Community: Exchange advice in the forums and read running commentary Resources: Personal running log, calculators, links and other tools for runners News: Running news from around the world Training: Articles and advice about fitness, race training and injury prevention Races/Results: Find upcoming races and past results Home: The Cool Running homepage

Cool Running homepage
events
Massachusetts Event Spotlights
Find Events
Find Results
Race Directors

 
   
> Printer-friendly page

MSTCA XC Invitational

Boston, MA, November 4, 2000

[Frosh Boys Division 1 | Frosh Boys Division 2 | Frosh Girls Division 1 | Frosh Girls Division 2 | Sophomore Boys Division 1 | Sophomore Girls Division 1 | Sophomore Girls Division 2 | Junior/Senior Boys Division 1 | Junior/Senior Boys Division 2 | Junior/Senior Girls Division 1 | Junior/Senior Girls Division 2 ]

Sophomore Boys Division 2

Notre Dame Academy                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                     Massachusetts State Track Coaches Assn              Page 1
                           Cross Country Invitational                          
                       Franklin Park - Saturday 11/04/00                       
                                                                               
                           RESULTS BY ORDER OF FINISH                          
                                                                               
                      Event 6 Boys 5,000 Meter Run Div2 SO                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
       1 Tenerowicz, Adam             Blackstone Millville      16:31.30       
       2 Bvrgess, Eric                Harwich                   16:39.99       
       3 Quigley, Sean                Archbishop Williams       16:52.16       
       4 Sehruender, Mark             North Andover             16:56.95       
       5 Sheppard, Dennis             East Bridgewater          17:12.02       
       6 McCabe, Kenin                East Bridgewater          17:14.04       
       7 Martes, Kevin                Oliver Ames               17:23.70       
       8 Batcheller, Steven           Grafton                   17:32.47       
       9 Fleet, Mike                  Nipmuc                    17:36.66       
      10 Gori, Rich                   Sandwich                  17:37.53       
      11 Fowler, Matt                 North Andover             17:38.53       
      12 Sarsfield, Dan               Tewksbury                 17:46.19       
      13 Crabtree, William            Winchester                17:47.57       
      14 Paicos, Nick                 Oliver Ames               17:51.69       
      15 Hanson, Jon                  Whitinsville Christian    17:54.21       
      16 Lema, Ryan                   Oliver Ames               17:55.60       
      17 McCabe, Jeremy               East Bridgewater          18:05.33       
      18 Moynihan, Brian              Arlington Catholic        18:13.95       
      19 Whitehouse, Greg             King Philip               18:19.49       
      20 Alan, Chris                  Sandwich                  18:20.22       
      21 Foley, Ryan                  Wareham                   18:23.36       
      22 White, Jon                   Wareham                   18:26.36       
      23 Laramee, Dave                Rockland                  18:27.06       
      24 Beneke, Chris                Groton Dunstarce          18:28.54       
      25 Lobdell, Matt                Martha's Vineyard         18:29.80       
      26 Dolcfuso, Jeff               Bourne                    18:31.94       
      27 Foley, Mike                  North Attleboro           18:32.99       
      28 Mahoney, John                Nipmuc                    18:33.88       
      29 Walker, John                 Arlington Catholic        18:34.56       
      30 Way, Matt                    Nashoba                   18:35.34       
      31 Chureua, Tim                 Bedford                   18:36.20       
      32 Bouke, Justin                King Philip               18:42.04       
      33 Marshell, Jared              Medford                   18:46.87       
      34 Scanlon, Greg                Westwood                  18:47.47       
      35 O'Connor, Dan                Dedham                    18:48.07       
      36 Morgan-Cleveau, Sam          Bedford                   18:48.54       
      37 Powelo, Tim                  Nashoba                   18:49.01       
      38 Bonaiuto, Chris              Exsex Agricultural        18:49.37       
      39 Cox, Ben                     Hingham                   18:49.72       
      40 Ginzburg, Mike               Groton Dunstarce          18:52.06       
      41 Lown, Mark                   Tyngsboro                 18:52.77       
      42 Provost, Patrick             Groton Dunstarce          18:54.09       
      43 Redding, Will                Medford                   18:56.29       
      44 Shevelou, Justin             Carver                    18:57.03       
      45 Smolski, John                Marian                    18:57.56       
      46 Hayes, Alex                  Nipmuc                    18:58.27       
      47 Bhetti, Sam                  Norwell                   19:05.14       
      48 Fraser, Tristian             Blackstone Millville      19:11.25       
Notre Dame Academy                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                     Massachusetts State Track Coaches Assn              Page 2
                           Cross Country Invitational                          
                       Franklin Park - Saturday 11/04/00                       
                                                                               
                           RESULTS BY ORDER OF FINISH                          
                                                                               
                Event 6 Boys 5,000 Meter Run Div2 SO (Continued)               
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME     SCORE 
   ===== ============================ ========================= ======== ===== 
      49 Francis, Cort                Nipmuc                    19:12.52       
      50 Zieba, Jeff                  Algonquin                 19:13.67       




race directors shop for premium running gear my profile