Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Tri-County Track Week#2

Boston, MA, December 30, 2003

[Boy's Results | Girl's Results | Team Scores | Girl's Cumulative Performances ]

Boy's Cumulative Performances

	                          Tri County Track
                                     
                               Reggie Lewis Center
                                Performance List

Event  1   Boys 55 Meter Dash
     Name                Year School             Seed Time

  1  MATHIEU, JEFF         SR CATHOLIC MEMORIAL       6.50
  2  CORREIA, DEREK        SR NEW BEDFORD             6.50
  3  JOHNSON, RICHARD      JR BROCKTON                6.50
  4  GEORGE, ASHWORTH      Fr BC HIGH                 6.60
  5  KATZMAN, DAVE         JR ST. JOHN'S PREP         6.60
  6  WARD, TROY            SR BROCKTON                6.70
  7  ASACK, ZACK           JR XAVERIAN                6.70
  8  HUNT, STEVE           Sr BC HIGH                 6.70
  9  ROBALLO, ROSS         JR NEW BEDFORD             6.70
 10  FARREL, ANDY          SR BC HIGH                 6.70
 11  TAYLOR, DEWAYNE       JR BROCKTON                6.70
 12  BLAIR, ALEX           SO ST. JOHN'S PREP         6.80
 13  REAGAN, CHRIS         Sr BC HIGH                 6.80
 14  KELLIHER, MATT        SR XAVERIAN                6.80
 15  COUTE-, JESSE         JR ARCHBISHOP WILLIAMS     6.80
 16  GRAZIANO, ANDREW      SR XAVERIAN                6.80
 17  QUINLAN, RICHARD      JR XAVERIAN                6.90
 18  CARNS, DOUG           SO MALDEN CATHOLIC         6.90
 19  ALEXANDER, DARYL      SR BROCKTON                6.90
 20  VAN WART, JOE         SR MARIAN                  6.90
 21  GREANY, JOSEPH        SR XAVERIAN                6.91
 22  ALMEIDA, STEPHEN      JR NEW BEDFORD             7.00
 23  ROZARIO, PAUL         SR NEW BEDFORD             7.00
 24  RICH, PHIL            SO ST. JOHN'S PREP         7.00
 25  BUCKLEY, CHARLIE      JR MALDEN CATHOLIC         7.00
 26  SULLIVAN, MATT        SO ST. JOHN'S PREP         7.10
 27  MOONEY, PAT           JR CATHOLIC MEMORIAL       7.20
 28  BACCARI, STEPHEN      SR ARLINGTON CATHOLIC      7.20
 29  MALERBA, AARON        Fr AUSTIN PREP             7.20
 30  PIRIE, DAVE           SR ARLINGTON CATHOLIC      7.30
 31  HALLORAN, KEVIN       SR MARIAN                  7.40
 32  PFEIFER, JOE          So AUSTIN PREP             7.40
 33  ASCI, MIKE            Sr AUSTIN PREP             7.50
 34  KERRIGAN, JIMMY       SO ARCHBISHOP WILLIAMS     7.50
 35  KELLY, MIKE              CARDINAL SPELLMAN       7.60
 36  RAMOS, JUSTIN         FR NEW BEDFORD             7.60
 37  DEVER, PAUL              CARDINAL SPELLMAN       7.70
 38  O'LAUGHLIN, MIKE         CARDINAL SPELLMAN       7.90
 39  SLEEPER, TOM          SO MARIAN                  7.90
Event  3   Boys 300 Meter Dash
     Name                Year School             Seed Time

  1  SIMPSON, ROBERT       SR BROCKTON               36.40
  2  ALEXANDER, DARYL      SR BROCKTON               37.70
  3  SULLIVAN, MATT        SO ST. JOHN'S PREP        38.10
  4  MARRONI, STEVE        SR XAVERIAN               38.30
  5  KELLIHER, MATT        SR XAVERIAN               38.30
  6  FARREL, ANDY          SR BC HIGH                38.40
  7  O'HARA, DANIEL        SR XAVERIAN               38.70
  8  ROZARIO, PAUL         SR NEW BEDFORD            38.80
  9  O’BRIEN, SHAWN        SR CATHOLIC MEMORIAL      38.90
 10  QUINLAN, RICHARD      JR XAVERIAN               39.20
 11  VAN WART, JOE         SR MARIAN                 39.20
 12  COUTE-, JESSE         JR ARCHBISHOP WILLIAMS    39.20
 13  UNKNOWN, J               ARLINGTON CATHOLIC     39.50
 14  IAPICCA, MIKE         SR ST. JOHN'S PREP        39.60
 15  DECONTI, DEREK        SR NEW BEDFORD            39.60
 16  STACK, AUSTIN         Jr BC HIGH                40.00
 17  CORREIA, ANDREW       SR NEW BEDFORD            40.10
 18  BACCARI, STEPHEN      SR ARLINGTON CATHOLIC     40.20
 19  IRWIN, NATE              ST. JOHN'S PREP        40.20
 20  FRASKE, DANNY         SO MALDEN CATHOLIC        40.30
 21  CASSAGRANDE, JARED    SO MARIAN                 40.50
 22  CHANDLER, CHRIS       JR MALDEN CATHOLIC        40.80
 23  SCHNUPP, JOSEPH       JR BROCKTON               41.20
 24  WALKER, ROB           Jr BC HIGH                41.30
 25  CANGIANO, MIKE        Sr AUSTIN PREP            41.50
 26  PIRIE, DAVE           SR ARLINGTON CATHOLIC     41.80
 27  LORANCE, BRIAN        Sr AUSTIN PREP            42.20
 28  GUARINO, EVAN         So AUSTIN PREP            42.60
 29  SULLIVAN, BRIAN       Sr AUSTIN PREP            43.30
 30  HALLORAN, KEVIN       SR MARIAN                 44.10
 31  CICCERONI, JEFF       SR MARIAN                 44.70
Event  5   Boys 600 Meter Dash
     Name                Year School             Seed Time

  1  LOPES, DAVID          JR BROCKTON             1:25.70
  2  CARROLL, DAN          SR CATHOLIC MEMORIAL    1:27.80
  3  MADDEN, KEVIN         Sr BC HIGH              1:28.50
  4  MULKERN, BRIAN        Sr BC HIGH              1:28.80
  5  RODGERS, DAN          JR ST. JOHN'S PREP      1:29.40
  6  HAMILTON, DOUG        SR XAVERIAN             1:29.90
  7  ARABASZ, GRAE         SR NEW BEDFORD          1:30.30
  8  THOMAS, MARC          JR XAVERIAN             1:30.50
  9  KEOUGH, RYAN          JR XAVERIAN             1:30.60
 10  MORALES, ROBERT       FR BROCKTON             1:31.80
 11  UNKNOWN, J               ARLINGTON CATHOLIC   1:31.90
 12  PAONE, JAMES          SO ST. JOHN'S PREP      1:32.10
 13  O'HARA, DANIEL        SR XAVERIAN             1:32.10
 14  CACCAVALE, BRIAN      SR MARIAN               1:32.30
 15  BONHOMME, PETER       SR BROCKTON             1:32.70
 16  MCGOVERN, RYAN           CARDINAL SPELLMAN    1:33.80
 17  DOLAN, TIM            Jr BC HIGH              1:33.90
 18  MENDEZ, DANIEL        JR BROCKTON             1:34.00
 19  TOMLINSON, MIKE       JR ST. JOHN'S PREP      1:34.80
 20  LEE, RYAN             Jr BC HIGH              1:35.70
 21  BOWEN, ANDY           JR BROCKTON             1:37.30
 22  MCMAHON, DANIEL          NEW BEDFORD          1:38.40
 23  TRAN, TOAN            Fr AUSTIN PREP          1:40.00
 24  REGAN, BILLY          SR ARLINGTON CATHOLIC   1:40.20
 25  GROUT, WAYNE          SO MALDEN CATHOLIC      1:40.50
 26  HALLORAN, TIM         SO MARIAN               1:40.70
 27  EMERY, STEVE          Jr AUSTIN PREP          1:40.80
 28  CANGIANO, MIKE        Sr AUSTIN PREP          1:43.10
 29  CONNOLLY, MIKE        SO CATHOLIC MEMORIAL    1:43.30
 30  IGO, CHRIS            Sr AUSTIN PREP          1:45.40
 31  DONOVAN, RYAN         FR ARCHBISHOP WILLIAMS  1:46.00
 32  MULLEN, JAY           FR ARCHBISHOP WILLIAMS  1:48.90
 33  MCGURL, MICHAEL       SR ARLINGTON CATHOLIC   1:50.00
 34  MICHIENZI, NICHOLAS   SR ARLINGTON CATHOLIC   1:57.10
Event  7   Boys 1000 Meter Dash
     Name                Year School             Seed Time

  1  GILL, KEITH           SR BROCKTON             2:39.00
  2  WHEELER, AARON        SR ST. JOHN'S PREP      2:39.40
  3  ABDI, KHALID          SR BROCKTON             2:42.30
  4  RINK, MITCH           JR ST. JOHN'S PREP      2:45.40
  5  VALCOURT, KEON        JR BROCKTON             2:47.50
  6  GRAF, BRENDAN         SR MALDEN CATHOLIC      2:48.00
  7  MADDEN, KEVIN         Sr BC HIGH              2:48.60
  8  DECONTI, JASON        JR NEW BEDFORD          2:48.80
  9  LYNCH, NICK           Sr BC HIGH              2:49.00
 10  CUOCO, JOHN           Sr AUSTIN PREP          2:49.20
 11  MCGOVERN, GARY        So BC HIGH              2:49.70
 12  MCGOVERN, RYAN           CARDINAL SPELLMAN    2:51.30
 13  SCHOORENS, STEVEN        NEW BEDFORD          2:51.50
 14  MCISAAC, IAN          JR XAVERIAN             2:52.10
 15  QUIGLEY, JON          SO ARCHBISHOP WILLIAMS  2:53.10
 16  HIGGINS, BEN          SR XAVERIAN             2:53.60
 17  DOLAN, TIM            Jr BC HIGH              2:56.60
 18  BERGEN, JEFF          SR BROCKTON             2:58.30
 19  WARREN, MIKE          SR CATHOLIC MEMORIAL    3:00.10
 20  SOLOMAN, MIKE         SR CATHOLIC MEMORIAL    3:01.80
 21  GIORDANO, NICK        Fr AUSTIN PREP          3:05.20
 22  UNKOWN99, S              ARLINGTON CATHOLIC   3:05.90
 23  MIDDLETON, DOUG       FR XAVERIAN             3:06.60
 24  HALLORAN, TIM         SO MARIAN               3:07.80
 25  REGAN, BILLY          SR ARLINGTON CATHOLIC   3:07.80
 26  MULLIN, PETER         JR CATHOLIC MEMORIAL    3:07.90
 27  MCMAHON, DANIEL          NEW BEDFORD          3:09.60
 28  CIOPER, TEDDY         SR NEW BEDFORD          3:12.80
 29  MILLS, ANDY           Jr AUSTIN PREP          3:14.60
 30  DONOVAN, RYAN         FR ARCHBISHOP WILLIAMS  3:17.80
 31  CALAMONICI, ANTONIO   FR MALDEN CATHOLIC      3:20.10
 32  SLEEPER, TOM          SO MARIAN               3:20.50
 33  COGNATA, GUS          JR MALDEN CATHOLIC      3:25.70
 34  SQUIRES, MICHAEL      SO MALDEN CATHOLIC      3:29.20
Event  9   Boys 1 Mile Run
     Name                Year School             Seed Time

  1  GILL, KEITH           SR BROCKTON             4:31.00
  2  ABDI, KHALID          SR BROCKTON             4:34.70
  3  COONS, RYAN           SR ST. JOHN'S PREP      4:40.00
  4  BLEDAY, ALEC          SO XAVERIAN             4:41.80
  5  DEPINA, JOSE          SO BROCKTON             4:44.40
  6  PATTEN, ZACHARY       SR NEW BEDFORD          4:44.90
  7  O’BRIEN, ROB          SR ST. JOHN'S PREP      4:47.40
  8  GANDT, JEFF           SR ST. JOHN'S PREP      4:50.60
  9  AMERAULT, MARK        FR XAVERIAN             4:53.20
 10  KILCOMMONS, JACK      JR ARCHBISHOP WILLIAMS  4:53.60
 11  CROOKER, ALBIE        Sr BC HIGH              4:56.70
 12  NORTON, JOE           SR MARIAN               4:57.40
 13  CHISHOLM, BRIAN       JR ARCHBISHOP WILLIAMS  4:58.50
 14  GRAF, BRENDAN         SR MALDEN CATHOLIC      4:59.60
 15  BOULANGER, DENNIS     JR XAVERIAN             5:00.60
 16  STANDLEY, JAY         SO ST. JOHN'S PREP      5:01.70
 17  CUNEO, GARRY          Sr AUSTIN PREP          5:03.70
 18  DEARING, TIMOTHY      JR BROCKTON             5:04.00
 19  TIMBERLAKE, GIOVANNI  FR BROCKTON             5:05.70
 20  TUTTMAN, MAX          JR ST. JOHN'S PREP      5:06.10
 21  CLARKE, JOHN          Jr BC HIGH              5:08.60
 22  CONDOS, GREG          Sr BC HIGH              5:11.50
 23  UNKOWN99, S              ARLINGTON CATHOLIC   5:11.50
 24  O'RIORDAN, JOHN       Jr BC HIGH              5:11.70
 25  MAFFEO, ROBERT        JR XAVERIAN             5:11.70
 26  FINN, PAT             So BC HIGH              5:16.40
 27  CALVY, JUSTIN         JR CATHOLIC MEMORIAL    5:16.70
 28  BILLE, ANDREW         JR ST. JOHN'S PREP      5:17.20
 29  PACE, CHRIS           SR ST. JOHN'S PREP      5:22.50
 30  STEWART, RICK         SR XAVERIAN             5:23.40
 31  MILLS, ANDY           Jr AUSTIN PREP          5:28.20
 32  MCGURL, MICHAEL       SR ARLINGTON CATHOLIC   5:30.20
 33  LEE, ALEXANDER        SO ARLINGTON CATHOLIC   5:34.80
 34  KIRKPATRICK, BRENDAN  SO ARLINGTON CATHOLIC   5:36.90
 35  SICILIANO, NICK       FR XAVERIAN             5:37.10
 36  CALAMONICI, ANTONIO   FR MALDEN CATHOLIC      5:43.80
 37  BAILEY, ALEX          Jr AUSTIN PREP          5:50.10
 38  BUSBY, JON            JR MALDEN CATHOLIC      5:52.10
 39  KILLKELLY, PETER      JR MALDEN CATHOLIC      5:52.30
 40  CARR, PATRICK         SO MALDEN CATHOLIC      5:53.70
 41  MICHIENZI, NICHOLAS   SR ARLINGTON CATHOLIC   5:54.50
 42  MCDERMOTT, CHRIS      FR MARIAN               6:04.10
Event  11   Boys 2 Mile Run
     Name                Year School             Seed Time

  1  ABDI, KHALID          SR BROCKTON            10:00.00
  2  O’BRIEN, ROB          SR ST. JOHN'S PREP     10:19.70
  3  PEDI, CHRIS           Jr AUSTIN PREP         10:21.00
  4  KEOGH, TIM            SR ST. JOHN'S PREP     10:23.00
  5  GANDT, JEFF           SR ST. JOHN'S PREP     10:24.10
  6  KILCOMMONS, JACK      JR ARCHBISHOP WILLIAMS 10:28.80
  7  BLEDAY, ALEC          SO XAVERIAN            10:29.00
  8  JACQUES, EVANS        JR BROCKTON            10:31.00
  9  CROOKER, ALBIE        Sr BC HIGH             10:37.00
 10  CONDOS, GREG          Sr BC HIGH             10:38.00
 11  ROCHE, MIKE           Sr BC HIGH             10:40.00
 12  CHISHOLM, BRIAN       JR ARCHBISHOP WILLIAMS 10:47.70
 13  WEAVER, DOUG          SR ST. JOHN'S PREP     10:56.70
 14  NORTON, JOE           SR MARIAN              11:02.00
 15  FRISOLI, JACK         JR CATHOLIC MEMORIAL   11:08.00
 16  BOULANGER, DENNIS     JR XAVERIAN            11:18.00
 17  FORTIN, ANDREW           CARDINAL SPELLMAN   12:00.00
 18  KILLKELLY, PETER      JR MALDEN CATHOLIC     12:19.00
 19  CONDON, PATRICK       07 AUSTIN PREP         12:47.00
 20  CARR, PATRICK         SO MALDEN CATHOLIC     13:35.00
Event  13   Boys High Jump
     Name                Year School             Seed Mark

  1  ROBALLO, ROSS         JR NEW BEDFORD          6-03.00
  2  STILLMAN, WILLIAM     SO XAVERIAN             6-00.00
  3  MCMAHAN, TED          JR XAVERIAN             6-00.00
  4  CARROLL, DAN          SR CATHOLIC MEMORIAL    6-00.00
  5  CARNEY, SCOTT            AUSTIN PREP          6-00.00
  6  MCMICKLE, BRYANT      SR BROCKTON             5-10.00
  7  MATHIEU, JEFF         SR CATHOLIC MEMORIAL    5-10.00
  8  WHITNEY, SAM          SO ST. JOHN'S PREP      5-10.00
  9  CHANDLER, CHRIS       JR MALDEN CATHOLIC      5-08.00
 10  DAVEY, ADAM           Sr BC HIGH              5-08.00
 11  CACCAVALE, BRIAN      SR MARIAN               5-08.00
 12  SANKEY, DWIGHT        JR BROCKTON             5-08.00
 13  HODGE, JAMES          SR ST. JOHN'S PREP      5-08.00
 14  O'HARA, DANIEL        SR XAVERIAN             5-08.00
 15  CUOCO, JOHN           Sr AUSTIN PREP          5-06.00
 16  CAHILL, DAN           Sr BC HIGH              5-04.00
 17  WEBSTER, CLIFF        So BC HIGH              5-04.00
 18  FITZGERALD, ROB       SR ST. JOHN'S PREP      5-04.00
 19  O'LAUGHLIN, MIKE         CARDINAL SPELLMAN    5-02.00
 20  CASSAGRANDE, JARED    SO MARIAN               5-02.00
 21  MULLEN, JAY           FR ARCHBISHOP WILLIAMS  5-00.00
 22  FRASKE, DANNY         SO MALDEN CATHOLIC      5-00.00
 23  BACCARI, STEPHEN      SR ARLINGTON CATHOLIC   5-00.00
 24  KEELEY, PATRICK       SR ARCHBISHOP WILLIAMS  5-00.00
 25  MARTINEZ, PETER       JR MARIAN               5-00.00
 26  GREENFELD, DAVE       SR ARCHBISHOP WILLIAMS  4-10.00
 27  REGAN, BILLY          SR ARLINGTON CATHOLIC   4-10.00
Event  15   Boys Long Jump
     Name                Year School             Seed Mark

  1  CARROLL, DAN          SR CATHOLIC MEMORIAL   21-03.50
  2  ROBALLO, ROSS         JR NEW BEDFORD         21-00.00
  3  ASACK, ZACK           JR XAVERIAN            20-09.75
  4  JOHNSON, RICHARD      JR BROCKTON            20-08.75
  5  ABRAMS, ZACK          JR XAVERIAN            20-04.25
  6  SIMPSON, ROBERT       SR BROCKTON            20-02.00
  7  ALEXANDER, DARYL      SR BROCKTON            19-11.75
  8  ROZARIO, PAUL         SR NEW BEDFORD         19-11.50
  9  CHITRO, MIKE          JR ST. JOHN'S PREP     19-02.00
 10  ASCI, MIKE            Sr AUSTIN PREP         18-09.25
 11  GLASGOW, HERMAN       SR BROCKTON            18-08.00
 12  KELLIHER, MATT        SR XAVERIAN            18-04.50
 13  BLAIR, ALEX           SO ST. JOHN'S PREP     18-04.25
 14  MARANGOS, GREG        JR XAVERIAN            18-00.00
 15  MARANO, CHRIS         SO MARIAN              17-11.50
 16  MULKERN, BRIAN        Sr BC HIGH             17-11.50
 17  O'LAUGHLIN, MIKE         CARDINAL SPELLMAN   17-10.00
 18  ALMEIDA, STEPHEN      JR NEW BEDFORD         17-09.50
 19  PHAM, STEVE           So BC HIGH             17-08.75
 20  MANASCALCO, STEVE     FR XAVERIAN            17-08.00
 21  UNKNOWN, J               ARLINGTON CATHOLIC  17-07.50
 22  BLASER, ADAM          JR MALDEN CATHOLIC     17-03.50
 23  GROUT, WAYNE          SO MALDEN CATHOLIC     17-03.25
 24  CACCAVALE, BRIAN      SR MARIAN              17-01.75
 25  COUTE-, JESSE         JR ARCHBISHOP WILLIAMS 16-11.00
 26  WANG, JOHN            Jr BC HIGH             16-09.00
 27  SPENCER, JONATHAN     SO CATHEDRAL           16-09.00
 28  MAZZA, SHAWN          JR BC HIGH             16-03.00
 29  CANGIANO, MIKE        Sr AUSTIN PREP         15-10.50
 30  BONACCORSI, AJ        SR ARLINGTON CATHOLIC  15-10.00
 31  BUCKLEY, CHARLIE      JR MALDEN CATHOLIC     15-06.50
 32  KEELEY, PATRICK       SR ARCHBISHOP WILLIAMS 15-01.00
 33  ALEXIS, CHRISTOPHER   JR BROCKTON            13-02.00
Event  17   Boys Shot Put
     Name                Year School             Seed Mark

  1  FRAZIER, BRIAN        SR MALDEN CATHOLIC     47-08.50
  2  DESALVO, ANDREW       SR ST. JOHN'S PREP     46-01.75
  3  FRIEDEL, PAUL         SR ST. JOHN'S PREP     44-11.50
  4  WILLIS, KEITH         SR XAVERIAN            44-03.00
  5  FILIPI, PAT           Sr BC HIGH             43-07.50
  6  WALSH, PATRICK        SR NEW BEDFORD         42-01.00
  7  DAVIS, IAN            Sr BC HIGH             41-11.00
  8  LOUIS-JENNE, KAHREE      BROCKTON            41-08.50
  9  MEDEIROS, JONATHAN       NEW BEDFORD         41-08.00
 10  MURPHY, PAUL          SR BROCKTON            40-09.75
 11  DIAS, ARTHUR             BROCKTON            40-07.00
 12  COLWELL, RYAN         JR XAVERIAN            40-06.75
 13  ANDESY, CHIMA         SR CATHEDRAL           40-03.75
 14  LESCINSKIS, GORDON    SR CATHOLIC MEMORIAL   40-02.50
 15  KELLY, JARED          SR XAVERIAN            39-08.00
 16  DANDROW, KYLE         Sr BC HIGH             39-07.00
 17  ABRAMS, ZACK          JR XAVERIAN            39-00.00
 18  WALSH, PAT            SR CATHOLIC MEMORIAL   35-10.50
 19  PIRIE, DAVE           SR ARLINGTON CATHOLIC  32-01.75
 20  MURRAY, JUSTIN           CARDINAL SPELLMAN   30-11.50
 21  FORTIN, ANTHONY          CARDINAL SPELLMAN   27-01.75
 22  BORDIERI, MICHAEL     JR ARLINGTON CATHOLIC  26-06.00
Event  19   Boys 55 Meter Hurdles
     Name                Year School             Seed Time

  1  ABRAMS, ZACK          JR XAVERIAN                7.60
  2  ASACK, ZACK           JR XAVERIAN                7.80
  3  VEGA, JASON           JR BROCKTON                7.80
  4  SHEEHAN, DAN          SR ST. JOHN'S PREP         7.90
  5  REDDINGTON, JEFF      JR XAVERIAN                8.10
  6  CHITRO, MIKE          JR ST. JOHN'S PREP         8.20
  7  LESCINSKIS, GORDON    SR CATHOLIC MEMORIAL       8.30
  8  LEBLANC, MIKE         Sr BC HIGH                 8.40
  9  MATHIEU, JEFF         SR CATHOLIC MEMORIAL       8.50
 10  RYAN, PAUL            Sr BC HIGH                 8.60
 11  ASCI, MIKE            Sr AUSTIN PREP             8.60
 12  GLASGOW, HERMAN       SR BROCKTON                8.60
 13  MCMICKLE, BRYANT      SR BROCKTON                9.00
 14  IGO, CHRIS            Sr AUSTIN PREP             9.10
 15  AUGUSTINE, STEVEN     SO NEW BEDFORD             9.20
 16  CAPELLO, PAT          Jr BC HIGH                 9.30
 17  WHITNEY, SAM          SO ST. JOHN'S PREP         9.40
 18  HILL, ANDREW          SR MALDEN CATHOLIC         9.50
 19  PACE, NICK            SO ST. JOHN'S PREP         9.60
 20  DAVEY, ADAM           Sr BC HIGH                 9.70
 21  CACCAVALE, PETER      SO MARIAN                  9.70
 22  PIRES, MATTHEW        SO NEW BEDFORD             9.90
 23  BOWEN, ANDY           JR BROCKTON               10.20
 24  DOWD, PHIL            Jr AUSTIN PREP            10.50
 25  DAWLEY, PAT           JR MALDEN CATHOLIC        10.90
 26  O'LAUGHLIN, MIKE         CARDINAL SPELLMAN      11.10
 27  STOCKMAN, BRYCE       SO CATHOLIC MEMORIAL      11.20
 28  ELIOPOULOS, PETER     JR MALDEN CATHOLIC        11.60
 29  HARPER, MELDRICK      JR CATHEDRAL              11.90
Event  32   Boys 4x400 Meter Relay
     Team                     Relay              Seed Time

  1  BROCKTON                 A                    3:37.10
  2  XAVERIAN                 A                    3:38.20
  3  BC HIGH                  A                    3:39.80
  4  NEW BEDFORD              A                    3:45.80
  5  ST. JOHN'S PREP          A                    3:48.10
  6  MARIAN                   A                    3:49.80
  7  ARLINGTON CATHOLIC       A                    3:52.70
  8  AUSTIN PREP              A                    3:55.40
  9  CATHOLIC MEMORIAL        A                    3:56.00
 10  MALDEN CATHOLIC          A                    4:00.20
 11  ARCHBISHOP WILLIAMS      A                    4:09.30
 12  CARDINAL SPELLMAN        A                    4:17.60




race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News