Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/me/Oct12_WMCHig_set2.shtml

WMC High School Cross Country Championship Meet

Standish, ME, October 12, 2012

[Overall Results | Boys Team Division 1 | Boys Team Division 2 | Girls Varsity Results | Girls Varsity Team Overall | Girls Team Division 1 | Girls Team Divison 2 | Boys JV Results | Boys JV Team Overall | Boys JV Team Division 1 | Boys JV Team Divison 2 | Girls JV Results | Girls JV Team Overall | Girls JV Team Division 1 | Girls JV Team Divison 2 ]

Boys Varsity Team Overall


                     *********** TEAM SCORE **********

  1. Falmouth            
            8    9   11   15   21  (27) (29) =    64
         Bryce Murdick, Spencer Brown, Jay Lesser, Josh Simensky, Sean Soucy,
         Azad Jalali, Scott Lambert
  2. Cape Elizabeth      
            4    5   20   22   41  (55)      =    92
         Liam Simpson, Peter Doane, Guerette Justin, Julian Pelzer, Trevor
         Ewald, Zach Hillman
  3. YORK                
           10   14   23   25   34  (40) (42) =   106
         NICK EATON, ALEC JORDAN, KYLE MORRISON, JOE VOGEL, MASON FINITZ, HENRY
         O?SHAUGHNESS, EVAN HULTSTROM
  4. Fryeburg            
            1   17   24   32   38  (39) (49) =   112
         Silas Eastman, Logan Gerchman, Thomas Rose, Luike Yang, Patrick Carty,
         Eric Hannes, Jonathan Burk
  5. Freeport            
           13   16   26   28   33  (47) (48) =   116
         Abrin Berkemeyer, Mark Donahue, Mason Cyr, Zach Merrill, Chris West,
         Austin Williams, Tyler Frey
  6. Greely              
            3   31   35   36   51  (52) (62) =   156
         Nate Madeira, Ian Byron, Ryan Morrison, Troy Cochrane, Ryder White,
         Dan Ray, Connor Rog
  7. Yarmouth            
            6   19   58   61   63            =   207
         Braden Becker, Thomas Robichaud, Ian Grover, Andrew Nickerson, Colin
         Kerner
  8. Merriconeag         
            2   18   59   66   74  (77) (78) =   219
         Jack Pierce, Zach Neveu, Ben Tindall, Lars Gundersen, Cesar Beauche,
         Moritz Haldy, John Burgess
  9. GNG                 
            7   37   50   60   70  (79) (81) =   224
         Will Shafer, Austin Cross, Lucas Nickerson, Gabe Coleman, Nick
         Cavanaugh, Ben Garcia, Dan Rowe
 10. NYA                 
           12   43   45   67   68  (73)      =   235
         Matt Malcom, Jake Burns, John LeBlanc, Haley Cunningham, LT Dahia, Jin
         Yao
 11. Wayn                
           30   44   64   65   69  (71) (72) =   272
         Dylan Kingsbury, Abukar Adan, Colin Laurence, Cam Thompson, Julian
         Ireland, Graham Chance, Forest Chap
 12. Poland              
           53   54   75   83   90  (94)      =   355
         Dakota Wyne, Tyler Hemond, Coady Lagasse, Jeremy Sampson, Jeremy Doane,
         Robbie Cleaves
 13. Lake Region         
           46   76   82   87   89            =   380
         Mark MacDougall, Kyle DeSouza, Mason Kluge-Edward, James McCann,
         Benjamin Roy
 14. Wells               
           57   80   86   88   91            =   402
         Tristan Brown, Matt Gibson, Bryan Marrero, Chase Whitney, Al Ramsdell
 15. Traip               
           56   84   85   92   93  (95)      =   410
         Josh Wiswell, Erik Pike, Joseph Lombardi, Jacob Wirth, Jacob Bickford,
         Sean Evans