Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/fl/May5_Sweetw_set9.shtml

Sweetwater Paddle for a Cure

Tampa, FL, May 5, 2013

[12-6 Stand Up Paddle Male | 12-6 Stand Up Paddle Female | 12-6 Stand Up Paddle Male RACE | 12-6 Stand Up Paddle Female RACE | 14-0 Stand Up Paddle Male | Unlimited | Class 1 Kayak | Class 2 Kayak | Double Kayak ]

Class 3 Kayak

Sweetwater Paddle Class 3 Kayak

Sweetwater Paddle

Class 3 Kayak

Overall Finish List

May 05, 2013


Results by: Val Lofton for Big Dawg Runnin' Inc.
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Robert Kahns                      Tampa  FL            1011    35   M       1  0-99               54:01.8     10:48/M
      2    Paul Slakter                      Tampa  FL             907    49   M       2  0-99               58:29.0     11:42/M
      3    Kevin Kenney                      Tampa  FL            1012    49   M       3  0-99             1:00:21.5     12:04/M
      4    Jack Laskowitz                    Tampa  FL            1013    56   M       4  0-99             1:01:04.1     12:13/M
      5    Kent Basham                                            1031    18   M       5  0-99             1:02:18.7     12:28/M
      6    Regina Svewert                                         1036    51   F       1  0-99             1:02:40.1     12:32/M
      7    Robert Smith                      odessa  FL           1026    18   M       6  0-99             1:04:18.7     12:52/M
      8    Mark Williams                                           515    37   M       7  0-99             1:04:28.7     12:54/M
      9    Scott Slack                       Tampa  FL            1025    36   M       8  0-99             1:06:14.6     13:15/M
     10    Daniel Stein                      Tampa  FL            1027    16   M       9  0-99             1:06:30.5     13:18/M
     11    Suze MacDonald                    Tampa  FL            1016    44   F       2  0-99             1:11:32.0     14:18/M
     12    Matt Brooks                       Seminole  FL         1005    36   M      10  0-99             1:12:50.2     14:34/M
     13    Tammy Priest                      Riverview  FL        1021    50   F       3  0-99             1:13:10.7     14:38/M
     14    Gregory Unger                     Tampa  FL            1028    38   M      11  0-99             1:13:12.8     14:38/M
     15    Kelly High                        Tampa  FL             113    41   M      12  0-99             1:14:46.0     14:57/M
     16    Carolyn Bigley                    Tampa  FL            1003    39   F       4  0-99             1:14:46.2     14:57/M
     17    Bethnn DeMuth                     Clearwater  FL        801    31   F       5  0-99             1:17:33.9     15:31/M
     18    Danielle Brooks                   Seminole  FL         1004    32   F       6  0-99             1:17:44.7     15:33/M
     19    Ashley Intartaglia                Tampa  FL            1010    26   F       7  0-99             1:22:17.4     16:27/M
     20    Nicholas Bibiloni                 Tampa  FL            1002    17   M      13  0-99             1:23:41.9     16:44/M
     21    Anthony Bibiloni                  Tampa  FL            1001    52   M      14  0-99             1:24:30.2     16:54/M
     22    Nancy Mauch                       Lutz  FL             1017    51   F       8  0-99             1:25:12.3     17:02/M
     23    Julie Strojowski                  Tampa  FL            1033    30   F       9  0-99             1:25:17.7     17:03/M
     24    Stacy Mauch                       Ruskin  FL           1018    24   F      10  0-99             1:25:20.4     17:04/M
     25    Hunter Priest                     Riverview  FL        1020    15   M      15  0-99             1:26:05.0     17:13/M
     26    Sean Romer                        Tampa  FL            1023    35   M      16  0-99             1:26:06.9     17:13/M
     27    Diana Pertuz                      Lutz  FL             1019    35   F      11  0-99             1:29:21.3     17:52/M
     28    Reggie Sayat                      Riverview  FL        1024    52   F      12  0-99             1:30:32.9     18:06/M
     29    Ruel Zavin                                             1034    32   M      17  0-99             1:30:39.4     18:08/M
     30    Michael Lynch                     Lutz  FL             1015    36   M      18  0-99             1:31:43.8     18:21/M
     31    Elizabeth Lynch                   Lutz  FL             1014    33   F      13  0-99             1:32:06.5     18:25/M
     32    Participant Unknown                                    1700    15   M      19  0-99             1:33:05.9     18:37/M