Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/ga/Sep13_BETHLE_set1.shtml

BETHLEHEM ELEMENTARY SCHOOL STARLIGHT 5K

BETHLEHEM, GA, September 13, 2013

[Age Group 5K Results ]

Overall 5K Results

CLASSIC RACE SERVICES


 2013 - Bethlehem Starlight 5K Starlight5K/FR        
 Overall Finish List        
 September 13, 2013        
 CLASSIC RACE SERVICES    www.classicraceservices.com        
                                                                                              
 Place Name                City              Bib No Age Age Group Place Total Time Total Pace 
 1     Darrius Tompkins    Stephens  GA      1336   43      1 M 40-44   18:04.4    5:50/M     
 2     Ryan Archer         Lawrenceville  GA 1337   33      1 M 30-34   19:40.2    6:21/M     
 3     Lauren Freeman      Cleveland  GA     448    31      2 M 30-34   20:33.9    6:38/M     
 4     Casey Mull          Athens  GA        514    29      1 M 25-29   21:50.9    7:03/M     
 5     Joseph Deloach      Eatonton  GA      430    30      3 M 30-34   21:53.9    7:04/M     
 6     David Eckles        Athens  GA        1318   38      1 M 35-39   22:16.1    7:11/M     
 7     Roger Keel          Valley  GA        478    60      1 M 60-64   23:04.2    7:26/M     
 8     Eric Patrick        Winder  GA        1345   54      1 M 50-54   23:17.6    7:31/M     
 9     Kevin Ellington II  Winder  GA        442    11      1 M 11-14   23:20.2    7:32/M     
 10    Bo Ryles            Bogart  GA        1323   57      1 M 55-59   23:24.5    7:33/M     
 11    Donnie Chaffin      Hampton  GA       422    53      2 M 50-54   23:28.0    7:34/M     
 12    Mark Chaffin        Hampton  GA       423    23      1 M 20-24   24:17.0    7:50/M     
 13    Rick Hayes          Dahlonega  GA     132    55      2 M 55-59   24:34.4    7:55/M     
 14    Faye Black          Athens  GA        407    30      1 F 30-34   24:37.5    7:56/M     
 15    Joshua Hammond      Athens  GA        597    24      2 M 20-24   24:40.4    7:57/M     
 16    Kay Harrison        Lawrenceville  GA 1320   60      1 F 60-64   24:44.2    7:59/M     
 17    Cody Skinner        Winder  GA        1368   10      1 M  0-10   24:47.5    8:00/M     
 18    Jackson Krueger     Dacula  GA        486    8       2 M  0-10   24:49.7    8:00/M     
 19    Justin Krueger      Dacula  GA        487    35      2 M 35-39   24:52.8    8:01/M     
 20    Le Gibson                             1338   44      2 M 40-44   24:57.2    8:03/M     
 21    Melinda Black       Clarkesville  GA  408    48      1 F 45-49   25:01.4    8:04/M     
 22    Michelle Franklin   Monroe  GA        1363   34      2 F 30-34   25:16.7    8:09/M     
 23    Cheryl Vail         Lawrenceville  GA 1330   68      1 F 65-69   25:19.7    8:10/M     
 24    Chris Adams         Hoschton  GA      401    30      4 M 30-34   25:24.6    8:12/M     
 25    David Oblinger      Alpharetta  GA    1335   62      2 M 60-64   25:29.5    8:13/M     
 26    Jessica Adams       Hoschton  GA      402    28      1 F 25-29   25:31.5    8:14/M     
 27    Jeff Guinn          Monroe  GA        1321   48      1 M 45-49   25:33.9    8:15/M     
 28    Ryan Miller                           510    14      2 M 11-14   25:37.2    8:16/M     
 29    Kevin Ellington Sr. Winder  GA        443    43      3 M 40-44   25:38.8    8:16/M     
 30    Rhett Campbell      Bethlehem  GA     421    25      2 M 25-29   25:54.8    8:21/M     
 31    Christopher Culver  Bethlehem  GA     586    38      3 M 35-39   25:58.9    8:23/M     
 32    Laura McBryar       Bethlehem  GA     502    29      2 F 25-29   25:59.2    8:23/M     
 33    Mary Beth Forwood   Bishop  GA        447    49      2 F 45-49   25:59.3    8:23/M     
 34    Troy Garland        Milledgeville  GA 449    42      4 M 40-44   26:17.6    8:29/M     
 35    Randall Martin      Monroe  GA        1322   55      3 M 55-59   26:20.1    8:30/M     
 36    Austin Miller       Monroe  GA        509    19      1 M 15-19   26:24.3    8:31/M     
 37    Anna Hall           Loganville  GA    1371   39      1 F 35-39   26:31.2    8:33/M     
 38    Maria De La Rosa    Auburn  GA        429    29      3 F 25-29   27:15.2    8:47/M     
 39    Bob Crosby          Watkinsville  GA  1319   65      1 M 65-69   27:22.1    8:50/M     
 40    Will Leach                            497    9       3 M  0-10   27:23.9    8:50/M     
 41    Brandi Duke         Bethlehem  GA     435    38      2 F 35-39   27:34.1    8:54/M     
 42    Peyton Honeycutt    Bethlehem  GA     1326   11      3 M 11-14   27:45.2    8:57/M     
 43    Colby Sikes         Dacula  GA        543    10      1 F  0-10   28:12.2    9:06/M     
 44    Ronney Miller       Monroe  GA        508    44      5 M 40-44   28:14.2    9:06/M     
 45    Rhonda Trainor      Lawrenceville  GA 1329   48      3 F 45-49   28:15.1    9:07/M     
 46    Troy Moore          Bethlehem  GA     1333   32      5 M 30-34   28:21.3    9:09/M     
 47    Matt Roberts        Winder  GA        1334   28      3 M 25-29   28:22.2    9:09/M     
 48    Victoria Patrick    Winder  GA        1347   51      1 F 50-54   28:24.2    9:10/M     
 49    Kelly Holliday      Winder  GA        1344   42      1 F 40-44   28:24.6    9:10/M     
 50    Tony Stephenson     Bethlehem  GA     547    30      6 M 30-34   28:32.4    9:12/M     
 51    Lee Merritt         Jefferson  GA     1317   32      7 M 30-34   28:34.5    9:13/M     
 52    Jackie Stephenson   Bethlehem  GA     546    30      3 F 30-34   29:27.7    9:30/M     
 53    Cassie Ross         Athens  GA        574    25      4 F 25-29   29:28.8    9:30/M     
 54    Jeremy Johnson      Bethlehem  GA     476    35      4 M 35-39   29:33.5    9:32/M     
 55    John Gebo           Winder  GA        451    50      3 M 50-54   29:38.5    9:34/M     
 56    John Mincemoyer     Winterville  GA   1362   43      6 M 40-44   29:41.2    9:35/M     
 57    Erin McElroy        Winder  GA        505    33      4 F 30-34   29:53.0    9:38/M     
 58    April Campbell      Bethlehem  GA     420    25      5 F 25-29   29:57.3    9:40/M     
 59    Barry Cook          Clayton  GA       1314   58      4 M 55-59   29:58.3    9:40/M     
 60    Gerry Fahey         Monroe  GA        445    70      1 M 70-74   29:58.9    9:40/M     
 61    Christopher Tindall Lilburn  GA       1331   37      5 M 35-39   30:25.4    9:49/M     
 62    Sheri Miller        Monroe  GA        511    45      4 F 45-49   31:11.9    10:04/M    
 63    Jay Leach           Bethlehem  GA     495    40      7 M 40-44   31:13.1    10:04/M    
 64    Randy Gordon        Winder  GA        456    49      2 M 45-49   31:44.3    10:14/M    
 65    Chris Morris        Winder  GA        513    29      4 M 25-29   31:57.9    10:18/M    
 66    Jim Latimer         Gainesville  GA   494    71      2 M 70-74   32:03.1    10:20/M    
 67    Avery Morrell       Auburn  GA        512    10      4 M  0-10   32:08.5    10:22/M    
 68    Cheryl Cook         Clayton  GA       1316   56      1 F 55-59   32:11.3    10:23/M    
 69    Brian McKay         Bethlehem  GA     507    26      5 M 25-29   32:19.1    10:25/M    
 70    Abigail Gebo        Winder  GA        450    18      1 F 15-19   32:26.3    10:28/M    
 71    Jocelyn Davis       Athens  GA        428    34      5 F 30-34   32:46.5    10:34/M    
 72    Allison McKay       Bethlehem  GA     506    26      6 F 25-29   33:10.5    10:42/M    
 73    Lisa Hanson         Bethlehem  GA     459    42      2 F 40-44   33:16.1    10:44/M    
 74    Jerome Skinner      Winder  GA        1370   33      8 M 30-34   33:34.0    10:50/M    
 75    Mark Hayes          Bethlehem  GA     463    50      4 M 50-54   33:36.8    10:50/M    
 76    Carmen Morris       Comer  GA         583    33      6 F 30-34   33:42.9    10:52/M    
 77    Hannah Gunter       Watkinsville  GA  457    25      7 F 25-29   34:04.9    10:59/M    
 78    Dylan Ryoul         Snellville  GA    534    9       5 M  0-10   34:13.0    11:02/M    
 79    Bryson Hardy        Winder  GA        1367   11      4 M 11-14   34:29.5    11:07/M    
 80    Logan Duke          Bethlehem  GA     436    12      5 M 11-14   34:31.2    11:08/M    
 81    Elizabeth Burnside  Bethlehem  GA     417    15      2 F 15-19   35:26.0    11:26/M    
 82    Sarah Wishnietsky   Norcross  GA      569    29      8 F 25-29   35:30.5    11:27/M    
 83    Ron Landen          Columbus  GA      493    69      2 M 65-69   35:36.3    11:29/M    
 84    Logan Krueger       Dacula  GA        488    11      6 M 11-14   35:38.2    11:30/M    
 85    Valerie Stapleton                     1350   46      5 F 45-49   35:42.2    11:31/M    
 86    Hannah Croy                           426    28      9 F 25-29   35:47.0    11:33/M    
 87    Adrian Dunegan      Auburn  GA        437    31      7 F 30-34   36:24.4    11:45/M    
 88    Allison Leach       Baxley  GA        1364   34      8 F 30-34   36:25.4    11:45/M    
 89    Terren Rosbury                        89     7       2 F  0-10   37:09.0    11:59/M    
 90    Daphne Rosbury      Winder  GA        533    35      3 F 35-39   37:09.8    11:59/M    
 91    Erica Shepley       Winder  GA        1346   28     10 F 25-29   37:10.1    11:59/M    
 92    Amber Dillard                         431    28     11 F 25-29   37:12.2    12:00/M    
 93    Greg Dixon          Winder  GA        432    22      3 M 20-24   37:14.2    12:01/M    
 94    Vicky Werner        Snellville  GA    563    61      2 F 60-64   37:16.2    12:01/M    
 95    Ashley Stoudenmire  Bethlehem  GA     549    31      9 F 30-34   37:43.4    12:10/M    
 96    Madison Stoudenmire Bethlehem  GA     551    9       3 F  0-10   37:43.6    12:10/M    
 97    Dave Sikes          Dacula  GA        544    17      2 M 15-19   38:08.2    12:18/M    
 98    Brandi Sikes        Dacula  GA        542    39      4 F 35-39   38:09.3    12:18/M    
 99    Jan Finney          Athens  GA        446    50      2 F 50-54   38:27.0    12:24/M    
 100   Kim Stewart         Athens  GA        548    52      3 F 50-54   38:27.5    12:24/M    
 101   Ken Perkins         Winder  GA        1369   61      1 M 60-64   38:30.6    12:25/M    
 102   Andrew Ellis                          593    17      3 M 15-19   38:44.9    12:30/M    
 103   Carlee Brodie                         592    18      3 F 15-19   38:45.1    12:30/M    
 104   Alicia McDonald     Jefferson  GA     504    35      5 F 35-39   38:55.3    12:33/M    
 105   Rhonda Ellis        Loganville  GA    444    43      3 F 40-44   39:05.2    12:36/M    
 106   Madison Maney       Bethlehem  GA     500    6       4 F  0-10   39:17.8    12:40/M    
 107   Joy Cuttray         Snellville  GA    427    30     10 F 30-34   39:18.0    12:41/M    
 108   James Maney         Bethlehem  GA     499    34      9 M 30-34   39:33.3    12:45/M    
 109   Susie Leach         Bethlehem  GA     496    37      6 F 35-39   39:36.5    12:46/M    
 110   Lee Perkins         Winder  GA        524    44      4 F 40-44   39:38.0    12:47/M    
 111   Emily Gordon        Winder  GA        454    23      1 F 20-24   39:39.6    12:47/M    
 112   Syntha Johnson      Bethlehem  GA     477    31     11 F 30-34   40:03.2    12:55/M    
 113   Collin Lancaster    Bethlehem  GA     489    9       6 M  0-10   40:06.4    12:56/M    
 114   Jayden Johnson      Bethlehem  GA     475    4       7 M  0-10   40:08.7    12:57/M    
 115   Marc Lancaster      Bethlehem  GA     491    29      6 M 25-29   40:11.0    12:58/M    
 116   Ethan Johnson       Bethlehem  GA     474    2       8 M  0-10   40:25.4    13:02/M    
 117   Brianna Ashe        Bethlehem  GA     1342   7       5 F  0-10   40:41.9    13:07/M    
 118   Mindy Higgins       Conyers  GA       465    43      5 F 40-44   41:15.0    13:18/M    
 119   Meridith Wages      Braselton  GA     1372   32     12 F 30-34   41:16.0    13:19/M    
 120   Tim Burnside        Bethlehem  GA     419    44      8 M 40-44   41:24.0    13:21/M    
 121   Camilla Broome      Jefferson  GA     416    43      6 F 40-44   42:28.1    13:42/M    
 122   Andrea Arnold       Snellville  GA    404    42      7 F 40-44   43:06.8    13:54/M    
 123   Susan Wages         Winder  GA        1365   61      3 F 60-64   43:10.6    13:55/M    
 124   Charles Perry       Jefferson  GA     1375   55      5 M 55-59   43:25.8    14:00/M    
 125   Nancy McEver        Talmo  GA         1373   58      2 F 55-59   43:55.8    14:10/M    
 126   Dawn Perry          Jefferson  GA     1376   45      6 F 45-49   43:57.3    14:11/M    
 127   James McGuire       Dacula  GA        581    32     10 M 30-34   44:03.7    14:13/M    
 128   Lexi McGuire        Dacula  GA        582    10      6 F  0-10   44:37.2    14:24/M    
 129   Lisa Burnside       Bethlehem  GA     418    51      4 F 50-54   44:38.6    14:24/M    
 130   Melanie Towe        Jefferson  GA     557    48      7 F 45-49   44:40.6    14:25/M    
 131   Teresa Marsh        Winder  GA        501    59      3 F 55-59   44:43.2    14:25/M    
 132   Barbara Webb        Kennesaw  GA      1366   70      1 F 70-74   44:58.8    14:30/M    
 133   Ernest Smallman     Atlanta  GA       545    68      3 M 65-69   44:59.8    14:31/M    
 134   Tyler R                               136    10      9 M  0-10   45:39.7    14:44/M    
 135   Thomas Ramirez      Bethlehem  GA     528    12      7 M 11-14   45:41.1    14:44/M    
 136   Dalyn Mask          Covington  GA     1354   23      2 F 20-24   46:04.5    14:52/M    
 137   Justin Dill         Monroe  GA        591    10     10 M  0-10   46:11.3    14:54/M    
 138   Matthew Dill        Monroe  GA        590    11      8 M 11-14   46:27.1    14:59/M    
 139   Devan Howard        Bethlehem  GA     470    6       7 F  0-10   46:45.2    15:05/M    
 140   Jacob Griner        Bishop  GA        578    9      11 M  0-10   47:01.9    15:10/M    
 141   Parker Stoudenmire  Bethlehem  GA     552    6      12 M  0-10   47:08.4    15:12/M    
 142   Jeremy Stoudenmire  Bethlehem  GA     550    30     11 M 30-34   47:09.4    15:13/M    
 143   Lisa Howard         Bethlehem  GA     471    42      8 F 40-44   48:05.1    15:31/M    
 144   Amy Kistler         Bethlehem  GA     480    34     13 F 30-34   50:04.7    16:09/M    
 145   Seth Kistler        Bethlehem  GA     483    11      9 M 11-14   50:06.7    16:10/M    
 146   Letitia Nalder      Bethlehem  GA     516    28     12 F 25-29   50:35.7    16:19/M    
 147   Veronica Aguiar     Bethlehem  GA     403    29     13 F 25-29   50:40.9    16:21/M    
 148   Brayden Kistler     Bethlehem  GA     481    6      13 M  0-10   50:42.9    16:21/M    
 149   Seth Milligan       Winder  GA        600    7      14 M  0-10   50:46.7    16:23/M    
 150   Pam Gunter          Watkinsville  GA  458    55      4 F 55-59   50:49.6    16:24/M    
 151   Josh Nalder                           515    28      7 M 25-29   50:55.1    16:25/M    
 152   Reid Nalder                           517    5      15 M  0-10   50:56.0    16:26/M    
 153   Carolyn Hollowell   Dacula  GA        468    61      4 F 60-64   52:05.0    16:48/M    
 154   Christa Cooper      Winder  GA        425    71      2 F 70-74   52:05.8    16:48/M    
 155   Jerry Stafford      Snellville  GA    587    73      3 M 70-74   52:14.5    16:51/M    
 156   Hope Weed                             599    37      7 F 35-39   52:56.8    17:05/M    
 157   Beth Warren         Winder  GA        562    46      8 F 45-49   52:58.2    17:05/M    
 158   Carmen Bennett      Winder  GA        406    45      9 F 45-49   52:58.7    17:05/M    
 159   Krista Milligan     Winder  GA        1348   11      1 F 11-14   54:15.9    17:30/M    
 160   John Scott Griner   Bishop  GA        575    9      16 M  0-10   54:33.4    17:36/M    
 161   Amanda Gordon       Winder  GA        453    26     14 F 25-29   54:41.9    17:38/M    
 162   Marsha Gordon       Winder  GA        455    50      5 F 50-54   54:42.7    17:39/M    
 163   Peggy Graham        Winder  GA        1343   62      5 F 60-64   54:52.0    17:42/M    
 164   Barbara Ramirez     Bethlehem  GA     526    54      6 F 50-54   54:53.0    17:42/M    
 165   Chris Guinn                           576    43      9 M 40-44   55:58.4    18:03/M    
 166   Beth Woods          Athens  GA        570    32     14 F 30-34   56:10.7    18:07/M    
 167   Kim Gebo            Winder  GA        452    47     10 F 45-49   56:46.5    18:19/M    
 168   Mary Guinn          Bishop  GA        577    44      9 F 40-44   56:48.9    18:19/M    
 169   Mary McFarland      Bethlehem  GA     598    54      7 F 50-54   56:49.1    18:20/M    
 170   April Mobley                          588    32     15 F 30-34   57:09.2    18:26/M    
 171   Tina Edwards        Bethlehem  GA     441    50      8 F 50-54   57:14.0    18:28/M    
 172   Ronny Edwards       Bethlehem  GA     440    52      5 M 50-54   57:14.7    18:28/M    
 173   Justin Edwards      Bethlehem  GA     439    25      8 M 25-29   1:00:18.7  19:27/M    
 174   Emily Milligan      Winder  GA        1349   31     16 F 30-34   1:00:21.7  19:28/M    
 175   Cheyenne Baxley     Loganville  GA    1352   9       8 F  0-10   1:00:32.8  19:32/M    
 176   Kathie Barton       Loganville  GA    1353   43     10 F 40-44   1:00:34.0  19:32/M    
 177   Shawn Poole         Monroe  GA        589    8      17 M  0-10   1:00:40.4  19:34/M