Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

42nd Annual Boys District E Class Invitational Track Meet

Shrewsbury, MA, May 17, 2003

[Class C results and team scores. | Class B Results and team scores. ]

Class A results and team scores.

Licensed to District E. / Butterfield - Organization License
                                                          Hy-Tek's Meet Manager
                42nd Annual District E Invitational - 05/17/03                 
                          Track & Field Meet for Boys                          
                   Shrewsbury High School, Shrewsbury, Mass.                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put Class A Class A
=================================================================================
        Meet: * 60-03  1970        Auger, Leominster                           
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Marella, Steve            SR Fitchbrug             49-02.25     14.99m   10  
  2 O'Connell, Kevin          JR St. John's            46-04.75     14.14m    8  
  3 Logan, Ryan               SR Fitchbrug             45-07.00     13.89m    6  
  4 Seymour, Brian            SO Leominster            44-10.00     13.66m    4  
  5 Gray, Keith               JR Doherty              J44-10.00     13.66m    2  
  6 Parker, Seth              JR Marlborough           42-09.75     13.04m    1  
  7 Lewis II, John            SR Fitchbrug             41-09.00     12.72m 
  8 Distler, Mike             JR Algonquin             39-10.00     12.14m 
  9 Ngo, Charlie              SR Shrewsbury            38-05.75     11.72m 
 10 Koivu, Mike               SO N. Middlesex          38-00.75     11.60m 
 11 Lizewski, Ryan            SR Wachusett             37-11.00     11.55m 
 12 Bizzotto, Anthony         SO Leominster            37-06.25     11.43m 
 13 Kayatekin, Cem            SR St. John's            37-04.50     11.39m 
 14 Zoppo, Pat                JR Shepherd Hil          37-03.00     11.35m 
 15 Scarduzio, Tom            FR Shrewsbury            36-02.50     11.03m 
 16 McCarthy, Ryan            JR St. John's            36-01.00     10.99m 
 17 Cressey, Mark             JR Shepherd Hil          35-08.00     10.87m 
 18 Bergman, Jason            JR Shrewsbury            35-03.75     10.76m 
 19 Foley, Dan                JR Marlborough           34-06.75     10.53m 
 20 Talley, Donnie            SR Marlborough           34-05.75     10.50m 
 
Event 2  Boys Discus Throw Class A
=================================================================================
        Meet: * 154-00.50  1978        Pirro, Leominster                       
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lewis II, John            SR Fitchbrug               133-10     40.79m   10  
  2 Kayatekin, Cem            SR St. John's              131-02     39.97m    8  
  3 O'Connell, Kevin          JR St. John's              131-00     39.92m    6  
  4 Gray, Keith               JR Doherty                 130-03     39.70m    4  
  5 Talley, Donnie            SR Marlborough             128-00     39.01m    2  
  6 Parker, Seth              JR Marlborough             121-05     37.00m    1  
  7 Marella, Steve            SR Fitchbrug               118-08     36.16m 
  8 Seymour, Brian            SO Leominster              113-06     34.59m 
  9 Saad, Brian               JR Shepherd Hil            110-00     33.52m 
 10 Distler, Mike             JR Algonquin               107-04     32.71m 
 11 Frechette, Dan            SR Wachusett               106-10     32.56m 
 12 Cressey, Mark             JR Shepherd Hil            105-10     32.25m 
 13 Bergman, Jason            JR Shrewsbury               99-02     30.22m 
 14 Gallagher, Brendan        SO Shrewsbury               99-00     30.17m 
 15 McManus, Mike             JR Shrewsbury               97-07     29.74m 
 16 Rodriquez, Greg           SR Fitchbrug                92-06     28.19m 
 17 Charbenneau, Jeff         SO Algonquin                89-07     27.30m 
 18 Murray, Patrick           SO Wachusett                89-03     27.20m 
 19 Scenti, Chris             JR Milford                  86-07     26.39m 
 
Event 3  Boys Javelin Throw Class A
=================================================================================
        Meet: * 193-05  1986        Daniels, Doherty                           
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Koivu, Mike               SO N. Middlesex            150-04     45.82m   10  
  2 Davis, Kevin              SO St. John's              139-04     42.46m    8  
  3 Kluge, Matt               SR Algonquin               133-11     40.81m    6  
  4 Zoppo, Pat                JR Shepherd Hil            132-00     40.23m    4  
  5 Duval, Matt               FR Shepherd Hil            131-02     39.97m    2  
  6 Foley, Dan                JR Marlborough             128-04     39.11m    1  
  7 Timm, Mike                SR Milford                 126-10     38.65m 
  8 Bucher, Brian             JR Shrewsbury              124-10     38.04m 
  9 Howe, Jim                 JR Shrewsbury              124-09     38.02m 
 10 Cooksey, Tyler            JR Shrewsbury              124-06     37.94m 
 11 Loughlin, T.J.            JR Fitchbrug               120-00     36.57m 
 12 Brannon, John             JR St. John's              119-03     36.34m 
 13 Scola, Mark               JR St. John's              119-00     36.27m 
 14 Dufour, Adam              JR Fitchbrug               117-10     35.91m 
 15 Maiorana, Joe             JR Algonquin               115-10     35.30m 
 16 Flumere, Mike             SO Milford                 111-09     34.06m 
 17 Villani, Chris            SR Milford                 103-10     31.64m 
 18 Le, Quy                   SR Doherty                 101-10     31.03m 
 19 Earley, Will              05 Fitchbrug               101-01     30.81m 
 
Event 4  Boys Long Jump Class A
=================================================================================
        Meet: * 22-11.75  2001        Swart, Algonquin                         
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Bisol, Andrew             SR Fitchbrug             19-09.25      6.02m   10  
  2 Toczylowski, Mark         JR Algonquin             19-03.25      5.87m    8  
  3 Auclair, Devin            JR Marlborough           19-02.50      5.85m    6  
  4 Brodeur, Chris            SR Fitchbrug             19-01.75      5.83m    4  
  5 Arcieri, Mike             JR Algonquin             18-11.25      5.77m    2  
  6 Flynn, Chris              SR St. John's            18-07.25      5.67m    1  
  7 Sabourin, Steve           JR Shrewsbury            18-05.25      5.61m 
  8 Sanborn, Greg             SR Algonquin             18-02.25      5.54m 
  9 Russell, Tyler            FR Wachusett             18-00.75      5.50m 
 10 Piscia, Austin            SO Milford               17-11.50      5.47m 
 11 Dehal, Sunny              SR Shrewsbury            17-09.25      5.41m 
 12 Saddler, Thomas           SR North/Voke            17-06.75      5.35m 
 13 Payne, Emmanuel           JR Doherty               17-06.00      5.33m 
 14 Weaver, Matt              SR Leominster            17-05.00      5.30m 
 15 Mahoney, Brendan          JR St. John's            17-04.00      5.28m 
 16 Whelan, Brian             JR Milford               17-01.25      5.21m 
 17 Condos, Andrew            SO Shepherd Hil          16-09.00      5.10m 
 18 Mentzer, Eric             JR Doherty               16-07.75      5.07m 
 
Event 5  Boys High Jump Class A
=================================================================================
        Meet: *  6-09  1996        Ridley, North Middlesex Reg.                
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hardy, Ed                 SR St. John's             5-08.00      1.72m   10  
  2 Lepore, Tim               SR Algonquin             J5-08.00      1.72m    8  
  3 Carriere, Kevin           JR Fitchbrug              5-06.00      1.67m    6  
  4 Rebh, Steve               SO Shrewsbury            J5-06.00      1.67m    4  
  5 Lyon, Jamie               SR Milford                5-04.00      1.62m    2  
  6 Gustafson, Kurt           JR Shrewsbury            J5-04.00      1.62m    1  
  7 Regele, Tim               JR Wachusett             J5-04.00      1.62m 
 -- Bashaw, Chris             JR Wachusett                   NH            
 -- Richardson, Mike          JR St. John's                  NH            
 -- Wheeler, Greg             JR St. John's                  NH            
 
Event 6  Boys Pole Vault Class A
=================================================================================
        Meet: * 14-00  1998        Shaw, St. John's                            
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Truong, Van               SO Shrewsbury            11-00.00      3.35m   10  
  2 Kanclerowicz, Chris       SR Fitchbrug            J11-00.00      3.35m    8  
  3 Bagosian, Greg            SR Wachusett             10-06.00      3.20m    6  
  4 Joyce, Mike               SR Algonquin            J10-06.00      3.20m    4  
  5 Lepore, Tim               SR Algonquin             10-00.00      3.04m    2  
  6 Smalanskas, George        SO Shrewsbury             9-00.00      2.74m    0.5
  6 Perairo, Dave             JR Shrewsbury             9-00.00      2.74m    0.5
  8 Duggan, Jeff              JR St. John's             8-06.00      2.59m 
  9 Forrest, Eric             JR St. John's            J8-06.00      2.59m 
 10 Dateo, Mike               FR Fitchbrug             J8-06.00      2.59m 
 11 O'Brien, Mike             SR St. John's            J8-06.00      2.59m 
 12 McGrady, Shawn            JR Fitchbrug              7-06.00      2.28m 
 
Event 7  Boys Triple Jump Class A
=================================================================================
        Meet: * 47-01  1981        Connors, Ayer                               
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Panagiotiois, Alex        SR Wachusett             43-11.00     13.38m   10  
  2 Mahoney, Brendan          JR St. John's            41-06.00     12.64m    8  
  3 Richardson, Lamont        SR Shrewsbury            40-02.50     12.25m    6  
  4 Flynn, Chris              SR St. John's            39-05.00     12.01m    4  
  5 Bonanno, Mike             SR Shrewsbury            39-04.00     11.98m    2  
  6 Kennedy, Bryan            JR Algonquin             38-00.00     11.58m    1  
  7 Lane, Tim                 SO N. Middlesex         J38-00.00     11.58m 
  8 Whelan, Brian             JR Milford               37-11.00     11.55m 
  9 Russell, Travis           JR Wachusett             36-08.50     11.18m 
 10 Cassista, Mike            SR St. John's            36-03.00     11.04m 
 11 Pendergast, Brian         JR Algonquin             36-02.00     11.02m 
 12 Cordio, Adam              SO Leominster            35-10.00     10.92m 
 13 Bratica, Andrew           SO Milford               34-11.00     10.64m 
 
Event 8  Boys 2 Mile Run Class A
=======================================================================
        Meet: * 9:29.10  1986        Cassidy, Westford                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cunningham, Tim           SO Wachusett              9:52.64    10  
  2 Kinback, Matt             SR Shrewsbury             9:53.41     8  
  3 Sullivan, Dan             SR Wachusett              9:55.53     6  
  4 Cayar, Ricky              SR Shepherd Hil          10:13.21     4  
  5 Saniuk, Alex              JR Milford               10:33.96     2  
  6 Guerin, Tim               SO St. John's            10:34.48     1  
  7 Baldelli, Scott           SR Marlborough           10:42.39  
  8 Palmgren, Matt            SO St. John's            10:50.85  
  9 Trien, Loi                JR Fitchbrug             10:50.90  
 10 Terrasi, Matt             SO N. Middlesex          11:04.71  
 11 McDonals, Greg            FR Algonquin             11:16.54  
 12 Farrelly, John            SO Algonquin             11:37.24  
 
Event 9  Boys 1 Mile Run Class A
=======================================================================
        Meet: * 4:22.10  2000        Ahearn, St. John's                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Krouse, Nick              JR St. John's             4:28.52    10  
  2 Brown, Tom                JR Wachusett              4:37.87     8  
  3 Devereaux, Jack           SO St. John's             4:40.48     6  
  4 Hayes, Jeff               SR Shrewsbury             4:43.15     4  
  5 McLaughlin, Chris         SO Wachusett              4:47.93     2  
  6 Lind, Rob                 SO Doherty                4:50.13     1  
  7 Pankey, Everette          JR Fitchbrug              4:53.17  
  8 O'Brien, Andy             JR Shrewsbury             4:56.55  
  9 Babineau, Craig           JR Fitchbrug              4:57.91  
 10 Spicer, Hans              SO Algonquin              5:04.06  
 11 Marciello, Tony           FR N. Middlesex           5:15.40  
 12 Biagetti, Christian       JR Milford                5:15.75  
 13 Gaines, Kevin             SO North/Voke             5:39.22  
 
Event 10  Boys 400 Meter Run Class A
==========================================================================
        Meet: * 50.00  1977        Lutke, Assabet Valley                       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bisol, Andrew             SR Fitchbrug                52.82   3   10  
  2 Anas, Phil                SR Burncoat                 52.90   3    8  
  3 Toczylowski, Mark         JR Algonquin                53.11   3    6  
  4 Frechette, Dan            SR Wachusett                53.44   3    4  
  5 Stasaitis, Mark           JR Algonquin                53.88   3    2  
  6 Doyle, Chris              SR St. John's               55.45   2    1  
  7 Bastian, Dan              JR Marlborough              55.66   2 
  8 Bratica, Andrew           SO Milford                  55.85   1 
  9 Kluge, Matt               SR Algonquin                55.98   2 
 10 Soiles, Dave              FR St. John's               56.40   2 
 11 Mantyla, Matt             JR Shrewsbury               56.51   2 
 12 Dehal, Sunny              SR Shrewsbury               56.60   3 
 13 Hunt, Dan                 SO Wachusett                56.76   2 
 14 Powers, Matt              JR Wachusett                57.35   1 
 15 DeAmicis, A.J.            SR N. Middlesex             57.49   1 
 
Event 11  Boys 110 Meter Hurdles Class A
===================================================================
        Meet: * 14.10  1971        Evans, Wachusett Reg.                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Logan, Ryan               SR Fitchbrug                15.95q  2 
  2 Lyon, Jamie               SR Milford                  16.30q  3 
  3 Weaver, Matt              SR Leominster               16.86q  3 
  4 Saddler, Thomas           SR North/Voke               17.19q  3 
  5 Lane, Tim                 SO N. Middlesex             17.33q  2 
  6 Robataille, Steve         SR Shrewsbury               17.50q  1 
  7 Cassista, Mike            SR St. John's               18.23q  2 
  8 Sanborn, Greg             SR Algonquin                18.43q  3 
  9 Koik, Brian               JR Algonquin                18.65   3 
 10 Kennedy, Bryan            JR Algonquin                18.70   1 
 11 Payne, Ezekiel            SO Doherty                  18.90   1 
 12 Massey, Pat               FR Wachusett                19.06   1 
 13 Russell, Tyler            FR Wachusett                19.08   1 
 14 Colelli, Mike             SR Milford                  20.22   2 
 15 harris, Adam              FR N. Middlesex             20.49   2 
 16 Huynh, Anh-vu             SR Marlborough              20.92   3 
 17 Craig, Derek              FR Leominster               21.21   1 
 
Event 11  Boys 110 Meter Hurdles Class A
=======================================================================
        Meet: * 14.10  1971        Evans, Wachusett Reg.                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Logan, Ryan               SR Fitchbrug                15.93    10  
  2 Lyon, Jamie               SR Milford                  16.47     8  
  3 Robataille, Steve         SR Shrewsbury               17.19     6  
  4 Saddler, Thomas           SR North/Voke               17.66     4  
  5 Lane, Tim                 SO N. Middlesex             18.00     2  
  6 Weaver, Matt              SR Leominster               18.44     1  
  7 Sanborn, Greg             SR Algonquin                18.75  
  8 Cassista, Mike            SR St. John's               18.88  
 
Event 12  Boys 100 Meter Dash Class A
===================================================================
        Meet: * 10.90  2001        Osei, South                                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Panagiotiois, Alex        SR Wachusett                11.71q  3 
  2 Kittleson, Todd           SO Shrewsbury               11.89q  3 
  3 Bizzotto, Anthony         SO Leominster               12.03q  2 
  4 Arcieri, Mike             JR Algonquin                12.20q  1 
  5 Sanchez, Cesar            SR Marlborough              12.28q  3 
  6 Bonanno, Mike             SR Shrewsbury               12.51q  1 
  7 Southard, Reed            SR Algonquin                12.62q  2 
  8 Caulkin, Matt             JR St. John's               12.65q  1 
  9 Ventura, Tom              JR N. Middlesex             12.75   2 
 10 Panzarino, Nick           FR Shrewsbury               12.78   3 
 10 Earley, Will              05 Fitchbrug                12.78   2 
 12 Murphy, Jeff              JR St. John's               12.79   2 
 13 Kurp, Brian               SO Milford                  12.82   1 
 14 Jackson, Frank            JR St. John's               12.98   2 
 15 Russell, Travis           JR Wachusett                13.05   1 
 -- Marrero, Jonathan         FR North/Voke                 DNF   1 
 
Event 12  Boys 100 Meter Dash Class A
=======================================================================
        Meet: * 10.90  2001        Osei, South                                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bizzotto, Anthony         SO Leominster               11.45    10  
  2 Panagiotiois, Alex        SR Wachusett                11.59     8  
  3 Kittleson, Todd           SO Shrewsbury               11.69     6  
  4 Arcieri, Mike             JR Algonquin                11.78     4  
  5 Sanchez, Cesar            SR Marlborough              12.01     2  
  6 Southard, Reed            SR Algonquin                12.20     1  
  7 Bonanno, Mike             SR Shrewsbury               12.24  
  8 Caulkin, Matt             JR St. John's               12.30  
 
Event 13  Boys 800 Meter Run Class A
=======================================================================
        Meet: * 1:56.50  2000        Legare, Wachusett Reg.                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Watrous, Brian            JR St. John's             1:58.12    10  
  2 Monfreda, Mike            JR Wachusett              2:00.14     8  
  3 Lofrumentor, Mike         SR Marlborough            2:03.50     6  
  4 Gustafson, Kurt           JR Shrewsbury             2:03.99     4  
  5 Ganas, Matt               13 Shrewsbury             2:07.71     2  
  6 Saviet, John              JR St. John's             2:09.23     1  
  7 Fiore, Craig              SO Fitchbrug              2:09.35  
  8 Addison, Joshua           SR Burncoat               2:14.10  
  9 Nehring, Rob              SR Milford                2:15.08  
 10 Leith, Alex               FR Wachusett              2:20.88  
 11 Hanks, Jon                FR Shepherd Hil           2:21.12  
 12 Padilla, Hector           SO North/Voke             2:35.89  
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash Class A
===================================================================
        Meet: * 21.60  1971        Giadone, Leominster                         
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Enos, Nate                SR St. John's               24.23q  3 
  2 DiGiovanni, Craig         JR St. John's               24.47q  1 
  3 Auclair, Devin            JR Marlborough              24.70q  3 
  4 Agnababain, Andy          SO Algonquin                24.77q  1 
  5 Piscia, Austin            SO Milford                  25.30q  1 
  6 Sabourin, Steve           JR Shrewsbury               25.56q  3 
  7 Holounia, Nick            FR Algonquin                25.61   3 
  8 Pustis, Chris             SR Shrewsbury               25.66   1 
  9 Brodeur, Chris            SR Fitchbrug                25.72   2 
 10 Awojulu, TK               SR Doherty                  25.86   2 
 11 Bagosian, Greg            SR Wachusett                26.11   3 
 12 Cordio, Adam              SO Leominster               26.54   2 
 13 Tervo, Peter              JR Leominster               27.84   2 
 14 Kaneb, Chuck              SR Doherty                  29.50   2 
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash Class A
=======================================================================
        Meet: * 21.60  1971        Giadone, Leominster                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Enos, Nate                SR St. John's               24.07    10  
  2 DiGiovanni, Craig         JR St. John's               24.21     8  
  3 Agnababain, Andy          SO Algonquin                24.49     6  
  4 Auclair, Devin            JR Marlborough              24.63     4  
  5 Piscia, Austin            SO Milford                  25.01     2  
  6 Sabourin, Steve           JR Shrewsbury               26.07     1  
 
Event 15  Boys 300 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
        Meet: * 39.80  2000        Marcoux, Shepherd Hill Reg.                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Basilio, Adam             SR Fitchbrug                42.00   2   10  
  2 Consigli, Matt            SR St. John's               43.10   2    8  
  3 Emino, Dan                SR Marlborough              44.60   2    6  
  4 Bashaw, Chris             JR Wachusett                44.62   2    4  
  5 Shea, Ethan               SR Fitchbrug                44.96   1    2  
  6 Kelleher, Tim             SO N. Middlesex             45.47   2    1  
  7 Nable, John               SR Milford                  46.44   1 
  8 Wheeler, Greg             JR St. John's               46.99   2 
  9 Wang, Ray                 FR Algonquin                49.04   1 
 10 Marrero, Nathan           FR North/Voke               59.33   1 
 
Event 16  Boys 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
        Meet: * 8:16.50  1999        , St. John's                              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 St. John's                                          8:31.10    10  
  2 Fitchburg                                           8:40.92     8  
  3 Wachusett Regional                                  8:45.90     6  
  4 Shrewsbury                                          8:48.30     4  
  5 Algonquin Regional                                  9:29.65     2  
  6 North Middlesex Regional                            9:51.37     1  
 
Event 17  Boys 4x100 Meter Relay Class A
==========================================================================
        Meet: * 43.00  1981        , Ayer                                      
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Algonquin Regional                                    45.78   2   10  
  2 St. John's                                            46.27   2    8  
  3 Wachusett Regional                                    46.66   2    6  
  4 Shrewsbury                                            46.77   2    4  
  5 Fitchburg                                             47.71   1    2  
  6 Leominster                                            47.78   2    1  
  7 Marlborough                                           48.13   1 
  8 Milford                                               48.66   1 
 -- Doherty Memorial                                         DQ   2 
 -- North/Voke                                               DQ   1 
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay Class A
==========================================================================
        Meet: * 3:30.10  1986        , Shrewsbury                              
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wachusett Regional                                  3:36.29   2   10  
  2 Fitchburg                                           3:40.75   2    8  
  3 Algonquin Regional                                  3:44.21   2    6  
  4 Shrewsbury                                          3:44.36   1    4  
  5 Marlborough                                         3:47.18   1    2  
  6 St. John's                                          3:48.78   2    1  
  7 Milford                                             3:53.25   1 
 
                Men - Class A - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) St. John's                 127        2) Fitchburg                 104   
    3) Wachusett Regional          88        4) Algonquin Regional         68   
    5) Shrewsbury                  67        6) Marlborough                31   
    7) Leominster                  16        8) Milford                    14   
    8) North Middlesex Regional    14       10) Shepherd Hill Regional     10   
   11) Burncoat                     8       12) Doherty Memorial            7   
   13) North/Voke                   4                                           
 
                Men - Class B - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Westborough                123        2) Nashoba Regional           96   
    3) Oakmont Regional            52        4) Gardner                    48   
    4) Tantasqua                   48        6) Northbridge                39   
    7) Hudson                      38        8) Keefe Technical School     28   
    9) Quabbin Regional            22       10) St. Peter-Marian           20   
   11) Groton-Dunstable Regional   19       12) Blackstone-Millville Reg.  15   
   13) Montachusett Tech.          10                                           
 
                Men - Class C - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Grafton                     77        2) Uxbridge                   60   
    3) Narragansett Regional       51        4) Lunenburg                  49   
    5) Nipmuc Regional             45        5) Whitinsville Christian     45   
    7) Ayer                        38        8) Littleton                  31   
    9) David Prouty                28       10) Oxford                     24   
   11) Maynard                     22       12) Clinton                    18   
   13) Leicester                   14       13) Holy Name                  14   
   15) Millbury                     9       16) Nashoba Tech                7   
   17) Murdock                      6       17) Douglas                     6   
   17) Hudson Catholic              6       20) Sutton                      5   



race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News