Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/fl/Mar30_HareRa_set5.shtml

Hare Racing Experience

Tampa, FL, March 30, 2013

[Overall 5k Results | 5k Results by Gender | 5k Age Group Results | Overall 1 Mile Results ]

1 Mile Age Group Results

Hare Racing Experience 1 Mile Run

Hare Racing Experience

1 Mile Run

Age Group Results

March 30, 2013


Results by: Val Lofton for Big Dawg Runnin' Inc.


Men: 0- 0 1- 5 6- 7 8- 9 10-99
Women: 1- 5 6- 7 8- 9 10-99

Top

Male 0 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Unknown Partic. 590                                     590             3         7:23.9      7:23/M
       2    Unknown Partic. 454                                     454             7         8:11.2      8:11/M
       3    Unknown Partic. 588                                     588            15        10:01.2     10:01/M
       4    Unknown Partic. 463                                     463            17        10:16.3     10:16/M
       5    Unknown Partic. 589                                     589            19        10:29.9     10:29/M
       6    Unknown Partic. 455                                     455            23        10:40.2     10:40/M
       7    Unknown Partic. 450                                     450            24        10:43.6     10:43/M
       8    Unknown Partic. 464                                     464            29        11:57.6     11:57/M
       9    Unknown Partic. 452                                     452            33        12:26.2     12:26/M
      10    Unknown Partic. 456                                     456            35        12:52.6     12:52/M
      11    Unknown Partic. 451                                     451            37        12:53.3     12:53/M
Top

Female 1 to 5

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sage Anderson                     Tampa  FL             471    4       21        10:40.0     10:40/M
       2    Addison Slater                                          557    4       31        12:23.3     12:23/M
       3    Meaghan Ballard                   Tampa  FL             473    5       38        13:09.3     13:09/M
       4    Victoria Thurman                  Riverview  FL         576    5       42        13:50.1     13:50/M
Top

Male 1 to 5

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Oscar Brown                       Land O Lakes  FL      484    5       10         9:03.3      9:03/M
       2    Joey Howell                       Kissimmee  FL         521    5       25        11:03.5     11:03/M
       3    Kaden Webb                        Land O'Lakes  FL      578    4       27        11:32.5     11:32/M
       4    Jackson Croft                     Kissimmee  FL         496    5       45        14:18.1     14:18/M
Top

Female 6 to 7

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Reese Anderson                    Tampa  FL             470    7       13         9:31.0      9:31/M
       2    Caroline Callahan                                       587   7        26        11:08.9     11:08/M
       3    Jordan Ritter                     Clearwater  FL        545    7       28        11:41.4     11:41/M
       4    Olivia Jackson                    Lynn Haven  FL        523    7       30        12:03.8     12:03/M
Top

Male 6 to 7

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jaden Khokhar                     Clearwater  FL        524    7        2         7:00.7      7:00/M
Top

Female 8 to 9

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Emelina Brown                     Land O Lakes  FL      483    8        6         8:06.6      8:06/M
       2    Katie Kilkelly                    Tampa  FL             525    8       12         9:23.8      9:23/M
       3    Taylor Knotts                     Tampa  FL             526    8       18        10:16.7     10:16/M
       4    Nicole Martocchio                 Tampa  FL             531    8       20        10:36.4     10:36/M
       5    Sofia Casey                       Seattle  WA           487    8       34        12:42.5     12:42/M
Top

Male 8 to 9

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Devin Salter                      Brandon  FL           547    9        1         6:57.8      6:57/M
       2    Adam Elqadah                      Lutz  FL              507    9        5         8:06.1      8:06/M
       3    Gabe Slater                                             558    9        9         8:37.9      8:37/M
       4    Wyatt Cross                       Tampa  FL             497    9       36        12:52.8     12:52/M
Top

Female 10 and over

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Morgan Slater                                           559   16        4         7:58.1      7:58/M
       2    Stacy Slater                                            561   33        8         8:37.4      8:37/M
       3    Raymond Sanchez                   Wesley Chapel  FL     549   17       14         9:47.5      9:47/M
       4    Jodi Frazier                      Tampa  FL             512   40       39        13:10.7     13:10/M
       5    Harriett Cole                     Tampa  FL             492   63       41        13:34.2     13:34/M
       6    Christina Thurman                 Riverview  FL         575   19       43        13:50.2     13:50/M
       7    Sandra De La Pena                 Alachua  FL           499   36       46        14:27.7     14:27/M
       8    Damaris Stull                     Alachua  FL           574   33       47        14:44.2     14:44/M
       9    Doris Sepulveda                   Alachua  FL           554   21       48        14:44.5     14:44/M
Top

Male 10 and over

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Cameron Stratton                  Tampa  FL             570   11       11         9:08.3      9:08/M
       2    Shane Stratton                    Tampa  FL             571   35       16        10:03.3     10:03/M
       3    Thomas Massiah                                          586   11       22        10:40.1     10:40/M
       4    Scott Slater                      Lutz  FL              560   34       32        12:23.3     12:23/M
       5    Randy Lorisry                                           585   43       40        13:33.3     13:33/M
       6    Vinny Diaz                                              504   12       44        14:12.4     14:12/M