Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

SWCL East Freshman-Sophomore Meet

Northbridge, MA, December 15, 2004

Evenbt Results

Licensed to Southern Worcester County League - Organization License
                                      Hy-Tek's Meet Manager 12/16/2004 10:27 AM
                 Southern Worcester County League Indoor Track                 
                    East Division Freshman - Sophomore Meet                    
                            Northbridge High School                            
                                    Results                                    
 
Event 21  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tom Jacques               SO Uxbridge              33-06.00  
  2 Anthony DePasquale        SO Uxbridge              29-02.50  
  3 Marshall Hashey           FR Uxbridge              25-10.50  
  4 Connor Devlin             FR Millbury              25-07.50  
  4 Kelvin Church              8 Millbury              25-07.50  
  6 Rob Reinhardt             FR Grafton               25-06.75  
  7 Nate Church               SO Millbury              23-06.50  
  8 Graham Leto               SO Grafton               23-04.00  
  9 Nick Marshall             SO Northbridge           22-07.50  
 10 Matt Ciepielowski         SO Northbridge           21-04.25  
 11 Josh Wright               JR Uxbridge              21-02.50  
 12 Mike Worden               FR Uxbridge              15-04.00  
 
Event 2  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Samantha Andrikovich      SO Northbridge            4-06.00  
  2 Christina Merulla         SO Millbury              J4-06.00  
  3 Aimee Russo               SO Northbridge            4-04.00  
  3 Jessica Eidinger          SO Uxbridge               4-04.00  
  5 Stephanie Crain           SO Millbury               4-02.00  
  6 Kayla Berube              SO Millbury               4-00.00  
  7 Jennifer Brook            FR Uxbridge               3-10.00  
  7 Tara Travaline            SO Uxbridge               3-10.00  
  9 Jackie Kosciak            SO Northbridge           J3-10.00  
 10 Lauri Susienka            SO Northbridge            3-08.00  
 11 Jessie Roche              FR Oxford                J3-08.00  
 -- Allison Barre             FR Oxford                      NH  
 -- Jasmine Velez             FR Uxbridge                    NH  
 
Event 1  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lauri Susienka            SO Northbridge           22-07.25  
  2 Samantha Andrikovich      SO Northbridge           21-05.75  
  3 Julie Murray              SO Millbury              21-05.50  
  4 Deanna Flaherty           SO Millbury              20-10.50  
  5 Amy Mietkiewicz            7 Millbury              20-06.00  
  6 Juliann Reardon           SO Uxbridge              20-02.00  
  7 Allison Monteith          SO Millbury              19-00.00  
  8 Sarah Lapan               SO Grafton               18-08.00  
  9 Brittany Kindberg         SO Northbridge           18-03.25  
 10 Kayla Berube              SO Millbury              17-11.50  
 11 Anna Slanda               FR Uxbridge              17-04.50  
 12 Kate Greene               FR Uxbridge              16-11.50  
 13 Sarah Rafferty            FR Uxbridge              14-11.25  
 
Event 22  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jordan Maddocks           SO Millbury               5-08.00  
  2 Alex Droby                FR Uxbridge               5-00.00  
  3 John Maquire              SO Grafton                4-10.00  
  4 David Gay                 FR Northbridge            4-06.00  
 -- Christopher Naff           8 Millbury                    NH  
 -- Evan Berube               FR Northbridge                 NH  
 -- Connor Devlin             FR Millbury                    NH  
 
Event 4  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rachel Wall               FR Millbury              14:13.80  
  2 Ashli Alberta             SO Uxbridge              14:33.60  
  3 Kaila Marsden             FR Uxbridge              14:37.40  
  4 Shelby Taylor             SO Uxbridge              14:56.80  
  5 Abby LaFrance             SO Uxbridge              15:01.00  
  6 Alex Schott               FR Grafton               15:26.90  
  7 Tiffany Cammuso            7 Millbury              15:35.40  
  8 Allison Crane             SO Millbury              15:36.50  
  9 Nicole Wall                7 Millbury              15:40.80  
 
Event 24  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick Schofield            SO Uxbridge              11:50.70  
  2 Tyson Gosselin            SO Oxford                12:07.40  
  3 Brian Strand              SO Uxbridge              12:34.90  
  4 Sebastian Flores          SO Oxford                12:35.30  
  5 Alex Larson               FR Grafton               12:35.90  
  6 Timothy Mazeika            8 Millbury              13:27.80  
  7 Gary Stefancyk            FR Northbridge           13:29.30  
  8 Erik Newman               SO Northbridge           13:34.50  
  9 Brendan McCarron           8 Millbury              13:44.20  
 10 Jason Sapunka             FR Oxford                13:44.50  
 11 Brandon Hall              FR Northbridge           14:07.90  
 12 Joseph Raymond             7 Millbury              14:11.00  
 13 Matthew Garnes            FR Millbury              14:19.60  
 14 Christopher Naff           8 Millbury              14:20.10  
 
Event 5  Girls 50 Yard Hurdles NB
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Stephanie Crain           SO Millbury                  8.60   1 
  2 Emily Caffelle            SO Oxford                    8.90   1 
  3 Christina Merulla         SO Millbury                  9.00   3 
  4 Jennifer Kessler          SO Uxbridge                  9.10   1 
  5 Jacque Sprague            FR Oxford                    9.40   3 
  6 Lauri Susienka            SO Northbridge              10.00   2 
  7 Sarah Lapan               SO Grafton                  10.10   2 
  8 Jaimee Doucette           SO Uxbridge                 10.20   2 
  9 Jasmine Velez             FR Uxbridge                 10.50   3 
 10 Jennifer Brook            FR Uxbridge                 10.80   1 
 11 Deanna Flaherty           SO Millbury                 11.00   3 
 12 Samantha Matte            FR Uxbridge                 16.30   2 
 
Event 25  Boys 50 Yard Hurdles NB
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jordan Maddocks           SO Millbury                  8.60   2 
  2 Evan Berube               FR Northbridge               8.80   3 
  3 David Gay                 FR Northbridge               8.90   2 
  3 John Maquire              SO Grafton                   8.90   1 
  5 Aaron Phoebe              FR Northbridge               9.20   3 
  6 David Nyce                SO Millbury                  9.50   1 
  7 James Goyette             FR Millbury                  9.70   1 
  8 Nate Church               SO Millbury                 10.10   2 
  9 Steven Bourgeois          SO Millbury                 10.40   3 
 10 Marshall Hashey           FR Uxbridge                 10.50   2 
 
Event 7  Girls 50 Yard Dash NB
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jessica Fellbaum          SO Grafton                   6.70   5 
  1 Sarah Rafferty            FR Uxbridge                  6.70   2 
  3 Allison Monteith          SO Millbury                  7.00   3 
  4 Emily Caffelle            SO Oxford                    7.10   2 
  5 Sarah Lapan               SO Grafton                   7.20   6 
  6 Ledy Polanco              SO Northbridge               7.30   5 
  6 Lauren Browne             FR Grafton                   7.30   6 
  6 Kayla Barrows             FR Northbridge               7.30   1 
  9 Allie McDonald            SO Grafton                   7.40   1 
  9 Paige Raymond              7 Millbury                  7.40   6 
  9 Kim Boualauong            FR Millbury                  7.40   3 
 12 Lindsey Mutell            SO Northbridge               7.50   6 
 12 Jennifer Brook            FR Uxbridge                  7.50   5 
 14 Seana Berardi             FR Grafton                   7.80   2 
 14 Jennifer Kessler          SO Uxbridge                  7.80   5 
 14 Brenna Wilson             SO Northbridge               7.80   7 
 14 Brittany Balkus            7 Millbury                  7.80   3 
 14 Brittany Boyle            SO Grafton                   7.80   4 
 19 Kim Croteau                7 Millbury                  7.90   1 
 19 Megan DeYoung             FR Uxbridge                  7.90   7 
 19 Nancy Luu                  7 Millbury                  7.90   2 
 22 Kate Greene               FR Uxbridge                  8.00   3 
 23 Lindsay Beauregard         8 Millbury                  8.20   4 
 23 Anna Slanda               FR Uxbridge                  8.20   7 
 25 Brittany Knowlton          7 Millbury                  8.40   4 
 26 Brittany Kindberg         SO Northbridge               8.70   1 
 27 Autumn Chauvin            SO Northbridge               8.90   4 
 
Event 27  Boys 50 Yard Dash NB
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ron White                 JR Oxford                    6.10   3 
  2 Jason Tarantino           SO Millbury                  6.20   2 
  3 Keith Koerten             SO Uxbridge                  6.30   3 
  4 David Gay                 FR Northbridge               6.40   1 
  5 Kelvin Church              8 Millbury                  6.60   1 
  6 Nick Marshall             SO Northbridge               6.80   1 
  7 Richard Fenelly           FR Millbury                  7.20   2 
  8 Josh Wright               JR Uxbridge                  7.80   2 
  9 Timothy Bickford           7 Millbury                  8.60   2 
 10 Mike Worden               FR Uxbridge                 11.40   1 
 
Event 9  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sam Sheehan               SO Grafton                6:40.20  
  2 Jessica Eidinger          SO Uxbridge               6:40.60  
  3 JennaKay Boucher          SO Millbury               7:00.60  
  4 Kayla Berube              SO Millbury               7:13.60  
  5 Caleigh Ross              FR Uxbridge               7:21.40  
  6 Jackie Kosciak            SO Northbridge            7:55.70  
  7 Ashley Joseph             FR Uxbridge               7:56.80  
  8 Farrah Griffin            FR Uxbridge               8:00.40  
  9 Rachel Buffone             8 Millbury               8:24.40  
 
Event 29  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick Schofield            SO Uxbridge               5:57.00  
  2 Rob Reinhardt             FR Grafton                5:57.80  
  3 Jonathan Lessieur         SO Oxford                 6:25.40  
  4 Joseph Deschenes           8 Millbury               7:08.80  
  5 Peter Haigis              SO Millbury               7:19.60  
  6 Brian Strand              SO Uxbridge               7:27.90  
  7 Tim Graham                FR Uxbridge               7:35.90  
 
Event 10  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sarah Casey               SO Grafton                  51.70   1 
  2 Sarah Rafferty            FR Uxbridge                 51.90   5 
  3 Juliann Reardon           SO Uxbridge                 53.10   2 
  4 Stephanie Crain           SO Millbury                 53.90   3 
  5 Samantha Hendrix          FR Grafton                  54.00   4 
  6 Lauren Browne             FR Grafton                  54.20   1 
  7 Kim Boualauong            FR Millbury                 54.70   6 
  7 Samantha Matte            FR Uxbridge                 54.70   5 
  9 Jasmine Velez             FR Uxbridge                 56.00   1 
 10 Kayla Barrows             FR Northbridge              56.30   3 
 11 Brenna Wilson             SO Northbridge              56.60   3 
 12 Brittany Boyle            SO Grafton                  56.70   4 
 13 Deanna Flaherty           SO Millbury                 56.80   3 
 14 Jaimee Doucette           SO Uxbridge                 56.90   4 
 15 Lindsay Gaucher           FR Millbury                 57.30   6 
 16 Seana Berardi             FR Grafton                  58.90   5 
 17 Katie Gaucher             FR Millbury                 59.30   4 
 18 Anna Slanda               FR Uxbridge               1:01.00   2 
 19 Katie Mullen              SO Grafton                1:03.60   2 
 
Event 30  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ron White                 JR Oxford                   41.50   2 
  2 Graham Leto               SO Grafton                  43.60   1 
  3 Tom Jacques               SO Uxbridge                 46.20   3 
  4 Dan Cafferty              FR Northbridge              46.50   1 
  5 Connor Devlin             FR Millbury                 48.90   1 
  6 Nick Marshall             SO Northbridge              49.10   3 
  7 Eric Bradshaw             SO Uxbridge                 50.30   1 
  8 Aaron Phoebe              FR Northbridge              50.50   2 
  9 Nate Church               SO Millbury                 55.50   3 
 
Event 11  Girls 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jessica Fellbaum          SO Grafton                1:59.20  
  2 Rachel Wall               FR Millbury               2:01.00  
  3 Aimee Russo               SO Northbridge            2:03.00  
  4 Tara Travaline            SO Uxbridge               2:06.80  
  5 Kayla Berube              SO Millbury               2:09.20  
  6 Samantha Andrikovich      SO Northbridge            2:13.40  
  7 Stephanie Urella          SO Oxford                 2:15.80  
  8 Christina Merulla         SO Millbury               2:16.10  
  9 Kelsey Rioux              FR Oxford                 2:20.10  
 10 Carolyn Reardon           SO Grafton                2:20.70  
 11 Avery Kogut               SO Uxbridge               2:22.00  
 12 Elizabeth Kasputis         7 Millbury               2:23.30  
 13 Kimberly Rudge             8 Millbury               2:24.40  
 14 Paige Raymond              7 Millbury               2:25.00  
 
Event 31  Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Droby                FR Uxbridge               1:40.10  
  2 Jim Cederberg             SO Grafton                1:41.90  
  3 Scott Dube                SO Northbridge            1:47.80  
  4 Evan Berube               FR Northbridge            1:49.60  
  5 David Nyce                SO Millbury               1:51.90  
  6 James Goyette             FR Millbury               2:02.80  
  7 Peter Haigis              SO Millbury               2:08.20  
 
Event 12  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 JennaKay Boucher          SO Millbury               3:42.40  
  2 Shelby Taylor             SO Uxbridge               3:48.90  
  3 Jaime Fitzpatrick         SO Grafton                3:50.30  
  4 Kaila Marsden             FR Uxbridge               4:00.40  
  5 Jessie Roche              FR Oxford                 4:04.60  
  6 Farrah Griffin            FR Uxbridge               4:10.90  
  7 Rachel Buffone             8 Millbury               4:13.40  
  8 Amy Mietkiewicz            7 Millbury               4:13.90  
  9 Caleigh Ross              FR Uxbridge               4:14.90  
 10 Nicole Wall                7 Millbury               4:39.00  
 11 Esme de Mello              7 Millbury               4:48.70  
 12 Ashley Gasco               7 Millbury               4:58.30  
 
Event 32  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dan Mercer                FR Grafton                3:16.60  
  2 Tyson Gosselin            SO Oxford                 3:17.60  
  3 Jonathan Lessieur         SO Oxford                 3:23.20  
  4 Sebastian Flores          SO Oxford                 3:27.50  
  5 Brendan McCarron           8 Millbury               3:41.90  
  6 Matt Ciepielowski         SO Northbridge            3:42.10  
  7 Brian Strand              SO Uxbridge               3:44.10  
  8 Timothy Mazeika            8 Millbury               3:44.30  
  9 Joseph Deschenes           8 Millbury               3:51.40  
 10 Jason Sapunka             FR Oxford                 3:52.90  
 11 Christopher Naff           8 Millbury               4:08.80  
 12 Joseph Raymond             7 Millbury               4:14.00  
 13 Matthew Garnes            FR Millbury               4:16.60  
 14 Tim Graham                FR Uxbridge               4:32.60  
 
Event 14  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Grafton High School                                 2:13.50   1 
  2 Northbridge H.S.                                    2:15.30   1 
  3 Oxford H.S.                                         2:15.90   2 
  4 Uxbridge H.S.                                       2:17.30   1 
  5 Millbury H.S.                                       2:20.40   2 
 
Event 34  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Grafton High School                                 1:53.00  
  2 Uxbridge H.S.                                       1:53.10  
  3 Millbury H.S.                                       2:00.20  



race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News