Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/me/Mar4_IrishR_set5.shtml

Irish Road Rover 5K

Portland, ME, March 4, 2012

[Complete Results | Overall Winners | Age Group Winners | Team Winners ]

Complete Team Results

----------------------------------------------------------------------------
                        *** RUNNING CLUB TEAM Results ***
----------------------------------------------------------------------------
  1. DIRIGO RC                     
            1    2    3    4  =    10
         Christopher Harmon, Jeffrey Sprague, Peter Bottomley, Philip Dirusso
  2. ROWDIES                       
            6    7    8   13  =    34
         Floyd Lavery, Bob Hartley, Dan Dube, Diane Lavangie
  3. TEAM NOREASTER                
            9   10   11   12  =    42
         Amy Lilley, Jess Ward, Jeanne Hackett, Stephanie Atkinson
  4. MAINE TRACK CLUB              
            5   14   19   20  =    58
         David Drew, Gregory Lull, Howard Spear, Mike Brooks
  5. MOVE YOUR BODY MORE           
           15   16   17   18  =    66
         John Simoneau, Keri Rothermel, Kimberly Simoneau, Melissa Grabenstein

----------------------------------------------------------------------------
                        *** CORPORATE TEAM Results ***
----------------------------------------------------------------------------
  1. DISABILITY RMS                
            2    5    8    9  =    24
         Peter Downing, Timothy Lachance, Matt Soule-Parent, Lewis Moynihan
  2. THE LEADERSHIP SCHOOL AT KIEVE
            1    3    6   21  =    31
         Erik Phelan, Shem Dixon, Mike Hampton, Carolyn Griffiths
  3. SHAD'S CUSTOM COUNTERTOPS, INC
            4    7   11   16  =    38
         Lonnie Reny, Dana Welch, Scott Kenney, Jennifer Rush
  4. RANSOM CONSULTANTS            
           13   14   15   18  =    60
         Lisa Coombs, Robert Coombs Ii, Jame Higgins, Stephen Dyer
  5. TYLER TECHNOLOGIES            
           10   17   19   20  =    66
         Jason Quint, Charlie Carr, Ryan Blair, Kenneth Hayner
  6. ALLAGASH BREWING 2            
           12   22   23   24  =    81
         Luke Truman, Sean Diffley, Naomi Neville, Josh Wolf
  7. BACK IN MOTION                
           25   26   27   28  =   106
         Paul Brown, Mark Pollock, Whitney Fahy, Elizabeth Adams

----------------------------------------------------------------------------
                        *** FAMILY/OPEN TEAM Results ***
----------------------------------------------------------------------------
  1. TEAM TIKI                     
            3    5    8   30  =    46
         Tony Myatt, Colin Tardiff, Damon Black, Pamela Kenney
  2. CROSSFIT 321                  
            6    9   16   17  =    48
         Luke Trafton, Ginny Machon, Stephen Dee, Jessica Haider
  3. TEAM G                        
            2    7   20   22  =    51
         Benjamin Breton, Todd Guite, Evan Guernelli, Paula Pock
  4. DAMD                          
            4   10   11   31  =    56
         Dan Kelleher, Mike McKeen, Denise Curry, Denise McKeen
  5. MAINE GAELIC SPORTS ALLIANCE  
            1   14   19   24  =    58
         Toby Jacobs, Robert Myrick, Alan McGrath, Roger Mondello
  6. TEAM COLLABORATIVE            
           12   23   26   39  =   100
         Josh Chase, Erin Chase, Brian Jahna, Matthew Stewart
  7. THE TRESPASSERS               
           15   25   33   37  =   110
         John Laverriere, Amy Conley, Rachel Clough, Paul Leblond
  8. COVE TROTTERS                 
           18   28   34   35  =   115
         Doug Hekl, Maria Alofs, Victoria Foley, Mark Pontbriand
  9. UMM                           
           13   32   36   41  =   122
         Katherine Kulig, Marcus Hall, Shawn Dubois, Lori Brown
 10. GET STRONG                    
           27   29   38   42  =   136
         Erika Waterhouse, Kasey Waterhouse, Kate Mathieu, Phil Waterhouse
 11. WE NEED TO RUN A LOT          
           21   40   43   44  =   148
         Charles Bailey, Amy Poland, Amanda Thomits, Nicole Decourcy