Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/fl/Sep29_Hammer_set3.shtml

Hammer Head Triathon

Camp Blanding, FL, September 29, 2013

[Overall Sprint with splits | Sprint Age Groups | Olympic Age Groups | Aqua Bikes ]

Overall Olympic with splits

                    2013 Hammer Head Olympic Triathlon                

Place   Time    Bib#   Name                                City State
            Age   Place |    Place |     SWIM    | Tran. |        BIKE        | Tran. |          RUN        |   Penalty
            Group Group | Sex  Sex |  Time Place | Time  |    Time  MPH Place | Time  |    Time  Pace Place | Time Reason

  1  2:09:51.0   629  Karel Sumbal                         Jacksonville, FL                             
             OVRALL   1     M   1   27:57.5   12   0:53   1:02:13.1 23.9    1   0:38     38:10.0  6:09    1                           

  2  2:13:18.1   581  Eric Lashway                         St Johns, FL                                 
             25-29    1     M   2   27:34.6   11   0:36   1:04:33.7 23.1    2   0:35     40:00.1  6:27    2                           

  3  2:13:24.4   567  Leo Hobi                             Jacksonville, FL                             
             30-34    1     M   3   19:53.6    1   0:59   1:09:09.1 21.5   10   1:01     42:22.4  6:50    4                           

  4  2:19:50.5   613  Jerome Rothschild                    Savannah, GA                                 
             Master   1     M   4   25:56.7    7   0:54   1:07:00.0 22.2    6   0:43     45:17.5  7:18   18                           

  5  2:20:38.1   513  Kurt Barnhill                        Port Orange, FL                              
             25-29    2     M   5   29:18.9   28   0:43   1:06:58.0 22.2    5   0:54     42:45.1  6:54    5                           

  6  2:20:55.1   653  Juuan Estreella Ii                   St Augustine, FL                             
             45-49    1     M   6   29:15.4   24   1:05   1:06:31.0 22.4    3   0:51     43:13.1  6:58    6                           

  7  2:21:04.6   525  James Cacduzo                        Jacksonville, FL                             
             40-44    1     M   7   24:46.3    3   1:18   1:10:55.1 21.0   16   0:41     43:24.6  7:00    7                           

  8  2:21:30.6   530  Rob Coltman                          Ponte Vedra Beach, FL                        
             40-44    2     M   8   24:59.5    4   1:27   1:09:06.3 21.5    9   0:42     45:16.6  7:18   17                           

  9  2:21:59.7   560  Nick Gregory                         Jacksonville Beach, FL                       
             25-29    3     M   9   28:29.1   19   1:04   1:06:51.5 22.3    4   0:35     45:00.7  7:15   14                           

 10  2:24:13.2   595  Bryan Mickler                        Jacksonville, FL                             
             40-44    3     M  10   27:57.7   13   0:36   1:10:13.3 21.2   14   0:54     44:33.2  7:11   10                           

 11  2:26:24.9   597  Jay Millson                          Orange Park, FL                              
             40-44    4     M  11   27:25.8   10   1:03   1:11:06.0 20.9   18   0:36     46:14.9  7:27   21                           

 12  2:27:12.4   575  Mike Kaufman                         Ocala, FL                                    
             45-49    2     M  12   28:38.0   20   1:00   1:08:21.6 21.8    8   0:50     48:23.4  7:48   30                           

 13  2:27:54.7   534  Mark Corley                          St Johns, FL                                 
             50-54    1     M  13   23:07.4    2   2:47   1:12:04.8 20.6   21   1:27     48:29.7  7:49   31                           

 14  2:28:20.8   504  Team UNF Tri-Swoop                   Atlantic Beach, FL                           
             Relay    1     X   0   30:10.9   32   0:38   1:11:11.2 20.9   19   0:28     45:53.8  7:24   20                           

 15  2:29:21.9   527  Joseph Chaput                        Jacksonville, FL                             
             45-49    3     M  14   33:06.4   53   0:50   1:07:33.2 22.0    7   1:11     46:41.9  7:32   23                           

 16  2:30:21.2   587  Rey Martinez                         Ocala, FL                                    
             35-39    1     M  15   29:16.8   26   0:57   1:14:46.7 19.9   33   0:43     44:39.2  7:12   11                           

 17  2:30:30.0   626  Erik Smith                           Beverly Hills, FL                            
             45-49    4     M  16   33:16.6   55   0:53   1:09:45.7 21.3   13   0:47     45:49.0  7:23   19                           

 18  2:31:54.9   580  Kevin Lancer                         Gainesville, FL                              
             55-59    1     M  17   27:14.5    8   0:41   1:12:22.4 20.6   24   1:32     50:05.9  8:05   40                           

 19  2:31:57.4   541  Daniel Dinsmore                      Jacksonville, FL                             
             35-39    2     M  18   29:18.2   29   1:02   1:12:10.6 20.6   22   0:37     48:50.4  7:53   33                           

 20  2:32:03.5   654  Christopher Mulhern                  Orange Park, FL                              
             40-44    5     M  19   29:07.9   22   0:41   1:09:37.4 21.4   12   1:04     51:34.5  8:19   50                           

 21  2:33:40.6   548  Kevin Flaherty                       Jacksonville, FL                             
             30-34    2     M  20   31:14.2   42   1:09   1:10:43.8 21.0   15   0:47     49:47.6  8:02   38                           

 22  2:33:47.1   577  Terence Koritz                       Jacksonville, FL                             
             50-54    2     M  21   28:10.2   14   2:06   1:12:21.5 20.6   23   1:27     49:43.1  8:01   37                           

 23  2:34:20.4   606  Michael Raiman                       Jacksonville, FL                             
             25-29    4     M  22   28:28.3   18   0:37   1:13:57.2 20.1   30   0:39     50:39.4  8:10   43                           

 24  2:34:43.7   603  Robert Oyenarte                      Newberry, FL                                 
             40-44    6     M  23   28:24.6   16   0:49   1:13:37.4 20.2   29   0:55     50:58.7  8:13   48                           

 25  2:34:50.5   593  Josh Menke                           San Francisco, CA                            
             25-29    5     M  24   28:46.3   21   0:54   1:09:20.5 21.5   11   1:34     54:16.5  8:45   69                           

 26  2:34:51.6   612  Christian Robitaille                 Saint Johns, FL                              
             45-49    5     M  25   27:20.3    9   1:19   1:16:38.0 19.4   39   1:34     48:00.6  7:45   27                           

 27  2:35:02.6   650  Steve Sharpe                         St Augustine, FL                             
             45-49    6     M  26   32:15.4   51   1:01   1:12:32.2 20.5   25   0:58     48:16.6  7:47   28                           

 28  2:35:06.5   564  Andrew Hesterman                     Green Cove Springs, FL                       
             M/P/L    1     M  27   30:32.3   36   1:15   1:14:40.4 19.9   32   1:04     47:35.5  7:40   25                           

 29  2:35:16.9   578  Tracey Kuhn                          Jacksonville, FL                             
             OVRALL   1     F   1   33:45.0   59   1:10   1:17:40.6 19.2   51   1:02     41:39.9  6:43    3                           

 30  2:35:50.4   605  Richard Purcell                      Williston, FL                                
             40-44    7     M  28   39:01.8  106   0:29   1:11:06.2 20.9   17   0:30     44:44.4  7:13   12                           

 31  2:36:58.3   535  Kelly Cory                           Edgewater, FL                                
             35-39    1     F   2   33:19.4   56   1:27   1:16:33.6 19.4   38   0:37     45:02.3  7:16   15                           

 32  2:37:08.6   557  Aubrey Goff                          Lake City, FL                                
             M/P/L    2     M  29   32:04.0   49   1:26   1:15:02.4 19.8   34   0:46     47:50.6  7:43   26                           

 33  2:37:46.8   649  Matt Tierney                         St Augustine, FL                             
             35-39    3     M  30   31:56.2   48   2:22   1:12:00.7 20.7   20   1:56     49:32.8  7:59   36                           

 34  2:38:06.5   579  Steven Lachnicht                     Gainesville, FL                              
             50-54    3     M  31   35:50.5   79   1:46   1:13:07.4 20.4   27   0:58     46:25.5  7:29   22                           

 35  2:38:08.6   585  Chris Marhefka                       Gainesville, FL                              
             25-29    6     M  32   29:15.4   25   1:37   1:21:37.2 18.2   73   0:40     44:59.6  7:15   13                           

 36  2:39:06.6   647  John Womack                          Jacksonville, FL                             
             40-44    8     M  33   30:54.8   40   1:25   1:22:07.2 18.1   78   0:59     43:41.6  7:03    8                           

 37  2:39:50.9   551  Gene Geiger                          New Smyrna Beach, FL                         
             40-44    9     M  34   34:14.0   63   1:24   1:13:03.7 20.4   26   0:43     50:26.9  8:08   41                           

 38  2:40:14.2   543  Lydia Easterling                     Jacksonville, FL                             
             25-29    1     F   3   36:50.5   86   0:43   1:18:01.1 19.1   54   0:43     43:57.2  7:05    9                           

 39  2:40:41.7   646  Steven Williams                      St Johns, FL                                 
             60-64    1     M  35   29:16.7   27   2:16   1:17:07.0 19.3   46   1:18     50:44.7  8:11   45                           

 40  2:42:40.1   600  Mark Murphy                          Saint Augustine, FL                          
             25-29    7     M  36   31:25.0   45   1:05   1:21:00.5 18.4   69   0:53     48:17.1  7:47   29                           

 41  2:42:41.5   524  Lucy Buckner                         Jacksonville, FL                             
             Master   1     F   4   30:41.2   39   2:13   1:17:05.2 19.3   45   1:37     51:05.5  8:14   49                           

 42  2:42:51.3   549  Sandra Foskey                        Jacksonville, FL                             
             45-49    1     F   5   31:14.1   43   0:56   1:17:09.9 19.3   47   0:55     52:37.3  8:29   58                           

 43  2:43:12.8   542  Tim Dohaney                          Ponte Vedra, FL                              
             50-54    4     M  37   34:24.6   67   2:39   1:15:46.3 19.6   37   1:52     48:31.8  7:50   32                           

 44  2:44:02.0   657  Sharon Byun                          Gainesville, FL                              
             40-44    1     F   6   30:54.3   41   1:26   1:21:15.5 18.3   72   0:56     49:31.0  7:59   35                           

 45  2:44:24.7   568  Shane Holt                           Newberry, FL                                 
             35-39    4     M  38   28:27.5   17   0:52   1:20:47.4 18.4   68   0:51     53:27.7  8:37   64                           

 46  2:45:08.5   609  David Remisiewicz                    Ponte Vedra, FL                              
             45-49    7     M  39   33:37.9   57   3:01   1:15:17.3 19.8   36   1:15     51:58.5  8:23   53                           

 47  2:45:18.9   540  Tom Deison                           Tallahassee, FL                              
             40-44   10     M  40   32:16.6   52   1:38   1:16:56.7 19.3   42   1:32     52:56.9  8:32   59                           

 48  2:45:23.6   630  Brian Szallay                        Jacksonville, FL                             
             30-34    3     M  41   30:36.4   37   2:12   1:21:42.0 18.2   74   0:24     50:29.6  8:09   42                           

 49  2:46:26.7   591  Michael McWilliams                   Gainesville, FL                              
             20-24    1     M  42   28:11.7   15   1:15   1:18:19.9 19.0   55   1:10     57:31.7  9:17   85                           

 50  2:47:43.3   631  Anthony Tatasciore                   Jacksonville, FL                             
             M/P/L    3     M  43   34:02.3   61   1:20   1:17:28.1 19.2   50   1:47     53:06.3  8:34   61                           

 51  2:48:03.3   550  Andrea Gardner                       Gainesville, FL                              
             30-34    1     F   7   35:27.5   76   1:47   1:16:54.2 19.3   41   1:47     52:08.3  8:25   55                           

 52  2:48:58.9   538  Heather Davenport                    St. Augustine, FL                            
             45-49    2     F   8   29:59.3   31   0:54   1:22:13.9 18.1   79   1:22     54:30.9  8:47   70                           

 53  2:49:33.2   539  Allison Deison                       Tallahassee, FL                              
             40-44    2     F   9   37:08.0   90   2:20   1:19:43.0 18.7   60   1:17     49:05.2  7:55   34                           

 54  2:49:53.8   617  William Schmidt                      Ponte Vedra, FL                              
             40-44   11     M  44   31:33.9   46   1:49   1:18:52.2 18.9   56   1:23     56:16.8  9:05   81                           

 55  2:49:59.5   508  Jack Alderson                        Ponte Vedra, FL                              
             20-24    2     M  45   25:35.6    5   1:20   1:20:09.4 18.6   62   1:48   1:01:07.5  9:51   99                           

 56  2:49:59.8   561  Noel Guidry                          Jacksonville, FL                             
             35-39    2     F  10   35:20.4   72   1:27   1:20:01.7 18.6   61   0:56     52:15.8  8:26   57                           

 57  2:50:20.5   570  Brian Hunt                           Gainesville, FL                              
             35-39    5     M  46   30:25.6   35   1:41   1:17:01.1 19.3   44   1:03   1:00:10.5  9:42   95                           

 58  2:51:22.0   648  Roger Snyder                         Ponte Vedra Beach, FL                        
             40-44   12     M  47   31:35.9   47   1:06   1:17:41.9 19.2   52   0:52   1:00:08.0  9:42   94                           

 59  2:52:07.5   599  Kara Montgomery                      Jacksonville, FL                             
             40-44    3     F  11   35:23.0   74   1:09   1:22:37.4 18.0   82   1:03     51:55.5  8:22   51                           

 60  2:52:23.5   501  Tream Dark Shadows                   Gainesville, FL                              
             Relay    2     X   0   38:06.5  100   0:47   1:17:13.3 19.3   48   0:34     55:43.5  8:59   73                           

 61  2:52:32.2   507  Maria Aguayo                         Jacksonville, FL                             
             M/P/L    1     F  12   35:24.3   75   2:23   1:25:59.1 17.3  102   2:03     46:43.2  7:32   24                           

 62  2:52:41.6   512  Ken Banks                            Orange Park, FL                              
             35-39    6     M  48   39:20.9  107   1:50   1:25:01.2 17.5   99   1:15     45:15.6  7:18   16                           

 63  2:53:06.6   583  Renee Liggero                        Atlantic Beach, FL                           
             45-49    3     F  13   33:47.7   60   3:43   1:20:34.5 18.5   65   0:59     54:03.6  8:43   68                           

 64  2:53:15.3   514  Margaret Barton                      Jacksonville, FL                             
             45-49    4     F  14   35:15.9   71   1:38   1:22:55.9 17.9   86   1:16     52:11.3  8:25   56                           

 65  2:53:20.0   644  Amy Weeden                           Gainesville, FL                              
             35-39    3     F  15   36:05.2   82   2:07   1:23:45.0 17.8   95   1:27     49:56.0  8:03   39                           

 66  2:53:30.6   614  Ian Rothstein                        Orange Park, FL                              
             40-44   13     M  49   35:29.9   77   1:50   1:17:51.8 19.1   53   2:06     56:14.6  9:04   78                           

 67  2:53:45.8   628  Dan Stevens                          Saint Augustine, FL                          
             50-54    5     M  50   45:01.9  132   1:42   1:15:03.0 19.8   35   1:20     50:39.8  8:10   44                           

 68  2:54:38.8   602  Bob Opkins                           St. Johns, FL                                
             60-64    2     M  51   32:14.1   50   1:38   1:20:27.8 18.5   63   1:40     58:39.8  9:28   89                           

 69  2:54:55.1   641  Thomas Wall                          Cutler Bay, FL                               
             M/P/L    4     M  52   37:17.1   92   1:50   1:21:57.0 18.2   77   1:49     52:02.1  8:24   54                           

 70  2:55:13.6   634  Jake Thompson                        Newberry, FL                                 
             30-34    4     M  53   42:14.1  125   0:59   1:16:49.2 19.4   40   1:14     53:57.6  8:42   67                           

 71  2:55:35.5   526  Wesley Carter                        Jacksonville, FL                             
             35-39    7     M  54   34:22.5   66   1:36   1:17:19.6 19.2   49   1:01   1:01:17.5  9:53  100                           

 72  2:55:50.8   522  Robin Brigman                        Jacksonville, FL                             
             30-34    2     F  16   36:03.5   81   1:29   1:23:11.7 17.9   89   1:13     53:54.8  8:42   66                           

 73  2:55:55.3   553  Caroline Geiken                      St. Simons Island, GA                        
             55-59    1     F  17   37:05.5   89   2:34   1:22:40.1 18.0   83   1:41     51:55.3  8:22   52                           

 74  2:56:13.4   624  Allison Shemenski                    Gainesville, FL                              
             20-24    1     F  18   30:14.7   34   1:18   1:23:30.7 17.8   93   1:22     59:49.4  9:39   90                           

 75  2:56:42.2   520  Georges Boyazis                      Saint Augustine, FL                          
             50-54    6     M  55   30:37.1   38   1:38   1:20:28.9 18.5   64   1:27   1:02:32.2 10:05  107                           

 76  2:57:32.0   531  Brian Conway                         St Johns, FL                                 
             Clyde    1     M  56   43:57.3  127   2:16   1:14:26.6 20.0   31   1:48     55:05.0  8:53   72                           

 77  2:57:49.9   521  Joshua Boyts                         Jacksonville, FL                             
             M/P/L    5     M  57   36:07.7   83   1:55   1:22:16.0 18.1   80   0:41     56:50.9  9:10   82                           

 78  2:58:47.2   584  Benjamin Lok                         Gainesville, FL                              
             35-39    8     M  58   34:39.3   69   1:35   1:19:35.9 18.7   59   0:50   1:02:08.2 10:01  103                           

 79  2:59:12.2   656  Mike Shields                         Ponte Veda, FL                               
             50-54    7     M  59   29:53.1   30   3:01   1:24:34.6 17.6   97   1:49     59:55.2  9:40   91                           

 80  2:59:33.3   615  Kevin Ruff                           Jacksonville, FL                             
             50-54    8     M  60   44:32.9  130   2:59   1:13:33.0 20.2   28   1:27     57:02.3  9:12   83                           

 81  2:59:58.1   638  Alixa Villalobos                     Windermere, FL                               
             40-44    4     F  19   39:44.3  109   1:50   1:20:42.4 18.4   67   1:26     56:16.1  9:05   79                           

 82  3:00:08.4   611  Michelle Reynolds                    Edgewater, FL                                
             35-39    4     F  20   31:20.4   44   1:29   1:22:48.2 18.0   84   2:02   1:02:29.4 10:05  106                           

 83  3:00:57.0   571  Carol Jackson                        Neptune Beach, FL                            
             55-59    2     F  21   36:59.9   88   1:23   1:21:13.3 18.3   71   1:24     59:58.0  9:40   92                           

 84  3:01:06.4   619  Susan Seagraves                      Jacksonville, FL                             
             40-44    5     F  22   36:13.2   84   1:51   1:28:59.0 16.7  115   0:53     53:10.4  8:35   62                           

 85  3:01:23.9   632  Narciso Tauler                       Jacksonville, FL                             
             45-49    8     M  61   34:05.8   62   2:00   1:26:40.6 17.2  105   0:52     57:46.9  9:19   87                           

 86  3:01:28.3   518  Timothy Boswell                      Jacksonville, FL                             
             30-34    5     M  62   45:20.4  134   2:30   1:21:49.1 18.2   76   0:51     50:58.3  8:13   47                           

 87  3:02:12.1   651  Tabitha Wilkey                       Jacksonville, FL                             
             35-39    5     F  23   34:25.1   68   2:21   1:33:59.7 15.8  133   0:38     50:49.1  8:12   46                           

 88  3:03:30.6   517  Sarah Boswell                        Jacksonville, FL                             
             25-29    2     F  24   29:10.5   23   2:05   1:28:06.2 16.9  110   2:15   1:01:54.6  9:59  102                           

 89  3:04:44.1   592  Carolyn Snyder Menke                 Jacksonville, FL                             
             50-54    1     F  25   35:22.1   73   1:21   1:23:23.8 17.8   92   1:41   1:02:57.1 10:09  111                           

 90  3:05:04.4   546  Jay Fant                             Jacksonville, FL                             
             45-49    9     M  63   40:09.3  113   3:10   1:23:13.4 17.9   91   2:16     56:16.4  9:05   80                           

 91  3:05:26.1   604  Craig Pichanick                      St Johns, FL                                 
             40-44   14     M  64   41:10.4  120   1:26   1:20:36.5 18.5   66   1:20   1:00:54.1  9:49   97                           

 92  3:05:38.2   547  David Fauth                          Brunswick, GA                                
             40-44   15     M  65   41:07.9  119   2:18   1:19:05.0 18.8   57   1:28   1:01:40.2  9:57  101                           

 93  3:05:44.7   596  Jonathan Milkovich                   Bradenton, FL                                
             15-19    1     M  66   38:57.0  105   0:56   1:22:53.6 18.0   85   0:45   1:02:13.7 10:02  105                           

 94  3:05:44.9   566  Allison Hoag                         Ponte Vedra Beach, FL                        
             40-44    6     F  26   34:17.2   64   2:39   1:33:16.0 16.0  131   1:00     54:32.9  8:48   71                           

 95  3:05:49.9   625  Chad Shultz                          Jacksonville, FL                             
             40-44   16     M  67   40:59.5  118   1:35   1:24:28.5 17.6   96   1:22     57:25.9  9:16   84                           

 96  3:05:55.7   616  April Schmidt                        Ponte Vedra, FL                              
             35-39    6     F  27   43:55.0  126   2:02   1:21:09.8 18.3   70   1:11     57:38.7  9:18   86                           

 97  3:06:57.7   655  Michael Roache                       Lake City, FL                                
             M/P/L    6     M  68   37:39.2   97   1:57   1:22:35.5 18.0   81   1:54   1:02:52.7 10:08  110                           

 98  3:06:58.4   633  Ed Taylor                            Jacksonville, FL                             
             30-34    6     M  69   37:13.3   91   3:41   1:31:07.7 16.3  124   1:41     53:16.4  8:35   63                           

 99  3:06:59.3   652  Carolyn Peeples                      Yulee, FL                                    
             35-39    7     F  28   35:10.5   70   2:27   1:31:48.3 16.2  127   1:26     56:08.3  9:03   77                           

100  3:07:04.2   519  Erna Boyazis                         St Augustine, FL                             
             50-54    2     F  29   37:58.0   99   1:20   1:23:43.2 17.8   94   1:22   1:02:41.2 10:07  108                           

101  3:07:17.8   552  Tara Geiger                          New Smyrna Beach, FL                         
             40-44    7     F  30   36:54.3   87   1:53   1:23:02.9 17.9   88   2:25   1:03:03.8 10:10  112                           

102  3:07:49.3   516  John Blitchington                    Ponte Vedra, FL                              
             30-34    7     M  70   38:56.1  104   1:30   1:25:02.5 17.5  100   2:13   1:00:08.3  9:42   93                           

103  3:08:20.8   558  Gloria Graham                        Jacksonville, FL                             
             45-49    5     F  31   37:52.2   98   1:29   1:21:46.9 18.2   75   1:06   1:06:07.8 10:40  116                           

104  3:08:47.6   556  Pippin Gilbert                       Gainesville, FL                              
             35-39    8     F  32   37:22.9   94   2:18   1:31:49.2 16.2  128   1:21     55:57.6  9:01   75                           

105  3:08:49.5   528  Calvin Choi                          Gainsville, FL                               
             35-39    9     M  71   48:07.9  139   3:34   1:19:24.8 18.7   58   1:59     55:45.5  9:00   74                           

106  3:09:22.0   510  Cliff Arn                            Jacksonville, FL                             
             55-59    2     M  72   41:42.7  122   1:47   1:16:57.6 19.3   43   1:56   1:07:00.0 10:48  120                           

107  3:09:36.5   637  Forrest Vaughn                       Gainesville, FL                              
             M/P/L    7     M  73   25:44.8    6   2:52   1:28:13.8 16.9  111   1:37   1:11:10.5 11:29  123                           

108  3:10:17.1   523  Gary Broxson                         St Simons Island, FL                         
             50-54    9     M  74   39:42.2  108   2:35   1:33:24.4 15.9  132   1:38     52:58.1  8:33   60                           

109  3:10:47.4   607  Robert Rasmussen                     Jacksonville, FL                             
             M/P/L    8     M  75   47:44.3  137   1:38   1:27:13.1 17.1  107   0:30     53:42.4  8:40   65                           

110  3:11:17.6   623  Lokesh Sharma                        Jacksonville, FL                             
             45-49   10     M  76   40:21.7  115   2:08   1:24:51.6 17.5   98   1:14   1:02:43.6 10:07  109                           

111  3:11:29.4   601  Erica Nagy                           Jacksonville, FL                             
             25-29    3     F  33   40:18.1  114   2:52   1:30:38.7 16.4  122   1:35     56:06.4  9:03   76                           

112  3:11:36.6   502  Team Geerheads                       Orange Park, FL                              
             Relay    3     X   0   37:37.9   96   0:47   1:26:48.2 17.1  106   0:54   1:05:30.6 10:34  115                           

113  3:14:23.9   537  Jacob Daughtry                       Jacksonville, FL                             
             35-39   10     M  77   43:58.2  128   3:36   1:25:05.8 17.5  101   1:12   1:00:32.9  9:46   96                           

114  3:14:51.6   554  Patrick Gendreau                     St Augustine, FL                             
             35-39   11     M  78   30:12.6   33   2:00   1:34:24.6 15.8  135   1:16   1:06:59.6 10:48  119                           

115  3:16:22.9   562  Lisa Hager                           Ocala, FL                                    
             50-54    3     F  34   45:17.4  133   1:24   1:27:19.0 17.0  108   1:17   1:01:05.9  9:51   98                           

116  3:17:06.2   529  Rich Coffey                          Orange Park, FL                              
             M/P/L    9     M  79   37:19.1   93   3:33   1:32:31.7 16.1  130   1:34   1:02:09.2 10:01  104                           

117  3:18:29.9   582  Chantal Lefevre                      Jacksonville, FL                             
             55-59    3     F  35   34:19.2   65   1:29   1:29:10.4 16.7  116   2:07   1:11:24.9 11:31  124                           

118  3:19:19.5   645  Tia Wigham                           Macclenny, FL                                
             30-34    3     F  36   38:45.2  103   1:23   1:31:07.2 16.3  125   1:37   1:06:27.5 10:43  118                           

119  3:19:42.6   503  Team Daur                            St. Augustine, NEW                           
             Relay    4     X   0   36:36.1   85   0:46   1:36:54.7 15.4  136   0:47   1:04:39.6 10:26  114                           

120  3:20:27.4   559  Alexander Greene                     Gainesville, FL                              
             20-24    3     M  80   40:52.8  116   2:38   1:26:07.6 17.3  103   1:11   1:09:39.4 11:14  122                           

121  3:21:07.9   565  Amber Hoadley                        Jacksonville, FL                             
             25-29    4     F  37   35:40.4   78   1:18   1:28:39.2 16.8  114   1:37   1:13:53.9 11:55  130                           

122  3:21:15.7   563  Andrew Harris                        Gainesville, FL                              
             20-24    4     M  81   42:06.0  124   2:58   1:22:55.9 17.9   87   1:26   1:11:50.7 11:35  126                           

123  3:22:31.7   555  Ashley George                        Green Cove Springs, FL                       
             M/P/L    2     F  38   37:22.8   95   2:41   1:28:24.5 16.8  112   2:20   1:11:44.7 11:34  125                           

124  3:23:15.6   627  Shayla Spinner                       Jacksonville, FL                             
             45-49    6     F  39   51:26.3  140   2:33   1:29:14.0 16.7  117   1:55     58:07.6  9:22   88                           

125  3:23:32.4   622  Art Shaffer                          Gainesville, FL                              
             50-54   10     M  82   36:02.1   80   2:12   1:26:38.9 17.2  104   2:09   1:16:31.4 12:20  135                           

126  3:24:29.5   618  Margaret Schutte                     Gainesville, GA                              
             40-44    8     F  40   38:11.7  101   2:30   1:34:21.8 15.8  134   3:11   1:06:16.5 10:41  117                           

127  3:24:53.7   515  Melanie Blair                        Jacksonville, FL                             
             45-49    7     F  41   44:39.0  131   1:40   1:23:11.9 17.9   90   2:49   1:12:34.7 11:42  128                           

128  3:25:52.8   511  Russ Ausley                          St. Johns, FL                                
             45-49   11     M  83   33:41.2   58   4:01   1:31:08.0 16.3  126   4:46   1:12:16.8 11:39  127                           

129  3:26:56.0   544  Joyce Englander                      Jacksonville, FL                             
             45-49    8     F  42   38:28.6  102   1:37   1:30:19.2 16.5  121   1:09   1:15:23.0 12:10  134                           

130  3:28:06.8   572  Edwin Jackson                        Neptune Beach, FL                            
             65-69    1     M  84   40:08.1  112   2:33   1:29:15.0 16.7  118   2:12   1:13:58.8 11:56  132                           

131  3:28:08.5   588  Miller McCormick                     Jacksonville, FL                             
             55-59    3     M  85   46:11.6  135   5:04   1:28:30.9 16.8  113   4:03   1:04:20.5 10:23  113                           

132  3:29:17.6   545  Arik Entin                           Jacksonville, FL                             
             40-44   17     M  86   39:49.4  110   3:15   1:30:12.8 16.5  120   1:31   1:14:30.6 12:01  133                           

133  3:30:03.7   621  Mitchell Secino                      Ocala, FL                                    
             55-59    4     M  87   39:50.0  111   2:10   1:27:29.1 17.0  109   1:56   1:18:38.7 12:41  136                           

134  3:31:20.6   589  Tifini McGill                        Fernandina Beach, FL                         
             30-34    4     F  43   47:13.6  136   2:48   1:30:04.5 16.5  119   1:54   1:09:21.6 11:11  121                           

135  3:31:53.2   636  Carolyn Tucker                       Saint Johns, FL                              
             25-29    5     F  44   44:11.7  129   2:36   1:30:57.8 16.4  123   1:30   1:12:39.2 11:43  129                           

136  3:34:33.1   640  Eugena Wall                          Cutler Bay, FL                               
             45-49    9     F  45   33:08.8   54   3:00   1:43:19.9 14.4  140   1:11   1:13:55.1 11:55  131                           

137  3:51:12.6   509  Michael Alvarez                      Tallahassee, FL                              
             M/P/L   10     M  88   41:45.5  123   4:35   1:37:45.5 15.2  138   2:12   1:24:55.6 13:42  138                           

138  3:52:33.5   533  Mason Cooper                         Jacksonville, FL                             
             Clyde    2     M  89   41:31.8  121   4:12   1:31:50.5 16.2  129   1:40   1:33:20.5 15:03  139                           

139  4:04:43.0   576  Joy Kelleher                         Gainesville, GA                              
             40-44    9     F  46   40:55.4  117   3:57   1:43:12.1 14.4  139   2:23   1:34:16.0 15:12  140                           

  DQ  DQ  DQ     532  Vivian Cooley                        Tallahassee, FL                              
             40-44   10     F  47   47:46.9  138   4:36   1:37:44.9 15.2  137   2:13   1:24:53.5 13:41  137    99 DQ                  

            DRC Sports   352-637-2475   chris@ DRCsports.com