Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/me/Jan6_WMCLea_set3.shtml

WMC League Meet 1

Gorham, ME, January 6, 2012

[Results Wells, LR, Fry, Pol, Traip, NYA, Cape | Teams Scores | Teams Scores ]

Results Gre, Hyde, Falm, York, Yarm, GNG & Fre

 WMC: Gre, Hyde, Falm, York, Yarm, GNG & Fre

   Girls & Boys



Licensed to Down East Sports Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/6/2012 11:33 PM
              WESTERN MAINE CONFERENCE INDOOR TRACK - 1/6/2012                
                                     USM                                      
                                   Results                                    

Girls 55 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
 1 Cutshall, Charlotte          Falmouth                7.90       7.90   1  10   
 2 Martin, Brennah              Greely                  8.15       7.94   1   8   
 3 Seitz, Maggie                Falmouth                8.13       8.11   1   6   
 4 Alexander, Marysa            Falmouth                8.10       8.31   1   4   
 5 Panteleos, Sarah             York                    8.42       8.33   1   2   
 6 Coyne, Mary                  Yarmouth                           8.47   3   1   
 7 O'Neil, Katie                Freeport                           8.52   2 
 7 Piwowarski, Sara             Greely                             8.52   3 
 9 Keefe, Cameron               Greely                             8.55   5 
10 Morang, Emily                Freeport                           8.62   5 
11 Dietrich, Lexi               Freeport                           8.74   4 
12 Bartholomew, Emma            Falmouth                8.83       8.82   1 
13 Overhaug, Katie              Yarmouth                           8.85   4 
14 Schaffer, Anna               Gnghs                   8.62       8.88   1 
15 Lambert, Mia                 Greely                             8.98   5 
16 Wetzel, Lucy                 Greely                             8.99   3 
17 McMonagle, Sophia            Greely                             9.04   4 
18 Sparks, Danielle             York                               9.06   4 
19 Nicolaou, Katie              Greely                             9.10   3 
20 LaCouture, Cia               York                               9.17   4 
20 Ferland, Abby                York                    9.05       9.17   2 
22 Margerison, Heather          Freeport                8.84       9.20   2 
23 Boulos, Jamie                Gnghs                              9.25   4 
24 Pryzant, Jane                Falmouth                9.00       9.31   2 
25 Mann, Jessica                Gnghs                   9.03       9.36   2 
26 Nolin, Mikela                Greely                             9.42   5 
27 Kluger, Rebecca              Falmouth                9.20       9.45   2 
28 Nav-Young, Alex              York                               9.52   5 
29 Brown, Lee                   Freeport                           9.53   3 
30 Stansfield, Molly            Gnghs                   9.43       9.54   1 
31 Buhelt, Courtney             Falmouth                9.78       9.86   3 
32 Mundhenk, Lydia              Falmouth                9.00       9.97   2 
33 Philbrook, Alyson            York                              10.39   4 
34 Dyhrberg, Caroline           Falmouth                9.30      10.61   2 
35 Hanson, Emily                Gnghs                             10.63   4 
36 Greaves, Sheena              Falmouth               10.00      10.99   3 
37 Targett, Jenna               Gnghs                             11.04   5 
38 Knapp, Anna                  Gnghs                             13.60   5 

Girls 200 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Keisman, Hannah              Greely                 28.50      28.33   1  10   
 2 Martin, Brennah              Greely                 29.90      29.35   1   8   
 3 Coyne, Mary                  Yarmouth                          30.11   7   6   
 4 Baranowski, Olivia           Falmouth               32.59      30.12   2   4   
 5 O'Neil, Katie                Freeport                          30.16   7   2   
 6 Alexander, Marysa            Falmouth               30.50      30.45   1   1   
 7 Cutshall, Charlotte          Falmouth               28.67      30.46   1 
 8 Cattell, Elizabeth           Falmouth               30.00      31.00   1 
 9 McKeon, Caroline             Falmouth               32.00      32.25   2 
10 Morang, Emily                Freeport                          32.40   6 
11 McBrady, Erin                Falmouth               31.66      32.59   2 
11 Wetzel, Lucy                 Greely                            32.59   7 
13 Conrad, Jade                 Falmouth               31.97      32.70   2 
14 Piasio, Meaghan              Falmouth               32.83      32.91   3 
15 Nicolaou, Katie              Greely                            32.98   7 
16 Daggett, Lily                Yarmouth                          33.10   7 
17 Bartholomew, Emma            Falmouth               31.50      33.13   2 
18 Janelle, Hailey              Falmouth               35.00      33.20   4 
19 Bubar, Olivia                Freeport               33.09      33.71   3 
20 Boulos, Jamie                Gnghs                             33.81   5 
21 Pryzant, Jane                Falmouth               33.00      34.04   3 
22 Stigman, Alexa               Gnghs                             34.22   6 
23 Kluger, Rebecca              Falmouth               36.00      34.24   4 
24 Nolin, Mikela                Greely                            34.43   6 
25 Margerison, Heather          Freeport               32.71      34.44   2 
26 Jutras, Ally                 York                   37.80      34.89   5 
27 Ferland, Abby                York                   34.41      35.13   3 
28 Brown, Lee                   Freeport                          35.42   6 
29 Ford, Marissa                York                              37.08   5 
30 Mann, Jessica                Gnghs                  34.03      37.23   3 
31 Buhelt, Courtney             Falmouth               35.94      37.26   4 
32 Nav-Young, Alex              York                   40.80      38.06   5 
33 Coughlin, Hayley             Falmouth               35.00      39.67   4 
34 Greaves, Sheena              Falmouth               41.41      41.67   5 
-- Wang, Xi                     Hyde                             X36.42   4 

Girls 400 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Keefe, Cameron               Greely               1:08.00    1:05.88   1  10   
 2 Seitz, Maggie                Falmouth             1:06.07    1:08.41   1   8   
 3 Cattell, Elizabeth           Falmouth             1:10.00    1:08.90   1   6   
 4 McKeon, Caroline             Falmouth             1:14.00    1:09.88   1   4   
 5 Martin, Carlie               York                 1:08.68    1:10.95   1   2   
 6 Lambert, Mia                 Greely                          1:11.54   3   1   
 7 Clarke, Fiona                Yarmouth                        1:12.39   2 
 8 Bubar, Olivia                Freeport             1:10.56    1:12.72   1 
 9 Walsh, Molly                 Yarmouth                        1:13.32   3 
10 Jutras, Ally                 York                            1:17.91   2 
11 Janelle, Hailey              Falmouth             1:15.00    1:21.95   2 
12 Mundhenk, Lydia              Falmouth             1:16.00    1:28.31   2 
13 Coughlin, Hayley             Falmouth             1:20.00    1:36.95   2 
-- Wang, Xi                     Hyde                           X1:23.38   3 

Girls 55 Meter Hurdles JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Keisman, Hannah              Greely                  9.90      10.33   1  10   
 2 Martin, Carlie               York                   10.66      10.37   1   8   
 3 Baranowski, Olivia           Falmouth                          10.62   2   6   
 4 Walsh, Molly                 Yarmouth                          10.91   1   4   
 5 Saunders, Emily              Greely                            10.98   1   2   
 6 Conrad, Jade                 Falmouth               10.76      11.38   1   1   
 7 Stigman, Alexa               Gnghs                             11.68   1 
 8 Clarke, Fiona                Yarmouth                          12.12   2 
 9 Tynes, Erica                 Gnghs                             13.64   2 

Girls 4x200 Meter Relay JR DIVISION
================================================================================
   School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Falmouth High School  'A'                         1:51.50    2:02.01   10   
 2 Greely High School  'A'                                      2:06.34    8   
 3 York High School  'A'                             1:57.41    2:10.23    6   
 4 Freeport High School  'A'                         1:57.06    2:10.55    4   
 5 Yarmouth High School  'A'                                    2:11.01    2   
-- Gray New Gloucester  'A'                          2:01.59        DNF  

Girls High Jump JR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Saunders, Emily              Greely               4-06.00    4-08.00   10   
 2 Piasio, Meaghan              Falmouth             4-00.00    4-04.00    8   
 3 Piwowarski, Sara             Greely               4-04.00   J4-04.00    6   
 4 McBrady, Erin                Falmouth             4-02.00    4-02.00    4   
-- Carver, Amanda               Falmouth             3-10.00         NH  
-- McMonagle, Sophia            Greely               3-10.00         NH  

Girls Shot Put JR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Dyhrberg, Kiersten           Falmouth                       23-07.50   10   
 2 Stansfield, Molly            Gnghs               22-05.75   22-09.25    8   
 3 Howard, Hope                 Greely              19-01.00   22-07.00    6   
 4 Dietrich, Lexi               Freeport                       21-10.50    4   
 5 Overhaug, Katie              Yarmouth                       21-03.00    2   
 6 Knapp, Anna                  Gnghs                          20-02.25    1   
 7 Hanson, Emily                Gnghs                          17-09.75  
 8 Dyhrberg, Caroline           Falmouth            14-06.00   13-07.00  

Girls 55 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Peterson, Amanda             Gnghs                   7.50       7.81   1  10   
 2 Lomasney, Ashley             York                    8.04       7.97   1   8   
 3 Thomas, Libby                Greely                  8.25       8.09   2   6   
 4 Ingraham, Sarah              Greely                  8.24       8.10   1   4   
 5 Roney, Abby                  Freeport                8.27       8.11   2   2   
 6 Spencer, Shelby              York                    8.28       8.12   2   1   
 7 Bando, Alexa                 York                    8.13       8.14   1 
 8 Mitiguy, Julia               Greely                  8.00       8.36   1 
 9 McKersie, Kathleen           Greely                  8.57       8.40   2 
10 Sparks, Sarah                Falmouth                8.20       8.43   1 
11 Scott, Julie                 Gnghs                   8.19       8.44   1 
12 Spencer, Haley               York                    8.53       8.46   2 
13 Estes, Robyn                 Greely                             8.47   4 
14 Labrecque, Kristen           Gnghs                   8.13       8.58   1 
15 Davies, Jocelyn              Yarmouth                           8.66   3 
16 Daggett, Susannah            Yarmouth                           8.68   3 
17 Hutchinson, Ashley           Gnghs                              8.70   4 
18 Andle, Zoe                   Falmouth                9.61       8.76   4 
19 Boynton, Megan               Greely                  8.74       8.77   2 
20 Fiorentino, Elizabeth        York                               8.78   4 
21 Decker, Megan                Yarmouth                           8.87   3 
22 Merrill, Ali                 Yarmouth                           8.88   3 
23 Morris, Gabriella            Greely                             9.12   4 
24 Barry, Deanna                Greely                             9.14   4 
25 Pellerin, Sydney             Yarmouth                           9.31   4 
26 Ordway, Abby                 Gnghs                   9.02       9.36   2 
27 Granger, Aeleah              Gnghs                   9.43       9.41   3 
28 Costello, Sara               Yarmouth                           9.67   3 
29 Herrick, Holly               Gnghs                              9.72   4 
30 Hutchinson, Katie            Gnghs                   9.76       9.88   3 

Girls 200 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Peterson, Amanda             Gnghs                  26.88      28.55   1  10   
 2 Parolin, Audrey              Greely                 28.50      29.07   1   8   
 3 Rand, Emily                  Falmouth               29.20      29.32   1   6   
 4 Mitiguy, Julia               Greely                 28.50      29.36   1   4   
 5 Thomas, Libby                Greely                 29.00      29.39   1   2   
 6 Sparks, Sarah                Falmouth               28.94      29.77   1   1   
 7 Bonnevie, Abby               Greely                            30.32   6 
 8 Roney, Abby                  Freeport               29.70      30.36   2 
 9 Kelly, Caitlin               York                   29.72      30.45   2 
10 Horne, Nevada                Falmouth               30.62      30.94   3 
11 McKersie, Kathleen           Greely                            30.95   5 
12 Ingraham, Sarah              Greely                            31.03   6 
13 Scott, Julie                 Gnghs                  31.17      31.35   3 
14 Merrill, Ali                 Yarmouth                          31.41   6 
15 Labrecque, Kristen           Gnghs                  31.35      31.44   3 
16 Morris, Nicole               Falmouth               30.90      31.54   3 
17 Decker, Megan                Yarmouth                          31.72   6 
18 Curato, Emily                Greely                            31.87   4 
19 Darrow, Cassie               Falmouth               29.50      31.88   2 
20 Daggett, Susannah            Yarmouth                          31.98   5 
21 Ricardi, Sandra              Gnghs                  31.60      32.02   3 
22 Smith, Megan                 Yarmouth                          32.13   6 
23 Boynton, Megan               Greely                            32.51   6 
24 Fitzpatrick, Shannon         Greely                            32.96   5 
25 Morris, Gabriella            Greely                            33.03   5 
26 Hutchinson, Ashley           Gnghs                             33.18   4 
27 Ascanio, Jamie               Falmouth               33.44      34.03   4 
28 Goulette, Renee              Falmouth               33.20      34.80   4 
29 Costello, Sara               Yarmouth                          35.17   5 
30 Herrick, Holly               Gnghs                             35.33   5 
31 Granger, Aeleah              Gnghs                  34.70      35.42   4 
-- Cercos, Maria Dextra         Hyde                   30.60     X30.69   2 
-- Preece, Madeline             Hyde                   33.90     X32.75   4 

Girls 400 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Wilson, Jessica              Greely               1:04.00    1:03.57   1  10   
 2 Mannette, Jena               Falmouth             1:04.07    1:06.29   1   8   
 3 Jacques, Melissa             Greely               1:05.00    1:08.33   1   6   
 4 Darrow, Cassie               Falmouth             1:08.00    1:08.83   1   4   
 5 Audet, Liz                   Gnghs                1:12.74    1:12.88   2   2   
 6 Darnell, Taylor              Gnghs                           1:14.36   2   1   
 7 Andle, Zoe                   Falmouth             1:08.73    1:14.69   1 
-- Preece, Madeline             Hyde                 1:15.00   X1:10.89   2 

Girls 55 Meter Hurdles SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Fitzpatrick, Molly           Greely                  9.76       9.70   1  10   
 2 Parolin, Audrey              Greely                 10.16       9.74   1   8   
 3 Sawyer, Kaley                Greely                 10.05       9.88   1   6   
 4 Spencer, Shelby              York                   10.45       9.91   1   4   
 5 Kelly, Caitlin               York                   10.30      10.21   1   2   
 6 Morris, Nicole               Falmouth               10.79      10.92   2   1   
 7 Estes, Robyn                 Greely                 10.69      10.96   2 
 8 Bando, Alexa                 York                   10.23      10.98   1 
 9 Horne, Nevada                Falmouth               10.51      11.09   1 
10 Fitzpatrick, Shannon         Greely                 11.93      11.12   2 
11 Oberg, Nina                  Greely                            11.79   2 
12 Lyden, Cora                  Greely                            11.85   2 
13 Saunders, Kelsey             Greely                            16.15   2 
-- Cercos, Maria Dextra         Hyde                    9.90     X10.76   1 

Girls 4x200 Meter Relay SR DIVISION
================================================================================
   School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Greely High School  'A'                                      1:56.15   10   
 2 York High School  'A'                             1:57.41    1:57.87    8   
 3 Falmouth High School  'A'                         1:51.50    1:57.93    6   
 4 Gray New Gloucester  'A'                          2:01.59    2:00.92    4   
 5 Yarmouth High School  'A'                                    2:09.17    2   
-- Hyde School  'A'                                            X2:24.87  

Girls High Jump SR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Saunders, Kelsey             Greely               4-08.00    4-10.00   10   
 2 Sawyer, Kaley                Greely               4-08.00   J4-10.00    8   
 3 Lomasney, Ashley             York                 5-00.00    4-08.00    6   
 4 Davies, Jocelyn              Yarmouth                        4-06.00    4   
-- Goulette, Renee              Falmouth             3-10.00         NH  

Girls Shot Put SR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Storey, Cassidy              Greely              33-04.00   33-06.75   10   
 2 Steinberg, Lindsay           Greely              32-04.00   30-00.25    8   
 3 Fellows, Catherine           Greely              31-03.00   29-08.75    6   
 4 Williams, Whitney            Greely              24-05.00   24-03.50    4   
 5 Hutchinson, Katie            Gnghs               24-10.75   24-02.50    2   
 6 Thurlow, Kayla               Freeport                       23-11.25    1   
 7 Ordway, Abby                 Gnghs               23-02.00   22-04.75  

Girls 800 Meter Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Fitch, Sarah                 Greely                          2:38.13   10   
 2 Richardson, Alyssa           Freeport                        2:44.94    8   
 3 Nalamalapu, Denali           Falmouth             2:41.27    2:45.93    6   
 4 Paris, Molly                 Falmouth             2:47.00    2:46.26    4   
 5 Simmons, Hayley              Falmouth             2:44.83    2:50.33    2   
 6 Tewksbury, Sarah             York                 2:49.60    2:51.67    1   
 7 Maine, Julia                 Greely                          2:51.91  
 8 Pellerin, Sydney             Yarmouth                        2:52.00  
 9 Boutin, Nina                 York                 2:45.00    2:57.05  
10 Mason, Emily                 Greely                          2:58.21  
11 Ezzio, Sarah                 Greely                          2:58.59  
12 Weigel, Erica                York                 2:50.80    3:05.23  
13 Bozzuto, Breanna             Gnghs                2:59.87    3:10.43  
14 Rogers, Brittany             Greely                          3:17.27  
15 Labbe, Meaghan               Greely                          3:27.83  
16 Will, Hannah                 York                            3:28.31  
17 Bychock, Emma                York                            3:28.36  
-- Corley, Erika                Hyde                           X3:26.92  

Girls 1 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Sandreuter, Kirstin          Greely               5:50.00    5:12.70   10   
 2 Roberts, Madeline            Falmouth             5:53.23    5:46.87    8   
 3 Mason, Emily                 Greely               6:09.89    6:05.53    6   
 4 Richardson, Alyssa           Freeport                        6:11.44    4   
 5 Maclean, Makala              Gnghs                           6:34.72    2   
 6 Ring, Olivia                 Falmouth             6:20.00    6:34.88    1   
 7 Weigel, Erica                York                 6:33.52    6:41.02  
 8 Tewksbury, Sarah             York                            6:58.02  
 9 Thurlow, Kayla               Freeport                        7:16.36  
10 Larson, Lydia                Gnghs                7:05.73    7:27.45  
11 Harper, Jasmine              Gnghs                6:57.62    7:31.91  
12 Bychock, Emma                York                            7:43.27  
13 Ford, Marissa                York                            7:46.54  
14 Stash, Alex                  Gnghs                           7:55.89  
-- Corley, Erika                Hyde                           X7:18.34  

Girls 2 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Roberts, Madeline            Falmouth            12:31.22   12:22.69   10   
 2 Boutin, Nina                 York                13:26.96   13:49.66    8   
 3 Ezzio, Sarah                 Greely                         14:05.77    6   
 4 Guerra, Maria                Falmouth            13:45.00   14:19.68    4   
 5 Larson, Lydia                Gnghs               16:41.67   15:20.70    2   
 6 Harper, Jasmine              Gnghs               15:55.77   16:41.74    1   
 7 Kiyanitsa, Sophia            Gnghs                          17:13.45  
 8 Stash, Alex                  Gnghs                          17:26.85  
-- Maclean, Makala              Gnghs                               DNF  
-- Maine, Julia                 Greely                              DNF  

Girls 4x800 Meter Relay OPEN DIVISION
================================================================================
   School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Falmouth High School  'A'                         9:56.98   11:21.99   10   
 2 Gray New Gloucester  'A'                         12:24.69   12:42.26    8   
 3 York High School  'A'                            10:14.89   12:58.72    6   

Girls Pole Vault OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Bonnevie, Abby               Greely               8-00.00    8-09.00   10   
 2 Curato, Emily                Greely               8-00.00    7-06.00    8   
 3 Barry, Deanna                Greely               7-00.00    7-00.00    5   
 3 Smith, Megan                 Yarmouth                        7-00.00    5   
 5 Oberg, Nina                  Greely               6-06.00   J7-00.00    2   
 6 Lyden, Cora                  Greely               6-06.00    6-06.00    1   
 7 Harlow, Emily                Gnghs                6-06.00   J6-06.00  
-- Wetzel, Lucy                 Greely                               NH  
-- McMonagle, Helena            Greely                               NH  
-- Daggett, Lily                Yarmouth                             NH  
-- McMonagle, Sophia            Greely                               NH  

Girls Long Jump OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Ingraham, Sarah              Greely              15-01.75   15-00.00   10   
 2 Fitzpatrick, Molly           Greely              14-09.75   14-09.00    8   
 3 Ricardi, Sandra              Gnghs               14-11.75   14-08.25    6   
 4 Panteleos, Sarah             York                14-08.50   14-04.00    4   
 5 O'Neil, Katie                Freeport                       13-11.75    2   
 6 McKersie, Kathleen           Greely              13-10.50   13-09.50    1   
 7 Seitz, Maggie                Falmouth            14-05.00   13-06.75  
 8 Martin, Brennah              Greely              12-01.00   13-05.75  
 9 Cercos, Maria Dextra         Hyde                13-00.00   13-03.00  
10 Darnell, Taylor              Gnghs                          13-01.50  
11 Mitiguy, Julia               Greely                         13-01.00  
12 Thomas, Libby                Greely              12-05.50   12-11.25  
13 Rand, Emily                  Falmouth            13-10.75   12-09.25  
14 Kelly, Caitlin               York                14-01.50   12-06.50  
15 Roney, Abby                  Freeport            11-10.25   12-06.00  
16 McBrady, Erin                Falmouth            12-09.50   12-05.50  
17 Hanson, Emily                Gnghs                          12-05.00  
18 Bando, Alexa                 York                12-00.75   12-02.00  
19 Fiorentino, Elizabeth        York                13-04.00   11-11.50  
20 Nicolaou, Katie              Greely                         11-07.50  
21 Hutchinson, Ashley           Gnghs                          11-06.75  
22 Spencer, Haley               York                14-00.75   11-03.00  
23 Bozzuto, Breanna             Gnghs               12-05.50   11-02.50  
24 Preece, Madeline             Hyde                11-08.00   10-10.75  
25 Ascanio, Jamie               Falmouth            12-05.00   10-09.50  
26 Carver, Amanda               Falmouth            11-00.25   10-08.50  
27 Ferland, Abby                York                10-02.50   10-07.00  
28 Will, Hannah                 York                           10-06.00  
29 Nav-Young, Alex              York                           10-04.50  
30 Bubar, Olivia                Freeport                       10-03.25  
31 Daggett, Susannah            Yarmouth                       10-00.25  
32 Philbrook, Alyson            York                            9-08.50  
33 Targett, Jenna               Gnghs                           7-07.50  
-- Audet, Liz                   Gnghs               10-06.00       FOUL  
-- LaCouture, Cia               York                               FOUL  
-- Sparks, Danielle             York                               FOUL  

Girls Triple Jump OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Keisman, Hannah              Greely              31-06.75   32-05.75   10   
 2 Sawyer, Kaley                Greely              32-07.00   31-09.50    8   
 3 Fitzpatrick, Molly           Greely              31-03.25   31-09.00    6   
 4 Spencer, Shelby              York                31-05.25   31-04.75    4   
 5 Fiorentino, Elizabeth        York                30-09.50   30-00.00    2   
 6 Audet, Liz                   Gnghs               28-11.75   29-09.50    1   
 7 Panteleos, Sarah             York                30-01.75   29-03.75  
 8 Spencer, Haley               York                29-04.50   29-01.50  
 9 Rand, Emily                  Falmouth            29-10.00   28-04.00  
10 Sparks, Sarah                Falmouth            27-10.00   27-05.00  
11 Baranowski, Olivia           Falmouth                       27-03.75  
12 Morris, Gabriella            Greely              27-05.50   26-04.25  
13 Dietrich, Lexi               Freeport                       26-03.50  
14 Bozzuto, Breanna             Gnghs                          26-02.00  
15 Harlow, Emily                Gnghs               25-11.00   25-09.50  
16 Hersom, Katie                Gnghs                          25-05.00  
17 LaCouture, Cia               York                           22-08.00  
18 Sparks, Danielle             York                           22-04.50  
19 Philbrook, Alyson            York                           20-06.00  
20 Will, Hannah                 York                           20-04.00  

Boys 55 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Kelly, Sean                  York                    7.14       7.30   1  10   
 2 Ferrar, James                Greely                  7.49       7.39   1   7   
 2 Griffin, Devin               Gnghs                              7.39   6   7   
 4 Beatty, John                 Yarmouth                           7.47   6   4   
 5 Wulbrecht, Mike              Falmouth                7.75       7.55   1   2   
 6 Espling, Scott               Gnghs                   7.72       7.73   1   1   
 7 Rickerich, Sam               York                    8.22       7.76   2 
 8 Lawlor, Jack                 York                               7.77   4 
 9 Steinbock, Sam               Yarmouth                           7.81   4 
10 McCarthy, Spencer            Greely                             7.85   3 
10 Corbett, Tucker              York                               7.85   6 
12 Richards, Phil               Yarmouth                           7.86   2 
13 Pidgeon, Jordan              York                               7.91   5 
14 Marstaller, Braden           Freeport                8.08       7.93   1 
14 Ruest, Tony                  York                               7.93   3 
16 Carney, Brandan              York                               8.01   3 
16 Kelley, Brad                 York                               8.01   4 
18 Taylor, Brian                Falmouth                8.00       8.06   1 
19 Oliva, Joe                   Yarmouth                           8.07   4 
20 Cameron, Connor              Freeport                           8.13   4 
21 Spaulding, Luke              Freeport                8.62       8.22   2 
22 Oliva, Henry                 Yarmouth                           8.24   3 
22 Hicks, Tyler                 Gnghs                   8.60       8.24   2 
24 Brockelman, Todd             York                    8.45       8.25   2 
25 Fitzgerald, Andrew           York                               8.32   4 
26 Carr, Kevin                  York                               8.40   5 
27 Horigan, Sean                York                    9.07       8.47   2 
28 Lunn, Evan                   Gnghs                              8.48   5 
29 Watson, Nate                 Falmouth                9.16       8.49   2 
30 Ray, Ben                     Greely                             8.52   5 
31 Shi, Darren                  Yarmouth                           8.77   5 
32 Arsenault, Connor            York                    8.91       8.79   2 
32 Schuessler, Crewe            York                               8.79   3 
34 Albert, Joe                  York                               8.84   3 
35 Francis, Matthew             Freeport                           8.94   4 
36 Wong, Brandon                York                               9.03   5 
37 Britton, Jack                Falmouth                8.20       9.20   1 
38 Lauerson, Lars               York                               9.26   3 
39 Woolverton, Matt             Greely                            10.02   5 
40 Buck, Brandon                Gnghs                             11.08   1 
41 Knight, Mark                 York                              11.43   4 
-- Thompson, Quincy             Lisbon                            X7.43   3 

Boys 200 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Stivers, Harrison            Freeport               24.77      24.94   1  10   
 2 Smith, Chandler              Yarmouth                          26.00   7   8   
 3 Kelly, Sean                  York                   24.80      26.22   1   6   
 4 Wulbrecht, Mike              Falmouth               28.74      27.01   2   4   
 5 Swerdlow, Jeremy             Falmouth               27.73      27.23   1   2   
 6 Lawlor, Jack                 York                   30.80      27.90   4   1   
 7 Carr, Chance                 Greely                            27.93   5 
 8 Pidgeon, Jordan              York                   32.40      27.99   4 
 9 Steinbock, Sam               Yarmouth                          28.23   6 
10 Rickerich, Sam               York                   28.10      28.26   1 
11 Oliva, Henry                 Yarmouth                          28.36   8 
12 Taylor, Brian                Falmouth               29.00      28.41   2 
13 Wegener, James               Falmouth               27.74      28.46   1 
14 Yoon, Brian                  Falmouth               30.60      28.72   4 
15 Kelley, Brad                 York                   33.40      28.79   5 
16 Santoro, Austin              York                   28.53      29.01   2 
17 Oliva, Joe                   Yarmouth                          29.09   8 
18 Amidon, Colin                York                   28.60      29.14   2 
19 Marstaller, Braden           Freeport               27.70      29.16   1 
20 Ruest, Tony                  York                   28.70      29.19   2 
21 Spaulding, Luke              Freeport               30.00      29.39   3 
22 Wallace, Ben                 York                   30.52      29.44   4 
22 Cameron, Connor              Freeport                          29.44   5 
24 Davila, Cristian             York                   29.70      29.52   3 
25 Moulton, Nick                York                   29.00      29.85   2 
26 Lunn, Evan                   Gnghs                             30.03   6 
27 Ford, Christian              Falmouth               34.00      30.08   5 
28 Scontras, Ted                York                   29.10      30.11   3 
29 Strozewski, Zac              Freeport                          30.26   7 
30 Albert, Joe                  York                              30.72   6 
31 Hicks, Tyler                 Gnghs                             30.74   7 
32 Watson, Nate                 Falmouth               33.75      30.78   5 
33 Ray, Ben                     Greely                            31.00   6 
34 Bacall, Parker               Greely                            31.18   6 
35 Piazza, Matt                 York                              31.48   6 
36 Britton, Jack                Falmouth               29.50      31.69   3 
37 Francis, Matthew             Freeport                          31.97   8 
38 Schuessler, Crewe            York                   32.80      32.44   4 
39 Arsenault, Connor            York                   29.80      32.57   3 
40 Henricksen, Hunter           York                   29.30      32.80   3 
41 Reed, Sam                    Falmouth               35.00      35.03   5 
42 Woolverton, Matt             Greely                            36.74   7 
-- Thompson, Quincy             Lisbon                           X26.67   8 

Boys 400 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Stivers, Harrison            Freeport               53.60      54.56   1  10   
 2 Beatty, John                 Yarmouth                          57.51   3   8   
 3 Corbett, Tucker              York                 1:00.20      57.78   1   6   
 4 Cannata, Dan                 York                 1:00.56      58.48   1   4   
 5 Smith, Chandler              Yarmouth                          58.95   4   2   
 6 Briggs, Adam                 York                 1:01.10      58.96   1   1   
 7 Taylor, Weston               Greely                            59.33   3 
 8 Swerdlow, Jeremy             Falmouth             1:03.11      59.63   1 
 9 Griffin, Devin               Gnghs                           1:00.56   3 
10 O'Connor, Christian          York                            1:06.22   4 
11 Jackson, Will                Greely                          1:07.02   4 
12 Amidon, Colin                York                 1:04.00    1:07.28   2 
13 Schuessler, Crewe            York                            1:09.91   3 
14 Scontras, Ted                York                 1:09.60    1:10.73   2 
15 Giffen, Graham               York                 1:12.00    1:11.98   2 
16 Reed, Sam                    Falmouth             1:16.00    1:18.94   2 
-- Palola-Harriman, Griffin     Hyde                 1:02.50   X1:02.11   1 
-- Philipipoussis, Alexi        Hyde                 1:03.50   X1:03.53   2 
-- Liu, Yilong                  Hyde                 1:10.00   X1:11.36   2 

Boys 55 Meter Hurdles JR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Briggs, Adam                 York                   10.63       9.52   1  10   
 2 Cannata, Dan                 York                   10.19       9.88   1   8   
 3 Wegener, James               Falmouth               10.00      10.08   1   6   
 4 Carr, Chance                 Greely                            10.36   1   4   
 5 Horigan, Sean                York                   11.14      10.39   1   2   
 6 Giffen, Graham               York                              10.41   1   1   
 7 Gardner, Adam                Falmouth               10.00      11.05   1 
 8 Jackson, Will                Greely                            11.06   2 
 9 Vigue, Ben                   Yarmouth                          11.26   2 
10 Bacall, Parker               Greely                            12.48   2 

Boys 4x200 Meter Relay JR DIVISION
================================================================================
   School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 York High School  'A'                             1:37.38    1:46.49   10   
 2 Greely High School  'A'                                      1:48.90    8   
 3 Falmouth High School  'A'                         1:34.32    1:49.51    6   
 4 Yarmouth High School  'A'                                    1:51.15    4   
 5 Freeport High School  'A'                         1:43.20    1:52.12    2   
 6 Gray New Gloucester  'A'                          1:41.58    1:59.99    1   

Boys High Jump JR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Pidgeon, Jordan              York                            5-02.00   10   
 2 Carney, Brandan              York                            5-00.00    8   
 3 Moulton, Nick                York                            4-10.00    6   
 4 Swerdlow, Jeremy             Falmouth             4-08.00   J4-10.00    3   
 4 O'Connor, Christian          York                 5-00.00   J4-10.00    3   
 6 Henricksen, Hunter           York                            4-08.00    1   
-- Rickerich, Sam               York                 4-06.00         NH  
-- Ford, Christian              Falmouth                             NH  
-- Lauerson, Lars               York                                 NH  

Boys Shot Put JR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Ferrar, James                Greely              41-01.00   38-09.25   10   
 2 Hicks, Tyler                 Gnghs               30-03.00   36-05.50    8   
 3 McCarthy, Spencer            Greely              33-09.00   33-11.25    6   
 4 Shi, Darren                  Yarmouth                       32-07.50    4   
 5 Arsenault, Connor            York                30-02.00   29-10.50    2   
 6 Santoro, Austin              York                29-07.00   27-09.50    1   
 7 Richards, Phil               Yarmouth                       26-02.00  
 8 O'Shaughnessy, Charlie       York                27-03.00   25-06.25  
 9 Buck, Brandon                Gnghs                          24-11.75  
10 Lawlor, Jack                 York                           24-04.75  
11 Oliva, Joe                   Yarmouth                       24-03.50  
12 LaPoint, Brandon             Gnghs                          22-08.75  
13 Wong, Brandon                York                           21-10.50  
14 Knight, Mark                 York                           21-10.25  
15 Lauerson, Lars               York                           21-02.00  
-- Philipipoussis, Alexi        Hyde                23-00.00  X25-07.75  

Boys 55 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Leeman, Mike                 Greely                  6.98       6.90   1  10   
 2 Buhelt, Jacob                Falmouth                6.86       6.96   1   8   
 3 Caswell, Mike                Falmouth                7.10       7.10   1   6   
 4 Miklovich, Sam               Gnghs                   7.04       7.11   1   4   
 5 Greenleaf, Josh              Gnghs                   7.18       7.13   1   2   
 6 Polewaczyk, Jimmy            Falmouth                7.16       7.16   1   1   
 7 Isaacson, Jacob              Greely                  7.34       7.17   2 
 7 Davis, Lucas                 Yarmouth                           7.17   4 
 9 Carr, Hudson                 Falmouth                7.37       7.18   2 
10 Overhaug, Anders             Yarmouth                           7.19   4 
11 Ricker, Matt                 Greely                  7.28       7.21   2 
12 Bald, Zach                   York                    7.47       7.24   2 
13 Greene, Zach                 Freeport                7.44       7.29   2 
14 Greenleaf, Jon               Gnghs                   7.14       7.30   1 
15 Fortier, Thomas              Falmouth                7.60       7.31   2 
16 Murry, Andrew                Falmouth                7.36       7.38   2 
17 Williams, Sawyer             Freeport                           7.57   5 
18 Cyr, Ethan                   Yarmouth                           7.59   4 
19 Knighton, Jared              Freeport                           7.63   5 
20 LaMagna, Luke                Freeport                           7.64   6 
21 Erving, Dennis               Yarmouth                           7.66   5 
22 Bucklin, Will                Falmouth                8.00       7.80   3 
23 Currier, Gabe                Freeport                           7.83   5 
24 Richards, Jake               Gnghs                   7.81       7.89   3 
25 Chapman, Aaron               Gnghs                              7.91   5 
26 Edes, Ryan                   Greely                             7.96   6 
27 Storey, Eric                 Greely                             7.97   6 
28 Archambault, Joe             Gnghs                   8.01       8.20   3 
29 Segalla, Brian               York                    8.52       8.28   3 
30 Moran, Evan                  Gnghs                   8.24       8.60   3 
31 Foley, Markus                Falmouth                8.30       8.62   3 
32 McAleer, Ryan                Yarmouth                           8.84   4 
33 Bennett, Alen                Gnghs                   9.38       9.02   4 
34 Ryan, Will                   Falmouth                           9.23   5 
35 Nipper, Myles                Gnghs                              9.72   5 
36 Preston, Sam                 York                    9.52       9.94   4 
37 Worcester, Nick              Yarmouth                          10.05   6 
38 Fortin, Justin               Gnghs                  11.25      10.34   4 
39 Buck, Brandon                Gnghs                  10.92      11.08   4 
-- Grenot, Cassius              Hyde                    7.00      X7.36   1 
-- McManus, John                Hyde                              X7.98   6 

Boys 200 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Buhelt, Jacob                Falmouth               24.00      24.22   1  10   
 2 Martin, Tyler                York                              24.32   2   8   
 3 Pryzant, Reid                Falmouth               24.98      24.76   1   6   
 4 Brooks, Josh                 York                   24.51      24.84   1   4   
 5 Miklovich, Sam               Gnghs                  24.87      24.90   1   2   
 6 Greene, Zach                 Freeport               24.65      25.07   1   1   
 7 Caswell, Mike                Falmouth               25.90      25.08   2 
 8 Isaacson, Jacob              Greely                 26.00      25.13   3 
 9 Greenleaf, Josh              Gnghs                  25.82      25.16   2 
10 Davis, Lucas                 Yarmouth                          25.39   9 
11 Twohig, Ryan                 York                   24.90      25.40   1 
12 Aicher, Toby                 Falmouth               27.20      25.50   4 
13 Bald, Zach                   York                   25.91      25.51   5 
14 Reid, Tom                    York                              25.52   6 
15 Murry, Andrew                Falmouth               25.20      25.59   2 
16 Carr, Hudson                 Falmouth               25.78      25.77   2 
17 Twohig, Pierce               York                              26.00   6 
18 Greenleaf, Jon               Gnghs                  25.38      26.24   2 
19 Nason, Josh                  Greely                            26.39   8 
19 Solimine, Phil               York                   26.50      26.39   3 
21 Fortier, Thomas              Falmouth               28.04      26.40   5 
22 DerHagopian, Alex            Falmouth               28.00      26.59   4 
23 Dodge, Thomas                Freeport               26.57      26.61   3 
24 Joshi, Shreyas               Falmouth               26.90      26.70   4 
25 Grenot, Cassius              Hyde                   27.00      26.78   4 
26 Knighton, Jared              Freeport                          26.80   6 
27 Hodgdon, Sean                Falmouth               26.41      26.97   3 
28 LaMagna, Luke                Freeport                          27.10   7 
29 Cyr, Ethan                   Yarmouth                          27.14   8 
30 Williams, Sawyer             Freeport                          27.25   7 
31 O'Shaughnessy, Henry         York                              27.53   7 
32 Roukey, Andy                 Falmouth               28.00      27.76   5 
33 Robinson, Will               Falmouth               26.90      28.00   3 
34 Tait, Ian                    Falmouth               27.50      28.06   4 
35 Currier, Gabe                Freeport                          28.17   8 
36 Chapman, Aaron               Gnghs                             28.22   8 
37 Bucklin, Will                Falmouth               29.00      28.26   5 
38 Eklund, Evan                 Falmouth               27.20      28.50   4 
39 Espeaignette, Edward         Gnghs                             28.74   7 
39 Archambault, Joe             Gnghs                  29.04      28.74   6 
41 Pate, Derek                  York                   28.30      28.91   5 
41 McManus, John                Hyde                   33.50      28.91   6 
43 Routh, Duncan                Greely                            29.04   9 
44 Edes, Ryan                   Greely                            29.32   8 
45 Ormond, Chris                Greely                            29.61   7 
46 Pate, Hayden                 York                              31.57   8 
47 St. Denis, Mickey            York                              32.44   9 
48 McAleer, Ryan                Yarmouth                          33.19   9 
49 Preston, Sam                 York                   36.24      36.78   6 

Boys 400 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Twohig, Pierce               York                              55.75   2  10   
 2 Twohig, Ryan                 York                   53.88      56.07   1   8   
 3 Polewaczyk, Jimmy            Falmouth               52.30      56.08   1   6   
 4 Bird, Drew                   York                              56.67   2   4   
 5 Sullivan, Patrick            Yarmouth                        1:00.37   2   2   
 6 Kern, Grant                  Greely                          1:00.76   2   1   
 7 Richards, Jake               Gnghs                1:03.12    1:03.64   1 

Boys 55 Meter Hurdles SR DIVISION
===================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Pryzant, Reid                Falmouth                7.96       8.18   1  10   
 2 Reid, Tom                    York                    9.35       8.39   1   8   
 3 Martin, Tyler                York                    8.65       8.40   1   6   
 4 Giffard, Ben                 Greely                             9.32   2   4   
 5 Locke, Elijah                Gnghs                              9.35   2   2   
 6 Bagdon, Josh                 Gnghs                   9.26       9.39   1   1   
 7 Joshi, Shreyas               Falmouth               10.02      10.34   1 
 8 Rowe, Danny                  Gnghs                  10.18      10.61   1 
 9 Rasche, Tom                  York                    9.35      10.90   1 
10 Segalla, Brian               York                   10.70      11.16   1 

Boys 4x200 Meter Relay SR DIVISION
===================================================================================
   School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 1 Falmouth High School  'A'                         1:34.32    1:37.66   1  10   
 2 York High School  'A'                             1:37.38    1:38.39   1   8   
 3 Greely High School  'A'                                      1:40.22   1   6   
 4 York High School  'B'                                        1:41.18   2   4   
 5 Falmouth High School  'B'                                    1:41.36   2   2   
 6 Gray New Gloucester  'A'                          1:41.58    1:41.48   1   1   
 7 Yarmouth High School  'A'                                    1:43.69   1 
 8 York High School  'C'                                        1:44.67   2 
 8 Freeport High School  'A'                         1:43.20    1:44.67   1 
10 Falmouth High School  'C'                                    1:50.71   2 
11 Hyde School  'A'                                             1:51.43   2 
12 Gray New Gloucester  'B'                                     1:56.89   2 

Boys High Jump SR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Martin, Tyler                York                 6-02.00    5-10.00   10   
 2 O'Connor, Mike               York                 5-08.00    5-08.00    8   
 3 Roukey, Andy                 Falmouth             5-06.00   J5-08.00    6   
 4 Davis, Lucas                 Yarmouth                       J5-08.00    4   
 5 Reid, Tom                    York                 5-06.00    5-06.00    2   
 6 Leeman, Mike                 Greely                         J5-06.00    1   
 7 Vogel, Joe                   York                 5-06.00    5-02.00  
 7 Pate, Derek                  York                 5-04.00    5-02.00  
 7 Solimine, Phil               York                 5-04.00    5-02.00  
10 Storey, Eric                 Greely               4-10.00    5-00.00  
10 Nason, Josh                  Greely               5-02.00    5-00.00  
10 Williams, Sawyer             Freeport                        5-00.00  
10 Dodge, Thomas                Freeport                        5-00.00  
14 Espeaignette, Edward         Gnghs                           4-10.00  
15 Tait, Ian                    Falmouth                        4-08.00  
15 Ricker, Matt                 Greely               4-10.00    4-08.00  

Boys Shot Put SR DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Bowen, Colby                 Gnghs                          37-04.50   10   
 2 St. Denis, Mickey            York                37-08.25   35-04.75    8   
 3 Caswell, Mike                Falmouth            35-02.00   34-02.75    6   
 4 Greenleaf, Jon               Gnghs               34-03.75   32-08.25    4   
 5 Ryan, Will                   Falmouth            30-04.50   32-03.25    2   
 6 Preston, Sam                 York                28-04.75   30-04.00    1   
 7 Brown, Sam                   Falmouth            32-04.00   30-03.25  
 8 Wetzel, James                Greely              30-03.00   30-02.50  
 9 Larkins, Will                Freeport            29-01.00   28-07.00  
10 Moran, Evan                  Gnghs                          28-00.25  
11 Brooks, Josh                 York                           26-10.00  
12 Worcester, Nick              Yarmouth                       23-05.75  
13 McAleer, Ryan                Yarmouth                       22-03.25  
14 Bennett, Alen                Gnghs               18-09.00   20-01.00  
15 Fortin, Justin               Gnghs               18-02.25   19-00.00  
-- Mitchell, Riley              Hyde                25-00.00  X25-07.75  

Boys 800 Meter Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Taylor, Nestor               Greely               2:05.00    2:05.32   10   
 2 Jalali, Azad                 Falmouth             2:08.00    2:05.82    8   
 3 Brown, Spencer               Falmouth             2:11.00    2:06.18    6   
 4 Robichaud, Thomas            Yarmouth             2:12.00    2:09.17    4   
 5 Campbell, Liam               Greely               2:06.00    2:10.39    2   
 6 Morrison, Kyle               York                 2:16.00    2:14.96    1   
 7 Vogel, Joe                   York                            2:15.01  
 8 O'Connor, Mike               York                 2:09.10    2:15.57  
 9 LeBlanc, Brandon             York                 2:10.13    2:20.81  
10 Edmonds, Thomas              Falmouth             2:06.49    2:21.85  
11 Vigue, Ben                   Yarmouth                        2:24.39  
12 Stephens, Randall            Gnghs                           2:26.56  
13 Zuckerman, Jonah             Falmouth             2:23.84    2:32.42  
14 White, Ryder                 Greely                          2:32.47  
15 McKenna, Ryan                Greely                          2:33.04  
16 Hapgood, Spencer             York                 2:33.40    2:34.07  
17 Carr, Kevin                  York                            2:34.75  
18 Walker, Will                 Falmouth             2:32.23    2:35.10  
19 Bald, Nate                   York                            2:35.26  
20 Bird, Drew                   York                 2:11.10    2:35.73  
21 Marshall, Danny              Gnghs                           2:36.13  
22 Giles, Mitchell              Gnghs                           2:36.53  
23 McMahon, Tim                 York                 2:45.94    2:40.74  
24 Rowe, Danny                  Gnghs                           2:42.03  
25 Williams, Austin             Freeport             2:43.98    2:42.68  
26 Fitzgerald, Andrew           York                 3:01.67    2:42.81  
27 Frey, Tyler                  Freeport                        2:43.21  
28 Kolodgie, Andy               Yarmouth                        2:43.40  
29 Johnson, Will                Greely                          2:44.42  
30 Sobotka, Bryce               York                 2:50.72    2:44.91  
31 Cartier, Dave                York                 2:47.40    2:44.94  
32 Roy, Jordan                  Freeport             2:44.75    2:45.34  
33 Filias, Greg                 York                 2:43.60    2:48.93  
34 Yauch, Joe                   York                            3:06.33  
35 Moran, Joshua                Gnghs                           3:43.47  
-- Pfosi, Isaac                 Hyde                 2:25.00   X2:25.95  

Boys 1 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Edmonds, Thomas              Falmouth             4:45.33    4:41.81   10   
 2 Campbell, Liam               Greely               4:47.77    4:41.97    8   
 3 Saucier, Taylor              Freeport             5:00.00    4:42.72    6   
 4 Finitz, Mitchell             York                 4:45.43    4:46.57    4   
 5 Crawford, Wes                Yarmouth             4:43.00    4:52.10    2   
 6 Sandreuter, Stefan           Greely               4:55.89    4:55.96    1   
 7 Morrison, Kyle               York                 4:54.75    4:58.12  
 8 Jordan, Alec                 York                 4:55.95    5:00.00  
 9 Young, Ben                   York                 4:52.72    5:04.75  
10 Cochran, Troy                Greely               5:15.00    5:14.21  
11 Donahue, Mark                Freeport             5:15.00    5:18.67  
12 Ray, Dan                     Greely               5:31.75    5:23.01  
13 O'Shaughnessy, Henry         York                 5:32.52    5:23.42  
14 O'Connor, Christian          York                 5:35.63    5:26.61  
15 Skorapa, Victor              Freeport             5:34.47    5:26.73  
16 Gerken, Sam                  Yarmouth                        5:29.73  
17 Hapgood, Spencer             York                            5:29.94  
18 LeBlanc, Brandon             York                 5:51.26    5:32.67  
19 Fowler, Dylan                Gnghs                5:46.14    5:33.08  
20 White, Ryder                 Greely               5:33.27    5:41.04  
21 Simmons, Matt                Falmouth             5:40.00    5:46.22  
22 Carr, Kevin                  York                 5:51.25    5:48.99  
23 Williams, Austin             Freeport             5:15.00    5:51.79  
24 Davila, Cristian             York                 5:58.46    5:51.90  
25 Bowen, Colby                 Gnghs                           5:53.25  
26 Johnson, Will                Greely               6:02.89    5:53.99  
27 Murray, Max                  Yarmouth                        5:55.23  
28 Bald, Nate                   York                            5:55.35  
29 Henricksen, Hunter           York                            5:59.11  
30 Fitzgerald, Andrew           York                 6:46.36    5:59.43  
31 Wallace, Ben                 York                 5:44.82    6:00.49  
32 Piazza, Matt                 York                            6:01.83  
33 Hodsdon, Hunter              Gnghs                           6:01.86  
34 McMahon, Tim                 York                 5:46.40    6:02.14  
35 Cartier, Dave                York                 5:59.40    6:07.27  
36 Sobotka, Bryce               York                 6:20.53    6:08.06  
37 Filias, Greg                 York                            6:11.47  
38 Pate, Hayden                 York                            6:14.95  
39 Heyland, Shawn               York                            6:18.21  
40 St. Denis, Mickey            York                            6:20.40  
41 Parkinson, Sam               Greely               6:09.14    6:20.41  
42 Dunn, Parker                 Gnghs                           6:22.56  
43 Yauch, Joe                   York                            6:41.37  
44 Stephens, Mitchell           Gnghs                           7:09.68  
45 Moran, Joshua                Gnghs                           7:55.22  
-- Mitchell, Cody               Hyde                 5:30.00   X5:30.94  

Boys 2 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Decker, Ben                  Yarmouth            10:00.00   10:28.88   10   
 2 Saucier, Taylor              Freeport                       10:37.26    8   
 3 Finitz, Mitchell             York                10:18.51   10:46.80    6   
 4 Sandreuter, Stefan           Greely                         10:50.62    4   
 5 Briggs, Henry                Falmouth            10:34.67   10:53.23    2   
 6 Taylor, Nestor               Greely                         11:15.90    1   
 7 Young, Ben                   York                11:05.67   11:32.17  
 8 Donahue, Mark                Freeport                       11:53.96  
 9 Skorapa, Victor              Freeport            12:06.66   11:59.63  
10 Tucker, Tristan              Falmouth            11:07.56   12:00.76  
11 Marshall, Danny              Gnghs                          12:40.16  
12 Taylor, Weston               Greely                         12:41.53  
13 Fowler, Dylan                Gnghs               12:10.76   12:50.45  
14 Ray, Dan                     Greely                         12:51.87  
15 Giles, Mitchell              Gnghs                          13:10.38  
16 Dunn, Parker                 Gnghs                          13:25.16  
17 Bagdon, Josh                 Gnghs                          14:02.10  
18 Larkins, Will                Freeport                       15:41.22  
-- Mitchell, Cody               Hyde                   11.20  X11:24.07  
-- Liu, Yilong                  Hyde                          X13:07.34  

Boys 4x800 Meter Relay OPEN DIVISION
================================================================================
   School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Falmouth High School  'A'                         8:17.67    9:48.29   10   
 2 Gray New Gloucester  'A'                         10:08.76   10:30.85    8   
 3 York High School  'A'                             8:35.03   10:57.64    6   
-- Hyde School  'A'                                            X9:40.41  
-- Gray New Gloucester  'B'                                   X10:09.59  
-- York High School  'B'                                      X10:29.34  

Boys Pole Vault OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Galante, Dan                 York                 9-00.00    9-06.00   10   
 2 Robichaud, Thomas            Yarmouth                       J9-06.00    8   
 3 Eklund, Evan                 Falmouth             9-06.00    9-00.00    6   
 4 Storey, Eric                 Greely                          7-06.00    4   
 5 Nason, Josh                  Greely                          7-00.00    1.50
 5 McCarthy, Spencer            Greely                          7-00.00    1.50
 7 Routh, Duncan                Greely               7-00.00   J7-00.00  
 8 Brockelman, Todd             York                 6-00.00    6-06.00  
-- Scontras, Ted                York                 6-06.00         NH  

Boys Long Jump OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Vogel, Joe                   York                           19-06.00   10   
 2 Pryzant, Reid                Falmouth            20-09.00   18-06.00    8   
 3 Locke, Elijah                Gnghs               18-05.75   18-05.50    6   
 4 Giffard, Ben                 Greely              17-06.50   18-03.00    4   
 5 Brooks, Josh                 York                18-10.00   18-00.50    2   
 6 Carr, Hudson                 Falmouth            16-07.25   17-01.50    1   
 7 Overhaug, Anders             Yarmouth                       17-01.00  
 8 Roukey, Andy                 Falmouth                       16-08.00  
 9 Wegener, James               Falmouth            15-10.50   16-07.50  
10 Erving, Dennis               Yarmouth                       16-05.50  
11 Eklund, Evan                 Falmouth            16-06.00   16-04.00  
12 Pidgeon, Jordan              York                           16-01.25  
13 Knighton, Jared              Freeport                       16-01.00  
14 LaMagna, Luke                Freeport                       16-00.50  
14 Dodge, Thomas                Freeport            16-03.75   16-00.50  
16 Espling, Scott               Gnghs               16-06.25   15-07.00  
17 Williams, Sawyer             Freeport                       15-04.25  
18 Yoon, Brian                  Falmouth            13-10.00   15-02.00  
19 Kelley, Brad                 York                           15-01.00  
20 Tait, Ian                    Falmouth            13-08.00   15-00.00  
21 Bald, Nate                   York                           14-08.00  
22 Carney, Brandan              York                           14-04.25  
23 Strozewski, Zac              Freeport                       14-04.00  
24 Currier, Gabe                Freeport                       13-11.50  
25 Bald, Zach                   York                15-02.00   13-09.00  
26 Segalla, Brian               York                13-09.50   13-03.50  
27 Gardner, Adam                Falmouth            11-09.50   13-02.00  
28 Horigan, Sean                York                12-03.00   12-09.00  
29 Cameron, Connor              Freeport                       12-01.00  
30 Wong, Brandon                York                           11-09.00  
31 Pate, Hayden                 York                           11-06.00  
-- Pate, Derek                  York                               FOUL  
-- Grenot, Cassius              Hyde                          X15-05.00  
-- Pfosi, Isaac                 Hyde                          X13-06.50  
-- Sweeney, Kellin              Hyde                          X13-06.00  

Boys Triple Jump OPEN DIVISION
================================================================================
   Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 1 Locke, Elijah                Gnghs               34-01.00   36-07.50   10   
 2 O'Connor, Mike               York                36-11.00   36-06.00    8   
 3 Giffard, Ben                 Greely              38-02.00   35-00.75    6   
 4 Espling, Scott               Gnghs                          35-00.00    4   
 5 Kelley, Brad                 York                           34-09.75    2   
 6 Bagdon, Josh                 Gnghs                          34-04.25    1   
 7 Galante, Dan                 York                29-05.00   33-03.00  
 8 Moulton, Nick                York                           32-06.00  
 9 Joshi, Shreyas               Falmouth            32-07.50   31-02.25  
10 Brockelman, Todd             York                30-06.00   30-00.75  
11 Henricksen, Hunter           York                           28-06.50  
-- Sweeney, Kellin              Hyde                          X29-08.50  
            Women - JR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) Falmouth High School        82        2) Greely High School         79   
   3) York High School            18        4) Yarmouth High School       15   
   5) Freeport High School        10        6) Gray New Gloucester         9   
            Women - SR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) Greely High School         120        2) Gray New Gloucester        29   
   2) York High School            29        4) Falmouth High School       26   
   5) Yarmouth High School         6        6) Freeport High School        3   
           Women - OPEN DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) Greely High School         101        2) Falmouth High School       45   
   3) York High School            25        4) Gray New Gloucester        20   
   5) Freeport High School        14        6) Yarmouth High School        5   
             Men - JR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) York High School            90        2) Greely High School         35   
   3) Yarmouth High School        30        4) Falmouth High School       23   
   5) Freeport High School        22        6) Gray New Gloucester        17   
             Men - SR DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) York High School            89        2) Falmouth High School       73   
   3) Gray New Gloucester         26        4) Greely High School         22   
   5) Yarmouth High School         6        6) Freeport High School        1   
            Men - OPEN DIVISION - Team Rankings - 7 Events Scored
===============================================================================
   1) Falmouth High School        51        2) York High School           49   
   3) Greely High School          43        4) Gray New Gloucester        29   
   5) Yarmouth High School        24        6) Freeport High School       14