Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/ma/Oct19_TullyL_set2.shtml

Tully Lake Triathlon

Royalston, MA, October 19, 2013

[Results w/splits | Relays/splits | Overall | Age Groups | Fastest Splits | Fastest Relay Splits ]

Relays


                      7TH ANNUAL TULLY LAKE TRIATHLON
                     ROYALSTON, MA 10:30 AM  40F CLEAR

                              19 OCTOBER 2013


                      ***** RELAY TEAMS RESULTS *****


               ERRORS OR OMISSIONS CONTACT DAVE@NE-TIMING.COM
 

                           2 PERSON TEAM RESULTS

Place Bib#  Team_name                 Paddle1              Paddle2            Run                Bike               Time        
===== ===== ========================= ==================== ================== ================== ================== =======  
    1   234 Known Aim                 KEITH MILDREN M                         KEITH MILDREN M    STEPHEN MILLER L   2:04:27 
    2   235 Pain Suckers              ANDRIUS ZINKEVICHU                      EVAN BERNIES       ANDRIUS ZINKEVICHU 2:11:54 
    3   233 Joe and The Jet           BEN COLE L                              BEN COLE L         JOSEPH SUMNER M    2:17:02 
    4   240 The Silver Shadows        MEGAN BATHORY-PEEL                      MEGAN BATHORY-PEEL STEPHEN ALLISON S  2:22:58 
    5   232 Greasy Weasels            AMY CAMERON S                           RICK BRANDT M      RICK BRANDT M      2:37:11 
    6   225 Bad to the Bone           KARI CROWE M                            PETER HEED M       KARI CROWE M       2:38:31 
    7   230 Fightin' Plovers          MATT MCCAMBRIDGE L                      SARAH GUPTON S     MATT MCCAMBRIDGE L 2:42:54 
    8   236 SOHO BIKE - SLOW POKES    PETE HUTCHINSON L                       PETE HUTCHINSON L  SCOTT SOUTRA L     2:43:20 
    9   229 Damon's Demons            ROSS DAMON M                            SOREN PETERSON L   ROSS DAMON M       2:50:35 
   10   241 Tweedle dee               ROBERT GULATI L                         ROBERT GULATI L    REBECCA ZANCONATO  2:55:07 
   11   238 Team For Better or Worse  ALLEN DELUDE XL                         ALLEN DELUDE XL    ALLEN DELUDE XL    2:57:37 
   12   226 Barrett's Privateers      ALEC SHEA XL                            TIM HEIST L        ALEC SHEA XL       3:09:30 
   13   231 Gassy Pappas              JODI DREHER XL                          JODI DREHER XL     PETER ST. GERMAINE 3:13:16 
   14   237 Spicy meatloaf            MARC DEBELL M                           MARC DEBELL M      TIFF GADDIS M      3:15:56 
   15   228 CSW                       MAX MILLER L                            JOSEPH HILLE L                        3:31:43 
   16   227 Black and Blue            JAMAICA STEWART M                       SUBIN LEE S        JAMAICA STEWART M  3:33:42 
   17   242 DRAGON                    TRAN BRIAN                              HOANG DO           TRAN BRIAN         3:46:15 


                           3 PERSON TEAM RESULTS

Place Bib#  Team_name                 Paddle1              Paddle2            Run                Bike               Time        
===== ===== ========================= ==================== ================== ================== ================== =======  
    1   345 Two Crazys & A Loon       SKIP CICCARELLI L                       ARNE JOHANNESSEN M MATTHEW DAY        2:16:26 
    2   343 The Wamprats              WILLIAM BODINE M                        PETE COLE L        JOSH HASTY M       2:22:20 
    3   340 Still Moving              LARRY JOHNSON XL                        JOHN CAMELIO L     ART HAYTKO         2:26:44 
    4   346 Two Senators and a Raider ROLAND JEAN XL                          PATRICK RICHARD M  MIKE BUTLER L      2:29:28 
    5   338 Soft Box                  DARRYL LIPINSKI L                       SARAH PHELPS S     DAN WOOD L         2:31:48 
    6   347 Un-BETE-able              DANIEL DELESDERNIE                      TOM BASSETT L      DAVID KEPPLER M    2:37:50 
    7   342 The Berkshire 3           JOAN WOTKOWICZ M                        ROIN AVERY M       HEATHER LINSCOTT M 2:41:56 
    8   336 Greffenius/Ryther         JOHN RYTHER M                           STEVEN GREFFENIUS  DAVID GREFFENIUS L 2:48:48 
    9   339 Splash Dash & Roll        RON WHITE XL                            ED WHITE L         JEFF WHITE L       2:51:05 
   10   337 J-R-C                     RAUL VALDEZ S                           JENNIFER GUTERMAN  CHRIS PAGLICCIA M  2:51:49 
   11   351 MY 2 DADS                 ERIC VENNRA                             ABRAHAM ABASTILLAS WILLIAM CROWLEY    2:55:10 
   12   350 JAB                       BETH NOTTEROL                           ANGELA KILLAY      JAIME TALBOT       2:55:56 
   13   344 tweedle dum               CHRIS GULATI L                          VANESSA GULATI M   MIKE ZANCONATO L   2:58:38 
   14   348 Yea Fall!                 RUTH ALLEN S                            CONNIE BARKER M    PARKE RHOADS M     3:01:48 
   15   349 CHEMO                     ANDRE BARBER                            BOB WAITE          KEN JEFFRIES       3:02:30 
   16   335 Flame Monkeys             FRANK YU M                              LACHLAN MILLER S   MICHAEL LEOPOLD L  3:11:10 
   17   341 Team Gold                 BEN LEVEILLEE M                         JOHN CHICOINE M    CHRIS CROTEAU M    3:52:33 


                           4 PERSON TEAM RESULTS

Place Bib#  Team_name                 Paddle1              Paddle2            Run                Bike               Time        
===== ===== ========================= ==================== ================== ================== ================== =======  
    1   439 Agile and Ageless         AL ROSS M            FRED THOMPSON L    JOSH LIPINSKI  L   JOSH CHITTENDEN M  2:02:41 
    2   445 Team wachuseet            DENNIS CAREY L       JOHN BERRY XL      RYAN GOODWIN L     PHILL BRAULT L     2:09:57 
    3   441 Just in Time              PHILLIP STEVENS L    THOMAS PAYNE XL    BRIAN LAWNEY L     ZACH THEIM M       2:14:43 
    4   443 One Trick Pony            ALLISON READ XL      MATTHEW PAYNE XL   TOM HEIGHAM M      MOLLY LAWNEY S     2:21:23 
    5   444 Team DomiNATE             KRIS DORSEY M        NATHAN PAYNE XL    SEAN DORSEY L      DAVE DORSEY L      2:30:54 
    6   442 Keels, Heels & Wheels     BONNIE SUMNER S      DIANNA DUGAS S     KELLY VEAUTOUR S   HEATHER GRAY S     2:38:27 
    7   440 Blue Bananas              HUNTER WALKER M      PAPHOP SAWASDEE M  MARCUS LIN S       BEN DAVIS S        3:12:26 
    8   446 The Aglets                ANDREW CORWIN L      TIFFANY KUDO S     GRATIA SULLIVAN S  BROOK RULEWICH S   3:17:23