Find this page online at www.coolrunning.com/results/13/fl/Feb16_Honest_set2.shtml

Honest Abe 5K

Wesley Chapel, FL, February 16, 2013

[OVERALL ]

AGE GROUPES


            Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERISON.NET

            MEN OVERALL WINNERS


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     16:24  5:17    1 19-39    1 M   713 Mattera Tyler                                                                         





           WOMEN OVERALL WINNERS


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     18:17  5:54    1 19-39    1 F   497 Melissa Mangen                                                                        



           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET

         MEN AGE GROUP 40-98


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     19:35  6:19    1 40-98   10 M   537 Carl Lewis                                                                            
 2     19:48  6:23    2 40-98   11 M   706 Charles Roose                                                                         
 3     21:41  7:00    3 40-98   13 M   531 Richard Jones                                                                         
 4     22:19  7:12    4 40-98   14 M   714 Robert Heinz                                                                          
 5     28:17  9:07    5 40-98   21 M   719 John Mueller                                                                          
 6     28:46  9:17    6 40-98   22 M   482 Thomas Gruber                                                                         
 7     29:03  9:22    7 40-98   24 M   724 Don McBath                                                                            
 8     29:44  9:35    8 40-98   27 M   476 Brice Wolford                                                                         
 9     29:46  9:36    9 40-98   28 M   489 Glenn Trail                                                                           
 10    30:46  9:55   10 40-98   29 M   455 Edwin Vega                                                                             
 11    31:36 10:12   11 40-98   30 M   721 James Mitchell                                                                         
 12    32:42 10:33   12 40-98   31 M   477 Eric Davis                                                                             
 13    32:43 10:33   13 40-98   32 M   479 Anthony Sleeper                                                                        
 14    33:09 10:42   14 40-98   33 M   711 Stephen Michelini                                                                      
 15    37:40 12:09   15 40-98   36 M   718 Ron Buzzetto                                                                           

         MEN AGE GROUP 19-39


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     16:34  5:21    1 19-39    2 M   528 Rafael Lohner                                                                         
 2     16:35  5:21    2 19-39    3 M   499 Steven Brown                                                                          
 3     17:12  5:33   13 19-39   26 M   705 Pedro Meraz                                                                           
 4     17:40  5:42    4 19-39    7 M   530 Eric Dirgin                                                                           
 5     18:09  5:51    5 19-39    8 M   498 Mathew Basin                                                                          
 6     19:34  6:19    6 19-39    9 M   469 Ryan Thun                                                                             
 7     20:43  6:41    7 19-39   12 M   529 Jeff Van Nadder                                                                       
 8     22:57  7:24    8 19-39   15 M   485 Robert Meyer Jr.                                                                      
 9     23:08  7:28    9 19-39   16 M   722 Joe Massa                                                                             
 10    24:12  7:48   10 19-39   17 M   461 Peter Whitman                                                                          
 11    24:29  7:54   11 19-39   18 M   470 Patrick McNamara                                                                       
 12    28:47  9:17   12 19-39   23 M   723 John Wing                                                                              
 13    29:34  9:32   13 19-39   26 M   705 Pedro Meraz                                                                            
 14    34:55 11:16   14 19-39   34 M   716 Paul Lerret                                                                            
 15    38:17 12:21   15 19-39   37 M   480 Jorge Mojica                                                                           

         MEN AGE GROUP 01-18


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     16:52  5:26    1 01-18    4 M   534 Spencer Mathis                                                                        
 2     17:16  5:34    2 01-18    6 M   500 David Hill                                                                            
 3     24:47  8:00    3 01-18   19 M   535 Nickolas Garrett                                                                      
 4     27:17  8:48    4 01-18   20 M   458 Matthew Gansemer                                                                      
 5     29:23  9:29    5 01-18   25 M   710 Nicholas Michelini                                                                    
 6     37:16 12:01    6 01-18   35 M   457 Gabriel Vega                                                                          

           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET

       WOMEN AGE GROUP 40-98


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     23:12  7:29    1 40-98    6 F   460 Rebecca Davis                                                                         
 2     25:22  8:11    2 40-98   12 F   487 Judy Matheson                                                                         
 3     26:08  8:26    3 40-98   13 F   472 Muffie Sarginger                                                                      
 4     26:47  8:38    4 40-98   14 F   466 Michele Musto                                                                         
 5     27:51  8:59    5 40-98   15 F   474 Teresa Duce                                                                           
 6     29:07  9:24    6 40-98   17 F   704 Deanna Young                                                                          
 7     31:47 10:15    7 40-98   19 F   717 Dorothea Garrett                                                                      
 8     32:49 10:35    8 40-98   21 F   709 Loura Howey                                                                           
 9     39:46 12:50    9 40-98   25 F   475 Liesel Muth                                                                           
 10    40:31 13:04   10 40-98   26 F   456 Sheila Vega                                                                            
 11    41:33 13:24   11 40-98   27 F   478 Maribeth Davis                                                                         

       WOMEN AGE GROUP 19-39


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:02  6:28    1 19-39    2 F   463 Monica Carper                                                                         
 2     22:34  7:17    2 19-39    4 F   488 Jeanette Wallace                                                                      
 3     23:51  7:42    3 19-39    9 F   707 Lee Ann Antuna                                                                        
 4     23:52  7:42    4 19-39   10 F   494 Elyse Snyder                                                                          
 5     24:40  7:57    5 19-39   11 F   473 Carly Massa                                                                           
 6     28:45  9:16    6 19-39   16 F   703 Mandy McOrreale                                                                       
 7     29:47  9:36    7 19-39   18 F   720 Francesa Michelini                                                                    
 8     32:03 10:20    8 19-39   20 F   465 Brenda Lopez                                                                          
 9     33:38 10:51    9 19-39   22 F   715 Stephanie Hodson                                                                      
 10    34:37 11:10   10 19-39   23 F   464 Madelin Agee                                                                           
 11    35:02 11:18   11 19-39   24 F   536 Michelle Garrett                                                                       

       WOMEN AGE GROUP 01-18


 PLC    Time  Pace  PLC/Group  PLC/Sex Bib#   Name                     Town, State       Spec.  Team
 1     20:08  6:30    1 01-18    3 F   496 Kylie Fagan                                                                           
 2     23:00  7:25    2 01-18    5 F   701 Kennedy Lewis                                                                         
 3     23:22  7:32    3 01-18    7 F   702 Brittany Lewis                                                                        
 4     23:40  7:38    4 01-18    8 F   492 Allison Knipe                                                                         

           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET

           Results by  Spitler Race Systems  813-948-8472 or rspitler@VERIZON.NET