Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/fl/Mar9_GFLRRC_1_set1.shtml

GFLRRC St. Patrick'w 10K

Coconut Creek, FL, March 9, 2013

St Patrick's Results

Scoring by AccuChip Timing

St. Patricks 10K Run 10 K Run/Walk

St. Patricks 10K Run

Age Group Results

March 09, 2013


Results By AccuChipUSA, Inc.

For questions about the results, click here



Men: Top Finishers 0- 0 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Women: Top Finishers 0- 0 15-16 17-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69

10 K Run/Walk

Top

Female Overall Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Loren Blandon

1864

29

8

 

41:12.2

6:39/M

2

Ngozi Uwah

Pompano Beach FL

340

0

13

1:09.6

42:21.9

6:50/M

3

Layna Rovcraft

194

22

14

1:20.3

42:32.6

6:52/M

Top

Male Overall Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Robert Leaf

128

0

1

 

37:26.4

6:02/M

2

Michael Beck

Boca Raton FL

6

28

2

0:54.7

38:21.2

6:11/M

3

David Comiskey

Miramar FL

22

30

3

1:21.8

38:48.2

6:15/M

Top

Female Master (40-49) Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Stacey Persinger

1853

49

42

 

47:54.7

7:44/M

2

Katrina Kanka

129

41

46

0:19.7

48:14.4

7:47/M

3

Robin Noye

Coconut Creek FL

307

40

54

1:27.4

49:22.2

7:58/M

Top

Male Master (40-49) Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Allan Walton

199

46

6

 

40:22.1

6:31/M

2

Andre Lapalme

180

47

11

1:25.4

41:47.5

6:44/M

3

Russell Bernstein

Weston FL

7

40

17

3:14.9

43:37.1

7:02/M

Top

Female Grd Master (50-59) Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Renee Idone

156

53

41

 

47:49.7

7:43/M

2

Lauren Fuchs

106

52

48

0:31.1

48:20.8

7:48/M

3

Carol Krauss

Pompano Beach FL

80

52

63

2:26.4

50:16.2

8:06/M

Top

Male Grd Master (50-59) Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Rafael Guijarro

Pembroke Pines FL

51

52

5

 

38:59.4

6:17/M

2

Jeff Powers

175

59

9

2:22.6

41:22.1

6:40/M

3

John House

Boca Raton FL

64

57

15

4:29.0

43:28.5

7:01/M

Top

Female Sr Grd Master (60-69 Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Elizabeth Smith

Margate FL

327

61

175

 

1:06:11.5

10:40/M

2

Lisa Somers

159

60

195

4:14.6

1:10:26.1

11:22/M

3

Sandi Wagner

Hollywood FL

346

64

220

13:11.7

1:19:23.2

12:48/M

Top

Male Sr Grd Master (60-69 Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Ed Norton

Boca Raton FL

306

60

21

 

44:21.6

7:09/M

2

Larry Starr

Coral Springs FL

329

66

40

3:23.0

47:44.6

7:42/M

3

Lawrence Byrne

Miami Lakes FL

17

64

110

11:50.1

56:11.7

9:04/M

Top

Male Golden Mstr (70-79) Winners

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Roger Lacasse

Ft Lauderdale FL

81

71

92

 

54:42.5

8:49/M

2

Bill Wagner

Hollywood FL

345

76

221

24:41.2

1:19:23.8

12:48/M

3

Martin Quinn

182

82

223

25:42.6

1:20:25.2

12:58/M

Top

Female Age Unknown

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Kathryn Sealey

200

0

233

 

1:25:55.9

13:51/M

Top

Male Age Unknown

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

J Schrager

191

0

186

 

1:07:19.4

10:51/M

Top

Female 15 to 16

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Sarah Terwilliger

Plantation FL

334

16

191

 

1:08:59.2

11:08/M

Top

Female 17 to 19

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Kristen Medvetz

Loxahatchee FL

93

18

78

 

52:24.6

8:27/M

2

Bonita Wayne

Pembroke Pines FL

347

18

234

35:57.1

1:28:21.7

14:15/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Emily Daycock

107

21

64

 

50:26.5

8:08/M

2

Tracy Rogers

Margate FL

320

24

94

4:33.0

54:59.6

8:52/M

3

Katrina Ellich

172

23

224

32:24.7

1:22:51.3

13:22/M

4

Natalie Vallecorsa

Pittsburgh PA

341

21

238

45:21.2

1:35:47.7

15:27/M

Top

Male 20 to 24

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Stephen Craft

1875

24

32

 

45:51.7

7:24/M

2

John McCall

Boca Raton FL

90

23

39

1:45.6

47:37.3

7:41/M

3

Dane Fowler

1857

24

43

2:10.4

48:02.1

7:45/M

4

Patrik Dreislampl

169

24

61

4:18.7

50:10.4

8:05/M

5

Matthew Shachner

Coral Springs FL

325

23

86

8:04.6

53:56.3

8:42/M

6

Luiz Sforka

1868

23

97

9:20.0

55:11.7

8:54/M

7

Chris Pollari

163

23

174

19:53.5

1:05:45.2

10:36/M

8

Miguel Reto

192

24

232

39:42.4

1:25:34.1

13:48/M

Top

Female 25 to 29

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Lacey Chimiente

1856

26

24

 

44:52.7

7:14/M

2

Amanda Huneke

Davie FL

65

27

44

3:09.7

48:02.5

7:45/M

3

Megan Mansueto

Pompano Beach FL

89

29

56

4:43.1

49:35.8

8:00/M

4

Heather Setter

Miami FL

324

29

60

5:14.2

50:06.9

8:05/M

5

Heather Feely

Fort Lauderdale FL

168

27

93

9:49.9

54:42.7

8:49/M

6

Lauren Selepec

Pembroke Pines NJ

323

29

107

10:57.8

55:50.6

9:00/M

7

Yolaine Bonner

Deerfield Beach FL

11

26

119

12:05.5

56:58.3

9:11/M

8

Erica Thompson

1874

26

132

13:59.2

58:51.9

9:30/M

9

Amanda Lipinski

105

29

134

14:11.1

59:03.9

9:31/M

10

Samantha Molinero

Hollywood FL

97

28

147

15:04.6

59:57.4

9:40/M

11

Laura Slieker

Fort Lauderdale FL

326

29

148

15:05.0

59:57.7

9:40/M

12

Meghan Sheldon

1873

27

150

15:54.7

1:00:47.4

9:48/M

13

Danielle Copeland

111

28

154

16:46.7

1:01:39.5

9:57/M

14

Jamie Lobacz

Coral Springs FL

87

29

157

17:26.7

1:02:19.5

10:03/M

15

Kelly Volpe

Coconut Creek FL

343

28

163

18:08.6

1:03:01.4

10:10/M

16

Amanda Burd

Fort Lauderdale FL

170

27

173

20:13.4

1:05:06.2

10:30/M

17

Rachel Devine

Boca Raton FL

30

27

190

23:50.4

1:08:43.2

11:05/M

18

Christine Savoureux-Mariner

Plantation FL

321

27

197

25:59.3

1:10:52.1

11:26/M

19

Elise Hickey

1870

27

198

25:59.5

1:10:52.3

11:26/M

20

Carolyn Trombley

Boca Raton FL

337

27

199

26:37.5

1:11:30.2

11:32/M

21

Peggy Romero

195

26

213

30:38.7

1:15:31.5

12:11/M

22

Morgan Somers

110

28

215

31:20.8

1:16:13.6

12:18/M

Top

Male 25 to 29

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Bryan Ludwin

Boynton Beach FL

88

26

183

 

1:06:54.3

10:47/M

Top

Female 30 to 34

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Bridget Hobart

Boulder CO

60

34

26

 

45:24.2

7:19/M

2

Sara Devi Pierson

Delray Beach FL

316

33

30

0:20.9

45:45.2

7:23/M

3

Melissa Eddinger

Boca Raton FL

36

33

53

3:54.7

49:18.9

7:57/M

4

Malely Cowan

Sunny Isles Beach FL

24

31

62

4:49.9

50:14.2

8:06/M

5

Vanessa Mendoza

Sunny Ises Beach FL

95

30

103

10:22.3

55:46.5

9:00/M

6

Jessica Higgins

Tamarac FL

59

34

111

10:51.9

56:16.2

9:05/M

7

Jennifer Swirsky

Coral Springs FL

331

33

117

11:05.1

56:29.4

9:07/M

8

Haley Heid

Boynton Beach FL

57

33

136

13:50.6

59:14.9

9:33/M

9

Jennifer Coslow

1866

30

145

14:30.8

59:55.1

9:40/M

10

Kellie Torda

Hollywood FL

336

32

149

15:01.6

1:00:25.9

9:45/M

11

Navatha Vankayalapati

Tamarac FL

342

34

153

16:05.0

1:01:29.3

9:55/M

12

Erin Byrne

Pembroke Pines FL

18

30

168

18:50.2

1:04:14.5

10:22/M

13

Melissa Detrick

Pompano Beach FL

29

30

172

19:35.6

1:04:59.9

10:29/M

14

Tess Rebello

Coconut Creek FL

319

34

179

21:09.1

1:06:33.4

10:44/M

15

Monica Hands

Fort Lauderdale FL

53

33

182

21:28.7

1:06:52.9

10:47/M

16

Lacie Randall

Fort Lauderdale FL

318

33

187

21:57.5

1:07:21.8

10:52/M

17

Erica Rodriguez

109

30

194

24:51.5

1:10:15.7

11:20/M

18

Jennifer Thomas

Delray Beach FL

335

30

203

27:02.9

1:12:27.2

11:41/M

19

Micol Levi-Minzi

Sunrise FL

83

31

204

27:22.2

1:12:46.5

11:44/M

20

Lisa Baber

Deerfield Beach FL

2

32

206

27:22.5

1:12:46.7

11:44/M

21

Anya Broadhurst

Coconut Creek FL

15

33

207

27:33.2

1:12:57.5

11:46/M

22

Lindsey McAndrews

131

30

217

31:52.5

1:17:16.8

12:28/M

23

Tiffani Wenig

101

32

222

34:10.9

1:19:35.2

12:50/M

Top

Male 30 to 34

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Chris Perry

1855

30

4

 

38:51.3

6:16/M

2

Carson McLarson

134

30

7

1:37.0

40:28.4

6:32/M

3

Douglas Janes

Fort Lauderdale FL

69

34

16

4:41.6

43:32.9

7:01/M

4

Brandon Mozley

Deerfield Beach FL

302

30

59

10:59.1

49:50.4

8:02/M

5

Carlos Granados

Jacksonville FL

49

30

66

11:42.6

50:33.9

8:09/M

6

Sean Zamora

Ft Lauderdale FL

353

30

72

12:20.4

51:11.7

8:15/M

7

John Kontos

Coral Springs FL

79

32

79

13:38.0

52:29.3

8:28/M

8

Jan Pahl

1851

30

81

14:00.5

52:51.8

8:31/M

9

Robert Pappas

Coral Springs FL

311

32

85

14:48.9

53:40.2

8:39/M

10

Dennis Bonner

Deerfield Beach FL

12

34

91

15:50.8

54:42.1

8:49/M

11

Ron Benson

1867

32

96

16:17.9

55:09.2

8:54/M

12

Craig Ditman

Boynton Beach FL

31

31

122

18:18.1

57:09.5

9:13/M

13

Nazareno Gonzalez

1863

31

141

20:48.9

59:40.2

9:37/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Amanda Hynes

160

35

20

 

44:19.6

7:09/M

2

Leandra Bates

Boca Raton FL

5

38

29

1:20.6

45:40.3

7:22/M

3

Rachel Bash

Coconut Creek FL

3

36

47

4:00.8

48:20.4

7:48/M

4

Michelle Eddy

Coconut Creek FL

37

39

50

4:06.0

48:25.7

7:49/M

5

Maria De Leon Creed

Coral Springs FL

27

37

52

4:35.6

48:55.3

7:53/M

6

Kathryn Chellgren

112

36

75

7:42.8

52:02.5

8:24/M

7

Meredith Sokoloff

Plantation FL

328

35

100

11:07.2

55:26.8

8:56/M

8

Christine Nessen

Highland Beach FL

304

35

116

12:09.8

56:29.4

9:07/M

9

Michelle Iorio

Deerfield Beach FL

67

35

121

12:44.6

57:04.2

9:12/M

10

Janice Garofola

Coconut Creek FL

43

36

126

13:32.5

57:52.2

9:20/M

11

Robyn Hamilton

Miramar FL

52

35

128

13:38.6

57:58.3

9:21/M

12

Terri Rounsavii

102

36

135

14:47.8

59:07.5

9:32/M

13

Nicola Brown

North Lauderdale FL

16

37

161

18:36.5

1:02:56.2

10:09/M

14

Camar Jones

Oakland Park FL

70

35

162

18:40.3

1:02:59.9

10:10/M

15

Cesarina Medina

Weston FL

91

35

165

19:16.3

1:03:35.9

10:15/M

16

Geena Derojas

1859

39

177

21:58.8

1:06:18.5

10:42/M

17

Lorena Palis

Sunrise FL

310

39

184

22:40.0

1:06:59.6

10:48/M

18

Stephanie Henry

117

38

210

30:37.8

1:14:57.5

12:05/M

19

Sharon Goodman

Coconut Creek FL

47

38

231

41:08.8

1:25:28.5

13:47/M

Top

Male 35 to 39

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Anthony Forgione

Fort Lauderdale FL

41

35

10

 

41:41.6

6:43/M

2

Danielle Dorvicciers

127

36

12

0:06.3

41:47.9

6:44/M

3

David Chellgren

113

36

28

3:53.5

45:35.2

7:21/M

4

Brian Doherty

Boca Raton FL

32

39

45

6:31.9

48:13.5

7:47/M

5

Matt Young

Deerfield Beach FL

352

36

67

8:54.1

50:35.7

8:10/M

6

Luis Moss

Boca Raton FL

301

35

73

9:47.6

51:29.2

8:18/M

7

Andrew Wiley

Coral Springs FL

349

36

95

13:20.8

55:02.4

8:53/M

8

Reginald Fox

Miami VA

42

38

106

14:08.8

55:50.5

9:00/M

9

Scott Gow

133

39

169

22:58.5

1:04:40.2

10:26/M

10

Courtney Harvey

Lauderhill FL

56

39

178

24:41.6

1:06:23.2

10:42/M

Top

Female 40 to 44

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Jodie Ouellette

Coral Springs FL

309

40

57

 

49:45.1

8:01/M

2

Marby Reyes

1876

44

82

3:08.0

52:53.2

8:32/M

3

Jennifer Kimmey

Ft Lauderdale FL

78

44

90

4:55.3

54:40.5

8:49/M

4

Shari Hoffman

Coral Springs FL

61

40

101

5:51.5

55:36.7

8:58/M

5

Candace Oesch

Weston FL

308

40

113

6:35.5

56:20.7

9:05/M

6

Emily Laven

181

41

124

7:54.3

57:39.5

9:18/M

7

Jeanine Caruso

Sunrise FL

19

42

140

9:52.3

59:37.4

9:37/M

8

Keshia Harvey

Lauderhill FL

55

43

158

12:37.0

1:02:22.2

10:04/M

9

Virginie De Roovere

Weston FL

28

40

170

15:02.5

1:04:47.7

10:27/M

10

Melinda Blostein

Coconut Creek FL

8

42

176

16:32.0

1:06:17.1

10:41/M

11

Elcilene Moseley

Pompano Beach FL

99

40

189

18:49.2

1:08:34.4

11:04/M

12

Sharaz Refal

188

44

200

22:02.6

1:11:47.7

11:35/M

13

Kimmie Briley

Sunrise FL

13

40

205

23:01.3

1:12:46.5

11:44/M

14

Adelle Wilson

Margate FL

350

43

212

25:45.7

1:15:30.9

12:11/M

15

Nanacy Aimanzar

176

43

216

26:34.9

1:16:20.1

12:19/M

16

Claudia Hernandez

Tamarac FL

171

43

218

27:47.1

1:17:32.3

12:30/M

17

Judy Kelley

122

43

241

48:14.3

1:37:59.5

15:48/M

Top

Male 40 to 44

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Geoff Bonallack

Fort Lauderdale AZ

165

42

22

 

44:24.1

7:10/M

2

Scott Russell

157

42

34

1:53.4

46:17.5

7:28/M

3

Jeff Blostein

Coconut Creek FL

9

41

49

4:00.5

48:24.7

7:48/M

4

Matthew Marzano

118

40

51

4:21.3

48:45.4

7:52/M

5

Darren Brent

190

43

65

6:08.8

50:32.9

8:09/M

6

Cameron Hoffman

Coral Springs FL

62

42

70

6:41.1

51:05.2

8:14/M

7

Joe Fatta

Plantation FL

38

42

71

6:45.8

51:10.0

8:15/M

8

Joseph Guariglia

Parkland FL

50

40

80

8:08.0

52:32.1

8:28/M

9

Kevin Moore

Fort Lauderdale FL

155

44

123

12:53.7

57:17.9

9:14/M

10

Kevin Vance

108

41

139

15:11.3

59:35.4

9:37/M

11

Todd Wenzel

Coconut Creek FL

348

40

188

23:28.3

1:07:52.5

10:57/M

12

Nick Warner

153

41

242

53:35.4

1:37:59.5

15:48/M

Top

Female 45 to 49

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Lisa Eakins

Margate FL

35

48

58

 

49:45.2

8:01/M

2

Toni Medvetz

Loxahatchee FL

92

49

68

0:51.4

50:36.7

8:10/M

3

Rose Mary Herrera

Weston FL

58

47

74

2:05.0

51:50.3

8:22/M

4

Danielle Dorsett

Wilton Manors FL

33

46

84

3:43.0

53:28.2

8:37/M

5

Heather Keith

130

47

98

5:28.4

55:13.7

8:54/M

6

Ana Lundgren

1860

45

115

6:35.8

56:21.1

9:05/M

7

Dawn Hardin

Pembroke Pines FL

54

48

118

7:04.9

56:50.2

9:10/M

8

Lisa Fogel

104

45

125

7:57.0

57:42.3

9:18/M

9

Renee Rosenthal

119

48

129

8:17.1

58:02.4

9:22/M

10

Wendy Gibson

177

48

133

9:09.9

58:55.2

9:30/M

11

Jennifer Bonitatibus

Boca Raton FL

10

46

155

12:11.2

1:01:56.5

9:59/M

12

Kimberley Kijanka

Coconut Creek FL

77

45

156

12:20.2

1:02:05.5

10:01/M

13

Vivian Pierre-Louis

161

48

181

16:56.9

1:06:42.1

10:45/M

14

Tam Clark

Fort Lauderdale FL

154

47

193

19:48.4

1:09:33.7

11:13/M

15

Christine Williams

174

49

196

20:55.9

1:10:41.2

11:24/M

16

Hazel Mullings

Coral Springs FL

303

49

209

24:33.2

1:14:18.5

11:59/M

17

Maria Chatani

126

45

214

26:16.3

1:16:01.6

12:16/M

Top

Male 45 to 49

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Mike Jordan

1862

46

18

 

44:07.4

7:07/M

2

Rick Czerlaski

189

49

37

2:38.9

46:46.3

7:33/M

3

Adolfo Ortiz

151

45

38

2:56.3

47:03.7

7:35/M

4

Ralph Pillinger

Fort Lauderdale FL

317

48

55

5:16.9

49:24.3

7:58/M

5

Robert Krauss

196

49

69

6:32.0

50:39.4

8:10/M

6

Robert Weisberg

1858

48

76

8:11.1

52:18.5

8:26/M

7

Frank Anderson

Aventura FL

1

45

87

9:57.8

54:05.2

8:43/M

8

Len Parker

1854

49

99

11:14.3

55:21.7

8:56/M

9

Mauricio Patino

Coconut Creek FL

313

46

104

11:39.3

55:46.7

9:00/M

10

James Caruso

Sunrise FL

20

47

105

11:42.3

55:49.7

9:00/M

11

Robert Schroeder

Woodmere NY

322

49

108

11:44.0

55:51.4

9:00/M

12

Jay Goldstein

Coral Springs FL

46

49

109

11:48.9

55:56.3

9:01/M

13

Adam Levy

Weston FL

84

46

137

15:17.8

59:25.2

9:35/M

14

John Golden

Plantation FL

45

45

138

15:21.1

59:28.5

9:35/M

15

Steven Moseley

Pompano Beach FL

100

45

152

16:58.0

1:01:05.4

9:51/M

16

Ed Costello

Coconut Creek FL

23

45

167

19:48.7

1:03:56.1

10:19/M

17

David Volz

Coral Springs TX

344

47

185

22:54.3

1:07:01.7

10:49/M

18

Jason Lewis

Wilton Manors FL

86

45

226

39:06.8

1:23:14.2

13:25/M

Top

Female 50 to 54

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Louise Parks

Boca Raton FL

312

51

77

 

52:21.2

8:27/M

2

Renee Kelly

Lighthouse Point FL

73

53

120

4:40.2

57:01.5

9:12/M

3

Laurie Von Schmidt

186

52

131

6:15.5

58:36.7

9:27/M

4

Cindy Pollari

164

51

202

20:01.7

1:12:22.9

11:40/M

5

Colleen Kellems

Hollywood FL

72

51

219

25:30.4

1:17:51.6

12:33/M

6

Celeste Ellich

173

54

225

30:30.0

1:22:51.3

13:22/M

7

Cathy Miller

North Lauderdale FL

96

52

229

32:52.5

1:25:13.8

13:45/M

8

Laura Terwilliger

Plantation FL

333

51

230

33:03.9

1:25:25.1

13:47/M

9

Rhonda Lewis

Coral Springs FL

85

50

235

36:37.5

1:28:58.7

14:21/M

10

Lyanne Smith Horton

123

52

240

45:37.0

1:37:58.3

15:48/M

Top

Male 50 to 54

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Mark Darley

158

54

19

 

44:13.3

7:08/M

2

Michael Davis

Miramar FL

26

53

25

1:01.1

45:14.5

7:18/M

3

John Ceraolo

162

51

27

1:14.1

45:27.4

7:20/M

4

Stephen Lundgren

1861

54

31

1:34.0

45:47.4

7:23/M

5

Jim Dunn

132

50

35

2:09.2

46:22.5

7:29/M

6

William Clifford

Coconut Creek FL

21

52

88

10:12.8

54:26.2

8:47/M

7

Eliot Lazowick

1869

52

89

10:22.8

54:36.2

8:48/M

8

Nigel Smith

1865

53

114

12:07.5

56:20.9

9:05/M

9

Terrence Moons

Sunrise FL

98

54

171

20:39.8

1:04:53.2

10:28/M

Top

Female 55 to 59

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Sharon Daniel

198

59

130

 

58:28.6

9:26/M

2

Laura Perlberg

167

59

146

1:28.6

59:57.2

9:40/M

3

Mamie Tyler

West Park FL

339

56

159

3:54.1

1:02:22.7

10:04/M

4

Janet Halasz

114

59

166

5:19.9

1:03:48.5

10:17/M

5

Ginette Letourneau

Margate FL

82

58

192

10:41.1

1:09:09.7

11:09/M

6

Ellen Bor

152

57

237

33:48.7

1:32:17.3

14:53/M

7

Maureen Keenan

1871

56

243

42:29.3

1:40:57.9

16:17/M

Top

Male 55 to 59

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Vince Picolo

Plantation FL

315

57

23

 

44:50.1

7:14/M

2

John Gianatasio

Boca Raton FL

44

57

33

1:24.3

46:14.4

7:27/M

3

Larry Perlberg

166

59

36

1:47.6

46:37.8

7:31/M

4

David Mellinger

Weston FL

94

55

83

8:29.9

53:20.1

8:36/M

5

Glenn Wiltshire

Davie FL

351

58

102

10:49.0

55:39.2

8:59/M

6

Gregory Fell

Tamarac FL

40

57

112

11:29.4

56:19.6

9:05/M

7

Charles Byrne

197

57

127

13:04.3

57:54.5

9:20/M

8

Jerry Newcombe

Pompano Beach FL

305

56

142

14:52.7

59:42.9

9:38/M

9

Dominique Jabour

Oakland Park FL

68

58

144

15:04.2

59:54.3

9:40/M

10

Ed Sheldon

1852

55

151

15:58.0

1:00:48.2

9:48/M

11

Philip Goombs

Lauderhill FL

48

59

160

18:01.0

1:02:51.2

10:08/M

12

Chris Terwilliger

Plantation FL

332

55

180

21:46.5

1:06:36.7

10:45/M

13

Robert Kaltenbach

North Miami Beach FL

71

59

201

27:20.3

1:12:10.5

11:38/M

Top

Female 60 to 64

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Linda Briley

Pembroke Pines FL

14

62

239

 

1:35:48.1

15:27/M

Top

Male 60 to 64

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Dan Sawtell

183

62

208

 

1:13:30.5

11:51/M

2

John Peck

Pompano Beach FL

314

64

211

1:32.1

1:15:02.7

12:06/M

Top

Female 65 to 69

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Barbara Annunciato

115

69

228

 

1:25:12.2

13:45/M

Top

Male 65 to 69

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Richard Schatteles

184

65

143

 

59:45.2

9:38/M

2

Ricardo Paulin

193

68

164

3:36.2

1:03:21.5

10:13/M

Top

Male 70 to 74

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

Alan Greenberg

178

71

227

 

1:23:25.2

13:27/M

Top

Male 75 to 79

Place

Name

City

Bib No

Age

Overall

Time Back

Total Time

Pace

1

John Shilling

185

76

236

 

1:31:19.5

14:44/M