Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/me/Aug25_Youand_set4.shtml

You and Me Duo Duel 10K

Portland, ME, August 25, 2012

[Overall Results | Awards | Results by Team Gender ]

Results by Class



                                                   You and Me Duo Duel 10k
                                                       Portland, Maine
                                                       August 25, 2012
                                                               
                                                             
                                               *****  DIVISION RESULTS *****


                                            Coed Team Under 40
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1 129 Turtles              Erin EDWARDS           18 Cameron VALLIE         18  36   21:54.6  7:04   17:42.5  5:42   39:37.1  6:23 
    2 108 Team Pre             Collen AHERN           19 Shane MURPHY           19  38   22:51.0  7:22   17:45.7  5:43   40:36.7  6:33 
    3  93 VeeBee               Sabrina VINAN          19 Eric BOLDUC            20  39   25:01.4  8:04   18:48.0  6:04   43:49.4  7:04 
    4 134 Ashby Gang           Micaela ASHBY          10 Cameron ASHBY          11  21   25:26.6  8:12   24:03.2  7:45   49:29.7  7:58 
    5 109 The Big Blue         Sarah HOOVER           18 Taylor VOGTS           18  36   19:28.2  6:16   30:40.5  9:53   50:08.7  8:05 
    6  11 Blondies             Aaron HOEKSTRA         12 Chessa HOEKSTRA        14  26   28:13.2  9:05   25:08.8  8:06   53:21.9  8:36 
                                                     
                                             Coed Team 40-59
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1  94 Goodrich/Sands       Sam GOODRICH           30 Heather SANDS          27  57   22:30.5  7:15   18:30.5  5:58   41:00.9  6:37 
    2 101 Defining Awesome     Lindsay FORRETTE       21 Tim DENONCOUR          21  42   19:25.4  6:16   22:14.5  7:10   41:39.8  6:43 
    3 116 Hentz/Dracules       Kimberly HENTZ         20 Chistopher DRACULES    20  40   18:56.6  6:06   22:54.1  7:23   41:50.7  6:45 
    4  55 Red Tide             Shamus SHEA            24 Anna WHITAKER          20  44   22:57.2  7:24   22:11.2  7:09   45:08.4  7:16 
    5  29 H2K                  Kirwan MACMILLAN       24 Nathalie MORSE         23  47   25:44.7  8:18   19:55.7  6:25   45:40.4  7:22 
    6  14 Bryce Anthony        Maria ALOFS            31 Anthony PEARCE         26  57   23:26.1  7:33   24:27.7  7:53   47:53.7  7:43 
    7  18 Dash Demolition      Kimberly DAO           20 Alec YOUNG             20  40   28:13.9  9:06   20:33.3  6:37   48:47.1  7:52 
    8 124 Reegans Crew         Michelle BROWN         41 Spenser NEWMAN         18  59   26:23.3  8:30   22:45.3  7:20   49:08.6  7:55 
    9  61 Soul Mates           Alexandria O'BRIEN     20 Corey STURGEON         23  43   26:09.1  8:26   23:20.0  7:31   49:29.1  7:58 
   10 138 Scam                 Sarah COOK             28 Cam TWISS              26  54   27:29.5  8:51   22:00.8  7:06   49:30.2  7:58 
   11  65 Team 27              Matt DESCHESNE         21 Abby MCCLOSKEY         21  42   27:08.1  8:45   23:37.2  7:37   50:45.3  8:11 
   12  27 Gray Ghosts 2        Michelle KINERSON      28 Ben KINERSON           26  54   30:46.9  9:55   20:06.8  6:29   50:53.7  8:12 
   13  60 Snowballaz           Colin PHELAN           28 Martha SHAW            25  53   25:49.4  8:19   26:24.8  8:31   52:14.2  8:25 
   14 132 The Gallaghers       Tony GALLAGHER         48 Maeve GALLAGHER         9  57   23:16.4  7:30   30:08.8  9:43   53:25.2  8:36 
   15  84 The Vest of Friends  Matthew LEAVITT        27 Jamie PURNELL          28  55   25:34.2  8:14   28:34.7  9:12   54:08.9  8:43 
   16  57 Scam                 Sarah COOK             28 Cam TWISS              26  54   25:52.4  8:20   29:56.6  9:39   55:48.9  8:59 
   17  82 The Flying V-Necks   Matthew BREMERMANN     24 Megan BREMERMANN       27  51   35:52.3 11:33   20:14.1  6:31   56:06.3  9:02 
   18  34 Keeping Up with the  Jennifer JONES         26 Keith JONES            26  52   31:20.8 10:06   25:09.0  8:06   56:29.8  9:06 
   19  90 Won't be pretty      Amanda JANDREAU        26 Adam JANDREAU          26  52   31:20.6 10:06   25:09.5  8:06   56:30.1  9:06 
   20  92 Yes, Dear            Ashley BARNARD         27 Geoff HADAM            32  59   28:15.6  9:06   32:18.4 10:24 1:00:33.9  9:45 
   21 125 Parry                Renee PARRY            43 Joseph PARRY           14  57   37:15.4 12:00   25:40.1  8:16 1:02:55.5 10:08 
   22 126 Millbrook            Margaret COUGHLAN      43 Robert WALLCE          10  53   42:17.7 13:37   35:08.2 11:19 1:17:25.9 12:28 
                                                     

                                             Coed Team 60 -79
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1  76 Team Onus            Dylan SULLIVAN         29 Katherine VEITSCHEGGE  32  61   26:05.1  8:24   18:41.7  6:02   44:46.8  7:13 
    2  19 Dueling Perkins      Monica PERKINS         34 Matthew PERKINS        34  68   23:58.8  7:44   22:22.2  7:12   46:20.9  7:28 
    3  59 Sneaky Foxes         Hannah HAINES          15 Jonathan HAINES        58  73   26:23.5  8:30   22:01.9  7:06   48:25.4  7:48 
    4  68 Team Belair          Norman BELAIR          53 Lindsey BELAIR CALLIG  25  78   23:54.5  7:42   24:43.7  7:58   48:38.2  7:50 
    5 122 Cats & Mules         Elizabeth BOWEN        38 Jared CASH             30  68   24:39.2  7:57   24:15.7  7:49   48:54.8  7:53 
    6   1 BSB Plaza            June USHER             30 Michael WALLACE        31  61   27:17.4  8:48   22:20.3  7:12   49:37.7  8:00 
    7  48 osterriods           Chris OSTERRIEDER      39 Michelle OSTERRIEDER   37  76   28:27.1  9:10   21:21.7  6:53   49:48.8  8:01 
    8   3 BSB Boro             Michael O'REILLY       48 Madison O'REILLY       14  62   28:34.9  9:12   23:15.5  7:30   51:50.4  8:21 
    9  77 Team Ramrod          Tanya ESTABROOK        32 Isaac THERRIEN         32  64   26:47.5  8:38   25:33.4  8:14   52:20.9  8:26 
   10 136 Bulzai               Kerri NYMAN            31 Charles TURCOTTE       34  65   22:49.8  7:21   30:49.9  9:56   53:39.7  8:39 
   11  20 Duncanson            Tom DUNCANSON          51 Noelle DUNCANSON       23  74   27:29.6  8:51   27:46.8  8:57   55:16.3  8:54 
   12  72 Team Hempel          Andrew HEMPEL          31 Jessica HEMPEL         30  61   26:50.5  8:39   32:02.3 10:19   58:52.7  9:29 
   13  71 Team Googins         Troy GOOGINS           35 Mandi GOOGINS          34  69   39:09.8 12:37   22:07.6  7:08 1:01:17.3  9:52 
   14 130 Fish & Fleisch       Thomas HEORING         36 Sasicie SCHNITZLED     28  64   40:48.6 13:09   22:29.3  7:15 1:03:17.8 10:12 
   15  22 Fuzzy Buns           Mary Eliza BROOKS      35 Nathan WENTWORTH       38  73   31:41.7 10:13   31:57.4 10:18 1:03:39.0 10:15 
   16  73 Team Hempel II       Nathan HEMPEL          34 Cindy HEMPEL           30  64   30:38.7  9:52   44:10.7 14:14 1:14:49.4 12:03 
                                                     
                                            Coed Team 80 - 99
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1  96 McCusker/Brady       Carrie MCCUSKER        42 Tommy BRADY            45  87   20:22.8  6:34   20:07.6  6:29   40:30.3  6:32 
    2 120 First Timers         Erin CHALAT            51 Karl MOULTON           46  97   20:14.8  6:31   20:45.4  6:41   41:00.2  6:36 
    3  78 Team Smyth           Julie SMYTH            41 Curt SMYTH             43  84   22:12.5  7:09   19:12.8  6:12   41:25.3  6:40 
    4 121 Dylitch Dynamic Duo  Mitch ALDEN            42 Dylen ALDEN            43  85   20:54.9  6:44   20:58.6  6:46   41:53.4  6:45 
    5  50 Plazmanian Devlis    David PLAZESKI         39 Michele PLAZESKI       41  80   24:51.0  8:00   25:56.0  8:21   50:47.0  8:11 
    6  13 Broadstrokes         Jaymee LEGASSEY        30 Richard NEALLEY        56  86   24:55.0  8:02   27:15.5  8:47   52:10.4  8:24 
    7  46 Nearly 100           Rachel COHEN           49 Eric KAPLAN            49  98   25:03.4  8:04   29:30.2  9:30   54:33.5  8:47 
    8  53 Preston m & m's      Mike PRESTON           42 Michelle PRESTON       45  87   21:55.7  7:04   33:05.6 10:40   55:01.3  8:52 
    9  49 Party of 2           Diana PHINNEY          42 Jay SNOW               39  81   28:34.6  9:12   29:48.0  9:36   58:22.6  9:24 
   10  63 StinsonSquared       K STINSON              42 Nick STINSON           42  84   35:30.1 11:26   27:55.1  9:00 1:03:25.2 10:13 
                                                     
                                           Coed Team 100 - 119
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1 127 Bobellce             Ellie TUCKER           57 Bob DUNFEY             61 118   20:50.4  6:43   21:34.8  6:57   42:25.2  6:50 
    2  66 Team 52183           Chris MAHER            49 Mike MAHER             52 101   24:05.1  7:46   23:27.7  7:34   47:32.8  7:40 
    3  69 Team Campbell 1      Betty CAMPBELL         58 Bruce CAMPBELL         58 116   31:43.7 10:13   23:44.7  7:39   55:28.4  8:56 
    4  12 BobKats on the loose Bob BENES              59 Kat STEINHAGEN         54 113   30:43.8  9:54   25:51.6  8:20   56:35.4  9:07 
    5  43 MarMar               Mark HAMPTON           54 Mary MUCCA             53 107   32:43.6 10:33   28:09.3  9:04 1:00:52.9  9:48 
    6  44 Mixed Nuts           Susan MITCHELL         53 Rob MITCHELL           55 108   33:51.0 10:54   27:19.1  8:48 1:01:10.0  9:51 
                                                     
                                              Coed Team 120+
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1  26 Gray Ghosts          Jan KINERSON           59 Alan KINERSON          61 120   28:30.2  9:11   24:03.1  7:45   52:33.2  8:28 
                                                     
                                           Female Team Under 40
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1 115 Moran/Flately        Michaaela MORAN        17 Erin FLATTLEY          19  36   23:39.3  7:37   20:51.8  6:43   44:31.1  7:10 
    2 102 Clark/Broderick      Colleen CLARK          18 Sadoe BRODERICK        17  35   23:56.7  7:43   24:03.1  7:45   47:59.8  7:44 
    3 117 Los Bananos          Amanda LIBAU           19 Sara WALLBILLICH       19  38   24:41.9  7:57   24:50.3  8:00   49:32.2  7:59 
    4 106 Drouin/Doran         Jordan DROUIN          20 Rachel DORAN           17  37   23:38.0  7:37   25:56.7  8:22   49:34.7  7:59 
    5  99 Flash Lightning      Nicole KIRSCHNER       19 Erika FORTIN           17  36   29:02.8  9:21   28:27.4  9:10   57:30.1  9:16 
                                                     

                                            Female Team 40-59
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1  15 Catch Me Maybe       Carly DION             23 Briana LAGASSE         31  54   19:34.2  6:18   18:11.0  5:52   37:45.1  6:05 
    2 112 DattAss              Sarah CROSTON          20 Annelise DONAHUE       20  40   22:03.0  7:06   22:58.4  7:24   45:01.3  7:15 
    3 128 Martins/Hardman      Kim MARTINS            21 Natalie HARDMAN        22  43   23:52.3  7:41   22:47.6  7:21   46:39.8  7:31 
    4 103 Mad Baum             Deanna BAUMERT         20 Michelle AMBRISCO      20  40   25:23.9  8:11   24:51.3  8:00   50:15.1  8:06 
    5 140 Lally                Caitlin LALLY          13 Angie LALLY            43  56   25:27.3  8:12   25:35.8  8:15   51:03.1  8:13 
    6 105 Dunay/Arthur         Brittany DUNAY         19 Lindsay ARTHUR         21  40   26:31.1  8:33   25:04.4  8:05   51:35.5  8:19 
    7   8 Bean's Angels        Sara TUREK             26 Lauren TUREK           29  55   24:35.7  7:55   27:17.2  8:47   51:52.9  8:21 
    8  39 Long Legged Ladies   Kristin ECCLESTON      31 Melissa GIROUX         26  57   27:22.4  8:49   27:46.1  8:57   55:08.5  8:53 
    9  58 SJC                  Monica CHENARD         25 Iris GUIMOND           24  49   28:04.5  9:03   28:52.1  9:18   56:56.6  9:10 
   10  81 The Ennamorati Siste Julianna ENNAMORATI    18 Alaina ENNAMORATI      26  44   28:28.5  9:10   31:08.5 10:02   59:37.0  9:36 
   11   2 Princess and the P   Trish HAYES            29 Maggie OECHSLIE        28  57   26:36.5  8:34   33:47.6 10:53 1:00:24.1  9:44 
   12  35 Running On Empty     Melissa HOPF           32 Samantha MENENGAS      20  52   27:57.6  9:00   33:32.9 10:48 1:01:30.4  9:54 
   13  32 Its a best friend th Alyssa DUNN            23 Maddie KLUNA           22  45   30:15.6  9:45   32:29.8 10:28 1:02:45.3 10:06 
   14  86 Victorious Secret    Hallie BALCOMB         20 Sara LOLLEY            20  40   31:44.3 10:13   34:58.5 11:16 1:06:42.8 10:45 
   15  41 Mainah Chicks 2      Chelsea FOURNIER       22 Sharon SWIHART         32  54   37:57.9 12:14   29:18.9  9:27 1:07:16.7 10:50 
                                                     
                                            Female Team 60 -79
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1 119 Blondies             Erica JESSMAN          23 Denise CURRY           46  69   17:26.3  5:37   22:18.4  7:11   39:44.6  6:24 
    2  88 We've Got The Runs   Jessica HUTCHINS       31 Jen ROHDE              42  73   24:29.1  7:53   20:42.7  6:40   45:11.8  7:17 
    3 131 Britton/De Bronner   Janet BRITTON          42 Barbara DE BRONNER     23  65   21:52.0  7:03   23:54.3  7:42   45:46.2  7:22 
    4  89 we-run               Bernice STOCKLEY       49 Leela STOCKLEY         13  62   24:51.3  8:00   26:23.3  8:30   51:14.6  8:15 
    5  25 Girls Gone Wild      Becky CRAM             43 Mandy DESROCHERS       33  76   27:32.6  8:52   25:51.4  8:20   53:23.9  8:36 
    6  42 Maria and Tanya      Maria ALOFS            31 Tanya HOLBROOK         30  61   27:21.3  8:49   26:10.9  8:26   53:32.2  8:37 
    7  52 Pork Chops and Apple Rebecca KOSAKOWSKI     35 Heather WILMOT         32  67   26:52.2  8:39   28:10.7  9:05   55:02.9  8:52 
    8   5 A&K Punk Rope        Karen BEAN             32 Allison KENNIE         33  65   31:35.8 10:11   32:48.8 10:34 1:04:24.6 10:22 
                                                     
                                           Female Team 80 - 99
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1 139 We Pass Boys         Madison STEDL          58 Kelly RAMOS            36  94   23:33.2  7:35   21:06.9  6:48   44:40.1  7:12 
    2  24 Girls Gone Miles     Kristen COOK-CENTER    41 Laurie NICHOLAS        44  85   21:13.2  6:50   24:30.8  7:54   45:44.0  7:22 
    3  23 Gettin 'er done      Mary LONGHOFER         48 Linda Mae RUTERBORIES  50  98   22:21.1  7:12   23:50.2  7:41   46:11.2  7:26 
    4  95 Dirty Girls          Rebecca ACETO          45 Raffaella PETERS       48  93   23:17.3  7:30   22:54.2  7:23   46:11.5  7:27 
    5  74 Team Honey Badger    Maura MALIA            38 Kim ORR                42  80   26:12.3  8:27   23:41.5  7:38   49:53.7  8:02 
    6  75 Team MeaN            Nan PATTERSON          54 Megan PATTERSON        26  80   27:07.6  8:44   26:01.2  8:23   53:08.8  8:34 
    7   4 5k 4 BEER            Angel KELLY-LORD       41 Brenda VAIL            40  81   27:14.5  8:47   27:31.8  8:52   54:46.3  8:49 
    8  21 everlasting          Marianne CHAFFIN STRI  51 Sarah PATTEN           34  85   28:19.9  9:08   27:44.6  8:56   56:04.4  9:02 
    9 118 Durgin/Lydon         Michelle DURGIN        41 Tracey LYDON           39  80   26:36.0  8:34   29:57.8  9:39   56:33.8  9:07 
   10  45 Mom and me           Sarah BUREK            29 Shelley BUREK          52  81   29:25.4  9:29   28:12.5  9:05   57:37.9  9:17 
   11 137 Rumrunners           Stella GAMMATANI       44 Jeanett REIGHT         36  80   34:18.7 11:03   29:50.1  9:37 1:04:08.7 10:20 
                                                     
                                          Female Team 100 - 119
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1  17 Cumberland Cougars   Kate KELLY             55 Meg LEPAGE             54 109   26:41.1  8:36   27:29.2  8:51   54:10.3  8:44 
    2   9 beauty and the beast Kaylynn BANG           42 Patty BANG             63 105   23:24.4  7:33   44:29.9 14:20 1:07:54.2 10:56 
                                                     
                                             Female Team 120+
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
                                                     

                                            Male Team Under 40
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1 114 The Avengers         Daniel RABOIN          20 Nate DIMARTINO         19  39   18:04.3  5:49   17:48.1  5:44   35:52.4  5:47 
    2  67 Team Awesome         Taylor SAUCIER         18 Vinnie ZOLLA           17  35   18:47.8  6:03   18:01.3  5:49   36:49.1  5:56 
    3  98 On the wings of Eagl Sean HANRAHAN          18 Chad LYONS             19  37   19:10.5  6:11   17:39.9  5:42   36:50.4  5:56 
    4 123 Kickin Asphalt       Kyle LAGASSE           17 Cameron NADEAU         17  34   20:08.0  6:29   17:01.7  5:29   37:09.7  5:59 
    5 107 too xc for my shirt  Drew TURNER            18 Matt O'BRIEN           18  36   18:30.3  5:58   18:57.4  6:07   37:27.7  6:02 
    6 100 Black Swan Express   Evan CAREY             18 Peter SAWN             18  36   19:07.1  6:10   20:27.9  6:36   39:34.9  6:23 
    7 110 slowpoke & slowbro   Ben MCGINNIS           19 Ryan FUNAI             18  37   21:12.0  6:50   18:42.4  6:02   39:54.4  6:26 
    8 104 I Love Cape Horn     Trevor UPDIKE          19 Cody LEANARD           19  38   19:10.4  6:11   20:53.8  6:44   40:04.2  6:27 
    9 111 Ryan Squared         Ryan JUNEAU            18 Ryan CURRAN            19  37   21:57.7  7:05   21:47.5  7:01   43:45.2  7:03 
   10  97 Legen.Waitforit.Day  Gabriel TURNER         18 Rowan MEADOR           18  36   18:38.2  6:00   25:50.0  8:19   44:28.1  7:10 
   11  87 Vision Unit          James MACDONALD        19 Matthew MOREY          20  39   22:15.0  7:10   26:58.7  8:41   49:13.7  7:56 
                                                     
                                             Male Team 50-59
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1  16 Conrad Bros.         Elliot CONRAD          28 Claton CONRAD          30  58   16:10.0  5:13   16:12.3  5:13   32:22.3  5:13 
    2 135 TPDS                 John VALLO             22 Erich NEUTS            23  45   16:17.4  5:15   16:31.0  5:19   32:48.3  5:17 
    3  62 Spicy Chinese Chicke Darin BROWN            45 Nick BROWN             14  59   18:18.1  5:54   18:24.5  5:56   36:42.5  5:55 
    4  64 Straight Jacket Fash James BOISSONNEAULT    27 Nick PAQUETTE          26  53   20:41.2  6:40   18:56.6  6:06   39:37.7  6:23 
    5 113 Bortherton/Green     Derek BROTHERTON       20 Jake GREEN             21  41   21:08.7  6:49   24:11.7  7:48   45:20.3  7:18 
    6  70 Team Campbell 2      Brian CAMPBELL         30 Shawn CAMPBELL         26  56   31:43.5 10:13   23:54.6  7:42   55:38.1  8:58 
                                                     
                                             Male Team 60 -79
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1 133 Z and W              Wesley MILLIKEN        35 Zach BOYCE             27  62   18:18.3  5:54   17:21.4  5:36   35:39.6  5:45 
    2  54 Rad Racing           Kevin DOWNING          34 Peter DOWNING          32  66   17:49.0  5:45   19:47.6  6:23   37:36.6  6:04 
    3  51 pop and pops         Steve BANG             43 Sheldon BANG           17  60   21:41.5  6:59   20:31.6  6:37   42:13.0  6:48 
    4  40 Lucky Dragons        James SHEA             48 Dustin SHEA            19  67   25:01.8  8:04   24:49.3  8:00   49:51.1  8:02 
    5  37 Lewiston Running Ass Nick MORGAN            31 Jeff RITZ              33  64   24:55.3  8:02   27:22.6  8:49   52:17.9  8:25 
    6   6 AAA                  Dave WALKER            45 Liam WALKER            16  61   23:32.3  7:35   34:57.8 11:16   58:30.0  9:25 
                                                     
                                            Male Team 80 - 99
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1  38 Libbytown Lopers     Sean CASE              43 Kevin COLLIER          53  96   20:11.7  6:30   24:05.7  7:46   44:17.4  7:08 
    2  79 Team Toast           Jeffery BURKE          28 Mark BURKE             54  82   27:28.0  8:51   25:29.2  8:13   52:57.2  8:32 
    3  31 I don't care         Kane LOUKAS            55 Roger MONDELLO         39  94   28:36.3  9:13   26:04.5  8:24   54:40.7  8:48 
    4  85 Thundering Herd      Brian BURGOYNE         44 Scott HASTINGS         37  81   32:34.5 10:30   32:23.5 10:26 1:04:58.0 10:28 
                                                     
                                           Male Team 100 - 119
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
                                                     
                                              Male Team 120+
Place Bib Team                   Runner              Age   Runner              Age Age Leg 1     Pace  Leg 2     Pace  Tot Time  Pace  
===== === ==================== ===================== === ===================== === === ========= ===== ========= ===== ========= ===== 
    1  28 Grey Wolves          Terry CLARK            68 Wolfgang WENDLER       64 132   24:14.4  7:49   23:56.3  7:43   48:10.6  7:46 
    2  30 Harris               Steven HARRIS          49 Ralph HARRIS           71 120   23:59.4  7:44   30:18.9  9:46   54:18.3  8:45 
                                                     


                                                  
17:20:57  08/25/2012
                                Timing & Results by All Sports Events
                                       www.allsportsevents.com