Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/nh/Feb27_UnderT_set1.shtml

Under The Dome Youth Track Meet

Milford, NH, February 27, 2013

Results

Any corrections please email jsplatt@comcast.net

 Milford High School - NH Hy-Tek's MEET MANAGER  9:09 AM  2/28/2013  Page 1  
 Under The Dome - 2/27/2013  
 USATF Indoor Meet  
 Hampshire Dome, Milford NH  
 Results  
 Girls 9-10 200 Meter Run  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
Finals  
  1 Morgan Nault              03 Granite State Flash      34.20   2  
  2 Stephanie Gosselin        04 Athletic Alliance        40.20   1  
 Girls 11-12 200 Meter Run  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Makayla Kilcrease         01 Granite State Flash      32.60   1  
  2 Jenny Ladd                01 Amherst Middle S         34.20   2  
  3 Cailin Borovicka          02 Granite State Flash      37.20   3  
 Girls 13-14 200 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Rylee Ducharme            00 Granite State Flash      35.30  
 Girls 15-16 200 Meter Run  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Siaoli Wright             98                          31.20   1  
  2 Erica Cheries             98                          32.70   2  
 Girls 8&U 400 Meter Run  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Paige Metiuier            06                        2:00.00   3  
 Girls 9-10 400 Meter Run  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Morgan Nault              03 Granite State Flash    1:16.20   2  
  2 Grace Jones               03 Gate City Pal St       1:18.60   1  
  3 Stephanie Gosselin        04 Athletic Alliance      1:26.00   2  
 Girls 11-12 400 Meter Run  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Jenny Ladd                01 Amherst Middle S       1:25.40   1  
  2 Emma Pyles                02 Granite State Flash    1:29.40   3  
 Girls 13-14 400 Meter Run  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Rylee Ducharme            00 Granite State Flash    1:13.30   3  
  2 Rebecca Ntengeri          00 Granite State Flash    1:13.70   2  
 
 Milford High School - NH Hy-Tek's MEET MANAGER  9:09 AM  2/28/2013  Page 2  
 Under The Dome - 2/27/2013  
 USATF Indoor Meet  
 Hampshire Dome, Milford NH  
 Results  
 ....Girls 13-14 400 Meter Run  
  2 Kalin Gregoire            00 Granite State Flash    1:13.70   3  
  4 Meghana Reddy             99 Gate City Pal St       1:27.00   1  
 Girls 15-16 400 Meter Run  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Siaoli Wright             98                        1:08.80   2  
  2 Helen Ntengeri            98 Granite State Flash    1:15.20   1  
  3 Erica Cheries             98                        1:20.50   3  
 Girls 11-12 800 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Sophie Kim                01 Granite State Flash    2:58.50  
 Girls 13-14 800 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Jessica Ewing             99 Granite State Flash    2:35.30  
  2 Rebecca Durham            00 Gate City Pal St       2:50.90  
  3 Bailey Carrillo           00 Granite State Flash    2:51.60  
  4 Kalin Gregoire            00 Granite State Flash    2:52.50  
  5 Rebecca Ntengeri          00 Granite State Flash    2:52.70  
  6 Shannon Earley            99                        3:07.00  
  7 Meghana Reddy             99 Gate City Pal St       3:16.90  
 Girls 15-16 800 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Casey Hecox               97 Granite State Flash    2:42.10  
  2 Heidi Ntengeri            98 Granite State Flash    2:44.80  
 Girls 17-18 800 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Shannen Arseneault        96 Gate City Pal St       2:42.90  
  2 Taylor Deschenes          95                        3:33.50  
 Girls 9-10 1600 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Grace Jones               03 Gate City Pal St       6:41.30  
 Girls 11-12 1600 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Sophie Kim                01 Granite State Flash    6:11.40  
 
 Milford High School - NH Hy-Tek's MEET MANAGER  9:09 AM  2/28/2013  Page 3  
 Under The Dome - 2/27/2013  
 USATF Indoor Meet  
 Hampshire Dome, Milford NH  
 Results  
 ....Girls 11-12 1600 Meter Run  
  2 Emma Pyles                02 Granite State Flash    6:50.30  
  3 Cailin Borovicka          02 Granite State Flash    7:08.10  
 Girls 13-14 1600 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Jessica Ewing             99 Granite State Flash    5:39.40  
  2 Rebecca Durham            00 Gate City Pal St       5:55.20  
  3 Bailey Carrillo           00 Granite State Flash    6:06.40  
  4 Shannon Earley            99                        6:31.80  
 Girls 15-16 1600 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Casey Hecox               97 Granite State Flash    5:38.80  
  2 Heidi Ntengeri            98 Granite State Flash    5:47.00  
 Girls 17-18 1600 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Shannen Arseneault        96 Gate City Pal St       6:03.40  
  2 Taylor Deschenes          95                        7:28.00  
 Girls 18&U 4x310 Meter Relay  
================================================================  
    Team                                                 Finals  
================================================================  
  1 Granite State Flash  'A'                            3:48.00  
     1) Helen Ntengeri 98               2) Heidi Ntengeri 98  
     3) Rylee Ducharme 00               4) Rebecca Ntengeri 00  
  2 Unattached  'A'                                     4:09.00  
     1) Erica Cheries 98                2) Meghana Reddy 99  
     3) Rebecca Durham 00               4) Jessica Ewing 99  
  3 Unattached  'C'                                     4:11.10  
     1) Morgan Nault 03                 2) Stephanie Gosselin 04  
     3) Bailey Carrillo 00              4) Kalin Gregoire 00  
  4 Unattached  'B'                                     4:26.30  
     1) Jenny Ladd 01                   2) Cailin Borovicka 02  
     3) Sophie Kim 01                   4) Emma Pyles 02  
 Boys 9-10 200 Meter Dash  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Matthew Towle             04 Gate City Pal St         37.60   1  
  2 Brandon Metiuier          03 Gate City Pal St         40.60   1  
  3 Sreeman Lakshmanan        04 Gate City Pal St         42.50   1  
  4 Cole Borovicka            04 Granite State Flash      46.30   2  
 
 Milford High School - NH Hy-Tek's MEET MANAGER  9:09 AM  2/28/2013  Page 4  
 Under The Dome - 2/27/2013  
 USATF Indoor Meet  
 Hampshire Dome, Milford NH  
 Results  
 Boys 11-12 200 Meter Dash  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Andrew Arika              01 Granite State Flash      34.70   2  
  2 Jonathan Arsenault        01                          35.80   2  
 Boys 13-14 200 Meter Dash  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Declan Hotter             99 Granite State Flash      30.30  
 Boys 17-18 200 Meter Dash  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Christian Parenteau       96 Granite State Flash      27.60   2  
 Boys 9-10 400 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Cole Borovicka            04 Granite State Flash    1:40.70  
 Boys 11-12 400 Meter Run  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Andrew Arika              01 Granite State Flash    1:25.60   2  
 Boys 13-14 400 Meter Run  
===================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  H#  
===================================================================  
  1 Declan Hotter             99 Granite State Flash    1:03.10   2  
 Boys 15-16 400 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Tyler DeChane             97 Granite State Flash    1:00.90  
 Boys 9-10 800 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Ryan Young                03 Granite State Flash    2:56.10  
  2 Matthew Towle             04 Gate City Pal St       3:12.00  
  3 Sreeman Lakshmanan        04 Gate City Pal St       3:16.80  
 Boys 15-16 800 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Tyler DeChane             97 Granite State Flash    2:24.30  
 
 Milford High School - NH Hy-Tek's MEET MANAGER  9:09 AM  2/28/2013  Page 5  
 Under The Dome - 2/27/2013  
 USATF Indoor Meet  
 Hampshire Dome, Milford NH  
 Results  
 ....Boys 15-16 800 Meter Run  
  2 Sam Munnelly              98 Granite State Flash    2:25.20  
  3 Keelan MacKenzie          98 Granite State Flash    2:34.20  
  4 Christopher Fischer       98 Gate City Pal St       2:41.10  
 Boys 17-18 800 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Christian Parenteau       96 Granite State Flash    2:12.60  
 Boys 9-10 1600 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Ryan Young                03 Granite State Flash    6:13.00  
  2 Brandon Metiuier          03 Gate City Pal St       7:01.00  
 Boys 11-12 1600 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Jonathan Arsenault        01                        6:58.40  
 Boys 13-14 1600 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Aiden van Batenburg       99 Gate City Pal St       5:30.10  
 Boys 15-16 1600 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Christopher Fischer       98 Gate City Pal St       5:20.40  
 Boys 17-18 1600 Meter Run  
================================================================  
    Name                    Year Team                    Finals  
================================================================  
  1 Alexander Evans           95                        4:42.10  
 Boys 18&U 4x310 Meter Relay  
================================================================  
    Team                                                 Finals  
================================================================  
  1 Unattached  'B'                                     3:38.90  
     1) Andrew Arika 01                 2) Brandon Metiuier 03  
     3) Declan Hotter 99                4) Christian Parenteau 96  
  2 Unattached  'A'                                     3:42.70  
     1) Ryan Young 03                   2) Jonathan Arsenault 01  
     3) Keelan MacKenzie 98             4) Tyler DeChane 97