Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/me/Jan20_WMCHST_set2.shtml

WMC HS T & F Meet @ USM

Gorham, ME, January 20, 2012

[WMC:Cape, Fry, LR, Free, Yar, GNG, & York ]

WMC: Gre, Fal, NYA, Pol, Wells, Traip, Hyde, St Doms


  WMC: Gre, Fal, NYA, Pol, Wells, Traip, Hyde, St Doms


    Boys & Girls

<< Back 

Licensed to Down East Sports Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/20/2012 09:53 PM
               WESTERN MAINE CONFERENCE INDOOR TRACK - 1/20/2012               
                                      USM                                      
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Cutshall, Charlotte          Falmouth                7.90       7.95   1  10   
  2 Byrne, Marley                STDM                    7.92       8.02   1   8   
  3 Martin, Brennah              Greely                             8.03   1   6   
  4 Lorrey, Jocelyn              Traip                              8.05   2   4   
  5 Andrews, Elizabeth           Wells                   8.19       8.08   1   2   
  6 Seitz, Maggie                Falmouth                8.11       8.17   1   1   
  7 Rothweiler, Jillian          Falmouth                8.31       8.30   1 
  8 Alexander, Marysa            Falmouth                8.31       8.34   1 
  9 Dube, Amanda                 PRHS                    8.50       8.43   1 
 10 Keefe, Cameron               Greely                  8.55       8.46   2 
 11 Piwowarski, Sara             Greely                  8.48       8.61   2 
 12 Whitworth, Haley             PRHS                    8.81       8.80   2 
 13 Bartholomew, Emma            Falmouth                8.82       8.88   2 
 14 Pereira, Haley               Traip                   8.98       8.92   2 
 15 McMonagle, Sophia            Greely                  8.84       8.98   2 
 16 Nicolaou, Katie              Greely                  9.00       9.02   4 
 17 Janelle, Hailey              Falmouth                9.00       9.04   3 
 18 Kluger, Rebecca              Falmouth                9.27       9.09   3 
 19 Frost, Nicole                PRHS                    9.34       9.17   3 
 20 Reed, Morgan                 Traip                   9.02       9.19   3 
 21 Poirier, Anna                PRHS                    9.25       9.20   3 
 22 Pryzant, Jane                Falmouth                9.21       9.22   3 
 23 Wetzel, Lucy                 Greely                  8.99       9.29   3 
 24 Nolin, Mikela                Greely                  9.42       9.33   4 
 25 Tiwari, Charu                Falmouth                9.35       9.36   3 
 26 Dyhrberg, Kiersten           Falmouth                9.47       9.42   4 
 27 Hall, Tess                   Greely                 10.00       9.84   5 
 28 Buhelt, Courtney             Falmouth                9.70       9.86   4 
 29 Coughlin, Hayley             Falmouth                9.99       9.92   4 
 30 Mundhenk, Lydia              Falmouth                9.92      10.05   4 
 31 Blanchard, Chelsea           PRHS                    9.99      10.17   4 
 32 Greaves, Sheena              Falmouth               10.82      10.34   5 
 33 Dyhrberg, Caroline           Falmouth               10.61      10.74   4 
 34 Hodgkin, Allison             PRHS                   11.60      11.65   5 
 35 Bailey, Elizabeth            Falmouth               11.83      11.79   5 
 
Girls 200 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Byrne, Marley                STDM                   28.26      28.01   1  10   
  2 Keisman, Hannah              Greely                 28.33      28.30   1   8   
  3 Martin, Brennah              Greely                            28.74   1   6   
  4 Roberts, Ashleigh            Traip                             29.07   2   4   
  5 Andrews, Elizabeth           Wells                  30.58      29.25   2   2   
  6 Rothweiler, Jillian          Falmouth               29.99      29.64   1   1   
  7 Cutshall, Charlotte          Falmouth               30.23      29.72   2 
  8 Nightingale, Hannah          Traip                  29.73      29.83   1 
  9 Baranowski, Olivia           Falmouth               29.79      30.48   1 
 10 Dube, Amanda                 PRHS                   30.61      30.65   2 
 11 Alexander, Marysa            Falmouth               30.45      30.82   2 
 12 Bjorn-Caron, Jillian         NYA                    32.00      31.14   2 
 13 Conrad, Jade                 Falmouth               32.70      32.31   3 
 14 Nicolaou, Katie              Greely                 32.21      32.32   4 
 15 Kellum, Chloe                Wells                  33.34      32.42   4 
 16 Pryzant, Jane                Falmouth               33.18      32.71   3 
 17 Kluger, Rebecca              Falmouth               34.24      33.28   4 
 18 Wetzel, Lucy                 Greely                 32.59      33.37   3 
 18 O'Leary, Meaghan             NYA                    33.83      33.37   4 
 20 Carver, Amanda               Falmouth                          33.60   6 
 21 Poirier, Anna                PRHS                   33.99      33.73   4 
 22 Piasio, Meaghan              Falmouth               32.91      33.79   3 
 23 Nolin, Mikela                Greely                 34.43      34.29   4 
 24 Pereira, Haley               Traip                  33.12      34.39   3 
 25 Frost, Nicole                PRHS                   35.30      35.16   5 
 26 Hall, Tess                   Greely                 35.82      35.76   6 
 27 Buhelt, Courtney             Falmouth               36.47      36.00   5 
 28 Meservier, Becca             PRHS                   37.76      37.69   5 
 29 Blanchard, Chelsea           PRHS                   37.80      37.93   5 
 30 Mundhenk, Lydia              Falmouth               37.39      38.72   5 
 31 Greaves, Sheena              Falmouth               40.41      39.06   6 
 
Girls 400 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Keefe, Cameron               Greely               1:05.88    1:05.64   1  10   
  2 Lorrey, Jocelyn              Traip                1:05.90    1:05.75   1   8   
  3 Seitz, Maggie                Falmouth             1:08.41    1:07.07   1   6   
  4 McKeon, Caroline             Falmouth             1:08.25    1:07.89   1   4   
  5 Bartholomew, Emma            Falmouth             1:05.00    1:14.62   1   2   
  6 Adams, Muriel                NYA                  1:14.62    1:15.16   2   1   
  7 Carney, Emily                STDM                 1:17.03    1:17.96   2 
  8 Janelle, Hailey              Falmouth             1:21.95    1:20.11   2 
  9 Tiwari, Charu                Falmouth             1:18.00    1:20.62   2 
 10 Coughlin, Hayley             Falmouth             1:36.95    1:42.17   2 
 -- Cattell, Elizabeth           Falmouth             1:08.90         DQ   1 
 
Girls 55 Meter Hurdles JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Keisman, Hannah              Greely                 10.33       9.51   10   
  2 Roberts, Ashleigh            Traip                   9.65       9.63    8   
  3 Nightingale, Hannah          Traip                   9.72       9.90    6   
  4 Bjorn-Caron, Jillian         NYA                    10.31      10.51    4   
  5 Baranowski, Olivia           Falmouth               10.18      10.56    2   
  6 Saunders, Emily              Greely                 10.84      10.89    1   
  7 Conrad, Jade                 Falmouth               11.38      11.05  
  8 Kellum, Chloe                Wells                  11.61      11.54  
 
Girls 4x200 Meter Relay JR DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Falmouth High School  'A'                         1:57.93    1:58.20   10   
  2 Traip Academy  'A'                                2:01.06    1:59.83    8   
  3 Greely High School  'A'                           2:00.00    2:03.48    6   
  4 Poland Regional High School  'A'                  2:09.78    2:08.35    4   
  5 North Yarmouth Academy  'A'                       2:18.00    2:15.94    2   
 
Girls High Jump JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Saunders, Emily              Greely               4-08.00    4-06.00   10   
  2 O'Leary, Meaghan             NYA                  4-02.00    4-04.00    7   
  2 Piasio, Meaghan              Falmouth             4-04.00    4-04.00    7   
  4 Piwowarski, Sara             Greely               4-04.00    4-02.00    4   
  5 McBrady, Erin                Falmouth             4-02.00    4-00.00    2   
  6 Morrison, Meaghan            Greely                         J4-00.00    1   
  7 Carver, Amanda               Falmouth             3-10.00    3-10.00  
 -- McMonagle, Sophia            Greely               3-10.00         NH  
 
Girls Shot Put JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adams, Muriel                NYA                 21-09.00   25-11.00   10   
  2 Whitworth, Haley             PRHS                25-10.75   25-03.00    8   
  3 Woodford, Delaney            PRHS                24-11.75   24-05.75    6   
  4 Dyhrberg, Kiersten           Falmouth            23-07.50   23-10.00    4   
  5 Bailey, Elizabeth            Falmouth            21-01.50   19-08.50    2   
  6 Hodgkin, Allison             PRHS                17-07.25   17-01.00    1   
  7 Miskell, Ellis               NYA                 16-06.75   16-04.75  
  8 Greaves, Sheena              Falmouth            14-04.00   14-06.50  
  9 Dyhrberg, Caroline           Falmouth            14-06.00   14-01.25  
 
Girls 55 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Theerathampitak, Panida      Wells                   7.88       7.90   1  10   
  2 Thomas, Libby                Greely                  8.09       7.96   1   8   
  3 Sparks, Sarah                Falmouth                8.36       8.32   1   6   
  4 Andrews, Madeline            Wells                   8.65       8.35   2   4   
  5 Jordan, Sarah                NYA                     8.44       8.37   1   2   
  6 McKersie, Kathleen           Greely                  8.40       8.47   1   1   
  7 Estes, Robyn                 Greely                  8.41       8.52   1 
  8 Lambrecht, Mary              Traip                   8.21       8.55   1 
  9 Gile, Miranda                PRHS                    8.64       8.70   2 
 10 Lachance, Moira              NYA                     8.80       8.80   2 
 11 Boynton, Megan               Greely                  8.65       8.83   2 
 12 Cawley, Katie                NYA                     8.92       9.00   2 
 13 Ngoal, Nyajal                NYA                     9.02       9.16   2 
 14 Hall, Lila                   Greely                  8.97       9.29   2 
 15 Trefethen, Brenna            Wells                   9.58       9.79   3 
 16 Devlin, Kaitlin              Wells                  10.02       9.91   3 
 17 Gray, Delaney                Wells                  10.48      10.45   3 
 
Girls 200 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Theerathampitak, Panida      Wells                  28.84      28.53   1  10   
  2 Thomas, Libby                Greely                 28.78      28.69   1   8   
  3 Parolin, Audrey              Greely                 29.07      28.84   1   6   
  4 Cercos, Maria Dextra         Hyde                   29.64      28.99   1   4   
  5 Sparks, Sarah                Falmouth               29.77      29.08   1   2   
  6 Rand, Emily                  Falmouth               29.32      29.19   1   1   
  7 Bonnevie, Abby               Greely                 30.32      30.03   2 
  8 Lambrecht, Mary              Traip                  29.89      30.83   2 
  9 McKersie, Kathleen           Greely                 30.41      31.01   2 
 10 Morris, Nicole               Falmouth               31.37      31.29   2 
 11 Curato, Emily                Greely                 31.87      31.40   3 
 12 Lachance, Moira              NYA                    31.70      31.79   2 
 13 Boynton, Megan               Greely                 31.77      31.92   3 
 14 Hall, Lila                   Greely                 32.45      32.57   3 
 15 Andle, Zoe                   Falmouth               32.99      32.65   3 
 16 Ngoal, Nyajal                NYA                    33.41      33.28   3 
 17 Fitzpatrick, Shannon         Greely                 32.96      33.53   3 
 18 Clock, Bailey                NYA                               33.58   2 
 19 Richardson, Emma             Traip                  34.67      34.16   4 
 20 Ascanio, Jamie               Falmouth               34.03      34.75   4 
 21 Anderson, Maura              NYA                    34.95      35.42   4 
 22 Goulette, Renee              Falmouth               34.80      35.86   4 
 23 Devlin, Kaitlin              Wells                  38.23      36.96   4 
 24 Trefethen, Brenna            Wells                  36.59      36.98   4 
 
Girls 400 Meter Dash SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mannette, Jena               Falmouth             1:06.29    1:05.43   10   
  2 Preece, Madeline             Hyde                 1:08.71    1:07.89    8   
  3 Jordan, Sarah                NYA                  1:09.60    1:10.65    6   
  4 Ngoal, Nyajal                NYA                             1:18.01    4   
 -- Mitiguy, Julia               Greely               1:05.41         DQ  
 
Girls 55 Meter Hurdles SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fitzpatrick, Molly           Greely                  9.70       9.63   1  10   
  2 Parolin, Audrey              Greely                  9.62       9.78   1   8   
  3 Sawyer, Kaley                Greely                  9.72       9.96   1   6   
  4 Cercos, Maria Dextra         Hyde                   10.12      10.04   1   4   
  5 Horne, Nevada                Falmouth               10.71      10.43   1   2   
  6 Oberg, Nina                  Greely                 11.09      11.11   2   1   
  7 Fitzpatrick, Shannon         Greely                 11.05      11.16   2 
  8 Estes, Robyn                 Greely                 10.69      11.17   1 
  9 Morris, Nicole               Falmouth               10.92      11.63   1 
 10 Clock, Bailey                NYA                    11.62      11.67   2 
 11 Andrews, Madeline            Wells                  11.17      11.70   2 
 12 Saunders, Kelsey             Greely                 16.15      12.05   2 
 13 Anderson, Maura              NYA                    12.94      13.07   2 
 
Girls 4x200 Meter Relay SR DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Greely High School  'A'                           1:55.80    1:54.92   10   
  2 Falmouth High School  'A'                         1:57.93    1:57.67    8   
  3 Wells High School  'A'                            2:04.31    2:07.73    6   
  4 North Yarmouth Academy  'A'                       2:05.86    2:07.88    4   
  5 Poland Regional High School  'A'                  2:15.00    2:10.48    2   
 -- Falmouth High School  'B'                                   X2:04.32  
 
Girls High Jump SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lachance, Moira              NYA                  4-08.00    4-08.00   10   
  2 Saunders, Kelsey             Greely               4-10.00   J4-08.00    8   
  3 Theerathampitak, Panida      Wells                4-08.00   J4-08.00    6   
  4 Sawyer, Kaley                Greely               4-10.00    4-06.00    4   
  5 Gile, Miranda                PRHS                 4-10.00    4-04.00    2   
  6 Goulette, Renee              Falmouth             3-10.00    3-10.00    1   
 -- Ngoal, Nyajal                NYA                  4-00.00         NH  
 
Girls Shot Put SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Storey, Cassidy              Greely              33-06.75   32-08.50   10   
  2 Fellows, Catherine           Greely              31-03.00   30-04.25    8   
  3 Williams, Whitney            Greely              24-10.25   27-01.25    6   
  4 Gray, Delaney                Wells               23-03.25   24-09.25    4   
  5 Thompson, Julia              NYA                 21-09.75   22-11.50    2   
  6 Trefethen, Brenna            Wells               18-11.75   17-04.50    1   
 
Girls 800 Meter Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson, Jessica              Greely               2:29.62    2:23.82   10   
  2 Sandreuter, Kirstin          Greely               2:30.00    2:24.35    8   
  3 Jacques, Melissa             Greely               2:32.00    2:36.37    6   
  4 Fitch, Sarah                 Greely               2:38.13    2:37.30    4   
  5 Twombly, Hannah              NYA                  2:39.87    2:37.72    2   
  6 Darrow, Cassie               Falmouth             2:40.00    2:37.80    1   
  7 Letourneau, Katie            PRHS                 2:39.67    2:39.63  
  8 Simmons, Hayley              Falmouth             2:45.50    2:42.00  
  9 Nalamalapu, Denali           Falmouth             2:43.43    2:42.58  
 10 Morris, Gabriella            Greely               2:50.02    2:46.82  
 11 Cawley, Katie                NYA                  2:47.09    2:48.85  
 12 Maine, Julia                 Greely               2:46.65    2:48.92  
 13 Mutch, Izze                  Traip                           2:49.86  
 14 Drummond, Elsie              Traip                2:56.55    2:56.68  
 15 Greenwood, Summer            Falmouth             2:45.00    2:57.01  
 16 Wang, Xi                     Hyde                 3:13.00    3:01.46  
 17 Carney, Emily                STDM                 3:06.55    3:03.42  
 18 McMonagle, Helena            Greely                          3:06.03  
 19 Rogers, Brittany             Greely               3:17.27    3:07.31  
 20 Miskell, Ellis               NYA                  3:15.40    3:07.62  
 21 Labbe, Meaghan               Greely               3:27.83    3:23.66  
 
Girls 1 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberts, Madeline            Falmouth             5:46.87    5:35.03   10   
  2 Detert, Hillary              NYA                  6:10.36    5:59.39    8   
  3 Gagnon, Amanda               PRHS                 6:07.22    6:01.17    6   
  4 Guerra, Maria                Falmouth             6:15.00    6:18.63    4   
  5 Ezzio, Sarah                 Greely               6:30.10    6:20.74    2   
  6 Gamache, Jackie              Wells                6:42.04    6:38.15    1   
  7 Ring, Olivia                 Falmouth             6:34.88    6:43.02  
  8 Corley, Erika                Hyde                 7:10.57    7:04.13  
 
Girls 2 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sandreuter, Kirstin          Greely              11:23.87   11:16.99   10   
  2 Roberts, Madeline            Falmouth            12:08.87   11:54.46    8   
  3 Paris, Molly                 Falmouth            13:15.00   13:02.74    6   
  4 Twombly, Hannah              NYA                            13:17.13    4   
  5 Austin, Hannah               NYA                 13:43.73   13:23.35    2   
  6 Wang, Xi                     Hyde                14:38.30   13:50.30    1   
  7 Detert, Hillary              NYA                            13:53.76  
  8 Ezzio, Sarah                 Greely              14:05.77   13:56.67  
  9 Fitch, Sarah                 Greely                         14:40.09  
 10 Corley, Erika                Hyde                15:31.62   15:34.83  
 
Girls 4x800 Meter Relay OPEN DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Falmouth High School  'A'                        10:50.91   11:50.12   10   
 
Girls Pole Vault OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bonnevie, Abby               Greely               9-04.00    9-00.00   10   
  2 Curato, Emily                Greely               8-00.00    7-06.00    8   
  3 Barry, Deanna                Greely               7-06.00   J7-06.00    6   
  4 Oberg, Nina                  Greely               7-00.00    7-00.00    4   
  5 Horne, Nevada                Falmouth             7-06.00   J7-00.00    2   
  6 Lyden, Cora                  Greely               6-06.00    6-06.00    1   
  7 Wetzel, Lucy                 Greely               6-06.00    6-00.00  
  8 Flloyd, Jacquelyn            Greely               5-06.00    5-06.00  
  8 McMonagle, Helena            Greely                          5-06.00  
 -- McMonagle, Sophia            Greely               6-00.00         NH  
 
Girls Long Jump OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sawyer, Kaley                Greely              14-11.50   15-02.00   10   
  2 Roberts, Ashleigh            Traip               15-01.75   14-10.25    8   
  3 Fitzpatrick, Molly           Greely              14-09.75   14-06.50    6   
  4 Ingraham, Sarah              Greely              15-01.75   14-04.50    4   
  5 Martin, Brennah              Greely              13-09.25   13-11.75    2   
  6 Mitiguy, Julia               Greely              13-10.00   13-11.50    1   
  7 Rand, Emily                  Falmouth            13-02.50   13-10.25  
  8 McKersie, Kathleen           Greely              14-01.00   13-06.25  
  9 Thomas, Libby                Greely              13-06.00   13-06.00  
 10 McBrady, Erin                Falmouth            12-05.50   12-10.00  
 11 Horne, Nevada                Falmouth            13-06.25   12-05.75  
 12 Nicolaou, Katie              Greely              12-05.75   12-04.00  
 13 Andle, Zoe                   Falmouth            13-03.25   12-03.50  
 14 Baranowski, Olivia           Falmouth            13-06.50   12-03.25  
 15 Andrews, Madeline            Wells               12-08.00   11-05.00  
 16 Carver, Amanda               Falmouth            12-02.75   11-02.25  
 17 Marchessault, Ashley         PRHS                10-11.00   10-07.50  
 18 Goulette, Renee              Falmouth            11-02.50   10-03.75  
 19 Meservier, Becca             PRHS                10-02.00   10-01.25  
 20 Ascanio, Jamie               Falmouth            10-09.50   10-01.00  
 21 Devlin, Kaitlin              Wells                9-01.50    9-04.50  
 22 Gamache, Jackie              Wells                           8-01.00  
 
Girls Triple Jump OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Saunders, Emily              Greely              29-06.50   32-08.00   10   
  2 Byrne, Marley                STDM                31-10.75   32-02.25    8   
  3 Keisman, Hannah              Greely              32-05.75   31-11.25    6   
  4 Fitzpatrick, Molly           Greely              31-09.00   31-05.75    4   
  5 Lorrey, Jocelyn              Traip               32-10.75   30-07.50    2   
  6 Seitz, Maggie                Falmouth            29-08.50   30-04.75    1   
  7 Rand, Emily                  Falmouth            29-08.25   29-11.00  
  8 Cercos, Maria Dextra         Hyde                29-06.00   29-05.75  
  9 Sparks, Sarah                Falmouth            27-10.00   27-06.25  
 10 Lambrecht, Mary              Traip                          26-11.00  
 11 Morris, Gabriella            Greely              27-05.50   26-09.50  
 -- O'Leary, Meaghan             NYA                                FOUL  
 
Boys 55 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rogers, Trey                 PRHS                    7.07       7.07   1  10   
  2 McCarthy, Steven             Traip                   7.24       7.30   1   8   
  3 Ferrar, James                Greely                  7.39       7.32   1   6   
  4 Norton, Reed                 Wells                   7.47       7.42   1   4   
  5 Zou, Oscar                   NYA                     7.44       7.45   1   2   
  6 Wulbrecht, Mike              Falmouth                           7.46   2   1   
  7 Wyman, Connor                Greely                  7.61       7.52   1 
  8 McCarthy, Spencer            Greely                  7.68       7.67   1 
  9 Bernier, Wiliam              PRHS                    7.50       7.70   1 
 10 Yoon, Brian                  Falmouth                7.90       7.90   2 
 11 Taylor, Brian                Falmouth                7.89       7.94   2 
 12 Gibson, Mathew               Wells                   7.98       8.19   2 
 13 Herrick, Kyle                PRHS                    8.39       8.43   2 
 14 Ray, Ben                     Greely                  8.39       8.44   2 
 15 Watson, Nate                 Falmouth                8.36       8.57   2 
 16 Britton, Jack                Falmouth                8.80       8.83   3 
 17 Hathorne, Ben                PRHS                    8.81       9.09   2 
 18 Hatfield, Alex               PRHS                    9.87       9.22   3 
 19 Woolverton, Matt             Greely                  9.78       9.75   3 
 20 Benedict, Anthony            PRHS                   10.04       9.88   3 
 21 Porter, Dylan                PRHS                   10.04      10.51   3 
 
Boys 200 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Benton, Zach                 Traip                  26.54      26.19   1  10   
  2 McCarthy, Steven             Traip                  26.80      26.40   1   8   
  3 Pallozzi, Robert             STDM                   26.64      26.58   1   6   
  4 Zou, Oscar                   NYA                    26.94      26.67   1   4   
  5 Lumenello, Kevin             Wells                  27.52      27.14   2   2   
  6 Swerdlow, Jeremy             Falmouth               27.23      27.46   2   1   
  7 Lambrecht, Mark              Traip                             27.82   4 
  8 Wegener, James               Falmouth               28.46      27.90   2 
  9 Carr, Chance                 Greely                 27.93      28.03   2 
 10 Yoon, Brian                  Falmouth               28.72      29.14   3 
 11 Ford, Christian              Falmouth               29.56      29.95   3 
 12 Ray, Ben                     Greely                 30.28      30.49   3 
 13 Watson, Nate                 Falmouth               30.78      30.92   3 
 14 Bacall, Parker               Greely                 30.83      31.31   3 
 15 Britton, Jack                Falmouth               31.69      31.37   4 
 16 Gardner, Adam                Falmouth               31.48      32.30   4 
 17 Hatfield, Alex               PRHS                   34.94      34.48   4 
 18 Woolverton, Matt             Greely                 36.74      35.52   4 
 -- Wyman, Connor                Greely                 26.96         FS   1 
 
Boys 400 Meter Dash JR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Taylor, Weston               Greely                 59.11      58.89   1  10   
  2 Pallozzi, Robert             STDM                   59.92      59.66   1   8   
  3 Tuttle, Jon                  STDM                 1:02.15    1:02.26   1   6   
  4 Philipipoussis, Alexi        Hyde                 1:03.53    1:02.45   1   4   
  5 McDonnell, Hunter            Wells                1:03.84    1:04.49   2   2   
  6 Taylor, Brian                Falmouth             1:02.00    1:05.11   1   1   
  7 Sweeney, Kellin              Hyde                 1:07.06    1:08.66   2 
  8 Wulbrecht, Mike              Falmouth             1:01.00    1:09.97   1 
 
Boys 55 Meter Hurdles JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wegener, James               Falmouth               10.08       9.54   10   
  2 Lumenello, Kevin             Wells                   9.54       9.78    8   
  3 Gardner, Adam                Falmouth               10.89      10.67    6   
  4 McDonnell, Hunter            Wells                   9.60      10.85    4   
  5 Carr, Chance                 Greely                 10.36      10.94    2   
  6 Jackson, Will                Greely                 11.06      11.83    1   
  7 Ford, Christian              Falmouth               11.17      11.87  
  8 Bacall, Parker               Greely                 12.22      12.70  
 
Boys 4x200 Meter Relay JR DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Greely High School  'A'                           1:46.00    1:48.47   10   
  2 Poland Regional High School  'A'                  1:55.10    1:49.81    8   
  3 North Yarmouth Academy  'A'                       1:55.00    2:00.65    6   
 -- Falmouth High School  'A'                         1:37.66         DQ  
 
Boys High Jump JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kostro, Cody                 PRHS                 5-02.00    5-02.00   10   
  2 McDonnell, Hunter            Wells                5-00.00    5-00.00    8   
  3 Ford, Christian              Falmouth                        4-08.00    6   
  4 Swerdlow, Jeremy             Falmouth             4-10.00   J4-08.00    4   
 
Boys Shot Put JR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ferrar, James                Greely              41-01.00   41-05.25   10   
  2 McCarthy, Spencer            Greely              33-11.25   35-05.75    8   
  3 Bernier, Wiliam              PRHS                28-07.50   28-09.75    6   
  4 Philipipoussis, Alexi        Hyde                25-07.75   28-09.25    4   
  5 Kostro, Cody                 PRHS                28-11.00   28-04.00    2   
  6 Benedict, Anthony            PRHS                25-08.00   26-00.75    1   
  7 Herrick, Kyle                PRHS                24-05.50   23-09.50  
  8 Porter, Dylan                PRHS                23-06.75   23-07.50  
 
Boys 55 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tomaszewski, Denzel          Wells                   6.71       6.73   1  10   
  2 Buhelt, Jacob                Falmouth                6.93       6.84   1   8   
  3 Leeman, Mike                 Greely                  6.83       7.00   1   6   
  4 Caswell, Mike                Falmouth                7.10       7.15   1   4   
  5 Ricker, Matt                 Greely                  7.18       7.23   1   2   
  6 Murry, Andrew                Falmouth                7.35       7.24   2   1   
  7 Fortier, Thomas              Falmouth                7.25       7.29   2 
  8 Isaacson, Jacob              Greely                  7.17       7.31   1 
  9 Carr, Hudson                 Falmouth                7.18       7.32   1 
 10 Rayder, Nick                 NYA                     7.25       7.33   2 
 11 Walters, Dean                NYA                     7.35       7.40   2 
 12 DerHagopian, Alex            Falmouth                7.41       7.42   2 
 13 Tao, Bill                    NYA                     7.41       7.44   2 
 14 St.Hillaire, Robert          STDM                    7.53       7.48   3 
 15 Morton, Brandon              Wells                   7.22       7.53   2 
 16 Summers, Patrick             PRHS                    7.75       7.64   3 
 17 Hatfield, Bradley            PRHS                    7.72       7.72   3 
 18 Rawls, Zach                  PRHS                    7.72       7.81   3 
 19 Gamble, Aldis                NYA                                7.91   5 
 20 Edes, Ryan                   Greely                  7.96       7.99   4 
 21 Whalen, Garrett              PRHS                    7.99       8.07   4 
 22 McManus, John                Hyde                    7.98       8.15   4 
 23 Sofo, Francesco              Traip                   8.00       8.16   4 
 24 Harrington, Colin            Wells                   8.07       8.27   4 
 25 Levseque, Dustin             Wells                   8.16       8.32   4 
 26 Samoisette, Michael          Wells                   8.18       8.35   5 
 27 Han, Alex                    Falmouth                8.97       8.60   5 
 28 Strum, Max                   Wells                   9.11       9.06   5 
 29 Ryan, Will                   Falmouth                9.23       9.26   5 
 30 Scales, Sam                  PRHS                    9.88       9.70   5 
 -- Webber, Ben                  Hyde                    7.10      X6.89   1 
 -- Patterson, Adam              Hyde                              X7.69   5 
 
Boys 200 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Buhelt, Jacob                Falmouth               24.22      23.90   1  10   
  2 Tomaszewski, Denzel          Wells                  24.36      24.30   1   8   
  3 Isaacson, Jacob              Greely                 25.00      24.82   1   6   
  4 Polewaczyk, Jimmy            Falmouth               24.29      24.92   1   4   
  5 Murry, Andrew                Falmouth               25.40      25.01   2   2   
  6 Caswell, Mike                Falmouth               25.08      25.07   1   1   
  7 Shelley, Drew                Wells                  25.50      25.09   2 
  8 Carr, Hudson                 Falmouth               25.44      25.31   2 
  9 Aicher, Toby                 Falmouth               25.50      25.43   2 
 10 Rayder, Nick                 NYA                    25.77      25.61   2 
 11 DerHagopian, Alex            Falmouth               25.64      25.73   2 
 12 Fortier, Thomas              Falmouth               26.40      26.05   4 
 13 Walters, Dean                NYA                    26.50      26.20   3 
 14 Joshi, Shreyas               Falmouth               26.70      26.42   3 
 15 St.Hillaire, Robert          STDM                   26.62      26.63   3 
 16 Robinson, Will               Falmouth               28.00      26.98   4 
 17 Tao, Bill                    NYA                    27.34      27.31   3 
 18 Childs, Devyn                Traip                  27.61      27.47   3 
 19 Roukey, Andy                 Falmouth               27.76      27.64   4 
 20 Tait, Ian                    Falmouth               28.06      27.77   4 
 21 Hatfield, Bradley            PRHS                   28.00      28.08   4 
 22 Routh, Duncan                Greely                 29.04      28.46   5 
 23 Cleveland, Cleveland         PRHS                              28.84   3 
 24 Edes, Ryan                   Greely                 29.17      29.03   4 
 25 LeBlanc, John                NYA                               29.19   5 
 26 McManus, John                Hyde                   28.91      29.75   5 
 27 Rosell, Kory                 Wells                             32.01   5 
 -- Webber, Ben                  Hyde                   25.40     X24.54   1 
 -- Patterson, Adam              Hyde                             X27.75   5 
 
Boys 400 Meter Dash SR DIVISION
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Polewaczyk, Jimmy            Falmouth               56.08      54.83   1  10   
  2 Pryzant, Reid                Falmouth               55.00      55.06   1   8   
  3 Aicher, Toby                 Falmouth               57.00      56.11   1   6   
  4 Burns, Jake                  NYA                    57.00      56.30   1   4   
  5 Robinson, Will               Falmouth               58.47      58.07   1   2   
  6 Pfosi, Isaac                 Hyde                   59.05      59.49   1   1   
  7 Kern, Grant                  Greely               1:00.76    1:00.44   2 
  8 Gamble, Aldis                NYA                  1:04.61    1:01.84   2 
  9 Childs, Devyn                Traip                1:03.75    1:04.45   2 
 10 Doane, Jeremy                PRHS                 1:11.88    1:06.96   2 
 11 Samoisette, Michael          Wells                1:07.62    1:07.26   2 
 12 Han, Alex                    Falmouth             1:10.00    1:13.38   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pryzant, Reid                Falmouth                8.18       8.12   10   
  2 Burns, Jake                  NYA                     8.90       8.85    8   
  3 Humiston, Ralph              Traip                   9.75       9.72    6   
  4 Giffard, Ben                 Greely                  9.32      10.08    4   
  5 Joshi, Shreyas               Falmouth               10.34      10.17    2   
 
Boys 4x200 Meter Relay SR DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Falmouth High School  'A'                         1:37.66    1:39.40   10   
  2 Greely High School  'A'                           1:40.22    1:41.75    8   
  3 North Yarmouth Academy  'A'                       1:41.93    1:44.57    6   
  4 Poland Regional High School  'A'                  1:55.10    1:52.04    4   
 -- Wells High School  'A'                            1:45.82         DQ  
 -- Falmouth High School  'B'                                   X1:46.71  
 
Boys High Jump SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leeman, Mike                 Greely               5-06.00    5-04.00   10   
  2 Rayder, Nick                 NYA                  5-04.00   J5-04.00    8   
  3 Nason, Josh                  Greely               5-02.00    5-00.00    6   
  4 Pfosi, Isaac                 Hyde                 5-00.00   J5-00.00    4   
  5 Ricker, Matt                 Greely               5-00.00    4-10.00    2   
  6 Tait, Ian                    Falmouth             4-08.00    4-08.00    1   
 -- Roukey, Andy                 Falmouth             5-08.00         NH  
 
Boys Shot Put SR DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaMarca, John                Traip               39-08.00   41-11.50   10   
  2 Rayder, Cam                  NYA                 39-08.50   41-01.25    8   
  3 Shelley, Drew                Wells               37-10.00   38-01.25    6   
  4 Caswell, Mike                Falmouth            35-02.00   36-00.50    4   
  5 Ryan, Will                   Falmouth            34-08.50   35-08.50    2   
  6 Rawls, Zach                  PRHS                35-06.75   35-03.75    1   
  7 Wetzel, James                Greely              32-04.00   32-10.00  
  8 Rosell, Kory                 Wells               30-02.50   31-06.75  
  9 Whalen, Garrett              PRHS                29-00.00   29-00.25  
 10 Scales, Sam                  PRHS                32-05.25   28-11.75  
 11 Hatfield, Bradley            PRHS                28-04.00   28-08.25  
 12 Brown, Sam                   Falmouth            31-03.00   28-06.50  
 13 Strum, Max                   Wells               28-08.00   26-08.50  
 14 Harrington, Colin            Wells               29-03.25   26-02.75  
 15 Mitchell, Riley              Hyde                25-07.75   23-09.25  
 
Boys 800 Meter Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coffin, Alex                 NYA                             2:04.13   10   
  2 Taylor, Nestor               Greely               2:05.32    2:05.14    8   
  3 Jalali, Azad                 Falmouth             2:05.82    2:05.89    6   
  4 Edmonds, Thomas              Falmouth             2:10.00    2:06.90    4   
  5 Campbell, Liam               Greely               2:04.03    2:08.93    2   
  6 Sandreuter, Stefan           Greely               2:12.00    2:15.83    1   
  7 Ray, Dan                     Greely                          2:21.96  
  8 Cochran, Troy                Greely                          2:22.90  
  9 Zuckerman, Jonah             Falmouth             2:32.42    2:32.08  
 10 Wyne, Dakota                 PRHS                 2:30.82    2:32.43  
 11 McKenna, Ryan                Greely               2:33.04    2:33.03  
 12 Walker, Will                 Falmouth             2:35.10    2:33.62  
 13 Waites, Quinn                Falmouth             2:50.00    2:35.83  
 14 Klebe, Ben                   Falmouth             2:39.45    2:36.28  
 15 Ouellette, David             Wells                2:38.50    2:44.46  
 16 Sweeney, Ian                 Wells                2:50.94    2:58.18  
 17 Pickett, Ian                 PRHS                            3:01.42  
 18 Reed, Sam                    Falmouth             3:17.22    3:08.93  
 19 Ramsdell, Almon              Wells                3:13.42    3:10.32  
 
Boys 1 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Campbell, Liam               Greely               4:41.97    4:42.90   10   
  2 Sandreuter, Stefan           Greely               4:55.89    4:43.54    8   
  3 Taylor, Nestor               Greely                          4:44.77    6   
  4 Briggs, Henry                Falmouth             5:03.37    4:44.95    4   
  5 Brown, Spencer               Falmouth             4:50.00    4:45.36    2   
  6 Trelegan, Brian              NYA                  4:59.00    5:02.80    1   
  7 Ray, Dan                     Greely               5:23.01    5:18.94  
  8 White, Ryder                 Greely               5:32.92    5:20.35  
  9 Walker, Will                 Falmouth             5:25.09    5:20.74  
 10 Wiswell, Josh                Traip                5:24.37    5:23.78  
 11 LeBlanc, John                NYA                  5:45.00    5:25.83  
 12 Sweeney, Ian                 Wells                5:36.98    5:29.67  
 13 Wyne, Dakota                 PRHS                 5:37.06    5:30.25  
 14 George, Duncan               NYA                             5:39.92  
 15 Simmons, Matt                Falmouth             5:45.14    5:41.69  
 16 Ouellette, David             Wells                5:52.99    5:46.51  
 17 Doolan, George               NYA                  5:58.47    5:49.99  
 18 Liu, Yilong                  Hyde                 6:00.00    5:58.79  
 19 Rawls, Jason                 PRHS                 6:25.31    6:04.11  
 20 Parkinson, Sam               Greely               6:09.14    6:11.83  
 21 Pickett, Ian                 PRHS                 6:57.46    6:26.91  
 22 Ramsdell, Almon              Wells                7:03.21    6:45.51  
 23 Spooner, Ryan                STDM                 7:45.00    7:13.23  
 
Boys 2 Mile Run OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edmonds, Thomas              Falmouth            10:55.29   10:28.35   10   
  2 Briggs, Henry                Falmouth            10:53.23   11:10.76    8   
  3 Mitchell, Cody               Hyde                11:24.07   11:33.42    6   
  4 Preston, Isaac               Hyde                12:15.83   11:51.88    4   
  5 Trelegan, Brian              NYA                 11:50.14   11:52.99    2   
  6 Philipipoussis, Alexi        Hyde                           11:53.56    1   
  7 Pinkham, Connor              PRHS                12:39.54   12:07.06  
  8 White, Ryder                 Greely                         12:35.67  
  9 Taylor, Weston               Greely              12:41.53   12:44.73  
 10 MacDonald, Jake              PRHS                           12:51.43  
 11 Liu, Yilong                  Hyde                13:07.34   13:20.01  
 12 Parkinson, Sam               Greely                         14:04.06  
 -- Betancourt, Zachary          Hyde                11:50.47  X12:20.69  
 
Boys 4x800 Meter Relay OPEN DIVISION
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hyde School  'A'                                  9:36.58    9:58.23   10   
  2 Poland Regional High School  'A'                 10:15.46   10:38.79    8   
  3 Falmouth High School  'A'                         8:38.87   11:10.97    6   
 
Boys Pole Vault OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eklund, Evan                 Falmouth             9-03.00    9-06.00   10   
  2 Storey, Eric                 Greely               8-06.00    8-06.00    8   
  3 Nason, Josh                  Greely               7-06.00   J8-06.00    6   
  4 Humiston, Ralph              Traip                7-03.00    7-06.00    4   
  5 Routh, Duncan                Greely               7-00.00    7-00.00    2   
  6 McCarthy, Spencer            Greely               7-00.00    6-06.00    1   
 -- Foley, Markus                Falmouth                             NH  
 
Boys Long Jump OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leeman, Mike                 Greely                         18-07.50   10   
  2 Pryzant, Reid                Falmouth            18-11.50   18-05.25    8   
  3 Rogers, Trey                 PRHS                17-06.50   18-02.50    6   
  4 Ricker, Matt                 Greely              16-06.50   17-06.75    4   
  5 Giffard, Ben                 Greely              18-03.00   17-03.00    2   
  6 Carr, Hudson                 Falmouth            17-01.50   16-07.75    1   
  7 Shelley, Drew                Wells               17-07.25   16-04.75  
  8 Roukey, Andy                 Falmouth            16-08.00   15-09.25  
  9 Tait, Ian                    Falmouth            15-05.50   15-03.75  
 10 Summers, Patrick             PRHS                15-09.00   15-03.25  
 11 Eklund, Evan                 Falmouth            16-04.00   15-02.75  
 12 Yoon, Brian                  Falmouth            15-02.00   14-08.25  
 13 Sofo, Francesco              Traip               13-09.00   13-07.25  
 14 Sweeney, Kellin              Hyde                13-06.00   13-07.00  
 15 Gibson, Mathew               Wells               13-08.50   12-09.00  
 16 Levseque, Dustin             Wells               13-00.25   12-06.75  
 17 Gardner, Adam                Falmouth            13-02.00   12-02.00  
 18 Strum, Max                   Wells               10-04.00    9-10.00  
 19 Ramsdell, Almon              Wells                8-04.75    8-06.25  
 -- Wegener, James               Falmouth            16-07.50       FOUL  
 -- Rosell, Kory                 Wells               14-02.00       FOUL  
 -- Tao, Bill                    NYA                 17-01.50       FOUL  
 
Boys Triple Jump OPEN DIVISION
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tuttle, Jon                  STDM                34-00.00   36-00.25   10   
  2 Burns, Jake                  NYA                 35-11.50   35-06.00    8   
  3 Humiston, Ralph              Traip               35-00.75   34-01.50    6   
  4 Joshi, Shreyas               Falmouth            32-10.75   31-08.00    4   
  5 Sweeney, Kellin              Hyde                29-10.25   30-08.75    2