Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

Race directors: Promote your event
Discover how Cool Running can help you.

Add to our calendar
Submit your race to our event calendar.

Submit race results
Add race results to our results section.

Instant Ads
Pay-Per-Click Ads on Active.com  
   
> Printer-friendly page

Girl's Southern Worcester County League Meet

Northbridge, MA, May 16, 2002

[Team Scores ]

Individual Results

Amanda Griffin of Uxbridge wins 800
Amanda Griffin of Uxbridge wins 800


Licensed to Southern Worcester County League - Organization License
                                                          Hy-Tek's Meet Manager
                2002 Southern Worcester County League - 5/16/02                
                          Girl's League Meet - 3:30pm                          
                            Northbridge High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: * 12.20  1997        C. Burch, Leicester                         
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rotatori, Tiffany         10 AUB                      13.10   6   10  
  2 Johnson, Stephanie        11 LEIC                     13.40   6    8  
  3 Cameron, Ryan             12 UXB                      13.60   5    6  
  4 McKearney, Jamie           9 TANT                     13.70   4    4  
  5 Hay, Caitlin              11 SHEP                     13.80   6    2  
  6 Smith, Jen                 9 SHEP                     13.81   6    1  
  7 Shanks, Emily             10 GRAF                     13.90   6 
  8 Friedman, Kara            10 LEIC                     14.00   6 
  8 Cabrera, Jenesa           FR DP                       14.00   5 
 10 Lopes, Nicole             10 BART                     14.10   3 
 11 Dawidczyk, Maggie          8 OXF                      14.20   3 
 11 Campo, Amy                12 NORT                     14.20   4 
 13 Hewey, Kaylyn             10 SHEP                     14.40   5 
 13 Chamberlain, Katrina      10 UXB                      14.40   4 
 15 Clough, Jill              11 SHEP                     14.50   5 
 15 Broadbent, Stacy          11 GRAF                     14.50   5 
 15 Dragon, Jenn              10 GRAF                     14.50   5 
 18 Greene, Jen               12 OXF                      14.70   3 
 19 Vigliatura, Samantha      10 MILL                     14.80   2 
 20 Reich, Stephanie          11 BART                     14.90   2 
 21 Sibley, Rachel             9 MILL                     15.00   2 
 22 Edmonds, Paula            11 AUB                      15.10   4 
 23 Day, Jen                  10 UXB                      15.30   3 
 24 Alvarez, Cindy            10 AUB                      15.90   3 
 24 Wagner, Kristen           10 OXF                      15.90   1 
 26 Kucala, Natalia            7 MILL                     16.30   1 
 27 Vecchio, Kayla             7 MILL                     16.70   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: * 26.20  1996        C. Burch, Leicester                         
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ferdella, Julie           11 LEIC                     26.60   6   10  
  2 Brodeur, Amanda           10 AUB                      27.60   6    8  
  3 Cameron, Ryan             12 UXB                      27.90   6    6  
  4 Hay, Caitlin              11 SHEP                     28.00   5    4  
  5 Cabrera, Jenesa           FR DP                       28.40   5    2  
  6 Lachapelle, Jill          10 NORT                     28.90   6    1  
  7 Leduc, Cassie             11 SHEP                     29.30   5 
  8 Morrissey, Meghan          9 TANT                     29.40   4 
  8 Lange, Rebecca            10 NORT                     29.40   6 
 10 Mason, Lindsay            12 TANT                     29.70   5 
 11 Martino, Andrea           12 UXB                      29.90   6 
 12 Bamks, Melissa            12 GRAF                     30.00   3 
 13 Shoar, Jessica            10 AUB                      30.20   4 
 14 Hewey, Kaylyn             10 SHEP                     30.50   3 
 15 Chapman, Carrie            8 MILL                     30.80   5 
 15 Berard, Nicole             9 LEIC                     30.80   4 
 17 Wagner, Jen                9 OXF                      30.90   2 
 18 Cooke, Corey              10 TANT                     31.00   1 
 18 Blouin, Jennie            11 SHEP                     31.00   3 
 20 Broadbent, Stacy          11 GRAF                     31.70   3 
 21 Thayer, Pam               12 UXB                      31.80   2 
 21 Baldelli, Nicole           9 AUB                      31.80   3 
 21 Monteith, Chris            7 MILL                     31.80   4 
 24 Wagner, Kristen           10 OXF                      32.90   1 
 25 Perro, Kayla               9 UXB                      33.10   2 
 26 Frankian, Kate             9 MILL                     33.20   2 
 27 McGeary, Renee            12 BART                     34.10   3 
 -- Comeau, Jen               10 BART                        DQ   5 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
        Meet: * 1:00.60  2000        N. Esten, Uxbridge                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gavin, Krystin            10 TANT                   1:02.10   6   10  
  2 Pollack, Jennifer         11 UXB                    1:02.40   6    8  
  3 Shoar, Krissy             12 AUB                    1:02.70   6    6  
  4 Cederberg, Katie          12 GRAF                   1:04.70   6    4  
  5 Campbell, Maggie          10 LEIC                   1:05.50   5    2  
  6 Visser, Celeste           11 SHEP                   1:06.10   5    1  
  7 Lachapelle, Jill          10 NORT                   1:06.50   5 
  8 Sharkey, Tracy            12 OXF                    1:08.60   3 
  9 Lange, Rebecca            10 NORT                   1:09.80   6 
 10 Weinmann, Katie           12 SHEP                   1:10.70   3 
 10 Butler, Katie             10 TANT                   1:10.70   5 
 12 Palmer, Kathy             10 UXB                    1:10.80   5 
 13 Flynn, Kim                FR DP                     1:11.50   4 
 14 St. Clair, Alison         10 TANT                   1:11.80   4 
 15 Crowley, Kristen           9 NORT                   1:12.30   4 
 16 Gamache, Allison             SHEP                   1:12.40   3 
 17 Elmore, Meilssa           11 GRAF                   1:12.70   3 
 18 Panzera, Andrea            8 MILL                   1:12.80   4 
 19 Meisler, Makara           10 BART                   1:14.10   4 
 20 Graf, Heidi                9 MILL                   1:14.20   4 
 21 Maguire, Meaghan          10 UXB                    1:15.50   3 
 22 Podgorna, Olga            11 OXF                    1:16.30   2 
 23 Laforce, Danielle         12 OXF                    1:20.30   1 
 24 Gleason, Alesia           10 AUB                    1:21.60   6 
 25 Stowell, tiffany           8 MILL                   1:21.70   2 
 26 Lareau, Jennie             8 OXF                    1:23.30   1 
 27 Costello, Katie            9 AUB                    1:24.70   1 
 28 Joyce, Erin                9 AUB                    1:30.10   2 
 -- Charbonua, Stephanie      12 UXB                         DQ   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
        Meet: * 2:26.20  1995        E. Dromgoole, Millbury                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Griffin, Amanda           10 UXB                    2:32.30    10  
  2 Rawson, Amanda             9 SHEP                   2:33.30     8  
  3 Bowes, Heather            12 AUB                    2:34.10     6  
  4 Rivett, Cary               9 UXB                    2:35.40     4  
  5 VanDolson, Alyssa         10 TANT                   2:36.20     2  
  6 Bujnic, Katherine         12 GRAF                   2:37.20     1  
  7 Fletcher, Sumner          10 UXB                    2:43.30  
  8 Stanley, Sacha            11 GRAF                   2:44.50  
  9 Boucher, Jennakay          7 MILL                   2:46.00  
 10 Bienkeiwicz, Molly        11 UXB                    2:51.50  
 11 Wentworth, Lindsay        SO DP                     2:52.10  
 12 Cloutier, Joanna           9 SHEP                   2:52.60  
 13 Mathews, Marlene          10 MILL                   2:54.90  
 14 Mutell, Kiersten          10 NORT                   2:57.50  
 15 Wilczynski, Shayna         9 MILL                   2:58.10  
 16 Carreau, Miranda           9 NORT                   2:59.10  
 17 Hebert, Molly             SR DP                     2:59.80  
 18 Johnson, Amanda           10 TANT                   3:00.20  
 19 Fahey, Jillian            FR DP                     3:04.40  
 20 Heino, Ashley             10 MILL                   3:09.10  
 21 Walsh, Jamie              10 OXF                    3:10.70  
 22 Pierce, Jocelyn           FR DP                     3:11.70  
 23 McCue, Melissa            11 LEIC                   3:11.80  
 24 Podgorna, Olga            11 OXF                    3:13.70  
 25 MacGrory, Melissa          9 OXF                    3:15.00  
 26 Wolosczcyk, Jocelyn        9 OXF                    3:15.40  
 27 Rearick, Emma             10 TANT                   3:18.10  
 28 O'Brien, Ashley            9 AUB                    3:22.50  
 29 Reed, Meghan              11 LEIC                   3:29.70  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
        Meet: * 5:31.60  2000        J. Pollack, Uxbridge                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Crewsell, Kelly           12 AUB                    5:23.20*   10  
  2 Walsh, Kelly              11 OXF                    5:37.30     8  
  3 Daniels, Maura            10 SHEP                   5:46.90     6  
  4 Hicks, Amanda             11 UXB                    5:49.20     4  
  5 Stomski, Katie            12 SHEP                   5:49.70     2  
  6 Sielawa, Kera             11 BART                   5:51.40     1  
  7 Fletcher, Sumner          10 UXB                    5:57.50  
  8 Theroux, Danielle         11 UXB                    6:16.70  
  9 Cloutier, Joanna           9 SHEP                   6:17.00  
 10 Carmichael, Ellie         12 BART                   6:21.30  
 11 Ring, Danielle            11 LEIC                   6:21.70  
 12 Wentworth, Lindsay        SO DP                     6:24.90  
 13 Garney, Sandra             9 SHEP                   6:28.20  
 13 Hand, Jess                 9 MILL                   6:28.20  
 15 Tolman, Crystal           11 UXB                    6:31.60  
 16 Clasby, Dana              12 NORT                   6:37.30  
 17 Ryder, Nicole             11 TANT                   6:46.20  
 18 Carr, Jessica             10 AUB                    6:55.40  
 19 Sullivan, Caitlin         11 GRAF                   7:04.30  
 20 Moore, Heather            11 GRAF                   7:04.60  
 21 Polese, Lauri             11 GRAF                   7:05.40  
 22 Assad, Deana              FR DP                     7:10.40  
 23 Balkus, Vicki              9 MILL                   7:11.40  
 24 Bowes, Amanda              9 AUB                    7:11.70  
 25 Duggan, Sarah             10 MILL                   7:15.60  
 26 Buccico, Alicia            9 OXF                    7:20.40  
 27 Richards, Chelsea          9 TANT                   7:27.40  
 28 Lavoie, Rebecca            8 OXF                    7:38.80  
 29 Cross, Kim                12 TANT                   7:45.40  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
        Meet: * 11:37.60  2001        K. Creswell, Auburn                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Crewsell, Kelly           12 AUB                   11:27.00*   10  
  2 Rawson, Amanda             9 SHEP                  12:17.50     8  
  3 Hicks, Amanda             11 UXB                   12:21.30     6  
  4 Rivett, Cary               9 UXB                   12:58.90     4  
  5 Wilczynski, Shayna         9 MILL                  13:24.30     2  
  6 Boucher, Jennakay          7 MILL                  13:24.50     1  
  7 Dauphin, Stephanie        12 UXB                   13:34.60  
  8 Cutting, Patti             9 AUB                   13:48.90  
  9 Ryan, Holly               11 UXB                   13:54.10  
 10 Morin, Amber              10 SHEP                  13:58.20  
 11 Beaulieu, Jill            10 TANT                  14:06.30  
 12 Betty, Samantha            9 BART                  14:13.60  
 13 Ryder, Danielle           10 TANT                  14:33.60  
 14 Moore, Heather            11 GRAF                  14:35.70  
 15 Carr, Jessica             10 AUB                   14:36.50  
 16 Jones, Miranda             8 OXF                   14:48.60  
 17 Mason, Julianne           11 TANT                  14:55.20  
 18 Walsh, Jamie              10 OXF                   15:12.90  
 19 Deitlebaum, Lindsay        9 BART                  15:44.80  
 20 Lareau, Jennie             8 OXF                   15:49.10  
 21 Barnes, Louisa            11 SHEP                  16:46.20  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: * 15.90  1998        J. Pirie, Northbridge                       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Belisle, Melinda          10 OXF                      16.70   5   10  
  2 Wilczynski, Kaitlyn       10 MILL                     17.80   5    8  
  3 McNealy, Megan            11 NORT                     17.90   5    6  
  4 Abasciano, Krista         11 SHEP                     18.10   4    4  
  5 Perkins, Amanda           12 MILL                     18.20   5    2  
  6 Flot, Becky               11 GRAF                     18.50   5    1  
  7 McLoughlin, Jenna          9 UXB                      18.80   4 
  8 Geppner, Liz              10 SHEP                     19.00   4 
  9 Mardirosian, Jen          11 MILL                     19.30   5 
 10 Hast, Jenna               10 SHEP                     19.40   3 
 11 Lauder, Kate              10 LEIC                     19.60   4 
 11 Mulligan, Abby            10 TANT                     19.60   4 
 13 Kaplan, Rachel            12 AUB                      19.70   4 
 14 Marcigliano, Alexa         9 OXF                      19.80   2 
 15 Pollack, Jessica          10 UXB                      20.00   3 
 16 Plantier, Nichole          9 OXF                      20.10   3 
 17 Messier, Megan            SR DP                       20.30   2 
 17 Fisher, Stephanie         11 MILL                     20.30   2 
 19 Deakins, Jen              11 TANT                     20.50   3 
 20 Sibley, Lauren            10 AUB                      20.70   2 
 21 Arsenault, Liz            12 BART                     20.90   3 
 22 Bachand, Susan            12 OXF                      21.50   2 
 22 Smith, Joy                11 LEIC                     21.50   3 
 24 Dingle, Molly              9 SHEP                     21.80   2 
 25 Thurber, Christine         9 GRAF                     22.30   1 
 26 Zukas, Jess               FR DP                       27.60   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
        Meet: * 47.80  1997        J. Pirie, Northbridge                       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McNealy, Megan            11 NORT                     49.20   5   10  
  2 McLoughlin, Erin          11 UXB                      51.20   5    8  
  3 Abasciano, Krista         11 SHEP                     53.40   5    6  
  4 Deakins, Jen              11 TANT                     53.80   4    4  
  5 Mardirosian, Jen          11 MILL                     54.10   5    2  
  6 Wilczynski, Kaitlyn       10 MILL                     55.70   4    1  
  7 Hast, Jenna               10 SHEP                     56.00   2 
  8 Allen, Jessie              9 SHEP                     56.30   3 
  9 Kaplan, Rachel            12 AUB                      56.40   4 
 10 McLoughlin, Jenna          9 UXB                      56.90   4 
 11 Perkins, Monica           11 AUB                      57.30   1 
 12 Stomski, Katie            12 SHEP                     57.70   5 
 13 Banks, Kristen             9 GRAF                     57.80   2 
 14 Pollack, Jessica          10 UXB                      57.90   3 
 14 Flot, Becky               11 GRAF                     57.90   4 
 16 Wokoun, Brittany           9 NORT                     59.30   3 
 17 Marcigliano, Alexa         9 OXF                    1:01.80   1 
 18 Pemberton, Stephanie       9 UXB                    1:03.30   2 
 19 Crain, Stephanie           7 MILL                   1:04.50   3 
 20 Swenson, Ingrid           12 TANT                   1:06.00   2 
 21 Thurber, Christine         9 GRAF                   1:08.70   1 
 22 Matys, Emily               9 GRAF                   1:10.30   1 
 -- Plantier, Nichole          9 OXF                        DNF   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: * 51.80  1992        , Grafton                                   
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Leicester H.S.  'A'                                   52.40   2   10  
     1) Ferdella, Julie 11              2)                                
  2 Auburn H.S.  'A'                                      54.30   1    8  
     1) Shoar, Jessica 10               2) Edmonds, Paula 11              
     3) Brodeur, Amanda 10              4) Rotatori, Tiffany 10           
  3 Uxbridge H.S.  'A'                                    54.80   2    6  
     1) Chamberlain, Katrina 10         2) Fitzsimmons, Christine 10      
     3) Kucinskus, Jessica 10           4)                                
  4 Tantasqua Reg. H.S.  'A'                              55.20   1    3  
     1) Croke, Corie 10                 2) McKearney, Jamie 9             
     3) Mason, Lindsay 12               4) Morrissey, Meghan 9            
  4 Oxford H.S.  'A'                                      55.20   2    3  
     1) Belisle, Melinda 10             2) Greene, Jen 12                 
     3) Dawidczyk, Maggie 8             4) Wagner, Jen 9                  
  6 Shepherd Hill Reg. H.S.  'A'                          55.40   2    1  
     1) Smith, Jen 9                    2) Leduc, Cassie 11               
     3) Lake, Sara 11                   4) Clough, Jill 11                
  7 Northbridge H.S.  'A'                                 56.10   1 
     1) Campo, Amy 12                   2) Mutell, Kiersten 10            
     3) Belle, Michelle 10              4) Brooks, Beth 11                
  8 Grafton H.S.  'A'                                     56.50   2 
     1) Bamks, Melissa 12               2) Shanks, Emily 10               
     3) Dragon, Jenn 10                 4) Logan, Erica 11                
  9 Millbury H.S.  'A'                                    57.30   1 
     1) Vigliatura, Samantha 10         2) Monteith, Chris 7              
     3)                                 4) Chapman, Carrie 8              
 10 Bartlett H.S.  'A'                                    57.40   2 
     1) Lopes, Nicole 10                2) McGeary, Renee 12              
     3) Comeau, Jen 10                  4) Reich, Stephanie 11            
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
        Meet: * 4:23.60  2000        , Leicester                               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Uxbridge H.S.  'A'                                  4:33.60   2   10  
     1) Griffin, Amanda 10              2) Palmer, Kathy 10               
     3) Fitzsimmons, Christine 10       4)                                
  2 Shepherd Hill Reg. H.S.  'A'                        4:35.50   2    8  
     1) Lake, Sara 11                   2) Schlesinger, Ashley 10         
     3) Visser, Celeste 11              4) Weinmann, Katie 12             
  3 Oxford H.S.  'A'                                    4:37.30   2    6  
     1) Bachand, Susan 12               2) Sharkey, Tracy 12              
     3) Walsh, Kelly 11                 4) Jones, Miranda 8               
  4 Grafton H.S.  'A'                                   4:43.80   2    4  
     1) Bujnic, Katherine 12            2) Oparowski, Amy 11              
     3) Cederberg, Katie 12             4) Elmore, Meilssa 11             
  5 Tantasqua Reg. H.S.  'A'                            4:45.10   1    2  
     1) Butler, Katie 10                2) Gavin, Krystin 10              
     3) St. Clair, Alison 10            4) VanDolson, Alyssa 10           
  6 Bartlett H.S.  'A'                                  4:48.60   2    1  
     1) Sielawa, Kera 11                2) Gustafson, Meghan 10           
     3) Meisler, Makara 10              4)                                
  7 Leicester H.S.  'A'                                 4:59.10   2 
     1) Campbell, Maggie 10             2) Fasolino, Christine 10         
  8 Auburn H.S.  'A'                                    5:01.40   1 
     1) Bowes, Heather 12               2) Shoar, Krissy 12               
     3) Gleason, Alesia 10              4) Perkins, Monica 11             
  9 Millbury H.S.  'A'                                  5:01.60   1 
     1) Mathews, Marlene 10             2) Heino, Ashley 10               
     3) Graf, Heidi 9                   4) Hand, Jess 9                   
 10 Northbridge H.S.  'A'                               5:12.00   1 
     1) Clasby, Dana 12                 2) Crowley, Kristen 9             
     3) Garabedian, Laura 12            4) Carreau, Miranda 9             
 
Girls High Jump
=======================================================================
        Meet: *  5-03  1996        K. Laramee, Liecester                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martino, Andrea           12 UXB                    5-02.00    10  
  2 Gavin, Krystin            10 TANT                  J5-02.00     8  
  3 Lange, Rebecca            10 NORT                   5-00.00     6  
  4 Abasciano, Krista         11 SHEP                  J5-00.00     4  
  5 Shanks, Emily             10 GRAF                   4-10.00     2  
  6 Bachand, Susan            12 OXF                   J4-10.00     1  
  7 Visser, Celeste           11 SHEP                  J4-10.00  
  8 Sharkey, Tracy            12 OXF                    4-08.00  
  9 Belle, Michelle           10 NORT                   4-06.00  
  9 Belisle, Melinda          10 OXF                    4-06.00  
 11 Looney, Brigid            12 TANT                   4-04.00  
 11 Hay, Caitlin              11 SHEP                   4-04.00  
 11 Sibley, Lauren            10 AUB                    4-04.00  
 11 Houle, Ashley              9 GRAF                   4-04.00  
 11 Hebert, Molly             SR DP                     4-04.00  
 11 McKearney, Jamie           9 TANT                   4-04.00  
 11 Connors, McKenzie         10 UXB                    4-04.00  
 11 Lauder, Kate              10 LEIC                   4-04.00  
 19 Kucinskus, Jessica        10 UXB                    4-02.00  
 19 Flot, Becky               11 GRAF                   4-02.00  
 19 Mathews, Marlene          10 MILL                   4-02.00  
 19 Marcigliano, Alexa         9 OXF                    4-02.00  
 19 Merulla, Chris             7 MILL                   4-02.00  
 19 Dingle, Molly              9 SHEP                   4-02.00  
 19 Crain, Stephanie           7 MILL                   4-02.00  
 26 Bowes, Tina               11 AUB                    4-00.00  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
        Meet: * 16-03  2000        S. Tummons, Grafton                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mutell, Kiersten          10 NORT                  15-10.00    10  
  2 Griffin, Amanda           10 UXB                   15-06.00     8  
  3 Berg, Andrea               9 SHEP                  15-04.50     6  
  4 Rotatori, Tiffany         10 AUB                   14-10.00     4  
  5 Mardirosian, Jen          11 MILL                 J14-10.00     2  
  6 Dragon, Jenn              10 GRAF                  14-08.00     1  
  7 Hebert, Kristin           10 MILL                  14-07.00  
  8 Brodeur, Amanda           10 AUB                   14-05.50  
  9 Kucinskus, Jessica        10 UXB                   14-04.50  
  9 Taft, Heather             11 NORT                  14-04.50  
 11 McKearney, Jamie           9 TANT                  14-00.50  
 12 Lachapelle, Jill          10 NORT                  13-10.50  
 13 Pollack, Jennifer         11 UXB                   13-09.50  
 14 Hast, Jenna               10 SHEP                  13-08.50  
 15 Beaulieu, Jill            10 TANT                  13-07.00  
 16 Geppner, Liz              10 SHEP                  13-06.00  
 17 Heino, Ashley             10 MILL                  13-05.50  
 17 Cabrera, Jenesa           FR DP                    13-05.50  
 19 Logan, Erica              11 GRAF                  13-03.75  
 20 Comeau, Jen               10 BART                  13-03.00  
 21 Sibley, Rachel             9 MILL                  13-02.75  
 22 Cameron, Ryan             12 UXB                   13-02.50  
 23 Greene, Jen               12 OXF                   13-02.00  
 24 Mason, Lindsay            12 TANT                  12-11.75  
 25 Sielawa, Kera             11 BART                  12-10.25  
 26 Cederberg, Katie          12 GRAF                  12-08.25  
 27 Marcigliano, Alexa         9 OXF                   12-06.50  
 28 Mahaney, Alyssa           FR DP                    12-03.50  
 29 MacGrory, Melissa          9 OXF                   11-07.50  
 30 Bachand, Susan            12 OXF                   11-04.00  
 31 Baldelli, Nicole           9 AUB                   10-11.50  
 32 Shoar, Jessica            10 AUB                   10-00.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
        Meet: * 34-10  1997        K. Reardon, Grafton                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Belisle, Melinda          10 OXF                   33-09.00    10  
  2 Martino, Andrea           12 UXB                   33-04.50     8  
  3 Mutell, Kiersten          10 NORT                  32-03.00     6  
  4 Sharkey, Tracy            12 OXF                   31-05.00     4  
  5 Dragon, Jenn              10 GRAF                  30-11.00     2  
  6 Mardirosian, Jen          11 MILL                 J30-11.00     1  
  7 McNealy, Megan            11 NORT                  30-10.50  
  8 Gavin, Krystin            10 TANT                  30-07.00  
  9 Hebert, Kristin           10 MILL                  30-04.50  
 10 Shoar, Krissy             12 AUB                   29-11.00  
 10 Bedard, Cathryn           11 SHEP                  29-11.00  
 12 Friedman, Kara            10 LEIC                  29-07.00  
 13 Shanks, Emily             10 GRAF                  29-06.00  
 14 Griffin, Amanda           10 UXB                   29-03.00  
 14 Heino, Ashley             10 MILL                  29-03.00  
 16 Dawidczyk, Maggie          8 OXF                   29-01.00  
 17 Morrissey, Meghan          9 TANT                  29-00.00  
 17 Taft, Heather             11 NORT                  29-00.00  
 19 Hast, Jenna               10 SHEP                  28-11.00  
 20 Cederberg, Katie          12 GRAF                  28-09.00  
 21 Walsh, Kelly              11 OXF                   28-06.00  
 22 McLoughlin, Erin          11 UXB                   28-03.00  
 23 Johnson, Amanda           10 TANT                  28-01.00  
 24 Visser, Celeste           11 SHEP                  27-10.00  
 25 Cabrera, Jenesa           FR DP                    27-07.00  
 25 Gustafson, Meghan         10 BART                  27-07.00  
 27 Weinmann, Katie           12 SHEP                  27-05.00  
 28 Crain, Stephanie           7 MILL                  26-04.00  
 29 Bowes, Tina               11 AUB                   25-06.00  
 30 Gleason, Alesia           10 AUB                   25-01.00  
 31 Messier, Megan            SR DP                    24-04.00  
 32 Perkins, Monica           11 AUB                   23-08.00  
 33 Mahaney, Alyssa           FR DP                    22-08.00  
 -- McLoughlin, Jenna          9 UXB                       FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
        Meet: * 38-04  1999        J. Bromell, David Prouty                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Glennon, Pam              10 TANT                  31-05.00    10  
  2 Wilczynski, Kaitlyn       10 MILL                  30-10.00     8  
  3 Berg, Andrea               9 SHEP                  30-07.00     6  
  4 Woods, Virginia           12 TANT                  30-03.50     4  
  5 Lopes, Nicole             10 BART                  29-11.00     2  
  6 Bromage, Lindsay          11 AUB                   29-05.75     1  
  7 Lafleche, Andrea           9 TANT                  28-01.00  
  8 Hebert, Cheryl            11 SHEP                  27-11.00  
  9 Meisner, Stacie           SR DP                    27-10.00  
 10 Stomski, Katie            12 SHEP                  27-08.50  
 11 White, Alana              10 GRAF                  27-02.00  
 12 Curran, Margaret          11 UXB                   26-09.00  
 13 Chamberlain, Katrina      10 UXB                   26-06.00  
 14 McNealy, Megan            11 NORT                  26-05.00  
 15 Wright, Katie             11 GRAF                  26-03.00  
 16 Russo, Elizabeth          12 NORT                  25-11.00  
 17 Willard, Amy              11 TANT                  25-10.00  
 18 Hicks, Amanda             11 UXB                   25-06.00  
 19 Robie, Jess                9 NORT                  25-04.00  
 20 Hogan, Deanna             11 SHEP                  25-01.00  
 21 Rotatori, Tiffany         10 AUB                   24-08.00  
 22 McKinnon, Eleanor         10 UXB                   24-00.00  
 23 Houle, Ashley              9 GRAF                  23-01.00  
 24 Charron, Kathryn          JR DP                    23-00.50  
 25 L'Heureux, Kim             9 MILL                  23-00.00  
 26 Chapman, Carrie            8 MILL                  22-03.00  
 27 Davis, Megan               9 OXF                   22-02.75  
 28 McDermott, Caitlin         9 AUB                   21-11.00  
 29 Joyce, Erin                9 AUB                   21-02.00  
 29 Reed, Meghan              11 LEIC                  21-02.00  
 31 Dufault, Cheryl           SO DP                    20-10.00  
 32 MacGrory, Melissa          9 OXF                   20-08.00  
 33 Elmore, Meilssa           11 GRAF                  20-05.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
        Meet: * 130-09  1997        L. Pepin, Northbridge                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Russo, Elizabeth          12 NORT                     90-06    10  
  2 Curran, Margaret          11 UXB                      88-09     8  
  3 Glennon, Pam              10 TANT                     86-11     6  
  4 Hebert, Cheryl            11 SHEP                     85-09     4  
  5 Greene, Jen               12 OXF                      85-07     2  
  6 Robie, Jess                9 NORT                     85-06     1  
  7 Gauvin, Lisa              12 SHEP                     84-10  
  8 Bromage, Lindsay          11 AUB                      84-00  
  9 Willard, Amy              11 TANT                     79-02  
 10 Newton, Jen               SR DP                       76-11  
 11 White, Alana              10 GRAF                     76-05  
 12 Wilczynski, Kaitlyn       10 MILL                     74-10  
 13 Morin, Amber              10 SHEP                     73-06  
 14 Ring, Danielle            11 LEIC                     73-01  
 15 Stomski, Katie            12 SHEP                     72-08  
 16 Chapman, Carrie            8 MILL                     71-06  
 17 Graham, Jacqi              9 UXB                      71-04  
 18 Butler, Katie             10 TANT                     71-03  
 19 Reich, Stephanie          11 BART                     67-02  
 20 Panzera, Andrea            8 MILL                     65-06  
 21 Edmonds, Paula            11 AUB                      63-06  
 22 Stanley, Sacha            11 GRAF                     63-01  
 23 Buccico, Alicia            9 OXF                      62-06  
 24 Meisner, Stacie           SR DP                       62-00  
 25 Mason, Julianne           11 TANT                     61-09  
 26 Messier, Cara             SO DP                       61-02  
 27 Thurber, Christine         9 GRAF                     61-01  
 28 Donohue, Kristina         FR DP                       60-08  
 29 Cook, Kathy                9 MILL                     58-01  
 30 Plantier, Nichole          9 OXF                      56-01  
 31 Tuminski, Courtney        10 UXB                      54-08  
 32 Kessler, Sarah            10 UXB                      54-01  
 33 Berard, Nicole             9 LEIC                     51-09  
 34 Matys, Emily               9 GRAF                     50-10  
 35 Laforce, Danielle         12 OXF                      49-08  
 36 Costello, Katie            9 AUB                      49-07  
 37 Coulombe, Kimmie           9 AUB                      47-02  
 
Girls Javelin Throw
=======================================================================
        Meet: * 127-05  1997        K. Stodulski, Grafton                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DiMarzio, Nickie          SR DP                       98-04    10  
  2 Bowes, Heather            12 AUB                      95-02     8  
  3 Wright, Katie             11 GRAF                     89-07     6  
  4 Lange, Rebecca            10 NORT                     89-01     4  
  5 du'Quesnay, Charmaine     10 UXB                      87-07     2  
  6 Bouley, Stephanie         12 TANT                     86-03     1  
  7 Woods, Virginia           12 TANT                     83-07  
  8 Hogan, Deanna             11 SHEP                     82-01  
  9 McLaughlin, Jen           SR DP                       81-10  
 10 Donohue, Kristina         FR DP                       81-00  
 11 Lake, Sara                11 SHEP                     80-05  
 12 Newton, Jen               SR DP                       80-00  
 13 Fournier, Rosie            9 MILL                     79-02  
 14 Morrissey-Frank, Lindsey  11 SHEP                     77-06  
 15 Morrison, Mallori         12 TANT                     73-07  
 16 Kaplan, Rachel            12 AUB                      73-04  
 17 Looney, Maureen           12 TANT                     73-00  
 18 Logan, Erica              11 GRAF                     72-08  
 19 D'Amato, Jessica           9 LEIC                     69-06  
 20 Buccico, Alicia            9 OXF                      69-02  
 21 Dnicki, Tracy             12 GRAF                    J69-02  
 22 Girard, Kathy             10 MILL                     66-02  
 23 Lamontagne, Michelle       9 UXB                      65-07  
 24 Sudar, Brittany           11 MILL                     65-00  
 25 Graham, Mary Beth         10 UXB                      63-01  
 26 Fox, Ashley               11 MILL                     62-11  
 27 McLean, Georgia            9 UXB                      62-09  
 28 Walsh, Kelly              11 OXF                      61-07  
 29 Wagner, Kristen           10 OXF                      60-08  
 30 Bowes, Amanda              9 AUB                      58-09  
 31 Elmore, Meilssa           11 GRAF                     57-11  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Uxbridge H.S.              108        2) Shepherd Hill Reg. H.S.    71   
    2) Auburn H.S.                 71        4) Tantasqua Reg. H.S.        54   
    4) Northbridge H.S.            54        6) Oxford H.S.                44   
    7) Leicester H.S.              30        8) Millbury H.S.              27   
    9) Grafton H.S.                21       10) David Prouty Reg. H.S.     12   
   11) Bartlett H.S.                4                                           



race directors shop for premium running gear my profile


 

© 2014 Active Network, LLC and/or its affiliates and licensors. All rights reserved.
About Us | Terms of Use | Copyright Policy | Your Privacy Rights | Support
Cool Running Facebook Facebook | Cool Running Twitter Twitter | Newsletter Subscription | News Feed Subscription | WannaDo
Race Directors | Running Events | Race Results | Running Tips | Pace Calculator | Couch to 5K | Running Forum | Running News