Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

AAU New England Youth Track & Field Championship

Medford, MA, June 8, 2003

Overall Results

Coutresy of Cambridge Jets Youth Track www.cambridgejets.org

For more race information, see The Cambridge Jets Youth Track Club.

 Tufts University                                         Hy-Tek's Meet Manager
           AAU New England Association Junior Olympics - 06/08/2003            
                         Tufts University, Medford,MA                          
                                    Results                                    
 
Event 4  Boys Discus Throw Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   347 Karkantis, Niko        Unattached            62-03.00  
  2   134 Maloof, Michael        Unattached            55-05.00  
  3   287 Winslow, Dashe         Unattached            55-01.00  
 
Event 6  Boys Discus Throw Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   288 Winslow III, Charl     Unattached           126-03.00  
  2   334 Pettiglio, Michael     Niethawks             73-07.00  
 
Event 7  Girls Discus Throw Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   323 Holliday, Dorothy      Apr                   47-00.00  
 
Event 10  Boys Discus Throw Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   326 Kamalu, Ike            Apr                   95-08.00  
 
Event 11  Girls Long Jump Primary
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   131 Bloznalis, Rachel      Unattached            12-09.00  
  2   296 Bent, Deniece          Heart                  8-07.00  
  3   361 Fisher, Sydney         Camb Jets              8-06.00  
  4   297 Bent, Denia            Heart                  5-08.00  
  5   310 Brazina, Paige         Niethawks              4-07.00  
 
Event 12  Boys Long Jump Primary
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   202 Gardella, Vincent      Camb Jets             11-06.00  
  2   309 Brazina, Scott         Niethawks             11-00.00  
  3   339 Caballo, Christoph     Unattached             7-06.00  
  4   291 Johnston, Matthew      Niethawks              4-11.00  
 
Event 15  Girls Long Jump Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   299 Pleuler, Clare         Cape Ann Cr           12-09.00  
  2   308 Brazina, Sloane        Niethawks             12-05.00  
  3   343 Colletta, Niketa       Unattached            10-07.00  
  4   346 Karkantis, Victori     Unattached             8-00.00  
  5   290 Johnston, Sarah        Niethawks              7-03.00  
 
Event 16  Boys Long Jump Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   284 Britton, Darrell       Pcobras               12-02.00  
  2   231 Fischetii, Nichola     Niethawks             12-00.00  
  3   340 Ayala, Ralph           Unattached            11-11.00  
  4   253 Royall, Robert         Pcobras               11-08.00  
  5   278 Lucken, Ryan           Nraptors              11-05.00  
  6   298 Bent, Danville         Heart                 11-00.00  
 
Event 19  Girls Long Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   354 McNiel, Janelle        Pcobras               13-09.00  
  2   295 Bent, Deon             Heart                 12-02.00  
 
Event 20  Boys Long Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   335 Pettiglio, Chris       Niethawks             15-02.00  
  2   365 Perez, Emerson         Pcobras               14-10.00  
  3   360 Fisher, Grant          Unattached            14-07.00  
  4   279 Lucken, Alex           Nraptors              13-10.00  
  5   376 Kadeem, James          Unattached            12-10.00  
  6   289 Johnston, Nicholas     Niethawks             12-04.00  
  7   134 Maloof, Michael        Unattached            10-00.00  
  8   367 Braxton, Joshua        Pcobras                9-02.00  
 
Event 21  Girls Long Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   285 Donahue, Allisha       Pcobras               15-08.00  
  2   306 Rogers, Anita          Pcobras               14-10.00  
  3   283 Guglielmo, Joanna      Pcobras               14-07.00  
  4   301 Costello, Megan        Pcobras               14-06.00  
  5   321 Jor, Irene             Apr                   11-09.00  
 
Event 22  Boys Long Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   332 Logan, Chancellor      North Kingst          17-05.00  
  2   345 Colletta, Jemma        Unattached            13-09.00  
  3   336 Bresnahan, Michael     Niethawks             13-04.00  
  4   318 Beckford-Rosari, A     Camb Jets             12-00.00  
 
Event 24  Boys Long Jump Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   417 Jackson, Andre         Metro Eagles          18-02.00  
  2   305 Rogers, Andre          Pcobras               17-10.00  
  3   328 Noj, Erick             Apr                   13-07.00  
  4   329 Quinchia, Steven       Apr                   12-05.00  
  5   401 Sue, Kevin             Metro Eagles          12-04.50  
 
Event 26  Boys Long Jump Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   326 Kamalu, Ike            Apr                   13-09.00  
 
Event 31  Girls High Jump Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   133 Devereux, Liann        Unattached             4-00.00  
 
Event 33  Girls High Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   302 Edge, Dara             Pcobras                4-02.00  
 
Event 34  Boys High Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   330 Lamay, Scott           North Kingst           4-02.00  
 
Event 35  Girls High Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   341 Smith, Natasha         Cape Ann Cr            3-08.00  
 
Event 36  Boys High Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   331 LaMay, Christopher     North Kingst           5-00.00  
  2   336 Bresnahan, Michael     Niethawks              3-10.00  
 
Event 40  Boys High Jump Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   241 Jones, Darrell         Bos Chargers           5-04.00  
 
Event 47  Girls 100 Meter Dash Primary
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   131 Bloznalis, Rachel      Unattached               15.75  
  2   355 Crawford, Michaela     Pcobras                  16.82  
  3   296 Bent, Deniece          Heart                    18.49  
  4   361 Fisher, Sydney         Camb Jets                18.72  
  5   297 Bent, Denia            Heart                    21.36  
  6   310 Brazina, Paige         Niethawks                26.50  
 
Event 48  Boys 100 Meter Dash Primary
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   309 Brazina, Scott         Niethawks                17.28  
  2   357 Jackson, Derek         Pcobras                  17.54  
  3   280 Sanchez, Curtis        Camb Jets                18.04  
  4   277 Peeples, Daymone       Bos Chargers             18.51  
  5   339 Caballo, Christoph     Unattached               23.18  
 
Event 51  Girls 100 Meter Dash Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   299 Pleuler, Clare         Cape Ann Cr              16.08  
  2   282 Braboy, Daria          Pcobras                  16.65  
  3   245 Baker, Verone          Bos Chargers             17.75  
  4   260 Glass, Courtney        Boston Int.              18.65  
  5   343 Colletta, Niketa       Unattached               18.85  
 
Event 52  Boys 100 Meter Dash Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   284 Britton, Darrell       Pcobras                  14.43  
  2   276 Walker, Dewayne        Boston Int.              16.20  
  3   242 Russ, Tyronn           Bos Chargers             16.23  
 
Event 53  Girls 100 Meter Dash Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   133 Devereux, Liann        Unattached               15.06  
 
Event 54  Boys 100 Meter Dash Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   365 Perez, Emerson         Pcobras                  13.87  
  2   360 Fisher, Grant          Unattached               14.77  
  3   246 Baker, Lockley         Bos Chargers             15.24  
  4   279 Lucken, Alex           Nraptors                 15.74  
  5   236 Wheeler, Kyle          Bos Chargers             16.04  
  6   132 Fingerman, Sam         Unattached               16.07  
  7   272 Holloway, Willis       Boston Int.              16.10  
  8   367 Braxton, Joshua        Pcobras                  17.07  
 
Event 55  Girls 100 Meter Dash Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   363 Marrow, Jasmine        Pcobras                  15.19  
  2   359 Adams, Jasmine         Pcobras                  15.72  
  3   264 Joy, Miracle           Boston Int.              16.96  
 
Event 56  Boys 100 Meter Dash Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   213 Theodore, Marvin       Camb Jets                13.65  
  2   335 Pettiglio, Chris       Niethawks                14.72  
  3   243 Wheeler, Lance         Bos Chargers             16.79  
 
Event 57  Girls 100 Meter Dash Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   362 Smith, Laurenmaria     Pcobras                  13.04  
  2   306 Rogers, Anita          Pcobras                  13.07  
  3   267 Trotman, Sarah         Boston Int.              13.17  
  4   366 Perez, Stephanie       Pcobras                  13.41  
  5   283 Guglielmo, Joanna      Pcobras                  13.51  
  6   303 Edge, Desiree          Pcobras                  13.54  
  7   316 Mayhew, Kayla          Camb Jets                13.81  
  8   262 Grossman, Andria       Boston Int.              14.04  
 
Event 58  Boys 100 Meter Dash Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   314 Ortiz, David           Camb Jets                12.23  
  2   317 Russ, Fard             Camb Jets                12.49  
  3   275 Sumrell, Jordon        Boston Int.              12.73  
  4   273 Roundtree, Jawaan      Boston Int.              13.09  
  5   207 Sparks, Jesse          Camb Jets                13.19  
  6   332 Logan, Chancellor      North Kingst             25.50  
 
Event 59  Girls 100 Meter Dash Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   402 Henry, Joy             Metro Eagles             12.50  
  2   261 Grice, Cassie          Boston Int.              14.67  
  3   268 Williams, Kalli        Boston Int.              15.90  
  4   323 Holliday, Dorothy      Apr                      16.33  
 
Event 60  Boys 100 Meter Dash Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   254 Arias, Efrain          Camb Jets                11.77  
  2   417 Jackson, Andre         Metro Eagles             11.79  
  3   305 Rogers, Andre          Pcobras                  12.41  
  4   337 Pleuler, Devin         Cape Ann Cr              13.57  
 
Event 61  Girls 100 Meter Dash Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   410 Gilchrist, Yendy       Metro Eagles             11.99  
  2   406 Church, Caprice        Metro Eagles             12.50  
  3   232 Jones, Kashea          Bos Chargers             13.43  
  4   324 Cooper, Tresha         Apr                      16.30  
 
Event 62  Boys 100 Meter Dash Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   326 Kamalu, Ike            Apr                      14.07  
 
Event 63  Girls 200 Meter Dash Primary
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   355 Crawford, Michaela     Pcobras                  36.34  
  2   296 Bent, Deniece          Heart                    39.78  
  3   361 Fisher, Sydney         Camb Jets                41.35  
  4   297 Bent, Denia            Heart                    41.66  
  5   310 Brazina, Paige         Niethawks                56.93  
 
Event 64  Boys 200 Meter Dash Primary
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   309 Brazina, Scott         Niethawks                36.06  
  2   280 Sanchez, Curtis        Camb Jets                38.60  
  3   357 Jackson, Derek         Pcobras                  39.25  
  4   277 Peeples, Daymone       Bos Chargers             39.60  
  5   353 Cyprien, Dylan         Camb Jets                44.67  
  6   339 Caballo, Christoph     Unattached               49.87  
  7   291 Johnston, Matthew      Niethawks                59.15  
 
Event 65  Girls 200 Meter Dash Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   245 Baker, Verone          Bos Chargers             37.89  
 
Event 66  Boys 200 Meter Dash Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   271 Eldridge, Joseph       Boston Int.              34.38  
  2   369 Braxton, Jalin         Pcobras                  35.31  
  3   340 Ayala, Ralph           Unattached               35.45  
  4   239 Wheeler, Justice       Bos Chargers             35.51  
  5   281 Cyprien, Irvans        Camb Jets                35.58  
  6   274 Stewart, Naguon        Boston Int.              37.11  
 
Event 67  Girls 200 Meter Dash Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   203 McCarthy, Ashley       Camb Jets                33.45  
  2   282 Braboy, Daria          Pcobras                  33.75  
  3   197 Applewhaite, DeJa      Camb Jets                35.59  
  4   308 Brazina, Sloane        Niethawks                36.42  
  5   260 Glass, Courtney        Boston Int.              39.66  
 
Event 68  Boys 200 Meter Dash Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   284 Britton, Darrell       Pcobras                  30.38  
  2   231 Fischetii, Nichola     Niethawks                33.08  
  3   276 Walker, Dewayne        Boston Int.              33.88  
  4   242 Russ, Tyronn           Bos Chargers             34.98  
  5   286 Winslow, Christoph     Unattached               34.99  
 
Event 69  Girls 200 Meter Dash Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   133 Devereux, Liann        Unattached               33.41  
 
Event 70  Boys 200 Meter Dash Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   365 Perez, Emerson         Pcobras                  29.15  
  2   212 Villarreal-Halp, R     Camb Jets                30.35  
  3   360 Fisher, Grant          Unattached               30.91  
  4   289 Johnston, Nicholas     Niethawks                32.15  
  5   246 Baker, Lockley         Bos Chargers             33.15  
  6   272 Holloway, Willis       Boston Int.              34.45  
  7   236 Wheeler, Kyle          Bos Chargers             35.35  
  8   298 Bent, Danville         Heart                    35.69  
 
Event 71  Girls 200 Meter Dash Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   354 McNiel, Janelle        Pcobras                  28.84  
  2   302 Edge, Dara             Pcobras                  29.04  
  3   363 Marrow, Jasmine        Pcobras                  31.64  
  4   359 Adams, Jasmine         Pcobras                  33.31  
  5   295 Bent, Deon             Heart                    33.58  
  6   264 Joy, Miracle           Boston Int.              34.91  
 
Event 72  Boys 200 Meter Dash Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   213 Theodore, Marvin       Camb Jets                27.48  
  2   287 Winslow, Dashe         Unattached               27.51  
  3   315 Mayhew, Louie          Camb Jets                28.84  
  4   209 Bercu, Julian          Camb Jets                29.45  
  5   335 Pettiglio, Chris       Niethawks                31.28  
  6   243 Wheeler, Lance         Bos Chargers             36.00  
 
Event 73  Girls 200 Meter Dash Youth
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   362 Smith, Laurenmaria     Pcobras                  27.08   1 
  2   267 Trotman, Sarah         Boston Int.              27.13   2 
  3   283 Guglielmo, Joanna      Pcobras                  28.13   2 
  4   306 Rogers, Anita          Pcobras                  28.18   1 
  5   303 Edge, Desiree          Pcobras                  28.56   2 
  6   364 Harper, Kayla          Pcobras                  29.61   1 
  7   262 Grossman, Andria       Boston Int.              29.73   2 
  8   258 Cepeda, Luana          Boston Int.              29.77   2 
  9   301 Costello, Megan        Pcobras                  30.91   1 
 10   237 Campbell, Titawann     Bos Chargers             32.14   2 
 11   263 Joy, Brittany          Boston Int.              32.15   1 
 12   251 Coleman, Isabelle      Bos Chargers             45.15   2 
 
Event 74  Boys 200 Meter Dash Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   230 Jean-Louis, Jonath     Camb Jets                24.64  
  2   275 Sumrell, Jordon        Boston Int.              26.61  
  3   207 Sparks, Jesse          Camb Jets                26.78  
  4   273 Roundtree, Jawaan      Boston Int.              27.31  
  5   373 Bowden-Redd, Khore     Unattached               28.08  
  6   249 Frazier, Derek         Bos Chargers             32.25  
  7   334 Pettiglio, Michael     Niethawks                33.98  
 
Event 75  Girls 200 Meter Dash Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   402 Henry, Joy             Metro Eagles             25.10  
  2   413 Wood, Shanequa         Metro Eagles             27.05  
  3   261 Grice, Cassie          Boston Int.              30.45  
  4   252 Coleman, Taren         Bos Chargers             32.52  
  5   268 Williams, Kalli        Boston Int.              33.59  
  6   265 Price-Conley, Domi     Boston Int.              38.42  
 
Event 76  Boys 200 Meter Dash Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   254 Arias, Efrain          Camb Jets                24.15  
  2   417 Jackson, Andre         Metro Eagles             24.19  
  3   305 Rogers, Andre          Pcobras                  25.68  
  4   401 Sue, Kevin             Metro Eagles             25.78  
 
Event 77  Girls 200 Meter Dash Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   406 Church, Caprice        Metro Eagles             24.00  
  2   410 Gilchrist, Yendy       Metro Eagles             24.20  
  3   409 Brown, Nikeshia        Metro Eagles             24.45  
  4   408 Benjamin, Javon        Metro Eagles             24.88  
  5   411 Fyffe, Shellean        Metro Eagles             24.90  
  6   232 Jones, Kashea          Bos Chargers             28.41  
 
Event 80  Boys 400 Meter Dash Primary
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   277 Peeples, Daymone       Bos Chargers           1:37.58  
 
Event 82  Boys 400 Meter Dash Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   239 Wheeler, Justice       Bos Chargers           1:24.81  
 
Event 83  Girls 400 Meter Dash Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   203 McCarthy, Ashley       Camb Jets              1:19.28  
  2   197 Applewhaite, DeJa      Camb Jets              1:21.25  
  3   308 Brazina, Sloane        Niethawks              1:23.65  
  4   210 Russell, Linnea        Camb Jets              1:24.12  
  5   346 Karkantis, Victori     Unattached             1:33.96  
 
Event 84  Boys 400 Meter Dash Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   250 Williams, Marquis      Bos Chargers           1:12.83  
  2   234 Smith, Shakeem         Bos Chargers           1:17.70  
  3   253 Royall, Robert         Pcobras                1:18.07  
  4   198 Weeresinghe, Thari     Camb Jets              1:21.00  
  5   242 Russ, Tyronn           Bos Chargers           1:29.80  
 
Event 85  Girls 400 Meter Dash Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   199 Weeresinghe, Amodh     Camb Jets              1:13.03  
 
Event 86  Boys 400 Meter Dash Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   212 Villarreal-Halp, R     Camb Jets              1:09.40  
  2   247 Deberry, Anderson      Bos Chargers           1:12.47  
  3   233 Jones, Dewery          Bos Chargers           1:17.28  
  4   246 Baker, Lockley         Bos Chargers           1:19.65  
  5   236 Wheeler, Kyle          Bos Chargers           1:23.89  
  6   298 Bent, Danville         Heart                  1:26.26  
  7   367 Braxton, Joshua        Pcobras                1:34.73  
 
Event 87  Girls 400 Meter Dash Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   354 McNiel, Janelle        Pcobras                1:06.96  
  2   302 Edge, Dara             Pcobras                1:07.69  
  3   295 Bent, Deon             Heart                  1:23.21  
 
Event 88  Boys 400 Meter Dash Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   315 Mayhew, Louie          Camb Jets              1:03.48  
  2   248 Bellamy, Adonald       Bos Chargers           1:04.42  
  3   209 Bercu, Julian          Camb Jets              1:05.95  
  4   311 Caldwell Jr., Will     Unattached             1:16.16  
  5   243 Wheeler, Lance         Bos Chargers           1:27.17  
 
Event 89  Girls 400 Meter Dash Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   285 Donahue, Allisha       Pcobras                1:05.71  
  2   364 Harper, Kayla          Pcobras                1:08.45  
  3   368 Lopes, Sydney          Pcobras                1:09.12  
  4   358 White, Chevonda        Pcobras                1:09.32  
  5   237 Campbell, Titawann     Bos Chargers           1:17.56  
  6   251 Coleman, Isabelle      Bos Chargers           1:42.95  
 
Event 90  Boys 400 Meter Dash Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   230 Jean-Louis, Jonath     Camb Jets                55.27  
  2   135 Mitton, John           Unattached               59.61  
  3   331 LaMay, Christopher     North Kingst           1:01.84  
  4   373 Bowden-Redd, Khore     Unattached             1:04.38  
  5   318 Beckford-Rosari, A     Camb Jets              1:13.52  
  6   249 Frazier, Derek         Bos Chargers           1:29.90  
 
Event 91  Girls 400 Meter Dash Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   412 Bogle, Nakisha         Metro Eagles             57.40  
  2   415 Henry, Tevey           Metro Eagles             58.04  
  3   413 Wood, Shanequa         Metro Eagles           1:03.08  
  4   244 Jones, Danhielle       Bos Chargers           1:11.96  
  5   252 Coleman, Taren         Bos Chargers           1:21.64  
 
Event 92  Boys 400 Meter Dash Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   401 Sue, Kevin             Metro Eagles             56.00  
  2   240 Brodie, Jamal          Bos Chargers             58.67  
  3   328 Noj, Erick             Apr                    1:05.18  
  4   329 Quinchia, Steven       Apr                    1:06.85  
  5   238 Jones, Andre           Bos Chargers           1:08.72  
 
Event 93  Girls 400 Meter Dash Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   409 Brown, Nikeshia        Metro Eagles             54.73  
  2   408 Benjamin, Javon        Metro Eagles             54.90  
  3   411 Fyffe, Shellean        Metro Eagles             56.50  
  4   406 Church, Caprice        Metro Eagles             57.10  
  5   404 Easton, Tiffany        Metro Eagles             58.00  
  6   232 Jones, Kashea          Bos Chargers           1:16.67  
 
Event 94  Boys 400 Meter Dash Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   325 Ross, Guy              Apr                    1:00.60  
 
Event 99  Girls 800 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   210 Russell, Linnea        Camb Jets              3:25.13  
 
Event 100  Boys 800 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   250 Williams, Marquis      Bos Chargers           2:48.07  
  2   253 Royall, Robert         Pcobras                2:55.48  
  3   231 Fischetii, Nichola     Niethawks              3:00.65  
  4   198 Weeresinghe, Thari     Camb Jets              3:02.96  
  5   234 Smith, Shakeem         Bos Chargers           3:07.59  
 
Event 101  Girls 800 Meter Run Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   199 Weeresinghe, Amodh     Camb Jets              3:19.69  
 
Event 102  Boys 800 Meter Run Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   247 Deberry, Anderson      Bos Chargers           2:46.91  
  2   233 Jones, Dewery          Bos Chargers           2:47.77  
  3   289 Johnston, Nicholas     Niethawks              2:49.88  
 
Event 103  Girls 800 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   255 Hunt, Kelsey           Gate city St           2:44.76  
 
Event 104  Boys 800 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   248 Bellamy, Adonald       Bos Chargers           2:35.03  
  2   311 Caldwell Jr., Will     Unattached             2:51.58  
 
Event 105  Girls 800 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   201 Lechleider, Nikki      Camb Jets              2:26.37  
  2   352 Carimbocas, Kaleen     Camb Jets              2:39.75  
 
Event 107  Girls 800 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   414 Bell, Rolanda          Metro Eagles           2:16.33  
  2   415 Henry, Tevey           Metro Eagles           2:19.06  
  3   412 Bogle, Nakisha         Metro Eagles           2:19.11  
  4   244 Jones, Danhielle       Bos Chargers           3:17.06  
 
Event 108  Boys 800 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   416 Nelson, Rashard        Metro Eagles           2:10.02  
  2   400 Roberts, Christoph     Metro Eagles           2:15.55  
  3   240 Brodie, Jamal          Bos Chargers           2:28.77  
  4   238 Jones, Andre           Bos Chargers           3:01.61  
 
Event 109  Girls 800 Meter Run Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   407 Sappleton, Selena      Metro Eagles           2:10.00  
  2   405 Hyatt, Taishi          Metro Eagles           2:18.00  
  3   404 Easton, Tiffany        Metro Eagles           2:25.55  
 
Event 110  Boys 800 Meter Run Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   241 Jones, Darrell         Bos Chargers           2:21.17  
 
Event 112  Boys 1500 Meter Run Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   375 Cooney, Ryan           Unattached             5:19.55  
 
Event 113  Girls 1500 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   299 Pleuler, Clare         Cape Ann Cr            6:01.56  
 
Event 114  Boys 1500 Meter Run Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   250 Williams, Marquis      Bos Chargers           5:29.76  
  2   234 Smith, Shakeem         Bos Chargers           5:38.04  
 
Event 116  Boys 1500 Meter Run Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   372 Fram, Craig            Whirl Track            5:13.95  
  2   233 Jones, Dewery          Bos Chargers           5:32.53  
  3   247 Deberry, Anderson      Bos Chargers           5:49.98  
  4   333 DeSaluo, Joseph        Whirl Track            6:14.91  
  5   342 Moran, Alex            Whirl Track            6:35.60  
 
Event 117  Girls 1500 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   255 Hunt, Kelsey           Gate city St           5:16.52  
 
Event 118  Boys 1500 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   248 Bellamy, Adonald       Bos Chargers           5:20.46  
  2   330 Lamay, Scott           North Kingst           5:27.70  
 
Event 119  Girls 1500 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   201 Lechleider, Nikki      Camb Jets              4:54.10  
  2   356 Burton, Jillian        North Kingst           5:26.43  
  3   352 Carimbocas, Kaleen     Camb Jets              5:43.88  
 
Event 120  Boys 1500 Meter Run Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   135 Mitton, John           Unattached             4:48.02  
  2   208 Brown, David           Camb Jets              5:01.24  
  3   211 Ryan, Nick             Camb Jets              5:02.14  
 
Event 121  Girls 1500 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   414 Bell, Rolanda          Metro Eagles           4:48.26  
 
Event 122  Boys 1500 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   416 Nelson, Rashard        Metro Eagles           4:35.04  
  2   400 Roberts, Christoph     Metro Eagles           4:40.10  
 
Event 123  Girls 1500 Meter Run Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   405 Hyatt, Taishi          Metro Eagles           4:40.10  
 
Event 141  Girls 100 Meter Hurdles Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   341 Smith, Natasha         Cape Ann Cr              18.17  
  2   316 Mayhew, Kayla          Camb Jets                21.97  
 
Event 142  Boys 100 Meter Hurdles Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   336 Bresnahan, Michael     Niethawks                21.00  
 
Event 143  Girls 100 Meter Hurdles Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   261 Grice, Cassie          Boston Int.              26.78  
 
Event 146  Boys 110 Meter Hurdles Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   307 Ivanov, Alex           Niethawks                20.79  
 
Event 150  Boys 400 Meter Hurdles Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   307 Ivanov, Alex           Niethawks              1:05.00  
 
Event 151  Girls 400 Meter Hurdles Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   407 Sappleton, Selena      Metro Eagles        1:02:00.00  
 
Event 155  Girls 4x100 Meter Relay Sub Midget & Midget
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Providence Cobras  'B'                                57.90  
 
Event 157  Girls 4x100 Meter Relay Youth
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Providence Cobras  'A'                                52.20  
  2 Boston International  'A'                             55.00  
  3 Cape Ann Crusaders  'A'                             1:01.00  
 
Event 158  Boys 4x100 Meter Relay Youth
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Cambridge Jets Track Club  'A'                        45.88  
 
Event 161  Girls 4x100 Meter Relay Young
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                  47:00.00  
 
Event 166  Boys 4x400 Meter Relay Sub Midget & Midget
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Cambridge Jets Track Club  'A'                      4:21.94  
 
Event 167  Girls 4x400 Meter Relay Youth
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Providence Cobras  'A'                              4:40.09  
 
Event 168  Boys 4x400 Meter Relay Youth
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Cambridge Jets Track Club  'A'                      4:40.12  
 
Event 169  Girls 4x400 Meter Relay Intermediate
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                   3:55.00  
 
Event 178  Boys 3000 Meter Run Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   372 Fram, Craig            Whirl Track           11:06.15  
  2   333 DeSaluo, Joseph        Whirl Track           12:23.14  
  3   342 Moran, Alex            Whirl Track           13:22.16  
 
Event 179  Girls 3000 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   338 Moroney, Stephanie     Cape Ann Cr           12:15.19  
  2   374 Cooney, Shannon        Unattached            12:31.97  
 
Event 180  Boys 3000 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   330 Lamay, Scott           North Kingst          11:32.00  
 
Event 184  Boys 3000 Meter Run Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   416 Nelson, Rashard        Metro Eagles          10:15.44  
  2   400 Roberts, Christoph     Metro Eagles          10:20.00  
 
Event 186  Boys 3000 Meter Run Young
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   241 Jones, Darrell         Bos Chargers          10:18.32  
 
Event 188  Boys Shot Put Primary
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   399 Caraballo, Chris       Unattached            11-02.00  
  2   351 Butterbrodt, Ian       Cape Ann Cr           10-00.00  
  3   350 Butterbrodt, Max       Unattached             8-05.00  
 
Event 190  Boys Shot Put Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   369 Braxton, Jalin         Pcobras               18-01.00  
  1   340 Ayala, Ralph           Unattached            18-01.00  
 
Event 192  Boys Shot Put Bantam
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   134 Maloof, Michael        Unattached            24-07.00  
  2   200 Lechleider, Danny      Unattached            22-10.00  
  3   376 Kadeem, James          Unattached            21-04.00  
  4   286 Winslow, Christoph     Unattached            21-02.00  
 
Event 194  Boys Shot Put Sub-Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   347 Karkantis, Niko        Unattached            24-05.00  
  2   367 Braxton, Joshua        Pcobras               14-05.00  
 
Event 196  Boys Shot Put Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   288 Winslow III, Charl     Unattached            42-02.25  
  2   334 Pettiglio, Michael     Niethawks             22-02.00  
 
Event 197  Girls Shot Put Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   413 Wood, Shanequa         Metro Eagles          30-01.00  
 
Event 198  Boys Shot Put Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   403 Scott, Ryan            Metro Eagles          30-05.00  
 
Event 202  Boys Shot Put Midget
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   287 Winslow, Dashe         Unattached            37-10.00  
 
Event 204  Boys Triple Jump Youth
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   335 Pettiglio, Chris       Niethawks             28-10.00  
  2   345 Colletta, Jemma        Unattached            28-04.00  
 
Event 206  Boys Triple Jump Intermediate
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   307 Ivanov, Alex           Niethawks             35-07.00  
 
Event 209  Girls 4x400 Meter Relay Young
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Metro Eagles  'A'                                   3:50.30  



race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News