Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/ga/Apr26_11thAN_set1.shtml

11th ANNUAL DALES SANDERS WILDCAT 5K

WINDER, GA, April 26, 2013

[Age Group 5K Results ]

Overall 5K Results

CLASSIC RACE SERVICES


 2013 - 11th Annual Dale Sanders Apalachee Wilcat5K WILDCAT 5K        
 Overall Finish List        
 April 26, 2013        
 CLASSIC RACE SERVICES - ATHENS,GA        
                                                                                                
 Place Name                  City              Bib No Age Age Group Place Total Time Total Pace 
 1     Nicholas Zuribulis    Auburn  GA        720    17      1 M 15-19   18:15.1    5:53/M     
 2     Jerry White           Bogart  GA        740    42      1 M 40-44   18:32.1    5:59/M     
 3     Chandler Campbell     Bethlehem  GA     715    15      2 M 15-19   18:52.8    6:05/M     
 4     Chuck Cartee          Winder  GA        620    40      2 M 40-44   19:12.9    6:12/M     
 5     Trey Brush            Jefferson  GA     614    42      3 M 40-44   19:27.3    6:16/M     
 6     Ben Free              Winder  GA        726    43      4 M 40-44   21:02.6    6:47/M     
 7     Lauren Freeman        Cleveland  GA     641    31      1 M 30-34   21:10.8    6:50/M     
 8     David Eckles          Athens  GA        637    37      1 M 35-39   21:39.1    6:59/M     
 9     Mark Townsend         Watkinsville  GA  702    50      1 M 50-54   22:04.0    7:07/M     
 10    Gabriel Maurer        Bethlehem  GA     674    14      1 M 11-14   22:25.8    7:14/M     
 11    Brian Dunegan         Auburn  GA        635    29      1 M 25-29   22:36.8    7:17/M     
 12    Harrison Duncan       Loganville  GA    633    11      2 M 11-14   22:42.2    7:19/M     
 13    Marie Lyle            Winder  GA        670    20      1 F 20-24   22:53.7    7:23/M     
 14    Rob Carlyle           Winder  GA        617    38      2 M 35-39   22:59.8    7:25/M     
 15    Roger Keel            Valley  AL        658    59      1 M 55-59   23:23.6    7:33/M     
 16    Grayson Pierce        Winder  GA        725    14      3 M 11-14   23:28.3    7:34/M     
 17    Stephen Johnson       Winder  GA        656    32      2 M 30-34   23:30.1    7:35/M     
 18    Rick Hayes            Dahlonega  GA     722    54      2 M 50-54   23:36.3    7:37/M     
 19    Sam Mann              Social Circle  GA 671    35      3 M 35-39   23:44.7    7:39/M     
 20    Caitlin Conn          Lawrenceville  GA 623    24      2 F 20-24   23:49.3    7:41/M     
 21    John Irwin            Athens  GA        653    19      3 M 15-19   23:57.1    7:44/M     
 22    Luke Woschintz        Bethlehem  GA     762    13      4 M 11-14   24:00.5    7:45/M     
 23    Bo Ryles              Bogart  GA        753    57      2 M 55-59   24:15.3    7:49/M     
 24    Alyssa Manotas        Winder  GA        672    21      3 F 20-24   24:26.4    7:53/M     
 25    Kay Harrison          Lawrenceville  GA 736    60      1 F 60-64   24:43.2    7:58/M     
 26    Brandon McIntyre      Statham  GA       677    35      4 M 35-39   24:45.1    7:59/M     
 27    Duane White           Buford  GA        707    54      3 M 50-54   24:57.1    8:03/M     
 28    Michelle Franklin     Monroe  GA        754    33      1 F 30-34   24:58.5    8:03/M     
 29    Royal Robichaud       Bethlehem  GA     747    66      1 M 65-69   25:00.3    8:04/M     
 30    David Parks           Buford  GA        685    58      3 M 55-59   25:04.4    8:05/M     
 31    Mel Garber            Watkinsville  GA  730    63      1 M 60-64   25:16.1    8:09/M     
 32    Peyton Sanders        Watkinsville  GA  698    18      4 M 15-19   25:25.2    8:12/M     
 33    Faye Black            Athens  GA        608    30      2 F 30-34   25:28.4    8:13/M     
 34    David Dauphin         Auburn  GA        630    10      1 M  0-10   25:50.6    8:20/M     
 35    Charles Jackson       Tucker  GA        654    10      2 M  0-10   25:52.7    8:21/M     
 36    Kurt Schwanemann      Dacula  GA        724    55      4 M 55-59   25:53.0    8:21/M     
 37    Chris Nemetz          Watkinsville  GA  681    11      5 M 11-14   26:03.0    8:24/M     
 38    Bob Crosby            Watkinsville  GA  735    64      2 M 60-64   26:19.5    8:29/M     
 39    Mark Cobb             Bogart  GA        622    50      4 M 50-54   26:24.4    8:31/M     
 40    George Southgate      Calhoun  GA       701    66      2 M 65-69   26:26.6    8:32/M     
 41    Sam Barber            Monroe  GA        606    40      5 M 40-44   26:28.2    8:32/M     
 42    Laura McBryar         Bethlehem  GA     675    28      1 F 25-29   26:33.2    8:34/M     
 43    Troy Garland          Milledgeville  GA 642    42      6 M 40-44   26:36.9    8:35/M     
 44    Peyton Honeycutt      Bethlehem  GA     651    10      3 M  0-10   26:43.5    8:37/M     
 45    Michael Roundtree     Bethlehem  GA     749    41      7 M 40-44   26:47.1    8:38/M     
 46    Brett Brush           Jefferson  GA     611    9       4 M  0-10   27:02.6    8:43/M     
 47    Amy Looper            Dacula  GA        668    27      2 F 25-29   27:06.8    8:45/M     
 48    Chasity Roth          Monroe  GA        694    32      3 F 30-34   27:14.8    8:47/M     
 49    Cooper Wadsworth      Monroe  GA        704    9       5 M  0-10   27:43.9    8:56/M     
 50    Jennifer Miller       Bethlehem  GA     678    38      1 F 35-39   27:48.9    8:58/M     
 51    Evan Manotas          Winder  GA        673    9       6 M  0-10   27:58.2    9:01/M     
 52    Nathan Holbrook       Bethlehem  GA     649    10      7 M  0-10   28:12.8    9:06/M     
 53    Kristen Culberson     Auburn  GA        750    29      3 F 25-29   28:31.5    9:12/M     
 54    Jarrett Wallace       Bethlehem  GA     705    12      6 M 11-14   28:37.3    9:14/M     
 55    Meredith Cameron      Winder  GA        615    53      1 F 50-54   28:37.6    9:14/M     
 56    Victoria Patrick      Winder  GA        686    51      2 F 50-54   28:45.4    9:16/M     
 57    Brecklyn Moss         Winder  GA        755    11      7 M 11-14   28:47.9    9:17/M     
 58    Emily McWhorter       Braselton  GA     746    36      2 F 35-39   28:50.3    9:18/M     
 59    Brandi Duke           Bethlehem  GA     632    38      3 F 35-39   28:52.8    9:19/M     
 60    Logan Krueger         Dacula  GA        665    10      8 M  0-10   28:55.7    9:20/M     
 61    Taylor Stockel        Winder  GA        716    10      1 F  0-10   28:58.6    9:21/M     
 62    Justin Krueger        Dacula  GA        664    35      5 M 35-39   28:58.8    9:21/M     
 63    Abby Bowles           Bethlehem  GA     609    10      2 F  0-10   29:00.3    9:21/M     
 64    Lora Bowles           Statham  GA       739    41      1 F 40-44   29:00.8    9:21/M     
 65    Melanie Hooks         Auburn  GA        652    33      4 F 30-34   29:20.3    9:28/M     
 66    Michael Peters        Monroe  GA        734    53      5 M 50-54   29:23.9    9:29/M     
 67    Stephanie T Atkinson  Bethlehem  GA     602    40      2 F 40-44   29:27.6    9:30/M     
 68    Dawn Beene            Loganville  GA    748    52      3 F 50-54   29:39.9    9:34/M     
 69    Shawn Williams        Bogart  GA        709    41      3 F 40-44   29:52.0    9:38/M     
 70    Jerry Cunningham      Clarkesville  GA  627    56      5 M 55-59   29:52.7    9:38/M     
 71    Joshua Holbrook       Winder  GA        761    34      3 M 30-34   29:58.5    9:40/M     
 72    Gerry Fahey           Monroe  GA        639    70      1 M 70-74   30:18.6    9:46/M     
 73    Avery Cartee          Winder  GA        619    9       3 F  0-10   30:20.9    9:47/M     
 74    Jill Woschitz         Bethlehem  GA     712    11      1 F 11-14   30:23.8    9:48/M     
 75    Nick Dunegan          Auburn  GA        636    30      4 M 30-34   30:34.1    9:52/M     
 76    Kelly Holliday        Winder  GA        650    42      4 F 40-44   30:44.2    9:55/M     
 77    Brian Koerner         Bethelehem  GA    661    31      5 M 30-34   31:05.2    10:02/M    
 78    Rachel Wilbur-Carlyle Winder  GA        708    31      5 F 30-34   31:44.3    10:14/M    
 79    Yvette Yancey         Winder  GA        713    48      1 F 45-49   31:48.3    10:15/M    
 80    Parker King           Hoschton  GA      660    12      8 M 11-14   32:07.9    10:22/M    
 81    Adrain Noname                           81     11      9 M 11-14   32:08.3    10:22/M    
 82    Audrey Pettyjohn      Bethlehem  GA     690    10      4 F  0-10   32:08.6    10:22/M    
 83    Betsy Brooks          Monroe  GA        723    52      4 F 50-54   32:12.0    10:23/M    
 84    Austin Dancer         Winder  GA        629    10      9 M  0-10   32:14.1    10:24/M    
 85    Tanner Carnes         Winder  GA        618    10     10 M  0-10   32:24.4    10:27/M    
 86    Lauren Cartee         Winder  GA        621    34      6 F 30-34   32:30.2    10:29/M    
 87    Madison Henley        Bethlehem  GA     648    10      5 F  0-10   32:30.9    10:29/M    
 88    Ashley Wesley         Bethlehem  GA     738    9       6 F  0-10   32:31.1    10:29/M    
 89    Julia Ruark           Winder  GA        696    28      4 F 25-29   32:38.5    10:32/M    
 90    Marsha Pettyjohn      Bethlehem  GA     691    35      4 F 35-39   32:46.6    10:34/M    
 91    Kathy Givens          Douglasville  GA  643    64      2 F 60-64   32:48.1    10:35/M    
 92    Storm Barber          Monroe  GA        607    11     10 M 11-14   32:53.3    10:36/M    
 93    Grant Crosby          Winder  GA        759    13     11 M 11-14   32:57.9    10:38/M    
 94    Robb Daggett          Athens  GA        628    40      8 M 40-44   33:26.2    10:47/M    
 95    Natasha Dauphin       Auburn  GA        631    39      5 F 35-39   33:40.8    10:52/M    
 96    Kenneth Owens         Monroe  GA        733    65      3 M 65-69   34:00.3    10:58/M    
 97    Brennon Spratlin      Monroe  GA        731    7      11 M  0-10   34:00.5    10:58/M    
 98    Katie Jackson         Winder  GA        719    15      1 F 15-19   34:23.5    11:05/M    
 99    Craig Culberson       Auburn  GA        751    32      6 M 30-34   34:26.3    11:06/M    
 100   Sandy Love            Winder  GA        669    25      5 F 25-29   34:30.5    11:08/M    
 101   Adrian Dunegan        Auburn  GA        634    31      7 F 30-34   34:31.9    11:08/M    
 102   Ron Landen            Columbus  GA      667    68      4 M 65-69   34:33.8    11:09/M    
 103   Hailey Campbell       Bethlehem  GA     616    10      7 F  0-10   34:38.4    11:10/M    
 104   Amelia Hendricks      Bethlehem  GA     647    10      8 F  0-10   34:38.8    11:10/M    
 105   Cheryl Boxx           Auburn  GA        610    57      1 F 55-59   34:40.0    11:11/M    
 106   Vicky Werner          Snellville  GA    706    60      3 F 60-64   34:59.7    11:17/M    
 107   Ethan Harrison        Winder  GA        756    11     12 M 11-14   35:29.2    11:27/M    
 108   Mandy Free            Winder  GA        727    40      5 F 40-44   35:31.4    11:27/M    
 109   Jenna Crow            Bethlehem  GA     624    9       9 F  0-10   35:44.7    11:32/M    
 110   Laura Kennon          Newborn  GA       752    42      6 F 40-44   35:48.0    11:33/M    
 111   Carissa Crosby        Winder  GA        760    37      6 F 35-39   35:51.9    11:34/M    
 112   Anna Nelson           Winder  GA        680    23      4 F 20-24   35:58.4    11:36/M    
 113   Brittney Padinor      Bethlehem  GA     684    10     10 F  0-10   36:00.5    11:37/M    
 114   Ethan Reed            Bethlehem  GA     721    13     13 M 11-14   36:47.8    11:52/M    
 115   Babara J Puckett      Jefferson  GA     693    63      4 F 60-64   37:08.2    11:59/M    
 116   Joe Nemetz            Watkinsville  GA  682    54      6 M 50-54   37:23.7    12:04/M    
 117   Chastity Koerner      Bethelehem  GA    662    31      8 F 30-34   37:31.0    12:06/M    
 118   Brenda Owens          Monroe  GA        732    64      5 F 60-64   38:05.7    12:17/M    
 119   Doug Ashley           Gainesville  GA   601    55      6 M 55-59   38:13.2    12:20/M    
 120   Chris Scammon         Rex  GA           699    66      5 M 65-69   38:25.9    12:24/M    
 121   Jacob Harrison        Winder  GA        757    6      12 M  0-10   38:39.8    12:28/M    
 122   Jennifer Hardin       Winder  GA        758    39      7 F 35-39   38:40.7    12:28/M    
 123   Sherrie Pope          Winder  GA        692    46      2 F 45-49   38:57.6    12:34/M    
 124   Jacob Tyler           Bethlehem  GA     703    9      13 M  0-10   39:27.9    12:44/M    
 125   Ethan McGauthiar      Bethlehem  GA     676    9      14 M  0-10   39:37.1    12:47/M    
 126   Courtney Ruse         Winder  GA        697    20      5 F 20-24   40:58.5    13:13/M    
 127   Carolyn Crowe                           625    10     11 F  0-10   41:27.2    13:22/M    
 128   Iliana Ham-Molina     Bethlehem  GA     763    10     12 F  0-10   41:27.4    13:22/M    
 129   Kelly Ausec           Winder  GA        603    25      6 F 25-29   41:59.7    13:33/M    
 130   Casey Mincey          Winder  GA        679    19      2 F 15-19   42:02.1    13:34/M    
 131   Bridget Duncan        Loganville  GA    729    13      2 F 11-14   42:54.8    13:50/M    
 132   Mackenzie Carter      Monroe  GA        728    17      3 F 15-19   43:05.1    13:54/M    
 133   Karen Cruz            Commerce  GA      626    49      3 F 45-49   43:20.7    13:59/M    
 134   Daryle Worley         Toccoa  GA        711    81      1 M 75-99   43:54.5    14:10/M    
 135   Stacie Grayson        Dacula  GA        645    23      6 F 20-24   44:05.5    14:13/M    
 136   Jenney Roundtree      Bethlehem  GA     695    41      7 F 40-44   44:14.0    14:16/M    
 137   Kendra Skinner        Winder  GA        700    23      7 F 20-24   44:14.5    14:16/M    
 138   Nancy Grayson         Dacula  GA        644    57      2 F 55-59   44:46.8    14:26/M    
 139   Jeff Jackson          Tucker  GA        655    57      7 M 55-59   45:33.5    14:42/M    
 140   Joseph McGauthiar     Bethlehem  GA     741    35      6 M 35-39   45:59.9    14:50/M    
 141   Amanda Peppers        Winder  GA        687    31      9 F 30-34   46:29.7    15:00/M    
 142   Angela McDevitt       Statham  GA       718    45      4 F 45-49   46:31.7    15:00/M    
 143   Brooke Faulkner       Winder  GA        640    26      7 F 25-29   47:41.8    15:23/M    
 144   Sara Perry            Dacula  GA        688    13      3 F 11-14   48:16.1    15:34/M    
 145   Sharon Perry          Dacula  GA        689    53      5 F 50-54   49:48.8    16:04/M    
 146   Susan Puckette        Statham  GA       737    50      6 F 50-54   50:29.7    16:17/M    
 147   Halle Barber                            604    7      13 F  0-10   51:00.0    16:27/M