Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/fl/Mar30_HareRa_set1.shtml

Hare Racing Experience

Tampa, FL, March 30, 2013

[5k Results by Gender | 5k Age Group Results | Overall 1 Mile Results | 1 Mile Age Group Results ]

Overall 5k Results

Hare Racing Experience 5k Run

Hare Racing Experience

5k Run

Overall Finish List

March 30, 2013


Results by: Val Lofton for Big Dawg Runnin' Inc.
                                                                                                              Total  
   Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
     1    Chris Hough                                             217    25   M       1 Top Fin             16:35.9      5:21/M
     2    Bryan Curcio                                            145    22   M       1 20-24               16:39.1      5:22/M
     3    Pedro Meraz                       Wesley Chapel  FL     277    34   M       1 30-34               16:46.4      5:25/M
     4    Daniel Orange                     Spring Hill  FL        44    15   M       1 15-19               16:58.8      5:28/M
     5    Jose Almaraz                      Plant City  FL         73    58   M       1 Top Fin             17:02.2      5:30/M
     6    Sebastian Hernandez                                     201    46   M       1 45-49               17:06.8      5:31/M
     7    Jeff Hurd                                               221    40   M       1 40-44               17:11.1      5:33/M
     8    Unknown Partic. 442                                     442    0    F       1 Top Fin             17:56.0      5:47/M
     9    Antionio Santos                                         441    54   M       1 50-54               18:00.7      5:48/M
    10    Brandon Flowers                                         209    26   M       1 25-29               18:01.1      5:49/M
    11    Charles Roose                     Wesley Chapel  FL     348    48   M       2 45-49               18:02.6      5:49/M
    12    Roxanna Caballero                                       112    17   F       1 15-19               18:04.1      5:50/M
    13    Leah Jostes                                             235    17   F       2 15-19               18:06.4      5:50/M
    14    Steve Karpacs                                           137    50   M       2 50-54               18:14.9      5:53/M
    15    Izzie Brown                       Land O Lakes  FL      105    13   F       1 10-14               18:27.5      5:57/M
    16    Omar Omer                         Tampa  FL             308    11   M       1 10-14               18:28.9      5:57/M
    17    Christine Anderson                Tampa  FL              74    36   F       1 35-39               18:40.0      6:01/M
    18    Martin Triplett                   Tampa  FL             404    34   M       2 30-34               18:41.7      6:02/M
    19    Dakota Urquhart                                         139    19   M       2 15-19               18:42.5      6:02/M
    20    John Jerome, Jr.                  Tampa  FL             230    64   M       1 60-64               18:52.3      6:05/M
    21    Herm Brames                       Clearwater  FL        102    43   M       2 40-44               18:54.9      6:06/M
    22    Gabriel Ruiz                      Tampa  FL             351    20   M       2 20-24               19:01.4      6:08/M
    23    Sean Willey                       Land O Lakes  FL      420    36   M       1 35-39               19:01.6      6:08/M
    24    Ricky Podlas                      Orlando  FL           329    22   M       3 20-24               19:14.3      6:12/M
    25    Sherry Clower                     Westminster  MD       130    41   F       1 Top Fin             19:18.9      6:14/M
    26    Jim Spencer                       Tampa  FL             374    59   M       1 55-59               19:22.4      6:15/M
    27    Randy De La Pena                  Alachua  FL           158    35   M       2 35-39               19:24.9      6:15/M
    28    Jason Gordillo                    Tampa  FL              19    37   M       3 35-39               19:32.0      6:18/M
    29    Darrell Walters                   Sarasota  FL          416    14   M       2 10-14               19:33.2      6:18/M
    30    Albert Canamero                                         117    40   M       3 40-44               19:47.6      6:23/M
    31    Amexander Skantze                                       260    11   M       3 10-14               20:22.5      6:34/M
    32    Gregory Forsthoefel               Venice  FL            178    54   M       3 50-54               20:24.7      6:35/M
    33    Pedro Hernandez                   Lakeland  FL          193    12   M       4 10-14               20:41.6      6:40/M
    34    Ethan Hurd                                              220     8   M       1  1- 9               20:46.0      6:42/M
    35    Rich Cooperwasser                 Tampa  FL             206    63   M       2 60-64               20:52.0      6:44/M
    36    Rebecca Davis                     Tampa  FL             155    41   F       1 40-44               20:56.6      6:45/M
    37    Scott Friedman                    Lakeland  FL          181    55   M       2 55-59               20:59.7      6:46/M
    38    Emma Skantze                                            266    13   F       2 10-14               20:59.7      6:46/M
    39    Mike Ellington                                          439    56   M       3 55-59               21:22.4      6:54/M
    40    Dave Kaplan                       Seffner  FL           436    67   M       1 65-69               21:25.8      6:55/M
    41    Srini Urngan                                            205    36   M       4 35-39               21:26.3      6:55/M
    42    Nathaniel Forbes                  Tampa  FL             177    60   M       3 60-64               21:29.9      6:56/M
    43    William Brownlee                  Riverview  FL         140    34   M       3 30-34               21:30.9      6:56/M
    44    Zachary Sarver                    Tampa  FL             356    28   M       2 25-29               21:31.7      6:56/M
    45    Pete Daugharty                                           45    48   M       3 45-49               21:35.9      6:58/M
    46    Angela Talbott                    Valrico  FL           392    39   F       2 35-39               21:38.1      6:59/M
    47    Jenna Ellington                                         440    23   F       1 20-24               21:39.2      6:59/M
    48    Nicole Orgoss                                           311    26   F       1 25-29               21:41.0      7:00/M
    49    Ryan Bunker                       Valrico  FL           110    32   M       4 30-34               21:41.6      7:00/M
    50    Steve Sidell                                            362    39   M       5 35-39               21:44.8      7:01/M
    51    Jessica Rodriguez                                       345    17   F       3 15-19               21:48.6      7:02/M
    52    Manuel Jaime                                            448    39   M       6 35-39               21:48.7      7:02/M
    53    Gabriel Rosales                                         350    16   M       3 15-19               21:52.3      7:03/M
    54    Jamal Mulkey                      Tampa  FL             297    31   M       5 30-34               21:53.7      7:04/M
    55    Gwendolyn Jackson                 Lynn Haven  FL        227    31   F       1 30-34               21:59.5      7:05/M
    56    Christopher Jackson               Lynn Haven  FL        226    36   M       7 35-39               22:00.0      7:06/M
    57    Michael Berilla                                         190    25   M       3 25-29               22:01.5      7:06/M
    58    Chip Branam                                             234    56   M       4 55-59               22:02.3      7:06/M
    59    Brandon Snow                      Land O Lakes  FL      371    13   M       5 10-14               22:02.9      7:06/M
    60    James Marks                                             192    30   M       6 30-34               22:03.4      7:07/M
    61    Jonathan Stein                    Tampa  FL             380    56   M       5 55-59               22:05.1      7:07/M
    62    Larry Coppola                     Tampa  FL             138    57   M       6 55-59               22:05.6      7:07/M
    63    Dennis Miller                     Plant City  FL        288    66   M       2 65-69               22:10.5      7:09/M
    64    Jeffrey Talbott                   Valrico  FL           393    43   M       4 40-44               22:11.5      7:09/M
    65    James Ladig                       Clearwater  FL        251    70   M       1 70-74               22:13.0      7:10/M
    66    Derek Lee                         Tampa  FL             256    39   M       8 35-39               22:16.7      7:11/M
    67    Lisa Smith                                              368    31   F       2 30-34               22:27.4      7:15/M
    68    Andre Tran                                              401    21   M       4 20-24               22:27.6      7:15/M
    69    Jennifer Smith                    Riverview  FL         366    30   F       3 30-34               22:31.1      7:16/M
    70    Connor Kurrack                    Land O Lakes  FL      249     9   M       2  1- 9               22:36.8      7:17/M
    71    John Seybold                                            446    51   M       4 50-54               22:52.9      7:23/M
    72    Renee Tapasak                     Tampa  FL             394    57   F       1 55-59               22:56.7      7:24/M
    73    Brooke Ritter                     Clearwater  FL        339    36   F       3 35-39               22:59.6      7:25/M
    74    Matte Kelly                                             239    25   F       2 25-29               23:08.4      7:28/M
    75    Eric Ballard                      Tampa  FL              88    39   M       9 35-39               23:10.4      7:28/M
    76    Liam Ballard                      Tampa  FL              89     7   M       3  1- 9               23:10.5      7:28/M
    77    Emmanuel Rivera                   Tampa  FL             340    29   M       4 25-29               23:15.1      7:30/M
    78    Marcus Jones                      Niagara Falls  NY     233    31   M       7 30-34               23:34.2      7:36/M
    79    Erica Fratz                                             170    25   F       3 25-29               23:39.2      7:38/M
    80    Tom Lumsford                                            447    52   M       5 50-54               23:40.6      7:38/M
    81    Morgan Lumsford                                         445    20   F       2 20-24               23:40.6      7:38/M
    82    Pamela Miller                     Plant City  FL        290    27   F       4 25-29               23:50.2      7:41/M
    83    Katherine Woo                                           427    20   F       3 20-24               23:51.0      7:42/M
    84    Steven Acosta                     Tampa  FL               7    30   M       8 30-34               23:52.0      7:42/M
    85    Joanne Mangos                     Holiday  FL           264    56   F       2 55-59               23:53.0      7:42/M
    86    Christine Gordian                 Wesley Chapel  FL     191    29   F       5 25-29               23:57.1      7:44/M
    87    Sara Fitzpatrick                  Welsey Chapel  FL     175    26   F       6 25-29               23:58.6      7:44/M
    88    Terri Bear                        St. Petersburg  FL     93    41   F       2 40-44               24:00.2      7:45/M
    89    Christina Ortiz                                         312    18   F       4 15-19               24:08.7      7:47/M
    90    Patrick Quinlan                   Land O Lakes  FL      333    32   M       9 30-34               24:10.6      7:48/M
    91    Laverne D'Silva                                         152    19   F       5 15-19               24:15.0      7:49/M
    92    Kristopher Seeman                                       360    31   M      10 30-34               24:16.5      7:50/M
    93    Rhonda Delcampo                   Lutz  FL              160    52   F       1 50-54               24:23.9      7:52/M
    94    Luke Mills                        Land O Lakes  FL       13    29   M       5 25-29               24:25.6      7:53/M
    95    Unknown Partic. 310                                     310         M       1  0- 0               24:28.0      7:54/M
    96    Charles Oesterling                Lakeland  FL          307    66   M       3 65-69               24:31.4      7:55/M
    97    Erin Howell                       Kissimmee  FL         219    33   F       4 30-34               24:33.9      7:55/M
    98    Humberto Coto                     Tampa  FL              31    64   M       4 60-64               24:39.5      7:57/M
    99    John Mueller                      Tampa  FL             438    66   M       4 65-69               24:43.2      7:58/M
   100    Jacob Gomez                       Brandon  FL           188    13   M       6 10-14               24:46.7      7:59/M
                                                                                                              Total  
   Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
   101    Jack Thurman                      Riverview  FL         398    27   M       6 25-29               24:49.9      8:00/M
   102    Shari Gomez                       Brandon  FL           189    36   F       4 35-39               24:59.2      8:04/M
   103    Lynda Stjour                      Riverview  FL         382    33   F       5 30-34               25:03.2      8:05/M
   104    Kelly Holden                      Lithia  FL            211    18   F       6 15-19               25:07.8      8:06/M
   105    Janet Fisher                                            202    46   F       1 45-49               25:15.8      8:09/M
   106    Jacob Peterson                                          292    27   M       7 25-29               25:17.5      8:09/M
   107    Tony Gould                                              194    49   M       4 45-49               25:19.0      8:10/M
   108    Andrew Snavely                    White Lake  MI        369    21   M       5 20-24               25:24.5      8:12/M
   109    Rick Honer                        Winter Haven  FL      214    59   M       7 55-59               25:31.0      8:14/M
   110    Andy Numa                                               303    43   M       5 40-44               25:33.0      8:15/M
   111    Stefanie Hernandez                                      156    9    F       1  1- 9               25:39.0      8:16/M
   112    Candi Taylor                      Dover  FL             395    36   F       5 35-39               25:50.4      8:20/M
   113    Carmelino Miguel                                         26    29   M       8 25-29               26:00.0      8:23/M
   114    Unknown Partic. 169                                     169         M       2  0- 0               26:05.7      8:25/M
   115    Melanie Young                     Riverview  FL         431    26   F       7 25-29               26:08.7      8:26/M
   116    Megan Steiner Karaus              Clearwater  FL        381    26   F       8 25-29               26:13.6      8:27/M
   117    Brandon Ines                      Tampa  FL             224    19   M       4 15-19               26:14.0      8:28/M
   118    Ktae Messersmith                  Tampa  FL             281    36   F       6 35-39               26:25.6      8:31/M
   119    Nelson Neal                                             300    56   M       8 55-59               26:28.2      8:32/M
   120    Tina Manrique                                            42    27   F       9 25-29               26:30.8      8:33/M
   121    Laura Croft                       Kissimmee  FL         142    38   F       7 35-39               26:32.0      8:34/M
   122    Michael D'Antuono                                       150     8   M       4  1- 9               26:33.6      8:34/M
   123    Vincente D'Antuono                Dayton  MD            151    37   M      10 35-39               26:34.0      8:34/M
   124    Bryan Karaus                      Clearwater  FL        237    28   M       9 25-29               26:34.1      8:34/M
   125    Spencer Coto                      Tampa  FL              32    23   M       6 20-24               26:34.5      8:34/M
   126    Hallie Pell                       Tampa  FL              18    34   F       6 30-34               26:35.4      8:35/M
   127    Cami Lumsford                                           444    18   F       7 15-19               26:36.7      8:35/M
   128    Amber Gregory                     New Port Richey  FL   196    27   F      10 25-29               26:37.6      8:35/M
   129    Unknown Partic. 165                                     165         M       3  0- 0               26:38.1      8:35/M
   130    Julian Pucci                      New Port Richey  FL   332    31   M      11 30-34               26:38.2      8:35/M
   131    Allison Alfonso                   Wesley Chapel  FL      72    34   F       7 30-34               26:39.8      8:36/M
   132    Mark Tennyson                                           207    46   M       5 45-49               26:43.3      8:37/M
   133    David Toppi                       Jacksonville  FL      399    49   M       6 45-49               26:44.3      8:37/M
   134    Robert Fritz                      Auburndale  FL        183    51   M       6 50-54               26:45.7      8:38/M
   135    Chrsitine Branam                                        259    41   F       3 40-44               26:50.6      8:39/M
   136    Ashley McEachron                  St. Petersburg  FL    274    29   F      11 25-29               26:51.0      8:40/M
   137    Joseph Messersmith                Tampa  FL             280    46   M       7 45-49               26:52.6      8:40/M
   138    Kristin Siegle                    Tampa  FL              17    28   F      12 25-29               26:55.5      8:41/M
   139    Vincent Teoli                                             2    54   M       7 50-54               26:57.0      8:42/M
   140    Melissa Blair                                            97    33   F       8 30-34               27:01.1      8:43/M
   141    Unknown Partic. 164                                     164         M       4  0- 0               27:06.6      8:45/M
   142    Kristen Jalbert                   Tampa  FL             229    27   F      13 25-29               27:07.0      8:45/M
   143    Rocio Nunez                       Tampa  FL             305    37   F       8 35-39               27:10.6      8:46/M
   144    Andrea Osterberg                  Tampa  FL              20    40   F       4 40-44               27:11.2      8:46/M
   145    Donte Salter                                            353    12   M       7 10-14               27:20.0      8:49/M
   146    Trista Snook                      Tampa  FL             370    41   F       5 40-44               27:27.6      8:51/M
   147    Chelsea Cyr                       Kettering  OH         146    25   F      14 25-29               27:28.0      8:52/M
   148    Logan Hasselback                                        154    10   F       3 10-14               27:28.1      8:52/M
   149    Gregory Stark                                           443    36   M      11 35-39               27:33.2      8:53/M
   150    Dionne Jamie                                            103    39   F       9 35-39               27:41.5      8:56/M
   151    Michelle Isaacs                                         285    0    F       1  0- 0               27:42.0      8:56/M
   152    Kara Montgomery                                         236    0    F       2  0- 0               27:44.3      8:57/M
   153    Edward Hopkins                    Land O Lakes  FL      215    70   M       2 70-74               27:44.8      8:57/M
   154    Scott Barry                       Tampa  FL               1    55   M       9 55-59               27:46.1      8:57/M
   155    Courtney Mills                    Land O Lakes  FL       12    28   F      15 25-29               27:49.7      8:58/M
   156    Art Stoutenburg                   Riverview  FL         384    65   M       5 65-69               27:50.7      8:59/M
   157    Andrew Stoutenburg                Tampa  FL             383    25   M      10 25-29               27:50.8      8:59/M
   158    Carter Scott                                            291    7    M       5  1- 9               27:54.9      9:00/M
   159    Monique Scott                                           271    30   F       9 30-34               27:55.0      9:00/M
   160    Jenn Brennan                                             52    28   F      16 25-29               27:55.7      9:00/M
   161    Monica Switzer                    Tampa  FL             391    22   F       4 20-24               27:56.8      9:01/M
   162    Amanda Lariscy                    Spring Hill  TN       254    39   F      10 35-39               27:59.5      9:02/M
   163    Nicole Brownell                   Tampa  FL             108    43   F       6 40-44               28:02.6      9:03/M
   164    Denise Jones                      Plant City  FL         54    47   F       2 45-49               28:04.5      9:03/M
   165    Lesley Messer                     Lutz  FL              278    39   F      11 35-39               28:20.3      9:08/M
   166    Nicholas Michelini                Tampa  FL             283     9   M       6  1- 9               28:20.8      9:08/M
   167    Mary Uribe                        Belleair  FL          412    54   F       2 50-54               28:28.2      9:11/M
   168    Eric Chizmar                      Tampa  FL             126    53   M       8 50-54               28:32.3      9:12/M
   169    Claire Keneally                                         114    57   F       3 55-59               28:34.2      9:13/M
   170    Unknown Partic. 166                                     166         M       5  0- 0               28:35.8      9:13/M
   171    Sarah Toppi                       Jacksonville  FL      400    36   F      12 35-39               28:37.7      9:14/M
   172    Carmela D'Antuono                                       147    10   F       4 10-14               28:41.0      9:15/M
   173    Denise D'Antuono                                        148    37   F      13 35-39               28:41.3      9:15/M
   174    Jonathan Caliari                  Lakeland  FL          116    24   M       7 20-24               28:43.1      9:16/M
   175    Christine Caliari                 Lakeland  FL          115    23   F       5 20-24               28:43.1      9:16/M
   176    Carla Greene                      Tampa  FL             195    22   F       6 20-24               28:45.2      9:16/M
   177    Eric McMillan                     Tampa  FL             276    22   M       8 20-24               28:45.2      9:16/M
   178    Stephanie Ines                    Tampa  FL             225    16   F       8 15-19               28:46.6      9:17/M
   179    Megan Sanchez                     Wesley Chapel  FL     355    16   F       9 15-19               28:51.8      9:18/M
   180    Katie Havemann                    Wesley Chapel  FL     204    15   F      10 15-19               28:52.0      9:19/M
   181    Alexis O'Connor                   Clearwater  FL        306    24   F       7 20-24               28:52.5      9:19/M
   182    Annette Martinez                  Plant City  FL        269    48   F       3 45-49               28:52.6      9:19/M
   183    Terri Contento                                          136    48   F       4 45-49               28:52.8      9:19/M
   184    Eugene Cappelluti                 Palm Harbor  FL       121    37   M      12 35-39               28:53.4      9:19/M
   185    Carolyn Stratton                  Tampa  FL             387    37   F      14 35-39               29:03.5      9:22/M
   186    Chris Brown                       Tampa  FL             104    30   M      12 30-34               29:06.2      9:23/M
   187    Shannon Crittenden                Seffner  FL           141    31   F      10 30-34               29:09.6      9:24/M
   188    Shaylee Davis                     Tampa  FL              83    11   F       5 10-14               29:16.9      9:26/M
   189    Maria Armstrong                   Temple Terrace  FL     77    56   F       4 55-59               29:18.4      9:27/M
   190    Renee Cooper Brown                Tampa  FL              23    49   F       5 45-49               29:20.2      9:28/M
   191    Kristina Tristani                 Tampa  FL             405    28   F      17 25-29               29:24.6      9:29/M
   192    Kathy Martocchio                  Tampa  FL             270    44   F       7 40-44               29:35.8      9:33/M
   193    Zachary Lee                                             258    10   M       8 10-14               29:36.7      9:33/M
   194    Mike Mays                         Lutz  FL               24    52   M       9 50-54               29:37.8      9:33/M
   195    Alexia Farnett                                           29    28   F      18 25-29               29:39.5      9:34/M
   196    Stepnen E. Armstrong              Temple Terrace  FL     96    56   M      10 55-59               29:40.5      9:34/M
   197    Daniella Font                     Tampa  FL             176    36   F      15 35-39               29:43.3      9:35/M
   198    Charlyn Austria-Marasco           Gibsonton  FL          84    36   F      16 35-39               29:47.5      9:36/M
   199    Joseph Acosta                     Tampa  FL               8    25   M      11 25-29               29:55.9      9:39/M
   200    Hyden Hasselback                                        153    8    M       7  1- 9               29:58.4      9:40/M
                                                                                                              Total  
   Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
   201    Brenda Miller                     Plant City  FL        287    61   F       1 60-64               29:58.5      9:40/M
   202    Steve Hasselback                                        157    39   M      13 35-39               29:58.6      9:40/M
   203    Christina McMillin                                       80    37   F      17 35-39               30:13.4      9:45/M
   204    Elizabeth Canton                  Brandon  FL           118    63   F       2 60-64               30:15.2      9:45/M
   205    Nicole Walters                    Sarasota34  FL        417    13   F       6 10-14               30:19.7      9:47/M
   206    Karen Michaelson                  Tampa  FL             282    37   F      18 35-39               30:22.7      9:48/M
   207    Tammy Gould                                             437    50   F       3 50-54               30:31.8      9:51/M
   208    Amy Smith                         Seattle  WA           365    34   F      11 30-34               30:39.5      9:53/M
   209    Malissa Binkley                   Valrico  FL            95    36   F      19 35-39               30:39.7      9:53/M
   210    Katie Rodriguez                   Plant City  FL        346    33   F      12 30-34               30:51.8      9:57/M
   211    Megan Trice                                             403    28   F      19 25-29               30:57.5      9:59/M
   212    Tammy Simpson                     Plant City  FL        364    45   F       6 45-49               31:13.6     10:04/M
   213    Constance Pippin                  Plant City  FL        323    44   F       8 40-44               31:13.7     10:04/M
   214    Lora Chizmar                      Tampa  FL             127    16   F      11 15-19               31:21.0     10:07/M
   215    Holly Norris                      Crystal River  FL      16    35   F      20 35-39               31:21.2     10:07/M
   216    Shabel Hastings                   Tampa  FL             203    35   F      21 35-39               31:21.5     10:07/M
   217    Mona Posinoff                     Riverview  FL         330    56   F       5 55-59               31:22.3     10:07/M
   218    Allison Dil                                              56    10   F       7 10-14               31:26.8     10:08/M
   219    Natasha Koller                                          245    20   F       8 20-24               31:41.0     10:13/M
   220    Justin Rizer                      Tampa  FL             342    26   M      12 25-29               31:41.6     10:13/M
   221    Cheryl Zambroski                  Tampa  FL             432    56   F       6 55-59               31:49.7     10:16/M
   222    Daniel Rosales                                          349    12   M       9 10-14               31:52.3     10:17/M
   223    Unknown Partic. 163                                     163         M       6  0- 0               31:53.3     10:17/M
   224    Kimberly Dil                                             57    14   F       8 10-14               31:58.0     10:19/M
   225    Angela Parsons                    Gibsonton  FL         317    35   F      22 35-39               32:07.5     10:22/M
   226    Natasha Salter                                          354    34   F      13 30-34               32:12.4     10:23/M
   227    Elizabeth Woltmann                New Port Richey        43    42   F       9 40-44               32:18.6     10:25/M
   228    Vic Prebor                        Lakeland  FL          331    58   M      11 55-59               32:29.5     10:29/M
   229    Chaitanya Kasarkod                Clearwater  FL        238    29   M      13 25-29               32:33.1     10:30/M
   230    Angela Pacheco                    Tampa  FL             315    25   F      20 25-29               32:39.1     10:32/M
   231    Rene Dil                                                 59    51   M      10 50-54               32:46.6     10:34/M
   232    Aubrey Devine                     Largo  FL             161    27   F      21 25-29               32:57.9     10:38/M
   233    Kaitie Loy                        Riverview  FL          10    21   F       9 20-24               32:58.8     10:38/M
   234    Frank Loy                         Riverview  FL          11    54   M      11 50-54               32:58.9     10:38/M
   235    Thomas Dil                                               58    17   M       5 15-19               33:00.0     10:39/M
   236    Rachel Cole                       Davie  FL             134    25   F      22 25-29               33:07.3     10:41/M
   237    Betsy Cole                        Juno Beach  FL        133    30   F      14 30-34               33:07.4     10:41/M
   238    Sislady Sosa                      Tampa  FL              33    23   F      10 20-24               33:08.0     10:41/M
   239    Norin Dollard                     Tampa  FL             168    47   F       7 45-49               33:14.8     10:43/M
   240    Heather Staebler                  Tampa  FL             375    34   F      15 30-34               33:25.9     10:47/M
   241    Candace Harrell                   Seffner  FL            49    27   F      23 25-29               33:28.3     10:48/M
   242    Jennifer Walker                   Odessa  FL            415    33   F      16 30-34               33:34.6     10:50/M
   243    William Welch                     Sarasota  FL          419    75   M       1 75-99               33:43.2     10:53/M
   244    Robert Coates                     Lutz  FL              132    59   M      12 55-59               33:47.1     10:54/M
   245    Jim Gunther                                             199    50   M      12 50-54               33:47.3     10:54/M
   246    Alyssa Cappelluti                 Palm Harbor  FL       120    31   F      17 30-34               33:56.0     10:57/M
   247    Caitlin Gunther                   Riverview  FL         197    16   F      12 15-19               34:20.9     11:05/M
   248    Maureen Hogan                     Tampa  FL              36    35   F      23 35-39               34:30.0     11:08/M
   249    Mary McCarthy                     Tampa  FL             273    30   F      18 30-34               34:38.8     11:10/M
   250    Christina Partin                  New Port Richey  FL   318    30   F      19 30-34               34:51.9     11:15/M
   251    Terry Holden                      Lithia  FL            212    49   F       8 45-49               35:05.7     11:19/M
   252    Marea Forsthoefel                 Championsgate  FL     179    25   F      24 25-29               35:10.9     11:21/M
   253    Jennifer Murphy                   Clemmons  NC          298    29   F      25 25-29               35:12.1     11:21/M
   254    Ashley Wauters                    Tampa  FL             418    29   F      26 25-29               35:13.2     11:22/M
   255    Jacquelyn Yoas                    Tampa  FL             429    34   F      20 30-34               35:25.9     11:25/M
   256    Robert Williams                   Port Richey  FL       421    85   M       2 75-99               35:28.9     11:26/M
   257    Lynne Marie                       Venice  FL            267    56   F       7 55-59               35:37.9     11:29/M
   258    Jason Kurrack                     Land O Lakes  FL      250    43   M       6 40-44               35:40.5     11:30/M
   259    Jenny Bokor                                              99    32   F      21 30-34               35:41.3     11:31/M
   260    Eric Cupps                                              144    32   M      13 30-34               35:41.4     11:31/M
   261    Jon Stavro                                              379    27   M      14 25-29               35:48.4     11:33/M
   262    Shada Ramposed                                            5    28   F      27 25-29               36:21.3     11:44/M
   263    Holly Roe                         Tampa  FL               9    50   F       4 50-54               36:37.4     11:49/M
   264    Angela Wolters                    Tampa  FL             425    36   F      24 35-39               37:01.3     11:56/M
   265    Nichelle Neal                     Riverview  FL         301    28   F      28 25-29               37:02.1     11:57/M
   266    Heather Gunther                   Tampa  FL             198    43   F      10 40-44               37:06.8     11:58/M
   267    Brenda Kurrack                    Land O Lakes  FL      248    42   F      11 40-44               37:10.0     11:59/M
   268    Mike Higgins                                             30    64   M       5 60-64               37:11.8     12:00/M
   269    Ryder Calhoun                     Tampa  FL              35    12   M      10 10-14               37:13.4     12:00/M
   270    Joel Mountain                     Plant City  FL        296    51   M      13 50-54               37:46.1     12:11/M
   271    Chuck Calhoun                     Tampa  FL              34    42   M       7 40-44               37:52.4     12:13/M
   272    Lindsey D'Antoono                                       218    16   F      13 15-19               37:59.9     12:15/M
   273    Madeline D'Antuono                                      149     8   F       2  1- 9               38:00.3     12:15/M
   274    Nichole Bardes                    Tampa  FL              90    32   F      22 30-34               38:04.2     12:17/M
   275    Josh Eversole                     St. Petersburg  FL     25    28   M      15 25-29               38:26.1     12:24/M
   276    Justin Carr                       Zephyrhills  FL       122    32   M      14 30-34               39:02.4     12:35/M
   277    Sheila Fritz                      Auburndale  FL        184    50   F       5 50-54               40:08.5     12:57/M
   278    Aimee Etheridge                                         232    10   F       9 10-14               40:22.6     13:01/M
   279    Alexandria Giron                  Tampa  FL             187    10   F      10 10-14               40:23.7     13:02/M
   280    Dolores Ramirez                   Tampa  FL             334    41   F      12 40-44               40:50.7     13:10/M
   281    Kayla Ramirez                     Tampa  FL             335    12   F      11 10-14               40:50.8     13:10/M
   282    Aleatha Neal                                            299    58   F       8 55-59               40:54.0     13:12/M
   283    Jessica Fritz                     Auburndale  FL        182    19   F      14 15-19               41:05.5     13:15/M
   284    Brandon Warnock                                         113    20   M       9 20-24               42:09.1     13:36/M
   285    Catalina Jaime                                          449    7    F       3  1- 9               42:09.3     13:36/M
   286    Charles Mangos                                          263    65   M       6 65-69               42:40.0     13:46/M
   287    Lisa Smith                        Seattle  WA           367    38   F      25 35-39               42:58.7     13:52/M
   288    Shawn Partin                                            319    25   M      16 25-29               43:26.3     14:01/M
   289    Kelley Hill                       Umatilla  FL          208    26   F      29 25-29               44:48.4     14:27/M
   290    Tiffany Georggi                   Valrico  FL           185    24   F      11 20-24               44:48.5     14:27/M
   291    Jane Bailey                                              86    56   F       9 55-59               45:47.8     14:46/M
   292    Amanda Lee                                              255    36   F      26 35-39               45:48.1     14:46/M
   293    Dan Fields                        Tampa  FL             174    77   M       3 75-99               46:18.8     14:56/M
   294    Hannah Sowinski                   Sarasota  FL          373    20   F      12 20-24               47:27.4     15:18/M
   295    Barbara Dil                       Tampa  FL              60    51   F       6 50-54               47:37.3     15:22/M
   296    Patricia Atkins                   Columbia  MD           82    66   F       1 65-69               47:42.0     15:23/M
   297    James Atkins                      Columbia  MD           81    65   M       7 65-69               47:42.2     15:23/M
   298    Elizabeth Arnold                                         40    37   F      27 35-39               48:31.2     15:39/M
   299    Sarah Higgins                                            22    35   F      28 35-39               48:31.7     15:39/M
   300    Shaelyn Jones                                            50     9   F       4  1- 9               48:39.8     15:42/M
                                                                                                              Total  
   Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
   301    Cianna Suarez                                            27     8   F       5  1- 9               48:47.9     15:44/M
   302    Drew Suarez                                              28    52   M      14 50-54               48:48.4     15:45/M
   303    Mary Jueong                       Lutz  FL               37    51   F       7 50-54               49:12.5     15:52/M
   304    Betty Black                       Tampa  FL              78    77   F       1 75-99               49:12.6     15:52/M
   305    Marsha Knarr                                            241    64   F       3 60-64               49:29.8     15:58/M
   306    Candice Scott                                           357    31   F      23 30-34               49:30.0     15:58/M
   307    William Knarr                     Tampa  FL             242    65   M       8 65-69               49:30.1     15:58/M
   308    Mat Scott                                               359    29   M      17 25-29               49:30.5     15:58/M
   309    Kaitlyn Robison                                         344    22   F      13 20-24               49:54.0     16:06/M
   310    Blake Martin                                            268    22   F      14 20-24               49:54.4     16:06/M
   311    Keren Moaney                                            293    30   F      24 30-34               49:55.9     16:06/M
   312    James Tyson                       Wesley Chapel  FL     408    30   M      15 30-34               50:18.6     16:14/M
   313    Maria Tyson                       Wesley Chapel  FL     409    30   F      25 30-34               50:24.9     16:15/M
   314    Tricia Bellamy                    Tampa  FL              94    41   F      13 40-44               51:02.5     16:28/M