Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/ny/Jul21_Delawa_set1.shtml

Delaware Youth Center River Run 5k

Callicoon, NY, July 21, 2013

[Overall Results Walk | Age Group Results | Age Group Results Walk ]

Overall Results

Ann Santoro, Race Director. Timing by FastFinishes.net

DYC 5k 5k Run
Overall Finish List
July 21, 2013
Results By FastFinishes.net
Place Name City Bib No Age Age Group Place Chip Time Gun Time Total Pace
1 Bernstein Jimmy Grahamsville  NY 218 19     1 Top Fin 16:44.9 16:47.0 5:25/M
2 Jason Kennedy Honesdale  PA 306 32     2 Top Fin 17:31.5 17:31.8 5:39/M
3 Steven Brown Honesdale  PA 280 25     3 Top Fin 17:54.5 17:55.8 5:47/M
4 Ethan Seidl Cochecton  NY 149 15     1 M 13-15 18:06.1 18:08.0 5:51/M
5 Jared Hart Jeffersonville  NY 188 28     1 M 20-29 18:18.6 18:20.6 5:55/M
6 David Dubaey Charlotte  NC 213 44     1 M 40-49 18:57.8 18:59.8 6:07/M
7 Ian Kurzrock Woodbourne  NY 247 15     2 M 13-15 19:04.5 19:07.0 6:10/M
8 Eric Haberli Hankins  NY 56 18     1 M 16-19 19:27.5 19:30.5 6:17/M
9 Alexei Walutes Hawley  PA 173 15     3 M 13-15 19:40.7 19:42.3 6:21/M
10 Chris Miller Hancock  NY 294 18     2 M 16-19 19:42.7 19:47.0 6:23/M
11 Joshua Korty Forest City  PA 199 15     4 M 13-15 19:59.9 20:01.8 6:27/M
12 Branden Law Livingston Manor  NY 87 17     3 M 16-19 20:04.1 20:04.5 6:28/M
13 Sydney Johnson Rock Hill  NY 75 14     1 Top Fin 20:16.4 20:17.8 6:33/M
14 Stephen Malvihill Monroe  NY 259 30     1 M 30-39 20:26.0 20:26.0 6:35/M
15 Brian Ducey Callicoon  NY 33 25     2 M 20-29 20:30.9 20:37.0 6:39/M
16 Robert Shenton 225 33     2 M 30-39 20:39.3 20:41.8 6:40/M
17 Stephen Schlaugies Hancock  NY 292 17     4 M 16-19 20:58.3 20:58.3 6:46/M
18 Michael Parlapiano Woodbourne  NY 118 34     3 M 30-39 21:00.5 21:02.5 6:47/M
19 George Daykin Roswell  GA 24 32     4 M 30-39 21:03.9 21:07.8 6:49/M
20 Jackson Haberli Hankins  NY 57 13     5 M 13-15 21:07.9 21:10.6 6:50/M
21 Erin Burch Loch Sheldrake  NY 10 23     2 Top Fin 21:13.7 21:16.3 6:52/M
22 Jennifer Korty Forest City  PA 196 14     3 Top Fin 21:35.0 21:36.8 6:58/M
23 Dillon Stambler Portland  OR 155 20     3 M 20-29 21:41.2 21:47.0 7:02/M
24 Brian Skurla Chester  NY 296 32     5 M 30-39 21:46.8 21:48.3 7:02/M
25 Tina Hart 187 28     1 F 20-29 21:49.3 21:52.0 7:03/M
26 Randal Bushart Selkirk  NY 195 45     2 M 40-49 21:49.7 21:52.3 7:03/M
27 Canryn Johnson Rock Hill  NY 73 14     1 F 13-15 21:54.3 21:55.8 7:04/M
28 Rachel Korty Forest City  PA 197 8     1 F  1-12 21:59.3 21:59.3 7:05/M
29 Jared Kaufman Monticello  NY 220 34     6 M 30-39 22:00.3 22:00.3 7:06/M
30 Olivia Rehm Grahamsville  NY 210 19     1 F 16-19 22:07.6 22:10.3 7:09/M
31 Neal Whitsett Hancock  NY 297 16     5 M 16-19 22:12.5 22:16.8 7:11/M
32 Melissa McCarthy Cochecton  NY 96 32     1 F 30-39 22:13.7 22:17.1 7:11/M
33 Kristen Theysohn Damascus  PA 303 26     2 F 20-29 22:12.7 22:18.0 7:12/M
34 Ian McBeath Hortonville  NY 94 16     6 M 16-19 22:34.0 22:37.3 7:18/M
35 Elizabeth Banach Columbia  MD 217 36     2 F 30-39 22:35.8 22:38.6 7:18/M
36 Matthew Korty Forest City  PA 201 10     1 M  1-12 22:47.0 22:48.5 7:21/M
37 Robert Korty Forest City  PA 200 50     1 M 50-59 22:49.7 22:51.2 7:22/M
38 Barry Huppert 257 50     2 M 50-59 22:51.5 22:55.1 7:24/M
39 Morgan Hawkins Hankins  NY 62 21     3 F 20-29 22:56.8 22:58.3 7:25/M
40 Michele Walutes Hawley  PA 174 48     1 F 40-49 23:00.4 23:03.8 7:26/M
41 Andrew McNellis Damascus  PA 99 26     4 M 20-29 23:01.0 23:06.3 7:27/M
42 Dan Guglielmone Lloyd Harbor  NY 236 46     3 M 40-49 23:12.2 23:12.8 7:29/M
43 Tim Creagh Pine Bush  NY 265 14     6 M 13-15 23:19.9 23:21.8 7:32/M
44 Eric Delaurencio Callicoon  NY 25 24     5 M 20-29 23:29.2 23:31.8 7:35/M
45 Stephanie B. Wagner Poughkeepsie  NY 171 23     4 F 20-29 23:30.5 23:35.3 7:36/M
46 Jeff Brain Hancock  NY 291 48     4 M 40-49 23:33.5 23:36.8 7:37/M
47 Beret Nearing Cochecton  NY 105 40     2 F 40-49 23:35.7 23:38.5 7:37/M
48 Thelonious Johnson North Branch  NY 76 33     7 M 30-39 23:40.5 23:43.5 7:39/M
49 Craig Irving Cochecton  NY 71 33     8 M 30-39 23:47.6 23:54.5 7:43/M
50 Phillip Gesue Damascus  PA 186 43     5 M 40-49 23:44.5 23:58.3 7:44/M
51 Maggie Gesue Philadelphia  PA 185 30     3 F 30-39 23:44.2 23:58.3 7:44/M
52 Keith Scott 214 48     6 M 40-49 24:08.1 24:15.5 7:49/M
53 Kelly Irving Cochecton  NY 72 31     4 F 30-39 24:10.2 24:16.6 7:50/M
54 Kevin Polonel Hancock  NY 295 18     7 M 16-19 24:16.5 24:20.0 7:51/M
55 Joseph Egan Jeffersonville  NY 229 31     9 M 30-39 24:06.7 24:20.5 7:51/M
56 Sarah Korty Forest City  PA 198 12     2 F  1-12 24:20.8 24:23.0 7:52/M
57 Stanley Rembish Beach Lake  PA 301 15     7 M 13-15 24:13.0 24:25.1 7:53/M
58 Hilary Colenso New York  NY 18 58     1 F 50-59 24:33.7 24:36.0 7:56/M
59 Sarah McBride Patterson  NY 226 45     3 F 40-49 24:37.1 24:40.5 7:57/M
60 Evelin Goodman Millman Cochecton  NY 208 9     3 F  1-12 24:40.8 24:42.3 7:58/M
61 Evan Herbert Jeffersonville  NY 224 10     2 M  1-12 24:55.6 24:57.5 8:03/M
62 Ryan Schumacher 249 29     6 M 20-29 25:03.5 25:06.8 8:06/M
63 Kristina Sumfleth Callicoon  NY 157 19     2 F 16-19 25:08.3 25:10.0 8:07/M
64 Roger Widmann Callicoon  NY 178 15     8 M 13-15 25:13.5 25:16.8 8:09/M
65 Michael Francaviglia Damascus  PA 43 65     1 M 60-69 25:05.7 25:21.1 8:11/M
66 Jamie Dykstra Dingmans Ferry  PA 36 27     5 F 20-29 25:20.5 25:29.0 8:13/M
67 Benjamin Kautz Swan Lake  NY 79 25     7 M 20-29 25:28.1 25:34.3 8:15/M
68 David Gordon Callicoon Center  NY 47 44     7 M 40-49 25:18.7 25:34.5 8:15/M
69 Terina Touw Roscoe  NY 162 28     6 F 20-29 25:25.5 25:37.8 8:16/M
70 Candice Sheerer Middletown  NY 150 29     7 F 20-29 25:35.7 25:40.8 8:17/M
71 Carol Brass Middletown  NY 190 47     4 F 40-49 25:39.4 25:42.0 8:17/M
72 Sarah Thomas Cumming  GA 237 37     5 F 30-39 25:42.5 25:47.0 8:19/M
73 Stephanie Mastronardi Callicoon  NY 93 35     6 F 30-39 25:53.4 26:01.0 8:24/M
74 James Harrison Forestburgh  NY 61 57     3 M 50-59 25:56.5 26:02.0 8:24/M
75 Cathaleen Donnelly Campbell Hall  NY 29 54     2 F 50-59 25:58.0 26:02.8 8:24/M
76 John Riggins Verona  NJ 135 54     4 M 50-59 25:58.2 26:05.1 8:25/M
77 Marci Shofkom Binghamton  NY 153 29     8 F 20-29 26:01.0 26:06.0 8:25/M
78 Jerry Murphy Damascus  PA 102 62     2 M 60-69 26:08.0 26:14.3 8:28/M
79 Craig Schumacher Callicoon  NY 148 62     3 M 60-69 26:09.2 26:15.8 8:28/M
80 Shawn O'Connor Slate Hill  NY 256 52     5 M 50-59 26:17.0 26:22.0 8:30/M
81 Allison Russo Damascus  PA 144 26     9 F 20-29 26:18.7 26:23.8 8:31/M
82 Mark Ranze Silver Spring  MD 129 58     6 M 50-59 26:26.4 26:32.0 8:34/M
83 Carol Peterson Langeland Woodbourne  NY 273 17     8 M 16-19 26:20.2 26:35.1 8:35/M
84 Tom Yohe Callicoon  NY 182 50     7 M 50-59 26:39.7 26:52.3 8:40/M
85 Jenny O'Day Honesdale  PA 111 44     5 F 40-49 26:44.1 26:56.8 8:41/M
86 Jacob Hess Callicoon  NY 66 10     3 M  1-12 27:09.6 27:12.0 8:46/M
87 Maggie O'Day Honesdale  PA 113 17     3 F 16-19 27:11.4 27:23.3 8:50/M
88 Coleen Visconti Liberty  NY 170 37     7 F 30-39 27:07.4 27:25.0 8:51/M
89 Dennis Galik Narrowsburg  PA 302 62     4 M 60-69 27:12.7 27:30.8 8:52/M
90 Anna Meyer Barryville  NY 100 53     3 F 50-59 27:28.8 27:35.1 8:54/M
91 Jim McCarthy Waymart  PA 95 43     8 M 40-49 27:28.0 27:38.8 8:55/M
92 Ashlea Prouty Callicoon  NY 127 35     8 F 30-39 27:52.4 27:55.8 9:00/M
93 Jessica Laffey Williston Pk  NY 85 35     9 F 30-39 27:44.2 27:56.3 9:01/M
94 Christa Tyler Bethel  NY 251 31    10 F 30-39 27:56.9 28:04.8 9:03/M
95 Douglas Woods Callicoon Center  NY 180 0     1 M  0- 0 27:56.7 28:05.1 9:04/M
96 Christen Wrighter Hancock  NY 181 29    10 F 20-29 28:01.3 28:06.5 9:04/M
97 Delores Rubin Damascus  PA 143 43     6 F 40-49 27:56.3 28:07.3 9:04/M
98 Stefanie Johnson North Branch  NY 74 25    11 F 20-29 27:59.2 28:13.3 9:06/M
99 Cassandra Egan Jeffersonville  NY 228 29    12 F 20-29 27:59.4 28:14.2 9:06/M
100 Felix Billard Damascus  PA 7 15     9 M 13-15 28:12.7 28:14.8 9:06/M
101 Elsa M. Grosser Cochecton  NY 54 60     1 F 60-69 28:12.0 28:17.3 9:07/M
102 Lori Karadontes Jeffersonville  NY 78 49     7 F 40-49 28:07.5 28:18.3 9:08/M
103 Yolanda Foley Jersey City  NJ 42 37    11 F 30-39 28:18.7 28:24.5 9:10/M
104 Julie Dreher Roscoe  NY 305 51     4 F 50-59 28:34.7 28:43.3 9:16/M
105 Jill Quaglino Wingdale  NY 128 25    13 F 20-29 28:32.4 28:45.3 9:16/M
106 Michaeline Yurkovic Poughkeepsie  NY 212 58     5 F 50-59 28:36.4 28:52.0 9:19/M
107 Kathy Dreger Marietta  GA 31 53     6 F 50-59 29:00.0 29:07.6 9:24/M
108 Pierre Duleyrie New York  NY 189 52     8 M 50-59 29:04.4 29:11.5 9:25/M
109 Alexa Santoro Callicoon  NY 145 14     2 F 13-15 29:06.4 29:13.0 9:25/M
110 Kenneth Benjamin Glen Wild  NY 4 50     9 M 50-59 29:00.7 29:13.3 9:25/M
111 Julie Bushart Selkirk  NY 192 43     8 F 40-49 29:13.7 29:17.8 9:27/M
112 Kirsten Scott Parksville  NY 215 23    14 F 20-29 29:16.7 29:24.8 9:29/M
113 Emma Hess Callicoon  NY 65 12     4 F  1-12 29:27.3 29:29.8 9:31/M
114 Eileen Wohltjen Hurleyville  NY 179 60     2 F 60-69 29:25.4 29:34.6 9:32/M
115 Sean Pettway Ellenville  NY 227 11     4 M  1-12 29:35.5 29:38.3 9:34/M
116 Aiden Dietz Monticello  NY 268 10     5 M  1-12 29:35.5 29:38.8 9:34/M
117 Alex Haberli Hankins  NY 55 10     6 M  1-12 29:37.1 29:40.0 9:34/M
118 Matthew Burns Parksville  NY 11 26     8 M 20-29 29:42.7 29:49.8 9:37/M
119 Nicole Gorr Parksville  NY 51 24    15 F 20-29 29:42.9 29:50.0 9:37/M
120 Len Silverstein Albany  NY 154 55    10 M 50-59 29:44.0 29:53.8 9:38/M
121 Jamie Schlier Hancock  NY 290 15     3 F 13-15 29:54.8 29:54.8 9:39/M
122 Kayea Rembish Beach Lake  PA 298 14     4 F 13-15 29:47.0 30:00.0 9:41/M
123 Shannon Parlapiano Woodbourne  NY 119 27    16 F 20-29 29:49.1 30:05.0 9:42/M
124 Babette Moeller New York  NY 101 52     7 F 50-59 29:55.5 30:06.5 9:43/M
125 Susan Brown Otto Bethel  NY 281 56     8 F 50-59 30:17.7 30:21.1 9:47/M
126 Michael O'Day Honesdale  PA 110 13    10 M 13-15 30:11.9 30:23.5 9:48/M
127 Ryan Mace Callicoon  NY 92 10     7 M  1-12 30:30.2 30:36.3 9:52/M
128 Tanya Cohen Jeffersonville  NY 17 41     9 F 40-49 30:27.3 30:38.6 9:53/M
129 Judy Regan Albany  NY 132 56     9 F 50-59 30:30.0 30:39.8 9:53/M
130 Frank Kratz Cochecton  NY 82 39    10 M 30-39 30:31.0 30:44.1 9:55/M
131 Maggie Simpson Honesdale  PA 304 27    17 F 20-29 30:37.6 30:49.3 9:56/M
132 Theresa Murdock Monticello  NY 262 31    12 F 30-39 30:45.7 30:54.5 9:58/M
133 Ed Dollard Monticello  NY 263 30    11 M 30-39 30:46.6 30:55.8 9:58/M
134 Aimee Pittalugg Woodridge  NY 255 37    13 F 30-39 30:50.2 30:58.8 9:59/M
135 Roger Desy Long Eddy  NY 27 69     5 M 60-69 30:54.6 31:08.6 10:03/M
136 Ken Hagelman Newburgh  NY 59 66     6 M 60-69 31:02.5 31:15.8 10:05/M
137 Willow Baum Callicoon  NY 283 46    10 F 40-49 31:17.7 31:25.5 10:08/M
138 Eric Tang Hancock  NY 293 16     9 M 16-19 31:19.7 31:27.1 10:09/M
139 Shannon O'Day Honesdale  PA 114 10     5 F  1-12 31:19.8 31:31.0 10:10/M
140 Lisa Cooperstein Rock Hill  NY 202 29    18 F 20-29 31:23.7 31:36.6 10:12/M
141 Betsy McKean Damascus  PA 98 53    10 F 50-59 31:26.7 31:37.1 10:12/M
142 Dan Noughton Rock Hill  NY 203 30    12 M 30-39 31:25.3 31:38.0 10:12/M
143 Arlene Regan Damascus  PA 130 58    11 F 50-59 31:42.7 31:52.3 10:17/M
144 Alexandra Dietz Monticello  NY 269 7     6 F  1-12 32:06.1 32:13.1 10:24/M
145 Nicholas Bichler Waverly  PA 221 16    10 M 16-19 32:18.2 32:21.3 10:26/M
146 Neil Snedeker Ogdensburg  NY 209 30    13 M 30-39 32:07.0 32:24.5 10:27/M
147 Matthew Bushart 194 13    11 M 13-15 32:23.2 32:26.8 10:28/M
148 Sharon Sanon Woodbourne  NY 276 28    19 F 20-29 32:14.5 32:31.8 10:29/M
149 Juanita Foley Jersey City  NJ 41 39    14 F 30-39 32:30.0 32:36.5 10:31/M
150 Kendra Bushart Selkirk  NY 191 15     5 F 13-15 32:47.3 32:51.3 10:36/M
151 Jose Goodman Millman Cochecton  NY 207 5     8 M  1-12 32:41.2 32:53.3 10:36/M
152 Sydney Franza Ellenville  NY 241 9     7 F  1-12 32:47.6 32:54.8 10:37/M
153 Scott Franza Greenfield Park  NY 240 40     9 M 40-49 32:47.8 32:55.5 10:37/M
154 Tara Cruz Brooklyn  NY 245 37    15 F 30-39 32:53.4 32:59.5 10:38/M
155 Tim Trojahn Pine Bush  NY 166 47    10 M 40-49 32:56.9 33:06.5 10:41/M
156 Isabel Nearing Cochecton  NY 106 12     8 F  1-12 33:13.2 33:25.8 10:47/M
157 Sean Nearing Cochecton  NY 107 38    14 M 30-39 33:21.7 33:26.3 10:47/M
158 Ericka Noviello Bloomingburg  NY 109 30    16 F 30-39 33:20.9 33:31.5 10:49/M
159 Kalic Perry Woodbourne  NY 120 13    12 M 13-15 33:18.0 33:33.3 10:49/M
160 Kaitline Guglielmore 238 50    12 F 50-59 33:20.4 33:35.1 10:50/M
161 Louise Benjamin Glen Wild  NY 5 51    13 F 50-59 33:25.2 33:38.0 10:51/M
162 Carlton Williams Liberty  NY 284 58    11 M 50-59 33:45.0 33:54.0 10:56/M
163 Sironia Khahaifa 260 47    11 M 40-49 33:37.5 33:55.5 10:56/M
164 Megan Rembish Beach Lake  PA 300 12     9 F  1-12 33:59.5 34:12.1 11:02/M
165 Danny Trojahn Pine Bush  NY 164 7     9 M  1-12 34:07.5 34:17.0 11:04/M
166 Melissa Barnett Howells, Ny  NY 1 37    17 F 30-39 34:18.2 34:28.3 11:07/M
167 Kellie Snyder 193 12    10 F  1-12 34:14.8 34:33.3 11:09/M
168 Rose Ann Etess Liberty  NY 38 35    18 F 30-39 34:22.0 34:40.6 11:11/M
169 Britta Dusenbury Monticello  NY 35 46    11 F 40-49 34:30.9 34:50.0 11:14/M
170 Randy Regan White Lake  NY 134 25     9 M 20-29 34:56.7 35:04.5 11:19/M
171 Cammie Brennan Indep  MO 204 20    20 F 20-29 34:48.7 35:08.3 11:20/M
172 Jane R. Ott Tyler Hill  PA 116 52    14 F 50-59 35:08.5 35:17.8 11:23/M
173 Paul Ott Tyler Hill  PA 117 65     7 M 60-69 35:09.5 35:18.8 11:23/M
174 Danielle Thompson 219 36    19 F 30-39 35:15.2 35:26.0 11:26/M
175 Scott Haberli Hankins  NY 58 48    12 M 40-49 35:20.2 35:28.5 11:26/M
176 Beverley Garzon Parksville  NY 46 62     3 F 60-69 35:19.2 35:29.3 11:27/M
177 Gerry Dietz Mon  NY 270 46    13 M 40-49 35:31.4 35:39.3 11:30/M
178 Christian Danbergh Woodbourne  NY 244 55    12 M 50-59 35:22.5 35:41.3 11:31/M
179 Talya Shlang White Lake  NY 152 24    21 F 20-29 35:48.7 35:56.5 11:35/M
180 Stephanie Orr Cochecton  NY 115 31    20 F 30-39 36:02.2 36:22.0 11:44/M
181 Victoria Greffrath Damascus  PA 53 72     1 F 70-99 36:17.1 36:27.5 11:45/M
182 Lisa Gillia River Forest  IL 239 52    15 F 50-59 36:14.9 36:29.6 11:46/M
183 Daniel R. Erlwein Callicoon Center  NY 37 49    14 M 40-49 36:26.5 36:39.3 11:49/M
184 Kathleen Zieres North Branch  NY 275 56    16 F 50-59 36:52.2 37:09.3 11:59/M
185 Gabrielle Cohen Jeffersonville  NY 16 9    11 F  1-12 37:03.5 37:14.5 12:01/M
186 Richard Price Monticello  NY 126 31    15 M 30-39 37:04.0 37:18.3 12:02/M
187 Evan Chilcote Callicoon Center  NY 14 13    13 M 13-15 37:02.5 37:19.8 12:02/M
188 Cathy Howell Honesdale  PA 70 70     2 F 70-99 37:10.7 37:21.8 12:03/M
189 Dale Chilcote Callicoon Center  NY 13 42    15 M 40-49 37:10.7 37:28.8 12:05/M
190 Amy Laffey Damascus  PA 84 42    12 F 40-49 37:33.0 37:45.1 12:11/M
191 Patti Pollock Mt. Upton  NY 124 49    13 F 40-49 37:49.3 37:49.3 12:12/M
192 Laurie McFadden Cochecton  NY 97 62     4 F 60-69 37:40.3 37:51.5 12:13/M
193 Margaret Dembergh Woodbourne  NY 26 11    12 F  1-12 37:55.0 38:13.6 12:20/M
194 Jen Gordon Callicoon Center  NY 48 40    14 F 40-49 38:06.2 38:22.8 12:23/M
195 Danielle Hilson Callicoon Center  NY 68 73     3 F 70-99 38:05.8 38:23.1 12:23/M
196 Mary Heinle White Sulphur Springs  NY 63 78     4 F 70-99 38:26.9 38:37.3 12:27/M
197 Samantha Everett Jeffersonville  NY 242 8    13 F  1-12 38:52.0 39:03.3 12:36/M
198 Nancy Warth Wurtsboro  NY 176 63     5 F 60-69 39:11.5 39:18.3 12:41/M
199 William Nearing Cochecton  NY 108 8    10 M  1-12 39:23.9 39:28.0 12:44/M
200 Betsy Myers North Branch  NY 104 41    15 F 40-49 39:40.4 39:42.5 12:48/M
201 Fiona Pfafflin North Branch  NY 123 9    14 F  1-12 39:40.1 39:43.0 12:49/M
202 Sarah Tufo Nesconset  NY 168 8    15 F  1-12 39:38.0 39:52.5 12:52/M
203 William Tufo Nesconset  NY 169 6    11 M  1-12 40:08.0 40:12.0 12:58/M
204 Grant Gorr Hortonville  NY 49 6    12 M  1-12 40:03.1 40:19.8 13:00/M
205 Alfred Howell Honesdale  PA 69 73     1 M 70-99 40:11.0 40:21.3 13:01/M
206 Marlena Benjamin Monticello  NY 6 27    22 F 20-29 40:50.0 41:03.5 13:15/M
207 Linnea Omara Callicoon  NY 250 30    21 F 30-39 41:20.5 41:32.3 13:24/M
208 Erin Hubert 253 34    22 F 30-39 42:32.5 42:47.8 13:48/M
209 Jessica Travers Wurtsboro  NY 163 34    23 F 30-39 42:46.5 42:56.5 13:51/M
210 Ronni Gorr Hortonville  NY 52 11    16 F  1-12 42:55.1 43:12.3 13:56/M
211 Karin Gorr Hortonville  NY 50 44    16 F 40-49 42:59.0 43:15.5 13:57/M
212 Teresa Sumfleth Callicoon  NY 158 52    17 F 50-59 43:18.6 43:26.8 14:01/M
213 Patricea Hubert Beach Lake  PA 252 60     6 F 60-69 43:23.5 43:38.0 14:05/M
214 Jenna Kratz Cochecton  NY 83 12    17 F  1-12 43:39.9 43:51.8 14:09/M
215 Barbara Pietrucha Callicoon  NY 261 38    24 F 30-39 43:59.1 44:17.0 14:17/M
216 Kristin Tufo Nesconset  NY 167 41    17 F 40-49 44:21.1 44:26.3 14:20/M
217 Turtle Jordan Ferndale  NY 77 57    13 M 50-59 45:50.4 46:10.5 14:54/M
218 Marissa Santoro Callicoon  NY 146 13     6 F 13-15 48:08.3 48:14.0 15:34/M
219 Heather Roeder Callicoon  NY 139 13     7 F 13-15 48:15.9 48:22.1 15:36/M
220 Nathaniel Perry Woodbourne  NY 274 11    13 M  1-12 48:17.7 48:33.8 15:40/M
221 Shannon Masters Monticello  NY 254 28    23 F 20-29 48:53.9 49:02.6 15:49/M
222 Robbin Peterson Woodbourne  NY 122 34    25 F 30-39 48:47.5 49:02.8 15:49/M
223 Meera Mares Callicoon  NY 223 9    14 M  1-12 50:42.5 50:46.8 16:23/M
224 Siba Das Callicoon  NY 222 72     5 F 70-99 51:05.0 51:09.1 16:30/M
225 Olivia Kendrickson Callicoon  NY 271 10    18 F  1-12 51:16.7 51:29.3 16:36/M
226 Kelly Hendrickson 272 37    26 F 30-39 51:18.9 51:36.0 16:39/M
227 Tanner Ferguson Liberty  NY 277 7    15 M  1-12 56:21.4 56:37.3 18:16/M
228 Vicky Ferguson Liberty  NY 278 37    27 F 30-39 56:20.5 56:38.3 18:16/M