Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Greater Boston League T& F Championship Meet

Waltham, MA , MA, May 21, 2003

Results

Courtesy of Rick Kates


Licensed to Notre Dame Academy                            Hy-Tek's Meet Manager
                          Greater Boston League Meet                           
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Troyanah Evans         Cambridge                12.81Q  1 
  2       McKane Sharff          Arlington                13.41Q  3 
  3       Dee Ersu               Arlington                13.58Q  4 
  4       Judy Cazeau            Cambridge                13.62Q  2 
  5       Erin Keohane           Waltham                  13.64q  2 
  6       Ruth Bereiweriso       Revere                   13.84q  4 
  7       Sonya Shalkoski        Peabody                  14.01   3 
  8       Tara Gorgianni         Waltham                  14.08   1 
  9       Eve Guanci             Everett                  14.21   3 
 10       Tricia Howell          Medford                  14.37   2 
 11     1 Ayana Blue             Malden                   14.62   4 
 12       Shakia Lamons          Somerville               14.84   1 
 13       Kathryn Coggeshall     Peabody                  15.00   2 
 14       Eve Ambroise           Everett                  15.12   1 
 15       Sarah Luong            Malden                   15.62   3 
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Troyanah Evans         Cambridge                12.93    10  
  2       McKane Sharff          Arlington                13.25     8  
  3       Judy Cazeau            Cambridge                13.53     6  
  4       Dee Ersu               Arlington                13.63     4  
  5       Erin Keohane           Waltham                  13.83     2  
  6       Ruth Bereiweriso       Revere                   13.91     1  
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Akilah King            Medford                  27.09Q  1 
  2       Teyahnie Boone         Cambridge                27.43Q  2 
  3       Littane Bien-Aime      Cambridge                28.17Q  3 
  4       Zanelle Brigga         Revere                   28.91q  2 
  5       Billine Jourdan        Somerville               29.19q  1 
  6       Kristine Iodice        Waltham                  29.98q  2 
  7       Meagan Doherty         Arlington                30.75   3 
  8       Susana Ribeiro         Peabody                  33.34   2 
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Akilah King            Medford                  26.33    10  
  2       Teyahnie Boone         Cambridge                26.88     8  
  3       Billine Jourdan        Somerville               27.72     6  
  4       Littane Bien-Aime      Cambridge                28.32     4  
  5       Zanelle Brigga         Revere                   28.62     2  
  6       Kristine Iodice        Waltham                  32.05     1  
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Eve Dancewicz          Everett                  61.14   1   10  
  2       Meghan McCormick       Peabody                  63.60   1    8  
  3       Tori Bishop            Cambridge                63.97   1    6  
  4       Vanessa Beckford       Somerville               64.93   2    4  
  5       Betty Dely             Waltham                  65.02   1    2  
  6       Nicole Lavoie          Peabody                  66.21   2    1  
  7       Courtney Simmons       Cambridge                66.22   1 
  8       Tallulah Knopp         Cambridge                66.57   2 
  9       Eve Romulus            Everett                  68.42   2 
 10       Katelyn McCoy          Arlington                69.07   2 
 11       Rosalie Mula           Waltham                  69.64   2 
 12       Joanne Phillipeaux     Waltham                  72.54   3 
 13       Karen Milligan         Revere                   79.21   3 
 
Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Lena Groeger           Cambridge              5:28.34    10  
  2       Amanda Sousa           Peabody                5:33.66     8  
  3       Katie Landry           Peabody                5:46.02     6  
  4       Jenny Pittman          Cambridge              5:49.59     4  
  5       Katrina Gravel         Peabody                5:52.14     2  
  6       Isabel Yalouris        Cambridge              5:53.28     1  
  7       Alison Smizer          Waltham                6:03.70  
  8       Eve Machado            Everett                6:13.24  
  9       Joanna Sullivan        Arlington              6:15.19  
 10       Julie Nix              Waltham                6:23.02  
 11       Katie Lynch            Somerville             6:34.75  
 12       Jennifer Rosa          Somerville             6:34.79  
 13       Kate Butland           Revere                 6:44.13  
 
Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Jill Allen             Peabody               12:02.86    10  
  2       Elizabeth Scannell     Arlington             12:13.75     8  
  3       Georgia Wells          Cambridge             12:24.56     6  
  4       Kaitlin Kennedy        Somerville            12:30.00     4  
  5       Amanda Sullivan        Peabody               12:42.63     2  
  6       Kayty Himmelstein      Cambridge             13:00.51     1  
  7       Monica Fernandes       Somerville            13:26.16  
  8       Jacqueline Murphy      Arlington             13:39.85  
  9       Lianna Tierney         Waltham               14:13.63  
 10       Thao Lu                Revere                14:34.16  
 11       Eve Crowley            Everett               14:56.24  
 12       Ariana Coniglio        Revere                15:14.01  
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Gina DiFilipo          Peabody                2:30.43    10  
  2       Emily Ellison          Peabody                2:31.74     8  
  3       Mica Warton            Malden                 2:33.38     6  
  4       Amanda Shing           Cambridge              2:33.49     4  
  5       Kara Napolitano        Waltham                2:34.46     2  
  6       Jessica Morpeau        Waltham                2:34.95     1  
  7       Elizabeth Wheatley     Arlington              2:35.75  
  8       Olivia Rater           Cambridge              2:40.09  
  9       Nicole DiFilipo        Peabody                2:40.40  
 10       Courtney Lyons         Revere                 2:48.39  
 11       Lillian Wong           Malden                 2:49.43  
 12       Eve Gardynski          Everett                2:50.18  
 13       Jessica Almeida        Somerville             3:02.78  
 14       Dianna Casamento       Medford                3:04.32  
 15       Jacqui Mitchell        Somerville             3:08.28  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Courtney Francis       Waltham                  17.17Q  1 
  2       Jennifer Romeus        Somerville               18.39Q  2 
  3       Jessica Pollack        Peabody                  17.88Q  1 
  4       Stacy Williams         Medford                  19.65Q  2 
  5       Rachel Carducci        Arlington                19.55q  1 
  6       Alyssa Barbetta        Revere                   19.69q  2 
  7       Melanie Harkins        Somerville               20.31   1 
  8       Jen Steele             Revere                   20.31   2 
  9       Eve Price              Everett                  20.37   2 
 10       Eve Ela                Everett                  20.56   2 
 11       Jamin Horgan           Waltham                  21.17   1 
 12       Cassie Callahan        Waltham                  23.40   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Courtney Francis       Waltham                  16.72    10  
  2       Jessica Pollack        Peabody                  17.61     8  
  3       Jennifer Romeus        Somerville               18.41     6  
  4       Alyssa Barbetta        Revere                   19.02     4  
  5       Rachel Carducci        Arlington                19.45     2  
  6       Stacy Williams         Medford                  19.71     1  
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Andrea Jacobs          Waltham                  48.05   1   10  
  2       Jennelle Sullivan      Somerville               49.18   1    8  
  3       Katy Willemin          Arlington                52.23   1    6  
  4       Hannah Raila           Medford                  53.20   1    4  
  5       Sabrina Torchia        Revere                   57.40   1    2  
  6       Shawlette Howard-S     Revere                   59.28   2    1  
  7       Jessica Tse            Somerville               60.96   2 
  8       Cathrine Roney         Waltham                  62.42   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cambridge  'A'                                        51.76   2   10  
  2 Arlington  'A'                                        54.34   1    8  
  3 Everett  'A'                                          55.28   1    6  
  4 Revere  'A'                                           55.54   1    4  
  5 Medford  'A'                                          56.36   1    2  
  6 Peabody  'A'                                          57.25   2    1  
  7 Somerville  'A'                                       58.17   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cambridge  'A'                                      4:14.52    10  
  2 Medford  'A'                                        4:20.55     8  
  3 Peabody  'A'                                        4:27.74     6  
  4 Waltham  'A'                                        4:29.57     4  
  5 Somerville  'A'                                     4:29.85     2  
  6 Arlington  'A'                                      4:49.84     1  
  7 Revere  'A'                                         5:10.10  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Peabody  'A'                                       10:58.11    10  
  2 Cambridge  'A'                                     11:13.82     8  
  3 Arlington  'A'                                     11:14.67     6  
  4 Waltham  'A'                                       11:31.79     4  
  5 Somerville  'A'                                    12:33.39     2  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Joyce Uang             Medford                4-10.00    10  
  2       Eve Schiavo            Everett               J4-10.00     8  
  3       Teniel Musteba         Revere                J4-10.00     6  
  4       Kaylan Melville        Peabody                4-08.00     4  
  5       Jessica Regan          Arlington              4-06.00     2  
  6       Sara Essember          Peabody               J4-06.00     1  
  7       Katy Willemin          Arlington              4-04.00  
  7       Hannah Raila           Medford                4-04.00  
 --       Jenelle Sullivan       Somerville                  NH  
 --       Molly Jackson          Somerville                  NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Troyanah Evans         Cambridge             16-02.50    10  
  2       McKane Sharff          Arlington             15-04.25     8  
  3       Courtney Francis       Waltham               15-02.00     6  
  4       Stacy Williams         Medford               14-03.25     4  
  5       Andris Simil           Cambridge             14-03.00     2  
  6       Melissa Lima           Medford               14-02.25     1  
  7       Kara Napolitano        Waltham               14-01.25  
  8       Shamika Walters        Revere                12-09.50  
  9       Jennifer Romeus        Somerville            12-08.00  
 10       Stephanie Medeiros     Somerville            12-01.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Andrea Jacobs          Waltham               36-07.00    10  
  2       Akilah King            Medford               35-04.00     8  
  3       Eve Dancewicz          Everett               33-04.50     6  
  4       Billine Jourdan        Somerville            32-00.00     4  
  5       Tara Gorgianni         Waltham               30-05.00     2  
  6       Vanessa Beckford       Somerville            30-02.50     1  
  7       Rosie Fonseca          Somerville            28-09.50  
  8       Lillian Torrey         Cambridge             27-00.00  
  9       Shawlette Howard-S     Revere                25-09.00  
 10       Eve Gardynski          Everett               25-01.00  
 11       Katelyn McCoy          Arlington             24-10.50  
 --       Katrina Marsan         Cambridge                 FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Ellenor Brown          Waltham               29-05.00    10  
  2       Vanessa Rocker         Peabody               28-07.00     8  
  3       Susan McCollin         Cambridge             25-06.00     6  
  4       Jenny Marcelin         Cambridge             25-03.00     4  
  5       Jocene Seme            Somerville            24-11.00     2  
  6       Katleyn D'Eramo        Revere                24-03.00     1  
  7       Dajohny Jean           Arlington             23-02.50  
  8       Mica Warton            Malden                23-01.00  
  9       Sharryn Gedeon         Arlington             23-00.00  
 10       Stacey Meehan          Waltham               19-11.00  
 11       Tina O'Keefe           Peabody               19-06.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Nirva Guirand          Cambridge                96-00    10  
  2       Selina Barreira        Peabody                  85-01     8  
  3       Kim Hazeltine          Arlington                83-03     6  
  4       Jasmin Buruca          Somerville               79-06     4  
  5       Desiree Rose           Arlington                77-11     2  
  6       Alison Smizer          Waltham                  74-02     1  
  7       Amanda Comack          Peabody                  72-06  
  8       Marlee McLaughlin-     Somerville               64-02  
  9       Eve Morris             Everett                  60-08  
 10       Sabrina Bellini        Medford                  42-00  
 
Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Holly McLaughlin       Arlington                93-11    10  
  2       Eve Noonan             Everett                  79-06     8  
  3       Eve Cummings           Everett                  79-03     6  
  4       Kristine Iodice        Waltham                  70-11     4  
  5       Janelle Digianoitt     Peabody                  70-04     2  
  6       Rosalie Mula           Waltham                  66-05     1  
  7       Alyssa Mackey          Somerville               65-03  
  8       Julia Berg             Cambridge                63-04  
  9       Stephanip Konz         Arlington                62-02  
 10       Katiana Pierre         Somerville               53-06  
 11       Laura Gonzalez         Cambridge                50-08  
 12       Lisa Ferrara           Peabody                  48-07  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Re McPherson           Revere                   11.81Q  2 
  2       Steve St. Hillaire     Malden                   11.87Q  4 
  3       Danny Guillaume        Somerville               11.88Q  3 
  4       Jayson Reinhold        Peabody                  12.17Q  1 
  5       Keith LeVan            Waltham                  11.89q  4 
  6       Christos Tsongos       Arlington                12.12q  2 
  7       Ev Beuchamps           Everett                  12.36   3 
  8       Seware Kangalu         Medford                  12.40   2 
  9       Jordan Cooper          Arlington                12.52   1 
 10       Re Lampendccnno        Revere                   12.90   1 
 11       Jim Leary              Arlington                13.35   1 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Danny Guillaume        Somerville               11.65    10  
  2       Keith LeVan            Waltham                  11.71     8  
  3       Ev Hunt                Everett                  11.84     6  
  4       Jayson Reinhold        Peabody                  12.01     4  
  5       Christos Tsongos       Arlington                12.10     2  
 --       Steve St. Hillaire     Malden                      FS  
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Ron Speller            Cambridge                22.85Q  1 
  2       Abdias Aime            Medford                  23.25Q  3 
  3       Malcolm Green          Cambridge                23.50Q  2 
  4       Steve Spinale          Peabody                  24.22Q  4 
  5       Re Irric               Revere                   24.00q  2 
  6       Micheal Neal           Somerville               24.53q  4 
  7       Javon Knott            Medford                  24.58   2 
  8       Ernest Appollon        Cambridge                24.60   3 
  9       Pablo Bello            Waltham                  25.35   3 
 10       Steve Devincent        Revere                   25.52   3 
 11       Ev MacMillan           Everett                  25.52   4 
 12       Brian Tran             Malden                   26.39   1 
 13       TJ Chella              Somerville               26.67   2 
 14       Ryan O'Malley          Malden                   27.23   2 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Ron Speller            Cambridge                23.03    10  
  2       Malcolm Green          Cambridge                23.04     8  
  3       Abdias Aime            Medford                  23.42     6  
  4       Re Irric               Revere                   23.79     4  
  5       Steve Spinale          Peabody                  24.42     2  
  6       Micheal Neal           Somerville               25.22     1  
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Ivan Serret            Peabody                  51.69   1   10  
  2       Ralph Cheri            Waltham                  51.85   1    8  
  3       Johwas Dominique       Waltham                  52.97   1    6  
  4       Yvon Jean-Jacques      Somerville               54.92   1    4  
  5       Ev Ciema               Everett                  55.08   1    2  
  6       Julian Mundele         Medford                  55.22   2    1  
  7       Nandon Munchi          Waltham                  56.01   1 
  8       Andy Numa              Cambridge                58.17   2 
  9       Andrew Lee             Arlington                58.17   2 
 10       Tom Dobson             Medford                  63.00   3 
 11       Seth Botos             Arlington                68.37   3 
 
Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Andy St. Pierre        Peabody                4:40.61    10  
  2       Keith O'Donnell        Somerville             4:44.79     8  
  3       Richard Hartigan       Peabody                4:48.18     6  
  4       Ryan Hache             Waltham                4:52.48     4  
  5       Re Melchianno          Revere                 4:54.14     2  
  6       Matt Swain             Peabody                4:56.64     1  
  7       Dave Tassone           Arlington              4:59.83  
  8       Jesse Cunningham       Medford                5:16.71  
  9       Nathan Paine           Medford                5:25.25  
 10       Ev Knight              Everett                5:26.09  
 11       Roberto Velasquez      Somerville             5:28.33  
 12       Roger Ramirez          Malden                 5:28.91  
 13       Chris DiSciullo        Medford                5:31.26  
 14       Jose Hernandez         Waltham                6:00.47  
 
Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Ev Garcia              Everett               10:20.41    10  
  2       David Terenzoni        Peabody               10:43.42     8  
  3       Souren Khourdaverd     Malden                10:55.34     6  
  4       James Gallant          Medford               10:57.65     4  
  5       Dan McGonagle          Waltham               11:01.69     2  
  6       Dan Reedy              Arlington             11:03.92     1  
  7       Kevin O'Connell        Peabody               11:09.78  
  8       Patrick Ryan           Medford               11:09.91  
  9       Jason Nichlos          Waltham               12:09.36  
 10       Ev Urquiza             Everett               12:56.83  
 11       N Alsaidy              Revere                12:59.94  
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Noah Rosenblum         Cambridge              2:00.51    10  
  2       Kevin Dawson           Peabody                2:08.63     8  
  3       Robert Wenham          Medford                2:11.66     6  
  4       Rev Dreesen            Revere                 2:12.22     4  
  5       Rev Burke              Revere                 2:12.89     2  
  6       Bernden Smith          Waltham                2:20.46     1  
  7       Antonio Antenor        Malden                 2:25.11  
  8       Danny McWeery          Somerville             2:26.56  
  9       Jeff Baguidy           Waltham                2:26.99  
 10       Ev Vaquerano           Everett                2:28.27  
 11       Larry Bohan            Somerville             2:29.28  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Stanley Etienre        Somerville               16.41Q  3 
  2       Jhonny Encarnacion     Peabody                  16.56Q  1 
  3       Maury Carroll          Medford                  18.24Q  2 
  4       Daniel Alvarado        Cambridge                16.72q  3 
  5       Matt McDonough         Peabody                  17.90q  1 
  6       Paul Beckford          Somerville               18.87q  3 
  7       Matt Amato             Revere                   19.11   1 
  8       Chiton Patel           Waltham                  19.39   1 
  9       Matt Darcy             Malden                   19.54   2 
 10       Ev McGrath             Everett                  19.86   2 
 11       Re Anderson            Revere                   20.27   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Jhonny Encarnacion     Peabody                  16.38    10  
  2       Stanley Etienre        Somerville               16.47     8  
  3       Daniel Alvarado        Cambridge                16.80     6  
  4       Maury Carroll          Medford                  17.42     4  
  5       Matt McDonough         Peabody                  17.66     2  
  6       Paul Beckford          Somerville               18.86     1  
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Jason Vvu              Revere                   42.65   1   10  
  2       Syrus Aiguer-Marbl     Cambridge                43.94   1    8  
  3       Dave Pantanella        Somerville               44.57   1    6  
  4       McKencen Masse         Waltham                  44.69   2    4  
  5       Eddie DeGurski         Medford                  44.86   1    2  
  6       Matt Tavano            Revere                   45.03   1    1  
  7       Clayton Coverdale      Malden                   46.64   2 
  8       Chris Gaudet           Waltham                  47.15   2 
  9       Evan Panesis           Peabody                  47.58   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cambridge  'A'                                        45.39   1   10  
  2 Waltham  'A'                                          47.11   1    8  
  3 Peabody  'A'                                          47.81   2    6  
  4 Everett  'A'                                          48.47   1    4  
  5 Medford  'A'                                          48.53   1    2  
 -- Somerville  'A'                                          DQ   1 
 -- Revere  'A'                                              DQ   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Peabody  'A'                                        3:35.38    10  
  2 Waltham  'A'                                        3:36.72     8  
  3 Revere  'A'                                         3:41.12     6  
  4 Medford  'A'                                        3:41.88     4  
  5 Everett  'A'                                        3:44.29     2  
  6 Malden  'A'                                         4:13.41     1  
  7 Somerville  'A'                                     4:16.00  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cambridge  'A'                                      8:44.81    10  
  2 Peabody  'A'                                        9:05.01     8  
  3 Revere  'A'                                         9:05.63     6  
  4 Somerville  'A'                                     9:15.39     4  
  5 Waltham  'A'                                        9:20.47     2  
  6 Medford  'A'                                        9:55.74     1  
  7 Arlington  'A'                                     10:17.35  
  8 Everett  'A'                                       10:39.27  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Ev Coleman             Everett                6-00.00    10  
  2       Ev Alume               Everett                5-08.00     8  
  3       Dave Pantanella        Somerville            J5-08.00     6  
  4       Joel Coleman           Revere                 5-06.00     4  
  5       Clayton Coverdale      Malden                J5-06.00     2  
  6       Jordan Cooper          Arlington             J5-06.00     1  
  7       Jason D'Amelio         Revere                 5-04.00  
 --       John Studley           Peabody                     NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Christos Tsongos       Arlington             19-05.50    10  
  2       Stanley Etienre        Somerville            19-04.75     8  
  3       Re Ibric               Revere                19-00.25     6  
  4       Evan Panesis           Peabody               17-04.50     4  
  5       Ernst Jean             Malden                15-11.00     2  
  6       Larry Bohan            Somerville            15-06.00     1  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Jhonny Encarnacion     Peabody               43-07.00    10  
  2       Jowhas Dominique       Waltham               42-11.00     8  
  3       James Bey              Revere                42-03.50     6  
  4       Malcolm Green          Cambridge             40-08.50     4  
  5       Pablo Bello            Waltham               38-06.00     2  
  6       Ev Dancewicz           Everett               38-00.50     1  
  7       Paul Beckford          Somerville            36-10.50  
  8       Andrew Lee             Arlington             35-06.50  
  9       Jackie Aurellen        Somerville            35-02.50  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Re Evans               Revere                50-06.50    10  
  2       Chris Bo               Somerville            47-00.00     8  
  3       Dan O'Brien            Peabody               43-05.00     6  
  4       Ev Connors             Everett               43-00.00     4  
  5       Marcio Depina          Cambridge             38-02.00     2  
  6       Re Nicotera            Revere                37-02.00     1  
  7       Selvin Sandoual        Waltham               30-03.50  
  8       Paul Reilly            Medford               29-05.50  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Gosder Cherilus        Somerville              133-11    10  
  2       Kalvin Espinale        Peabody                 133-09     8  
  3       Mosse Brisson          Waltham                 130-07     6  
  4       Bill Howard            Revere                  117-06     4  
  5       Brendan Lebreque       Peabody                 109-02     2  
  6       Re Lewis               Revere                  107-05     0.5
  6       Ev Arsenault           Everett                 107-05     0.5
  8       Re Alquinta            Revere                  100-11  
  9       Mike Loder             Somerville              100-07  
 10       Tim Cormio             Medford                  96-10  
 11       Brian Carney           Arlington                86-10  
 12       David Stipo            Medford                  82-10  
 13       Greg Storch            Arlington                67-00  
 
Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Keith LeVan            Waltham                 149-04    10  
  2       James Damas            Arlington               135-07     8  
  3       Ryan Mula              Waltham                 130-09     6  
  4       Mike Kloack            Peabody                 129-00     4  
  5       Keith O'Donnell        Somerville              122-03     2  
  6       Van Tsoulas            Peabody                 120-03     1  
  7       Jonas Jacques          Medford                 114-08  
  8       Eddie DeGurski         Medford                 113-04  
  9       Ev LeRay               Everett                 105-09  
 10       Micheal Hinds          Cambridge               103-09  
 11       Peter Payack           Cambridge               103-07  
 12       Zack Pilcher           Arlington                97-09  
 12       Nathan Paine           Medford                  97-09  
 14       Matt Darcy             Malden                   91-08  
 15       Dan McWeery            Somerville               90-09  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Cambridge                  120        2) Peabody                   103   
    3) Arlington                   71        4) Waltham                    70   
    5) Medford                     48        6) Everett                    44   
    7) Somerville                  43        8) Revere                     21   
    9) Malden                       6                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Peabody                    120        2) Waltham                    83   
    3) Somerville                  77        4) Cambridge                  68   
    5) Revere                      66.50     6) Everett                    47.50
    7) Medford                     30        8) Arlington                  22   
    9) Malden                      11                                           



race directors shop for premium running gear my profile


 

Copyright © 2013 Active Network, Inc. | About Us | Terms of Use | Your Privacy Rights: Updated | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News