Find this page online at www.coolrunning.com/results/12/ma/May5_Weston_set1.shtml

Weston Twilight

Weston , MA, May 5, 2012

Complete Results

Licensed to Reggie Lewis Track and Athletic Center - Site License
                                                          HY-TEK's Meet Manager
                 Weston Twilight Invitational 2012 - 5/5/2012                  
                                   Weston HS                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Daniel, Carly                Wellesley                12.65q 
  2 Kaba, Alison                 Somerville               13.40q 
  3 Mayers, D'Anna               Norwell                  13.57  
  4 Madou, Christelle            Watertown                13.91  
  5 Cardonne, Amanda             Chelmsford               13.92  
  6 Behar, Hannah                Needham                  14.43  
Heat  2 Preliminaries
  1 Finley-Moise, Tulie          Lexington                13.11q 
  2 Dowling, Elizabeth           Hanover HS               13.23q 
  3 Seldin, Diana                Newton North             13.63  
  4 Abbott, Kaite                Concord-Carl             13.67  
  5 Booz, Natalie                Whitinsville             13.82  
  6 Soucy, Micaela               Andover                  13.88  
Heat  3 Preliminaries
  1 Gilligan, Dacey              Marshfield               13.11q 
  2 Malone, Patty                Wakefield                13.57  
  3 Annino, Rachel               Andover                  13.66  
  4 Teitelman, Meg               Concord-Carl             13.78  
  5 Walsh, Rachel                Wellesley                13.86  
  6 McDonald, Molly              Marshfield               13.96  
Heat  4 Preliminaries
  1 Ryan, Emily                  Wellesley                13.22q 
  2 Wagner, Natlie               Andover                  13.63  
  3 Saunders, Olivia             Acton-Boxbor             13.67  
  4 Hong, Clara                  Acton-Boxbor             13.87  
  5 Hoffman, Kaleigh             Chelmsford               14.13  
  6 Lasalle, Marissa             Marshfield               14.32  
Heat  5 Preliminaries
  1 Spivack, Danielle            Whitman-Hans             13.57  
  2 Dray, Dakota                 Concord-Carl             13.59  
  3 Ng, Michaela                 Pembroke                 13.68  
  4 Raffa, Stephanie             Pembroke                 14.19  
  5 Sham, Cassie                 Needham                  14.25  
  6 Butler, Shena-Kaye           Durfee                   14.71  
Heat  6 Preliminaries
  1 Williams, Emily              Waltham                  13.48  
  2 Abbott, Brianna              King Philip              13.61  
  3 Kerrigan, Nicole             Holliston                13.74  
  4 Haughton, Ashley             Ursuline Aca             13.87  
  5 Frazier, Daneille            Waltham                  14.00  
Heat  7 Preliminaries
  1 Yoon, Denise                 Boston Latin             13.90  
  2 Hughes, Maggie               Boston Latin             14.02  
  3 Baras, Maria                 Waltham                  14.09  
  4 Ferraro, .                   Whitman-Hans             14.23  
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Daniel, Carly                Wellesley                12.54  
  2 Gilligan, Dacey              Marshfield               13.03  
  3 Dowling, Elizabeth           Hanover HS               13.06  
  4 Finley-Moise, Tulie          Lexington                13.16  
  5 Kaba, Alison                 Somerville               13.41  
  6 Ryan, Emily                  Wellesley                13.42  
 
Event 2  Girls 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 McCarthy, Erin               Walpole                  26.76q 
  2 Doroff, Robin                Hamilton-Wen             27.40q 
  3 Puccia, Alex                 Andover                  27.88  
  4 Wells, Kyleigh               Wellesley                29.13  
  5 Unsworth, Evie               Hamilton-Wen             29.89  
  6 Egan, Devan                  Marian                   30.92  
Heat  2 Preliminaries
  1 Dowd, Meaghan                Wachusett                27.54q 
  2 Gillis, Sydney               Andover                  27.85  
  3 Barnhill, Leigh              Wellesley                28.46  
  4 Strangio, Lea                Watertown                28.72  
  5 Campbell, Jordan             Marshfield               31.06  
  6 Brown, Sharilynn             Marshfield               31.14  
Heat  3 Preliminaries
  1 Moen, Wilhelmina             Boston Latin             27.57  
  2 Leslie, Kristi               Acton-Boxbor             28.01  
  3 Bulpin, Morgane              Acton-Boxbor             28.05  
  4 Vaughn, Sydney               Lowell                   28.07  
  5 Haring, Alison               Marshfield               29.75  
Heat  4 Preliminaries
  1 Berger, Gelyne               Somerville               27.19q 
  2 Brady, Kathryn               Ursuline Aca             28.92  
  3 Barbas, Caitlin              Billerica                29.08  
  4 Medeiros, Sarah              Durfee                   29.97  
Heat  5 Preliminaries
  1 Gross, Robin                 Lexington                27.06q 
  2 Sanderson, Katelyn           Billerica                27.99  
  3 Schwartz, Brianna            Weston                   28.87  
  4 Dempsey, Karen               Whitman-Hans             29.45  
  5 Mazzone, Chanel              Ursuline Aca             30.31  
Heat  6 Preliminaries
  1 Basile, Lauren               Watertown                27.34q 
  2 Lawrence, Kayla              Weston                   27.87  
  3 Shah, Aekta                  Chelmsford               29.10  
  4 Troxell, Julia               Wellesley                29.66  
  5 Waterman, Rhianna            Haverhill                31.11  
 
Event 2  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 McCarthy, Erin               Walpole                  26.42  
  2 Gross, Robin                 Lexington                26.85  
  3 Berger, Gelyne               Somerville               27.00  
  4 Doroff, Robin                Hamilton-Wen             27.37  
  5 Dowd, Meaghan                Wachusett                27.49  
 
Event 3  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Snow, Zoe                    Weston                 1:03.87  
  2 Haller, Michaela             Concord-Carl           1:04.37  
  3 Mackenzie, Brewer            Westford Aca           1:06.93  
  4 Mazzone, Chanel              Ursuline Aca           1:06.96  
  5 Falvey, Brigid               Wayland                1:07.48  
  6 Faircloth, Elizabeth         Haverhill              1:07.71  
Section  2  
  1 Lang, Lucy                   Lexington              1:00.99  
  2 Gregory, Julia               Concord-Carl           1:01.56  
  3 Fitzgerald, Kaleigh          Haverhill              1:02.22  
  4 Campbell, Caroline           Concord-Carl           1:02.82  
  5 Baird, Cassidy               Medfield               1:05.40  
Section  3  
  1 Pildner, Alison              Needham                1:00.56  
  2 Mulkerin, Katie              Billerica              1:01.68  
  3 Manickas-Hill, Olivia        Lexington              1:03.26  
  4 Collins, Melanie             Whitman-Hans           1:03.46  
  5 Plecinoga, Kaitlin           Westwood               1:04.21  
Section  4  
  1 Jarostchuk, Maya             Acton-Boxbor             57.85  
  2 Collins, Amy                 Wachusett                58.87  
  3 Kee, Julia                   Weston                   58.93  
  4 Griffin, Danielle            Norwell                  59.53  
  5 Toffoli, Mia                 Northampton            1:01.47  
  6 Alatalo, Rachel              Wilmington             1:02.77  
Section  5  
  1 Macura, Grace                Stoneham               1:00.75  
  2 Wood, Chandler               Dover-Sherbo           1:01.67  
  3 Skillin, Sarah               Durfee                 1:02.37  
  4 Wagner, Jenny                Framingham             1:02.73  
  5 Gelotte, Leigh               Wellesley              1:06.51  
 
Event 4  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Cote, Brianna                Holyoke Cath           2:32.59  
  2 Ledingham, Christie          Wellesley              2:34.36  
  3 Rimmel, Lauren               Medfield               2:35.14  
  4 Kress, Meredith              Westwood               2:35.68  
  5 Hazen, Emma                  Marian                 2:35.77  
  6 Amann, Julianne              Marian                 2:35.92  
  7 Russo, Anna                  Brookline              2:36.68  
  8 Sheehan, Kelsey              Chelmsford             2:37.80  
  9 Banks, Meg                   Marshfield             2:38.32  
 10 Stelmack, Adrianne           Stoneham               2:40.11  
 11 Sullivan, Joni               Northampton            2:41.02  
 12 Becker, Katherine            Haverhill              2:44.28  
 13 Arno, Melissa                Stoneham               2:54.65  
Section  2  
  1 Benoit, Lauren               Malden                 2:26.63  
  2 Bouley, Jacqueline           Malden                 2:29.12  
  3 Kozubal, Kaylee              Holliston              2:29.17  
  4 Mcphee, Meagan               Andover                2:30.24  
  5 Friedman, Hannah             Newton South           2:31.31  
  6 Warne, Sarah                 Andover                2:31.65  
  7 Nolan, Olivia                Needham                2:32.22  
  8 Beauregard, Elizabeth        Pentucket              2:32.56  
  9 Ehlers, Rachel               Concord-Carl           2:32.58  
 10 Krenzer, Haylee              Haverhill              2:32.68  
 11 Russo, Sydnee                Wilmington             2:33.51  
 12 James, Sarah                 Pembroke               2:34.78  
Section  3  
  1 Berkowicz, Julia             Whitinsville           2:23.42  
  2 Reynolds, Liz                Wachusett              2:24.34  
  3 Roberson, Emma               Arlington Ca           2:24.37  
  4 Kohler, Meri                 Lincoln-Sudb           2:25.00  
  5 Hojlo, Maggie                Wayland                2:25.48  
  6 Solimine, Jackie             Haverhill              2:25.77  
  7 Letai, Kate                  Medfield               2:29.38  
  8 Carrigan, Sarah              Wellesley              2:30.11  
  9 Reardon, Kylie               Billerica              2:30.64  
 10 Mepham, Sarah                Lincoln-Sudb           2:31.23  
 11 Duffy, Sarah                 Hamilton-Wen           2:33.01  
 12 Schwab, Maria                Marian                 2:33.92  
Section  4  
  1 Williamson, Laura            Wachusett              2:17.24  
  2 Hubbard, Jocelyn             Marshfield             2:18.00  
  3 Wagenaar, Carlijn            Wellesley              2:19.57  
  4 Wolfe, Maddie                Ursuline Aca           2:20.38  
  5 Budris, Kelseagh             Concord-Carl           2:20.70  
  6 Worthy, Taylor               Medfield               2:21.92  
  7 Baker, Abby                  Whitman-Hans           2:22.86  
  8 Hartsough, Kelly             Wilmington             2:24.81  
  9 Rajgopal, Nikita             Concord-Carl           2:28.08  
 
Event 5  Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Ledonne, Annalisa            Ursuline Aca           5:40.00  
  2 Schenck, Althea              Amherst-Pelh           5:40.79  
  3 LaScaleia, Katherine         Lincoln-Sudb           5:43.25  
  4 Williams, Isabelle           Concord-Carl           5:44.89  
  5 Frankel, Amanda              Brookline              5:45.49  
  6 Anderson, Emily              Medway                 5:50.30  
  7 Kelleher, Michelle           Waltham                5:50.65  
  8 Hepner, Bess                 Amherst-Pelh           5:52.26  
  9 Davies, Natalie              Holyoke Cath           5:52.57  
 10 Kendall, Abby                Stoneham               5:52.66  
 11 Harvey, Kayla                Lincoln-Sudb           5:59.21  
 12 Mannello, Anna               Holliston              6:06.88  
 13 Donovan, Meg                 Marshfield             6:33.27  
Section  2  
  1 Solviletti, Janelle          Arlington Ca           5:29.19  
  2 Allen, Read                  Weston                 5:30.16  
  3 Bent, Sarah                  Ursuline Aca           5:33.04  
  4 Dalton, Meg                  Marshfield             5:35.28  
  5 Doggett, Allie               Watertown              5:38.90  
  6 Caggiano, Emily              Newton South           5:43.72  
  7 Nicoll, Sarah                Marshfield             5:44.27  
  8 Hanlon, Emily                Billerica              5:44.43  
  9 Lu, Jessica                  Brookline              5:44.58  
 10 Makino, Lina                 Weston                 5:48.73  
 11 Diehl, Calista               Watertown              5:49.41  
 12 Perlo, Sarah                 Newton North           5:50.36  
 13 Cocculuto, Meredith          Stoneham               5:56.40  
 14 Rodriguez, Camila - Mar      Durfee                 5:56.74  
Section  3  
  1 Horgan, Emily                Hamilton-Wen           5:20.82  
  2 Gilmore, Riley               Haverhill              5:20.88  
  3 Twomey, Bridget              Haverhill              5:24.41  
  4 Skodis, Rebecca              Wachusett              5:25.65  
  5 Roth, Eve                    Wellesley              5:29.30  
  6 Heffernan, Maggie            Newton North           5:30.28  
  7 Corcoran, Lily               Needham                5:30.32  
  8 Wessenyeleh, Edom            Weston                 5:30.74  
  9 Caldwell, Tia                Westford Aca           5:31.05  
 10 Keiran, Tina                 Ipswich                5:31.37  
 11 Pisarik, Jennifer            Chelmsford             5:34.98  
 12 Simi, Andrea                 Westwood               5:35.32  
 13 Carbone, Allison             Billerica              5:37.96  
 14 Pacione, Claire              Hamilton-Wen           5:51.75  
Section  4  
  1 Crowe, Marika                Lincoln-Sudb           5:05.67  
  2 Granger, Madison             Belchertown            5:09.72  
  3 Caccitore, Gianna            Whitman-Hans           5:11.55  
  4 Wojcik, Stacey               King Philip            5:12.53  
  5 Ratcliffe, Megan             Concord-Carl           5:13.61  
  6 Saccoach, Sarah              Archbishop W           5:14.17  
  7 Brackett, Olivia             Weston                 5:14.75  
  8 Grela, Meghan                Ursuline Aca           5:15.16  
  9 Davis, Christine             Acton-Boxbor           5:15.40  
 10 Allison, Bryanna             Lowell                 5:15.45  
 11 Sands, Colleen               Wachusett              5:17.35  
 12 Lawlor, Caitlin              Concord-Carl           5:21.45  
 13 Savage, Chelsea              Pembroke               5:22.51  
 14 Baker, Rachael               Whitman-Hans           5:25.78  
 15 Mahoney, Megan               Billerica              5:28.48  
 
Event 6  Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Hargus, Daniela              Lincoln-Sudb          12:09.83  
  2 Taylor, Casey                Chelmsford            12:13.54  
  3 Humphreys, Lauren            Norwell               12:19.36  
  4 Terrett, Rebecca             Dover-Sherbo          12:19.84  
  5 Yang, Yijan                  Brookline             12:25.85  
  6 Kelley, Caroline             Pembroke              12:33.46  
  7 Brown, Emily                 Brookline             12:37.04  
  8 Kelly, Anna                  Lincoln-Sudb          12:41.42  
  9 Gair, Kelly                  Medfield              12:52.70  
 10 Boraski, Audrey              Holyoke Cath          12:54.63  
 11 Cullen, Elizabeth            Amherst-Pelh          12:56.49  
 12 O'Neill, Lauren              Arlington Ca          13:12.06  
 13 Lyle, Vanessa                Norwell               13:12.20  
 14 Reading, Alex                Lincoln-Sudb          13:50.21  
Section  2  
  1 Tishler, Claudia             Medfield              11:59.45  
  2 Kelleher, Samantha           Haverhill             12:00.52  
  3 Waisel, Betsy                Wellesley             12:09.40  
  4 Cooney, Kathryn              Chelmsford            12:11.05  
  5 Miksis, Melanie              Wakefield             12:13.81  
  6 O'Brien, Mary                Billerica             12:15.35  
  7 Turner, Caroline             Needham               12:15.86  
  8 Frederick, Brittany          Billerica             12:21.85  
  9 Querfurth, Katya             Wellesley             12:26.39  
 10 Nolan, Shana                 Pembroke              12:32.83  
 11 Turner, Ally                 Chelmsford            12:38.23  
 12 Harland, Sara                Pembroke              12:50.83  
 13 Young, Kristen               Chelmsford            12:54.44  
Section  3  
  1 Donovan, Erin                Lowell                11:14.25  
  2 Ndungu, Grace                Lowell                11:17.60  
  3 Walmsley, Charlotte          Weston                11:21.44  
  4 Keiran, Sarah                Ipswich               11:27.54  
  5 Cannon, Olivia               Dover-Sherbo          11:34.97  
  6 Devoney, Mel                 Amherst-Pelh          11:37.17  
  7 Lagan, Sarah                 Marian                11:39.21  
  8 Riggiero, Emily              Westford Aca          11:45.07  
  9 Schultz, Julie               Billerica             11:47.93  
 10 Rezendes, Staci              Holyoke Cath          11:51.74  
 11 Weiler, Alli                 Norwell               11:54.19  
 12 Payne, Emma                  Cambridge Ri          11:54.95  
 13 Laurence, Anna               Newton South          12:05.56  
 
Event 7  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Ganley, Karla                Wellesley                16.08q 
  2 Barros, Jessica              New Bedford              16.61  
  3 Brown, Steph                 Newton North             16.64  
  4 Lally, Maggie                Wachusett                17.40  
  5 Smith, Christina             Needham                  18.40  
  6 Garrity, Kathleen            Newton South             18.45  
Heat  2 Preliminaries
  1 Epplett, Abby                Whitinsville             16.60  
  2 Kelly, Meaghan               Watertown                17.05  
  3 Kodas, Maila                 Concord-Carl             17.40  
  4 Mellen, Rachel               Wilmington               18.68  
  5 Sham, Cassie                 Needham                  19.30  
Heat  3 Preliminaries
  1 Comeau, Courtney             Andover                  17.11  
  2 Worsfold, Camilla            Hamilton-Wen             17.15  
  3 Leahy, Olyvia                New Bedford              17.19  
  4 In, Wonni                    Lowell                   17.40  
  5 Corcoran, Shannon            Haverhill                19.03  
Heat  4 Preliminaries
  1 Wong, Kayla                  Newton North             15.50q 
  2 McNamara, Meghan             Chelmsford               16.16q 
  3 Craib, Savanna               Acton-Boxbor             16.17q 
  4 Grech, Chrissy               Medfield                 17.74  
  5 Nindl, Ashley                Wachusett                18.03  
Heat  5 Preliminaries
  1 Genard, Nicole               Somerville               15.90q 
  2 Perko, Margaret              Concord-Carl             15.96q 
  3 Marcotte, Chase              Pentucket                17.03  
  4 Lozada, Samantha             Concord-Carl             18.30  
  5 Dion, Katie                  Wachusett                18.39  
Heat  6 Preliminaries
  1 Seales, Tessa                Framingham               17.88  
  2 Sullivan, Emily              Ursuline Aca             18.39  
  3 Smith, Julia                 Lincoln-Sudb             18.89  
  4 McAvoy, Jenn                 Ursuline Aca             19.24  
  5 Ward, Michaela               Dover-Sherbo             19.98  
 
Event 7  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Wong, Kayla                  Newton North             14.70  
  2 Genard, Nicole               Somerville               15.28  
  3 Perko, Margaret              Concord-Carl             15.31  
  4 Ganley, Karla                Wellesley                15.51  
  5 Craib, Savanna               Acton-Boxbor             15.62  
  6 McNamara, Meghan             Chelmsford               15.93  
 
Event 8  Girls 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Drury, Grace                 Wellesley              1:13.11  
  2 Pond, Marissa                Haverhill              1:15.55  
  3 Varner, Liz                  Medfield               1:15.76  
  4 Caruso, Isabella             Concord-Carl           1:16.72  
  5 Cunningham, Rachael          Dover-Sherbo           1:18.99  
  6 Lund, Megan                  Needham                1:25.01  
Section  2  
  1 Dodd, Jaimie                 Billerica              1:10.64  
  2 Mohammadi, Amanda            Stoneham               1:12.34  
  3 Buono, Carli                 Stoneham               1:14.97  
  4 Thorne, Kristina             Malden                 1:17.75  
Section  3  
  1 Stergiou, Nikoletta          Chelmsford             1:08.22  
  2 Isern, Camila                Lexington              1:09.05  
  3 Paolillo, Stephanie          Holliston              1:09.56  
  4 Giles, Margaret              Concord-Carl           1:10.74  
  5 Gonsalves, Becca             Arlington Ca           1:11.83  
  6 Hubbard, Savannah            Wilmington             1:13.27  
Section  4  
  1 Ganley, Karla                Wellesley              1:05.14  
  2 Craib, Savanna               Acton-Boxbor           1:05.52  
  3 Offley, Kenzie               New Bedford            1:06.77  
  4 Broholm, Tessa               Wellesley              1:07.78  
  5 Hurwitz, Ali                 Newton North           1:08.90  
  6 Lennon, Molly                Andover                1:09.42  
Section  5  
  1 Epplett, Abby                Whitinsville           1:04.54  
  2 Cook, Jasmine                Wachusett              1:07.68  
  3 Pascucci, Adrienne           Northampton            1:08.67  
  4 Tompkins, Leah               Northampton            1:13.19  
 
Event 9  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Collins, Amy                 Wachusett              5-04.00  
  2 Richner, Samantha            Whitman-Hans          J5-00.00  
  2 Tompkins, Leah               Northampton           J5-00.00  
  2 Keller, Savannah             Natick                 5-00.00  
  2 Craib, Savanna               Acton-Boxbor          J5-00.00  
  6 Grigoli, Lucia               Newton North           4-10.00  
  6 Doroff, Robin                Hamilton-Wen          J4-10.00  
  6 Kruse, Alexandra             Stoneham               4-10.00  
  9 Barros, Jessica              New Bedford            4-08.00  
  9 Kestenberg, Nicole           Newton South          J4-08.00  
  9 Leahy, Olyvia                New Bedford            4-08.00  
  9 Caruso, Isabella             Concord-Carl           4-08.00  
  9 Finley-Moise, Tulie          Lexington              4-08.00  
  9 Katugam, Kavya               Acton-Boxbor          J4-08.00  
 15 Pearson, Chloe               Andover               J4-06.00  
 15 Taylor, Abigail              Andover               J4-06.00  
 15 Browne, Nicole               Walpole               J4-06.00  
 15 Bircsak, Samantha            Acton-Boxbor           4-06.00  
 15 Dray, Dakota                 Concord-Carl          J4-06.00  
 15 Abbott, Kaite                Concord-Carl          J4-06.00  
 -- Gelotte, Leigh               Wellesley                   NH  
 -- Bichara, Fini                Weston                      NH  
 -- Klapper, Meghan              Lincoln-Sudb                NH  
 -- McNamara, Meghan             Chelmsford                  NH  
 -- Stonkevitch, Kira            Medfield                    NH  
 
Event 10  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Steph                 Newton North          11-00.00  
  2 Ashworth, Grace              Lowell               J10-00.00  
  2 Visnick, Kyra                Newton South          10-00.00  
  4 Cramer, Hallie               Wayland               J9-00.00  
  4 Attenasio, Ali               Pentucket             J9-00.00  
  4 Shah, Aekta                  Chelmsford             9-00.00  
  7 Jones, Carolyn               Wayland               J8-06.00  
  7 Saunders, Olivia             Acton-Boxbor          J8-06.00  
  7 Cronin, Jacki                Whitinsville           8-06.00  
 10 Muolo, Sarah                 Stoneham               8-00.00  
 -- Romano, Giana                Stoneham                    NH  
 
Event 11  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dreher, Mikayla              Dartmouth             15-05.00  
  2 Basile, Lauren               Watertown             15-04.00  
  3 Smith, Mekenzie              Medfield              15-02.50  
  4 McCordic, Megan              Medfield              14-10.25  
  5 Spivack, Danielle            Whitman-Hans          14-09.75  
  6 McNally, Amanda              Medway                14-08.00  
  7 Schwartz, Brianna            Weston                14-05.50  
  8 Cebulla, Catherine           Weston                14-01.25  
  9 Scalisi, Emma                Waltham               13-05.75  
 -- Lozada, Samantha             Concord-Carl              FOUL  
Flight  2  
  1 Skillin, Sarah               Durfee                16-07.00  
  2 Prior, Kayla                 Newton North          16-06.25  
  3 Mayers, D'Anna               Norwell               15-11.50  
  4 Teitelman, Meg               Concord-Carl          15-07.50  
  5 Pildner, Alison              Needham               14-11.25  
  6 Hebert, Lauren               North Readin          14-09.25  
  7 Keany, Naomi                 Weston                14-01.00  
  8 Williams, Emily              Waltham               13-06.00  
 -- Puccia, Alex                 Andover                   FOUL  
Flight  3  
  1 Perko, Margaret              Concord-Carl          17-06.50  
  2 Dowling, Elizabeth           Hanover HS            17-05.25  
  2 Galewski, Nicole             Whitman-Hans         J17-05.25   17-5
  4 Isidor, Melissa              New Bedford           17-00.25  
  5 Epplett, Abby                Whitinsville          16-01.25  
  6 Broholm, Tessa               Wellesley             15-09.25  
  7 Collins, Melanie             Whitman-Hans          15-02.00  
  8 Witzgall, Lauren             North Readin          15-00.50  
 
Event 13  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Bray, Elizabeth              Wakefield                82-04  
  2 Ludwig, Molly                Weston                   81-11  
  3 Newcomb, Christine           Whitman-Hans             81-00  
  4 Ashur, Catherine             Ursuline Aca             76-00  
  5 Doucet, Emily                Medway                   75-08  
  6 Mott, Dana                   Medway                   70-05  
  7 Kurenkov, Daria              Acton-Boxbor             70-04  
  8 Hutchins, Madison            Northampton              66-00  
  9 Jacob, Susan                 Lexington                63-05  
 10 Marrcellus, Martine          Waltham                  48-06  
 11 Neufeld, Anna                Weston                    0.50  
 -- Greene, Courtney             Waltham                   FOUL  
Flight  2  
  1 Nyholm, Karolyn              Concord-Carl             91-00  
  2 McElrath, Gabriel            Dover-Sherbo             83-10  
  3 Howe, Theresa                Acton-Boxbor             79-11  
  4 Rub, Julie                   Lincoln-Sudb             78-10  
  5 Olson, Micaila               Whitinsville             78-05  
  6 DeSantis, Steph              Walpole                  76-10  
  7 Lazarus, Beth                Brookline                76-02  
  8 Korte, Francesca             Watertown                74-02  
  9 Folk, Melanie                Wilmington               70-03  
 10 Daponte, Briana              Durfee                   61-06  
 11 Lanzisera, Marline           Durfee                   52-04  
Flight  3  
  1 Bynum, Leslie                Hamilton-Wen             99-05  
  2 Almeda, Elizabeth            Walpole                  92-02  
  3 Senatore, Emily              Norwell                  91-10  
  4 Shattuck, Melissa            Andover                  89-07  
  5 Glinos, Dina                 Andover                  88-07  
  6 Stevens, Kelsey              Andover                 J81-11  
  7 Cowden, Kate                 Wilmington              J81-00  
  8 Mryglot, Courtney            Framingham               78-09  
  9 Duffy, Jess                  Wakefield                76-04  
 -- Curran, Brooke               Chelmsford                FOUL  
Flight  4  
  1 White, Stephanie             Billerica               111-10  
  2 Davis, Brianna               Cambridge Ri            111-02  
  3 Sheehan, Katie               Norwell                 105-00  
  4 Grigoli, Lucia               Newton North            102-02  
  5 Monahan, Michelle            Walpole                  97-07  
  6 Cassidy, Julia               Medway                   95-05  
  7 lary, jill                   Hopkinton                90-11  
  8 Carson, Hanna                Natick                   89-05  
  9 Harrison, Jonee              Newton South             85-00  
 
Event 14  Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 McElrath, Gabriel            Dover-Sherbo          86-05.50  
  2 Caffrey, Leah                Medway                83-07.50  
  3 Pesek, Emily                 Weston                   76-11  
  4 Ludwig, Molly                Weston                   76-05  
  5 Parsons, Katrina             Hopkinton             71-02.50  
  6 McQuestion, Catherine        Waltham                  61-07  
Flight  2  
  1 Pitter, Perianne             Marshfield               93-10  
  2 Hattabaugh, Jessa            Hamilton-Wen             89-02  
  3 Cooke, Laura                 Newton North             88-09  
  4 Laughrea, Cassie             Newton North             84-05  
  5 Senatore, Emily              Norwell                  82-09  
  6 Ahronian, Amber              Holliston                79-09  
  7 Desrochers, Cassie           Waltham                  79-05  
  8 Saliba, Kristina             Westwood                 79-00  
  9 Buono, Carli                 Stoneham                 78-02  
 10 lary, jill                   Hopkinton                75-08  
 11 Doyle, Natalie               Walpole                  71-05  
Flight  3  
  1 Turinese, Jess               Billerica               111-09  
  2 Bennett, Lauren              Wilmington               99-08  
  3 Hebert, Lauren               North Readin             97-05  
  4 Dupont, Andrea               Durfee                   97-00  
  5 DeSantis, Steph              Walpole                  93-08  
  6 Louis, Emily                 Chelmsford               92-04  
  7 Shattuck, Melissa            Andover                  91-08  
  8 Gallivan, Suzy               Walpole                  88-09  
  9 Walmsley, Charlotte          Weston                   81-03  
 10 Fasoli, Erica                Medway                   66-01  
Flight  4  
  1 Genard, Nicole               Somerville              136-04  
  2 Olson, Micaila               Whitinsville            115-04  
  3 Bruns, Elizabeth             Natick                  113-02  
  4 Cassidy, Julia               Medway                  100-05  
  5 Williams, Aubrey             New Bedford              98-10  
  6 Brain, Meaghan               Whitman-Hans             97-04  
  7 Lin, Allison                 Concord-Carl             96-05  
  8 Egan, Devan                  Marian                   95-00  
 
Event 15  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Cowden, Kate                 Wilmington            30-08.50  
  2 McDonald, Jacqueline         Westwood              30-03.00  
  3 Czernicki, Kendra            Chelmsford            29-05.00  
  4 Greene, Courtney             Waltham               28-02.00   28.1.5
  4 Folk, Melanie                Wilmington           J28-02.00   26-5
  6 Dupont, Andrea               Durfee                28-01.00  
  7 Hutchins, Madison            Northampton           27-02.00  
  8 Wolfson-Milton, Janeia       Northampton           27-01.00  
  9 Korte, Francesca             Watertown             26-07.50  
 10 Lanzisera, Marline           Durfee                26-07.00  
Flight  2  
  1 Nyholm, Karolyn              Concord-Carl          32-04.50  
  2 Sargent, Laura               Billerica             32-03.00  
  3 Harrison, Jonee              Newton South          31-02.00  
  4 Daponte, Briana              Durfee                30-00.00  
  5 Rub, Julie                   Lincoln-Sudb          29-06.50  
  6 Parsons, Katrina             Hopkinton             28-07.00  
  7 Halloran, Kaitlin            Natick                27-08.00  
  8 Doucet, Emily                Medway                27-03.00  
  9 Marrcellus, Martine          Waltham               24-07.00  
Flight  3  
  1 White, Stephanie             Billerica             40-07.00  
  2 Bray, Elizabeth              Wakefield             40-01.00  
  3 Davis, Brianna               Cambridge Ri          38-06.00  
  4 Duffy, Jess                  Wakefield             35-10.00  
  5 Manning, Lindsay             Hopkinton             35-06.00  
  6 Carson, Hanna                Natick                34-01.00  
  7 Kobelski, Cassandra          Andover               34-00.50  
  8 MacRae, Ryan                 Andover               33-04.00  
  9 Gomes, Naquida               New Bedford           33-02.50  
 10 Taylor, Jakiya               Lexington             30-10.50  
 11 Aldrich, Rachel              Andover               30-02.00  
 
Event 16  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Durfee  'A'                                           54.39  
     1) Dupont, Andrea                  2) Butler, Shena-Kaye             
     3) Medeiros, Sarah                 4) Skillin, Sarah                 
  2 Marian  'A'                                           56.32  
     1) Egan, Devan                     2) Amann, Jaclyn                  
     3) Amann, Julianne                 4) Schwab, Maria                  
  3 Haverhill  'A'                                        56.44  
     1) Pond, Marissa                   2) Waterman, Rhianna              
     3) Billings, Melissa               4) Corcoran, Shannon              
Section  2  
  1 Waltham  'A'                                          52.20  
     1) Baras, Maria                    2) Sexton, Jenny                  
     3) Frazier, Daneille               4) Williams, Emily                
  2 Chelmsford  'A'                                       52.93  
     1) Shah, Aekta                     2) Cardonne, Amanda               
     3) Hoffman, Kaleigh                4) McNamara, Meghan               
  3 Whitman-Hanson  'A'                                   53.21  
     1) Spivack, Danielle               2) Richner, Samantha              
     3) Dempsey, Karen                  4) Galewski, Nicole               
  4 Wellesley  'A'                                        54.48  
     1) Walsh, Rachel                   2) Troxell, Julia                 
     3) Wells, Kyleigh                  4) Suneby, Emma                   
  5 Hamilton-Wenham  'A'                                  54.58  
     1) Worsfold, Camilla               2) Unsworth, Evie                 
     3) Ciampa, kayla                   4) Doroff, Robin                  
Section  3  
  1 Newton North  'A'                                     50.76  
     1) Wong, Kayla                     2) Larkin, Maeve                  
     3) Forbes, Carla                   4) Brown, Steph                   
  2 Somerville  'A'                                       51.03  
     1) Kaba, Alison                    2) Berger, Gelyne                 
     3) meranda, michel-le              4) Genard, Nicole                 
  3 Wachusett  'A'                                        51.44  
     1) Cook, Jasmine                   2) Collins, Amy                   
     3) Dowd, Meaghan                   4) Williamson, Laura              
  4 Weston  'A'                                           51.56  
     1) Schwartz, Brianna               2) Lawrence, Kayla                
     3) Bichara, Fini                   4) Kee, Julia                     
  5 Concord-Carlisle  'A'                                 52.48  
     1) Kodas, Maila                    2) Perko, Margaret                
     3) Abbott, Kaite                   4) Dray, Dakota                   
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Hamilton-Wenham  'A'                                4:10.84  
     1) Phelan, Kerry                   2) Weigand, Emily                 
     3) Blatchford, Meg                 4) Senning, Emily                 
  2 Lexington  'A'                                      4:11.34  
     1) Gross, Robin                    2) Lang, Lucy                     
     3) Manickas-Hill, Olivia           4) Isern, Camila                  
  3 Concord-Carlisle  'A'                               4:11.83  
     1) Campbell, Caroline              2) Haller, Michaela               
     3) Giles, Margaret                 4) Gregory, Julia                 
  4 Stoneham  'A'                                       4:28.19  
     1) Buono, Carli                    2) Mohammadi, Amanda              
     3) Romano, Giana                   4) Macura, Grace                  
 
Event 18  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamilton-Wenham  'A'                                9:23.57  
     1) Phelan, Kerry                   2) Weigand, Emily                 
     3) Blatchford, Meg                 4) Senning, Emily                 
  2 Ursuline Academy  'A'                               9:46.62  
     1) Grela, Meghan                   2) Wolfe, Maddie                  
     3) Piccolo, Amy                    4) Kelley, Camille                
  3 Acton-Boxborough  'A'                               9:48.03  
     1) Tian, Ariel                     2) Davidson, Rachel               
     3) Zambarano, Sierra               4) Brew, Elizabeth                
  4 Concord-Carlisle  'A'                               9:51.84  
     1) Ratcliffe, Megan                2) Lawlor, Caitlin                
     3) Rajgopal, Nikita                4) Budris, Kelseagh               
  5 Lexington  'A'                                      9:56.65  
     1) Boreiko, Ali                    2) Peterson, Cassie               
     3) Maeda, Saaya                    4) Fiore, Kristen                 
  6 Wachusett  'A'                                     10:19.37  
     1) Reynolds, Liz                   2) Nindl, Ashley                  
     3) Skodis, Rebecca                 4) Sands, Colleen                 
  7 Billerica  'A'                                     10:23.01  
     1) Mahoney, Megan                  2) Sanderson, Katelyn             
     3) Reardon, Kylie                  4) Mulkerin, Katie                
  8 Chelmsford  'A'                                    10:47.23  
     1) Cooney, Kathryn                 2) Pisarik, Jennifer              
     3) Desrochers, Elyse               4) Stergiou, Nikoletta            
  9 Amherst-Pelham  'A'                                10:49.91  
     1) Cullen, Elizabeth               2) Devoney, Mel                   
     3) Hepner, Bess                    4) Schenck, Althea                
 10 Stoneham  'A'                                      11:20.82  
     1) Kendall, Abby                   2) Jokiaho, Franchesca            
     3) Cocculuto, Meredith             4) Stelmack, Adrianne             
 
Event 19  Boys 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Petit, Charley               Norwell                  11.76  
  2 Garlington, Trenton          Archbishop W             11.98  
  3 Murowchick, Andrew           Needham                  12.13  
  4 O'Donnell, Alex              Needham                  12.28  
  5 Vo, Calvin                   Somerville               12.32  
Heat  2 Preliminaries
  1 Kaba, Lyndon                 Somerville               11.29q 
  2 Beaudry, Tabor               Holliston                12.04  
  3 Johnson, Greg                Chelmsford               12.13  
  4 Ramirez, Byron               Billerica                12.15  
  5 Holloway, Darius             Waltham                  12.22  
  6 Zhou, Alan                   Brookline                12.24  
Heat  3 Preliminaries
  1 Barnes, Darren               Cambridge Ri             11.39q 
  2 Huynh, Franklin              Malden                   11.78  
  3 Consolo, Anthony             Lowell                   11.86  
  4 Clarke, Devin                Amherst-Pelh             12.30  
  5 McNeill, Jahad               Wakefield                12.72  
Heat  4 Preliminaries
  1 Horn, Kris                   Pembroke                 11.21q 
  2 Sargavakian, Mike            Waltham                  11.88  
  3 Deangelo, Anthony            Stoneham                 11.90  
  4 MA, Cody                     Lexington                11.96  
  5 Donovan, Sean                Dover-Sherbo             12.27  
Heat  5 Preliminaries
  1 McCreath, O'Shane            Malden                   11.76  
  2 Mitchell, Will               Dover-Sherbo             12.02  
  3 Avdagic, Dino                Waltham                  12.14  
  4 D'Amore, Brian               Medfield                 12.29  
  5 Namaroff, Jake               Hamilton-Wen             12.75  
Heat  6 Preliminaries
  1 Spivey, Gabriel              Concord-Carl             11.78  
  2 Beal, Kiernan                Norwell                  11.78  
  3 Shannon, Matthew             Billerica                11.82  
  4 Kasirye, Alex                Lowell                   11.84  
  5 Hastings, Cameron            North Readin             12.24  
Heat  7 Preliminaries
  1 Cennami, Chris               Peabody                  11.69q 
  2 Gustave, Fritz               Durfee                   11.99  
  3 Kang, Andrew                 Hamilton-Wen             12.25  
  4 Baugh, Ryan                  Somerville               12.33  
  5 Owens, Dylan                 Amherst-Pelh             12.38  
  6 Carvalho, Ailson             Brookline                12.42  
Heat  8 Preliminaries
  1 Hayes, PJ                    Walpole                  11.05q 
  2 Gaye, Nate                   Peabody                  11.75  
  3 Bernard, Tim                 Medfield                 11.83  
  4 O'Brien, Jimmy               Stoneham                 11.93  
  5 Emerson, Ian                 Amherst-Pelh             12.02  
Heat  9 Preliminaries
  1 Mayhew, Alex                 Haverhill                11.42q 
  2 Masamba, Ronsard             Haverhill                11.71  
  3 Jeong, Eddie                 Saint John's             11.83  
  4 Abrokwah, Shadrach           Saint John's             11.86  
  5 Montalvo III, Efrain         Saint John's             11.89  
  6 Francis, Kyle                Dartmouth                12.18  
 
Event 19  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Hayes, PJ                    Walpole                  11.02  
  2 Mayhew, Alex                 Haverhill                11.22  
  3 Horn, Kris                   Pembroke                 11.24  
  4 Kaba, Lyndon                 Somerville               11.32  
  5 Cennami, Chris               Peabody                  11.37  
  6 Barnes, Darren               Cambridge Ri             11.42  
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Epstein, Dylan               Andover                  24.03  
  2 Sayce, Steve                 Pembroke                 24.14  
  3 Dumas, Joey                  Saint John's             24.54  
  4 Youmans, RJ                  Billerica                24.97  
  5 Reardon, Matt                Andover                  24.99  
Heat  2 Preliminaries
  1 Stone, Derrick               Malden Catho             23.29q 
  2 Barone, Dan                  Holliston                23.49  
  3 Kasperowski, Jacob           Cambridge Ri             23.99  
  4 Cheung, Anthony              Boston Latin             24.29  
  5 Fulgoni, Steve               Billerica                25.08  
  6 Beeler, Brendan              Lincoln-Sudb             25.97  
Heat  3 Preliminaries
  1 Elkorchi, Youssef            Newton South             22.72q 
  2 Harris, Kevin                Billerica                23.59  
  3 Brown, Conlan                Amherst-Pelh             23.68  
  4 Beckwith, Adam               Concord-Carl             24.41  
  5 O'Donnell, Alex              Needham                  24.69  
  6 Malonson, Sam                Westwood                 24.92  
Heat  4 Preliminaries
  1 Hubbell, Josh                Saint John's             23.54  
  2 Beal, Kiernan                Norwell                  23.71  
  3 Sorbo, Paul                  Lincoln-Sudb             24.17  
  4 Morantus, Kens               Waltham                  25.12  
  5 Camire, Sean                 Marshfield               25.23  
  6 Jean Philippe, O'Brian       Waltham                  25.37  
Heat  5 Preliminaries
  1 Bowers, Matt                 King Philip              23.15q 
  2 Cho, Kevin                   Arlington Ca             24.06  
  3 Stewart, Leron               Saint John's             24.86  
  4 Howell, Wyatt                Hamilton-Wen             25.16  
  5 Doelp, Andrew                Acton-Boxbor             25.29  
  6 Sitcawich, Mike              Boston Latin             25.78  
Heat  6 Preliminaries
  1 Talanian, Ryan               Marshfield               23.59  
  2 Boudreau, Ryan               Medfield                 24.20  
  3 Koroma, Nyakeh               Lowell                   24.27  
  4 Matys, Alec                  Arlington Ca             24.62  
  5 Perry, Mario                 Westwood                 24.68  
  6 McNeill, Jahad               Wakefield                26.15  
Heat  7 Preliminaries
  1 Fitzgerald, Ryan             Lowell                   23.23q 
  2 kelley, Ian                  Hamilton-Wen             24.42  
  3 Riley, Ian                   Needham                  24.56  
  4 Reardon, Mike                Peabody                  24.81  
  5 McKenney, Sheamus            Westford Aca             24.88  
  6 Wolf, Devon                  Peabody                  25.26  
Heat  8 Preliminaries
  1 Maniscalco, Joe              Chelmsford               23.32  
  2 Lindh, Kemble                Walpole                  24.15  
  3 Lizotte, David               Saint John's             24.83  
  4 McCarthy, Cole               Marshfield               24.95  
  5 Jones, Mac                   Wellesley                25.50  
Heat  9 Preliminaries
  1 Gustave, Fritz               Durfee                   23.74  
  2 Imperillo, Nick              Chelmsford               24.20  
  3 Johnston, Andrew             Lexington                24.32  
  4 Beaulieu, Ronald             Lexington                25.04  
  5 Keenan, Mike                 Boston Latin             26.25  
Heat  10 Preliminaries
  1 Henry, Donovan               Catholic Mem             21.94q 
  2 Solano, Daniel               Whitinsville             23.47  
  3 Greene, Marshall             Brookline                24.00  
  4 Naveed, Hamza                Andover                  24.24  
  5 Rockwood, Bill               Walpole                  24.41  
  6 Gabbidon, Victor             Malden Catho             24.46  
Heat  11 Preliminaries
  1 PierreLouis, Nathan          Waltham                  22.57q 
  2 Brown, Corey                 Lowell                   23.88  
  3 Murowchick, Andrew           Needham                  24.08  
  4 Wassef, David                Saint John's             24.09  
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 Henry, Donovan               Catholic Mem             21.84  
  2 PierreLouis, Nathan          Waltham                  22.17  
  3 Elkorchi, Youssef            Newton South             22.56  
  4 Fitzgerald, Ryan             Lowell                   22.84  
  5 Bowers, Matt                 King Philip              23.10  
  6 Stone, Derrick               Malden Catho             23.24  
 
Event 21  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Sheldon, Avi                 Northampton              52.45  
  2 Fothergill, Mike             Arlington Ca             52.80  
  3 Neverson, Marcus             Northampton              54.50  
  4 Hoff, Ben                    Brookline                54.72  
  5 Confrey, Nick                Concord-Carl             55.46  
  6 Jeffries, Thomas             Amherst-Pelh           1:00.17  
Section  2  
  1 Boyle, Bart                  Concord-Carl             55.03  
  2 Cuomo, Matthew               Concord-Carl             55.38  
  3 Knowles, Jim                 Saint John's             55.74  
  4 Folger, Jeremy               Durfee                   55.87  
  5 McLean, James                Billerica                58.33  
Section  3  
  1 Bitto, Michael               North Readin             53.20  
  2 Bryan, Austin                Stoneham                 54.41  
  3 Fitzpatrick, Dan             Framingham               54.48  
  4 Zampi, Matt                  Walpole                  55.20  
  5 Houston, Jake                Lowell                   55.64  
Section  4  
  1 Nord, Eric                   Acton-Boxbor             52.05  
  2 Conor, Justin                Wachusett                53.10  
  3 Paddock, Dylan               Saint John's             53.11  
  4 Silveira, Sebastian          Andover                  54.41  
  5 Bessire, Nick                Brookline                55.00  
Section  5  
  1 Maniscalco, Vinny            Chelmsford               51.13  
  2 Johnston, David              Lexington                51.75  
  3 Brown, Gilberto              Lowell                   52.43  
  4 Trigo, Juan Pablo            Brookline                53.13  
  5 Stender, Michael             Amherst-Pelh             54.90  
  6 Martinez, Jeremy             Haverhill                55.69  
Section  6  
  1 Walsh, Kevin                 Needham                  50.50  
  2 O'Hagan, Andrew              Newton South             51.50  
  3 Gray, Asher                  Lincoln-Sudb             52.23  
  4 Lopci, Marini                Newton South             52.74  
  5 Johnson, Zack                Waltham                  53.17  
  6 Zuber, Zach                  Haverhill                54.47  
Section  7  
  1 Lewis Jr, Bo                 Framingham               50.19  
  2 Tassinari, Brett             Wakefield                50.52  
  3 Turnbull-Pugh, Kwame         Cambridge Ri             50.86  
  4 Todd, Ory                    New Bedford              51.77  
  5 Livingston, Denzel           Billerica                51.92  
Section  8  
  1 PierreLouis, Nathan          Waltham                  48.46  
  2 Lucken, Ryan                 Newton North             49.77  
  3 Rolim, Andre                 Somerville               50.43  
  4 Koenig, Anderson             Lincoln-Sudb             50.81  
  5 Frechette-McCall, Hayden     Wachusett                51.33  
  6 Dix, Ryan                    Saint John's             51.51  
 
Event 22  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Stroup, Nyrel                Durfee                 2:08.92  
  2 Mazerolle, Alex              Medway                 2:10.08  
  3 Couture, Alex                Saint John's           2:10.49  
  4 Barberio, Nick               Waltham                2:11.03  
  5 Fuchs, Andrew                Needham                2:11.27  
  6 Shankar, Aditya              Westford Aca           2:11.59  
  7 Robertson, Danny             Waltham                2:11.72  
  8 Dean, Ryan                   Northampton            2:11.76  
  9 Brunco, Joe                  Malden Catho           2:14.55  
 10 Lu, Chris                    Wellesley              2:14.78  
 11 Mertz, Noah                  Needham                2:15.24  
Section  2  
  1 Massey, Brendan              Saint John's           2:07.41  
  2 Liebich, Sam                 Concord-Carl           2:07.51  
  3 Stevens, Geoff               Dover-Sherbo           2:07.66  
  4 Schofield, Ben               Concord-Carl           2:07.96  
  5 Warren, Peter                Wilmington             2:08.03  
  6 Jamieson, Danny              Natick                 2:08.43  
  7 Chan, Kevin                  Malden                 2:09.97  
  8 Perry, Robert                Andover                2:10.50  
  9 Fecteau, Nick                Saint John's           2:12.43  
 10 Morris, Ryan                 Walpole                2:15.80  
Section  3  
  1 Mears, Joseph                Wellesley              2:03.95  
  2 Swider, David                Wilmington             2:05.43  
  3 Saccardo, Chris              Natick                 2:05.67  
  4 Fitzgerald, Conor            Marshfield             2:05.84  
  5 Harvey, Ian                  Lowell                 2:05.93  
  6 Goncalves, Andrew            New Bedford            2:06.11  
  7 Conley, Chris                Walpole                2:06.19  
  8 Finestone, Alex              Billerica              2:06.71  
  9 Regan, Dan                   Westford Aca           2:07.21  
 10 Belatreche, Ab               Malden                 2:07.27  
 11 Long, Jon                    Newton North           2:11.08  
Section  4  
  1 Fishman, Gabe                Amherst-Pelh           2:01.75  
  2 Miksis, Jonathan             Wakefield              2:02.04  
  3 Solano, Gabriel              Whitinsville           2:02.53  
  4 Pendergast, Geoffrey         Weston                 2:02.79  
  5 Monahan, Griffin             Saint John's           2:02.85  
  6 Landry, Richard              Holyoke                2:03.55  
  7 Machado, David               King Philip            2:05.29  
  8 Gatcomb, Austin              King Philip            2:07.34  
  9 delucca, ed                  Catholic Mem           2:07.62  
 10 Krause, Andrew               Malden Catho           2:09.12  
Section  5  
  1 Sciuto, Nick                 Westford Aca           2:00.21  
  2 Heaney, Connor               Medfield               2:01.63  
  3 Neill, Connor                Concord-Carl           2:01.76  
  4 Goodrich, Luke               Lincoln-Sudb           2:01.99  
  5 orie, tim                    Lincoln-Sudb           2:02.33  
  6 Updike, Sawyer               Newburyport            2:03.12  
  7 Klien, Will                  Andover                2:03.15  
  8 Brown, Alex                  Stoneham               2:03.66  
  9 Forgo, Carl                  Acton-Boxbor           2:05.89  
Section  6  
  1 Bennie, Colin                Wachusett              1:56.52  
  2 McNaughton, Michael          Haverhill              1:56.53  
  3 McCarthy, Nathan             Lowell                 1:57.56  
  4 Stafford, William            Pembroke               1:58.17  
  5 Coppinger, Patrick           Lowell                 1:58.26  
  6 Sullivan, Alexander          Northampton            1:58.27  
  7 Bennie, Jeremy               Wachusett              1:58.71  
  8 Bolick, Timothy              Hopkinton              1:59.21  
  9 George, Marc                 Marian                 1:59.43  
 10 Murphy, Connor               Saint John's           1:59.94  
 11 Siddique, Bashir             Acton-Boxbor           2:00.87  
 
Event 23  Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Howe, Toby                   Dover-Sherbo           4:46.99  
  2 LaCroix, Roger               Waltham                4:49.83  
  3 Quinn, Taylor                Medway                 4:50.55  
  4 Mosher, Teddy                Dover-Sherbo           4:50.98  
  5 Opolski, Evan                Haverhill              4:51.99  
  6 Penfield, Scott              Westford Aca           4:54.29  
  7 Evich, Andryc                Somerville             4:54.58  
  8 Butler, Joe                  Medway                 4:55.63  
  9 Trask, Joe                   Newton South           4:57.48  
 10 Baron, Ben                   Needham                4:59.66  
 11 Kelly, Luke                  Dartmouth              5:00.87  
 12 Haddad, Christopher          Wakefield              5:01.09  
 13 Mayfield, Stephen            Dover-Sherbo           5:01.59  
 14 O'Neal, Brian                Westford Aca           5:02.88  
 15 Leonard, Cody                Waltham                5:35.94  
Section  2  
  1 Lyons, Greg                  Medfield               4:41.35  
  2 Reed, Ryan                   Catholic Mem           4:42.33  
  3 McArdle, Nicholas            Lowell                 4:43.75  
  4 Bucchieri, Marc              Wakefield              4:45.72  
  5 Bohn, Zachary                New Bedford            4:49.65  
  6 Sears, Andrew                Wilmington             4:49.96  
  7 Giordano, Nicholas           Hopkinton              4:50.97  
  8 Gramigna, Andrew             Framingham             4:52.98  
  9 Condry, Nick                 Wayland                4:53.06  
 10 DeFuria, Dominic             Acton-Boxbor           4:58.76  
 11 O'Brien, Mike                Lincoln-Sudb           4:58.92  
 12 Friedland, Kevin             Marshfield             4:59.55  
Section  3  
  1 Connors, Kevin               Arlington Ca           4:35.39  
  2 Branch, Corey                Hopkinton              4:40.74  
  3 Strzepa, Ryan                Saint John's           4:40.85  
  4 Nolan, Dan                   Chelmsford             4:42.28  
  5 Cusack, Brian                Wachusett              4:43.57  
  6 Hagen, Tyler                 Needham                4:44.75  
  7 Graceffa, Peter              Pembroke               4:45.64  
  8 Condon, Jack                 Marshfield             4:50.04  
  9 Curme, Eli                   Weston                 4:50.64  
 10 Torres, Mark                 Marshfield             5:02.34  
Section  4  
  1 Lueders, Ben                 Needham                4:29.32  
  2 Lawlor, Seamus               Concord-Carl           4:30.07  
  3 Muldoon, Dennis              Catholic Mem           4:30.55  
  4 Ward, Mike                   Boston Latin           4:34.95  
  5 Quint, Mike                  Lincoln-Sudb           4:35.14  
  6 Torres, Ricardo              Lowell                 4:36.18  
  7 Rich, Brian                  Concord-Carl           4:37.48  
  8 Rodger, Thomas               Whitinsville           4:37.55  
  9 D'Amato, T.J.                Peabody                4:38.88  
 10 Knickle, Brendan             Billerica              4:39.65  
 11 Goncalves, Andrew            New Bedford            4:45.56  
 12 Connolly, Justin             Walpole                4:47.00  
 13 Lucey, Connor                Saint John's           4:52.16  
Section  5  
  1 Cox, Tim                     Acton-Boxbor           4:25.12  
  2 Clark, Joseph                Saint John's           4:26.59  
  3 Barnes, Matt                 Lincoln-Sudb           4:26.84  
  4 Andujar, Alex                Lowell                 4:27.56  
  5 Walton, Russell              Concord-Carl           4:29.10  
  6 Tinsley, Matt                Wachusett              4:29.65  
  7 Sisay, Chernet               Brookline              4:30.87  
  8 Fajnzylber, Jesse            Brookline              4:31.54  
  9 Coull, Jesse                 Amherst-Pelh           4:34.38  
 10 MacLean, Ian                 Hamilton-Wen           4:34.45  
 11 Orlando, Andrew              Newburyport            4:36.86  
 12 Schultz, Joey                Billerica              4:40.74  
 13 Bridges, James               Wakefield              4:41.68  
Section  6  
  1 Allen, Chris                 King Philip            4:16.04  
  2 Groleau, Ben                 Framingham             4:21.30  
  3 Keefe, Justin                Newton North           4:23.20  
  4 Crowley, Dan                 Ludlow                 4:23.62  
  5 Stafford, Christian          Pembroke               4:24.35  
  6 Hodgins, Cody                Holyoke                4:25.60  
  7 Cooney, Ryan                 Andover                4:25.67  
  8 Klein, Aaron                 Brookline              4:26.13  
  9 Traester, James              Amherst-Pelh           4:27.20  
 10 Vercollone, Joe              Pembroke               4:27.86  
 11 Massey, Robert               Chelmsford             4:29.29  
 12 Arsenault, Scott             Billerica              4:30.61  
 13 Carleo, Nick                 Newburyport            4:31.15  
 
Event 24  Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Rocha, James                 Lowell                10:31.94  
  2 Hare Steig, Isaac            Amherst-Pelh          10:33.89  
  3 Alatalo, Erik                Wilmington            10:34.86  
  4 DiVirgilio, Anthony          Walpole               10:35.88  
  5 Waller, Mark                 Andover               10:36.31  
  6 Heier, Zak                   Needham               10:38.51  
  7 Sughrue, Peter               Dartmouth             10:40.93  
  8 Kelleher, Chris              Waltham               10:47.31  
  9 Yoon, Chan                   Marian                10:48.36  
 10 Conley, Tim                  Walpole               10:50.56  
 11 McEwen, Gavin                Weston                10:50.57  
 12 McGlynn, Eugene (E.J.)       Medway                11:06.50  
 13 Brea, Ben                    Dover-Sherbo          11:13.44  
Section  2  
  1 Ganshirt, Zach               Walpole                9:47.45  
  2 Mohamed, Yusuf               Malden                 9:49.25  
  3 McLaughlin, Bobby            Westwood               9:51.05  
  4 Abraham, Johnny              Lowell                 9:53.06  
  5 Leblanc, Jacob               Ludlow                 9:57.15  
  6 Coates-Finke, Sam            Northampton           10:05.38  
  7 Koeman, Jamison              Whitinsville          10:08.32  
  8 Swaim, Nathan                Whitinsville          10:10.59  
  9 Devin, Luke                  Westwood              10:11.04  
 10 Seymour, Nick                Marian                10:12.94  
 11 Burns, Patrick               Billerica             10:13.52  
 12 Moses, Jack                  Medfield              10:17.40  
 13 Wortham, David               Newton South          10:20.47  
 14 Higson, Max                  Chelmsford            10:22.63  
 15 Arena, Nick                  Chelmsford            10:29.31  
 16 Lacroix, Andre               Westford Aca          10:29.71  
Section  3  
  1 Hubbard, Joel                Marshfield             9:13.84  
  2 Gallagher, Wesley            Pembroke               9:15.64  
  3 Thomas, Kevin                Marshfield             9:17.95  
  4 Christensen, Nick            Peabody                9:27.27  
  5 Hale, Peter                  Swampscott HS          9:32.84  
  6 Herzig, Matt                 Weston                 9:35.89  
  7 Valeri, John                 Pembroke               9:38.51  
  8 Kalenoski, Mike              Lowell                 9:39.04  
  9 Shiu, Allen                  Newton South           9:41.81  
 10 Wiggins, Owen                Norwell                9:42.32  
 11 Conway, Keith                Newburyport            9:42.54  
 12 Daley, Conor                 Lincoln-Sudb           9:42.91  
 13 Tavares, Paolo               New Bedford            9:50.62  
 14 Crowley, Brian               Ludlow                 9:52.38  
 
Event 25  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Conor, Justin                Wachusett                15.45q 
  2 Garvey, Patrick              Haverhill                15.82q 
  3 Kondo, Taka                  Walpole                  16.63  
  4 Puglia, Chris                Saint John's             16.77  
  5 Rasmussen, Max               Acton-Boxbor             16.82  
  6 Lai, Chris                   Stoneham                 16.82  
Heat  2 Preliminaries
  1 Sullivan, Brendan            Westford Aca             15.41q 
  2 Park, Jung                   Newton South             15.67q 
  3 Charles, Joshua              Catholic Mem             15.88q 
  4 Holder, Mike                 Lowell                   16.92  
  5 Tagariello, Tony             Westford Aca             18.32  
Heat  3 Preliminaries
  1 Borseti, Frank               Andover                  16.48  
  2 Braga, John                  North Readin             16.72  
  3 Ng, Nick                     Wayland                  16.80  
  4 Cort, Aidan                  Wellesley                17.20  
  5 Krane, Daniel                Brookline                17.73  
  6 Mahan, Tom                   Haverhill                18.08  
Heat  4 Preliminaries
  1 Krauss, Andrew               Holliston                16.20  
  2 Jean, Marshall               Archbishop W             16.72  
  3 Thompson, Ian                Hamilton-Wen             17.63  
  4 Hopp, Tim                    Stoneham                 17.98  
  5 Chen, Joe                    Chelmsford               19.17  
Heat  5 Preliminaries
  1 McCarthy, Connor             Walpole                  15.45q 
  2 Focke, Owen                  Andover                  16.65  
  3 McNally, Jackson             Concord-Carl             16.80  
  4 Andre, Drew                  Concord-Carl             17.35  
  5 Breen, Matt                  Westford Aca             18.51  
  6 Davis, Brian                 Saint John's             18.54  
Heat  6 Preliminaries
  1 Murtagh, Conor               Walpole                  16.20  
  2 Young, Zach                  Stoneham                 16.23  
  3 Dillingham, John             Dartmouth                17.38  
  4 Triglione, Spencer           Saint John's             18.14  
  5 Mastascusa, John             Malden Catho             18.41  
  6 Stuntz, Ryan                 Wellesley                18.79  
Heat  7 Preliminaries
  1 Burnett, Gary                Amherst-Pelh             16.44  
  2 McCormick, Connor            Dover-Sherbo             18.10  
 
Event 25  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1 Finals
  1 McCarthy, Connor             Walpole                  15.06  
  2 Park, Jung                   Newton South             15.28  
  3 Conor, Justin                Wachusett                15.37  
  4 Garvey, Patrick              Haverhill                15.85  
  5 Charles, Joshua              Catholic Mem             15.92  
 
Event 26  Boys 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Lasalle, Joe                 Marshfield               56.18  
  2 Gauthier, Andrew             Saint John's           1:00.91  
  3 Buechel, John                Marshfield             1:02.41  
  4 Salnikov, Michael            Brookline              1:03.41  
  5 Mathers, Kevin               Weston                 1:05.74  
  6 Lewtan, Tyler                Weston                 1:06.76  
Section  2  
  1 Davis, Brian                 Saint John's           1:01.99  
  2 Celentano, Kyle              Walpole                1:02.13  
  3 Canning, Pat                 Lincoln-Sudb           1:02.16  
  4 Ramirez, Byron               Billerica              1:02.37  
  5 Beal, Ben                    Westwood               1:03.16  
  6 Rufo, John                   Malden Catho           1:03.31  
Section  3  
  1 Gloumakov, Ramon             Brookline              1:00.30  
  2 Fisher, Eddie                Malden                 1:00.84  
  3 Cort, Aidan                  Wellesley              1:01.27  
  4 Neto, Stelvio                New Bedford            1:01.29  
  5 Barrett, Thomas              Acton-Boxbor           1:01.93  
  6 Mulley, Tyler                Hamilton-Wen           1:02.70  
Section  4  
  1 Burnett, Gary                Amherst-Pelh             58.96  
  2 Martinez, Tomas              Peabody                  59.33  
  3 Blum, Zach                   Westwood               1:00.05  
  4 Bryan, Sean                  Stoneham               1:00.45  
  5 Berry, Evan                  Medfield               1:00.66  
  6 Barry, Pat                   Wilmington             1:05.43  
Section  5  
  1 Zhou, Henry                  Acton-Boxbor             56.79  
  2 Usoff, Nick                  Acton-Boxbor             58.58  
  3 Santangelo, Nick             Lincoln-Sudb             59.66  
  4 Wood, Jaraud                 New Bedford            1:01.51  
  5 Drover, Thomas               Peabody                1:01.75  
  6 Adigwe, Ikenna               Lowell                 1:01.84  
Section  6  
  1 Eisenberg, Ben               Newton South             58.46  
  2 Ford, John                   Westford Aca           1:01.12  
  3 Breen, Matt                  Westford Aca           1:01.30  
  4 Thomas, Sam                  Dartmouth              1:01.62  
  5 Wein, Chris                  Newton North           1:03.08  
 
Event 27  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Brown, Gilberto              Lowell                 6-07.00  
  2 Grant, Tim                   Weston                 6-02.00  
  2 Garvey, Patrick              Haverhill             J6-02.00  
  2 Scott, Nicholas              Brookline              6-02.00  
  5 Robinson, Deklan             Saint John's          J6-00.00  
  5 McGinty, Mitchell            Lincoln-Sudb           6-00.00  
  7 Grube, Zachary               Peabody                5-10.00  
  7 Avdagic, Dino                Waltham                5-10.00  
  7 Cruz, Adrian                 New Bedford           J5-10.00  
  7 Ingham, Nick                 Peabody               J5-10.00  
  7 Hopp, Tim                    Stoneham              J5-10.00  
  7 Zawalich, Tim                Saint John's          J5-10.00  
 13 Eisenberg, Ben               Newton South           5-09.00  
 13 Chery, Junior                Waltham               J5-09.00  
 13 Jacobs, Kyle                 Wellesley             J5-09.00  
 13 Mursalin-Alexandre, Xavi     Lexington              5-09.00  
 13 Koroma, Nyakeh               Lowell                J5-09.00  
 13 Job-Reese, Ricardo           Lexington             J5-09.00  
 13 O'Hagan, Andrew              Newton South          J5-09.00  
 20 Tiani, Chris                 Lexington             J5-06.00  
 20 Kachadurian, Kyle            Weston                J5-06.00  
 20 Stuart, Justice              Lincoln-Sudb          J5-06.00  
 20 Huynh, Wayne                 Wilmington            J5-06.00  
 20 Dolan, Connor                Whitinsville          J5-06.00  
 20 Cimino, Tom                  Saint John's          J5-06.00  
 20 Triglione, Spencer           Saint John's          J5-06.00  
 20 Yang, Hanson                 Newton North           5-06.00  
 20 Young, Zach                  Stoneham              J5-06.00  
 -- Youmans, RJ                  Billerica                   NH  
 -- DaCosta, Tyrone              Cambridge Ri                NH  
 -- Kuchenbecker, Tyler          Wellesley                   NH  
 -- Shoushua, Max                Lincoln-Sudb                NH  
 
Event 28  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sullivan, Brendan            Westford Aca          16-00.00  
  2 Eisenberg, Ben               Newton South          14-00.00  
  3 Peixinho, Todd               Durfee               J12-06.00  
  3 Son, Chang-Bae               Wachusett            J12-06.00  
  3 Morette, Connor              Saint John's          12-06.00  
  6 Folger, Jeremy               Durfee                12-00.00  
  7 Hastings, Cameron            North Readin          11-06.00  
  8 Vetere, Joseph               Andover               11-00.00  
  9 Stahr, Steven                Lincoln-Sudb          10-06.00  
 10 Kalan, Ben                   Westford Aca          10-00.00  
 -- Evans, Scott                 Acton-Boxbor                NH  
 -- McGahan, Michael             Acton-Boxbor                NH  
 -- Desaultls, Zeke              Lincoln-Sudb                NH  
 -- Price, Kyle                  Concord-Carl                NH  
 -- Mangini, Tyler               Lincoln-Sudb                NH  
 -- Hu, Charlie                  Acton-Boxbor                NH  
 -- Horn, Kris                   Pembroke                    NH  
 
Event 29  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Malcolm, Carlfred            Weston                20-01.75  
  2 Wong, Christopher            Newton South          18-08.50  
  3 O'Neill, Dan                 Wellesley             18-05.00  
  4 Shannon, Matthew             Billerica             18-03.25  
  5 Pina, Fred                   Saint John's          18-00.50  
  6 Lee, Greg                    Saint John's          17-11.25  
  7 Morantus, Kens               Waltham               17-08.25  
  8 Kasirye, Alex                Lowell                17-05.75  
  9 Jacobs, Kyle                 Wellesley             17-02.50  
 10 Holloway, Darius             Waltham               17-01.00  
 11 Pappas, Alex                 Westford Aca          16-10.25  
 12 McNeill, Jahad               Wakefield             16-09.50  
Flight  2  
  1 Mursalin-Alexandre, Xavi     Lexington             19-04.25  
  2 Barry, Pat                   Wilmington            18-10.00  
  3 kelley, Ian                  Hamilton-Wen          18-09.25  
  4 Malone, Tyler                Stoneham              18-08.00  
  5 Brown, Conlan                Amherst-Pelh          18-06.00  
  6 Garlington, Trenton          Archbishop W          18-05.25  
  7 Kang, Andrew                 Hamilton-Wen          18-00.75  
  8 Brown, Corey                 Lowell                17-11.50  
  9 Rougeau, Christian           Weston                17-05.00  
 10 Latour, John                 Amherst-Pelh          17-04.00  
 11 Dykes, Greg                  Lincoln-Sudb          15-04.25  
Flight  3  
  1 Koenig, Anderson             Lincoln-Sudb          20-05.25  
  2 Maniscalco, Vinny            Chelmsford            20-02.25  
  3 Fitzgerald, Ryan             Lowell               J19-11.00  
  4 Spivey, Gabriel              Concord-Carl          19-08.50  
  5 Gabbidon, Victor             Malden Catho          19-04.50  
  6 Bryan, Austin                Stoneham              19-00.50  
  7 Zhou, Henry                  Acton-Boxbor          19-00.25  
  8 Guillette, Travis            Medway               J18-05.00  
Flight  4  
  1 Bermant, David               Catholic Mem          21-01.00  
  2 Shytle, Craig                Weston                20-11.00  
  3 Elkorchi, Youssef            Newton South          20-06.25  
  4 Scott, Nicholas              Brookline             20-02.50  
  5 Talanian, Ryan               Marshfield            20-01.25  
  6 Cruz, Adrian                 New Bedford           20-00.25  
  7 Bernard, Tim                 Medfield              19-11.00  
  8 Matthews, Mickey             Archbishop W          19-07.50  
  8 Vial, Devin                  Dartmouth            J19-07.50  
 -- Guzman, Rafael               Cambridge Ri              FOUL  
 
Event 30  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Benson, Kyle                 Dover-Sherbo          38-04.00  
  2 Adigwe, Ikenna               Lowell                37-05.25  
  3 Castagna, Alex               Lincoln-Sudb          37-01.75  
  4 Clarke, Devin                Amherst-Pelh          36-11.25  
  5 Rabidou, Trevor              Marian                36-10.50  
  6 Collins, Timothy             Concord-Carl          36-09.00  
  7 Santoso, Matthew             Saint John's          36-01.75  
  8 Stuntz, Ryan                 Wellesley             34-08.00  
  9 Burnett, Gary                Amherst-Pelh          34-07.00  
 10 Huynh, Wayne                 Wilmington            34-04.00  
 -- Bitto, Michael               North Readin              FOUL  
Flight  2  
  1 Jeong, Eddie                 Saint John's          41-01.75  
  2 Adu-Gyamfi, Sarpong          Weston                40-05.25  
  3 Yang, Hanson                 Newton North          39-05.00  
  4 Ramirez, Byron               Billerica             38-09.50  
  5 Mastascusa, John             Malden Catho          38-06.25  
  6 Park, Ray                    Newton South          38-05.75  
  7 Gossels, Dan                 Lincoln-Sudb          38-05.50  
  8 Shea, Spencer                Weston                38-03.75  
  9 Brown, Joe                   Stoneham              37-10.50  
 10 Ng, Nick                     Wayland               37-03.00  
Flight  3  
  1 Smith, Connor                King Philip           42-00.25  
  2 Braga, John                  North Readin          41-02.75  
  3 Chery, Junior                Waltham               41-01.25  
  4 Martinez, Benjamin           Peabody               40-10.00  
  5 Maniscalco, Vinny            Chelmsford            40-09.50  
  6 Malone, Tyler                Stoneham              39-11.25  
  7 Rasmussen, Max               Acton-Boxbor          39-10.00  
  8 Seamons, Shawn               Newton North          39-08.25  
  9 Consolo, Anthony             Lowell                38-07.50  
 10 Livingston, Denzel           Billerica             37-10.50  
 11 Wood, Jaraud                 New Bedford           37-03.00  
Flight  4  
  1 PierreLouis, Nathan          Waltham               43-11.50  
  2 Oluwadara, David             Newton North          43-09.75  
  3 Spivey, Gabriel              Concord-Carl          43-05.25  
  4 Grant, Tim                   Weston                43-01.00  
  5 Son, Chang-Bae               Wachusett             42-05.00  
  6 Arneaud, Deion               Newton South          41-02.50  
  7 Gabbidon, Victor             Malden Catho          41-00.75  
  8 DaCosta, Tyrone              Cambridge Ri          40-03.50  
  9 Ramos, Dante                 Dartmouth             37-05.50  
 -- Guzman, Rafael               Cambridge Ri                DQ   Jewelry
 
Event 31  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Stanton, Robert              Billerica               110-08  
  2 Mundo, Alexis                Weston                  110-07  
  3 Ogulewicz, Nathan            Northampton             108-02  
  4 Wieler, Scott                Medway                  106-00  
  5 Drinan, Brandon              Waltham                 102-09  
  6 Pacheco, Treivon             Dartmouth                96-06  
  7 Stinehart, Michael           Watertown                94-10  
  8 Bornstein, Devin             Westford Aca             94-04  
  9 Cunningham, Kyle             Malden Catho             88-11  
 10 Subocz, Alex                 Northampton              84-11  
Flight  2  
  1 DellaPorta, Chad             Billerica               122-02  
  2 Catlin, Tyler                Amherst-Pelh            117-08  
  3 Haskell, Will                Haverhill               112-06  
  4 Scott, Paul                  Weston                  109-04  
  5 Turbidy, Dan                 Chelmsford              103-06  
  6 Dillingham, John             Dartmouth                99-02  
  7 Coukos, Rob                  Framingham               98-09  
  8 Waithe, Tim                  Framingham               98-04  
  9 Kelly, Michael               Chelmsford               95-04  
Flight  3  
  1 Augello, Kyle                Stoneham                122-01  
  2 Pacitto, Joe                 Wakefield               121-08  
  3 Van Dyke, Zack               Needham                 120-00  
  4 Dombrowski, Evan             Saint John's            117-06  
  5 Whitham 11, Leslie           Newton North            115-04  
  6 Walton, Jerez                Concord-Carl            111-10  
  7 Farlow, Stephen              Needham                 111-06  
  8 Kenny, William               Westwood                111-00  
  9 Guillette, Travis            Medway                  107-02  
 10 Gonzalez, Daliano            Lowell                  105-10  
 -- Jones, Jaquelle              Brookline                 FOUL  
Flight  4  
  1 Nyholm, Karl                 Concord-Carl            128-00  
  2 Guang, Young                 Newton North            126-03  
  3 Vigeant, Matthew             Lowell                  126-02  
  4 Ochab, Adam                  Billerica               118-09  
  5 Walker, Morgan               Westwood                118-05  
  6 ngobidi, peter               Catholic Mem            115-10  
  7 Filliger, Ryan               Haverhill               115-06  
  8 Adebayo, Ife                 Medfield                100-03  
 -- Feraco, James                Saint John's              FOUL  
Flight  5  
  1 Mayanja, Swardick            Newton North            147-07  
  2 Latour, John                 Amherst-Pelh            137-10  
  3 Hoey, Colin                  Lowell                  134-09  
  4 Johnson, Morgan              Saint John's            132-08  
  5 Poulin, Brooks               Acton-Boxbor            130-10  
  6 VandenAkker, Tyler           Whitinsville            130-06  
  7 Sullivan, Dan                Saint John's            127-06  
  8 Fernandes, Jose              Dartmouth               119-02  
  9 Scott, Jonathan              Northampton              97-10  
 
Event 32  Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Turbidy, Dan                 Chelmsford              139-06  
  2 Hanley, Luke                 Acton-Boxbor            132-02  
  3 Lally, Pat                   Watertown               130-11  
  4 Porack, Jared                Walpole                 130-08  
  5 Lucey, Zach                  Saint John's            122-02  
  6 Cuevas-Nova, Noris           Amherst-Pelh            122-01  
  7 Elkhoury, Charlie            Acton-Boxbor            122-00  
  8 Evans, Nick                  Billerica               120-01  
  9 Nagarajah, Rajah             Weston                  117-04  
 10 Richards, Stephen            Wellesley               117-00  
 11 Borden, Spencer              Durfee                  116-01  
 12 Pernokas, Alex               Wellesley               112-04  
 13 Stanton, Robert              Billerica               104-01  
Flight  2  
  1 Aidonidis, Anthony           Stoneham                143-04  
  2 Gungor, Aybars               Amherst-Pelh            139-03  
  3 Thomas, Sam                  Dartmouth               133-06  
  4 Heaney, Connor               Medfield                133-05  
  5 Garrigan, Ryan               Lowell                  132-03  
  6 Langley, Trevor              Marshfield              130-10  
  7 Benjamin, Bryan              Concord-Carl            130-06  
  8 Dupray, Westley              Saint John's            129-01  
  9 Scott, Jonathan              Northampton             125-02  
 10 Moker, Jason                 Saint John's            124-07  
 11 McCarthy, Travis             Lowell                  117-03  
Flight  3  
  1 Mundo, Alexis                Weston                  157-08  
  2 Moran, Jake                  Pembroke                155-02  
  3 Wenzlaff, Everett            Natick                  153-00  
  4 Gallagher, Diarmuid          Westwood                147-07  
  5 DeCoste, Alex                Chelmsford              146-09  
  6 Gauthier, Andrew             Saint John's            145-03  
  7 Fouhy, Aidan                 Brookline               141-05  
  8 Lewtan, Tyler                Weston                  141-02  
  9 Barry, Pat                   Wilmington              140-03  
 10 Ogulewicz, Nathan            Northampton             138-09  
 11 Connolly, Andrew             Weston                  135-07  
 12 Linker, Daniel               Acton-Boxbor            133-08  
Flight  4  
  1 Riley, Ian                   Needham                 171-05  
  2 McGinty, Mitchell            Lincoln-Sudb            165-02  
  3 Murowchick, Andrew           Needham                 160-10  
  4 Halsted, Jason               Lincoln-Sudb            156-10  
  5 Mastascusa, John             Malden Catho            148-00  
  6 Chislom, Chris               Dover-Sherbo            143-05  
  7 Drover, Thomas               Peabody                 142-10  
  8 Graham, Brent                Northampton             139-04  
  9 McHale, Pat                  Lowell                  136-08  
 10 Lasalle, Joe                 Marshfield              131-08  
 11 Smith, Killian               Wilmington              129-05  
 
Event 33  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Drinan, Brandon              Waltham               40-05.00  
  2 Graham, Brent                Northampton           39-09.00  
  3 Subocz, Alex                 Northampton           38-04.00  
  3 Senesi, Bobby                Billerica             38-04.00  
  5 Catlin, Tyler                Amherst-Pelh          38-03.00  
  6 Pernokas, Alex               Wellesley             37-11.00  
  7 Smith, Killian               Wilmington            36-08.00  
  8 Cuevas-Nova, Noris           Amherst-Pelh          32-04.00  
Flight  2  
  1 MacNeill, Ryan               Wakefield             41-04.00  
  2 Anderson, Cameron            Watertown             40-09.00  
  3 Haskell, Will                Haverhill             40-08.00  
  4 Provenzano, Anothony         Saint John's          39-07.00  
  5 Stinehart, Michael           Watertown             39-03.00  
  6 Castro, Jorge                Weston                38-11.00  
  7 Scott, Paul                  Weston                38-10.00  
  8 Laguerre, Chris              Brookline             37-05.00   34-11.5
  8 Hatfield, Ben                Lincoln-Sudb          37-05.00   37-2
 10 Molyneaux, Deondre           Weston                37-01.00  
Flight  3  
  1 Cardoza, Jesse               Wakefield             43-09.50  
  2 Gatto, Connor                Saint John's          43-05.00  
  3 Igwe-Kalu, Igwe              Weston                43-02.00  
  4 Jones, Jaquelle              Brookline             43-01.50  
  5 Coscia, Dave                 Stoneham              42-10.00  
  6 Adebayo, Ife                 Medfield              41-08.00  
  7 Fisher, Ives                 Northampton           39-11.00  
  8 Dillingham, John             Dartmouth             39-07.00  
  9 Kelly, Michael               Chelmsford            38-08.00  
 10 Kenny, William               Westwood              38-06.00  
 11 Crandall, Joe                Stoneham              38-03.00  
Flight  4  
  1 Chisholm, Cameron            Holliston             49-09.50  
  2 Fernandes, Jose              Dartmouth             47-02.00  
  3 Farlow, Stephen              Needham               47-01.00  
  4 Igbokwe, Godswill            Catholic Mem          46-06.00  
  5 Halsted, Jason               Lincoln-Sudb          45-09.00  
  6 DellaPorta, Chad             Billerica             45-07.00  
  7 Lally, Pat                   Watertown             45-01.50  
  8 Barrett, Connor              Medfield              44-02.00  
  9 Filliger, Ryan               Haverhill             41-09.00  
 10 Walker, Morgan               Westwood              41-07.00  
 11 Nyholm, Karl                 Concord-Carl          38-10.00  
 -- Carucci, Scott               Stoneham                  FOUL  
Flight  5  
  1 Hoey, Colin                  Lowell                54-07.00  
  2 Roy, David                   Saint John's          53-08.00  
  3 Mayanja, Swardick            Newton North          53-05.00  
  4 Whitham 11, Leslie           Newton North          52-10.00  
  5 Dombrowski, Evan             Saint John's          51-06.00  
  6 Griffin, Mason               Wellesley             49-09.00  
  7 Anger, Ryan                  Saint John's          49-06.00  
  8 Guang, Young                 Newton North          49-01.00  
  9 Vigeant, Matthew             Lowell                45-04.00  
 10 Turay, Hakeem                Lowell                43-00.00  
 
Event 34  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Wellesley  'A'                                        46.25  
     1) Kuchenbecker, Tyler             2) Hartnett, Chandler             
     3) O'Neill, Dan                    4) Jones, Mac                     
  2 Stoneham  'A'                                         46.69  
     1) Brown, Joe                      2) Deangelo, Anthony              
     3) Hopp, Tim                       4) O'Brien, Jimmy                 
  3 Westwood  'A'                                         46.91  
     1) Lavoie, Eric                    2) Rodenbush, Brandon             
     3) Harris-Hughes, Terrence         4) Wisielco, Nick                 
  4 Peabody  'A'                                          47.29  
     1) Villani, Steven                 2) Reardon, Mike                  
     3) Farley, Cody                    4) Martinez, Benjamin             
Section  2  
  1 Lowell  'A'                                           44.83  
     1) Koroma, Nyakeh                  2) Kasirye, Alex                  
     3) Consolo, Anthony                4) Brown, Corey                   
  2 Lexington  'A'                                        45.11  
     1) MA, Cody                        2) Chew, Eric                     
     3) Johnston, Andrew                4) Johnston, David                
  3 Brookline  'A'                                        46.35  
     1) Greene, Marshall                2) Zhou, Alan                     
     3) Carvalho, Ailson                4) Fouhy, Aidan                   
  4 Hamilton-Wenham  'A'                                  46.52  
     1) Howell, Wyatt                   2) kelley, Ian                    
     3) Namaroff, Jake                  4) Kang, Andrew                   
  5 Boston Latin School  'A'                              47.79  
Section  3  
  1 Newton South  'A'                                     43.67  
     1) Arneaud, Deion                  2) Lopci, Marini                  
     3) Park, Ray                       4) Elkorchi, Youssef              
  2 Marshfield  'A'                                       44.73  
     1) Edwards, Brian                  2) Fidler, Ricky                  
     3) Lasalle, Joe                    4) Talanian, Ryan                 
  3 Haverhill  'A'                                        45.37  
     1) Mayhew, Alex                    2) Garvey, Patrick                
     3) Sasso-Flannagan, Philip         4) Masamba, Ronsard               
  4 Westford Academy  'A'                                 45.68  
     1) Tagariello, Tony                2) Thay, Ryan                     
     3) Gilbert, Duncan                 4) Sullivan, Brendan              
 
Event 35  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Weston  'A'                                         3:32.56  
     1) Shea, Spencer                   2) Grant, Tim                     
     3) Pendergast, Geoffrey            4) Rougeau, Christian             
  2 New Bedford  'A'                                    3:32.81  
     1) Wood, Jaraud                    2) Cruz, Adrian                   
     3) Lopez, Radames                  4) Todd, Ory                      
  3 Brookline  'A'                                      3:33.95  
     1) Trigo, Juan Pablo               2) Bessire, Nick                  
     3) Gloumakov, Ramon                4) Scott, Nicholas                
  4 Westford Academy  'A'                               3:36.56  
     1) McKenney, Sean                  2) Sciuto, Nick                   
     3) Dunne, Andrew                   4) Gauthier, Andrew               
  5 Saint John's  'A'                                   3:36.63  
     1) Wassef, David                   2) Paddock, Dylan                 
     3) Zawalich, Tim                   4) Dix, Ryan                      
  6 Stoneham  'A'                                       3:37.42  
     1) Bryan, Sean                     2) Aidonidis, Anthony             
     3) Bryan, Austin                   4) Brown, Alex                    
  7 Concord-Carlisle  'A'                               3:48.48  
     1) Liebich, Sam                    2) Boyle, Bart                    
     3) Confrey, Nick                   4) Cuomo, Matthew                 
Section  2  
  1 Peabody  'A'                                        3:26.39  
     1) Brewster, Austin                2) Hiou, Jason                    
     3) Grube, Zachary                  4) Ingham, Nick                   
  2 Lowell  'A'                                         3:28.10  
     1) Fitzgerald, Ryan                2) McCarthy, Nathan               
     3) Brown, Gilberto                 4) Coppinger, Patrick             
  3 Newton South  'A'                                   3:32.19  
     1) Arneaud, Deion                  2) Potochnik, Cary                
     3) O'Hagan, Andrew                 4) Eisenberg, Ben                 
  4 Newton North  'A'                                   3:32.88  
     1) Lucken, Ryan                    2) Keefe, Justin                  
     3) Wein, Chris                     4) Seamons, Shawn                 
  5 Whitinsville Christian  'A'                         3:33.18  
     1) Solano, Gabriel                 2) Solano, Daniel                 
     3) Thibodeau, Aksel                4) Rodger, Thomas                 
  6 King Philip  'A'                                    3:33.55  
     1) Allen, Chris                    2) Sherman, Austin                
     3) Claffey, Cam                    4) Bowers, Matt                   
 
Event 36  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Wachusett  'A'                                      8:05.66  
     1) Bennie, Jeremy                  2) Frechette-McCall, Hayden       
     3) Cusack, Brian                   4) Bennie, Colin                  
  2 Brookline  'A'                                      8:06.57  
     1) Perry, Mark                     2) Sternstein, Evan               
     3) Fajnzylber, Jesse               4) Klein, Aaron                   
  3 Wellesley  'A'                                      8:10.44  
     1) Chan, Ryan                      2) Palladino, Daniel              
     3) Mazaheri, Bijan                 4) Eisenstein, James              
  4 Medfield  'A'                                       8:19.99  
     1) Lyons, Greg                     2) Berry, Evan                    
     3) Tabiale, Dante                  4) Heaney, Connor                 
  5 Saint John's  'A'                                   8:20.73  
     1) Clark, Joseph                   2) Strzepa, Ryan                  
     3) Monahan, Griffin                4) Murphy, Connor                 
  6 Concord-Carlisle  'A'                               8:22.96  
     1) Walton, Russell                 2) Rich, Brian                    
     3) Lawlor, Seamus                  4) Neill, Connor                  
  7 Saint John's Prep  'A'                              8:23.98  
     1) Smith, Jacob                    2) Sanford, Jack                  
     3) Zucco, Andrew                   4) Monahan, Colin                 
  8 Amherst-Pelham  'A'                                 8:27.81  
     1) Fishman, Gabe                   2) Coull, Jesse                   
     3) Traester, James                 4) Stender, Michael               
  9 Chelmsford  'A'                                     8:28.01  
     1) Massey, Robert                  2) Areseneault, Matt              
     3) Nolan, Dan                      4) Higson, Max                    
 10 Wilmington  'A'                                     8:32.57  
     1) Warren, Peter                   2) Swider, David                  
     3) Alatalo, Erik                   4) Sears, Andrew                  
 11 Holyoke  'A'                                        8:33.38  
     1) Landry, Richard                 2) De La Rosa, Eugene             
     3) Hodgins, Cody                   4) Brunelle, Tyler                
 12 Billerica  'A'                                      8:35.39  
     1) Garmon, Peter                   2) Coates, Nick                   
     3) Finestone, Alex                 4) Arsenault, Scott               
 13 Walpole  'A'                                        8:37.98  
     1) Berardinelli, Andrew            2) Culhane, Nick                  
     3) Morris, Ryan                    4) Zampi, Matt                    
 14 Northampton  'A'                                    8:41.91  
 15 Wakefield  'A'                                      8:49.28  
     1) Bucchieri, Marc                 2) Bridges, James                 
     3) Miksis, Jonathan                4) Tassinari, Brett               
 
Event 37  Boys 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hegarty, Mark                Cathedral-Sp           6:16.10  
  2 Sternstein, Evan             Brookline              6:29.20  
  3 Maldari, Michael             Andover                6:29.30  
  4 Perry, Mark                  Brookline              6:39.30  
  5 Freeman, David               Weston                 6:41.30  
  6 Gaj, Evan                    Andover                6:42.90  
  7 Schleifer, Charlie           Andover                6:45.10  
  7 Krause, Andrew               Malden Catho           6:45.10  
  9 Galat, Max                   Andover                6:49.70  
 10 Branco, Danny                Sandwich               6:50.30  
 11 O'Sullivan, Pat              Andover                6:54.40  
 12 Dec, Patrick                 Needham                7:27.90  
 13 Kotowski, Brett              Stoneham               7:38.90  
 14 Conlin, John                 Stoneham               8:03.10  
 
Event 38  Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pohl, Abigail                Weston                 7:20.40  
  2 Armstrong, Hallie            Needham                7:57.20