Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/nh/Oct13_TriCou_set12.shtml

Tri-County Cross Country Championship

Nashua, NH, October 13, 2012

[Girls Class L & I Race A | Girls Class L & I Race A Teams | Boys Class L & I Race A | Boys Class L & I Race A Teams | Girls Class L & I Race B Grades 5 & 6 | Boys Class L & I Race B Grades 5 & 6 | Girls Class L & I Race B Grades 7 & 8 | Boys Class L & I Race B Grades 7 & 8 | Girls M & S Race A | Boys M & S Race A | Girls M & S Race A Teams | Girls M & S Race B Grades 5, 6, 7, 8 | Boys M & S Race B Grades 5, 6, 7, 8 ]

Boys M & S Race A Teams


          *********** Boys Class M - Race A - Teams ************

  1. South Meadow                  
            2    3    4    5    7  (14) (20) =    21
         Griffon Werth, Eli Jaynes, Brendan Magee, Devin Harling, Nate Gibbons,
         Timothy Mathias, Jeremy Putnam
  2. Litchfield                    
            9   10   11   15   16  (17) (21) =    61
         Teddy Douris, Brendan Jeffrey, Payton Musco, Jakob Scopelites, Luke
         Gomes, David Gandia, Griffin St. Onge
  3. Hampstead                     
            8   12   19   22   23  (28) (30) =    84
         John McCarthy, Mark Iannazzi, Liam Breen, Kenny Houle, Matthew Winship,
         Noah Woodman, Conor Jowett
  4. Weare Middle School           
            1    6   24   27   29  (33)      =    87
         Jake Reynolds, Kaden Hirschenhofe, Noah Payeur, Owen Payeur, Spencer
         Beham, Aaron Bergeron
  5. Pelham                        
           13   18   25   26   31  (32)      =   113
         Allan Vallante, Trevor Lloyd, Kyle Kaberle, William Campbell, Jacob
         Dahlinger, Camdyn Loring



          *********** Boys Class S - Race A - Teams ************

  1. St. Joseph(S)                 
            1    2    4   17   27            =    51
         Lukas Blythe, Conor Moran, Calvin Graves, Andrew Abirached, Sean
         Toomey
  2. Boynton                       
            6    9   12   19   20  (26) (33) =    66
         Jacob Movsessian, Zack Allen, Davin James Turner, Logan Traffie,
         Joseph Movsessian, Dakota Somero, Denver Somero
  3. Chester Academy               
            8   11   15   16   23  (24) (25) =    73
         Noah Smalley, Ethan Desmarais, Cameron Godin, Garrett White, Walker
         Stinson, Hayden Stinson, Luke Stackpole
  4. Auburn                        
            7   13   30   37   38            =   125
         Nick Jean, Mark Comeau II, Luke Joyce, Kyle Vachon, Matthew Wright
  5. St. Joseph (M)                
            3    5   34   44   45  (48)      =   131
         Michael Estes, Emmanuel Ndahayo, Mason Pratte, Brock Therrien, David
         Tatt, Matt Demencuk
  6. Derryfield                    
           14   18   21   39   46            =   138
         Carl Harris, Nick Leclerc, Ethan Chen, Sam Smiley, Peter Philbin
  7. St Thomas Aquinas             
           22   29   31   32   35  (41) (42) =   149
         Matthew Anzivino, Daniel Silva, Liam St.Ledger, Mac Johnson, Nathan
         Marshall, James Kerwin, Noah Gilbert
  8. Villa                         
           10   28   36   40   43  (47)      =   157
         Mason Foley, Matthew Michaud, Max Syversen, Jerome Syversen, Hunter
         Cote, Peter Theodoulou