Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Vermont Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Norwich #2

Northfield, VT, February 8, 2003

High School

 Rutland High School                                              7:43 PM  2/8/03  Page 1
                                    Norwich Meet #2 - 2/8/03
                                         Northfield, VT
                                             Results
 Girls 300 Meter Dash
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
 =========================================================================================
   1 Heitkamp, Mary               Fair Haven             43.70      41.3h   1  10
   2 Kowalski, Kristin            Essex                  42.80      42.4h   1   8
   3 Hill, Kasey                  Ncuhs                  45.50      42.70h  1   6
   4 Higgins, Tara                Lamoille               45.60      44.5h   1   4
   5 Choate, Stephanie            Mt Mansfield           47.90      45.3h   2   2
   6 Kinner, Kedi                 Fair Haven             45.80      45.7h   2   1
   7 Amery, Liza                  Fair Haven             50.50      45.80   5
   8 Miglinas, Mikal-lyn          Lamoille               47.30      46.5h   2
   9 Rittling, Harriet            Mt Mansfield           48.20      46.50h  3
  10 Filak, Lisa                  Mt Mansfield           48.00      47.00h  3
  11 Taylor, Samantha             Essex                  49.90      47.10 h 4
  12 Furnari, Ellen               Hartford               49.10      48.20h  4
  13 Hutchinson, Jenna            Otter Valley           50.00      49.40h  5
  14 Harper, Krystin              Lamoille               49.40      49.6    4
  15 Tansey, Leah                 Windsor                50.10      50.0    5
  16 Moore, Calley                Mt Mansfield           54.00      50.8    6
  17 Haines, Heather              Windsor                49.80      50.9    4
  18 Leathers, Jackie             Hartford               51.80      51.5    6
  19 Drew, Leah                   Mt Mansfield                      54.1    8
  20 Moffatt, Brittany            Spaulding              55.00      55.0    7
  21 Lamphere, Bailey             Lamoille               56.00      55.2    7
  21 Kerrigan, Katie              Hartford                          55.2    9
  23 Reardon, Jen                 Essex                  57.40      56.7    7
  24 Brugger, Lindsay             Spaulding            1:01.90      58.2    8
  25 Akaogi, Onya                 Bellows Fall                    1:00.80   9
  26 Ward, Maddy                  Spaulding              58.00    1:01.10   8
 Girls 1000 Meter Run
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
 =========================================================================================
   1 Parent, Courtney             Fair Haven           3:35.00    3:26.00   10
   2 Higgins, Tara                Lamoille             3:35.00    3:33.90    8
   3 Emery, Ali                   Mt Mansfield         3:30.00    3:34.80    6
   4 Tardif, Amanda               Rice                            3:41.10    4
   5 Baldwin, Sara                Green Mt             3:33.00    3:42.40    2
   6 Laybourne, Julie             Spaulding            4:00.00    3:43.70    1
   7 Lapre, Katherine             Fair Haven           3:47.00    3:44.40
   8 Spring, Katie                Spaulding            3:55.00    3:46.80
   9 Patrick, Lisa                Mt Mansfield         3:35.00    3:46.90
  10 Forster, Rachel              Fair Haven           3:45.00    3:47.10
  11 Tetu, Audrey                 Windsor                         3:56.70
  12 Soltau, Janet                South Burlin         4:09.00    4:01.00
  13 Murphy-Hall, Maddy           Windsor                         4:01.50
  14 Woodward, Sarah              Spaulding            4:12.00    4:13.60
  15 Dandurand, Allison           Missiquoi            4:20.00    4:14.60
  16 Martineau, Emily             Spaulding            4:30.00    4:44.40
  17 Moros, Emma                  Spaulding            4:38.00    4:45.00
  18 Chorran, Liza                Spaulding            4:40.00    5:03.00
  -- Wood, Cilla                  Fair Haven           3:45.00        DNF
 Girls 3200 Meter Run
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
 =========================================================================================
   1 Wescott, Stephani            Bellows Fall                   12:09.20   10
   2 Keszey, Kim                  Mt Mansfield                   13:20.00    8
   3 Thornblade, Lydia            Fair Haven          13:27.00   13:55.70    6
   4 Weeks, Shannon               Colchester          14:02.00   15:08.70    4
   5 Soltau, Janet                South Burlin        14:00.00   15:18.90    2
   6 Conley, Hannah               Windsor                        15:24.00    1
   7 Laybourne, Emily             Spaulding           15:00.00   15:26.90
   8 Dandurand, Allison           Missiquoi           14:39.00   17:02.20
 Girls 55 Meter Hurdles
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
 =========================================================================================
   1 Hill, Kasey                  Ncuhs                   8.09       7.9h   1  10
   2 Parker, Courtney             Fair Haven              9.60       9.5h   1   8
   3 Ewald, Callie                Windsor                 9.60       9.8h   1   6
   4 Sanborn, Laura               Colchester             10.30       10.0h   1   4
   5 Goulet, Allison              Burlington             10.30       10.0h   1   2
   6 McCormick, Cynthia           Essex                  11.20      10.3    2   1
   7 Leathers, Jackie             Hartford               10.60      10.5    2
   8 Miles, Meghan                Colchester             10.60      10.6    2
   9 Robitaille, Deanna           South Burlin           10.60      10.7    2
  10 Rixford, Melissa             Missiquoi              11.30      10.9    3
  11 Clayton, Whitney             Essex                  11.30      11.6    3
  12 Hammond, Bethany             Windsor                10.40      12.0    2
  13 Drew, Leah                   Mt Mansfield           12.10      12.3    3
 Girls 4x200 Meter Relay
 =========================================================================================
     School                                               Seed     Finals  H# Points
 =========================================================================================
   1 Fair Haven Union High  'A'                        1:51.94    1:54.0    1  10
   2 Essex High School  'A'                            1:56.20    1:57.8    1   8
      1) Taylor, Samantha  9             2) Byrnes, Sarah  9
      3) Bernier, Haley 10               4) Kowalski, Kristin 12
   3 Mt Mansfield Union  'A'                           1:58.40    1:59.2    1   6
      1) Filak, Lisa SR                  2) Choate, Stephanie JR
      3) Nixon, Rachel FR                4) Rittling, Harriet SO
   4 Lamoille Union High Schoo  'A'                    2:06.00    2:03.7    1   4
   5 Mt Mansfield Union  'B'                                     x2:05.8    2
      1) Emery, Ali JR                   2) Patrick, Lisa JR
      3) Boyden, Kelly SO                4) Moore, Calley FR
   6 Windsor High School  'A'                          2:10.00    2:06.2    2   2
   7 Hartford High School  'A'                                    2:13.0    2   1
   8 Missiquoi Valley Union  'A'                                  2:23.0    2
 Girls High Jump
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
 =========================================================================================
   1 Christianson, Cari           Missiquoi            5-02.00    5-02.00   10
   2 Hazen, Mallory               Green Mt             5-01.00    5-00.00    8
   3 Heitkamp, Mary               Fair Haven           4-10.00    4-08.00    4
 ....Girls High Jump
   3 Wesnefski, Sam               Fair Haven           4-10.00    4-08.00    4
   3 Fox, Leah                    Essex                4-08.00    4-08.00    4
   6 Ewald, Callie                Windsor                         4-04.00    0.33
   6 Miles, Meghan                Colchester           4-04.00    4-04.00    0.33
   6 Waterhouse, Hillary          Fair Haven           4-06.00    4-04.00    0.33
  -- Wescott, Stephani            Bellows Fall                         NH
  -- Meyer, Sarah                 Colchester           4-04.00         NH
  -- Clayton, Whitney             Essex                4-04.00         NH
  -- Goulet, Allison              Burlington                           NH
  -- Tansey, Leah                 Windsor                              NH
 Girls Long Jump
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
 =========================================================================================
   1 Hill, Kasey                  Ncuhs               17-07.00   17-09.75   10
   2 Heitkamp, Mary               Fair Haven          18-01.00   17-08.00    8
   3 Carlson, Jan                 Brattleboro         16-02.00   15-10.00    6
   4 Frost, Mallory               Spaulding           14-06.00   14-06.50    4
   5 Christianson, Cari           Missiquoi                      14-04.00    2
   6 Wesnefski, Sam               Fair Haven          14-06.00   14-03.50    1
   7 Boyden, Kelly                Mt Mansfield        14-00.50   14-02.75
   8 Baldwin, Sara                Green Mt                       14-01.25
   9 Clayton, Whitney             Essex               14-03.25   13-10.25
  10 Obuchowski, Megan            Bellows Fall                   13-01.75
  11 Parker, Courtney             Fair Haven          13-03.00   12-02.50
  12 Kulp, Sam                    Bellows Fall                   12-02.00
  13 Lemire, Laura                Spaulding           12-02.00   12-01.50
  14 Larson, Lindsay              Spaulding           11-00.00   11-08.25
  15 Zhang, Lisa                  South Burlin                   11-05.00
  16 Frost, Kelsey                Spaulding           11-03.00   10-09.75
  17 Rixford, Melissa             Missiquoi           10-11.00   10-01.00
  18 Wen, Janet                   Missiquoi           10-00.00    9-01.00
  19 Gates, Katie                 Missiquoi            9-00.00    8-02.50
 Girls Shot Put
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
 =========================================================================================
   1 Wood, Sarah                  Brattleboro         34-03.00   33-02.00   10
   2 Obuchowski, Megan            Bellows Fall        31-00.00   32-06.00    8
   3 Clarke, Sarah                Mt Mansfield        29-00.00   29-11.00    6
   4 Hill, Kasey                  Ncuhs               31-00.00   29-06.00    4
   5 Moore, Kate                  Bellows Fall        28-00.00   28-01.00    2
   6 Wermer, Eva                  Essex               30-02.00   27-01.00    1
   7 Sminkey, Gretchen            Hartford            28-02.00   26-09.00
   8 McDougall, Sarah             Hartford            23-05.00   25-07.00
   9 Keyser, Elizabeth            Hartford            24-08.00   25-04.00
  10 Davis, Lindsey               Spaulding           24-09.00   25-00.00
  11 Turner, Hayley               Missiquoi           23-00.00   23-03.00
  12 Lemire, Laura                Spaulding           24-07.00   22-04.00
  13 Champagne, Rhiannan          Essex               23-10.00   21-11.00
  13 Nelson, Melinda              Milton                         21-11.00
  15 Carter, Clara                South Burlin        21-00.00   20-09.00
  16 Wen, Janet                   Missiquoi           17-00.00   19-03.00
 ....Girls Shot Put
  17 Meyer, Sarah                 Colchester          18-06.00   18-09.00
  18 Gates, Katie                 Missiquoi           18-00.00   18-03.00
  18 Doane, Michelle              Green Mt                       18-03.00
  20 Allen, Caroline              South Burlin        14-00.00   13-10.00
 Boys 300 Meter Dash
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
 =========================================================================================
   1 McEnerney, Dan               Vergennes              38.90      37.9   1  10
   2 Mayer, Zach                  Hartford               39.60      38.5    1   8
   3 Mahl, Jay                    South Burlin           40.10      39.1    2   6
   4 Sanz, Phillipi               Essex                  39.90      39.7    1   4
   5 Raymond, Brian               Vergennes              40.30      40.0    2   2
   6 Jones, Darryl                Mt Mansfield           42.00      40.1    4   1
   7 Guillette, Kevin             Windsor                40.10      40.1    2
   8 Williams, Bryant             Essex                  40.60      40.2    2
   9 DeLauriers, Marc             Green Mt               41.20      40.3    3
  10 Thorpe, Ricardo              Spaulding              43.00      40.7    6
  11 Kolinich, Ben                Essex                  42.10      41.0    4
  12 Chase, V                     Essex                  40.80      41.1    3
  13 Leclair, Andrew              South Burlin           44.90      41.1    9
  14 Ayers, Tyler                 Mt Mansfield           42.60      41.3    5
  15 Kelley, Josh                 South Burlin           43.00      41.5    6
  16 Spence, Devin                Essex                             41.6   14
  17 Adams, Ricky                 Windsor                41.10      42.2    3
  18 Saxer, Silas                 Mt Mansfield           42.70      42.4    5
  19 Arel, Andrew                 North Countr           41.40      42.4    3
  20 Neary, Eden                  Fair Haven             43.00      42.7    6
  21 Carrigan, Bill               South Burlin           43.70      42.7    7
  22 Nguyen, Dan                  Essex                  42.30      42.9    5
  23 Ringer, Jacob                Vergennes              44.50      42.9    8
  24 Crosby, Jeff                 Spaulding              43.60      42.9    7
  25 Davidson, Mike               South Burlin                      43.0    17
  26 Maglaris, Alex               South Burlin                      43.2   16
  27 Duff, Nick                   Essex                  45.10      43.3    9
  28 Kelley, Kyle                 South Burlin           43.50      43.9    7
  29 Lord, Ian                    Mt Mansfield           46.00      44.5   10
  30 Griggs, Aaron                Spaulding              47.00      44.5   11
  31 Doane, Pat                   Green Mt                          44.6   14
  32 Thompson, Jeremy             Spaulding              44.50      44.6    8
  33 Henck, Steven                Hartford               46.50      44.8   10
  34 Taylor, Ben                  Spaulding              47.50      45.4   11
  35 Joseph, Greg                 Green Mt               44.70      45.5    9
  36 Young, Josiah                North Countr                      46.2   15
  37 Batcheldar, Bryce            Missiquoi              48.00      46.8   11
  38 Tewksbury, Ian               Spaulding              50.00      47.5   12
  39 Keszey, Jacob                Mt Mansfield           47.70      47.9   11
  40 Denny, Jackson               Burlington                        49.8   14
  41 Griggs, Corey                Spaulding              52.00      50.3   12
  42 Lajoie, Dan                  Lamoille               53.00      51.1   13
  43 McCormick, Mike              Essex                  57.20      58.4   14
 Boys 1000 Meter Run
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
 =========================================================================================
   1 Mongeon, Brian               Rice                 2:57.00    2:46.90   10
   2 Nelson, Sam                  Milton               2:50.90    2:48.40    8
   3 Piispanen, Garrett           Arlington            2:42.00    2:50.50    6
   4 Thornblade, Luke             Fair Haven           2:55.00    2:53.00    4
   5 Book, Andy                   Fair Haven           2:59.90    2:56.20    2
   6 Ketcham, Chris               Essex                3:02.80    2:58.80    1
   7 Kuhfahl, Tom                 Essex                3:13.30    3:01.80
   8 Sullivan, Ian                Mt Mansfield         3:10.20    3:02.50
   9 Lapointe, Joe                Mt Mansfield         3:10.00    3:05.20
  10 Bressor, Max                 Mt Mansfield         3:12.30    3:05.60
  11 Lalumiere, Luke              Vergennes                       3:07.30
  12 Maglaris, Alex               South Burlin         3:09.00    3:07.40
  13 Corliss, Seth                Fair Haven           3:25.00    3:07.50
  14 Ekwuabu, Nmoemeka            Mt Mansfield         3:12.00    3:09.80
  15 Neary, Devon                 Fair Haven           3:15.00    3:12.10
  16 Berkenhoff, Dieter           Fair Haven           3:20.00    3:12.20
  17 Hicks, Nate                  Green Mt             3:25.00    3:13.50
  18 Billado, Justin              Missiquoi            3:26.00    3:17.80
  19 Furani, William              Hartford             3:21.70    3:19.10
  20 Goodman, Matt                Fair Haven                      3:21.90
  21 Korda, Nick                  Fair Haven           3:40.00    3:22.60
  22 Braunegg, Eric               Essex                           3:24.00
  23 Sudduth, Orlando             Burlington                      3:24.50
  24 Arel, Andrew                 North Countr                    3:24.80
  25 Young, Josiah                North Countr                    3:26.50
  26 Fritjofson, Kenny            Spaulding            3:30.00    3:26.90
  27 O'Folan, Hunter              Rice                            3:30.30
  28 Findlay, Dan                 South Burlin         3:25.00    3:30.50
  29 Griggs, Corey                Spaulding            3:32.00    3:30.60
 Boys 3200 Meter Run
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
 =========================================================================================
   1 Nunziata, Keith              Rice                    9.58    9:49.50   10
   2 Stuart, Tim                  Burlington                     10:24.30    8
   3 Emerson, David               Essex               10:49.50   10:26.60    6
   4 Piispanen, Garrett           Arlington           10:06.90   10:32.10    4
   5 Bently, Jesse                Arlington           10:35.00   10:33.20    2
   6 Bryant, Robbie               Essex               10:21.80   10:37.10    1
   7 Foote, Peter                 Rice                           11:21.90
   8 Taylor, Ben                  Spaulding           11:00.00   11:25.70
   9 Frazer, Andrew               Hartford                       11:26.30
  10 Cheney, Tom                  Milton                         11:32.20
  11 Griggs, Aaron                Spaulding           11:00.00   11:36.20
  12 Tewksbury, Ian               Spaulding           11:30.00   11:49.10
  13 Reid, Andrew                 Mt Mansfield                   12:09.40
  14 Matte, Adrian                Rice                           12:09.50
  15 Billado, Justin              Missiquoi           12:30.00   12:18.90
  16 Adams, Zach                  Milton                         12:24.90
  17 Daniels, Marshal             Windsor                        12:41.60
  18 Scott, Jeff                  Fair Haven                     13:11.60
 Boys 55 Meter Hurdles
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
 =========================================================================================
   1 Heeremans, William           Hartford                8.54       8.5h   1  10
   2 Ayers, Tyler                 Mt Mansfield            8.80       8.7h   1   8
   3 Ekwuabu, Okechuku            Mt Mansfield            8.10       8.7h   1   6
   4 Sanz, Phillipi               Essex                   9.16       9.0h   1   4
   5 Guillette, Kevin             Windsor                            9,0h   2   2
   6 Ekwuabu, Nmoemeka            Mt Mansfield            9.30       9.1h   1   1
   7 Matte, Adrian                Rice                   10.60       9.9h   2
   8 Akey, Dennis                 South Burlin                       9.90h  2
 Boys 4x200 Meter Relay
 =========================================================================================
     School                                               Seed     Finals  H# Points
 =========================================================================================
   1 Essex High School  'A'                            1:40.50    1:40.3    1  10
      1) Leblanc, Mark 12                2) Yanulavich, Sam 10
      3) Nguyen, Andrew 11               4) Young, John 12
   2 Mt Mansfield Union  'A'                           1:44.00    1:41.8    1   8
      1) Jones, Darryl SR                2) Ayers, Tyler SR
      3) Dennis, Ian SR                  4) Weir, Nick SO
   3 South Burlington High  'A'                        1:42.90    1:42.1    1   6
   4 Vergennes High School  'A'                        1:45.00    1:44.4    2   4
   5 Essex High School  'C'                                      x1:44.9    4
   6 Essex High School  'B'                            1:44.20   x1:45.7    1
      1) Nguyen, Dan  9                  2) Spence, Devin SR
      3) Kolinich, Ben 11                4) Williams, Bryant  9
   7 Fair Haven Union High  'A'                        1:51.00    1:49.2    2   2
   8 Hartford High School  'A'                                    1:49.3    2   1
   9 Rice Memorial H S  'A'                                       1:50.8    4
  10 Green Mt High School  'A'                                    1:51.0    3
  11 South Burlington High  'B'                        1:45.20   x1:53.0    2
  12 Mt Mansfield Union  'C'                                     x1:54.3    3
      1) Lapointe, Joe JR                2) Ekwuabu, Nmoemeka SO
      3) Bressor, Max SO                 4) Saxer, Silas SO
  -- Mt Mansfield Union  'B'                                           NT   3
      1) Wiltshire, Grant FR             2) Thomas, Ethan FR
      3) Sevy, Calvin FR                 4) LaBelle, Jesse FR
 Boys High Jump
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
 =========================================================================================
   1 Mongeon, Brian               Rice                 6-00.00    5-10.00   10
   2 Masumbuku, Christopher       Burlington                     J5-10.00    8
   3 Contompasis, John            Rice                 5-08.00   J5-08.00    6
   4 Fuller, Jack                 Missiquoi            5-08.00   J5-08.00    4
   5 McClure, Kellen              Mt Mansfield         6-00.00   J5-08.00    1.50
   5 Ekwuabu, Okechuku            Mt Mansfield         6-02.00   J5-08.00    1.50
   7 Weir, Nick                   Mt Mansfield         5-04.00    5-04.00
  -- Findlay, Dan                 South Burlin                         NH
  -- Manz, Matt                   Mt Mansfield         5-00.00         NH
  -- Enos, Brad                   South Burlin         5-02.00         NH
  -- Allen, Brian                 South Burlin         6-04.00         NH
  -- Akey, Dennis                 South Burlin         5-04.00         NH
 ....Boys High Jump
  -- Loudon, Cory                 Burlington           5-08.00         NH
 Boys Long Jump
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
 =========================================================================================
   1 Leblanc, Mark                Essex               19-00.25   20-02.50   10
   2 Allen, Brian                 South Burlin        18-09.00   20-01.75    8
   3 McClure, Kellen              Mt Mansfield        19-04.75   19-06.75    6
   4 Jones, Darryl                Mt Mansfield        18-08.00   19-02.75    4
   5 Weir, Nick                   Mt Mansfield        18-00.00   18-02.75    2
   6 Gill, Andrew                 Rice                17-06.00   18-02.00    1
   7 Mongeon, Brian               Rice                19-00.00   17-09.25
   8 Adams, Ricky                 Windsor             17-00.00   17-04.50
   9 Fuller, Jack                 Missiquoi           16-00.00   17-02.50
  10 Killian, Justin              Spaulding           18-05.00   17-02.25
  11 Davidson, Mike               South Burlin        17-04.00   16-09.25
  12 Loudon, Cory                 Burlington          18-02.00   16-07.75
  13 Matte, Adrian                Rice                16-06.00   16-01.50
  14 Manz, Matt                   Mt Mansfield        14-06.00   15-03.75
  15 Akey, Dennis                 South Burlin                   15-03.00
  16 Enos, Brad                   South Burlin                   14-06.00
  17 Lord, Ian                    Mt Mansfield        14-07.00   14-04.50
  18 Thompson, Jeremy             Spaulding           14-00.00   13-04.50
  19 Keszey, Jacob                Mt Mansfield        13-08.00   12-05.50
  20 Batcheldar, Bryce            Missiquoi           14-00.00   12-04.50
  21 Maurais, Peter               Spaulding           10-00.00   10-02.75
  -- Chase, V                     Essex               18-00.50       FOUL
  -- Nelson, Sam                  Milton                             FOUL
  -- Sanz, Phillipi               Essex               17-06.50       FOUL
 Boys Shot Put
 =========================================================================================
     Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
 =========================================================================================
   1 Loudon, Cory                 Burlington                     43-04.00   10
   2 Alger, Mike                  Fair Haven          37-04.00   39-10.00    8
   3 Adams, Ryan                  Mt Mansfield        38-03.00   38-04.00    6
   4 Severance, Dan               Hartford            35-06.00   37-00.00    4
   5 Mertz, ?                     Burlington          35-00.00   35-06.00    2
   6 Fontaine, Ben                Essex               35-03.00   35-00.00    1
   7 Killian, Justin              Spaulding           36-08.00   34-09.00
   8 Davidson, Mike               South Burlin        31-00.00   34-01.00
   9 Robillard, Travis            Rice                34-00.00   33-11.00
  10 Ekwuabu, Okechuku            Mt Mansfield        33-04.00   33-02.00
  11 Rounds, Danny                Green Mt                       32-10.00
  12 Leclair, Andrew              South Burlin        32-00.00   32-01.00
  13 Berone, Bernie               South Burlin        34-05.00   31-04.00
  14 Abrami, Greg                 Rice                29-00.00   30-02.00
  15 Greene, Eric                 South Burlin        29-00.00   28-10.00
  15 Ploof, Anthony               Essex               30-09.00   28-10.00
  17 Lapointe, Joe                Mt Mansfield        28-00.00   28-05.00
  18 Luciano, Nick                South Burlin        28-00.00   27-11.00
  19 Sherman, Bart                South Burlin        29-00.00   26-11.00
  20 Kibbee, Ian                  Green Mt                       25-11.00
 ....Boys Shot Put
  21 Williams, Nick               Burlington                     23-05.00




race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News