Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/fl/Nov16_TrotTh_set1.shtml

Trot Thru The Terrace

Temple Terrace, FL, November 16, 2013

[10k Overall Male Results | 10k Overall Female Results | 10k Age Group Results | 5k Overall Results | 5k Overall Male Results | 5k Overall Female Results | 5k Age Group Results ]

10k Overall Results

Trot Thru the Terrace 10k Run

Trot Thru the Terrace

Overall Finish List

November 16, 2013


Results By Nichole Kumis for

10k Run

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Nick Kenville 1630 14 M 1 Top Fin 40:00.5 6:27/M
2 Ryan Kaelin Trinity FL 1542 41 M 1 40-49 40:31.5 6:32/M
3 Eric Sager South Pasenda FL 1588 41 M 2 40-49 40:55.7 6:36/M
4 Alejandro De Leon 1629 56 M 1 50-59 41:39.2 6:43/M
5 Desomond Boyd 1632 27 M 1 20-29 42:11.4 6:48/M
6 Ethan Dodzweit Land O Lakes FL 1522 15 M 1 0-19 42:26.2 6:51/M
7 Thune Tran Odessa FL 1602 40 M 3 40-49 47:38.6 7:41/M
8 Jillian Long 1634 28 F 1 Top Fin 47:55.8 7:44/M
9 Georges Gonzales Temple Terrace FL 1534 45 M 4 40-49 48:41.4 7:51/M
10 Andrew Winters Tampa FL 1611 31 M 1 30-39 48:50.9 7:53/M
11 Clarence Daniel Tampa FL 1516 52 M 2 50-59 49:04.6 7:55/M
12 Mario Deangelis Tampa FL 1518 35 M 2 30-39 49:29.7 7:59/M
13 Chrisine Moorby South Pasadena FL 1568 43 F 1 40-49 49:58.2 8:04/M
14 Ed Watson Tampa FL 1607 44 M 5 40-49 50:05.8 8:05/M
15 Maggie Miller None FL 1624 59 F 1 50-59 50:26.8 8:08/M
16 Danielle Lacouture Temple Terrace FL 1547 22 F 1 20-29 51:31.9 8:19/M
17 Frank Fulghum Tampa FL 1531 33 M 3 30-39 51:55.6 8:22/M
18 Rebecca Davis Tampa FL 1517 42 F 2 40-49 52:00.2 8:23/M
19 Jozef Cruz Temple Terrace FL 1514 14 M 2 0-19 52:14.9 8:25/M
20 Vinny Medero Tampa FL 1563 48 M 6 40-49 52:38.3 8:29/M
21 Bruce Werner Tampa FL 1628 51 M 3 50-59 52:55.8 8:32/M
22 Charles Haueter Land O' Lakes FL 1537 36 M 4 30-39 53:10.9 8:35/M
23 Erin Whitlock Sarasota FL 1609 33 F 1 30-39 53:25.5 8:37/M
24 Jonathan Robinson Temple Terrace FL 1583 33 M 5 30-39 53:50.9 8:41/M
25 Richie Reich Temple Terrace FL 1579 40 M 7 40-49 53:51.5 8:41/M
26 Frank Streine Odessa FL 1597 54 M 4 50-59 53:56.8 8:42/M
27 Tom Montgomery Temple Terrace FL 1567 59 M 5 50-59 53:58.6 8:42/M
28 W Ross Valrico FL 1584 57 M 6 50-59 54:00.9 8:43/M
29 Melody Masteller Rosendale WI 1556 31 F 2 30-39 54:17.6 8:45/M
30 Lynda Roszel Non FL 1617 52 F 2 50-59 54:23.8 8:46/M
31 Sara Fitzpatrick Wesley Chapel FL 1527 27 F 2 20-29 54:30.7 8:47/M
32 Justin Garvin Tampa FL 1533 28 M 2 20-29 55:12.1 8:54/M
33 Patrick Shea Wesley Chapel FL 1589 30 M 6 30-39 55:51.1 9:00/M
34 August Swope Wesley Chapel FL 1599 34 F 3 30-39 56:00.1 9:02/M
35 Angelo Mejia Tampa FL 1564 32 M 7 30-39 56:08.1 9:03/M
36 Kelly Kelley Sarasota FL 1544 38 F 4 30-39 57:43.3 9:19/M
37 Keith Chapman Temple Terrace FL 1510 39 M 8 30-39 57:46.4 9:19/M
38 Lynn Gray Tampa FL 1631 61 F 1 60-69 58:17.9 9:24/M
39 James Dodzweit Land O Lakes FL 1523 38 M 9 30-39 58:28.7 9:26/M
40 Luke Adsit Lutz FL 1501 14 M 3 0-19 58:29.0 9:26/M
41 Kelly Dodzweit Land O Lakes FL 1524 36 F 5 30-39 58:55.1 9:30/M
42 Meredith Ward Land O Lakes FL 1606 35 F 6 30-39 59:00.7 9:31/M
43 Jennifer Galbraith Land O Lakes FL 1532 43 F 3 40-49 59:07.6 9:32/M
44 Tommy Hyde 1633 70 M 1 70-99 59:13.5 9:33/M
45 Jonathan Rushnak Temple Terrace FL 1586 38 M 10 30-39 59:44.7 9:38/M
46 Amy Reyes None FL 1619 62 F 2 60-69 1:01:29.2 9:55/M
47 David Royal Temple Terrace FL 1585 37 M 11 30-39 1:02:05.0 10:01/M
48 Carol McGuire Valrico FL 1560 47 F 4 40-49 1:02:15.5 10:02/M
49 Steven Deboer Tampa FL 1520 24 M 3 20-29 1:02:39.7 10:06/M
50 Brenda Deboer Tampa FL 1519 49 F 5 40-49 1:02:40.1 10:06/M
51 Randall Lott Tampa FL 1551 51 M 7 50-59 1:03:08.7 10:11/M
52 Kara Reynolds Tampa FL 1581 26 F 3 20-29 1:03:43.6 10:17/M
53 Richard Swogger Lutz FL 1625 67 M 1 60-69 1:04:08.2 10:21/M
54 Rosie Contreras Wesley Chapel FL 1513 35 F 7 30-39 1:04:22.0 10:23/M
55 Virginia Ramirez St. Petersburg FL 1578 37 F 8 30-39 1:04:22.3 10:23/M
56 Jeff Skube Riverview FL 1590 29 M 4 20-29 1:04:48.9 10:27/M
57 Kelly Moseley Land O Lakes FL 1570 41 F 6 40-49 1:05:08.8 10:30/M
58 Bill Roberto Valrico FL 1621 60 M 2 60-69 1:05:55.8 10:38/M
59 Teresa Wortman Temple Terrace FL 1612 49 F 7 40-49 1:06:30.5 10:44/M
60 Monica Phillippi Vancouver WA 1576 49 F 8 40-49 1:06:50.0 10:47/M
61 Joe Litton Seffner FL 1550 57 M 8 50-59 1:06:50.1 10:47/M
62 Eric Phillippi Vancouver WA 1575 48 M 8 40-49 1:06:51.0 10:47/M
63 Kaylin Stone Riverview FL 1596 30 F 9 30-39 1:07:11.2 10:50/M
64 Sydnia Gross Tampa FL 1536 57 F 3 50-59 1:07:11.2 10:50/M
65 Nancy Capece Sarasota FL 1508 45 F 9 40-49 1:07:17.9 10:51/M
66 Karen MacDonald Ocala FL 1552 38 F 10 30-39 1:07:19.8 10:51/M
67 Ruth Adsit Lutz FL 1502 39 F 11 30-39 1:07:23.0 10:52/M
68 Natilsha Lacount Tampa FL 1546 36 F 12 30-39 1:07:41.0 10:55/M
69 Jennifer Bowles Lakewood Ranch FL 1506 44 F 10 40-49 1:07:55.9 10:57/M
70 Jack Jacobs Bradenton FL 1539 74 M 2 70-99 1:08:05.7 10:59/M
71 Sharon Whitehead Temple Terrace FL 1608 49 F 11 40-49 1:08:07.6 10:59/M
72 Angelo Soldati Wimauma FL 1591 42 M 9 40-49 1:10:03.4 11:18/M
73 Kristy Soldati Wimauma FL 1592 38 F 13 30-39 1:10:05.6 11:18/M
74 John McCarthy 1618 53 M 9 50-59 1:10:08.6 11:19/M
75 James Moore Pinellas Park FL 1569 39 M 12 30-39 1:10:11.5 11:19/M
76 Megan Sullivan Wesley Chapel FL 1598 30 F 14 30-39 1:10:58.3 11:27/M
77 Diane Whitman Thonotosassa FL 1610 60 F 3 60-69 1:12:32.3 11:42/M
78 Shelley Paulsen Valrico FL 1573 34 F 15 30-39 1:12:43.4 11:44/M
79 Suyen McCumber Lakeland FL 1558 35 F 16 30-39 1:12:47.7 11:44/M
80 Brett McMurphy Tampa FL 1561 51 M 10 50-59 1:13:44.9 11:54/M
81 Susan McMurphy Tampa FL 1562 49 F 12 40-49 1:13:45.1 11:54/M
82 Pascale Botvinik Temple Terrace FL 1505 55 F 4 50-59 1:14:03.5 11:57/M
83 Barbara Friend Zephyrhills FL 1529 61 F 4 60-69 1:15:10.8 12:07/M
84 D Sorrells Safety Harbor FL 1593 48 F 13 40-49 1:15:54.0 12:15/M
85 Susan McCormick Temple Terrace FL 1557 61 F 5 60-69 1:16:09.1 12:17/M
86 Ali Fortune Plant City FL 1528 54 F 5 50-59 1:16:58.5 12:25/M
87 Leslie Young Tampa FL 1613 47 F 14 40-49 1:16:58.6 12:25/M
88 Elizabeth Ward Temple Terrace FL 1605 34 F 17 30-39 1:18:38.8 12:41/M
89 Chris MacFarland Temple Terrace FL 1553 61 M 3 60-69 1:19:01.7 12:45/M
90 Kelley Burns Tampa FL 1507 33 F 18 30-39 1:19:44.5 12:52/M
91 Christopher Meyer Z FL 1566 28 M 5 20-29 1:21:36.0 13:10/M
92 Brooke Meyer Zephyrhills FL 1565 28 F 4 20-29 1:21:36.3 13:10/M
93 David Friend Zephyrhills FL 1530 59 M 11 50-59 1:22:24.0 13:17/M
94 Liesel Muth Riverview FL 1571 58 F 6 50-59 1:22:49.3 13:21/M
95 Cathy Marrino Lakeland FL 1554 49 F 15 40-49 1:22:58.1 13:23/M
96 Kimberly Wansley Plant City FL 1604 40 F 16 40-49 1:22:59.0 13:23/M
97 Andrea Fink Spring Hill FL 1526 27 F 5 20-29 1:24:27.9 13:37/M
98 Deniece Page Tampa FL 1572 33 F 19 30-39 1:25:34.4 13:48/M
99 Kathleen Feldman Land O' Lakes FL 1525 31 F 20 30-39 1:26:04.0 13:53/M
100 Kimberlee Bode Orlando FL 1503 47 F 17 40-49 1:26:04.5 13:53/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 William Bode Orlando FL 1504 48 M 10 40-49 1:26:05.4 13:53/M
102 Lisa Cuccinello Tampa FL 1515 46 F 18 40-49 1:26:05.4 13:53/M
103 Delaney Thull Port Charlotte FL 1600 8 F 1 0-19 1:28:08.5 14:13/M
104 Joanna Thull Port Charlotte FL 1601 45 F 19 40-49 1:28:15.7 14:14/M
105 Davina Gould Tampa FL 1535 37 F 21 30-39 1:32:26.1 14:55/M
106 Liza Ricci Wesley Chapel FL 1582 34 F 22 30-39 1:43:38.0 16:43/M