Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/nh/Sep29_Tristi_set1.shtml

Tristin's Run

West Lebanon, NH, September 29, 2012

Results

Licensed to Lebanon High School - NH   HY-TEK's Meet Manager 9/29/2012 11:06 AM
                           Tristin's run - 9/29/2012                           
                        Kitlon Library, West Lebanon NH                        
                                    Results                                    
 
Mixed 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Moyer, John              M36 Pittsfield, MA                 11:14.20  
  2 Moyer, Christine         W59 Adams, MA                      11:50.20  
  3 Krenitsky, Mark            M Croydon, NH                    12:43.60  
  4 Moyer, Paula             W35 Pittsfield, MA                 12:57.40  
  5 Moyer, Paula             W35 Pittsfield, MA                 12:57.40  
  6 Enneper, Kate            W16 Hanover, NH                    14:04.70  
  7 Enneper, Roy             M50 Hanover, NH                    14:08.70  
  8 Carter, Timothy          M57 Windham, NH                    15:25.80  
  9 Carter, Wendy            W55 Windham, NH                    15:48.00  
 10 Chary, Judie             W66 Newmarket, NH                  15:48.30  
 11 Armata, Barb             W53 Adams, MA                      15:48.60  
 12 Roy, Glenn               M65 Windsor, MA                    17:02.00  
 13 Armata, Bernie           W55 Adams, MA                      17:02.10  
 
Men 19&U 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lang, Chris                  Norwich, VT                    18:04.40  
  2 Goodrich, Mark               White River Junctio            26:10.70  
  3 Enneper, Glen             13 Hanover, NH                    27:07.00  
  4 Gardner, Carter           13 Croydon, NH                    43:51.50  
 
Women 19&U 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gamache, Amy                 West Lebanon, NH               28:47.80  
  2 Moran, Mo                 17 West Lebanon, NH               33:40.20  
 
Men 20-29 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Graves, Neal              29 Croydon, NH                    16:41.00  
  2 Huckins, Jeremy           29 West Lebanon, NH               18:33.50  
  3 Devins, Brian             23 Rome, NY                       20:08.30  
  4 Wessellls, Josh           20 Lebanon, NH                    32:00.70  
 
Women 20-29 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Siriwardana, Nadee        25 West Lebanon, NH               26:57.40  
  2 Mathis, Ellen             24 Warrenton, VA                  29:31.00  
  3 Larochelle, Lindsay       29 North Springfield,             33:12.80  
  4 Lander, Jennifer          26 Lebanon, NH                    37:35.20  
  5 Monahan, Kelsey           21 Newport, NH                    39:46.80  
 
Men 30-39 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Schippers, Ben            31 Brooklyn, NY                   16:34.10  
  2 Glover, Kevin             33 Claremont, NH                  21:44.40  
  3 Jukosky, James            34 Canaan, NH                     21:52.30  
  4 Beyrouthy, Maroun         36 Lebanon, NH                    22:10.70  
  5 Larochelle, Jason         31 North Springfield,             22:21.60  
  6 Carter, Tyler             32 Lowell, MA                     23:04.50  
  7 Moyer, John               36 Pittsfield, MA                 37:41.50  
 
Women 30-39 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kelsey, Elizabeth         36 Lebanon, NH                    26:19.00  
  2 Patch, Kirstie            37 Alstead, NH                    27:07.60  
  3 Glover, Sara              32 Claremont, NH                  28:20.90  
  4 Allen, Mellisa            32 Canaan, NH                     29:35.90  
  5 Metz, Amy                 36 South Strafford, VT            31:16.30  
  6 Royce, Nikki              37 Charlestown, NH                31:16.40  
  7 Davis, Jennifer           35 Claremont, NH                  34:46.10  
  8 Leighfield, Jennifer      38 Lancaster, MA                  37:55.80  
 
Men 40-49 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rothfuss, Tim             43 Lebanon, NH                    21:40.20  
  2 Herron, Michael           45 Hanover, NH                    22:02.20  
  3 Jones, Joseph             45 Lebanon, NH                    22:36.60  
  4 Pyle, Steven              40 Thetford Center, VT            23:49.70  
  5 Stanhope, Bob             40 Croydon, NH                    32:34.50  
  6 Johnson, Will             46 Grantham, NH                   32:40.10  
  7 Brucken, Rowland          44 Northfield, VT                 53:06.90  
 
Women 40-49 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chandler, Carla           47 Meriden, NH                    23:10.40  
  2 Parrott, Donna            40 Alstead, NH                    28:21.30  
  3 Jones, Elizabeth          43 Lebanon, NH                    33:54.20  
  4 Enneper, Patricia         48 Hanover, NH                    40:50.50  
  5 Stanhope, Dawn            41 Croydon, NH                    41:45.80  
  6 Gardner, Deborah          44 Croydon, NH                    53:06.50  
 
Men 50-59 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kornfeld, Amos            50 Norwich, VT                    18:13.00  
  2 Landry, Chuck             56 Meriden, NH                    20:08.50  
  3 Foster, John              55 West Lebanon, NH               27:23.70  
 
Women 50-59 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Oscadal, Joanne           59 Lebanon, NH                    29:24.10  
  2 Mathis, Bethany           52 Warrenton, VA                  31:33.30  
 
Men 60+ 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brucken, Robert           78 Cleveland, OH                  53:06.90  
 
Women 60+ 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Zemianek, Pat             71 Bennington, VT                 28:24.20