DiPietro, Alyssa          11 Hopkinton                37.63   2 
 
Girls 13-14 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Talbot, Kim               13 Middleton                28.95   1 
  2 Raftery, Taylor           13 Quincy                   29.39   1 
  3 McMillan, Kelli           13 Winchester               30.24   1 
  4 Nolan, Juliette           13 Newburyport              30.61   1 
  5 Hylton, Ellie             13 Westford                 30.98   1 
  6 Vallesio, Jennie          13 Somerville               31.26   3 
  7 Boyson, Alyssa            13 Leominster               31.44   3 
  8 Howes, Holly              13 Marblehead               31.84   2 
  9 Corriveau, Andrea         13 Billerica                32.27   2 
 10 Silva-Jones, Joanna       13 New Bedford              32.32   2 
 11 Neville, Alyssa           13 Longmeadow               32.38   3 
 12 Shea, Devon               13 Hudson                   32.39   2 
 13 Gamrale, Melissa          13 Billerica                32.42   1 
 14 Keueger, Meghan           13 Hopkinton                32.52   2 
 
Girls 9-10 400 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mullaney, Danielle         9 Quincy                 1:19.69   1 
  2 Murray, Veronica           9 Braintree              1:20.30   1 
  3 Gross, Anna                9 Westford               1:24.32   2 
  4 Burke, Kelsey              9 Longmeadow             1:27.36   1 
  5 O'Connell, Mary            9 Norwell                1:31.16   1 
  6 Johnson, Emma              9 Hopkinton              1:31.42   1 
  7 Chronister, Nicole         9 Billerica              1:34.21   1 
  8 Hollingworth, Kadejah      9 New Bedford            1:36.79   2 
  9 Moore, Maureen             9 Newburyport            1:40.87   2 
 
Girls 11-12 400 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McCormick, Hannah         11 Newburyport            1:08.58   1 
  2 Togba, Tracy              11 New Bedford            1:09.00   1 
  3 Gross, Kelly              11 Westford               1:12.82   1 
  4 MacDonald, Kathleen       11 Norwell                1:13.29   1 
  5 Hannon, Emily             11 Quincy                 1:13.54   1 
  6 Bigelow, Paige            11 Leominster             1:16.91   2 
  7 Loughlin, Erin            11 Newburyport            1:17.08   2 
  8 Kennedy, Alice            11 Westford               1:18.42   1 
  9 Tate, Devon               11 Westford               1:22.32   2 
 10 Pearlstein, Tami          11 Needham                1:23.74   2 
 11 Warjas, Stephanie         11 Needham                1:32.14   2 
 
Girls 11-12 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Connell, Kara           11 Norwell                2:46.88  
  2 Paling, Kelley            11 Braintree              2:51.87  
  3 Ecsedy, Annie             11 Needham                2:54.26  
  4 Roach, Allysa             11 New Bedford            2:58.53  
  5 Goodwin, Laura            11 Winchester             2:59.06  
  6 Gross, Kelly              11 Westford               3:00.17  
  7 Vinciullo, Laurie         11 Hudson                 3:04.29  
  8 Tomasz, Lindsay           11 Newburyport            3:05.19  
  9 Webber, Sophie            12 Westford               3:24.03  
 10 Warjas, Stephanie         11 Needham                3:31.43  
 11 Corringer, Kerry          11 Billerica              3:44.91  
 
Girls 13-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vinciullo, Tracey         13 Hudson                 2:44.09  
  2 Shapiro, Jessica          13 Longmeadow             2:46.94  
  3 Boyson, Alyssa            13 Leominster             3:04.31  
  4 Keueger, Meghan           13 Hopkinton              3:04.33  
  5 Kasaroff, Rachel          13 Braintree              3:06.97  
  6 Corriveau, Andrea         13 Billerica              3:08.94  
  7 Girand, Monique           13 Billerica              3:12.24  
 
Girls 13-14 1600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vercollone, Teresa        13 Braintree              5:46.78  
  2 Vinciullo, Tracey         13 Hudson                 6:02.76  
  3 Copperinger, Cahterine    13 Billerica              6:11.72  
  4 Shapiro, Jessica          13 Longmeadow             6:12.50  
  5 Pearsall, Allison         13 Newburyport            6:27.39  
  6 Weiler, Nicole            13 Norwell                6:29.23  
  7 McNeil, Pauline           13 Quincy                 6:31.05  
 
Girls 9-10 4x100 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Georgetown  'A'                                     1:05.99   2 
  2 New Bedford  'A'                                    1:06.08   2 
  3 Quincy  'A'                                         1:06.66   1 
  4 Hopkinton  'A'                                      1:08.72   1 
     1) O'Rourke, Kelci 9               2) Brown, Liz 9                   
     3) Doucette, Lindsey 9             4) Johnson, Emma 9                
  5 Harvard  'A'                                        1:14.90   2 
  6 Billerica  'A'                                      1:15.33   1 
  7 Hudson  'A'                                         1:16.03   1 
  8 Longmeadow  'A'                                     1:18.37   1 
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Winchester  'A'                                     1:01.65   1 
  2 Leominster  'A'                                     1:04.51   1 
  3 Quincy  'A'                                         1:04.86   1 
  4 Hudson  'A'                                         1:04.88   1 
  5 Longmeadow  'A'                                     1:06.21   2 
  6 Billerica  'A'                                      1:07.22   2 
  7 Somerville  'A'                                     1:07.68   2 
     1) Crockwell, Jacqueline 11        2) Campbell, Anna 11              
     3) Lakin, Rachel 11                4) Hardy, Amanda 11               
 
Girls 13-14 4x100 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Quincy  'A'                                           56.07   1 
  2 Winchester  'A'                                     1:00.71   1 
  3 Norwell  'A'                                        1:01.72   1 
  4 Billerica  'A'                                      1:02.19   1 
  5 Harvard  'A'                                        1:03.46   2 
  6 Somerville  'A'                                     1:03.87   2 
     1) Connolly, Karalyn 13            2) Coulombe, Courtney 13          
     3) Homsi, Justine 13               4) Vallesio, Jennie 13            
  7 Hudson  'A'                                         1:04.36   2 
  8 Braintree  'A'                                      1:06.19   2 
 
Girls 9-10 Long Jump Standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Messman, Molly             9 Newburyport            6-08.00  
  2 Blozualis, Rachel          9 Needham                6-06.50  
  3 Hollingworth, Kadejah      9 New Bedford            6-05.00  
  4 Gorenflo, Katie            9 Newburyport            6-00.00  
  5 Bumpus, Anna               9 Longmeadow             5-08.00  
  6 McGoragle, Kathryn         9 Arlington              5-07.00  
  6 Raftery, Jacqueline        9 Needham                5-07.00  
  8 Pyle, Rhiannon             9 Newburyport            5-04.50  
  8 Oberle, Kira               9 Needham                5-04.50  
 10 Mahoney, Emma              9 Westford               5-04.00  
 11 Okoye, Leigha              9 Quincy                 5-02.50  
 12 Savell, Michaela           9 Hudson                 5-01.00  
 12 O'Rourke, Kelci            9 Hopkinton              5-01.00  
 14 Hill, Lauren               9 Braintree              5-00.00  
 15 O'Connell, Mary            9 Norwell                4-07.50  
 16 Bumpus, Julia              9 Leominster             4-05.00  
 
Girls 11-12 Long Jump Standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Menezes, Michelle         11 Billerica              6-07.50  
  2 Grevelink, Ashley         11 Winchester             6-07.00  
  3 Goldman, Ellen            11 Leominster             6-05.50  
  4 Hylton, Antonia           11 Westford               6-03.00  
  5 Plante, Joanne            11 Newburyport            6-02.50  
  6 Sinjour, Annifreed        11 New Bedford            6-00.00  
  7 Oberle, Devon             11 Needham                5-11.50  
  8 Pearlstein, Tami          11 Needham                5-10.00  
  8 O'Connell, Kara           11 Norwell                5-10.00  
 10 Kimball, Paige            11 Longmeadow             5-09.50  
 11 Hetu, Makenzie            11 Braintree              5-08.00  
 12 McGrath, Sarah            11 Hudson                 5-07.50  
 12 Marcoux, Shannon          11 Braintree              5-07.50  
 14 Nee, Julia                11 Quincy                 5-07.00  
 14 Landry, Casey             11 Winchester             5-07.00  
 16 Tate, Devon               11 Westford               5-05.50  
 
Girls 13-14 Long Jump Standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Boyson, Alyssa            13 Leominster             8-00.50  
  2 Affannato, Nicole         13 Quincy                 7-02.50  
  2 Wei, Yen Hsien            13 Winchester             7-02.50  
  4 Hoarty, Kelly             13 Winchester             6-08.50  
  5 Gamrale, Melissa          13 Billerica              6-08.00  
  6 Hylton, Ellie             13 Westford               6-07.00  
  7 Poor, Hannah              13 Arlington              6-02.50  
  8 Tancreti, Sara            13 Newburyport            6-01.50  
  9 Correa, Katelyn           13 Hudson                 5-10.00  
 10 Silva-Jones, Joanna       13 New Bedford            5-04.50  
 10 Nolan, Juliette           13 Newburyport            5-04.50  
 12 Neville, Alyssa           13 Longmeadow             5-03.50  
 13 Keueger, Meghan           13 Hopkinton              5-00.00  
 
Girls 9-10 Other Softball   T
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Isidor, Melissa            9 New Bedford          102-06.50  
  2 Nickerson, Danielle        9 Billerica             92-04.50  
  3 Murray, Veronica           9 Braintree             88-05.50  
  4 Olsen, Meghan              9 Arlington             81-01.50  
  5 Coughlin, Fiona            9 Quincy                76-11.00  
  6 Gott, Morgan               9 Newburyport           73-09.00  
  7 Brown, Liz                 9 Hopkinton             68-09.00  
  8 Rosen, Kit                 9 Longmeadow            65-04.00  
  9 Waijas, Sarah              9 Needham               58-00.00  
 10 McGrath, Rachel            9 Hudson                53-10.50  
 11 Boyle, Katie               9 Winchester            45-04.50  
 
Girls 11-12 Other Softball   T
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tomasz, Lindsay           11 Newburyport          138-00.50  
  2 Zechner, Jenna            11 Billerica            127-03.00  
  3 Hathaway, Jillian         11 Quincy               119-02.50  
  4 Bigelow, Paige            11 Leominster           106-07.00  
  5 McKenzie, Kristin         11 Arlington            101-09.00  
  6 Rideout, Aimee            11 Winchester            98-06.00  
  7 Togba, Tracy              11 New Bedford           97-06.00  
  8 Gross, Kelly              11 Westford              89-04.00  
  9 Plante, Joanne            11 Newburyport           83-07.00  
 10 Kimball, Paige            11 Longmeadow            82-10.00  
 11 Oberle, Devon             11 Needham               79-02.50  
 12 Crockwell, Jacqueline     11 Somerville            78-03.50  
 13 Dyment, Jessica           11 Westford              74-02.00  
 14 DiPerna, Cara             11 Winchester            71-07.50  
 15 Pearlstein, Tami          11 Needham               70-06.00  
 16 Keueger, Hannah           11 Hopkinton             56-09.00  
 
Girls 13-14 Other Softball   T
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harrington, Catherine     13 Arlington            149-10.50  
  2 McWilliams, Leah          13 Billerica            144-03.50  
  3 Martingnetti, Caroline    13 Winchester           134-10.00  
  4 Vallesio, Jennie          13 Somerville           133-05.50  
  5 Collins, Erin             13 Quincy               101-08.00  
  6 Correa, Katelyn           13 Hudson                97-11.50  
  7 Shapiro, Jessica          13 Longmeadow            91-08.00  
  8 Jordan, Abby              13 Braintree             91-07.00  
  9 Hathaway, Rebecca         13 Norwood               86-10.00  
 10 Howes, Holly              13 Marblehead            62-00.00  
 
Boys 9-10 50 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dionne, Ryan               9 Newburyport               8.18   1 
  2 Hazard, Cole               9 Leominster                8.19   1 
  3 Myers, Corey               9 Braintree                 8.20   1 
  4 Douglas, Jorden            9 Westford                  8.23   1 
  5 O'Brien, Sean              9 Westford                  8.29   1 
  6 O'Brien, Parrish           9 Newburyport               8.48   2 
  7 Hannon, Sean Patrick       9 Quincy                    8.49   2 
  8 Grevelink, Jopus           9 Winchester                8.51   2 
  9 Clark, Sean                9 Newburyport               8.73   1 
 10 Anderson, Daniel           9 Westford                  8.85   2 
 11 Ferrin, Michael            9 Billerica                 8.88   1 
 12 Correa, Michael            9 Hudson                    8.98   1 
 13 Franco, Alec               9 New Bedford               9.18   2 
 14 DuPont, Nicholas           9 Needham                   9.38   2 
 15 O'Rourke, Colin            9 Hopkinton                10.15   2 
 
Boys 9-10 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hazard, Cole               9 Leominster               15.52   1 
  2 Myers, Corey               9 Braintree                15.70   1 
  3 Dionne, Ryan               9 Newburyport              15.77   1 
  4 Koening, Anderson          9 Westford                 16.05   1 
  5 Clifford, Matthew          9 Billerica                16.07   1 
  6 Skiba, Paul                9 Winchester               16.07   2 
  7 Bulhoes-Medeiros, Domini   9 New Bedford              16.44   2 
  8 Colgrove, Thomas           9 Needham                  16.49   2 
  9 O'Brien, Parrish           9 Newburyport              16.54   1 
 10 MacKay, Matthew            9 Westford                 16.56   1 
 11 Chen, Rowland              9 Westford                 16.78   2 
 12 Marx, Daniel               9 Winchester               17.04   2 
 13 Ahearn, Patrick            9 Longmeadow               17.23   1 
 14 Tingle, Connor             9 Westford                 18.09   2 
 
Boys 11-12 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pease, Robert             11 Billerica                14.44   1 
  2 Pender, Paul              11 Needham                  14.47   2 
  3 Halsted, Chris            11 Westford                 14.48   1 
  4 Mayo, Michael             11 Newburyport              14.56   1 
  5 Yesufu, Joshua            11 Quincy                   14.60   2 
  6 Grabmeier, Joe            11 Hopkinton                14.61   1 
  7 Jordan, Drew              11 Braintree                14.87   1 
  8 Denis, Tyrel              11 Leominster               14.98   1 
  9 MacKay, Michael           11 Westford                 15.35   1 
 10 Gui, Peter                11 Westford                 15.39   2 
 11 McDonald, Curtis          11 Hudson                   15.41   1 
 12 Farguhar, Bobby           11 Longmeadow               15.75   2 
 
Boys 13-14 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Todman, Jordan            13 New Bedford              12.37   1 
  2 Hinds, Erskine            13 Quincy                   12.59   1 
  3 Heiman, Thomas            13 Billerica                12.74   1 
  4 Raftery, Brendan          13 Needham                  12.77   1 
  5 Leary, Danny              13 Arlington                12.79   1 
  6 Hughes, Connor            13 Somerville               13.18   1 
  7 DiPietro, Mike            13 Hopkinton                13.19   1 
  8 Laliberte, Evan           13 Winchester               13.86   2 
  9 Keane, Tim                13 Newburyport              13.94   1 
 10 Madigan, Jeffrey          13 Billerica                14.07   2 
 11 Potter, Kyle              13 Hudson                   14.71   2 
 12 Fleming, James            13 Longmeadow               16.93   2 
 
Boys 9-10 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Iamele, Sam                9 Braintree                33.31   1 
  2 Taranto, David             9 Winchester               33.96   1 
  3 Chaisson, Joe              9 Braintree                34.24   1 
  4 Trasatti, Nicholas         9 Winchester               34.76   1 
  5 Tate, Eric                 9 Westford                 34.79   2 
  6 Bulhoes-Medeiros, Domini   9 New Bedford              35.39   2 
  7 Cafarella, Matthew         9 Leominster               35.64   1 
  8 Loughlin, Cam              9 Newburyport              35.90   2 
  9 Clark, Sean                9 Newburyport              36.54   2 
 10 Ray, Shawn                 9 Billerica                37.05   2 
 11 Austin, Lai                9 Longmeadow               37.34   1 
 12 Tingle, Connor             9 Westford                 37.67   3 
 13 Iannucci, Luke             9 Hudson                   37.77   3 
 14 Kennedy, Jesse             9 Quincy                   39.03   3 
 
Boys 11-12 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wright, Brett             11 Billerica                29.42   1 
  2 Grabmeier, Joe            11 Hopkinton                30.55   1 
  3 Halsted, Chris            11 Westford                 30.86   1 
  4 Mayo, Michael             11 Newburyport              31.04   1 
  5 Unni, Caleb               11 Winchester               31.67   2 
  6 Denis, Tyrel              11 Leominster               32.18   1 
  7 Chen, Fletcher            11 Westford                 32.26   1 
  8 Yesufu, Joshua            11 Quincy                   32.38   2 
  9 Farguhar, Bobby           11 Longmeadow               33.20   2 
 10 Quigo, Billy              11 Braintree                33.62   2 
 11 Pearce, Harry             11 Needham                  35.49   2 
 
Boys 13-14 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Leary, Danny              13 Arlington                26.27   1 
  2 Raftery, Brendan          13 Needham                  26.88   1 
  3 Tousignanc, Robert        13 Braintree                28.34   1 
  4 Holladay, Brandon         13 Winchester               28.48   1 
  5 Keane, Tim                13 Newburyport              28.81   1 
  6 Madigan, Jeffrey          13 Billerica                28.90   1 
  7 Conroy, Mathias           13 Quincy                   29.99   2 
  8 Follins, Ronald           13 Leominster               31.95   2 
  9 Burkhart, Sam             13 Winchester               32.55   2 
 10 Leon, Brian               13 Hudson                   34.85   2 
 11 Syverson, Michael         13 Marblehead               35.79   2 
 
Boys 9-10 400 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McGinty, Mitchell          9 Westford               1:14.11   1 
  2 Jordan, Douglas            9 Westford               1:18.16   1 
  3 Colgrove, Thomas           9 Needham                1:18.64   2 
  4 Taranto, David             9 Winchester             1:19.57   1 
  5 Trasatti, Nicholas         9 Winchester             1:19.59   1 
  6 Stahmer, Cody              9 Braintree              1:20.82   2 
  7 Loughlin, Cam              9 Newburyport            1:21.18   1 
  8 Johnstone, Matthew         9 Arlington              1:21.59   2 
  9 Michaud, Jack              9 Westford               1:22.41   1 
 10 Austin, Lai                9 Longmeadow             1:23.67   2 
 11 O'Donnell, Michael         9 Quincy                 1:25.09   2 
 12 Tate, Eric                 9 Westford               1:37.39   2 
 
Boys 11-12 400 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Aliberti, Victor          11 Quincy                 1:09.91   1 
  2 Vercollone, Joseph        11 Braintree              1:11.21   1 
  3 MacKay, Michael           11 Westford               1:12.43   1 
  4 Howes, Peter              11 Marblehead             1:13.97   2 
  5 Shapiro, Matt             11 Longmeadow             1:14.21   2 
  6 Tehen, Daniel             11 Westford               1:15.52   1 
  7 Iannucci, Lance           11 Hudson                 1:15.79   2 
  8 McEniee, Eric             11 Winchester             1:17.56   2 
  9 Hurley, Michael           11 Billerica              1:17.76   1 
 10 Azevedo, Jon Paul         11 New Bedford            1:18.44   1 
 11 Brown, Toney              11 Newburyport            1:21.72   2 
 12 Pearce, Harry             11 Needham                1:22.84   2 
 
Boys 11-12 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kane, Justin              11 Hudson                 2:40.40  
  2 Elhamawy, Yasser          11 Billerica              2:43.01  
  3 Claflin, Patrick          11 Braintree              2:44.31  
  4 Mullaney, Jake            11 Billerica              2:52.96  
  5 Michelman, Glenn          11 Longmeadow             2:55.82  
  6 Winn, Phil                11 Westford               2:59.38  
  7 Tilley, Jeffrey           11 Winchester             3:00.17  
  8 Hartman, Nicholas         11 Marblehead             3:05.23  
  9 Azevedo, Julian           11 New Bedford            3:17.92  
 10 DuPont, Pierre            11 Needham                3:23.28  
 11 Ho, Gregory               11 Needham                3:23.87  
 
Boys 13-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Regan, Shane              13 Quincy                 2:23.16  
  2 Tirrell, Chris            13 Winchester             2:23.81  
  3 Holladay, Brandon         13 Winchester             2:25.33  
  4 Grem, Mike                13 Longmeadow             2:46.01  
  5 Volk, Stephen             13 Hudson                 2:57.41  
 
Boys 13-14 1600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Meyers, Matthew           13 Quincy                 5:25.44  
  2 Feblowitz, Michael        13 Winchester             5:36.08  
  3 Vinciullo, Brian          13 Hudson                 5:41.61  
  4 Adsit, Thayer             13 Newburyport            5:47.66  
  5 Pearce, Sam               13 Needham                5:48.17  
  6 Azevedo, Aaron            13 New Bedford            5:50.26  
  7 Grem, Mike                13 Longmeadow             5:53.99  
  8 O'Brien, Frank            13 Braintree              5:58.98  
  9 Houles, Cody              13 Billerica              6:13.86  
 
Boys 9-10 4x100 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Lincoln  'A'                                        1:07.28   2 
  2 Concord  'A'                                        1:07.50   2 
  3 Quincy  'A'                                         1:09.60   1 
  4 Billerica  'A'                                      1:10.07   1 
  5 Winchester  'A'                                     1:11.10   1 
  6 New Bedford  'A'                                    1:12.42   1 
  7 Hudson  'A'                                         1:13.44   1 
  8 Longmeadow  'A'                                     1:17.10   2 
  9 Leominster  'A'                                     1:18.56   2 
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Billerica  'A'                                      1:00.96   1 
  2 Quincy  'A'                                         1:01.38   1 
  3 Hudson  'A'                                         1:02.24   2 
  4 Westford  'A'                                       1:02.42   2 
  5 Winchester  'A'                                     1:02.76   1 
     1) Tilley, Jeffrey 11              2)                                
     3) Unni, Caleb 11                  4) Marx, Michael 11               
  6 Braintree  'A'                                      1:04.93   1 
  7 Longmeadow  'A'                                     1:08.99   2 
 
Boys 13-14 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Quincy  'A'                                           54.52  
  2 Winchester  'B'                                       56.68  
  3 Hudson  'A'                                         1:01.23  
 
Boys 9-10 Long Jump Standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Brien, Sean              9 Westford               6-02.00  
  2 Myers, Corey               9 Braintree              5-10.50  
  3 Koening, Anderson          9 Westford               5-07.50  
  3 Skiba, Paul                9 Winchester             5-07.50  
  5 Rockett, Morgan            9 Needham                5-07.00  
  6 Cafarella, Matthew         9 Leominster             5-06.50  
  7 Ahearn, Patrick            9 Longmeadow             5-05.00  
  8 Douglas, Jorden            9 Westford               5-03.50  
  9 Foden, Joshua              9 Hudson                 5-02.50  
 10 Colby, Ben                 9 Newburyport            5-02.00  
 11 DuPont, Nicholas           9 Needham                5-01.00  
 12 Ferrin, Michael            9 Billerica              5-00.00  
 13 Tate, Eric                 9 Westford               4-10.00  
 14 Franco, Alec               9 New Bedford            4-09.50  
 15 MacKay, Matthew            9 Westford               4-08.50  
 16 O'Donnell, Michael         9 Quincy                 4-08.00  
 17 O'Rourke, Colin            9 Hopkinton              4-05.50  
 18 Buccheri, Joseph           9 Somerville             4-03.00  
 
Boys 11-12 Long Jump Standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Yesufu, Joshua            11 Quincy                 7-02.00  
  2 Halsted, Chris            11 Westford               7-01.50  
  3 Pease, Robert             11 Billerica              6-08.50  
  4 Pender, Paul              11 Needham                6-07.00  
  5 Hartman, Nicholas         11 Marblehead             6-06.00  
  6 Lacasse, Jeff             11 Newburyport            6-04.00  
  6 Claflin, Patrick          11 Braintree              6-04.00  
  8 Kane, Justin              11 Hudson                 6-03.50  
  9 Denis, Tyrel              11 Leominster             6-03.00  
 10 Owens, Connor             11 Winchester             6-01.00  
 11 Pearce, Harry             11 Needham                6-00.00  
 12 Tehen, Daniel             11 Westford               5-10.50  
 13 Harrington, Hank          11 Arlington              5-10.00  
 14 MacLean, Grant            11 Westford               5-09.00  
 15 Metcalf, Patrick          11 Longmeadow             5-08.00  
 16 Unni, Caleb               11 Winchester                9.50  
 
Boys 13-14 Long Jump Standing
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Driscoll, Jeremy          13 Dracut                 8-02.00  
  2 Raftery, Brendan          13 Needham                7-10.50  
  3 Grem, Mike                13 Longmeadow             7-07.50  
  4 Hughes, Will              13 Arlington              7-04.00  
  5 Hughes, Connor            13 Somerville             7-02.50  
  6 DiPietro, Mike            13 Hopkinton             J7-02.50  
  7 Laliberte, Evan           13 Winchester            J7-02.50  
  8 Tousignanc, Robert        13 Braintree              7-02.00  
  9 Pearce, Sam               13 Needham                6-06.00  
 10 Volk, Stephen             13 Hudson                 6-05.00  
 11 Stovell, Sean             13 Billerica              6-04.50  
 12 Syverson, Michael         13 Marblehead             5-06.50  
 
Boys 9-10 Other Softball   T
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Chaisson, Joe              9 Braintree            132-07.00  
  2 Clifford, Matthew          9 Billerica            124-03.50  
  3 Hazard, Cole               9 Leominster           118-00.50  
  4 Bulhoes-Medeiros, Domini   9 New Bedford          109-07.00  
  5 Michaud, Jack              9 Westford             108-02.00  
  6 Fleming, Ryan              9 Westford             105-05.00  
  7 Marx, Daniel               9 Winchester           102-08.50  
  8 Loughlin, Cam              9 Newburyport          102-01.00  
  9 Rockett, Morgan            9 Needham               95-02.00  
 10 Metcalf, Michael           9 Longmeadow            94-00.00  
 11 MacKay, Matthew            9 Westford              93-03.00  
 12 Hannon, Sean Patrick       9 Quincy                91-00.00  
 13 Vogel, Matthew             9 Somerville            90-10.00  
 14 Iannucci, Luke             9 Hudson                81-04.50  
 15 DuPont, Nicholas           9 Needham               80-11.50  
 16 O'Rourke, Colin            9 Hopkinton             63-08.00  
 17 Dionne, Ryan               9 Newburyport           11-04.00  
 
Boys 11-12 Other Softball T
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mayo, Michael             11 Newburyport          159-08.50  
  2 Winn, Phil                11 Westford             151-09.50  
  3 Pender, Paul              11 Needham              143-09.00  
  4 Harrington, Hank          11 Arlington            135-05.50  
  5 Grabmeier, Joe            11 Hopkinton            131-06.00  
  5 Jordan, Drew              11 Braintree            131-06.00  
  7 Bonszell, Mike            11 Braintree            126-04.50  
  8 Marx, Michael             11 Winchester           122-03.00  
  9 Chen, Fletcher            11 Westford             118-04.50  
 10 Farguhar, Bobby           11 Longmeadow           116-03.50  
 11 Ho, Gregory               11 Needham              111-06.50  
 12 MacDonald, Curtis         11 Hudson               104-07.50  
 13 Kafina, Chris             11 Westford             103-02.00  
 14 Syverson, Jacob           11 Marblehead           100-00.00  
 15 Valkalfotis, Costa        11 Winchester            80-08.00  
 16 DuPont, Pierre            11 Needham               79-04.00  
 17 MacNeil, Scott            11 Newburyport           73-06.50  
 
Boys 13-14 Other Softball   T
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Todman, Jordan            13 New Bedford          205-04.00  
  2 Driscoll, Chris           13 Braintree            193-00.00  
  3 Taylor, Zach              13 Longmeadow           190-03.50  
  4 Tousignanc, Robert        13 Braintree            189-10.50  
  5 Holladay, Brandon         13 Winchester           171-00.00  
  6 Hughes, Connor            13 Somerville           167-02.50  
  7 Heiman, Thomas            13 Billerica            152-07.00  
  8 Pearce, Sam               13 Needham              146-03.00  
  9 DiPietro, Mike            13 Hopkinton            138-09.00  
 10 Redle, Sean               13 Billerica            134-06.50  
 11 Potter, Kyle              13 Hudson                94-05.50  



race directors shop for premium running gear my profile


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News