Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Connecticut Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Stratford Turkey Day Trot 5K

Stratford, CT, November 26, 2004

Complete Overall and Divisional Results

Results courtesy of HI-TEK RACING

hitek


Race Winner  Tom Hiten of Cheshire, CT
Race Winner Tom Hiten of Cheshire, CT


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

Turkey Day Trot
November 25, 2004 - 5K
Stratford, CT

OVERALL WINNERS

Tom Hiten, Cheshire, CT - 18:44
Rebecca Steinkraus, Sandy Hook, CT - 19:46


56 Degrees

Overall Finish List

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Thomas Hiten            Cheshire  CT        54 ***** M 50-59        18:44    6:03/M
       2    Todd Lofrese            Trumbull  CT        32     1 M 30-39        18:58    6:07/M
       3    Daniel O'Reilly         Cheshire  CT        17     1 M 13-19        19:06    6:10/M
       4    Craig Zysk              Shelton  CT         46     1 M 40-49        19:32    6:18/M
       5    Michael Ruospo          Stratford  CT       40     2 M 40-49        19:34    6:19/M
       6    Alan Distassio          Milford  CT         34     2 M 30-39        19:39    6:20/M
       7    Vance Dean              Southington  CT     47     3 M 40-49        19:43    6:22/M
       8    Rebecca Steinkraus      Sandy Hook  CT      42 ***** F 40-49        19:46    6:23/M
       9    Ward Willis             Milford  CT         28     1 M 20-29        19:56    6:26/M
      10    John Szantyr            Stratford  CT       54     1 M 50-59        19:57    6:26/M
      11    Thomas Donnelly         Southbury  CT       16     2 M 13-19        20:07    6:29/M
      12    Donald Smith            Watertown  CT       60     1 M 60-69        20:16    6:32/M
      13    Paul Rabenold           Avon  CT            52     2 M 50-59        20:24    6:35/M
      14    Andrew Good             Washington  DC      24     2 M 20-29        20:37    6:39/M
      15    Michele Shawah          Stratford  CT       25     1 F 20-29        20:48    6:43/M
      16    John Tighe              Milford  CT         48     4 M 40-49        20:50    6:43/M
      17    Sara Pancoast           Stratford  CT       18     1 F 13-19        20:51    6:44/M
      18    John Steele             New Haven  CT       46     5 M 40-49        20:51    6:44/M
      19    Bruce Goulart           Newtown  CT         54     3 M 50-59        20:53    6:44/M
      20    Nicholas Mongillo       Cheshire  CT        44     6 M 40-49        21:01    6:47/M
      21    Mark Bryant             San Diego  CA       43     7 M 40-49        21:07    6:49/M
      22    Brandon Yez             Ardmore  PA         30     3 M 30-39        21:08    6:49/M
      23    Woodrow Gaskin          Fairfield  CT       50     4 M 50-59        21:08    6:49/M
      24    Richard Pancoast        Stratford  CT       50     5 M 50-59        21:20    6:53/M
      25    Ed Perez                West Haven  CT      37     4 M 30-39        21:29    6:56/M
      26    Jenae Avallone          Bryn Mawr  PA       26     2 F 20-29        21:30    6:56/M
      27    Joe Bouchard Sr.        Fairfield  CT       52     6 M 50-59        21:41    7:00/M
      28    Daniel Hurd             Bridgeport  CT      42     8 M 40-49        21:52    7:03/M
      29    Emma Dean               Southington  CT     45     1 F 40-49        21:59    7:05/M
      30    Jay Moran               Milford  CT         46     9 M 40-49        22:00    7:06/M
      31    Christine Asaro         Trumbull  CT        36     1 F 30-39        22:01    7:06/M
      32    Rick Laidlaw            Medway  MA          31     5 M 30-39        22:02    7:06/M
      33    Anthony Cramond         Monroe  CT          13     3 M 13-19        22:06    7:08/M
      34    Robert Sabre            Fairfield  CT       54     7 M 50-59        22:12    7:10/M
      35    Steve Mele              Hamden  CT          50     8 M 50-59        22:35    7:17/M
      36    Mark McGorry            West Haven  CT      49    10 M 40-49        22:38    7:18/M
      37    Steven Law              Stratford  CT       46    11 M 40-49        22:40    7:19/M
      38    Brian Hammer            Fairview  PA        43    12 M 40-49        22:46    7:21/M
      39    Gary Compare            Milford  CT         53     9 M 50-59        22:51    7:22/M
      40    James Harrison          Orange  CT          14     4 M 13-19        22:56    7:24/M
      41    Max Langert             Trumbull  CT        34     6 M 30-39        23:00    7:25/M
      42    Chelsea Krombel         Wallingford  CT     16     2 F 13-19        23:03    7:26/M
      43    John Whalen             North Haven  CT     46    13 M 40-49        23:06    7:27/M
      44    Frank Ladore            New Haven  CT       34     7 M 30-39        23:23    7:33/M
      45    Michele Haffner         New York  NY        31     2 F 30-39        23:23    7:33/M
      46    Mike Pisani             Stratford  CT       61     2 M 60-69        23:26    7:34/M
      47    Philip Capozzo          Trumbull  CT        28     3 M 20-29        23:28    7:34/M
      48    Mike Flanagan           Milford  CT         52    10 M 50-59        23:28    7:34/M
      49    Alison Hawkins          Fairfield  CT       29     3 F 20-29        23:31    7:35/M
      50    Michael Buchina         New Haven  CT       45    14 M 40-49        23:32    7:35/M
      51    Eric Goulet             Milford  CT         42    15 M 40-49        23:38    7:37/M
      52    Vincent Valente         Stratford  CT       12     1 M  1-12        23:38    7:37/M
      53    Jack McShane            Madison  Ct         12     2 M  1-12        23:47    7:40/M
      54    Brian Henricksen        Milford  CT         37     8 M 30-39        23:51    7:42/M
      55    Sal Terranova           Milford  CT         46    16 M 40-49        23:52    7:42/M
      56    Scott Pedersen          Northford  CT       36     9 M 30-39        23:58    7:44/M
      57    William Weinheimer      Shelton  CT         54    11 M 50-59        23:59    7:44/M
      58    Wesley Krombel          Wallingford  CT      9     3 M  1-12        24:07    7:47/M
      59    Samuel Aguilar          Stratford  CT       17     5 M 13-19        24:07    7:47/M
      60    James Banyas            Portsmouth  NH      40    17 M 40-49        24:15    7:49/M
      61    Kara Steele             New Haven  CT       14     3 F 13-19        24:21    7:51/M
      62    David Banks             Fairfax  VA         12     4 M  1-12        24:22    7:52/M
      63    Michael Marino          Trumbull  CT        15     6 M 13-19        24:25    7:53/M
      64    William McCone          Milford  CT         40    18 M 40-49        24:34    7:55/M
      65    Keith Fernandes         Stratford  CT       50    12 M 50-59        24:37    7:56/M
      66    Richard Fidler          New Haven  CT       58    13 M 50-59        24:38    7:57/M
      67    Joseph Sastre           New Haven  CT       24     4 M 20-29        24:53    8:02/M
      68    Laura Hugo              Milford  CT         37     3 F 30-39        24:54    8:02/M
      69    Darin Horne             Stratford  CT       28     5 M 20-29        24:56    8:03/M
      70    Terry Carey             Milford  CT         48     2 F 40-49        24:57    8:03/M
      71    William Baird           Stratford  CT       23     6 M 20-29        25:03    8:05/M
      72    Stephanie Zuk           Stratford  CT       23     4 F 20-29        25:03    8:05/M
      73    Gil Morong              Stratford  CT       55    14 M 50-59        25:04    8:05/M
      74    Gene Memoli             Stratford  CT       47    19 M 40-49        25:06    8:06/M
      75    Joseph Kusnitz          Stratford  CT       28     7 M 20-29        25:07    8:06/M
      76    Thomas Farrelly         North Haven  CT     40    20 M 40-49        25:13    8:08/M
      77    Michael Valente         Stratford  CT       47    21 M 40-49        25:23    8:11/M
      78    Deb Merrill             Portsmouth  NH      36     4 F 30-39        25:24    8:12/M
      79    Rick Sorrentino         Stratford  CT       46    22 M 40-49        25:29    8:13/M
      80    Lisa Pernek             Stratford  CT       35     5 F 30-39        25:30    8:14/M
      81    John Usdavin            Stratford  CT       56    15 M 50-59        25:32    8:14/M
      82    Alexander Metro         New Haven  CT       64     3 M 60-69        25:33    8:15/M
      83    John Martino            Stratford  CT       53    16 M 50-59        25:33    8:15/M
      84    Victoria Orkins         Milford  CT         44     3 F 40-49        25:36    8:15/M
      85    Joseph Steele           New Haven  CT       50    17 M 50-59        25:45    8:18/M
      86    Tom Calder              Milford  CT         44    23 M 40-49        25:50    8:20/M
      87    Mark Convertito         Stratford  CT       48    24 M 40-49        25:54    8:21/M
      88    Christine Munger        Stratford  CT       36     6 F 30-39        25:57    8:22/M
      89    Remo Pagliarella        Stratford  CT       73     1 M 70-99        26:02    8:24/M
      90    Paul Misencik           Stratford  CT       45    25 M 40-49        26:05    8:25/M
      91    Geoff Dana              East Hartford  CT   38    10 M 30-39        26:10    8:26/M
      92    Sean O'Reilly           Cheshire  CT        17     7 M 13-19        26:15    8:28/M
      93    Cayla Liptak            Stratford  CT       12     1 F  1-12        26:17    8:29/M
      94    Greg Lynch              Monroe  CT          11     5 M  1-12        26:17    8:29/M
      95    Gerald Lynch            Monroe  CT          40    26 M 40-49        26:18    8:29/M
      96    Kim Remetta             Milford  CT         49    27 M 40-49        26:18    8:29/M
      97    Kelsey O'Reilly         Cheshire  CT        15     4 F 13-19        26:22    8:30/M
      98    Michael Bingham         Stratford  CT       51    18 M 50-59        26:26    8:32/M
      99    Monica Roche            Fairfield  CT       65     1 F 60-69        26:34    8:34/M
     100    Christina Cifo          Stratford  CT       30     7 F 30-39        26:35    8:35/M
     101    Andrew Taylor           New York  NY        39    11 M 30-39        26:40    8:36/M
     102    Brian Jasgur            Stratford  CT       28     8 M 20-29        26:41    8:36/M
     103    Craig Stankevich        Milford  CT         28     9 M 20-29        26:42    8:37/M
     104    Griffin McShane         Madison  Ct          8     6 M  1-12        26:48    8:39/M
     105    Peter McShane           Madison  Ct         42    28 M 40-49        26:48    8:39/M
     106    Liz Jansen              Stratford  CT       38     8 F 30-39        26:56    8:41/M
     107    Rick Mahmood            Oxford  CT          40    29 M 40-49        27:00    8:43/M
     108    Ashley Cervin           Milford  CT         12     2 F  1-12        27:01    8:43/M
     109    Adam Cervin             Milford  CT         29    10 M 20-29        27:02    8:43/M
     110    Daniel Pato             Stratford  CT       44    30 M 40-49        27:08    8:45/M
     111    Kirsten Tulchin         Carrollton  TX      28     5 F 20-29        27:13    8:47/M
     112    Harry Cotter            Stratford  CT       11     7 M  1-12        27:19    8:49/M
     113    David Cronin            Woodbridge  CT      45    31 M 40-49        27:20    8:49/M
     114    Timothy Cronin          Woodbridge  CT      14     8 M 13-19        27:23    8:50/M
     115    Betsy Sorrentino        Stratford  CT       46     4 F 40-49        27:27    8:51/M
     116    Marissa Firla           Milford  CT         30     9 F 30-39        27:30    8:52/M
     117    Joseph Prisco           Milford  CT         52    19 M 50-59        27:30    8:52/M
     118    Chris Barney            Braintree  MA       39    12 M 30-39        27:32    8:53/M
     119    John Peterson           Bridgeport  CT      46    32 M 40-49        27:32    8:53/M
     120    Laurie Coppola          Boston  MA          34    10 F 30-39        27:38    8:55/M
     121    Richard Muldoon         West Haven  CT       8     8 M  1-12        27:42    8:56/M
     122    Maria Santiago          Milford  CT         36    11 F 30-39        27:44    8:57/M
     123    Joe Wisbruch            Hamden  CT          45    33 M 40-49        27:45    8:57/M
     124    Peter Banks             Fairfax  VA         49    34 M 40-49        27:47    8:58/M
     125    B Crowshaw              Milford  CT         55    20 M 50-59        27:52    8:59/M
     126    Terry Tomasko           Stratford  CT       67     4 M 60-69        27:59    9:02/M
     127    Kristen Newall          Stratford  CT       36    12 F 30-39        28:03    9:03/M
     128    Frances Goulart         Ridgefield  CT      66     2 F 60-69        28:05    9:04/M
     129    Brian O'Reilly          Cheshire  CT        12     9 M  1-12        28:05    9:04/M
     130    Walt Brown              Stratford  CT       59    21 M 50-59        28:11    9:05/M
     131    Donna Cramond           Monroe  CT          55     1 F 50-59        28:15    9:07/M
     132    Lauren Meshako          Fairfax  VT         15     5 F 13-19        28:17    9:07/M
     133    Tom Meshako             Fairfax  VT         44    35 M 40-49        28:17    9:07/M
     134    Deborah Horton          Shelton  CT         23     6 F 20-29        28:29    9:11/M
     135    Elizabeth Liptak        Stratford  CT       38    13 F 30-39        28:50    9:18/M
     136    Keith O'Reilly          Cheshire  CT        43    36 M 40-49        28:57    9:20/M
     137    Lissa Moses             Hamden  CT          20     7 F 20-29        28:57    9:20/M
     138    Emily Moses             Hamden  CT          25     8 F 20-29        28:58    9:21/M
     139    Denis O'Reilly          Cheshire  CT        15     9 M 13-19        28:59    9:21/M
     140    Michael Sullivan        Cheshire  CT        29    11 M 20-29        29:00    9:21/M
     141    David Popp              Orange  CT          55    22 M 50-59        29:13    9:25/M
     142    Terrie Finigan          Easton  CT          47     5 F 40-49        29:21    9:28/M
     143    Janet Taylor            New York  NY        27     9 F 20-29        29:22    9:28/M
     144    Therese Liptak          Stratford  CT       42     6 F 40-49        29:24    9:29/M
     145    Lisa Campisi            Milford  CT         27    10 F 20-29        29:26    9:30/M
     146    Kathleen Bunting        Stratford  CT       41     7 F 40-49        29:27    9:30/M
     147    Kristin Mahoney         Hamden  CT          26    11 F 20-29        29:32    9:32/M
     148    Nicholas Ruggiero       Shelton  CT         50    23 M 50-59        29:35    9:33/M
     149    Christine Scott-Hayward Brooklyn  NY        27    12 F 20-29        29:36    9:33/M
     150    Smantha Wright          Stratford  CT       10     3 F  1-12        29:42    9:35/M
     151    Rebecca Friedman        Stamford  CT        26    13 F 20-29        30:00    9:41/M
     152    Lisa Bennette           New Kent  VA        41     8 F 40-49        30:04    9:42/M
     153    Bob Kubic               Stratford  CT       40    37 M 40-49        30:22    9:48/M
     154    Wendy Benney            Winterport  ME      37    14 F 30-39        30:31    9:51/M
     155    Cindy Buckley           Stratford  CT       52     2 F 50-59        30:34    9:52/M
     156    Diana Pruzinsky         Stratford  CT       29    14 F 20-29        30:36    9:52/M
     157    Pat Carton              Stratford  CT       66     3 F 60-69        30:38    9:53/M
     158    Daniel Silverman        Portsmouth  NH      34    13 M 30-39        30:43    9:55/M
     159    Janice Brown            Newtown  CT         54     3 F 50-59        30:49    9:56/M
     160    Catherine Scimeca       Stratford  CT       32    15 F 30-39        30:50    9:57/M
     161    Joseph Tarpey           Stratford  CT       10    10 M  1-12        31:02   10:01/M
     162    Andrew Johnson          Stratford  CT       30    14 M 30-39        31:46   10:15/M
     163    Kathy Mc Cracken        Stratford  CT       38    16 F 30-39        31:47   10:15/M
     164    Quinn Rooney            Stratford  CT       12    11 M  1-12        31:55   10:18/M
     165    Marlen-Lilian Valente   Stratford  CT       39    17 F 30-39        32:15   10:24/M
     166    Aileen Mirabile         White Plains  NY    37    18 F 30-39        32:22   10:26/M
     167    Jennifer Green          Stamford  CT        29    15 F 20-29        32:23   10:27/M
     168    Edward Snyder           Wallingford  CT     58    24 M 50-59        32:23   10:27/M
     169    Kerrigan Cotter         Stratford  CT       12     4 F  1-12        32:25   10:27/M
     170    Megan Cotter            Stratford  CT       43     9 F 40-49        32:25   10:27/M
     171    Ronald Delphino         Derby  CT           34    15 M 30-39        33:34   10:50/M
     172    Kathy Van Haaren        Derby  CT           41    10 F 40-49        33:34   10:50/M
     173    Susan Reddecliff        Virginia Beach  VA  40    11 F 40-49        34:30   11:08/M
     174    John Reddecliff         Virginia Beach  VA  43    38 M 40-49        34:30   11:08/M
     175    Elynor Bedocs           Hamden  CT          55     4 F 50-59        34:33   11:09/M
     176    Jackie Wright           Stratford  CT       38    19 F 30-39        35:11   11:21/M
     177    Susan Rooney            Stratford  CT       44    12 F 40-49        35:15   11:22/M
     178    Sharon Warner-Victor    Milford  CT         36    20 F 30-39        35:55   11:35/M
     179    Thomas Tarpey           Stratford  CT       12    12 M  1-12        36:39   11:49/M
     180    Eileen Tarpey           Stratford  CT       39    21 F 30-39        37:17   12:02/M
     181    Ally Meshako            Fairfax  VT         10     5 F  1-12        37:54   12:14/M
     182    Eileen Vanduzer         Newark  DE          36    22 F 30-39        38:23   12:23/M
     183    Ann Marie Carson        Stratford  CT       41    13 F 40-49        38:23   12:23/M
     184    Sheila Hazen            Trumbull  CT        36    23 F 30-39        38:25   12:24/M
     185    Jackie Meshako          Fairfax  VT         11     6 F  1-12        38:40   12:28/M
     186    Ed Perkowski            Stratford  CT       50    25 M 50-59        38:41   12:29/M
     187    Jennifer Montanaro      Stratford  CT       31    24 F 30-39        40:21   13:01/M
     188    James Cramond           Monroe  CT          57    26 M 50-59        40:25   13:02/M
     189    Jennifer Horne          Stratford  CT       27    16 F 20-29        48:31   15:39/M
     190    Margaret Avallone       East Haven  CT      57     5 F 50-59        49:18   15:54/M

Age Division Results

HI-TEK Racing - www.hitekracing.com

Men: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 1-12 13-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Rebecca Steinkraus Sandy Hook CT

42

8

19:46

6:23/M

 
Top

Women 12 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Cayla Liptak Stratford CT

12

93

26:17

8:29/M

2

Ashley Cervin Milford CT

12

108

27:01

8:43/M

3

Smantha Wright Stratford CT

10

150

29:42

9:35/M

 
Top

Women 13 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Sara Pancoast Stratford CT

18

17

20:51

6:44/M

2

Chelsea Krombel Wallingford CT

16

42

23:03

7:26/M

3

Kara Steele New Haven CT

14

61

24:21

7:51/M

 
Top

Women 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michele Shawah Stratford CT

25

15

20:48

6:43/M

2

Jenae Avallone Bryn Mawr PA

26

26

21:30

6:56/M

3

Alison Hawkins Fairfield CT

29

49

23:31

7:35/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Christine Asaro Trumbull CT

36

31

22:01

7:06/M

2

Michele Haffner New York NY

31

45

23:23

7:33/M

3

Laura Hugo Milford CT

37

68

24:54

8:02/M

 
Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Emma Dean Southington CT

45

29

21:59

7:05/M

2

Terry Carey Milford CT

48

70

24:57

8:03/M

3

Victoria Orkins Milford CT

44

84

25:36

8:15/M

 
Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Donna Cramond Monroe CT

55

131

28:15

9:07/M

2

Cindy Buckley Stratford CT

52

155

30:34

9:52/M

3

Janice Brown Newtown CT

54

159

30:49

9:56/M

 
Top

Women 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Monica Roche Fairfield CT

65

99

26:34

8:34/M

2

Frances Goulart Ridgefield CT

66

128

28:05

9:04/M

3

Pat Carton Stratford CT

66

157

30:38

9:53/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Thomas Hiten Cheshire CT

54

1

18:44

6:03/M

 
Top

Men 12 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Vincent Valente Stratford CT

12

52

23:38

7:37/M

2

Jack McShane Madison Ct

12

53

23:47

7:40/M

3

Wesley Krombel Wallingford CT

9

58

24:07

7:47/M

 
Top

Men 13 to 19

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Daniel O'Reilly Cheshire CT

17

3

19:06

6:10/M

2

Thomas Donnelly Southbury CT

16

11

20:07

6:29/M

3

Anthony Cramond Monroe CT

13

33

22:06

7:08/M

 
Top

Men 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Ward Willis Milford CT

28

9

19:56

6:26/M

2

Andrew Good Washington DC

24

14

20:37

6:39/M

3

Philip Capozzo Trumbull CT

28

47

23:28

7:34/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Todd Lofrese Trumbull CT

32

2

18:58

6:07/M

2

Alan Distassio Milford CT

34

6

19:39

6:20/M

3

Brandon Yez Ardmore PA

30

22

21:08

6:49/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Craig Zysk Shelton CT

46

4

19:32

6:18/M

2

Michael Ruospo Stratford CT

40

5

19:34

6:19/M

3

Vance Dean Southington CT

47

7

19:43

6:22/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

John Szantyr Stratford CT

54

10

19:57

6:26/M

2

Paul Rabenold Avon CT

52

13

20:24

6:35/M

3

Bruce Goulart Newtown CT

54

19

20:53

6:44/M

 
Top

Men 60 to 69

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Donald Smith Watertown CT

60

12

20:16

6:32/M

2

Mike Pisani Stratford CT

61

46

23:26

7:34/M

3

Alexander Metro New Haven CT

64

82

25:33

8:15/M

 
Top

Men 70 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Remo Pagliarella Stratford CT

73

89

26:02

8:24/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com




race directors shop for premium running gear my profile


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News