Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
   
> Printer-friendly page

Mass Indoor Class Meet Results A-B-D

Boston - Reggie Lewis Track, MA, February 17, 2001

[Class A Boys Team Scores & Results | Class A Girls Team Scores & Results | Class B Boys Team Scores & Results | Class B Girls Team Scores & Results | Class D Girls Team Scores & Results ]

Class D Boys Team Scores & Results

District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER
                     MIAA 2001 INDOOR CLASS D CHAMPIONSHIPS              Page 1
            REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Saturday 02/17/01           
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
 MEN'S TEAM SCORES: 1. MASHPEE HS, 34; 2. EAST BRIDGEWATER HS, 31; 3. WESTON   
 HS, 26; 4. BELLINGHAM HS, 21; 5. WATERTOWN HS, 20; 5. NARRAGANSETT            
 REG-BALDWNVL, 20; 7. HOLYOKE CATHOLIC HS, 19; 8. FOXBORO HS, 16; 8. ATHOL HS, 
 16; 8. MILLBURY JR/SR HS, 16; 11. WAYLAND HS, 14; 11. COYLE-CASSIDY - TAUNTON,
 14; 11. AUSTIN PREP HS - READING, 14; 14. WESTBOROUGH HS, 13; 15. LUNENBURG   
 HS, 12; 15. BISH. STANG HS-DARTMOUTH, 12; 17. WAREHAM HS, 10; 17. ASHLAND HS, 
 10; 19. BROMFIELD SCHOOL-HARVARD, 9; 20. NORTH READING HS, 8; 20. HOPKINTON   
 HS, 8; 20. BEDFORD HS, 8; 23. MOHAWK TRAIL/SHELBRNFALLS, 7; 24. OXFORD HS, 6; 
 24. OLD ROCHESTER-MATTAPOISET, 6; 24. WILMINGTON HS, 6; 24. MARBLEHEAD HS, 6; 
 24. SWAMPSCOTT HS, 6; 29. NORWELL HS, 4; 29. SEEKONK HS, 4; 31. MARIAN HS -   
 FRAMINGHAM, 3; 32. GRAFTON HS, 2; 33. UXBRIDGE HS, 1; 33. SCITUATE HS, 1.     
                                                                               
                           Boys 55 Meter High Hurdles                          
                                                                               
                   Preliminaries - Results  - Saturday 02/17/01                
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME HT     
      ===== ============================ ========================= ==== ==     
          1 Fontaine, Eliot              WATERTOWN HS              7.84  4     
          2 Mahoney, Jeff                BELLINGHAM HS             8.03  1     
          3 Smith, Ben                   MASHPEE HS                8.26  2     
          4 Peters, Rick                 PIONEER VALLEY/NORTHFIELD 8.35  3     
          5 Curley, Gregg                WAREHAM HS                8.27  4     
          6 Hawkes, Justin               OXFORD HS                 8.31  2     
          7 Schepis, Dan                 NORTON HS                 8.37  1     
          8 Feldman, Cam                 WAREHAM HS                8.54  3     
          9 Mello, Ben                   SEEKONK HS                8.32  2     
         10 Sylvia, Chris                OLD ROCHESTER-MATTAPOISET 8.44  4     
         11 Ring, John                   AUSTIN PREP HS - READING  8.59  3     
         11 Calway, Chris                WILMINGTON HS             8.59  3     
         13 Bushong, Kyle                MEDFIELD HS               8.60  2     
         14 Woeful, Adam                 MILLBURY JR/SR HS         8.61  4     
         15 Hirsch, Mike                 LUNENBURG HS              8.64  1     
         16 Monette, Jay                 DAVID PROUTY HS - SPENCER 8.65  1     
         17 Myers, Bill                  FOXBORO HS                8.68  3     
         18 Gagnon, Ben                  NARRAGANSETT REG-BALDWNVL 8.69  3     
         19 Joyce, James                 COYLE-CASSIDY - TAUNTON   8.77  1     
         20 Cormier, Kurtis              OAKMONT REG-ASHBURNHAM    8.79  2     
         20 Scott, Zack                  FOXBORO HS                8.79  4     
         22 Thidodeau, Jeremy            SEEKONK HS                8.84  1     
         23 Reidy, Tom                   MILLBURY JR/SR HS         8.89  1     
         24 Bassett, Corey               BEDFORD HS                8.90  4     
         25 Guaraldi, Adam               COYLE-CASSIDY - TAUNTON   8.99  4     
         26 McCluskey, Mike              MARTHA'S VINEYARD REG HS  9.05  4     
         27 Rezendes, Matthew            BISH. CONNOLLY-FALL RIVER 9.13  2     
         28 Cody, Chris                  NORTH READING HS          9.21  2     
         29 Carmody, M.                  NEWBURYPORT HS            9.81  3     
District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER
                     MIAA 2001 INDOOR CLASS D CHAMPIONSHIPS              Page 2
            REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Saturday 02/17/01           
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                           Boys 55 Meter High Hurdles                          
                                                                               
                    Semi-Finals - Results  - Saturday 02/17/01                 
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME HT     
      ===== ============================ ========================= ==== ==     
          1 Fontaine, Eliot              WATERTOWN HS              7.78  2     
          2 Mahoney, Jeff                BELLINGHAM HS             8.02  1     
          3 Hawkes, Justin               OXFORD HS                 8.13  1     
          4 Curley, Gregg                WAREHAM HS                8.27  2     
          5 Smith, Ben                   MASHPEE HS                8.26  1     
          6 Mello, Ben                   SEEKONK HS                8.28  2     
          7 Peters, Rick                 PIONEER VALLEY/NORTHFIELD 8.31  2     
          8 Calway, Chris                WILMINGTON HS             8.39  2     
          9 Ring, John                   AUSTIN PREP HS - READING  8.40  2     
         10 Schepis, Dan                 NORTON HS                 8.44  1     
         11 Sylvia, Chris                OLD ROCHESTER-MATTAPOISET 8.45  1     
         12 Bushong, Kyle                MEDFIELD HS               8.60  2     
         13 Feldman, Cam                 WAREHAM HS                8.61  1     
         14 Monette, Jay                 DAVID PROUTY HS - SPENCER 8.63  2     
         15 Hirsch, Mike                 LUNENBURG HS              8.73  1     
         16 Woeful, Adam                 MILLBURY JR/SR HS         8.85  1     
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME PTS    
      ===== ============================ ========================= ==== ===    
          1 Fontaine, Eliot              WATERTOWN HS              7.87  10    
          2 Mahoney, Jeff                BELLINGHAM HS             7.98   8    
          3 Hawkes, Justin               OXFORD HS                 8.10   6    
          4 Mello, Ben                   SEEKONK HS                8.14   4    
          5 Smith, Ben                   MASHPEE HS                8.17   2    
          6 Curley, Gregg                WAREHAM HS                8.26   1    
          7 Calway, Chris                WILMINGTON HS             8.39        
          8 Peters, Rick                 PIONEER VALLEY/NORTHFIELD 8.47        
                                                                               
                               Boys 55 Meter Dash                              
                                                                               
                   Preliminaries - Results  - Saturday 02/17/01                
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME HT     
      ===== ============================ ========================= ==== ==     
          1 Miceli, Steve                MASHPEE HS                6.67  5     
          2 Bissen, Mike                 BELLINGHAM HS             6.87  4     
          3 Dunnigan, Jon                SWAMPSCOTT HS             6.88  2     
          4 DiSanti, Vinnie              BISH. STANG HS-DARTMOUTH  6.88  1     
          5 Koulopoulos, Craig           BELLINGHAM HS             6.89  3     
          6 Glassman, Dave               NORTON HS                 6.89  2     
          7 Jepson, Mark                 WILMINGTON HS             6.92  4     
          8 Crawford, Nobles             MARIAN HS - FRAMINGHAM    6.93  3     
          9 Angiolillo, Chris            AUSTIN PREP HS - READING  6.95  1     
         10 Andrade, Brian               HUDSON HS                 7.02  5     
         11 Saltzman, Dan                FOXBORO HS                6.92  2     
District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER
                     MIAA 2001 INDOOR CLASS D CHAMPIONSHIPS              Page 3
            REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Saturday 02/17/01           
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                         Boys 55 Meter Dash (Continued)                        
                                                                               
                   Preliminaries - Results  - Saturday 02/17/01                
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME HT     
      ===== ============================ ========================= ==== ==     
         12 Schmidt, Jonathan            UXBRIDGE HS               7.01  3     
         13 Kuska, Jason                 NORWELL HS                7.02  3     
         13 Calaguire, Jordan            MEDFIELD HS               7.02  2     
         13 Daniels, Kevin               FOXBORO HS                7.02  4     
         16 Branham, Jeff                LUNENBURG HS              7.04  1     
         17 Chukhuank, Hollins           WINTHROP HS               7.05  5     
         17 Potter, Jeremy               HUDSON HS                 7.05  4     
         19 Tomzer, Darryl               GRAFTON HS                7.06  3     
         20 Norris, Ken                  LUNENBURG HS              7.08  5     
         21 Hendricks, Marcus            MASHPEE HS                7.11  1     
         22 Legendre, Luke               UXBRIDGE HS               7.14  5     
         23 Paquette, Josh               WESTBOROUGH HS            7.15  4     
         24 Mier, Dan                    FOXBORO HS                7.16  3     
         25 Gregoire, Seth               WAREHAM HS                7.17  1     
         25 Risdal, Bret                 OLD ROCHESTER-MATTAPOISET 7.17  1     
         27 Ifuzue, Chike                WINTHROP HS               7.18  4     
         27 Gilbreath, Dan               DAVID PROUTY HS - SPENCER 7.18  5     
         29 Dimare, Bryan                NORTH READING HS          7.23  1     
         29 Hiltz, Josh                  WILMINGTON HS             7.23  5     
         31 Talley, Eric                 OXFORD HS                 7.25  2     
         32 Brown, Dan                   NORTHBRIDGE HS            7.26  2     
         33 Potter, Jim                  WESTPORT HS               7.42  2     
         34 Pintzopoulos, Sotirios       NORTH READING HS          8.00  4     
          - Hansen, Adam                 OLD ROCHESTER-MATTAPOISET   FS  3     
                                                                               
                    Semi-Finals - Results  - Saturday 02/17/01                 
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME HT     
      ===== ============================ ========================= ==== ==     
          1 Miceli, Steve                MASHPEE HS                6.74  2     
          2 Bissen, Mike                 BELLINGHAM HS             6.82  1     
          3 DiSanti, Vinnie              BISH. STANG HS-DARTMOUTH  6.83  1     
          4 Dunnigan, Jon                SWAMPSCOTT HS             6.85  2     
          5 Koulopoulos, Craig           BELLINGHAM HS             6.87  2     
          6 Saltzman, Dan                FOXBORO HS                6.88  1     
          7 Crawford, Nobles             MARIAN HS - FRAMINGHAM    6.90  2     
          8 Calaguire, Jordan            MEDFIELD HS               6.92  1     
          9 Kuska, Jason                 NORWELL HS                6.97  2     
         10 Glassman, Dave               NORTON HS                 6.98  2     
         11 Schmidt, Jonathan            UXBRIDGE HS               6.99  1     
         12 Branham, Jeff                LUNENBURG HS              7.00  2     
         12 Jepson, Mark                 WILMINGTON HS             7.00  1     
         14 Daniels, Kevin               FOXBORO HS                7.01  2     
         15 Andrade, Brian               HUDSON HS                 7.14  1     
          - Angiolillo, Chris            AUSTIN PREP HS - READING    FS  1     
District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER
                     MIAA 2001 INDOOR CLASS D CHAMPIONSHIPS              Page 4
            REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Saturday 02/17/01           
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                               Boys 55 Meter Dash                              
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME PTS    
      ===== ============================ ========================= ==== ===    
          1 Miceli, Steve                MASHPEE HS                6.54  10    
          2 Bissen, Mike                 BELLINGHAM HS             6.85   8    
          3 Dunnigan, Jon                SWAMPSCOTT HS             6.85   6    
          4 DiSanti, Vinnie              BISH. STANG HS-DARTMOUTH  6.87   4    
          5 Koulopoulos, Craig           BELLINGHAM HS             6.89   2    
          6 Crawford, Nobles             MARIAN HS - FRAMINGHAM    6.91   1    
          7 Saltzman, Dan                FOXBORO HS                6.91        
          8 Calaguire, Jordan            MEDFIELD HS               7.01        
                                                                               
                              Boys 300 Meter Dash                              
                                                                               
                   Preliminaries - Results  - Saturday 02/17/01                
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME  HT    
      ===== ============================ ========================= ===== ==    
          1 Parra, Andres                HOLYOKE CATHOLIC HS       36.91  7    
          2 Pinheiro, Diego              ASHLAND HS                37.43  3    
          3 Crosby, Scott                MARBLEHEAD HS             37.57  4    
          4 Coleman, John                NORWELL HS                37.88  4    
          5 Pierce, Josh                 BEDFORD HS                38.04  5    
          6 Iwanchuk, Alex               BEDFORD HS                38.21  2    
          7 Kent, Will                   AUSTIN PREP HS - READING  38.32  1    
          8 Kellett, Owen                WESTBOROUGH HS            38.47  2    
          9 Brennan, Dan                 WINTHROP HS               38.69  7    
         10 Gregoire, Mike               BELLINGHAM HS             38.72  2    
         11 McKenna, Devon               HUDSON HS                 38.76  6    
         12 Perkins, Chris               COYLE-CASSIDY - TAUNTON   38.87  6    
         13 Engdahl, Chris               DEDHAM HS                 38.96  5    
         14 Kuntz, Dave                  NORTHBRIDGE HS            39.07  1    
         15 Jagminas, Gene               MASHPEE HS                39.21  3    
         16 Perry, Ryan                  FAIRHAVEN HS              39.22  3    
         17 Desrochers, Mike             COYLE-CASSIDY - TAUNTON   39.24  4    
         18 Face, Dan                    NORTH READING HS          39.36  7    
         19 Borgatti, Joe                BISH. STANG HS-DARTMOUTH  39.44  2    
         20 Derosa, Ron                  DEDHAM HS                 39.52  1    
         21 Woodbury, Casey              ATHOL HS                  39.57  3    
         22 Racki, David                 SWAMPSCOTT HS             39.61  7    
         23 Duff, David                  WESTWOOD HS               39.71  1    
         24 Ciccone, Mike                OAKMONT REG-ASHBURNHAM    39.75  3    
         25 Souza, John                  SEEKONK HS                39.81  2    
         26 Smith, Alex                  NEWBURYPORT HS            39.85  6    
         27 Folloni, Paul                EAST BRIDGEWATER HS       39.97  4    
         27 Kaufman, Ernie               WAYLAND HS                39.97  3    
         29 Wright, Seth                 OAKMONT REG-ASHBURNHAM    40.05  7    
         30 Cantwell, Sean               COYLE-CASSIDY - TAUNTON   40.07  5    
         31 Vieira, Andrew               FAIRHAVEN HS              40.18  7    
         32 Medeiros, Scott              WESTPORT HS               40.31  6    
District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER
                     MIAA 2001 INDOOR CLASS D CHAMPIONSHIPS              Page 5
            REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Saturday 02/17/01           
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                        Boys 300 Meter Dash (Continued)                        
                                                                               
                   Preliminaries - Results  - Saturday 02/17/01                
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME  HT    
      ===== ============================ ========================= ===== ==    
         33 Angelos, Damien              WAYLAND HS                40.43  6    
         33 Fennessey, Jason             AUSTIN PREP HS - READING  40.43  5    
         35 Ethier, Andrew               LEICESTER HS              40.49  4    
         36 Bellini, Virgil              WATERTOWN HS              40.70  5    
         37 Shipley, Jamison             NORTON HS                 40.91  1    
         38 Arsenault, Peter             ATHOL HS                  41.11  1    
         39 Rutkowski, Keith             ARCH. WILLIAMS-BRAINTREE  41.35  2    
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME  PTS    
     ===== ============================ ========================= ===== ===    
         1 Pinheiro, Diego              ASHLAND HS                37.21  10    
         2 Parra, Andres                HOLYOKE CATHOLIC HS       37.61   8    
         3 Crosby, Scott                MARBLEHEAD HS             37.62   6    
         4 Coleman, John                NORWELL HS                37.83   4    
         5 Pierce, Josh                 BEDFORD HS                38.13   2    
         6 Iwanchuk, Alex               BEDFORD HS                41.30   1    
                                                                               
                               Boys 600 Meter Run                              
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
       1 Jones, Logan                 WESTON HS                 1:22.92  5 10  
       2 Reed, Aaron                  WAYLAND HS                1:23.93  5  8  
       3 Johnson, Adam                COYLE-CASSIDY - TAUNTON   1:24.91  5  6  
       4 Leger, Ryan                  NARRAGANSETT REG-BALDWNVL 1:24.96  5  4  
       5 Lopez-Pitts, Roscell         MASHPEE HS                1:25.32  5  2  
       6 McBride, Jon                 WESTBOROUGH HS            1:27.76  4  1  
       7 Martowska, Matt              COYLE-CASSIDY - TAUNTON   1:28.13  4     
       8 Kleber, Tom                  NORWELL HS                1:28.97  4     
       9 Martin, Andy                 NORTON HS                 1:29.27  4     
      10 Grillo, Ryan                 MEDFIELD HS               1:29.42  2     
      11 Goldrick, Nate               FAIRHAVEN HS              1:29.81  3     
      12 Guinto, Jon                  MURDOCK MID-HS/WINCHENDON 1:30.55  4     
      13 Fitzgerald, Steve            NORWELL HS                1:30.71  3     
      14 Rothberg, Aaron              HOPKINTON HS              1:31.07  1     
      15 Frieling, Grant              WAYLAND HS                1:31.58  3     
      16 Lamontagne, Tom              NORTHBRIDGE HS            1:31.72  3     
      17 Charron, Billy               NARRAGANSETT REG-BALDWNVL 1:32.08  4     
      18 Tringali, Mark               NORTH READING HS          1:32.15  2     
      19 D'Amico, John                DEDHAM HS                 1:32.49  1     
      20 Grima, Mike                  SEEKONK HS                1:32.63  1     
      21 Zhadzeyev, Alex              CANTON HS                 1:33.37  1     
      22 Lawee, Aaron                 MARBLEHEAD HS             1:33.48  5     
District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER
                     MIAA 2001 INDOOR CLASS D CHAMPIONSHIPS              Page 6
            REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Saturday 02/17/01           
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                         Boys 600 Meter Run (Continued)                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
      23 Drewitz, Ray                 MOHAWK TRAIL/SHELBRNFALLS 1:33.92  2     
      24 McGue, John                  BEDFORD HS                1:34.82  2     
      25 Cain, Dennis                 WAREHAM HS                1:35.21  2     
      26 Ramsdell, Sean               OAKMONT REG-ASHBURNHAM    1:35.98  1     
      27 McKeon, Casey                NORTHBRIDGE HS            1:36.15  3     
                                                                               
                              Boys 1,000 Meter Run                             
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
       1 McCarron, Andrew             LUNENBURG HS              2:38.04  2 10  
       2 Cippolla, Henry              WESTON HS                 2:40.64  2  8  
       3 White, Shawn                 EAST BRIDGEWATER HS       2:42.04  2  6  
       4 Gray, Tyler                  BEDFORD HS                2:42.09  2  4  
       5 King, David                  NARRAGANSETT REG-BALDWNVL 2:42.54  2  2  
       6 Parker, Ryan                 BROMFIELD SCHOOL-HARVARD  2:42.73  1  1  
       7 Hickey, Doug                 OLD ROCHESTER-MATTAPOISET 2:44.08  2     
       8 White, James                 ATHOL HS                  2:45.33  2     
       9 O'Hara, Garrett              MASHPEE HS                2:45.54  1     
      10 Duggan, Ashwin               MARIAN HS - FRAMINGHAM    2:47.54  2     
      11 McCabe, Kevin                EAST BRIDGEWATER HS       2:47.74  2     
      12 Smith, Nate                  MILLBURY JR/SR HS         2:51.94  1     
      13 Kim, Peter                   WESTBOROUGH HS            2:53.11  2     
      14 Cashman, Conor               WESTWOOD HS               2:53.64  1     
      15 Coe, Peter                   WATERTOWN HS              2:55.34  1     
      16 Robitaille, Jake             FAIRHAVEN HS              3:00.24  1     
      17 Coble, Matt                  OLD ROCHESTER-MATTAPOISET 3:01.94  2     
                                                                               
                                Boys 1 Mile Run                                
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    PTS   
    ===== ============================ ========================= ======= ===   
        1 McKeon, Sean                 MILLBURY JR/SR HS         4:36.10  10   
        2 Wayman, Ken                  NARRAGANSETT REG-BALDWNVL 4:37.69   8   
        3 Finn, Brian                  FOXBORO HS                4:38.68   6   
        4 Kiely, Owen                  ATHOL HS                  4:39.22   4   
        5 Morgan, Tom                  EAST BRIDGEWATER HS       4:39.39   2   
        6 Taylor, Simon                MOHAWK TRAIL/SHELBRNFALLS 4:43.04   1   
        7 Braga, Justin                COYLE-CASSIDY - TAUNTON   4:45.18       
        8 Cordeira, Josh               OLD ROCHESTER-MATTAPOISET 4:47.19       
        9 Supple, Matt                 MARIAN HS - FRAMINGHAM    4:48.17       
       10 Corr, Matt                   COYLE-CASSIDY - TAUNTON   4:51.71       
       11 Webster, Dave                BEDFORD HS                4:56.21       
District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER
                     MIAA 2001 INDOOR CLASS D CHAMPIONSHIPS              Page 7
            REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Saturday 02/17/01           
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                          Boys 1 Mile Run (Continued)                          
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    PTS   
    ===== ============================ ========================= ======= ===   
       12 Crowley, Tom                 MARBLEHEAD HS             4:56.51       
       13 Kingston, Mike               DEDHAM HS                 4:58.41       
       14 Marshall, Jared              MEDFIELD HS               4:59.82       
       15 Athan, Larry                 WAYLAND HS                5:02.08       
                                                                               
                                Boys 2 Mile Run                                
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME     PTS  
    ===== ============================ ========================= ======== ===  
        1 Pimentel, Matt               AUSTIN PREP HS - READING   9:33.56  10  
        2 Peisch, Ben                  BROMFIELD SCHOOL-HARVARD   9:34.65   8  
        3 Burnham, David               MOHAWK TRAIL/SHELBRNFALLS  9:57.98   6  
        4 Sousa, Nick                  FOXBORO HS                10:01.25   4  
        5 Sheppard, Dennis             EAST BRIDGEWATER HS       10:06.87   2  
        6 Smith, T.J.                  EAST BRIDGEWATER HS       10:08.58   1  
        7 Agnew, Ryan                  DAVID PROUTY HS - SPENCER 10:14.92      
        8 Buron, Ken                   MILLBURY JR/SR HS         10:15.98      
        9 White, Josiah                ATHOL HS                  10:21.86      
       10 Quigley, Sean                ARCH. WILLIAMS-BRAINTREE  10:24.40      
       11 Johnson, Adam                OAKMONT REG-ASHBURNHAM    10:24.73      
       12 Almon, Pat                   AMESBURY HS               10:28.37      
       13 Allison, Tom                 SEEKONK HS                10:31.57      
       14 Frederick, Matt              BELLINGHAM HS             10:32.98      
       15 Powell, William              HOLYOKE CATHOLIC HS       10:46.23      
       16 Norton, Harry                NORTH READING HS          10:48.78      
       17 Fournier, Brandon            ATHOL HS                  10:52.20      
       18 Kwasnik, Greg                WESTBOROUGH HS            10:55.78      
       19 McIntyre, Andrew             ASHLAND HS                10:58.03      
                                                                               
                             Boys 4x200 Meter Relay                            
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
            PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT PTS          
            =====  =================================== ======= == ===          
                1  WATR      WATERTOWN HS              1:36.46  3 10           
                2  NREA      NORTH READING HS          1:36.90  3  8           
                3  FOX       FOXBORO HS                1:37.33  3  6           
                4  BSTG      BISH. STANG HS-DARTMOUTH  1:38.45  2  4           
                5  MARF      MARIAN HS - FRAMINGHAM    1:38.84  2  2           
                6  WARE      WAREHAM HS                1:39.27  1  1           
                7  WINT      WINTHROP HS               1:39.78  2              
                8  HUDS      HUDSON HS                 1:40.04  1              
                9  WAYL      WAYLAND HS                1:40.21  3              
               10  UX        UXBRIDGE HS               1:40.40  1              
District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER
                     MIAA 2001 INDOOR CLASS D CHAMPIONSHIPS              Page 8
            REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Saturday 02/17/01           
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                       Boys 4x200 Meter Relay (Continued)                      
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
            PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT PTS          
            =====  =================================== ======= == ===          
               11  CC        COYLE-CASSIDY - TAUNTON   1:41.03  2              
               12  MEDF      MEDFIELD HS               1:41.81  1              
               13  OX        OXFORD HS                 1:42.24  2              
               14  AUST      AUSTIN PREP HS - READING  1:43.16  2              
                -  MASH      MASHPEE HS                     DQ  3              
                -  NBRD      NORTHBRIDGE HS                 DQ  3              
                                                                               
                             Boys 4x800 Meter Relay                            
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
             PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    PTS            
             =====  =================================== ======= ===            
                 1  EBRD      EAST BRIDGEWATER HS       8:37.22  10            
                 2  CC        COYLE-CASSIDY - TAUNTON   8:44.53   8            
                 3  MILL      MILLBURY JR/SR HS         8:56.19   6            
                 4  ATHL      ATHOL HS                  8:56.32   4            
                 5  NARR      NARRAGANSETT REG-BALDWNVL 9:01.40   2            
                 6  UX        UXBRIDGE HS               9:21.13   1            
                                                                               
                             Boys 4x400 Meter Relay                            
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
            PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT PTS          
            =====  =================================== ======= == ===          
                1  MASH      MASHPEE HS                3:34.28  3 10           
                2  WSTN      WESTON HS                 3:35.63  3  8           
                3  WTBR      WESTBOROUGH HS            3:39.14  2  6           
                4  AUST      AUSTIN PREP HS - READING  3:40.15  3  4           
                5  LUN       LUNENBURG HS              3:40.63  1  2           
                6  BDFD      BEDFORD HS                3:40.94  3  1           
                7  NORT      NORTON HS                 3:41.88  2              
                8  NREA      NORTH READING HS          3:42.21  2              
                9  HOCA      HOLYOKE CATHOLIC HS       3:43.46  2              
               10  WAYL      WAYLAND HS                3:43.60  3              
               11  DED       DEDHAM HS                 3:45.54  1              
               12  MHWK      MOHAWK TRAIL/SHELBRNFALLS 3:49.04  1              
               13  MARF      MARIAN HS - FRAMINGHAM    3:52.24  3              
               14  CC        COYLE-CASSIDY - TAUNTON   3:53.15  2              
               15  FOX       FOXBORO HS                3:59.07  2              
                -  MILL      MILLBURY JR/SR HS             DNF  1              
                -  NRWL      NORWELL HS                     DQ  1              
District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER
                     MIAA 2001 INDOOR CLASS D CHAMPIONSHIPS              Page 9
            REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Saturday 02/17/01           
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                                 Boys Shot Put                                 
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK             PTS  
    ===== ========================== =================== =========        ===  
        1 Casey, Corey               EAST BRIDGEWATER HS 47'05.00" 14.45m 10   
        2 Talbot, Matt               ATHOL HS            47'04.00" 14.43m  8   
        3 Cowell, Rob                OLD ROCHESTER-MATTA 45'08.00" 13.92m  6   
        4 Klempner, Jesse            WAYLAND HS          45'02.50" 13.78m  4   
        5 Fortier, Ryan              BELLINGHAM HS       44'11.75" 13.71m  2   
        6 Koulopoulos, Craig         BELLINGHAM HS       44'00.50" 13.42m  1   
        7 Adams, Matt                UXBRIDGE HS         42'10.00" 13.06m      
        8 Lannon, John               SCITUATE HS         42'08.50" 13.02m      
        9 Galvin, Jason              NORWELL HS          42'00.50" 12.81m      
        - Pellegrini, Erik           MEDFIELD HS                ND             
        - Rounseville, Cullen        OLD ROCHESTER-MATTA        ND             
                                                                               
                                 Boys High Jump                                
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK           PTS   
     ===== ========================== =================== ========       ===   
         1 Parra, Andres              HOLYOKE CATHOLIC HS 6'03.00" 1.91m 10    
         2 Ferkler, Scott             HOPKINTON HS        6'01.00" 1.85m  8    
         3 Calway, Chris              WILMINGTON HS       6'01.00" 1.85m  6    
         4 DiSanti, Vinnie            BISH. STANG HS-DART 5'11.00" 1.80m  4    
         5 Barker, Steve              GRAFTON HS          5'09.00" 1.75m  2    
         6 Williams, Conrad           SCITUATE HS         5'09.00" 1.75m  1    
         - Fontaine, Eliot            WATERTOWN HS              NH             
         - Fernandes, Matt            NORTON HS                 NH             
         - Grima, Mike                SEEKONK HS                NH             
         - Souza, John                SEEKONK HS                NH             
                                                                               
                                 Boys Long Jump                                
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 02/17/01                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK            PTS   
    ===== ========================== =================== =========       ===   
        1 Lopez-Pitts, Roscell       MASHPEE HS          20'07.25" 6.28m 10    
        2 Curley, Gregg              WAREHAM HS          19'10.00" 6.05m  8    
        3 Paquette, Josh             WESTBOROUGH HS      19'03.00" 5.87m  6    
        4 Gagnon, Ben                NARRAGANSETT REG-BA 19'02.00" 5.84m  4    
        5 Haist, Peter               WAYLAND HS          18'11.50" 5.78m  2    
        6 Janusz, Robert             HOLYOKE CATHOLIC HS 18'11.00" 5.77m  1    
        7 Gregoire, Seth             WAREHAM HS          17'11.75" 5.48m       
        8 Smith, Ben                 MASHPEE HS          17'11.25" 5.47m       
        - Bergeron, Dave             NORTHBRIDGE HS           FOUL             
        - Angiolillo, Chris          AUSTIN PREP HS - RE      FOUL             




race directors shop for premium running gear my profile