Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/ma/Jan31_NECLea_1_set1.shtml

NEC League Meet

RLTAC_boston, MA, January 31, 2013

Results

Courtesy of R.Kates

Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/31/2013 07:35 PM
                      NEC League Championship - 1/31/2013                      
                        Reggie Lewis Center -Boston, MA                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kristen Oconnor              Beverly                   9.11q  2 
  2 Vy Le                        Swampscott                9.52q  3 
  3 Olivia Vener                 Marblehead                9.58q  2 
  4 Carly O'Keefe                Winthrop                  9.61q  3 
  5 Julianna Devitt              Beverly                   9.69q  1 
  6 Sabrina D'Angelo             Peabody                   9.76q  3 
  7 Erin StPierre                Danvers                   9.80q  1 
  8 Lindsay Gurska               Revere                    9.90q  2 
  9 Rachel Barrett               Peabody                  10.01   3 
 10 Carla Altema                 Lynn Classic             10.04   2 
 11 Chloe Kenyon                 Gloucester               10.10   2 
 12 Stephanie Lundgren           Marblehead               10.54   1 
 13 Vanessa Le                   Salem                    10.93   1 
 14 Noelle MacDonald             Revere                   10.97   3 
 15 Diana Reach                  Saugus                   11.07   2 
 16 Gabby Alba                   Saugus                   11.12   1 
 17 Gracie Ingraham              Danvers                  11.31   1 
 18 Nina LoGrande                Gloucester               11.64   1 
 19 Hailey Irwin                 Swampscott               11.65   3 
 20 Ashley Jurovich              Winthrop                 11.72   2 
 21 Julia Donahue                Salem                    14.23   3 
 
Event 1  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Kristen Oconnor              Beverly                   9.11  
  2 Vy Le                        Swampscott                9.29  
  3 Olivia Vener                 Marblehead                9.41  
  4 Carly O'Keefe                Winthrop                  9.51  
  5 Sabrina D'Angelo             Peabody                   9.70  
  6 Erin StPierre                Danvers                   9.74  
  7 Lindsay Gurska               Revere                   10.10  
  8 Julianna Devitt              Beverly                  11.28  
 
Event 2  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Karim Sahila                 Revere                    8.24q  3 
  2 Christian Cedullo            Peabody                   8.33q  1 
  3 Conrad Rousseau              Marblehead                8.35q  1 
  4 Aaron Palmer                 Salem                     8.40q  2 
  5 Ryan Levesque                Danvers                   8.54q  3 
  6 Tarik Maddrey                Revere                    8.74q  2 
  7 Nicholas Caldarone           Danvers                   8.74q  3 
  8 Jerry Canada                 Salem                     8.92q  3 
  9 Justin Butler                Peabody                   8.98   1 
 10 Kevin Nguyen                 Swampscott                9.05   1 
 11 Ismael Minaya                Saugus                    9.21   2 
 12 Calvin Reach                 Saugus                    9.27   2 
 13 Colman Donovan               Swampscott                9.50   1 
 14 Adam Wanstall                Marblehead                9.61   2 
 15 George Clark                 Lynn Classic             10.13   2 
 16 Alex Lucido                  Gloucester               10.25   3 
 17 Bryan Williams               Beverly                  10.44   1 
 18 Elias Gervacio               Lynn Classic             10.93   3 
 19 Lukas Struppe                Gloucester               11.68   1 
 
Event 2  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Christian Cedullo            Peabody                   7.97  
  2 Karim Sahila                 Revere                    8.06  
  3 Conrad Rousseau              Marblehead                8.15  
  4 Aaron Palmer                 Salem                     8.30  
  5 Ryan Levesque                Danvers                   8.42  
  6 Tarik Maddrey                Revere                    8.66  
  7 Nicholas Caldarone           Danvers                   8.69  
  8 Jerry Canada                 Salem                     8.72  
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Xanthi Pantazelos            Danvers                   7.56q  1 
  2 Joy Lima                     Salem                     7.64q  1 
  3 Haley Dowd                   Peabody                   7.64q  3 
  4 Mimi Goetz                   Marblehead                7.75q  2 
  5 Anna Wargo                   Lynn Classic              7.83q  3 
  6 Phallika Mon                 Lynn English              7.84q  2 
  7 Raychel Adreani              Revere                    7.99q  1 
  8 Chelsey White                Peabody                   8.04q  2 
  9 Julia Lothrop                Marblehead                8.10   3 
 10 Gillian Trask                Swampscott                8.12   2 
 11 Rose Truax                   Danvers                   8.12   1 
 12 Angeli Buenaventura          Revere                    8.15   3 
 13 Haylea Northcutt             Beverly                   8.19   2 
 14 Gloria Kabulo                Gloucester                8.28   3 
 15 Timia Buckley                Gloucester                8.33   3 
 16 Brianna Maynard              Lynn English              8.34   1 
 17 kyra richardson              Beverly                   8.39   2 
 18 Ailyn Minaya                 Saugus                    8.43   2 
 19 Mikayla Perella              Saugus                    8.44   1 
 20 Elizabeth Anderson           Winthrop                  8.47   3 
 21 Emma Woolhisar               Salem                     9.04   1 
 22 Valentina Ramos              Winthrop                  9.06   3 
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Haley Dowd                   Peabody                   7.53  
  2 Xanthi Pantazelos            Danvers                   7.57  
  3 Joy Lima                     Salem                     7.69  
  4 Mimi Goetz                   Marblehead                7.77  
  5 Anna Wargo                   Lynn Classic              7.79  
  6 Phallika Mon                 Lynn English              7.80  
  7 Raychel Adreani              Revere                    7.96  
  8 Chelsey White                Peabody                   8.13  
 
Event 4  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 John Thomas                  Danvers                   6.59q  3 
  2 Chris Cennami                Peabody                   6.68q  3 
  3 Alex Ortega                  Lynn English              6.83q  2 
  4 Steven Villani               Peabody                   6.84q  3 
  5 Connor Green                 Marblehead                6.85q  3 
  6 Kenny Pierce                 Beverly                   6.90q  1 
  7 Don Gomez                    Lynn Classic              6.92q  3 
  8 Joseph Ritchie               Revere                    6.94q  1 
  9 Connor Rollins               Danvers                   6.95   2 
 10 Zachary Blonder              Swampscott                7.05   2 
 11 Cody Merier                  Salem                     7.08   2 
 12 John Curcuru                 Gloucester                7.13   3 
 13 Jordan James                 Swampscott                7.18   1 
 14 Shadrach Abgonsolo           Lynn Classic              7.23   1 
 15 Greg Speliotis               Salem                     7.26   1 
 16 Alex Schrippa                Saugus                    7.30   2 
 17 Chris Wiley                  Marblehead                7.33   3 
 18 Desmond Wilhelmensen         Lynn English              7.38   2 
 19 Isiah White                  Beverly                   7.55   1 
 20 Trevor Hetherton             Winthrop                  7.57   2 
 21 Jeffery Simbert              Revere                    7.58   3 
 22 Justin Barasso               Saugus                    7.87   2 
 
Event 4  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 John Thomas                  Danvers                   6.61  
  2 Alex Ortega                  Lynn English              6.69  
  3 Chris Cennami                Peabody                   6.72  
  4 Connor Green                 Marblehead                6.80  
  5 Steven Villani               Peabody                   6.86  
  6 Don Gomez                    Lynn Classic              6.88  
  7 Kenny Pierce                 Beverly                   6.93  
  8 Joseph Ritchie               Revere                    7.06  
 
Event 5  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Julianna Wesley              Beverly                5:27.83  
  2 Sam Allen                    Peabody                5:31.97  
  3 Jessica Goodall              Beverly                5:36.60  
  4 Anna Barrell                 Marblehead             5:38.74  
  5 Sydney May                   Peabody                5:39.58  
  6 Tess Gorman                  Swampscott             5:46.65  
  7 Kacie Quinn                  Gloucester             5:58.03  
  8 Jessica Driscoll             Danvers                6:00.32  
  9 Sarah Kelley                 Swampscott             6:07.04  
 10 Karla Ross                   Lynn English           6:07.42  
 11 Rebecca Godfrey              Danvers                6:14.06  
 12 Michelle Quinn               Gloucester             6:19.44  
 13 Hayley Mangino               Revere                 6:21.03  
 14 Jessica Cowan                Marblehead             6:24.46  
 15 Rachel May                   Saugus                 6:28.73  
 16 Michaela McCarthy            Winthrop               6:41.41  
 17 Kristen Ford                 Winthrop               6:47.13  
 18 taylor ferraro               Lynn Classic           6:57.42  
 19 madison angelli              Lynn Classic           6:58.05  
 20 Katherine Sandoval           Lynn English           7:06.38  
 21 Rebecca Beauleiu             Salem                  7:19.43  
 22 Holly Parr                   Salem                  7:21.04  
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jacob Holscher               Gloucester             4:34.36  
  2 Alex Greco                   Beverly                4:40.90  
  3 James Bailey                 Danvers                4:47.46  
  4 John Howard                  Marblehead             4:48.14  
  5 Riley Dowd                   Peabody                4:51.32  
  6 Benjamin Braz                Peabody                4:53.19  
  7 Sam Crimmins                 Swampscott             4:59.48  
  8 Matt Ciaramitaro             Gloucester             4:59.66  
  9 Kristi Nushi                 Revere                 4:59.72  
 10 Will Pratt                   Marblehead             5:08.21  
 11 Zach Bauer                   Beverly                5:13.10  
 12 William Truong               Revere                 5:15.53  
 13 Anand Patel                  Salem                  5:16.50  
 14 Robert McLaughlin            Swampscott             5:17.49  
 15 Logan Nichols                Saugus                 5:19.68  
 16 Tyler MacInnis               Danvers                5:22.18  
 17 Ri Yan                       Lynn English           5:23.76  
 18 Nick Thelan                  Salem                  5:27.55  
 19 Dan Orent                    Saugus                 5:31.09  
 20 Zack Bonilla                 Winthrop               5:42.49  
 21 Shawn Preble                 Winthrop               5:49.22  
 22 Fissehana Gebreyesus         Lynn English           5:53.66  
 23 Allan Rodriguez              Lynn Classic           6:30.49  
 
Event 7  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Caitlin Harty                Beverly                  42.38   5 
  2 Bianca Giacalone             Gloucester               42.56   5 
  3 Aisling Dennehy              Swampscott               43.74   5 
  4 Deema Hijleh                 Salem                    43.86   5 
  5 Monica Thorne                Marblehead               44.09   5 
  6 Carlyn McGrath               Marblehead               44.13   4 
  7 Lexy Bean                    Danvers                  44.58   4 
  8 Rebecca Potter               Lynn Classic             44.68   4 
  9 Jennifer Gaudet              Lynn Classic             44.75   4 
 10 Cynthia Aroke                Peabody                  44.94   4 
 11 Princess Guwor               Lynn English             44.97   3 
 12 Ashley Firth                 Saugus                   45.34   3 
 13 Comfort Toglan               Revere                   45.59   3 
 14 Sabrina Rizzo                Peabody                  46.56   3 
 15 Alison Grimes                Swampscott               46.92   3 
 16 Allison Aldred               Saugus                   47.26   2 
 17 Zoe Cortizo                  Gloucester               47.38   2 
 18 Molly Pitman                 Beverly                  47.43   2 
 19 Olivia Davis                 Danvers                  48.17   1 
 20 Amalie Ducasse               Lynn English             51.71   1 
 21 Sarah Almeida                Revere                   51.77   1 
 22 Sarah Brunett                Winthrop                 51.80   2 
 23 Sandy Pelkowsky              Salem                    53.75   1 
 
Event 8  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jon Crimble                  Salem                    36.66   4 
  2 Robert Rose                  Revere                   36.71   5 
  3 Brendan Flaherty             Beverly                  36.76   5 
  4 Josh Beloff                  Marblehead               37.58   5 
  5 Timmy Ryan                   Salem                    37.78   5 
  6 John Lopes                   Revere                   38.22   5 
  7 Scott Myers                  Peabody                  38.61   4 
  8 Mark Horgan                  Gloucester               38.62   3 
  9 Brett LeBlanc                Marblehead               38.63   3 
 10 Jordan Rawding               Beverly                  38.89   4 
 11 Brandon Hyde                 Danvers                  39.05   4 
 12 Vlasi Duni                   Peabody                  39.14   4 
 13 Joshua Manzanillo            Lynn English             39.23   3 
 14 Michael Mazola               Danvers                  39.53   2 
 15 Adam Bryson                  Lynn English             39.58   2 
 16 Ian Munnelly                 Swampscott               39.60   3 
 17 Aidan Brawley                Swampscott               39.98   2 
 18 Brad Scuzzarella             Lynn Classic             40.10   2 
 19 Romario Loudihon             Lynn Classic             40.13   3 
 20 Tyler Meunsaveng             Gloucester               41.27   1 
 21 Nick Silva                   Saugus                   41.87   2 
 22 Derek Joyal                  Saugus                   45.49   1 
 23 Marc Bouche                  Winthrop                 45.88   1 
 24 Devin Racow                  Winthrop                 48.42   1 
 
Event 9  Girls 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Heather MacLean              Peabody                1:39.00  
  2 Madison Shropeshire          Beverly                1:42.37  
  3 Emma Walsh                   Swampscott             1:42.66  
  4 Melinda Wilson               Swampscott             1:43.59  
  5 Corinne Previte              Danvers                1:44.47  
  6 Corrine Mayle                Marblehead             1:45.43  
  7 Joanne Frangias              Peabody                1:45.49  
  8 Emily Monaco                 Saugus                 1:45.83  
  9 Holly Benson                 Winthrop               1:49.93  
 10 Corrine DeLouise             Gloucester             1:52.02  
 11 Krista CuoZzo                Lynn Classic           1:53.82  
 12 Alexa McNamara               Beverly                1:55.71  
 13 monica meas                  Lynn Classic           1:57.90  
 14 Angela Caldarone             Danvers                1:59.24  
 15 Fiona Kerthi                 Revere                 2:00.03  
 16 Emily Lonergan               Salem                  2:00.51  
 17 Alanna Pasco                 Revere                 2:00.74  
 18 Kendall Higgins              Salem                  2:03.16  
 19 Gina Ciarametaro             Gloucester             2:04.38  
 
Event 10  Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Matthew Carpenter            Gloucester             1:25.39  
  2 Alex Bonitto                 Lynn English           1:26.42  
  3 Declan McClung               Swampscott             1:26.80  
  4 Thomas Drover                Peabody                1:27.43  
  5 Noah Conti                   Swampscott             1:27.44  
  6 Peter Matu                   Lynn English           1:28.20  
  7 Andre Ipojuca                Saugus                 1:28.49  
  8 Michael Black                Beverly                1:28.68  
  9 Zach Primo                   Revere                 1:28.77  
 10 Ian McIver                   Marblehead             1:29.77  
 11 Bryan Flaherty               Beverly                1:31.90  
 12 Keifer Heckman               Peabody                1:32.78  
 13 Dan Carpenter                Gloucester             1:32.94  
 14 Matthew Hogan                Danvers                1:34.19  
 15 Abdo Wargo                   Lynn Classic           1:36.05  
 16 Darian Thornell              Danvers                1:36.15  
 17 Austin Connolly              Salem                  1:36.62  
 18 Younes Hartout               Revere                 1:37.07  
 19 Aleksa Semarjdez             Saugus                 1:38.46  
 20 Teddy Camp                   Marblehead             1:38.59  
 21 Joshua McRae                 Salem                  1:39.17  
 22 Troy Guscott                 Lynn Classic           1:41.46  
 23 Russell Trainor              Winthrop               1:41.62  
 
Event 11  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lauren Barrett               Peabody                3:08.79  
  2 Paige Ferrucci               Marblehead             3:09.36  
  3 Nicole Demars                Beverly                3:11.04  
  4 Kathleen Huber               Marblehead             3:18.73  
  5 Allison Collins              Beverly                3:19.63  
  6 Amy Sena                     Winthrop               3:19.71  
  7 Alison Carr                  Swampscott             3:19.75  
  8 Meaghan McCarriston          Danvers                3:19.93  
  9 Mary Leach                   Peabody                3:21.45  
 10 Mackenzie Robertson          Swampscott             3:30.12  
 11 Sabrina Marnoto              Gloucester             3:30.66  
 12 Shannon Tucker               Salem                  3:41.98  
 13 Stephanie Kowalski           Danvers                3:42.54  
 14 Jennifer Ierardi             Lynn Classic           3:42.62  
 15 Danielle Fortuna             Revere                 3:42.76  
 16 Olivia Tapia-Gately          Saugus                 3:47.18  
 17 Jesse Ngundi                 Lynn English           3:48.55  
 18 Danijela Banic               Lynn Classic           4:16.89  
 
Event 12  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Everest Crawford             Gloucester             2:34.96  
  2 Drew Piazza                  Danvers                2:35.18  
  3 Drew Fossa                   Peabody                2:37.40  
  4 Kevin Powers                 Saugus                 2:40.41  
  5 Dylan Perry                  Beverly                2:40.65  
  6 Cody Picardy                 Peabody                2:49.23  
  7 Bennett Smith                Swampscott             2:50.24  
  8 Emmanuel Ezemba              Lynn English           2:58.62  
  9 Rawlings Toglon              Revere                 2:59.64  
 10 Mitchell Osgood              Salem                  3:02.54  
 11 Marco Scibelli               Swampscott             3:03.07  
 12 Alesio Kanani                Salem                  3:08.59  
 13 Matt DiCenso                 Marblehead             3:09.36  
 14 Derek Fortuna                Revere                 3:09.55  
 15 Tim Drescher                 Saugus                 3:09.57  
 16 Jonathan Nop                 Lynn English           3:10.34  
 17 Pat Jennings                 Beverly                3:15.37  
 18 Eduardo Peguero              Lynn Classic           3:23.02  
 
Event 13  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Catarina Rocha               Peabody               10:46.76  
  2 Janaya Randall               Marblehead            11:35.24  
  3 Antonia Pagliuca             Peabody               12:02.21  
  4 Isabella Kornitsky           Swampscott            12:08.46  
  5 Maeve Monahan                Beverly               12:40.14  
  6 Nikki Nelson                 Revere                12:50.89  
  7 Haley Albert                 Beverly               13:06.02  
  8 Michelle LaConte             Swampscott            13:16.44  
  9 Kelly Foster                 Gloucester            14:01.76  
 10 Mani Enow                    Lynn English          14:34.41  
 11 Abbie Love                   Winthrop              14:41.19  
 12 Kathy Le                     Salem                 14:50.15  
 13 Brittany Dougal              Danvers               15:15.51  
 14 Casey Hyde                   Saugus                15:17.21  
 15 Melanie MacDonald            Gloucester            15:17.37  
 
Event 14  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Peter Hale                   Swampscott             9:40.08  
  2 Noah Mondello                Gloucester             9:55.23  
  3 Matthew Mahoney              Swampscott            10:03.71  
  4 Rich Fournier                Peabody               10:35.98  
  5 Willy Pierce                 Gloucester            10:39.29  
  6 Campbell Wood                Beverly               10:39.90  
  7 Corey Jordan                 Peabody               10:55.47  
  8 Andrew Ernst                 Marblehead            10:56.25  
  9 John Dello-Russo             Revere                10:56.60  
 10 Michael Scott                Beverly               10:57.99  
 11 Kevin Hebert                 Danvers               11:09.72  
 12 Stelio Vatousios             Danvers               11:18.29  
 13 Nick Monaco                  Saugus                11:18.96  
 14 Adam Linsky                  Marblehead            11:26.07  
 15 Wilmer Cruz                  Revere                11:59.86  
 16 Will MaCarthy                Salem                 12:25.29  
 17 Jared Robinson               Salem                 12:39.94  
 -- Tyler Comer                  Lynn English               DNF  
 
Event 15  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Gloucester  'A'                                     1:52.95   2 
  2 Marblehead  'A'                                     1:53.19   2 
  3 Lynn Classical  'A'                                 1:53.68   2 
  4 Peabody  'A'                                        1:54.17   2 
  5 Revere  'A'                                         1:56.26   1 
  6 Danvers  'A'                                        1:57.66   1 
  7 Salem  'A'                                          1:58.43   1 
  8 Saugus  'A'                                         1:58.59   1 
  9 Beverly  'A'                                        2:00.88   2 
 10 Swampscott  'A'                                     2:01.83   1 
 
Event 16  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Salem  'A'                                          1:34.58   2 
  2 Peabody  'A'                                        1:35.31   2 
  3 Marblehead  'A'                                     1:35.57   2 
  4 Revere  'A'                                         1:38.86   2 
  5 Lynn English  'A'                                   1:39.18   2 
  6 Swampscott  'A'                                     1:40.13   1 
  7 Saugus  'A'                                         1:40.45   1 
  8 Beverly  'A'                                        1:40.52   2  out of lane
  9 Lynn Classical  'A'                                 1:40.55   1 
 10 Danvers  'A'                                        1:41.17   1 
 11 Winthrop  'A'                                       1:49.07   1 
 -- Gloucester  'A'                                          DQ   1  passed out of zone
 
Event 17  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Beverly  'A'                                       10:11.99  
  2 Marblehead  'A'                                    10:12.25  
  3 Peabody  'A'                                       10:20.22  
  4 Swampscott  'A'                                    10:49.64  
  5 Revere  'A'                                        11:16.35  
  6 Gloucester  'A'                                    11:26.71  
  7 Danvers  'A'                                       11:36.92  
  8 Winthrop  'A'                                      11:39.46  
  9 Lynn Classical  'A'                                13:11.61  
 
Event 18  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Peabody  'A'                                        8:47.37  
  2 Swampscott  'A'                                     9:00.40  
  3 Lynn English  'A'                                   9:15.58  
  4 Gloucester  'A'                                     9:16.06  
  5 Danvers  'A'                                        9:17.50  
  6 Revere  'A'                                         9:22.49  
  7 Marblehead  'A'                                     9:32.26  
  8 Beverly  'A'                                        9:44.25  
  9 Saugus  'A'                                         9:53.47  
 10 Salem  'A'                                         10:16.40  
 11 Lynn Classical  'A'                                11:02.95  
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Beverly  'A'                                        4:10.71   2 
  2 Peabody  'A'                                        4:14.11   2 
  3 Marblehead  'A'                                     4:18.38   2 
  4 Swampscott  'A'                                     4:20.82   2 
  5 Winthrop  'A'                                       4:27.55   2 
  6 Danvers  'A'                                        4:34.58   2 
  7 Lynn Classical  'A'                                 4:45.49   1 
  8 Gloucester  'A'                                     4:47.37   1 
  9 Saugus  'A'                                         4:49.38   1 
 10 Salem  'A'                                          5:11.51   1 
 -- Revere  'A'                                              DQ   1  broke early
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Revere  'A'                                         3:33.11   2 
  2 Gloucester  'A'                                     3:36.52   2 
  3 Danvers  'A'                                        3:37.60   2 
  4 Peabody  'A'                                        3:43.66   2 
  5 Swampscott  'A'                                     3:45.89   1 
  6 Beverly  'A'                                        3:54.28   2 
  7 Salem  'A'                                          3:54.49   1 
  8 Marblehead  'A'                                     3:57.86   2 
  9 Lynn Classical  'A'                                 4:00.56   1 
 10 Saugus  'A'                                         4:08.80   1 
 
Event 21  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lily Cummings                Marblehead             5-02.00  
  2 Ashley Brooks                Danvers               J5-02.00  
  3 Kristen Oconnor              Beverly                5-01.00  
  4 Celina Variam                Marblehead            J5-01.00  
  5 Heather MacLean              Peabody                5-00.00  
  5 Amy Sena                     Winthrop               5-00.00  
  5 kyra richardson              Beverly                5-00.00  
  8 Deema Hijleh                 Salem                  4-08.00  
  8 Xanthi Pantazelos            Danvers                4-08.00  
 10 Julia Wallace                Winthrop              J4-08.00  
 11 Gruillon Richelli            Lynn English          J4-08.00  
 12 Rachel Barrett               Peabody                4-06.00  
 13 Hailey Irwin                 Swampscott            J4-06.00  
 13 Hannah Sumner                Gloucester            J4-06.00  
 15 Alison Carr                  Swampscott            J4-06.00  
 -- Emily Monaco                 Saugus                      NH  
 -- Matilda Grow                 Gloucester                  NH  
 -- Caroline Coleman             Saugus                      NH  
 
Event 22  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ben Sattiewhite              Salem                  6-06.00  
  2 Tarik Maddrey                Revere                 6-04.00  
  3 Jay Richardson               Beverly                6-00.00  
  4 Douglas Connolly             Peabody               J6-00.00  
  5 George Clark                 Lynn Classic           5-10.00  
  6 Justin Butler                Peabody                5-08.00  
  7 Andrew Poveromo              Beverly               J5-08.00  
  7 Jon Crimble                  Salem                 J5-08.00  
  9 Robert Rose                  Revere                J5-08.00  
  9 Ryan Levesque                Danvers               J5-08.00  
  9 Connor Rollins               Danvers               J5-08.00  
 12 Atticus Andruchow            Saugus                 5-04.00  
 13 Mitch Norcross               Marblehead             5-02.00  
 -- Amin Louali                  Winthrop                    NH  
 -- Matt Ciaramitaro             Gloucester                  NH  
 -- Colman Donovan               Swampscott                  NH  
 -- Chandler Laguerre            Lynn Classic                NH  
 -- Ricardo Maldonado            Revere                      NH  
 -- Josh Beloff                  Marblehead                  NH  
 -- Calvin Reach                 Saugus                      NH  
 -- Matthew Carpenter            Gloucester                  NH  
 
Event 23  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Olivia Vener                 Marblehead            16-03.75  
  2 Monica Thorne                Marblehead            15-05.50  
  3 Anna Wargo                   Lynn Classic          15-04.00  
  4 Jennifer Dandrow             Revere                13-11.75  
  5 Rebecca Potter               Lynn Classic          13-11.00  
  6 Joy Lima                     Salem                 13-09.50  
  7 Allison Aldred               Saugus                13-08.00  
  8 Ana Andrade                  Saugus                13-01.50  
  9 Carla Altema                 Lynn Classic          11-10.00  
 
Event 24  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 John Lopes                   Revere                19-08.00  
  2 Joseph Ritchie               Revere                19-02.75  
  3 Conrad Rousseau              Marblehead            18-07.75  
  4 Kenny Pierce                 Beverly               18-06.25  
  5 Aaron Palmer                 Salem                 18-04.00  
  6 Steven Villani               Peabody               18-02.75  
  7 Matthew Heckman              Beverly               16-11.50  
  7 Vlasi Duni                   Peabody               16-11.50  
  9 Angelo Bellia                Saugus                16-10.75  
 10 Brad Scuzzarella             Lynn Classic          16-08.50  
 11 Romario Loudihon             Lynn Classic          15-07.00  
 12 Austin Connolly              Salem                 13-06.00  
 -- Josh Beloff                  Marblehead                FOUL  
 
Event 25  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pamela Zabala                Peabody               36-07.75  
  2 Meghan Kellard               Danvers               33-11.50  
  3 Mimi Goetz                   Marblehead            32-01.00  
  4 Elizabeth McCormack          Gloucester            31-07.75  
  5 Abby Medowcroft              Salem                 30-06.00   2nd Best 30'03.50"
  6 Natalie Shea                 Beverly              J30-06.00   2nd best 29'10"
  7 Lauren Zaimes                Peabody               30-02.25  
  8 Ashley Jurovich              Winthrop              29-09.75  
  9 Melinda Wilson               Swampscott            29-05.00  
 10 Nicole Kirsch                Beverly               28-09.50  
 11 Mikayla Perella              Saugus                28-03.00  
 12 Elizabeth Anderson           Winthrop              27-01.50  
 13 Julia Lothrop                Marblehead            26-10.50  
 14 Evelyn D'Amato               Saugus                26-04.00  
 15 Ny'cole Young                Swampscott            26-03.00  
 16 Noelle Galli                 Revere                26-00.50  
 17 Jessica Contois              Danvers               25-04.00  
 18 fotini galiotzakis           Lynn Classic          25-03.25  
 19 Hannah Pastagal              Gloucester            25-03.00  
 20 Olivia Dejoie                Lynn Classic          24-05.50  
 21 Kathren Panneton             Salem                 23-04.50  
 22 Jillian Ballard              Lynn English          23-01.50  
 
Event 26  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Robert Seymour               Swampscott            50-04.50  
  2 Joseph Manson                Danvers               48-11.75  
  3 Harry Brown                  Beverly               46-06.00  
  4 Brendan Flaherty             Beverly               45-10.00  
  5 Omar Morales                 Revere                45-04.75  
  6 Justin Chasse                Swampscott            44-01.75  
  7 Derek Dumais                 Marblehead            41-03.00  
  8 Steve Sam                    Lynn Classic          41-01.25  
  9 Marcus Vieira                Peabody               39-11.75  
 10 Dave Dimaio                  Gloucester            39-10.00  
 11 Anthony Christo              Peabody               39-02.50  
 12 Greg Speliotis               Salem                 39-00.00  
 13 Dan Marino                   Marblehead            38-01.00  
 14 Mike Gilmore                 Danvers               36-11.25  
 15 Dom DiPesa                   Saugus                35-08.50  
 16 Joshua McRae                 Salem                 35-06.25  
 17 Desmond Wilhelmensen         Lynn English          35-06.00  
 18 Brett Deukmejian             Revere                35-02.75  
 19 Bryan Cruz-Severino          Lynn English          35-00.50  
 20 Tom Trainor                  Saugus                33-02.00  
 21 Jessee Mower                 Lynn Classic          31-02.00  
 22 Alex Kelly                   Winthrop              30-09.75  
 23 Brady Magrath                Winthrop              25-08.75  
 
                    Women - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Peabody                     87        2) Beverly                    82   
    3) Marblehead                  80        4) Swampscott                 37   
    5) Danvers                     29        6) Gloucester                 23   
    7) Salem                       12        8) Lynn Classical              8   
    8) Winthrop                     8       10) Revere                      5   
   11) Lynn English                 1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Peabody                     63        2) Gloucester                 52   
    3) Swampscott                  46        4) Revere                     43   
    5) Danvers                     42        6) Salem                      36   
    7) Beverly                     34        8) Lynn English               25   
    9) Marblehead                  24       10) Saugus                      4   
   11) Lynn Classical               3