Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/ma/Jan19_MidWac_set2.shtml

Mid Wach Dual Meets

Wachusett Reg. H S - Holden, MA, January 19, 2013

[Team Scores ]

Event Results

Licensed to First Time Out - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/19/2013 03:56 PM
               Mid Wach Dual Meets at Wachusett Reg. - 1/19/2013               
                                  Holden, MA                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Noah Robinson             12 Doherty               42-00.00  
  2 Abdula Webster            12 Doherty               41-05.25  
  3 Taiichi Ash               SR Wachusett             41-02.75  
  4 Kiichi Ash                JR Wachusett             39-08.00  
  5 Andrew Sullivan           SR Saint John's          39-01.00  
  6 Nebeel Tokatli            11 Doherty               38-10.00  
  7 John Frechette            SR Wachusett             38-08.50  
  8 Eric Monahan              SR Saint John's          38-03.00  
  9 Christian Wyman           11 Doherty               36-11.75  
 10 Edward Reitz              JR Wachusett             36-01.75  
 11 ChangBae Son              SR Wachusett             34-09.25  
 12 Paul St. Pierre           SR Wachusett             33-06.75  
 13 Jim Knowles               SR Saint John's          31-11.25  
Flight  2  
  1 Trevor Brown              JR Oakmont               37-11.50  
  2 Javoy Griffiths           JR Monty Tech            37-00.75  
  3 Ben Arcangeli             SO Oakmont               37-00.00  
  4 Camden Brown              JR Oakmont               35-04.50  
  5 Max Corbett               SO Lunenburg             34-10.00  
  6 Max Cooley                JR Lunenburg             32-07.25  
  7 Robert Pesce              SO Murdock               31-10.25  
  8 Bobby Leon                FR Lunenburg             31-09.25  
  9 Evan Drake                SO Murdock               31-07.25  
 10 Ben Tocci                 JR Lunenburg             29-04.25  
 11 Eric Hill                 SR Monty Tech            28-06.50  
 12 Patrick O'Connell         SR Oakmont               27-11.50  
 13 Sam Arciprete             JR Lunenburg             27-07.25  
 14 Ken Normandin             SR Monty Tech            26-07.75  
 15 Cam Zaborowski            JR Littleton             26-02.00  
 16 Mauro Cruz                SO Monty Tech            26-00.00  
 17 Brian Cahill              FR Littleton             24-07.50  
 18 Eric Desgroseilliers       8 Murdock               24-03.50  
 19 Jonathan Trott            FR Littleton             23-07.50  
 20 James Magee               FR Littleton             23-06.25  
 21 Peter Cochis               8 Littleton             22-04.25  
 22 Chandara Lim              JR Monty Tech            22-01.75  
 23 Ramon Alagarin            SO Monty Tech            21-03.00  
 
Event 2  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Noah Robinson             12 Doherty               J6-00.00  
  1 Isaac Yiadom              11 Doherty                6-00.00  
  3 Thomas Fee                SR Wachusett              5-10.00  
  4 ChangBae Son              SR Wachusett              5-06.00  
  5 Zack Moore                JR Monty Tech             5-04.00  
  5 Andrew Pelkey             SO Murdock               J5-04.00  
  5 Antione Trudel            SR Lunenburg             J5-04.00  
  5 Dylan Mei                 SO Oakmont               J5-04.00  
  9 Russel Souffrent          12 Doherty               J5-02.00  
  9 Eric Wicks                FR Saint John's          J5-02.00  
  9 Camden Brown              JR Oakmont                5-02.00  
  9 Grant Hauver              FR Wachusett              5-02.00  
 13 David Albertini           SR Lunenburg              4-10.00  
 13 Jake DeGrace              SO Lunenburg              4-10.00  
 13 Tyler Nims                SR Oakmont               J4-10.00  
 13 Ryan Ouellette            JR Oakmont                4-10.00  
 13 Kyle Blouin               SR Murdock                4-10.00  
 13 Joshua Balboni            FR Littleton              4-10.00  
 13 Brian Johnson             JR Oakmont               J4-10.00  
 
Event 3  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Sean Sampson              SR Wachusett              10:38.4  
  2 Grant Hauver              FR Wachusett              10:49.1  
  3 Troy Taylor               SO Littleton              11:00.3  
  4 Garrett Roy               SO Saint John's           11:10.7  
  5 Jordan Manuel              8 Murdock                11:11.2  
  6 Jeremy Canfield           SO Saint John's           11:18.7  
  7 Joey Stea                 JR Littleton              11:22.2  
  8 Brandon Miller            JR Oakmont                11:27.1  
  9 Steve Hoffman              8 Lunenburg              11:28.4  
 10 Ben Adams                 SO Saint John's           11:42.9  
 11 Brian Magurn              SR Littleton              12:06.4  
 12 John Halloran             SR Saint John's           12:09.4  
 13 Michael Cleary            10 Doherty                12:28.4  
 14 Robbie Brand               8 Lunenburg              12:47.2  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brandon Smith             JR Wachusett                  8.1  
  2 Chris Puglia              SR Saint John's              J8.1  
  3 ChangBae Son              SR Wachusett                  8.3  
  4 Anthony Ortiz             12 Doherty                    8.8  
  5 Michael Bahnan            11 Doherty                    9.1  
  6 Greg Lee                  JR Saint John's              10.3  
Section  2  
  1 Thomas Fee                SR Wachusett                  8.4  
  2 Eli (Robert) Graham       SO Wachusett                  9.1  
  3 Eric Wicks                FR Saint John's              10.5  
  4 Matthew Santoso           JR Saint John's              10.6  
  5 Brian Lindberg            FR Wachusett                 10.8  
Section  3  
  1 Jake DeGrace              SO Lunenburg                  8.6  
  2 Austin Hawkins            JR Oakmont                    9.9  
  3 Andrew Gardner            FR Lunenburg                 10.9  
Section  4  
  1 Zack Moore                JR Monty Tech                 9.2  
  2 Hunter Gray               FR Littleton                  9.5  
  3 Andrew Pelkey             SO Murdock                   10.3  
  4 Jason Trainor             FR Littleton                 10.4  
  5 Chuck Nasiatka            SR Monty Tech                11.0  
 
Event 5  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Michael Owusu-Agyeman     JR Wachusett                  6.6  
  2 Abdula Webster            12 Doherty                    6.8  
  3 Shadrach Abrokwah         SR Saint John's              J6.8  
  4 Sam Rivera                SR Wachusett                  6.9  
  5 Matt Jarrell              SO Saint John's               7.1  
  6 Russel Souffrent          12 Doherty                    7.4  
Section  2  
  1 Matthew Dickmann          SR Wachusett                  6.9  
  2 Greg Lee                  JR Saint John's               7.2  
  3 Billy Batchelder          JR Wachusett                 J7.2  
  4 Nana Boatang              12 Doherty                   J7.2  
  5 Fred Pina                 JR Saint John's              J7.2  
  6 Noah Robinson             12 Doherty                    7.7  
Section  3  
  1 Brian Johnson             JR Oakmont                    6.9  
  2 Camden Brown              JR Oakmont                   J6.9  
  3 Trevor Brown              JR Oakmont                    7.1  
  4 Ben Tocci                 JR Lunenburg                  7.5  
  5 Jon Hudson                JR Lunenburg                 J7.5  
  6 Andrew Menard             SO Lunenburg                  7.6  
Section  4  
  1 Javoy Griffiths           JR Monty Tech                 7.1  
  2 Robert Cooney             FR Littleton                  7.2  
  3 Cam Zaborowski            JR Littleton                  7.3  
  4 Andrew Pelkey             SO Murdock                    7.4  
  5 Joe Isble                 JR Monty Tech                J7.4  
  6 Trevor Allen              SR Murdock                    7.5  
Section  5  
  1 Hayden Gray               FR Littleton                  7.0  
  2 Sam Cooney                JR Littleton                  7.6  
  3 Owen Chase                JR Murdock                    7.8  
  4 Ken Normandin             SR Monty Tech                 8.0  
  5 Evan Drake                SO Murdock                   J8.0  
  6 Chandara Lim              JR Monty Tech                 8.1  
 
Event 6  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Kyle Johnson              SR Saint John's            4:46.6  
  2 Tim Fitzgerald            JR Wachusett               4:46.9  
  3 Cole Burgess              JR Wachusett               4:53.3  
  4 Yosef Lipschitz           11 Doherty                 5:01.3  
  5 Harry Maloy               FR Saint John's            5:03.6  
  6 Peter Monahan             FR Saint John's            5:12.1  
  7 James Route               FR Wachusett               5:17.1  
  8 Tyler Sagerstrom          SO Saint John's            5:37.4  
  9 Joseph Atchue             JR Saint John's            5:41.1  
 10 Benjamin Sarkis           JR Saint John's            5:41.6  
 11 Yousef Plant               9 Doherty                 5:43.5  
 12 Sam Ganem                 10 Doherty                 5:43.9  
 13 Phillip Peterson          SO Wachusett               5:45.6  
 14 Mario Zguro                9 Doherty                 5:48.6  
 15 Tim McMaster              SO Saint John's            5:53.3  
 16 Andrew Donahue            SR Saint John's            5:58.4  
 17 Irvi Stefo                11 Doherty                 6:56.9  
 18 Shawn Healy               10 Doherty                 6:58.3  
Section  2  
  1 David Albertini           SR Lunenburg               5:01.5  
  2 Daniel Fournier           JR Murdock                 5:02.7  
  3 Daniel Denette            SR Murdock                 5:27.0  
  4 Andrew Keir               JR Lunenburg               5:27.5  
  5 Chris Hill                SO Oakmont                 5:31.0  
  6 Max Robichaud              8 Murdock                 5:40.4  
  7 Tristan Kaldenberg        FR Littleton               5:47.6  
  8 Steve Ingman               7 Murdock                 5:50.7  
  9 Zach Gomez                SR Monty Tech              6:00.8  
 10 Robbie Brand               8 Lunenburg               6:02.1  
 11 James Magee               FR Littleton               6:04.8  
 12 Ben Sawosik               SO Littleton               6:10.2  
 13 David Blouin               6 Murdock                 6:14.7  
 14 Tim Gay                   FR Saint John's            6:27.3  
 15 Michael Knox              FR Saint John's            6:29.2  
 16 Andrew Burns               7 Murdock                 6:44.4  
 17 James Huff                 8 Murdock                 7:02.9  
 18 Tyler Clifton              8 Littleton               8:20.1  
 
Event 7  Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Isaac Yiadom              11 Doherty                 1:29.7  
  2 Brian Cusack              SR Wachusett               1:30.6  
  3 Alex Couture              SO Saint John's            1:33.1  
  4 Sean Sampson              SR Wachusett               1:33.2  
Section  2  
  1 Jonathan Fitzgerald       JR Wachusett               1:32.8  
  2 Sem Zaimi                 11 Doherty                 1:34.6  
  3 Jackson Ennis             FR Saint John's            1:37.4  
  4 Mitchell Owen             FR Saint John's            2:00.0  
Section  3  
  1 Tom Asmar                 JR Wachusett               1:35.5  
  2 Sam Cooney                JR Littleton               1:54.4  
Section  4  
  1 Robert Gardner            JR Lunenburg               1:38.8  
  2 Antione Trudel            SR Lunenburg               1:41.0  
  3 Philip Shedd              SR Oakmont                 1:43.9  
  4 Brandon Miller            JR Oakmont                 1:47.4  
Section  5  
  1 Devin Connery             JR Lunenburg               1:42.5  
  2 Giovanni Delduca          SO Oakmont                 1:50.2  
  3 Andrew Gardner            FR Lunenburg               1:51.8  
  4 Josh Bedarian             SR Lunenburg               1:55.6  
Section  6  
  1 Kyle Blouin               SR Murdock                 1:44.3  
  2 Joey Stea                 JR Littleton               1:46.8  
  3 Justin Harris             JR Murdock                 1:50.7  
Section  7  
  1 Jonathan Trott            FR Littleton               1:52.5  
  2 Cole Armstrong            FR Littleton               1:53.3  
  3 Jason Trainor             FR Littleton               1:57.5  
  4 Chris Michaud              7 Murdock                 1:59.9  
 
Event 8  Boys 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Greg Moschella            FR Saint John's              40.0  
  2 Drew DiPilla              SO Wachusett                 40.3  
  3 Abdula Webster            12 Doherty                   40.6  
Section  2  
  1 Celaj Mitjon              11 Doherty                   39.9  
  2 John Mazur                SR Wachusett                 40.3  
  3 Jim Knowles               SR Saint John's              43.0  
Section  3  
  1 Sotir Roba                11 Doherty                   43.2  
  2 Jay Gardiner              FR Saint John's              47.7  
Section  4  
  1 John Raber                SR Wachusett                 42.3  
  2 George Russo              SR Wachusett                 43.1  
  3 Peter Johnson             11 Doherty                   47.1  
Section  5  
  1 Rhakim Williams            9 Doherty                   45.0  
  2 Etjon Rapi                11 Doherty                   45.4  
  3 Samuel Cacela             JR Wachusett                 45.8  
Section  6  
  1 Jon Hudson                JR Lunenburg                 45.2  
  2 Nicholas Wanzeler          9 Doherty                   47.6  
  3 Max Cooley                JR Lunenburg                 49.0  
Section  7  
  1 Tyler Nims                SR Oakmont                   39.5  
  2 Jake DeGrace              SO Lunenburg                 40.4  
  3 Ben Arcangeli             SO Oakmont                   41.6  
Section  8  
  1 Camden Brown              JR Oakmont                   42.1  
  2 Andrew Menard             SO Lunenburg                 44.6  
  3 Gerald Lane               SR Lunenburg                 47.3  
Section  9  
  1 Matt Leblanc              SO Oakmont                   45.7  
  2 Shawn McGrath             JR Lunenburg                 46.2  
  3 Dominic Smith             FR Oakmont                   50.8  
Section  10  
  1 Kyle Blouin               SR Murdock                   41.5  
  2 Joshua Balboni            FR Littleton                 41.8  
  3 Javoy Griffiths           JR Monty Tech                43.5  
Section  11  
  1 Zach Piche                JR Littleton                 43.7  
  2 Joe Isble                 JR Monty Tech                44.0  
  3 Owen Chase                JR Murdock                   45.5  
Section  12  
  1 Trevor Allen              SR Murdock                   46.4  
  2 Matt Vacca                FR Littleton                 47.3  
  3 Eric Hill                 SR Monty Tech                48.4  
Section  13  
  1 Will Buraczynski           8 Littleton                 49.4  
  2 James Mactin              FR Murdock                   57.4  
  3 Ramon Alagarin            SO Monty Tech              1:08.4  
Section  14  
  1 Jake Carbonear            FR Littleton                 52.7  
  2 Joshua Ramsey              7 Murdock                   58.0  
  3 Nolan Kaldenberg           7 Littleton               1:03.5  
 
Event 9  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Brian Cusack              SR Wachusett               2:52.9  
  2 Grant Hauver              FR Wachusett               2:53.3  
  3 Cole Burgess              JR Wachusett               2:55.3  
  4 Harry Maloy               FR Saint John's            2:55.5  
  5 Yosef Lipschitz           11 Doherty                 2:56.2  
  6 Dylan Paddock             SR Saint John's            2:56.7  
  7 James Route               FR Wachusett               3:03.1  
  8 Nicholas Malone           SO Wachusett               3:04.5  
  9 Peter Monahan             FR Saint John's            3:06.4  
 10 Garrett Roy               SO Saint John's            3:13.2  
 11 Jeremy Canfield           SO Saint John's            3:14.1  
 12 Ben Adams                 SO Saint John's            3:17.6  
 13 Chris Gallotta            SR Wachusett               3:28.8  
 14 Michael Cleary            10 Doherty                 3:48.7  
 15 Yousef Plant               9 Doherty                 3:57.4  
 16 Irvi Stefo                11 Doherty                 4:46.5  
Section  2  
  1 Andrew Keir               JR Lunenburg               3:04.5  
  2 Antione Trudel            SR Lunenburg               3:14.0  
  3 Devin Connery             JR Lunenburg               3:15.1  
  4 Ryan Murphy               SO Wachusett               3:15.9  
  5 Chris Hill                SO Oakmont                 3:17.0  
  6 Brian Lindberg            FR Wachusett               3:23.4  
  7 Nick Russell              FR Wachusett               3:24.7  
  8 Dylan Mei                 SO Oakmont                 3:26.1  
  9 Nicholas Matys            FR Wachusett               3:40.5  
 10 Michael MacIntosh         FR Oakmont                 3:41.3  
 11 Clayton Johansen          SO Wachusett               3:54.4  
 12 Andrew Burns               7 Murdock                 4:05.1  
 13 Colby Corkum               6 Murdock                 4:10.0  
 14 James Huff                 8 Murdock                 4:15.6  
Section  3  
  1 Daniel Fournier           JR Murdock                 2:56.8  
  2 Troy Taylor               SO Littleton               3:00.4  
  3 Jordan Manuel              8 Murdock                 3:08.7  
  4 Daniel Denette            SR Murdock                 3:18.1  
  5 Brian Magurn              SR Littleton               3:23.2  
  6 Max Robichaud              8 Murdock                 3:25.6  
  7 Steve Ingman               7 Murdock                 3:34.9  
  8 Ryan Morse                FR Littleton               3:35.2  
  9 Zack Moore                JR Monty Tech              3:36.0  
 10 Tristan Kaldenberg        FR Littleton               3:36.5  
 11 Ethan Leaver               8 Littleton               3:43.0  
 12 James Magee               FR Littleton               3:45.4  
 13 David Blouin               6 Murdock                 3:46.1  
 14 Jacob Hakala              SR Monty Tech              3:49.0  
 
Event 10  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Doherty                                              3:47.9  
  2 Wachusett                                            3:51.6  
  3 Saint John's                                         3:59.6  
  4 Littleton                                            4:56.9  
Section  2  
  1 Lunenburg                                            4:09.2  
  2 Oakmont                                              4:13.5  
  4 Monty Tech                                           4:56.8  
 -- Littleton  'B'                                      x4:19.7  
 
Event 11  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Wachusett                                            1:44.6  
  2 Saint John's                                         1:47.7  
  3 Doherty                                              1:48.5  
Section  2  
  1 Oakmont                                              1:45.8  
 -- Lunenburg                                                DQ   Cut In Too Soon
 -- Saint John's  'B'                                   x1:58.1  
Section  3  
  1 Littleton                                            1:49.2  
 -- Wachusett  'B'                                      x1:51.2  
 -- Littleton  'B'                                      x2:01.9  
 
Event 12  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Lauren Thamel             SR Wachusett             27-03.75  
  2 Cara Welsh                SO Wachusett             25-08.00  
  3 Keyonzia Gagne-Lamoureux  SO Wachusett             22-03.50  
  4 Julia Field               FR Wachusett             22-02.75  
  5 Mackenzie Doherty         11 Doherty               21-04.00  
  5 Shannon Loughlin          SO Wachusett             21-04.00  
  7 Victoria Tsongalis        FR Wachusett             20-08.00  
  8 Stephanie Lafuente        12 Doherty               19-09.00  
  9 Julia Snow                11 Doherty               19-00.00  
 10 Rochelle Santigo          11 Doherty               18-01.00  
 11 Alexa Sterner             12 Doherty               17-08.00  
 12 Christina Liu             10 Doherty               11-11.75  
Flight  2  
  1 Kathleen Cronin           SR Lunenburg             28-07.50  
  2 Brianna Vessey            SR Lunenburg             26-04.00  
  3 Mallory Chick             SR Littleton             25-03.75  
  4 Halley Martin             JR Monty Tech            25-00.00  
  5 Alyssa LaBrack             8 Murdock               24-04.75  
  6 Jennifer Moriarty         JR Lunenburg             24-04.00  
  7 Abigail Clark             SO Lunenburg             24-00.00  
  8 Mikayla McCauliff         JR Lunenburg             23-11.25  
  9 Kristen Vilcans           SR Littleton             23-10.00  
 10 Jordan Tremont            JR Lunenburg             22-08.00  
 11 Rachel Durgin             JR Murdock               22-01.00  
 12 Arianna Robichaud         JR Oakmont               21-11.50  
 13 Jen Smith                 SO Littleton             21-08.50  
 14 Julia Rembetsy-Brown      JR Oakmont               21-07.00  
 15 Brianna Dellechiaie       JR Murdock               20-11.75  
 16 Katie Stone               SO Oakmont               20-02.50  
 17 Nicole Cochis             JR Littleton             19-08.75  
 18 Pattty Upshaw             SR Monty Tech            19-07.00  
 
Event 13  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Flight  1  
  1 Amy Collins               SR Wachusett              5-06.00  
  2 Brogan Ulf                JR Lunenburg              4-10.00  
  3 Izzy Ciccolini            SO Oakmont                4-08.00  
  4 Mariah Tenney             SR Murdock                4-06.00  
  5 Allie Olson               FR Wachusett             J4-06.00  
  6 Madelaine Cochran         SO Lunenburg             J4-06.00  
  7 Emily Mulcahy             12 Doherty                4-04.00  
  8 Marissa Vasquez           SR Lunenburg             J4-04.00  
  8 Caitlin Lynch              9 Doherty               J4-04.00  
 10 Tess Rembetsy-Brown       FR Oakmont               J4-04.00  
 11 Marissa Bennett           JR Oakmont                4-02.00  
 12 Julia Early               10 Doherty               J4-02.00  
 13 Katie Young                8 Littleton             J4-02.00  
 13 Shanella Burbo            10 Doherty               J4-02.00  
 15 Leilah Bruno               9 Doherty                3-10.00  
 15 Sarah Heitmeyer           SO Littleton              3-10.00  
 15 Gillian Gleason           JR Wachusett              3-10.00  
 18 Courtney Simmers           8 Murdock               J3-10.00  
 18 Brianna Dellechiaie       JR Murdock               J3-10.00  
 20 Audrey Zaborowski         SO Littleton             J3-10.00  
 -- Rowena McDonald            9 Doherty                     NH  
 
Event 14  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Brook Hansel              SO Lunenburg              12:19.1  
  2 Nicole Gaffney            JR Wachusett              12:40.9  
  3 Sylvia Jackson            FR Littleton              12:42.3  
  4 Sydney Hauver             JR Wachusett              12:43.9  
  5 Felica Ingman             JR Murdock                12:55.2  
  6 Gabrielle Deschenes        8 Lunenburg              13:15.0  
  7 Sydney Vacca              JR Littleton              13:17.0  
  8 Kristen Vilcans           SR Littleton              13:39.6  
  9 Erin Bresnahan            FR Oakmont                13:48.6  
 10 Caroline Peligrini        11 Doherty                15:29.7  
 
Event 15  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jacqueline Sharry         11 Doherty                    9.9  
  2 Emily Mulcahy             12 Doherty                   10.2  
  3 Kathleen Shepherd         SO Wachusett                 10.3  
  4 Gillian Gleason           JR Wachusett                 10.4  
  5 Linh Nguyen               SO Wachusett                J10.4  
  6 Julia Early               10 Doherty                   11.3  
Section  2  
  1 Brogan Ulf                JR Lunenburg                  9.7  
  2 Tess Rembetsy-Brown       FR Oakmont                    9.9  
  3 Casey Collette            SO Lunenburg                 10.0  
  4 Christina Ricci           JR Oakmont                   10.9  
  5 Katie Stone               SO Oakmont                  J10.9  
  6 Julia Hebert               8 Lunenburg                 11.4  
Section  3  
  1 Brianna Dellechiaie       JR Murdock                   10.1  
  2 Shannon Riordan            8 Littleton                 10.2  
  3 Samantha Sullivan         SO Littleton                 10.8  
  4 Kaitlyn Wetzel            JR Littleton                 11.5  
  5 Rachel Durgin             JR Murdock                   11.7  
  6 Karina Giorello           SR Monty Tech                12.2  
 
Event 16  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Chelsea Owusu             SO Wachusett                  7.5  
  2 Amy Collins               SR Wachusett                  7.7  
  3 Victoria Gray             12 Doherty                    7.8  
  4 Colleen Fitzgerald        JR Wachusett                  8.0  
  5 Janelle Bellrose          12 Doherty                   J8.0  
  6 Ali Ryder                 11 Doherty                    8.6  
Section  2  
  1 Heidi Giancola            SR Lunenburg                  7.8  
  2 Tess Rembetsy-Brown       FR Oakmont                    7.9  
  3 Marissa Vasquez           SR Lunenburg                  8.6  
  4 Melissa Johnson           SO Oakmont                   J8.6  
  5 Elizabeth Kapstad         SO Lunenburg                  8.7  
  6 Sara Khan                 FR Oakmont                    9.4  
Section  3  
  1 Mariah Tenney             SR Murdock                    7.7  
  2 Hannah Balboni            SO Littleton                  7.8  
  3 Kate Magurn               SR Littleton                  8.4  
  4 Elizabeth Simmers         SR Murdock                    8.5  
  5 Halley Martin             JR Monty Tech                 9.0  
  6 Naisha Varela             SO Monty Tech                J9.0  
Section  4  
  1 Ashley Buraczynski        JR Littleton                  8.3  
  2 Samantha Sullivan         SO Littleton                  8.7  
  3 Katherine Baker           SO Littleton                 J8.7  
  4 Audrey Zaborowski         SO Littleton                  8.8  
  5 Alma Himmelberger         SO Littleton                 J8.8  
  6 Alyssa LaBrack             8 Murdock                    9.9  
 
Event 17  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Erin Sampson              SR Wachusett               5:58.0  
  2 Taylor Surrette           SR Wachusett               6:00.2  
  3 Julia Snow                11 Doherty                 6:23.7  
  4 Anna Hannigan             FR Wachusett               6:24.8  
  5 Mackenzie Doherty         11 Doherty                 6:43.9  
  6 Molly Mulcahy             10 Doherty                 6:51.3  
  7 Katherine Lang            12 Doherty                 7:04.4  
  8 Rebecca Gow               10 Doherty                 7:15.4  
  9 Ariella Forgit             9 Doherty                J7:15.4  
Section  2  
  1 Lisa Maki                 SR Oakmont                 5:46.1  
  2 Ashley Hyde               SO Lunenburg               5:49.9  
  3 Alana Johnston            FR Littleton               5:55.1  
  4 Allison Freeman           SR Lunenburg               5:59.9  
  5 Sylvia Jackson            FR Littleton               6:11.4  
  6 Chelsea Simmers            7 Murdock                 6:44.7  
  7 Kristen Vilcans           SR Littleton               6:54.3  
  8 Alma Macias               JR Monty Tech              6:59.3  
  9 Courtney Simmers           8 Murdock                 6:59.6  
 10 Victoria Swanson           8 Murdock                 7:20.1  
 11 Clarissa Simmers           7 Murdock                 7:20.6  
 12 Bailey Fluet              FR Oakmont                 7:28.9  
 
Event 18  Girls 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Colleen Sands             JR Wachusett               1:48.8  
  2 Krystal Zaimi              9 Doherty                 1:49.1  
  3 Dani DiLoreto             FR Wachusett               1:54.6  
  4 Sadie Robert              10 Doherty                 2:12.1  
Section  2  
  1 Mariah Friesz             FR Wachusett               2:03.4  
  2 Madeleine Lang             9 Doherty                 2:04.9  
  3 Doris Gbah                 9 Doherty                 2:10.5  
Section  3  
  1 Sydney Sanford            SR Lunenburg               1:50.9  
  2 Arianna Robichaud         JR Oakmont                 1:55.9  
  3 Hannah Leahy               8 Lunenburg               1:56.3  
  4 Ashley Archangelo         JR Oakmont                 1:56.7  
Section  4  
  1 Ashley Powell              8 Lunenburg               2:02.5  
  2 Marissa Bennett           JR Oakmont                 2:10.3  
  3 Barbara Stall             FR Littleton               2:18.5  
  4 Kylie Murhy                8 Littleton               2:19.3  
Section  5  
  1 Sarah Heitmeyer           SO Littleton               1:58.2  
  2 Brett Graceffa            JR Littleton               2:00.0  
  3 Brianna Dellechiaie       JR Murdock                 2:01.2  
  4 Pattty Upshaw             SR Monty Tech              2:05.2  
 
Event 19  Girls 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Kate Gobi                 FR Wachusett                 45.1  
  2 Kylie Ross                12 Doherty                   50.8  
  3 Victoria Gajdzinski        9 Doherty                   51.9  
Section  2  
  1 Ashlyn Dowd               SR Wachusett                 48.6  
  2 Caitlin Lynch              9 Doherty                   49.3  
  3 Annie Lynch               JR Wachusett                 49.7  
Section  3  
  1 Molly Shoemaker            8 Littleton                 53.9  
  2 Sarah Conger              FR Wachusett                 55.7  
  3 Miranda Roy               SO Wachusett                 59.8  
Section  4  
  1 Izzy Ciccolini            SO Oakmont                   47.9  
  2 Heidi Giancola            SR Lunenburg                 49.3  
  3 Kayla Corcoran            JR Lunenburg                 50.0  
Section  5  
  1 Julia Rembetsy-Brown      JR Oakmont                   48.5  
  2 Sara Khan                 FR Oakmont                   52.9  
  3 Elena Arciprete           FR Lunenburg                 55.9  
Section  6  
  1 Kaitlyn Leonard           FR Littleton                 47.0  
  2 Mariah Tenney             SR Murdock                   47.8  
  3 Naisha Varela             SO Monty Tech                57.0  
Section  7  
  1 Mallory Chick             SR Littleton                 49.3  
  2 Pattty Upshaw             SR Monty Tech                53.3  
  3 Rachel Durgin             JR Murdock                   57.3  
Section  8  
  1 Karina Giorello           SR Monty Tech              1:00.0  
  2 Brooke Schofield           8 Littleton               1:04.4  
  3 Grace Dale                 8 Littleton               1:06.5  
 
Event 20  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Emma Jagelsky             SR Wachusett               3:21.9  
  2 Erin Sampson              SR Wachusett               3:28.4  
  3 Ryan Blake                FR Wachusett               3:28.7  
  4 Sydney Hauver             JR Wachusett               3:35.6  
  5 Nicole Gaffney            JR Wachusett               3:37.3  
  6 Taylor Surrette           SR Wachusett               3:37.5  
  7 Sarah Matys               FR Wachusett               3:42.6  
  8 Julia Snow                11 Doherty                 3:49.0  
  9 Michaela Scott            SO Wachusett               3:55.9  
 10 Mackenzie Doherty         11 Doherty                 4:04.6  
 11 Molly Mulcahy             10 Doherty                 4:09.6  
 12 Ariella Forgit             9 Doherty                 4:20.6  
 13 Rebecca Gow               10 Doherty                 4:22.1  
 14 Stephine Gouerrero        10 Doherty                 4:46.3  
Section  2  
  1 Brook Hansel              SO Lunenburg               3:20.6  
  2 Allison Freeman           SR Lunenburg               3:30.1  
  3 Lisa Maki                 SR Oakmont                 3:39.8  
  4 Melaney Cruz              SR Littleton               3:40.8  
  5 Jen Smith                 SO Littleton               3:43.5  
  6 Felica Ingman             JR Murdock                 3:43.6  
  7 Chelsea Simmers            7 Murdock                 3:57.0  
  8 Katie Goodwin             JR Littleton               4:01.4  
  9 Alma Macias               JR Monty Tech              4:03.1  
 10 Michaela Macchia          SR Oakmont                 4:14.7  
 11 Erin Bresnahan            FR Oakmont                 4:22.8  
 12 Bailey Fluet              FR Oakmont                 4:33.8  
 13 Kaeli Davis               JR Oakmont                 4:34.5  
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Wachusett                                            4:39.6  
  2 Lunenburg                                            4:47.7  
  3 Doherty                                              4:54.2  
  4 Oakmont                                              4:56.5  
Section  2  
  1 Littleton                                            4:43.0  
 -- Wachusett  'B'                                      x4:49.7  
 -- Littleton  'B'                                      x5:07.8  
 
Event 22  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Wachusett                                            1:53.2  
  2 Doherty                                              2:00.2  
  3 Lunenburg                                            2:03.5  
  4 Oakmont                                              2:08.1  
Section  2  
  1 Littleton                                            2:06.2  
 -- Wachusett  'B'                                      x2:10.4  
 -- Lunenburg  'B'                                      x2:14.1  
 -- Littleton  'B'                                      x2:16.0