Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/ga/Jan19_JAYCEE_set1.shtml

JAYCEES JANUARY JOG (10.2K)

WATKINSVILLE, GA, January 19, 2013

[Age Group 10.2K Results ]

Overall 10.2K Results

CLASSIC RACE SERVICES


 Jaycees January Jog 10.2K        
 Overall Finish List        
 January 19, 2013        
 CLASSIC RACE SERVICES - ATHENS,GA        
                                                                                                  
 Place Name                   City               Bib No Age Age Group Place Total Time Total Pace 
 1     Brian Brodrick         Watkinsville  GA   397    37      1 OVERALL   40:01.5    6:19/M     
 2     Bill Hunt              Watkinsville  GA   328    44      1 MASTERS   42:10.2    6:40/M     
 3     J B Cunningham         Mechanicsburg  OH  314    45      1 M 45-49   43:42.2    6:54/M     
 4     Jerry Ackerman         Watkinsville  GA   398    39      2 M 35-39   44:49.3    7:05/M     
 5     Casey Mull             Athens  GA         390    28      1 M 25-29   45:56.6    7:15/M     
 6     Tommy Dorminy          Mcdonough  GA      318    15      1 M 15-19   48:47.2    7:42/M     
 7     Mark Townsend          Watkinsville  GA   360    50      1 GRAND     48:55.0    7:44/M     
 8     Charles Weldon         Athens  GA         369    63      1 M 60-64   48:57.5    7:44/M     
 9     David Eckles           Athens  GA         384    37      3 M 35-39   49:16.2    7:47/M     
 10    Brittany Wardlow       Bethlehem  GA      375    30      1 OVERALL   49:21.7    7:48/M     
 11    Scott Chastain         Jefferson  GA      308    35      4 M 35-39   49:25.7    7:48/M     
 12    Donna Presley          Toccoa  GA         354    66      1 MASTERS   49:27.3    7:49/M     
 13    Mark Christenson       Winterville  GA    310    45      2 M 45-49   50:15.1    7:56/M     
 14    Roger Keel             Valley  AL         333    59      1 M 55-59   50:23.2    7:58/M     
 15    Rhonda Trainor         Lawrenceville  GA  373    48      1 F 45-49   50:26.3    7:58/M     
 16    Kay Harrison           Lawrenceville  GA  387    60      1 GRAND     50:59.9    8:03/M     
 17    Scott Shamp            Athens  GA         378    53      2 M 50-54   51:10.5    8:05/M     
 18    Fiona Dielman          Athens  GA         392    26      1 F 25-29   51:24.4    8:07/M     
 19    Justin Krueger         Dacula  GA         336    35      5 M 35-39   51:37.6    8:09/M     
 20    Kate Blackburn         Sylvania  GA       304    23      1 F 20-24   51:44.4    8:10/M     
 21    Michael Azzolin        Bishop  GA         302    35      6 M 35-39   51:48.9    8:11/M     
 22    Traci Colon            Bethlehem  GA      376    35      1 F 35-39   52:08.4    8:14/M     
 23    Kristi Greco           Social Circle  GA  324    35      2 F 35-39   52:55.9    8:22/M     
 24    Cheryl Vail            Lawrenceville  GA  361    67      2 F 65-99   53:14.4    8:25/M     
 25    Jennifer Christenberry Winder  GA         309    31      2 F 30-34   53:27.3    8:27/M     
 26    Janine Glenn           Flowery Branch  GA 323    21      2 F 20-24   54:05.1    8:33/M     
 27    Mel Garber             Watkinsville  GA   371    63      2 M 60-64   54:11.6    8:34/M     
 28    Steve Hartley          Eastanollee  GA    325    52      3 M 50-54   54:15.0    8:34/M     
 29    Nat Carmack            Athens  GA         305    41      2 M 40-44   54:17.5    8:35/M     
 30    Emily Ullrich          Watkinsville  GA   488    30      3 F 30-34   54:31.7    8:37/M     
 31    Charles Jackson        Tucker  GA         330    9       1 M  0-14   54:37.2    8:38/M     
 32    Bo Ryles               Bogart  GA         372    56      2 M 55-59   55:06.4    8:42/M     
 33    Jared Marsden          Athens  GA         341    36      7 M 35-39   55:14.6    8:44/M     
 34    Keith Ware             Bishop  GA         489    49      3 M 45-49   55:27.0    8:46/M     
 35    Caitlin Conn           Lawrenceville  GA  313    23      3 F 20-24   55:27.5    8:46/M     
 36    Ryan O'Neal            Mcdonough  GA      350    35      8 M 35-39   56:48.7    8:58/M     
 37    Susie Dorminy          Mcdonough  GA      317    11      1 F  0-14   57:02.2    9:01/M     
 38    Colin Ware             Bishop  GA         491    9       2 M  0-14   57:10.9    9:02/M     
 39    Walter Harvey          Jefferson  GA      383    68      1 M 65-99   57:12.6    9:02/M     
 40    Troy Garland           Milledgeville  GA  321    41      3 M 40-44   57:25.5    9:04/M     
 41    Bob Crosby             Watkinsville  GA   388    64      3 M 60-64   57:30.5    9:05/M     
 42    Robin Ankerich         Athens  GA         385    49      2 F 45-49   57:36.1    9:06/M     
 43    Mack McClung           Bogart  GA         487    31      1 M 30-34   57:45.3    9:07/M     
 44    Jennifer Rouan         Jefferson  GA      355    35      3 F 35-39   57:46.5    9:08/M     
 45    Kimberly Liebowitz     Bogart  GA         339    29      2 F 25-29   57:54.2    9:09/M     
 46    Cassie Pitts           Watkinsville  GA   353    35      4 F 35-39   57:54.7    9:09/M     
 47    Jenny Wooford          Comer  GA          389    35      5 F 35-39   58:12.4    9:12/M     
 48    Bill Chamblee          Anderson  SC       307    65      2 M 65-99   58:16.1    9:12/M     
 49    Christine Reed         Loganville  GA     380    46      3 F 45-49   59:21.2    9:23/M     
 50    Ginger O'Neal          Mcdonough  GA      349    31      4 F 30-34   59:40.8    9:26/M     
 51    Allison Little         Decatur  GA        340    33      5 F 30-34   59:41.2    9:26/M     
 52    David Watkins          Tucker  GA         362    67      3 M 65-99   1:00:03.6  9:29/M     
 53    Kim McNary             Oxford  GA         345    45      4 F 45-49   1:00:22.0  9:32/M     
 54    Raeanne Watkins        Tucker  GA         363    59      1 F 55-59   1:00:26.2  9:33/M     
 55    Marybeth Forwood       Bishop  GA         319    49      5 F 45-49   1:00:36.6  9:34/M     
 56    Jordan Chimouth        Watkinsville  GA   386    29      2 M 25-29   1:00:38.6  9:35/M     
 57    Jeremy Niday           Lawrenceville  GA  348    40      4 M 40-44   1:00:40.6  9:35/M     
 58    Chasity Roth           Monroe  GA         374    31      6 F 30-34   1:00:42.3  9:35/M     
 59    Nichole Nunnally       Monroe  GA         400    37      6 F 35-39   1:00:46.2  9:36/M     
 60    Eric Kenney            Bishop  GA         335    36      9 M 35-39   1:01:17.4  9:41/M     
 61    Lori Dobberstein       Bogart  GA         396    45      6 F 45-49   1:02:10.2  9:49/M     
 62    Denise Spangler        Athens  GA         359    46      7 F 45-49   1:03:13.0  9:59/M     
 63    Jay Jackson            Loganville  GA     331    62      4 M 60-64   1:03:18.4  10:00/M    
 64    Tina Hunt              Elberton  GA       329    51      1 F 50-54   1:03:27.5  10:01/M    
 65    Kim Marsden            Athens  GA         342    34      7 F 30-34   1:05:41.9  10:23/M    
 66    Emily McWhorter        Braselton  GA      391    36      7 F 35-39   1:05:44.6  10:23/M    
 67    John Gregg             Watkinsville  GA   377    66      4 M 65-99   1:06:39.3  10:32/M    
 68    Jason Minyard          Monroe  GA         347    33      2 M 30-34   1:08:03.3  10:45/M    
 69    Sarah Wishnietsky      Norcross  GA       366    28      3 F 25-29   1:08:36.4  10:50/M    
 70    Jim Latimer            Gainesville  GA    338    71      5 M 65-99   1:09:16.5  10:57/M    
 71    Claudia Shamp          Athens  GA         379    54      2 F 50-54   1:09:28.4  10:58/M    
 72    Rachel Brown           Lawrenceville  GA  370    28      4 F 25-29   1:10:01.6  11:04/M    
 73    Rachel Carlyle         Winder  GA         365    31      8 F 30-34   1:10:09.7  11:05/M    
 74    James Hildebrand       Greensboro  GA     326    69      6 M 65-99   1:10:38.7  11:10/M    
 75    Varee Weldon           Athens  GA         368    66      3 F 65-99   1:11:37.1  11:19/M    
 76    Ron Landen             Columbus  GA       337    68      7 M 65-99   1:12:05.6  11:23/M    
 77    Eugene Schulte         Snellville  GA     356    63      5 M 60-64   1:12:42.9  11:29/M    
 78    Erin Glatter           Athens  GA         322    29      5 F 25-29   1:12:50.6  11:30/M    
 79    Josh Kemerling         Bethlehem  GA      334    34      3 M 30-34   1:14:42.4  11:48/M    
 80    Deirdre Kane           Athens  GA         332    45      8 F 45-49   1:14:46.0  11:49/M    
 81    Matti Birge            Athens  GA         303    32      9 F 30-34   1:14:57.8  11:50/M    
 82    John Dorminy           Mcdonough  GA      316    43      5 M 40-44   1:15:22.3  11:54/M    
 83    Don Holliday           Athens  GA         327    63      6 M 60-64   1:15:23.9  11:55/M    
 84    Lauren Zeilenga        Watkinsville  GA   382    20      4 F 20-24   1:16:38.2  12:06/M    
 85    Tracy Zeilenga         Watkinsville  GA   381    44      1 F 40-44   1:19:00.3  12:29/M    
 86    Sace Leverett          Monroe  GA         395    16      1 F 15-19   1:19:12.1  12:31/M    
 87    Rachel Harper          Monroe  GA         394    38      8 F 35-39   1:19:13.2  12:31/M    
 88    Dori Michaels          Covington  GA      346    44      2 F 40-44   1:22:06.0  12:58/M    
 89    Vicky Werner           Snellville  GA     364    60      2 F 60-64   1:22:18.2  13:00/M    
 90    Doug Ashley            Gainesville  GA    301    54      4 M 50-54   1:22:22.2  13:01/M    
 91    Wilson Page            Athens  GA         351    70      8 M 65-99   1:22:43.5  13:04/M    
 92    Nancy Arata            Bishop  GA         490    42      3 F 40-44   1:24:07.8  13:17/M    
 93    Cindy Ware             Bishop  GA         492    38      9 F 35-39   1:25:01.6  13:26/M    
 94    Francis Fuld           Loganville  GA     320    72      9 M 65-99   1:27:58.0  13:54/M    
 95    Ernest Smallman        Atlanta  GA        357    68     10 M 65-99   1:30:57.2  14:22/M    
 96    Don McClellan          Smyrna  GA         367    81     11 M 65-99   1:30:58.2  14:22/M